• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Paranoidní myšlenky? Co se děje?

(Zamčená)
12. února 2009 
Ahoj lidi, už jsem zoufalá a tak jsem našla tuto diskuzi a založila nové téma, snad mi někdo poradíte nebo když ne, můžu se aspoň vypsat.Mám velký problém, který mě trápí už víc jak týden.Před týdnem jsme byli na plese, kde jsem nějak nezvládla alkohol a hodně se opila.Vše si pamatuju do 0:30, ale domů jsem přišla ve 3 hodiny, takže mám 2,5 hodiny totální "okno" .Druhý den jsem se snažila si na něco vzpomenout, ale marně a v neděli to všechno začalo.V hlavě mi šrotují od té doby všechny možné myšlenky, vidím různé scénáře a slyším sama sebe jak různým lidem vyprávím vymyšlené lži a nebo jim vyzrazuji různá tajemství, která se ale NIKDO neměl dozvědět.Už je to víc jak týden a mě prostě mozek každý den vyprodukuje aspon 3 nové scénáře, které vidím úplně živě a začínám věřit že se fakt staly a hrozně mě to trápí.Myslíte že může jít nějakým způsobem o paranoiu?Je to hrozný stav, nespím kvůli tomu a bojím se chodit i mezi lidi, aby si nevzpomněli co jsem to plácala za hlouposti, když vylezu tak mi přijde že na mně všichni koukají a prostě že už mě ani nezdraví tak nezdravím ani já je, úplně šílím.Mám hrozný strach, nevím co se děje, ale mám pocit že už to neunesu.Máte někdo podobné zkušenosti?Nebo odkazy na nějakou on-line poradnu.Už jsem se objednala i k psychologovi ale nemá čas, až za týden.Děkuju všem za odpovědi.
2. únor 2009 v 15:11  • Odpověz
Já mám zkušenost s oknem, ale tyhle myšlenky mě nenapadaly...nějak mě ani moc nezajímalo, co sem dělala (už je to dost dávno :slight_smile: ), a až postupně sem se dozvídala, co sem prováděla.....psycholog ti myslím moc nepomůže, spíš možná na to zkusit zapomenout - ono, vem si to tak, když s tebou mluví nějakej opilec, jak moc bereš jeho řeči vážně? Ostatně ti, s kterýma si mluvila, taky nemuseli být nejstřízlivější....a pak ty tajemství, i kdybys to někomu řekla - pokud to někdo vytáhne, můžeš říct, že o tom nic nevíš, že by se něco takovýho stalo apod....alkohol je mrška... :wink: ...myslím, že to všichni berou s rezervou... :slight_smile:
2. únor 2009 v 16:19  • Odpověz
Lucako, psychológ je dobrý nápad a prípadne zváž aj návštevu u obvodného psychiatra.
2. únor 2009 v 16:30  • Odpověz
Lucako a nemůžeš se lidí s kterými si byla zeptat, třeba ne přímo, ale nějako oklikou pozjišťovat, co se dělo, nebo jestli si něco povídala?
Já to zažila kdysi taky, taky jsem si nic nepamatovala, jen co mi řekla kamarádka že jsem tam venku ležela na klepáči (na čem se klepou koberce) a kamarádi mě dotáhli k ní domů, museli mě nést. Strašně jsem se pak styděla, ale zapomnělo se na to a hlavně mi to nikdo nepřípomínal. Tak jsem se taky snažila na to zapomenout.Mladická nerozvážnost a pití na žal, špatná kombinace :grinning:
2. únor 2009 v 16:38  • Odpověz
A to se jedná o lidi, co znáš, nebo nemáš vůbec představu, s kým jsi byla? Ono jsi třeba s nikým ani nebyla a máš jen zbytečné obavy. Jsou to asi opravdu jen paranoidní představy. Myslím, že se na tebe nikdo divně nekouká, že to jsou jen tvoje projekce. Týden je docela krátká doba. Neboj, ono to odezní a časem si na to ani nevzpomeneš. Myslím, že tě spíš děsí, co se všechno mohlo stát, než že by se něco doopravdy stalo.
