• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Okres Nový Jičín; Kopřivnice?

(Zamčená)
3. prosince 2010 
Uvidím, jak to budu zvládat... Nejsem ale proti Epidurálu...Proto jsem si porodnici v NJ vybrala...Je pravda, že vybavení a porodní sál nic moc, ale personál co jsem viděla a slyšela - SUPER. Tak doufám, že tam ty čtyři dny nějak přežiji...
Neznáš náhodou MUDr. Horáčkovou? Je to dětská lékařka v Kopřivnici.
31. bře 2008 v 11:14  • Odpověz
romana____ne tu opravdu neznam ja bydlim v NJ ale jinak jsem z Frenstatu!kdyz jsem mela takove bolesti a uz jsem to fakt nedavala rekla jsem si o epidural a sestra co tam byla mi rekla ,ze to jsem si mela rict hned na zacatku.....uff jeste ze to mam uz zasebou!tobe ale preji at te to co nejmin boliiiii!!!!!!!uz mas nejake dite? nebo je to prvni?
2. dub 2008 ve 13:28  • Odpověz
jupii_ aháá...4.4.2008 máme termín. Bude to naše první mimčo. Dneska jsem byla naposledy na kontrole u mého doktora a v pátek se mám hlásit v NJ v porodnici. Tak jsem zvědavá, co tam budou se mnou dělat :wink:
2. dub 2008 ve 14:04  • Odpověz
romana____budes tam chodit na kontroly! nechavaji prenaset i tyden a pak ti to vetsinou vyvolaji....hooooooooooodne stesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
3. dub 2008 v 17:30  • Odpověz
werminka____toz co jeee???? ja tady porad cekam kdy prijdes at mi napises jaky si to mela a ty furt nic.....ale chaaapu ja jsem tady taky prvnich 14dni nestihala chodit:slight_smile:
3. dub 2008 v 17:31  • Odpověz
romana___ahojky tak jak si dopadla v nemocnici...doufam ze uz to mas zasebou a jste oba zdravi!!!!!
5. dub 2008 ve 20:12  • Odpověz
Ahojky jupii - malému se nechce ven. V pátek jsme byli v NJ porodnici na kontrole a dneska znovu. V pátek jsem byla objednaná na 8.00. Změřili mi srdíčko a pak jsem 4h čekala, než mě prohlédla doktorka. Bylo to strašné...už jsem nevěděla, jak si mám sednout. Dneska to byla celkem rychlovka. Další kontrolu mám 11.4. :angry: Prý mám méně polodové vody, tak doufám, že to bude co nejdříve.....
6. dub 2008 ve 13:01  • Odpověz
ahojte holky, neznate nekdo dobreho homeopata v okrese nj??
14. dub 2008 v 16:07  • Odpověz
autor
JUPII: ahojky - promiň, dříve jsem se k PC nedostala :unamused: Tak Tadeášek se mi narodil 10.března - a měla jsem to takhle: TAk v neděli ráno mi začly takové klasické menstruační bolesti - nic moc.... pak to přešlo. Odpoledne to stejné. Zase to přešlo. Večer znovu - a bolesti neustávaly - asi o půl desáté večer jsem začala mít kontrakce pravidelné, co 5 minut.... trvalo to 2 hodiny - tak jsem začala přemýšlet, zda to není ono - vůbec jsem si nebyla jistá - pak uběhla další hodina a bolesti se zvětšovaly, tak jsem šla vzbudit manžílka, že pojedeme do porodnice, ať na mě kouknout..... přijeli jsme tam v jednu v noci - příjem, vyšetření - byla jsem otevřená na 2-3cm a hlavička byla natlačená u východu - tak prý super nález :slight_smile: Šla jsem do sprchy a kontrakce prodýchávala , a o půl 3 mi praskla voda a to začaly kontrakce silnější a silnější... ihned mě vzali na sál a čekalo se, až se otevřu na konečných 10cm (chyběl mi půl centimetr!!!) - to byla asi nejhorší chvíle - kontrakce silné - obrovský tlak a tlačit jsem zatím ještě nemohla. Takhle jsem "přežila" asi 8 kontrakcí a pak mi dovolili tlačit a to bylo pro mě vyloženě vysvobození! Samotný porod už pak nebyla žádná hrůza.... a na 3 kontrakce byl malý venku :slight_smile: a to bylo v 03:40 hod :slight_smile:) takže 2,5 hodinky po příjezdu do porodnice - paráda!!! Vůbec na porod nevzpomínám ve zlém ... měla jsem fajn porod, rychlovku a i když to chvílema dost bolelo, po porodu už jsem si na to ani nevzpomněla :slight_smile:)))
TAdeášek je zdravé miminko, roste jako z vody - jeho porodní váha byla 2,9 kg - a teď - po šestinedělí má už necelých 5 kilo :slight_smile:))) no je to malý žrout :slight_smile:))
Tak napiš něco i o sobě, pa
23. dub 2008 ve 21:26  • Odpověz
WERMINKA:

Tak to je fajn, že na porod máš jen ty nejlepší zážitky!!!!! Tak to určitě hupsnete brzo do druhého miminka, aby měl Tadeášek sourozence. :slight_smile: A jak to zvládaš ty miminkovské starosti??? Je to v poho? A co tak fotečky - jsme na toho malého všichni moc zvědaví. :slight_smile:))) A co malý? Je hodný??? Já jsem s porodnici byla hodně spokojená. :slight_smile: A kdo tě odrodil? Mě MUDr. Janyšková - je to i moje osobní gynekoložka. :slight_smile: Hezký den a ať se ti všechno daří a malý je hodný. :slight_smile:))) Což určitě je, viď? :slight_smile:
28. dub 2008 ve 14:20  • Odpověz
ahoj werminka no konecne ze pises:slight_smile:) jeste cekam co mi napise romana:slight_smile:
takze u me to probihalo docela dyyyyl,zacalo to ve 24.00 takove divne bolesti v zadech ale vzdy jsem na chvili usla a pak zase a vetsi a vesti doma jsem to vydrzela do 9.00 ale pak uz rychle do porodnice tech 5min. v aute jsem to tak tak vydrzela pak me prijali a dali na hekarnu byla jsem otevrena na 6cm bolesti co 5min.jenomze pak se zas ty bolesti tahly co 10min,pak co 15min tak mi neco pichli,uz jsem se otevrela na 10cm tak jsem mohla KONECNE tlacit jenomze tlacit jsem neumela nakonec asi po4 zatlaceni mala vylezla nastrihli me , a mala vykoukla na svet 16.55 takze jsem to mela docela dost dlouhy na hekarne jsem pak lezela az do 22:00,dali mi 3konzervy krve a dali na pokoj ,celych 24hod mi nedali ani najist a ani napit byla jsem tak slaba ze jsem ani chodit nemohla jeste ze jsem tam mela muze a ten me pri kazde kontrakci podpiral,zasita jsem az k prdeli a jeste ted nemuzu na WC...mala mela 4kila 5deka,tak to se ti nedivim zes to mela tak v pohode kdyz si mela takoveho prcka:slight_smile:tak at se vam dari a posli mi fotecku budu rada!!!!
28. dub 2008 v 15:29  • Odpověz
mimochodem obe sme rodili v nedeli a to se rika ze to budou stastne deti:slight_smile:
28. dub 2008 v 15:33  • Odpověz
romana.st_____ahooooj a gratuluju tak jsem zvedava jak to tobe probiihalo:slight_smile:
30. dub 2008 v 09:29  • Odpověz
autor
Ahojky BEATRICE, s porodnicí jsem byla spokojena :wink: Upřímně řečeno - mě rodily dvě porodní asistentky a doktor mě pak přišel akorát zašít. Během porodu tam vůbec nebyl.... Byl to mladý doktor, menší, tmavší s brýlkama.
