• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Ááá, koukám, že Tetes už došla k RaBR :grinning: A koukám, že má taky docela podobnej názor :wink: Jako taneček v obchodě dobrej...ale asi bych si s cérenkou domluvila, že zapaříme doma :grinning:
Puzzi, taktéž souhlas.
JJ, samostatné usínání je k nezaplacení pro obě strany. Nám se teď teda dvě noci nedařilo, řekla bych, že byl dost přespanej přes den, ale jinak už krásně usínal sám, nemuseli jsme prožívat žádné půlnoční tyjátry...
7. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
Puzzi, na tom se neshodneme, ale hlavně že se máme rády! :wink:
Tek, tak pak dej vědět, kdy dorazíš... Já bych Tě mohla vyzvednout na nádraží a odvézt k Puzzi, aby nemusela jezdit tam a zpátky... Co vy na to?
7. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz
ahojky,
jestli by to nevadilo, tak se na páteční sraz taky ráda přidám, na zličín to nemám daleko. V sobotu už pak mířím na týden do Krkonoš.
7. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz
7. čer 2009 ve 21:41  • Odpověz
terkytko: jasne, ze by to nevadilo:slight_smile:. Patek teda vypada definitivne, jo?
7. čer 2009 ve 21:43  • Odpověz
Takže pátek platí! Super! :slight_smile:
Campi, bože! :confounded: To fakt není hezká fotka... :grinning:
7. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
Evi,já to ale nepsala protože by tu někdo tenhle názor zastával! Ale protože mi to zajímalo, tak jsme chtěla vědět názor ostatních, to snad neva,né?!Ten příspěvek je pln otázek, né vyvracení názorů. A ani mi to nepřijde jenom extrémní, spíš že třeba na tom co psala C. něco je!!
Puzzi:no, já bych to viděla tak, aby jste alespoň hodinku a půl pobyli,né? Takže bych to viděla nejpozději v tu jednu? :slight_smile:
Lao:já jsem velká cíťa, jenom to nerada dávám najevo,to je nejlepší obrana :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tchýně je svá,je docela vostrá, ale já jí mám vážně ráda,moje předchůdkyně jí třeba nesnášela, respektive to bylo vzájemné...
Campi:já myslela,že Topol říkal,že se jedná o fotomontáž? :confused: :sweat_smile:
Puzzi:mě přijde, že si tady pořád dokola obhajujeme to, že hodláme nebo necháme dítko trochu pobrečet jako by to bylo něco strašného....a mě už je to docela dost líto, protože bych si musela myslet, že veškerá dvojčata jsou chudáci děti, páč prostě mámám nezbylo nic jiného než je nechat vybrečet v kočárku či vyvztekat v postýlce... :frowning2:
7. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky,

zrovna nedávno jsem četla článek kde byl popsaný strach z "cizích" lidí. To nemá nic společnýho s výchovou, dítě jednoduše začne v jistém věku vnímat nebezpečí a podle toho se chová.Je to tak prý zařízené přírodou. :confused: Dítě introvert to prožívá daleko hůř. Je prý ale velká chyba dítě nutit do kontaktu, je potřeba dát dítěti jistotu v náručí matky nebo otce, od cizího si udržet bezpečnou vzdálenost a dítě nechat aby samo zjistilo, že tady nic nehrozí, když se mu dá čas, samo většinou naváže kontakt.Časem zjistí, že ne každý člověk a každá situace představuje nebezpečí, nikdy se nepřestane úplně bát,ale kolem třetího roku se děti dostanou z nejhoršího :sweat_smile:

Asi každá z nás tápe co je správné a co už je překročení hranice, ale abych byla upřímná raději tu hranici překročím u sebe než u dítěte tzn. raději Alexe vezmu do náruče když pláče přesto že MOŽNÁ je to jen jeho výmysl a nic mu není, než kdybych ho nechala řvát, protože bych si myslela, že je to jen jeho výmysl a on měl opravdu nějaký problém a já ho tím zklamala :sweat_smile: Ale podotýkám, je to jen můj pohled na věc a nevím moc dobře co je správný, chovám se podle svýho svědomí

Ovšem nechat dítě ohrabávat cizí lidi v mhd je hooodně ujetý:grinning:

S uspáváním na štěstí nemáme problém,jen nevím jak bude reagovat, až ho z kolíbky šoupnem do postýlky.... horší už jsou u nás kočárková story.Momentálně to řešíme sportovní korbou(polohuje se do lehu), Alex jezdí směrem ven, docela to zabírá tuktuk, i když včera jsme se vraceli s hysterákem domů, nechci kočár úplně vzdát, nosím sebou manduku pro případ nejvyšší nouze.Dneska na procházce v kočáru usnul.

