• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Okres Nový Jičín; Kopřivnice?

(Zamčená)
3. prosince 2010 
autor
BEATRICE: no jo - o té krvi se říká leccos. To člověk neví. U nás v rodině bohužel nádorové onemocnění máme - a já mám o to naše zlatíčko strach.... takže pro něj prostě chceme udělat maximum. A na druhou stranu - já doufám, že tu krev nikdy nepoužiju!!!!!!! doufejme!!!!! A asi to je trochu "trend" a možná je to "obchod" jak z lidí tahat penízky, ale bereme to tak, že těch 20.tisíc zase není tolik - svět se nezboří - za ty peníze si člověk kolikrát koupí něco úplně zbytečného....... za ty prachy dneska kolikrát nekoupíš ani pořádnou sedačku :slight_smile: například :slight_smile: Tak to jen tak k té krvi :slight_smile: Mě o té krvi řekl můj gynekolog a minule jsme to probírali i se sestřičkou - ona například říkala, že jí moc mrzí, že když rodila ona - tahle možnost nebyla.....Jsem ráda, že dnes ta možnost je a jestli krev půjde nebo nepůjde použít - to už je osud - bereme to tak, že pro naše mimísko jsme udělali maximum (v tomto směru :slight_smile:
NO, já tady žádné albíčko nemám :unamused: pořád jsem se k tomu nějak nedokopala..... bříško mi roste a hezky se kulatí. Ale žádná hrůza to není :slight_smile: Zatím mám 5 kg navíc, což mi připadá v pohodě - ještě se můžu hýbat :grinning:
S tou nemocnicí máš pravdu - a ty už máš porod za sebou, tak asi víš o čem mluvíš :slight_smile: A ty čekáš druhé miminko? Nový Jičín údajně každou středu provází budoucí maminky po porodním oddělení - že se můžou kouknout - byla jsi na takové prohlídce? Mimochodem - máš moc krásnou holčičku :slight_smile:))))
29. pro 2007 v 19:05  • Odpověz
WERMINKA:
Já druhé miminko nečekám - naše holčička má 17 měsíců, tak si to užívám a chodím i do práce.:slight_smile: V době, kdy já jsem rodila, tak ty prohlídky nebyly v nabídce. Ale když jsme se dotázaly, zda bychom mohli ten sál vidět, tak nebyl pb a vyšli nám vstřích i pokoje nám ukázali a můžu říct, že po tý prohlídce už jsem se na ten den, kdy budu na sále moc a moc těšilo - ten stres a strach ze mě spadnul. :slight_smile: Byla to nádhera. :slight_smile: S tou krví je to prostě na každým - je to každého volba. :slight_smile: A co tatínek - půjde k porodu? :slight_smile:
29. pro 2007 ve 22:36  • Odpověz
autor
BEATRICE: Tatínek k porodu půjde :slight_smile: během ledna bychom chtěli společně zajít i na tu prohlídku porodnice, ať víme, do čeho jdeme .... :wink: Tak se na to taky docela těším. Určitě potom napíšu své dojmy ..... na konci října tam malovali, tak to zase bude o něco hezčí :wink: TAk přeji krásný den Tobě i malé!
30. pro 2007 v 09:01  • Odpověz
Ahojky, ahojky. Jsem původem z Havířova, ale nyní žijí přes rok ve Štramberku. Už tu mám trvalé bydliště, tzn. okres N. Jičín :wink: Termín porodu mám na 4.4.2008, už se mi to blíží :slight_smile: Nejsem ještě rozhodnutá, kde budu rodit :frowning2:
4. led 2008 v 11:40  • Odpověz
werminka:ahojky tak jsem si cetla ze jdes v lednu okouknout porodnici v NJ taky se tam chystame.....ja rodim koncem unora a ty?:slight_smile: :slight_smile:
6. led 2008 ve 20:20  • Odpověz
JUPII: A taky budeš rodit v N.J.? Holky, pak mi napište jak se cítíte po tý prohlídce a co vám tam řekli??? :slight_smile: Jsem zvědavá o kolik se tam toho změnilo od doby, co jsem tam rodila já. :wink: Držím vám palečky, ať se vám tam líbí. :slight_smile:
6. led 2008 ve 21:16  • Odpověz
autor
JUPII: já mám taky termín na přelomu února/března. Mám 3 termíny :slight_smile: tak nějak tak :slight_smile:...... někdy mezi 17.únorem a 6.březnem...... ale prý mám spíše počítat s tím březnem.....tak uvidíme. Na prohlídku chceme jít teď 16.tého
12. led 2008 ve 12:22  • Odpověz
autor
BEATRICE.H : teď ve středu tam byla kouknout moje kamarádka (co už bude rodit každým dnem) a prý byla docela mile překvapena - prý to čekala horší :slight_smile: Ona Jičín moc nemusí.... Ale říkala, že jí prohlídka příjemně překvapila.... a sestřičky prý milé a ochotné... no celkový dojem dobrý...
