• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
Pajdi, to je hrozný s těma migrénama, jj, ty hormony svině můžou asi tohle dělat, ale musí to bejt každodenně hrozný hrozný. :frowning2: Stejně jako Tetes a záda, holky holky, po porodu si budete vejskat, sice budete mít makačku jako blázen, ale aspoň fyzicky se vám uleví.
Pajdi, Tetes, s dvojčatama to máte s výchovou trochu snazší v tom, že nebudete mít tolik možností a času to řešit :sweat_smile: Ale myslim, že to bude jen k lepšímu a určitě i dvojčata budete moct tu a tam mírně rozmazlit, to musí bejt :slight_smile:
8. čer 2009 v 10:08  • Odpověz
pajdi to je mi lito ze ty migreny nepresly snad ti teda aspon neco poradej ..kurna chudero..kdyz ti neni blbe tak zase tohlvid
jani ty voe super kup uplne te v tom vidim ...jaka si kocka :slight_smile:)
ok takze patek ja bych takmohla cca na 13:00 a M. me tam vyzvedne asi taky okolo pate pac rezim
evco budu rada kdyz me vyzvednes a usetrime tim puzziove cestu
jo a pojedu uz v tech osm takze cca v deset tam budu..kdyztak ti pisnu smsku
no k vychove ja proste vim ze nechci rozmazlenyho fracka takze ...se z toho neposeru kdyz jdu dodelat obed a von zacne rvat tak proste musi chvilku rvat pac ja musim zamichat jidlo....no holky to tady zazily .. ja si myslim, ze to neni zas tak hrozny ..pak prijdu a pochovam ho a je klid...nevychovavam zatim ale taky ridim se instinktem..no rozhodne vim o sobe ze nejsem idealni ale kdo jo ..pro nas je to stejne nove jako pro ty mimina....
jo a vcera to bylo super se msm pochlubit...:slight_smile:vykoupali jsme v sedm v pul osme papani a do pul devate tuhos...u M. lezel cca do pul desate pak presun do postylky (toho se vzdycky bojim)
no a nic chrnel az do pul pate bez nahazovani dudlu ...jupiiii ..a fakt se mi zda ze to zacina fungovat kdyz jakztakz dodrzujem ty casy
8. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
Puzzi- ty migrény začínají být fakt neúnosné. Doufám, že mi buď Marcel nebo ta kámoška nebo na gyndě pomůžou. Bojím se při tom nejvíc o dvojky. Ty paraleny jsou blbé a ta bolest asi ještě horší, protože já jsem z toho na nervy a oni to určitě cítí :frowning2: . A s výchovou to budeme mít asi fakt jednodušší, protože to hold ani jinak nepůjde. :sweat_smile: Snad nebudou dvojky oproti jiným mimčům strádat. Ale odpoledne když přijde i H., tak si to všichni vždycky vynahradíme :slight_smile: .
8. čer 2009 v 10:21  • Odpověz
gucci tak se uvolni driv na praci prd dyt tam za chvilku nebudes :slight_smile:)) :grinning: :grinning: :grinning: to jsem ale kazic moralky pracovni co?
8. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
Teri- teda, tak to máš super!! :slight_smile: Olík je teda vychované mimčo, kde se hledají takové hodné miminka? Já chci taky.
8. čer 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
Pajdi, spousta ženskejch prožije těhu s nevolnostma, v nemocnici, já osobně zas tak moc nevěřím, že když je ti blbě, že to mimina v břiše nějak moc negativně ovlivní, věřím že ne. Dvojky tam maj samy sebe, ony se pokopou navzájem a na tvoje nevolnosti zapomenou :sweat_smile: Ne, to jsou blbý fóry asi, ale fakt se ještě k tomu netrap blbým působením na děti, tomu moc nevěřim.
Spíš ty osobně nemůžeš dlouhodobě existovat s migrénou, to je hrozný trápení, snad ti pomůžou! Paralenu se neboj, to dětem nic neudělá, na Paralenu v těhu mě štvalo spíš to, že prd pomůže, páč je slabej.