Campi nevím jak by se rodičům líbilo, kdybys přišla v 18ti že seš zbouchlá a chceš založit rodinu! myslím že statisky nejsou moc takovým případům nakloněný.Podle mě, hlavní roli v tomhle hraje povaha, někdo řeší i jestli si děcko správně prdlo a jiný ne

Lao teda číst tvoje příspěvky je kolikrát o život :grinning:

ještě jsem chtěla napsat k těm plenám... hagísky dobrý, ale mě ty eko pleny z DM vyhovují, takže budu kupovat už jen ty, navíc ted už dávám maxi 7-18kg, zajištují senzační pokrytí :grinning: a utiším tím i trochu svoje svědomí

Zítra jedu k zubařce :frowning2: ale budu mít aspon na několik dlouhých let pokoj :slight_smile:

jo a Alex má momentálně nějaký sahací období, na všechno natahuje ruce u toho se celej klepe chtíčem :sweat_smile: nejvíc ho zajímají naši psi, tak mu to teda občas dovolím, ovšem potom ho musím komplet umýt, páč je celej oslintanej, kontakt funguje obousměrně..no hlavně, že si sáhne a ukojí svou potřebu :grinning: u toho ještě ke všemu piští blahem
8. čer 2009 v 00:58  • Odpověz
autor
Dobré ráno :slight_smile:
Evi, to by bylo super, že bys vyzvedla Tek a přijely byste ke mně, to beru :wink: tek říkala něco jako že v deset.
Campi, já bych na fotku číslo pět řekla, že to nejspíš bude fotomontáž :sweat_smile: Typickej bulvár no, co na to říct :grinning:
Tetes, večer jsi uhodila hřebíček na hlavičku, už mě to taky nebaví, jak mám pocit, že si to vybrečení musím obhajovat, díky tomu mám občas tendence ne všechno sem napsat, protože se sice máme rády a nehádáme se, ale je mi to taky líto. Řeším to tak, že podobné zážitky píšu raději na prosincovky, kde to tak nějak řešíme spíš s humorem a podpoříme se my jako matky, popřejeme si hodně sil do "boje s malým tyranizátorkem" a tak podobně :sweat_smile: A nemám tam pocit, že bychom svoje děti neměly rády. Spíš mám strach, že se´m už nezapadnu tak jako dřív.
Buď v klidu, Tetes, myslim, že tvý dvojčata rozhodně chudáci nebudou, i když si tu a tam trochu pobrečí. je třeba brát brek mimina ne vždy jako vyjádření utrpení, je to jejich komunikační prostředek, nijak jinak se vyjádřit neumí. Ano vyjadřují tím nějakou potřebu a je super se snažit jim vyhovět, co nám síly a možnosti stačí, někdy to bohužel nejde, ale je škoda si kvůli tomu připadat blbě, ne?
Anippe, když Alex vidí ven líp z kočáru, tak vydrží dlouho? Honzík bohužel, na něj to zabírá většinou jen před spaním, po spaní chce do pěti minut z kočáru ven. Občas uvažuju, že kvůli tomu přestanu jezdit se sousedkama, že budu kočárkovat po dvoře, aby mu bylo po spaní vyhověno a nemusel brečet. Ale nějak pořád naivně doufám, že se víc rozkouká po okolí a přestane řvát, nevim.
8. čer 2009 v 06:37  • Odpověz
Zdarec holky. :dizzy_face:

Tak koukám, že ten sraz nakonec dopadne toho 26.6., to by bylo super. Sice budu mít ten týden tak trošku hektickej, ale to neva, žít se musí :grinning: .
Téma výchovy dětí koukám se rozjela a jak tak nezávisle na to koukám, tak každá máte v něčem pravdu a kdyby to šlo skloubit dohromady, tak z vás budou ideální matky :slight_smile: . Ale pořád si stejně myslím, že každá matka, pokud je jen trošku rozumná, vnímavá a citlivá, tak ví jak se má k tomu svému drobečkovi chovat a jakou výchovu mu dát :slight_smile: .