2. únor 2009 v 16:43  • Odpověz
Taky si myslím, že opilcovy řeči nikdo vážně nebere a i kdybys říkala kdovíco, tak je to vlastně jedno :wink: prostě plkání a tak to každý chápe, si myslím. Možná jsi ani nic neříkala, protože já být v takovém stavu jak popisuješ, tak ani nemluvím, případně jen neartikulované zvuky a skřeky :grinning:
A kdo tě nezdraví, sousedi?
2. únor 2009 v 16:58  • Odpověz
alkohol je sfině

:grinning:

neřeš
2. únor 2009 v 16:59  • Odpověz
ahoj,
tak se zeptám těch, co jsem s nima byla na plese, ne? Přímo.
2. únor 2009 v 17:02  • Odpověz
autor
Lidičky děkuju za uklidnění, moc moc moc.Já bych se někoho zeptala, ale mám v hlavě jen cizí lidi....Kterým jsem mlela nesmysly.A za těma jít nemůžu.Stydím se.
Pak tam byla jen kamarádka, ale ta mi moc nepomůže, říkala že mně tam ani moc neviděla a nemluvila se mnou a pak přítel říká, že mě viděl přijít, takže jsem zas tak opilá nebyla a že si vymýšlím kraviny.Ale proč je to tak moc živý že tomu sama věřím???Co je pravda, netuším, ale fakt blbnu......
2. únor 2009 v 17:51  • Odpověz
luci: to bude v poho :wink:
když tak si lupni krizové kpičky http://www.001shop.cz/Rescue-Remedy
(je to i levněji, ale nechcese mi hledat - bývá i v lékárnách, bylibkových obchodech..)
2. únor 2009 ve 20:22  • Odpověz
no ještě bych počkala tak týden a když to nepřejde, zajdi za psychologem, tím nic nezkazíš :slight_smile: :wink: Občas může chlast nebo cokoli jinýho vyvolat nějaký takový psycha, ale fakt ještě neplaš, však uvidíš....a i kdyby vždycky se to dá nějak řešit :wink:
2. únor 2009 ve 20:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Přímo se zeptej těch, kteří s tebou byli ... a nebo na to prostě hoď bobana, to se zapomene :grinning: :slight_smile:
2. únor 2009 ve 21:10  • Odpověz
Za mych wild let jsem to prozivala kazdy vikend...jsou to stavy, kdy se az potis pri svych myslenkach, vid? Neboj-prejde to samo, pokud ne...mas za tyden psychologa :wink:
2. únor 2009 ve 21:34  • Odpověz
není možnost, že by ti někdo něco hodil do pití? :confused: Je divný, že si přišla po svých a máš takový okno a pak ještě tak divný stavy :confused:
2. únor 2009 ve 22:25  • Odpověz
ja myslim ze ten alkohol mohl jen vyvolat nejakou poruchu, ke ktere jsi treba mela sklon.....jen spoustec to byl,jinak to s tim nesouvisi. Uvidis, jestli to nerejde, urcite bych navstivima psychiatra.
2. únor 2009 ve 22:27  • Odpověz
autor
Lidičky jste hodný, díky za příspěvky.Mně je pořád hodně divný, že v těch mých pitomých"vzpomínkách" vidím vždycky živě jen SEBE a lidi, kterým to povídám (fakt hrozný věci, bud něco hnusnýho o nich nebo něco co oni se dozvědět neměli)ale nikdy už nevidím co oni říkají mně.To je přece divný.Kdyby to opravdu byly vzpomínky, doopravdické tak přece uvidím i co mi na to řekli oni ne?Každý den se mi představí jiné a jiné situace a jak píše J.A.N.U.S. úplně se u toho zapotím, hrkne ve mně a mám na půl dne zas co dělat - furt se tím užírám.A věřím tomu.
Říkám si, že to bude už každým dnem lepší a lepší, ale opak je pravdou.