Tek, super noc, fakt žejo! Olík je dokonalý dítě, zejtra mi s Evou musíte vysvětlit, jak se takový děti dělaj, abych na podzim věděla co a jak! :sweat_smile:
8. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
Puzzi- tak mě ten paralen zabere, ale bojím se každý den brát jeden. Myslíš, že ta úzkost z bolesti nepůsobí na mimča?
8. čer 2009 v 10:32  • Odpověz
Holkyyy hotovoooo :wink:
Jdu to vytrit a naskladat tam vsechny ty blbosti a uz mam pustenou prvni pracku, jupiii, ja jsem tak stastna :wink:
8. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
Pěkné dopoledne :slight_smile:
Ty jo to je zajímavý okolo toho osmého měsíce dítka. Víte co by mi zajímalo,jak ty výzkumy vlastně dělají? Když se s dítkem nedomluví, tak z čeho tak psychologové usuzují? Ani vlastně to dítě úplně neznají tak jako ta máma....
Puzzi:tak jsme se na tom shodly a řekla bych, že už to necháme být,já se s tím prostě vyrovnám, že když nechám dítě v kočáru řvát,páč mi nic jiného nezbude, že jsem možná dítě zklamala,ale nijak to udělat nejde.Nicméně předpokládám, že z toho doživotní trauma mít nebude. :wink:
Mel:očividně má L. dobré spaní a nic ho nerozhodí. To vypadá,že máš doma hodné dítko.
Jani, ta halenka se mi moc líbí :dizzy_face:
Puzzi, já nevím, ale podle mě když už teď poznáš na Honzíkovi,že s tebou občas voře,tak prostě mu tře ba někdy neustoupíš, na nějakou velkou výchovu bych to teď ještě vážně neviděla. Ale jinak si třeba myslím, že proč nezvyknout už to mimčo usínat samotné,když na to stejně jednou musí dojít a až mu bude třeba rok, tak si myslím, že to bude už horší a jestli chce někdo uspávat dítě ještě v roce, tak je to jeho rozhodnutí, ale do doby co půjde dítě do školky by se to asi mělo odnaučit.... :wink:
Mílo: myslíš, že už to ti vaši špuntíci doma zvládnou? Takhle malý pejsánci asi ani byt nedemolují,né?
Anippe:tak Alex má očividně k psíkům hezký vztah :dizzy_face:
Pajdi:to by nebyl nejmenší problém postal, od toho tu jsme,ne.
Hele, to je teda něco s tou migrénou, mě spíš bolesti hlavy v těhu přešly (že by to bylo tím, že mi často bolela hlava z chlastu? :grinning: ). Určitě bych to na gyndě řekla, třeba ti nějak poradí.
Tek:super, úspěšný spánek :slight_smile:
Pajdi,já si teda taky myslím, že úzkost z bolesti na mimča nepůsobí a rozhodně ne na takhle maličké v 17.tt, toho ještě opravdu moc nevnímají.
Jé, Steff už máte hotovo? A jsi spokojená? Snad jo.
Už se mi dneska zase vrátil "můj" pan doktor z dovolené, ale ona i paní doktorka byla úžasná a řekla bych trochu preciznější, takže je to jedno,tady jsou fajn snad skoro všichni. A vstupuji do 33.tt a zbývá mi do porodu asi 36 dní. Už aby to bylo nebo se zblázním. Už jsem vážně přecitlivělá,ukníkaná, prostě už je to na mě hrozně dlouhé...
8. čer 2009 v 10:53  • Odpověz
Tet, hodné dítko mám, když spí. Né kecala bych. V noci už je usínání docela super, chvilku pokníkává, ale za chvilku je ticho. Přes den už je více vzhůru a furt nevím jak ho trochu zabavit, když hračky do ruky nevezme. No časem to snad nějak vychytám, teď prďolka po dvou hodinách "nudění se" usnul. :sweat_smile: :dizzy_face:
No jinak se Ti to docela krátí, i když. . . nó jak se to vezme co? Čím je to blíže, tím je to asi dále.
