• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Okres Nový Jičín; Kopřivnice?

(Zamčená)
3. prosince 2010 
mom: taky jsme si přišla, že jsem tyranka, která si plní nějaké své neukojené ambice :grinning:

sem: nee ...ale však odry jsou za rohem :wink:
10. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz
:grinning: no jo cetla sem to tam.. Hlavne kliid.... :sweat_smile:
10. čer 2009 ve 21:50  • Odpověz
mom: jasně..každý ať si dělá co chce :slight_smile:
já si budu týrat své dítě při plavání ....a ony mohou ty své chránit před celým nehygientickým světem :grinning:
11. čer 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem byla dneska v práci (v pekárně)nahlásit změnu jména a adresy a dozvěděla jsem se že jak mi tam líta ten měsíc protože mi končí mateřská příští měsíc 20 a termín mám až 13 října tak to pak budu mít mateřskou 6 tydnu před termínem to znamená že mi to vychazí od 1 září tak nedostanu nemocenskou nemají ji z čeho vypočítat ale neplacené volno takže to znamená že v Září za Srpen už nedostanu nic žadnou korunu ani ze sociálky než se vařídí mateřská druhá takže budem asi okusovat omítky manžel má 16 000 a to z toho zaplatí 13000 na byt a hypotéku ted kupí benzín protože dojíždí do práce zaplatí si pojistku a jsme v pytli a nikoho to nezajímá takže to zhrnu budem o 7500 chudší sice asi jen měsíc ale i tak takže to bude zajímavé manželovy to jěště musím teprve zdělit Ach jo
11. čer 2009 ve 21:35  • Odpověz
jarkahanzelkova: to je hrozne... nechapu jak muzou rodinu nechat takhle bez penez. ja se jenom hrozim az mi skonci ta materska co mam ted a zacnu dostavat jenom tech 7,5tis... :unamused: pritelova vyplata jde taky skoro cela na hypoteku... :fearful: To budete mit kruty mesic... :frowning2: rodina pomuze ale ne? rodice nebo tak...
13. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
momin:je to šílení mám z toho hruzu protože krom bytu a hypoteky mám s malou pojistku 600 internet další 500 a jěště splácím vysavač co jsem si kdysi koupila je to i s čističem a to je 500 dalších a ještě telefon nějak to přežijem zaplatí se hypoteka a sipo a zbytek až z porodého asi nebo já nevím jěště jdu na gyne tak se zeptam doktora jak to řeší ostatní maminy třeba to nebude tak horké :confounded:
13. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
Uvidite.. Drzim vam pesti protoze to je fakt mazec.... :confounded:
14. čer 2009 ve 21:33  • Odpověz
jarka: no to je mazec - a rezervy žádné nemáte? no asi ne při těchhle příjmech, co :sweat_smile:
taky držím palec, aby se to nějak vyřešilo ..poptej se na socce :wink:
16. čer 2009 v 16:09  • Odpověz
Ahoj holk ale stejně je to divné učetní mi řekla že mám nárok na tu pulroční od zaměstnavatele a to vypočítají jako z čeho když nejsou schopni vypočítat měsíc nemocenské je to postavené na hlavu a na socce jse byla ale nic na takové případy není :unamused:
17. čer 2009 v 08:16  • Odpověz
No tak to je fakt trapne.. ja si chci vzit materskou na 2 roky a pak druhe mimco..a kdyz mi to nevyjde jako tobe tak budu mit stejne problemy?! :unamused: :frowning2:
Holky mame dneska 3 mesice.. :wink:
20. čer 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky. Jsem tady poprvé, dneska jsem teprv hodila registračku a hooooooooodně si početla, až se mi z toho koulej oči :confused: . Tak jdu spočnout a hlavně se nadlábnout, jelikož mám zrovna to žravé období. Tak zatím, rozhodně se ozvu!!!!!!!
23. čer 2009 v 19:12  • Odpověz
hancet ahoooj. ty si teprv tehulka ty se mas.. :slight_smile: ja uz bych brala zase pupik... :sweat_smile: Budes mit prvni mimco? tesis se? Odkud presne jsi? Sem zvedava promin.... :grinning:
23. čer 2009 v 19:37  • Odpověz
Ahojky momin. Mimčo čekám už podruhé o to první jsem přišla začátkem 4měsíce, přestalo mu tlouct srdíčko, tak jsem musela na reviz :frowning2: i. Doufám že teď už bude všechno v pohodě. Vyšly nám sice špatně výsledky krve na II. screening, ale podle ultrazvuku je to v pořádku, taky ten I. screening byl v poho, tak snad dobrý. Uvídíme 15.července jdu na další testy, tak dám vědět. Moc se těšíme :slight_smile: . Taky doktora už mám nového. Jsem u Valeše a Valešové, jsou moc fajn, předtím jsem byla u Marka, fakt nedoporučuju. Totální flegmoš a bere ty ženské jak na běžícím pásu, žádný osobní přístup :confounded: . Nebudu to rozpitvávat, ale mám velice špatnou "osobní" zkušenost. Jo a jsem přímo z Jičína, kousek od náměstí.
24. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
hancet to je mi lito.. Drzim pesti at vam to tentokrat vyjde! :dizzy_face: Danecek uz je konecne super!! prvni 2 mesice nam cele proplakal.. :cry: nejspis kvuli brisku.. Uz mate jmena? :sweat_smile:
25. čer 2009 v 18:37  • Odpověz
ahojky. zatím je to jenom "myš", později to bude Michal nebo Michala nebo taky David či Terezka. Ještě nevíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz
Michalu sme taky meli pro holcicku.... pekne jmeno... :wink:
27. čer 2009 v 18:37  • Odpověz
ahoj holky jak jste přežily záplavy :frowning2: byla to hruza jestli chcete tak mrkněte http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlbumID=393692
jsou tam fotky od nás z baráku z Loučky od Autopalu a tak dále je tam Nový Jičín a okolí :frowning2:
28. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
No my v Koprivnici docela dobre.. Ale v tom jicine to byl fakt mazec :( kamosovi to strhlo celou chatku..no jeste ze to byla jenom chatka a ne dum ale i tak to nastve.... :unamused:
28. čer 2009 ve 21:31  • Odpověz
no známí jsou bez bydlení ...mazec ..se 4 dětma ...ach jo

