• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odeberu materske mleko Ostrava

(Zamčená)
13. ledna 2011 
emab-pro dvouleté dítě tedy jen mléko,at už jakkékoliv ,není plnohodnotná snídaně :wink: ,po tom roce je už mléko jako doplněk a nenahrazuje normální stravu,at už snídani,nebo jiné jídlo,jinak to podle mě není mimo mísu,samozřejmě,že jsou děti,které nechtějí jíst,jedí měně,ale nejde to dělat donekonečna,abych mu místo toho zaplácla žaludek mlékem,to pak nemá už vůbec potřebu jíst něco jiného,ale to je každého věc,akorát mi přijde rozhodně rozumnější se snažit dvouleté dítě převést na vyváženou stravu,než mu cpát jenom mléko,ale jak říkám-každého věc
10. led 2011 v 16:04  • Odpověz
Dotaz: Dobré ráno,Jiřinko,mám 23měsíční dcerku a máme problémy s jídlem,stále kojím,dcerka mi odmítá jakkoukoliv stravu,ne proto,že by odmítala kousky,ale prostě nic nechce,přes den jenom kojíme a sní tak maximálně pár lžiček obědu,jinak vůbec nic,ani chleba,ani pečivo,ani jogurty,prostě nic,je živa jenom z kojení,ještě minulý týden jsme kojili často i v noci,ted se mi podařilo to noční kojení částečně odbourat,ale jídla se stejně ani nedotkne,myslela jsem,že se to změní,když odbourám to noční kojení,ale ne.moje doktorka tvrdí,at to neřeším,z čeho je živa,jestli z kojení,nebo z hjiné stravy,chtěla jsem totiž,aby nás poslala na nějaké vyšetření,protože mi teda každý tvrdí,že to není normální,ale doktorka mi prostě říká,at to neřeším,že prospívá dobře,takže bych potřebovala poradit,jestli je vhodné v tomto věku být jenom z kojení,protože nic přes den do dcerky opravdu nedostanu,předem děkuji za odpověd.

Odpověď: Leni, dobrý večer, 23 měsíční dítě nemůže být jen plně kojeno. To, co říká Vaše lékařka není pravda, protože i když dcerka prospívá, tak může mít nedostatek různých vitamínů. MM už potřeby dítěte tohoto věku prostě plně nepokryje.
Já bych kojení velice výrazně omezila a nabízela jen jídlo. Nabídla bych pokrm a pokud dítě nebude chtít, tak ho s klidem odnesla a zkusila nabídnout za hodinu či za dvě. Kojení bych dala až za odměnu a opravdu jen ráno a večer. Děti v tomto věku jsou velice chytré, takže moc dobře pochopí, co jí říkáte. Dcerka nemá potřebu jíst něco jiného, když má kdykoliv k dispozici snadný přísun chutného a teplého mléka. V takových případech jako je ten Váš opravdu není jiné cesty než radikální omezení kojení, žádné nucení do jídla, jen nabízení. Prostě se tvářit, že není nic samozřejmějšího než jíst, ale zároveň z toho nedělat žádný cirkus. Věřte, že když dcerka zjistí, že pokud nebude jíst, co se jí předloží, tak bude hladem, tak se velmi rychle jíst naučí. Žádné dítě nechce dobrovolně hlady umřít. Přeji Vám pevné nervy a hodně štěstí.

10. led 2011 v 16:12  • Odpověz
to je výcuc ze stránek kojení a odpověd laktační poiradkyně p.Mrázkové,z toho je snad jasné,že dvouletému dítěti nemůže mm stačit a opravdu je na místě důraznost :sunglasses:
10. led 2011 v 16:14  • Odpověz
To by mě zajímalo, jak to konkrétně s tímto dítkem dopadlo :slight_smile:
10. led 2011 v 16:20  • Odpověz
luthien.k-to už tam teda fakt nebylo :grinning: :grinning: ,ale jinak s tím názorem plně souhlasím,ono těch dotazů na to nejedění tam je plno :wink:
10. led 2011 v 16:23  • Odpověz
@radka.m. Já nevím, proč máš pořád snahu se mnou polemizovat ? Mimochodem já sama jsem laktační poradkyně a nikdy jsem nemluvila o plném kojení u dvouletého dítěte , ale o flašce mléka na snídani u 19.m dcery. A přijde mi to rozhodně lepší snídaně, než třeba čtyři pidi kostičky chleba, jak je to v našem případě. A jasně není to ideální, ale já jsem za to ráda. Kdo nezažil, nepochopí. Každá máma se snaží pro své dítě dělat maximum a rady typu, jak bych to měla dělat, když neznáš konkrétní situaci a dítě jsou opravdu mimo mísu. :wink:
10. led 2011 v 16:43  • Odpověz
ne,ne,neradím ti,jak to máš dělat,akorát jsem vložila názor odborníka,s kterým já se plně stotožnuji,jak jsem napsala víše-každého věc,polemizovat se tady snad může,od toho jsou diskuze,s tímse musí počítat,když se někdo zapojí :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
10. led 2011 v 16:50  • Odpověz
@radka.m. Ale můj problém je úplně jiný, než problém dotyčné paní a s odpovědí Jiřinky se taky plně stotožňuji. Původní téma této diskuze je úplně jiné, takže bych čekala polemiku k tématu a né, že se tady bude řešit 250 ml MM, které má k snídani má dcera.