3. únor 2009 v 09:05  • Odpověz
Já myslím že je to normální, já když jsem měla okno tak jsem si taky časem začala vzpomínat útržkovitě co jsem říkala za hovadiny. Přesně jak říkáš. No ale uklidnit Tě může jen to, že se tím takhle zabýváš jen ty, ty co byli s Tebou se tím určitě nezabývají. Nebo aspoň já teda neberu většinou moc vážně co mi říká někdo kdo je zrovna naloženej v lihu. Ale je mi jasný že ti z toho není nejlíp, mě párkrát už taky bylo při těch vzpomínkách stydno jak prase....A taky se ti ty vzpomínky vrací protože to prostě moc řešíš. Nejlepší je lepší jít mezi ty lidi a být normálně s nima a mluvit o normálních věcech...uvidíš že ti nic říkat nebudou a tebe to hned přejde
3. únor 2009 v 09:11  • Odpověz
autor
Jo, asi máš pravdu, snad to nebudou brát moc vážně, ale právě já se bojím mezi ty lidi jít, že hned jak mě uvidí tak si na to všechno vzpomenou.A někomu jsem fakt říkala věci, který se dozvědět neměli a říkala jsem i kdo mi to řekl takže se bojím, že bude nějakej průšvih a prostě furt na to myslím.Ale třeba byli taky opilý a nic si nepamatují.No je to hrozný :frowning2: Už nikdy nechci alkohol ani vidět :angry:
3. únor 2009 v 09:39  • Odpověz
To je právě ono, ty mezi ty lidi musíš jít. Kdybys mezi ně šla hned druhý den tak bys takový myšlenky vůbec neměla. A předpokládám že ty lidi nebyli úplně střízlivý takže možná někdo z nich má taky takový stavy...Pokud někdo nechlastá denně tak si myslím že je pak tohle normální. Já už jsem taky vyžvanila všechno co jsem ani nechtěla, ale většinou to ty druhý zapoměli, protože maj taky okno, nebo se k tomu nikdy nevraceli protože to nebrali zas tak vážně nebo chápou že to neměli vědět...A když to brali vážně tak na to dokázali zapomenout nebo odpustit, takže fakt klid. To chce čas, odezní t samo
3. únor 2009 v 09:47  • Odpověz
autor
Helco když právě já tohle říkala většinou lidem co ani moc neznám, jen podle vidění nebo jsem s nima někdy prohodila jen pár slov právě a ted když je potkám tak nevím jak se chovat, úplně se třesu jen je vidím z okna.
3. únor 2009 v 09:55  • Odpověz
No tak tim spíš...pravděpodobně jsi jim volná když se neznáte, takže tě ani nebrali vážně a je jim to jedno...Věř mi že to řešíš jenom ty oni ne :wink:
3. únor 2009 v 10:01  • Odpověz
obávám se že je to svědomí, které budí myšlenky.. máš třeba spoustu informaci o kterých nesmis nic říct a ty se ti nahromadili a pak se jich sama bojiš.Myslim že by ses mela vykaslat a tajnosti to te pak bude uzirat v jakékoli situaci.. toť muj názor :wink:
3. únor 2009 v 10:04  •  3 děti  • Odpověz
autor
jo, je pravda, že tajností mám hodně právě. např.sosedka od našich z baráku podvádí souseda a já tam potkala jejich dceru a pamatuju si že jsme se daly do řeči ale nevím co jsem jí přesně říkala a pak mi mozek "ukázal" že jsem jí tohle všechno pověděla.A tak čekám jestli z toho bude průšvih nebo ne :frowning2: Ale podle mě by si za mnou už asi dávno došli co?nebo se mi zdá že jsem tam potkala mojí mamky kámošky syna a říkala jsem mu, že jeho máma je u nás furt a at si dá někdy pohov a že nám nosí hnusný pečivo co pak akorát dáváme slepicím.No hrozný věci, co bych říct neměla.Je to fakt horší a horší.
3. únor 2009 v 10:18  • Odpověz
je to presne jak rikám, osvobod se od tech tajnosti, bud to rekni nejak na rovinu a nebo uz dalsi tajnosti neprímej...

jinak myslim ze uz by si asi určitě došli... :grinning:
3. únor 2009 v 10:21  •  3 děti  • Odpověz
autor
Došly že jo? :slight_smile: No já se taky tak uklidňuju.A kamarádka mi říkala že by mě tam určitě někdo zmlátil když jsem byla tak upřímná :grinning:
A myslím si, že i ta mámina kámoška už by volala a nadávala by co to kde vykládám atd.....