12. led 2008 ve 12:24  • Odpověz
werminka_tak az prijdes z te nemocnice napis:slight_smile: treba se tam jeste v porodnici potkame jak budeme rodit kdyz to mame tak podobne ty terminy:slight_smile: :grinning:
16. led 2008 v 18:30  • Odpověz
autor
Jupii: tak na prohlídce jsem zatím nebyla..... minulý týden mi to nevyšlo a tento týden tam prý stejně mají chřipkovou epidemii, tak neprovází.............. :slight_smile: Takže si počkám ještě týden, dva ..... a pak tam skočíme kouknout :slight_smile:
19. led 2008 v 16:05  • Odpověz
WERMINKA: Aby jsi tam za ten týden, dva už nerodila. :wink: Já rodila v 38.týdnu. :slight_smile: Hezký víkend, maminky. :wink:
19. led 2008 v 17:15  • Odpověz
werminka____a jak se jinak tesis na porod je to tvuj prvni? a uz vite co to bude:slight_smile:
tak jsem si cetla na netu ze ted si musis brat do porodnice i plenky pro male a proste vse ,ze ted uz ti nic nedaji....vis to?uz mas pripravenou tazku do nemocnice?:slight_smile:
19. led 2008 v 17:17  • Odpověz
autor
Jupii: no přesně tak - je to můj první porod, takže svým způsobem nevím, co mě přesně čeká :slight_smile: což je možná dobře :grinning: Do předporodního kurzu chodím, takže teorii znám - no a praxi - tu brzo poznám..... Mám takové smíšené pocity - mám samozřejmě obavy ale zároveň se i těším. Panický strach zatím nemám - na ten bude dost času, až to na mě přijde :wink:
Co se týká NJ, tak jsem naopak slyšela od kámošky (co rodila v říjnu), že plenky a vše pro malé tam dostanu. Ale pro jistotu jsem si stejně sbalila i své - přece jen kdyby nechtěli dát :grinning:
Tašku už mám vzorně sbalenou, takže by to klidně mohlo za týden, dva přijít...... no a příští týden (toho 30.tého) se teda pojedu kouknout do té porodnice.....
A Ty čekáš taky svoje první miminko? Ty už to máš taky za pár..... jak se cítíš a připravuješ Ty???