Takže pokud umí někdo poradit zakladatelce diskuze, tak raďte, ostatní si nechte své komentáře pro sebe. :wink:
10. led 2011 v 17:17  • Odpověz
emab-s tím ale musíš u diskuze počítat,že se prostě najdou i opoziční názory,komentář může napsat každý-v rámci slušnosti,i přes tvé protesty :wink: ,jinak ty sama jsi se ptala na předchozí stránce,jestli ti někdo může poradit,když tvá dcera nechce jíst,proto jsme se v diskuzi dobrali až sem,přečti si po sobě příspěvek z minulé stránky :sunglasses: :wink:
10. led 2011 v 17:30  • Odpověz
@emab autorce otázky by někdo možná i poradil, kdyby se ozvala..nikdo neví přesně, o co jde. a opravdu není důvod, aby si někdo "nechával něco pro sebe", jsi na veřejném foru a tím pádem sotva můžeš někoho omezovat v jeho možnostech:slight_smile:.
nechala bych dohad, uvidíme, jestli @vlasta23 napíše.
10. led 2011 v 19:21  • Odpověz
@emab čtu a nechtěla jsem se dál vyjadřovat. Ale s tvým názorem souhlasím. Sama sem měla se synem a jeho jídelníčkem velké problémy a do dvou let měl hodně % ve svém jídelníčku mléko a ml.stravu. I nyní pije ráno 300 ml mléka a večer před spaním též, občas trochu přes den...ale to je do jiné diskuze. Nyní na podzim (29 měs) se to hodně upravilo, ale pořád zdaleka není, jako ostatní děti, které by pro jídlo zaprodalo maminku...jak to vidím u většiny dítek okolo...a mlíčko nepijí třeba od roka. Syn ho neustále pije a ještě asi dlouho pít bude.
10. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
autor
omlouvam se, ze se ozyvam tak pozde, ale nejak to v te praci nestiham. Nejbliye se dostala asi emab. Pokud mimi ji malo, mate strach, ze nedostava dost. A mam pocit, ze dostavat muze jen tezko, kdyz si projdete ty tabulky a mnozstvi, co dite musi do sebe dostat. O protilatky me az zas tak nejde, spise o ten vapnik a dalsi latky. Ale ten vapnik me strasi. Navic je fakt, ze moje mimi je na mleku zavisle a vyzaduje ho. Nechci ho trapit, kdyz uz chodim do prace a rikam si, ze ho asi potrebuje, kdyz ho tak chce. Nahrazky nefungujou. je proste zvykly na sladke a jine mlika nevezme.
Je mi jasne, ze je tam nejake riziko nakazy, ale mleko si samozrejme od maminky necham otestovat. Taky je mi jasne, ze mleko od jine maminky bude jine, ale to mi nevadi. porad bude lepsi nez to z plechovky. Z nemocnice brat take nechci, protoze ho prevaruji a tomu testovani moc neverim. mou kamaradku tam nakazili napr hepat C apod. Radsi si to necham otestovat sama. Sojove mleko opravdu neni vhodne a v hodne statech se dokonce zakazuje. Obsahuji hodne estrogenu....Diky za vsechny reakce
10. led 2011 ve 23:12  • Odpověz
@vlasta23 Jsem ráda, že jsi se ozvala, i když bych se nedivila, kdybys už nereagovala, protože některé komentáře jsou opravdu nevhodné. Jak Ti malý prospívá ? Moje holčička má 8500 g v 19. měsících, takže nic moc. :frowning2: Já jí mléko odsávám, ale je to max. těch 250ml, které má na snídani. Je to už dost úmorné, chtěla bych to ukončit, ale řeším vlastně stejný problém. Zkoušela si třeba to rýžové mléko s extra Calciem ? Já z něho malé dělám různé kaše, na pití ho moc nechce, občas jí to zamíchám do toho MM na snídani, když mám míň. Třeba se Ti někdo ozve, držím palce, já nikoho bohužel neznám. :frowning2: A ty to mlíčko malému odsáváš, nebo jsi ho kojila ?
10. led 2011 ve 23:34  • Odpověz
@vlasta23 pokud se bojíš, že má málo vápníku atp. Tak co mu do jídla (toho mlíčka) začít dávat nějaké vitamínové doplňky nebo Lactobacily. To že měl syn nevyváženou stravu mě strašilo také, proto sem na doporučení dr.asi od roka začala dávat denně vysýpací kapsličku Lactobacílů baby (upraví se i trávení) a ještě má multivitamínové doplňky. Zkoušeli jsme Martánky od 1 roku (ty se ale nějak neprojevily) a nyní máme Multisanostol a zlepšila se po něm i synova častá nemocnost.
10. led 2011 ve 23:34  • Odpověz
@kikimaruska Je to tak, jak jsem psala. Kdo nezažil, nepochopí. :frowning2: Udělala bych všechno na světě, aby malá normálně jedla, bohužel mi nejí v podstatě od narození. A rady typu, že ji mám naučit na pestrou stravu, anebo jak je plné kojení ve dvou letech nevhodné, jsou mi fakt na prd. Jako bych to nevěděla, že ? Držím Vám palečky, aby to bylo s papáním pořád jen lepší a lepší. :slight_smile:
10. led 2011 ve 23:39  • Odpověz
@emab děkuji, my vám také...já mu také nabízela a nabízím..a jak říkám, zlepšilo se to až nyní na podzim...naše záchrana a většinou jediné nemléčné jídlo byly polévky, ty teda má malej rád...On i hodně dlouho nechtěl kousat, jíst kousky a odmítal uplně ovoce, zeleninu jen v té polívce a občas příkrm. Večeře byly až do podzimu vždy jen ml.kaše...a to co snědl miimo oběd, to bylo opravdu zob sem zob tam a ještě s přemlouváním. Doufám, že se Vám to holky také i věkem upraví. Na syna nefungovali ani fígle, má jinej, bude chtít taky...jo, to on ochutnal, ale hned vyplivnul a tím to zkončilo. Mléko nás vždycky zachránilo...kolikrát v nemoci si nevzal vubec nic, jen to mlíčko...Dr.nám řekla, at se tolik nestresuju, dávám mu ty vitamíny a bacílky, pořád nabízím a nabízím a že si časem řekne tělo samo, co potřebuje. Víc by to řešila po 3 letech. Chce to opravdu čas a trpělivost. Držím palečky :wink:
10. led 2011 ve 23:46  • Odpověz
myslím,že každá na to máme určitě svůj názor-od toho diskuzní forum přeci je,ne?a fakt by bylo dobré,kdyby se ozvala paní,co forum založila-třeba by podala více info.a taky info o tom,jak pokračuje s bojem alergie na BKM.