S tím nosánkem jsem to myslela až když je dětem kolem 3 let a běhají venku a vidí na zemi vyhozenej bonbon a klidně ho slupnou a matka nic pohoda a nudle mají uschlý až přes celou tvář jak si je rozmáznou a tahají to do sebe.Při tom by se měli už umět s pomocí mámy vysmrkat. U miminek je to jiný :slight_smile: .
8. čer 2009 v 06:38  • Odpověz
autor
Milu a co tvoje psí děti? :slight_smile:
Jojo, taky záleží na dítěti, každé potřebuje trochu jinou výchovu.
8. čer 2009 v 06:54  • Odpověz
Puzzi, dnes jsou poprvé samy doma. Manža tam jen vlítne na oběd a trošku to tam pofackuje a zase poletí do práce a já mám od středy dovču, takže tam s nima budu. No a od příštího týdne tam budou přes den samy pořád. Ale dobrý je, že Monty přes den jen spí a ona dělá po něm to stejné. Když jí to už neba, tak blbne do doby než se unaví a zalahne. :grinning:
No jsem zvědavá na ty první dny jak to bude doma vypadat. :sweat_smile:
8. čer 2009 v 06:59  • Odpověz
Ahoj holky,
Anipp, jj, někde jsem četla, že by se dítě (tuším okolo 8. měsíce) mělo zdržovat co nejvíc doma-jen s nejbližší rodinou, že je to doba, kdy "zapadává". Je-li moc mezi lidma, stane se, že vlastně neví, kam patří... :confused:
jo, Anip, co se ti nelíbí na mých příspěvcích??? :confused: :sweat_smile:
Milu, abyste to doma ještě poznali :grinning:
8. čer 2009 v 07:20  • Odpověz
Dobre ranko,
reknu vam, ze sledovat vasi debatu na tema "vychova" je hodne zajimava. A naprosto souhlasim s Milu, ze kazda mate v necem pravdu a kdyby to slo a daly jste to dohromady, tak jsme naprosto idealni matky.
Ted me napadla jedna vec, ze Evca, Campi, ktere chteji jen 1 ditko, tak maji pristup, ze pro dite maximum a ty co chteji nebo cekaji 2 ditka, tak maji "benevolnejsi" pristup. Jen me to zaujalo :wink:
Ja budu asi mit spis pristup jako Puzzi, Teteska, Lao. Jako ze ne kazdy brek je brekem, ze se neco deje.