mom + han: dloouho jsem si na michaelu musela zvykat (a mamce se táák líbilo :grinning:)
28. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz
Dobrý večer, omlouvám se, že vám sem lezu, ale neznáte někoho, komu bysme mohli pomoct? Jsme z ČB, tak na osobní odvoz je to pro nás trochu daleko, ale rádi bysme nějak pomohli - sami máme malou holčičku, tak si nedovedu představit, jak to ti lidi s těma maličkýma zvládají a rádi bysme aspoň trochu pomohli.

Myslíme na všechny!!! Držte se!!!!
29. čer 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj Olinko :wink: je super,že chceš pomoci a určitě si toho všichni tady váží :wink: na stránkách Nového Jičína je přímo číslo konta pro Nový Jičín, na který můžeš něco málo zaslat... je tu velice mnoho rodin, které přišli o střechu nad hlavou a bude se jim to hodit... ale teď nevím, kterou bych ti přímo řekla, protože je jich opravdu mnoho a mnoho známých kolem dokola.... jsme rádi že se zajímáte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně ať už neprší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. čer 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky. Olinko, jestli chceš a budeš mít třeba nějaké věci po dětech navíc, můžeš poslat poštou. Když tak bych ti poslala adresu. Známé od moji sousedky v domě to sebralo všecko, zůstalo jim jenom oblečení. co měli na sobě. My na mimčo terpve čekáme, takže nemáme navíc nic (přesněji nemáme nic, jelikož máme ještě čásek), tak jsme aspoň s manželem podarovali nějaké svoje oblečení a ručníky a útěrky. Prostě drobnosti, ale snad přijdou vhod. Co jim nesedne podarujou těm okolním, tak snad to bude k užitku. Nás voda naštěstí minula, jsme trošku na kopečku, takže skončila těsně pod náma. Těch lidí kolem nás je mi strašně moc líto. :frowning2:
ahoj monin, koukám, že tvůj chlapeček se jmenuje Daniel, moc hezké, já ještě uvažovala o Davidovi, ale slavit svátek a pak silvestra.......... trošku náročné. :sunglasses:
1. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
hancet my sme jeste uvazovali na Michalem ale to se nelibilo priteli... :wink: Tak mame Danecka. Ten ma taky svatek nekdy kolem vanoc... A narozeniny hned v breznu. Ale nevadi... :sweat_smile:
1. črc 2009 v 19:26  • Odpověz
ahojky momin, tak mi nějak přišlo do hlavy, že Šimon je taky hezké jméno nebo Tobiáš, ale to asi neprojde, manžel chce jméno Michal, tak co bych pro něj neudělala, že? Hlavně ať je to zdravé :wink:
2. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
chtela sem i Patrika po priteli ale on to nechtel.... :sweat_smile: Presne jak rikas..hlavne ze bude zdravy :slight_smile:
3. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
Hupcza co si myslis o tematu "problemy s pritelem" :sweat_smile: navstevuje to tu vubec jeste nekdo? :grinning:
6. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz
ahoj momin - já sem ještě občas kouknu, ale většinou jsem na tématu "Stejný termín", je tam docela dost živo a dovím se tam spoustu věcí a rad