24. led 2008 v 08:42  • Odpověz
autor
JUPII: Jo a pohlaví známe, ale úspěšně ho ostatním tajíme :slight_smile:))) ........ a náramně se bavíme tím, jak se celá rodina dohaduje a sází, co vlastně čekáme :slight_smile:)
24. led 2008 v 08:44  • Odpověz
werminka____jo taky cekam prvni dite....a docela se uz ani netesim jak se mi to blizi cim dal vic...takze vy tajite pohlavi jo?taky jsem to ze zacatku skousela ale nakonec jsem vsechno rekla:slight_smile:)))
kdepak bydlis v NJ? teda na jake ulici?az se nam ty decka narodi tak muzem dat srazik co? :wink:
2. únor 2008 v 17:29  • Odpověz
autor
Jupii: já bydlím v Kopřivnici :slight_smile: Do NJ ale jezdím k panu doktorovi Pětrošovi. :wink: No, nám se pohlaví daří tajit..... zezačátku to bylo těžké - protože lidé pořád doráželi a prostě tlačili, abychom to prozradili..... ale pak to utichlo a teď už se všichni jen tak mezi sebou dohadují a vsázejí se ....a nás už nenutí k přiznání :slight_smile: už to mám za pár, tak to už vydržíme :slight_smile:
Já se zatím na miminko moc těším - strach mám takový ten "zdravý" - žádná hrůza - prostě věřím, že to nějak s manžílkem zvládneme a porod proběhne bez komplikací a rychle :slight_smile: Ani si nepřipouštím, že by to mohlo být jinak :sweat_smile: A myslím, že je to fajn - proč se stresovat dopředu - na to bude dost času, až půjde do tuhého :slight_smile:))))))))) Tak hlavu vzhůru, věřím že ty taky odrodíš jedna báseň - tak se na ten krásný den začni hezky těšit!!!! :wink:
2. únor 2008 v 18:09  • Odpověz
werminka___ahoíj...aha tak ty jsi z kopru...tam to znam docela dobre!tak doufam ze si byla vte porodnici jaky to tam teda bylo vypravej!!!tak by me zajimalo,kdyz vite pohlavi ditete ale nikdo jiny ne tak jak nakupujete oblecenicka? vse v bilem?jaky mas kocarek....papapa
4. únor 2008 v 11:54  • Odpověz
autor
JUPII: ahooooj - tak Ty jsi ještě celá? :slight_smile:)) Už se Ti to blíží, co? Máš nějaké poslíčky nebo jiné příznaky blížícího se porodu? :slight_smile:)) Já už bych si to moc přála..... nemůžu se dočkat. No, oblečeníčko kupuji tak na 80% neutrální - bílé, žluťounké, zeleňounké nebo kombinace červená-modrá a tak........ prostě takové které se hodí pro obě pohlaví. No a zbývajících 20% mám oblečení v barvě :slight_smile: Nechodím nakupovat s nikým jiným, takže nikdo neví, zda kupuji růžové nebo modré..... a do skříně mi doma taky nikdo nechodí :slight_smile:))) (z návštěv)............ takže takhle je to u nás.Navíc já bych chtěla oblečení použít i pro druhé mimčo (později), tak jsem nechtěla mít všechno růžové nebo všechno modré, víš? :slight_smile:
V porodnici jsem pořád ještě nebyla! No, minulý a předminulý týden tam byla chřipková epidemie, takže se neprovázelo. Tento týden jsem tam volala a prý paní staniční sestra je nemocná, takže taky nic. Takže příští týden - pokud už tam rovnou neporodím :wink: Uvidíme, no.
No a kočárek máme Peg Perégo GT3, barva hnědá (moka). :slight_smile: takže zase neutrálek :slight_smile:))))))))) a moc se mi líbí!!!!!!!! TAk napiš ještě než to svoje miminko přivedeš na svět! No a třeba se v porodnice setkáme :slight_smile:))) Takový rozdíl mezi našimi termíny zase není :slight_smile: Navíc já mám termín (podle prvních pohybů) 17.2., takže člověk nikdy neví.......... pa pa
5. únor 2008 v 16:45  • Odpověz
Ahoj holky!
Můžu mít malinkatý dotaz? Nevíte, zda je v Kopřivnici nějaký předporodní kurz?
6. únor 2008 v 18:35  • Odpověz
autor
ROMANA.ST: ahojky, to víš že je v Kopřivnici předpor.kurz. Každý čtvrtek od 14-16 a od 16-18 (záleží jaký čas ti vyhovuje :slight_smile: Vím to, protože tam chodím :slight_smile: Teda ještě asi tak 2x nebo 3x přijdu a pak už snad odrodím :slight_smile:)) Je to přímo na poliklinice v Kopřivnici - 2.patro - vede PA paní Hyvnarová. Stačí tam přijít na ten čas a hotovo. Nemusíš dopředu volat ani se nějak objednávat....Prostě přijdeš :slight_smile: Doporučuji přijít na těch 14h, protože tam je těch těhulek méně - od těch 16h je to nacpané...... :slight_smile: Ale je to na tobě. Kurz trvá vždy 2 hodiny -první hodina se cvičí a další povídání na určité téma (těhulkování, porod, starání se o dítě), cena 60 kč :slight_smile: Tak snad to takhle stačí :wink:
6. únor 2008 v 19:44  • Odpověz
werminka: Ahojky, děkuji moc za vyčerpávající odpověď :wink: Tak to se tam zajdu kuknout. Doufám, že stihnu alespoň pár lekcí :grinning:
6. únor 2008 ve 20:31  • Odpověz
werminka: Dočetla jsem se tady, že chceš rodit v NJ. Doufá, že po porodu napíšeš své pocity a zážitky :grinning: Držím palečky!