Tak sraz 26., pisu si a teda kolem te jedne? A Terkyt samozrejme prijd, rada te poznam!
8. čer 2009 v 07:23  • Odpověz
autor
To je fakt, že kolem osmi měsíců má prý dítě strach, že když máma zmizí za rohem, tak zmizí úplně, tzn. potřebuje být neustále s ní. A když se to neláme přes koleno, tak brzo zjistí, že máma je jistota a přijde na to, že nevidět neznamená zmizet a je to zas ok. tak nás to brzy čeká, jsem zvědavá. :slight_smile: To budeme vlastně zrovna v Chorvatsku, takže budu s ním fakt furt, tak snad se brzo ujistí :grinning:
8. čer 2009 v 07:23  • Odpověz
Dobré ráno,
něco pro pobavení - vyprovázím manžela ze dveří a v patře nad námi jedna holčina řve a druhá ji říká: Vzbudíš Lukáška. A víte co na to náš Lukášek http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2865512&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :grinning:
8. čer 2009 v 07:24  • Odpověz
Dobré ráno,já už jsem o dšesti vzhůru a se zájmem čtu vaší debatu o výchově :wink: Já usím přiznat že jsem vychovávala a vychovávám podobně jak to popsala Tetes a Puzzi.Ony děti sice jsou malé ale už dost vnímají takže si kolikrát s náma pěkně zacvičí a myslím že každá máma pozná jestli je to pláč že mu něco je anebo brečí jen tak že vyžaduje pozornost.je dobré tohle rozlišovat abysme pak oparvdu nebyly jejich otrokyně a ony si s námi dělali co chtěli.Moje jedna ségra má dceru a té věnovala neskutečnou pozornost od malička,holka byla prostě na rvním místě a tak je to stále a to jí bude osm.nneí moc příjemné když se sejdeme a chceme poklábosit aona nám do toho skočí a ségra hned ticho a teď mluví moje dítě takže ve finále je to jenom o ní,nezná něco jako chvíli vydrž teď mluvíme my.je sice chytrá ale k čemu jí to když je nevychovaná,nemá žádné kamarády a je terčem pro ostatní děti.To jen pro představu jak některé děti dopadnou když je jim věnováno až nezdrávo pozornosti a tak.Omlouvám se za tenhle příspěvek ale dlouho jsem nepsala tak jsem si to vybrala :grinning: Hezký den všem :dizzy_face:
8. čer 2009 v 07:27  • Odpověz
Puzzi tak tenhle strach o mámu už jsme měli a mnohem dřív než v osmi měsících,nemohla jsem se fakt hnout hlavně když přišel někdo cizí anebo jsem někde byly.Pak to samo ustalo a nedávno se to na chvíli vrátilo ale snad už zase v pohodě :slight_smile:
8. čer 2009 v 07:29  • Odpověz
No teď koukám že píšu jak tatar,omluvuju se
8. čer 2009 v 07:31  • Odpověz
Rehos, hm já s mojí tvrdou "výchovou" dneska dopadla - viz výše. :grinning: I já dokážu totálně vyměknout. :sweat_smile: :dizzy_face:
8. čer 2009 v 07:35  • Odpověz
mel :sunglasses:
8. čer 2009 v 07:39  • Odpověz
Mel, ten je sladkej :dizzy_face:
8. čer 2009 v 07:39  • Odpověz
Mel slusi mu to ve vasi posteli :wink:
8. čer 2009 v 07:47  • Odpověz
Mel no to je ale vlasáč :grinning: a jak si pěkně pochrupuje v dospělácké posteli :wink: . No je to zlatíčko :dizzy_face: .

Jo holky, jestli sraz už plánujete na 13:00 hod, tak vás upozorňuju, že jestli já přijdu až ve 14:30 a vy mi řeknete, hm hezký už víme jak vypadáš a povalíte domů, tak vás tam na místě asi .... teď nevím co, ale něco určitě :grinning: .
8. čer 2009 v 07:48  • Odpověz
Jani, sluší viď? Ani nemám sílu ho přenášet do postýlky, tak asi zůstane tam, než se za cca hoďku a půl probudí na další jídlo. :confused:
8. čer 2009 v 07:54  • Odpověz
Mel mas recht, taky bych ho neprenasela, to je jedno kde spinka, hlavne ze spinka :slight_smile:
8. čer 2009 v 07:56  • Odpověz
autor
Rehos, když máš větší děti, tak by mě zajímal tvůj názor, od kdy fakt začíná výchova? Já totiž furt nevím, tápu, bojím se, že rozmazluju (protože názory jsou jedna věc, ale skutek utek a já povětšinou skáču, jak Honzík pískne). A asi je přece jen trochu rozdíl mimino do půl roku, do roku a potom už mluvící a chápající dítě, věřím, že na tom se tady shodneme úplně všechny, že není dobré nechat si skákat dvouleté dítě po hlavě :sweat_smile:
Steffi, super kalhoty a hlavně ta halenka, ta je úžasná a moc se mi líbí tahle zelenkavá barva.
8. čer 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
Milu, já plánuju zůstat určitě do pěti, pokud to půjde s Honzíkem a pokud tam někdo z vás do pěti bude :sweat_smile:
8. čer 2009 v 08:05  • Odpověz
Jani, dobrej kauf, budeš kočka :wink:
8. čer 2009 v 08:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.