Malý je hodný, starostí kolem něj je dost - ale tak to určitě znáš :slight_smile: Co se týká fotek, napiš mailík a já ti nějaké pošlu - nebo pokud to jde poslat tady do té interní pošty - tak to pošlu tam :slight_smile:)) měj se hezky

JUPII: ahojky, k PC se teď dostanu jen málo, to víš - kolotoč kolem malého :wink: Tak to jsi měla ne moc pohodový porod - no jo, ale už to máš za sebou a máš jistě krásné miminko, které ti dělá jen radost :slight_smile: Jo a já jsem rodila z neděle na pondělí, takže den porodu je u nás spíše pondělí :slight_smile:))
4. kvě 2008 v 10:38  • Odpověz
Ahojky holky. Tak jsem tady. Maléj je napapaný a spinká a taťka šel opět zapíjet malého
Rodit už nikdy nepůjdu. Zažila jsem peklo. V pondělí 14.4. jsem měla průjem a teplotu. Večer ve vaně jsem začala krvácet. Lekla jsem se, tak jsme raději jeli do porodnice. Tam mi doktorka řekla, že je to normální. Udělala mi vyšetření a byla jsem stále uzavřená. Změřila mi teplotu a měla jsem 38 °C. Dali mi na vyš. lůžku dva Paraleny. Napojili mě na monitor a ten po chvilce začal děsně pípat. Všichni ztuhli. Malému vynechávalo srdíčko. Říkali, že to může být z mé vysoké teploty. Každopádně si mě tam nechali. Dali mě na pokoj, kde jsem byla sama, jelikož nevěděli z čeho mám průjem a abych nenakazila ostatní. Měla jsem označený svůj záchod a sprchu. Doktorka říkala, že mě mám sestra na pokoji co 3h natáčet. Sestře se to nelíbilo, tak mě napojila a co chvilku se na mě chodila dívat. Byl to mazec. Přišel stah a pak se mi chtělo děsně na WC. Celou noc jsem zvonila na sestru. Ta mě odpojovala a připojovala. Pořád mě vyšetřovali, zda se otvírám...maras. Pak sestra odešla a najednou přiletěla s doktrorem. Jen jsem postřehla, že zařval císař a utíkal pro lůžko. Sám mě naložil a odvezl před operační sál. Tam všechni lítali.U mě byly asi 3 sestry, které mě svlékaly, omotávaly nohy, zaváděly kanylu....pak jsem musela dojít na operační lůžko, kde mi zavedli vývod Pak už jsem o sobě nevěděla. Probralo mě jen to, jak mě přendávali z vozíku na mou postel. Šílená bolest. Jelikož jsem stále měla průjem tak jsem zvonila co chvilku na sestry a ty mi dávaly mísu a asi 4 dny utíraly pokaděný zadek. Trvalo jim 3 dny, než přišli na to co mi je. Měla jsem Campylobacter jejuni z kuř. masa. Malého mi ukázali až 15.4. večer a to jsem si na něj nemohla ani šáhnout. Asi jsem ho viděla půl minuty. Byla jsem psych. hotová. Prý to malý nezvládal, tak se vykadil do plodové vody. Šlo prý o minuty. Sestra mi pak řekla, že jim dělalo pěkně u zadku. Chtěli mě převézt do Poruby, ale bylo by to riskantní. Malého jsem viděla potom až za 3 dny a to jen mezi dveřmi. Dostal antibiotika a dělali mu různé stěry, zda je v pořádku. A postavit se po císaří....Raději půjdu 5x rodit, ale stavět se po něm. To je svinská bolest. Nemohla jsem dýchat, měla jsem zalehlé uši, mžitky před očima. Hroznééééé.....Ještě mě čekají nějaké testy, tak doufá, že to bude v pohodě...V porodnici jsem nechala 10kg. Malého přikládám k prsům, ale mám díky antibiotikům tak málo mléka, že ho musím dokrmit Nutrilonem. Doktorka od malého říkala, že se to může ještě rozjet. Tak uvidíme....Bojujeme...Jinak maléj je zlatíčko. Jen spiknká a baští. Dokonce nám jednu noc spal 6h v kuse Já jsem ještě taková bolavá. Ruce mám rozpíchané od jehel a od kapačky, jizva a bříško mě pobolívá. Sem tam si popláču...Bylo to psych. hodně náročné. Nikdo z rodiny nevěděl, že jsem šla pod kudlu. Až jsem se probrala, tak jsem volala příteli, ten byl chudák nešťastný. Chtěl být u toho a stříhat pupeční šnůru...Měli jsem to teda jinak naplánované.... Co se dá dělat. Hlavně, že je prcek v pohodě..