jinak všechny zdravím, doufám, že se máte dobře :grinning:
7. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
Která pravidla porušuje: | Zruš Ahoj holky tak jsem psala do poradny kvuli tomu neplacenému volnu a tomu jak ta učetní říkala že mi nemocenskou nemají z čeho vypočítat tak tady je odpověd od paní která dělá na sociálce v Příboře :::
Jarmila Ivánková
neplacené volno mezi dvěma mateřskýma
16.07.2009, 23:33

Dobrý den!Končí mi mateřská(20.7) a o 40 dní později by mi měla začíná druhá.Zaměstnavatel pro mě v pokročilém stádiu těhotenství nemá práci(dělám v pekárně a dělálo se na tři směny momentálně jede jen odpolední a noční,takže mi dá neplacené volno podle učetní a zaplatí mi prý i sociální a zdravotní. Chtěla bych se zeptat jestli po dobu těch 40 dnů mám nárok na nějaký finanční příspěvek nebo bych měla dostat něco od zaměstnavatele? Předem děkuji za odpověď.
zapoměla jsem jěště napsat že jsem te učetní říkala že nevím jestli mi třeba na gynekologyi nenapíše nemocenskou a ona říkala ta učetní že to je zbytečné že mi to nemají z čeho vypočítat tu nemocenskou a zajímalo by mě teda z čeho vypočítají to sociální a zdravotní a následně tu pulroční mateřskou na kterou mám podle ní nárok protože jsem otěhotněla v první mateřské..Na gyne jsem se ptatla doktora že mi končí mateřská co potom že učetní mi řekla že nemá smysl mi psat nemocenskou a on mi řekl že do takových učetních věcí nevidí a nevyzná se v tom

Odpovídá Ludmila Řezníčková Pokud se se zaměstnavatelem dohodnete na neplaceném volnu, nebudete mít v době neplaceného volna žádný příjem - už proto se to jmenuje neplacené volno.
Pokud by pro to byly zdravotní důvody, rozhodně by pro vás finančně výhodnější byla pracovní neschopnost, kdy po dobu prvních 14. dnů vás finančně musí zabezpečit zaměstnavatel v rámci tzv. náhrady mzdy a od 15. dne nemoci pak okresní správa sociálního zabezpečení. Pokud máte trvající pracovní poměr a při mateřské či rodičovské dovolené jste nepracovala, bude zaměstnavatel při výpočtu náhrady mzdy i OSSZ při výpočtu nemocenské vycházet z hrubé mzdy z doby před první mateřskou. Z této mzdy vám bude posléze vypočtena také peněžitá pomoc v mateřství.

tak to zkusím teda uhrát na nemocenskou a uvidíme
17. črc 2009 v 06:12  • Odpověz
inak tady na těch stránkách je ta poradna je tam i gynekolog pediatr ta sociálka http://www.mamaaja.cz odpovídají do 7 dnu mi přišla odpověd po 4 dnech :wink:
17. črc 2009 v 06:15  • Odpověz
hurá mám nemocenskou :sweat_smile:
20. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.