No ale myšlenky strašný.Už jsem týden pořádně nespala, nejedla, mám myslet na důležitější věci a ne na tohle, ale nejde to.V popředí furt stojí ten hnusnej ples.
3. únor 2009 v 10:26  • Odpověz
jako vsechno má sve resení,ale obávám se ze nejlepsi resení by bylo, vycistit si hlavu a vyventilovat vsechno co te trápí, a čemu všemu nasloucháš... me se taky jednou zdálo ve snu ze jsem neo rekla co uz jsem mela dlouho na srdci,a byl to tak zivý sen , že jsem si myslela ze to sen není.. a za pár týdnu sem stejne udelala to co bylo ve snu a rekla jsem to a byl klid..možná ze u tebe bude resení velmi podobné
3. únor 2009 v 10:43  •  3 děti  • Odpověz
autor
Georgi právě, já bydlím na menším městě kde se všichni znají a vždycky slyším na někoho "to" a "to" a pak jsem tam ty lidi potkala a prostě třeba mě to jen napadlo když jsem je uviděla, ale neřekla jim to, až pak si můj mozek vytvořil scénu jako že jsem jim to fakt řekla.Je tohle možný myslíte?Mně už z toho fakt hrabe, ale hrozně moc.Každým dnem jiná a jiná situace a přijde mi že furt horší a horší.Nechodím už skoro ani nakupovat, bojím se že na mně všichni koukají a vzpomínají co jsem to říkala, no fakt blázním :frowning2:
3. únor 2009 v 10:51  • Odpověz
o jé.. my ted bydlime ve meste a tady je vdźdycky kam se schovat,ale po létu se stehujeme na vesnici(skoro ) ale já uz tam jdu s predsevzetím, ze budu super ,hyper upřímná a nic se nenechám vtlouct do hlavy, zkus si zajit k mudrovi, treba dostanes nejake leky na koncentraci abudes vpohode,ale uz prosimte říkej.."Hele me to nezajímá to je vaše věc a necháme to koňovi ten má větší hlavu" :grinning:
3. únor 2009 v 10:54  •  3 děti  • Odpověz
autor
Georgi právě kdybych bydlela ve městě, tak je mi to jedno, tam mě nikdo nezná bych si říkala, ale tady mě znají všichni a hned se všechno rozkřikne a mám strach že jsem fakt tady způsobila nějaký roztržky nebo nedorozumění.Zatím mi teda naši ani tchýně co chodí KAŽDÝ DEN ven(já už nebyla venku pěkně dlouho,ani nakoupit)nic neříkali že by se tady něco roznášelo za drby, tak snad se na to fakt zapomene.A už tajemství žádný nechci, asi mi to mozek už nějak nepobírá či co :unamused:
Georgi díky.
3. únor 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
Ted ale fakt nutně potřebuju jít něco koupit, abych nepomřela hlady a odhodlávám se už hodinu.Bojím se vyjít mezi lidi.Tak mi držte palce prosím.
3. únor 2009 v 11:03  • Odpověz
autor
Já říkám pravdu a ve svých myšlenkách nebo "vzpomínkách" hrozně lžu, říkám strašný hlouposti vymyšlený.
Psala jsem si seznam lidí co vidím ve své "paměti" a věty co jsem komu "říkala/neříkala" a mám seznam jako hrom.Popsaný 2 A4 z obou stran.Přece není možné abych za ty dvě hodiny co si moc nepamatuju jen chodila od člověka k člověku a tohle všechno (jsou to většinou věci co vím už třeba rok)jim najednou vykládala.Jak by mě tohle najednou v opilosti napadlo???????Ani za střízliva na to moc nemyslím.Takže mám důkaz že je to snad vymyšlené.Furt se jako přesvědčuju ale bojím se, že jsem tohle všechno fakt řekla.Ale neřekla že ne?????:frowning2:((((Ted jak jsem si to psala tak mě zas chytil amok že nemůžu nikdy mezi ty lidi. Nakupovat jsem samozřejmě ještě nešla :frowning2:(((
3. únor 2009 ve 12:46  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.