@emab co se mého názoru týče,tak MM,které by dotyčná paní "koupila" nebo "dostala"(to je jedno,jak to nazvat) od cizí maminky,která odstříkává pro své dítě bych určitě nedávala.mléko se přece tvoří tím,že dítě stimuluje bradavku a informace jde do mozku,kde tvorbu mléka řídí prolaktin.tudíš,když stimuluje bradavku měsíční dítě,bude mléko vytvořené pro měsíční dítě a tudíš nebude svou výživnou hodnotou stačit pro dvouleté dítě atd....
Nevím tedy,jestli dvouletému dítěti by mohlo stačit k výživě JEN mléko.Dvouleté dítě už by mělo normální jíst.
toť můj názor
11. led 2011 v 10:15  • Odpověz
@teddyna Ano samozřejmě je diskuzní fórum proto, aby se diskutovalo. Ale dle mého názoru se má diskutovat k věci. Paní se ptala, zda je někdo, od koho by mohla odebírat MM. Ona se neptala, jestli se to ostatním zdá vhodné, nebo jaký na to mají názor. Takže pokud nikoho takového neznám, tak tady nemám co psát a komentovat její počínání jako ujeté, divné a pod.
Kdybys četla pořádně, tak bys viděla, že se paní ozvala a situaci vysvětlila. Taky nikdo nemluví o výživě dvouletého dítěte jen mlékem. Nebo si snad myslíš, že je tady někdo tak omezený, že si to myslí ? Mluví se o dětech, které špatně jí a mléko jejich jídelníček obohacuje, protože je to mnohdy to jediné, co prcci sní bez problémů. Taky nesouhlasím, že mléko měsíčního dítěte není pro starší vhodné, pořád je to stokrát lepší, než nic.