4. kvě 2008 v 17:48  • Odpověz
romanka_st____boze tak to si mela hodne narocne ja s rikala proc tak dlouho nepises ,myslela jsem si ze mas hodne prace o maleho jen v profilu jsem videla ze uz mate adamka,hlavne ze jste to oba ve zdravi prezili a ze je maly adamek zdravy!moc na vas myslim,at se ti dari i stim kojenim! a deboj po 6ti nedeli to bude zase fajn,taky jsem casto ubekovala,to jsou ty hormony.mej se krasne a az budes moct tak napis!!!!hlavne lez ,spi a jenom koj!mlicko prijde uvidis me to taky trvalo!ale ted kojim a mlika mam habadej'drz se!!!!!!!!!
5. kvě 2008 ve 13:04  • Odpověz
ahojte tak uz jsem si zalozila album :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 21:09  • Odpověz
chodí sem ještě někdy nakouknout nějaká maminka? že bychom to tady trochu rozjely :wink:
24. kvě 2008 ve 21:33  • Odpověz
ja tady chodim ale uz snad jen jedina ostatni maminy asi nemaji cas:slight_smile:))
25. kvě 2008 v 10:35  • Odpověz
Ahojky, já tady taky chodím, ale je to slabota :wink:
jupii - pěkné fotečky!
26. kvě 2008 v 08:29  • Odpověz
ahojky tak uz mame 3mesice Terezka dela strasne pokroky je to uz poradna baba:slight_smile:) mame se skvel uz od zacatku spi celou noc a je moc hodnoucka a co vy? jak to prozivate?
4. čer 2008 v 17:57  • Odpověz
Ahojky.
Ten čas ale letí...Adámek je také zlatíčko. Krmím ho jen jednou za noc, což je super. Jinak také na něm sleduji pokroky. Hlavně jsem unešená z toho, jak se na mě usmívá....To je vážně krása...Pohladí to na srdíčku....
4. čer 2008 ve 20:03  • Odpověz
romana.st__cauky a co nakonec ,kojis? a jak jinak tady je to uz slabota,ze :unamused:
11. čer 2008 v 15:44  • Odpověz
jupii-ahojky!
Tak nakonec nekojím. Nerozjelo se to ani po měsíci a půl. Jsme na Nutrilonu. Malý pěkně přibírá, už má šest kilo. Je to macek, mám co dělat abych ho unesla :grinning:
Přesně tak, je to tady slabota. Asi mamči z Kopru a okolí jsou pořád s prckama venku....
A co malá, jak se ji vede?
15. čer 2008 ve 20:41  • Odpověz
tak vás tu všechny zdravím, jsem tu poprvé, tak ještě pořádně nevím jak to tu chodí, ale snad nasa to časem přijdu tak se mějte maminy :slight_smile:
3. zář 2008 v 11:41  • Odpověz
mayya - VÍTEJ! Odkud jsi?
Koukala jsem na fotečky a máš krásné prcky :wink:
10. zář 2008 ve 12:05  • Odpověz
romana.st jsem kousek od Nového Jičína, a ty jsi odkud z kopřivnice? Jsem tu přistěhovaná tak to tu tak moc neznám, ty máš taky hezkého prcka, uvidíš jak rychle ti vyroste :slight_smile:
12. zář 2008 v 07:43  • Odpověz
mayya - Já bydlím ve Štramberku. Taky to tady moc neznám, bydlela jsem 27let v Havířově.
12. zář 2008 v 09:57  • Odpověz
Ahojky, ja nějak zapoměla, že tu je i NJ!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsem taky kousek od N.Jičína. a před 5 týdny jsem byla na revizi v Jičínské nemocnici, 3 dny jsem tam ,ležela, učili se na mni mladí doktoři, UTZ si předávali z ruky do ruky, ja bečela že o mimi příjdu a oni se jen kochali tím jak to vše ve mně špatně vypadá, jak to nemá a jak to má být atd... a zařekla jsem se že už tam nejdu!!! Vůbec se mi tam nelíbilo, staré, škaredé, špinavé... Ale už je to za mnou, ztráta pomalu přebolívá... už se těším až se vrhnem na znovu snažení se :dizzy_face:
12. zář 2008 v 16:35  • Odpověz
čauky maminy, to je počasí ani ven se nedá jít s prckama
romi já jinak pocházím ze zlína
kati-uvidíš všechno bude zas dobré, moc ti držím palečky
17. zář 2008 ve 12:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.