6. únor 2008 ve 20:42  • Odpověz
werminka____no tybrdo!dneska jsem sla do poradny a doktroka me dala abych si lehla a kolem bricha dva pasy no a pustila takovy stroj kde kontroluje miminko!poslala me do nemocnice v NJ a tam jsem to musela absolvovat znova asi posličci či co tak mi tvrdlo bricho a mensi bolesti a zitra rano tam mam jit znova teda pokud se nestane neco drive....tybrdo tak uz mam i tu nemocnici prohlidlou je to tam hezke....
ale maras jak jsem se bala tak jsem se klepala jak jsem tam sla stim papirem ze jsem ani nevedela v jakem jsem tydnu kdyz se me doktorka zeptala :grinning: asi uz to budu mit brzi.....bojim bojim :frowning2:
6. únor 2008 ve 21:26  • Odpověz
jo a ja jsem v 37tydnu nevim proc to mam v tom profilu tak blbe napsany :unamused:
6. únor 2008 ve 21:27  • Odpověz
autor
ROMANA.ST: máš pravdu, chystám se rodit v NJ, takže pak napíšu své pocity a dojmy :slight_smile: co tam rodily v posledních měsících moje kámošky, tak byly spokojené :wink:
7. únor 2008 ve 14:33  • Odpověz
autor
JUPII: jéééééééééééé to je hezké - tak to už se Ti asi blíží Tvůj velký den :slight_smile: neboj, moc držím palečky a budu se těšit na Tvou zprávu o narozeném miminku!...... Já chodím taky na ty pásy, ale přímo u doktora, takže v nemocnici jsem zatím neměla tu čest :slight_smile: Tak buď ráda, že sis to tam alespoň prohlídla...... Já byla dneska na kontrole u svého gyne, a tak jsem si tajně přála, aby "už se něco dělo" :slight_smile:))) vše je prý v pořádku.... tak asi porod zatím nehrozí.... NO, mám na to ještě 3 týdny, ale já bych už chtěla... :slight_smile: úplně ti to závidím! Tak držím moc moc palečky!!!! a určitě pak tady napiš!
7. únor 2008 ve 14:39  • Odpověz
Ahoj holky, dočetla jsem se tu o předporodním kurzu v Kopřivnici, dík za radu, zrovna jsem taky nějaký hledala, už jsem tam včera byla a fakt spokojenost :wink:
22. únor 2008 ve 13:16  • Odpověz
ahoj werminka____tak co ja jeste porad nic.zitra jdu do nemocncice doufam ze uz mi to konecne vyvolaji!!!!a co ty? uz si rodila?napis potom urcite papa drzim vsechny palce!!!!!!!!!!!!
26. únor 2008 v 17:27  • Odpověz
autor
JUPII: pořád nic :frowning2: Tak to jsem zvědavá na Tebe - tak Ty už brzy budeš mít své miminko v náručí :slight_smile:)))))))) Tak držím všechny palečky a určitě se ozvi!!! pa pa
27. únor 2008 ve 12:10  • Odpověz
Ahoj holky, pročítám si tyto stránky a tak se k Vám připojuji do diskuze. Já jsem z Příbora a termín porodu mám stanovený na 26.4.2008. Taky se chystám rodit v Novém Jičíně. Na tu prohlídku po porodnici co probíhá ve středu se musí objednat nebo je to jedno. Taky Vám držím všem moc moc palečky. zatím pa
27. únor 2008 v 17:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.