11. led 2011 v 10:33  • Odpověz
@vlasta23 tak v tom případě , pokud chceš kvůli vápníku hledat dárkyni MM, nechat její mléko testovat (mmch kde, když se to oficiálně nesmí, a to jako testovat pokaždé, každou dávku? jinak to nemá smysl...????), nechápu a nezbývá mi než věřit, že víš co děláš. když už někoho najdeš, jak zajistíš, aby ta maminka nepila mléko a nejedla mléčné výrobky? a v tom případě - kde se v tom cizím MM vezme ten vápník??
nejsem si úplně jistá, jestli to máš promyšlené - poradila ses s někým, jestli má nějaký smysl dávat dítěti ve věku dvou let s alergií na BKM cizí MM, s rizikem nákazy, s rizikem, že v tom mléku bude BKM, že v tom mléku bude vlbec dostatek vápníku? dvuleté dítě má přece tisíckrát větší nároky, než mu může poskytnout MM , natožpak cizí.
za mě - úlet. negativa jednoznačně převáží nad přínosem.
ale je fakt, že je to jen tvoje věc, sama to musíš posoudit.
11. led 2011 v 10:41  • Odpověz
@berenika39 nevím jak ty,ale myslím,že každý názor je tady zbytečný.Paní určitě ví,co dělá - jinak by se neptala na dárkyni.Přeju samozřejmě,aby vhodnou dárkyni našla,dítko bylo spokojené a aby se s alergií poprali,jak jen to jde.
a jak napsala emab - nikoho,kdo daruje neznám,tudíš tady nemám co komentovat.
hezký den všem
11. led 2011 v 10:48  • Odpověz
@teddyna asi tak...
11. led 2011 v 10:52  • Odpověz
tak to by mě třeba taky zajímalo,jestli tento krok poradil doktor,nebo nějaký odborník,nebo jestli mamina tohle podniká na vlastní pěst,docela by mě ještě zajímalo,kde jinde se dá testovat mléko,krom příslušných bank a nemocnic? :confused: třeba když se ještě zakladatelka ozve,tak napíše nějaké info :wink:
11. led 2011 v 11:12  • Odpověz
emab-no,ono je to vlastně protizákonné,tak i proto se tady nad tím každý pozastavuje :wink: a tím,že je to protizákonné a hlavně dle mého názoru nepromyšlené,tak pro mě je to ujeté :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2011 v 11:17  • Odpověz
autor
no ja nevim, kdzsi si maminky takhle vypomahaly a bylo to uplne normalni.... u nas v Cesku je hodne veci protizakonnych, ktere jsou jinde normalni. Neni pravda, ze mlicko od maminky s mensim miminkem tomu vetsimu nestaci. je to primo naopak. nejkvalitnejsi mleko je pro ty nejmensi miminka. Neni treba urcite mlecko testovat porad, pokud je to od duveryhodneho zdroje. Zas tolik se nebojim, jen nemoci jako HIV atd, ale to se otestovat prece da. vychazim y toho, ze maminka si nebude sve dite krmit nakazenym mlekem atd....specialne ne ta, co si da tu praci ho vypumpovat. Ale i tak budu testovat. Nastesti uz se mi jedna maminka ozvala a vypada to moc dobre. V mleku BKM klidne byt muze , to malemu nevadi, ja ji take jedla. Musi se to omezovat jen u mimi= novorozence.Mlecnym Bankam opravdu neverim, protoze michaji mleko od vsech darkyn, takze kdyz jim jedno nakazene utece, tak nakazi vse.

emab= moje mimi ma ve 24 mesicich neco kolem 10-11 kg. Tedka trochu pribral. Ja malemu dost dlouho mixovala, protoze porad natahoval. Tedka uz sice kousky ji, ale jak co. nektere veci vubec nesni napr vejce nebo kase. Ovoce ale uz dava a nekterou zeleninu, kdyz tak stale mixuji.

Dekuji vsem i za negativni ohlasy. Rizika si plne uvedomuji, ale nemyslim si, ze jsou tak vysoka, specialne pri testovani. Kazdemu pripada divne neco jineho, to zalezi na pohledu na vec a take na znalosti tematu. Je spousta veci, ktere nevime a dozvime se zy pozdeji..... napr. vedely jste, ze se to obalu, plastu na sunary atd.... pridavaji tezke kovy? a sem tam prechazi do obsahu a my to pak davame pit miminkum, ktera nekdy mivaji strevni problemy a my je prikladame infekci misto slabe otrave zaludku? Existuje podezreni, ze to je prave duvod vzrustajiciho vyskytu autismu v USA atd.....Proste se jen snazim rict, ze neni vse uplne jasne. Dekuji vsem

kiki= laktobacily bych davat mohla, ale to nema s vapnikem moc spolecneho. Vapnikove tablety davat nechci, protoze se spatne vstrebavaji a vetsina se spise v tele usazuje, hlavne v ledvinach. Vitaminy jsou podle me resenim jen na chvili, nebot, jak znamo jednostlive vitaminy a stopove prvky se navyajem nesnasi, takze se pak stejne vylouci. Kdyz tak uz je lepsi brat jednotlive skupiny vitaminu a stridat je. Moc chemikalii ale nechci pouzivat. lepsi je prirodni.
12. led 2011 ve 14:23  • Odpověz
@vlasta23 Tak já si nemyslím, že by to riziko nákazy bylo nějak extrémně velké, z tohoto ohledu bych to moc neřešila. Spíš bude problém, jak si zajistit/ověřit dostatečnou kvalitu. Zajímalo by mě - už máš někde zajištěno to zmiňované testování? A kde? V nějaké nemocnici? Soukromé laboratoři? (Ptám se ze zvědavosti, kde se toto dá zajistit.)
Osobně si ale myslím, že pro dvouleté dítě je toto absolvovat naprosto zbytečné. A jestli má tvé dítě ve 2letech 11 kg, to není žádná hrůza, to mají moji kluci ve 2,5 letech, jsou naprosto spokojení a dle mého jim nic nechybí (s čímž souhlasí i naše dětská doktorka). Taky máme problém s jídlem, velmi často mi k obědu nesní třeba vůbec nic, UM nepijí, ale ani ve snu by mě nenapadlo řešit to sháněním MM :confused: Nicméně ti přeji hodně štěstí a dej vědět, jak Vám to funguje :wink:
12. led 2011 v 15:32  • Odpověz
@vlasta23, jen bych poupravila názor, že BKM ve stravě matky musí omezovat jen u malých miminek - to není pravda, musí se vyloučit do toho věku, dokdy přes MM dítě na BKM reaguje. U nás ke konci kojení, cca před prvními narozeninami malého, už také na BKM přes MM nereagoval, ale na přímo ano.
Skvělý zdroj vápníku má rýžové mléko z DM drogerie Reis Drink Calcium, vápník zde obsažený je získaný z mořských řas a má velmi dobrou vstřebatelnost (stejně jako přímo z mořských řas, které je žádoucí přidávat do jídla - stačí velikost poštovní známky do polévky například, je to skvělý a přírodní zdroj minerálů včetně vápníku). Pro děti maximálně 2 - 3 dcl denně (je bohatý i na jód, tak aby nebyly dětičky přejódované). Z preparátů je velmi dobře vstřebatelný Biomin H, opět přírodní, vyroben z pražených vaječných skořápek, ale musí se nalačno, dvě hodiny nejíst, nepít (u dětí samozřejmě poměrnou část toho pytlíčku).
Probiotika dávat je u alergiků též žádoucí, posiluje to imunitu.
P.S.: @berenika39, vápníku je v MM vždy dost, tělo si ho bere z kostí, je-li to nutné...
12. led 2011 v 16:08  • Odpověz
autor
luthein- dik za to ryzove ml, to muzu vyzkouset. jinak my mame stesti, nam BKM v mlece nevadi

shaula- jeste nevim, kde budu testovat. Asi u kmaradky v soukrome lab, ale chystam se zajit i do nemocnice, tam by to take melo jit. Kdyz ne, kamoska to zaridi. :wink:
13. led 2011 v 15:47  • Odpověz
@luthien.k dík, jojo, ale to snad není žádoucí?
13. led 2011 v 16:03  • Odpověz
@berenika39, no to není, ale mamina ho zvládne doplnit, jak jsem psala výše, když ví, jak na to i bez mléka. Navíc ten z mléčných výrobků je pro tělo daleko hůř zpracovatelný, než třeba z těch mořských řas. Hodně ho má i mák, sušené meruňky, sardinky...
@vlasta23, určitě Reis drink zkus, našemu prckovi chutná a já z něj hlavně vařím.
13. led 2011 v 16:33  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.