8. čer 2009 v 11:00  • Odpověz
autor
Tetes, jasně, na malý kníky nereaguju tak moc, občas neustoupím, kočár apod., nějak to patlám :sweat_smile:
Psychologie mimin - to by mě taky zajímalo, jak na to ti psychologové přijdou, co to dítě cítí. Mě osobně by hrozně zajímalo, jak malý mimina cítí hlad. Protože hlady řvou fakt urputně, tzn. bolí je břicho, svírá se jim žaludek? Asi to bude jinej pocit než u dospělého, nebo stejný? Na to se prostě nedá přijít, protože žádný mimino nám to neřekne a nikdo asi pocit nevyzkoumá :sweat_smile:
Gratuluju k 33tt, to už jde do tuhého, resp. do finále :wink:
mel, určitě se pořád zabaví líp a líp, už i náš nudivec Honzík docela občas vydrží na zemi s hračkama. Sice tam u toho neustále mírně nadává a hartusí, teď si rve kolečko do pusy a očividně ho to hrozně sere, že to nejde celý sežrat. On není ten typ zvídavého tichého dítěte,co vidí kousek dál hračku, tak přemýšlí a pak se k ní pomalinku natáhne. On se naštve a začne hartusit a na všechno kašle.
8. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
pajdi: mne gyn. dokonce rekla, ze lepsi nez 3denní bolest je vzit si občas jeden algifen. Paralen se preci dava i kojencum, kdyz maji horecku, urcite to nevadi. Ale k neurologovi bych zašla. Je mi Te moc lito, snad se Ti vsechno zlepší po 20tt, moc bych Ti to přála.

puzzi: abych to vyjasnila, to fakt neni kritika. Nereaguju na to, jak situace resis, ale na to, ze mas porad nejakej (pro mě u 6mesicniho ditete) divnej pocit, ze ho musis vychovavat. Prijde mi, ze instinktivne se nejak zareagujes a pak Ti to naskoci v hlave, ze bys mela bejt tvrdsi a ze Ti to ty situace zbytecne komplikuje. Aspon se mi to tak zdá z toho, co píšeš. A vidis, ze jsem tu se svym nazorem, ze se takhle maly deti vychovavat nedaji, v mensine. Ja teda taky neskáču hned, jak L. píská. Ale kdyz je to možný, tak jí vyhovím.

Pro zajímavost: moje dr. má takovou velkou tabulku, podle které kontroluje psychomotorický vývoj v daném měsíci a až u 4. měsíce je napsáno: "Když zavolám, vím, že máma za chvíli přijde". Tzn. že třeba novorozenec nemůže bejt nějakej vyčuranej hajzlík, kterej je rozmazlenej (a některý lidi dělají už u těchto dětí vše pro to, aby náhodou nerozmazlovali, to je děs). My máme děti větší, to jen tak na okraj.
8. čer 2009 v 11:20  • Odpověz
Tak jsem mluvila s Marcelem a řekl mi, že je 100% lepší si každý den vzít i 2 paraleny, než se trápit bolestí. Říkal, že paralen je v těhu jediný lék, který nejde ani do placenty, takže klidně i 6 tablet denně nemůže uškodit. Takže ta moje 1 tableta denně je prý zcela bezpečná a klidně si ji mám brát. Taky říkal, že ty migrény jsou u dvojčat velmi časté, že hormony se prostě bouří. Takže říkal, že vůbec nemám váhat a klidně si ho brát. Že by to snad tak jako to blití po nějakém čase mohlo přejít.
8. čer 2009 v 11:23  • Odpověz
pajdi: tak vidis, mas to hezky potvrzene, pokud paralen zabira, tak je to super
8. čer 2009 v 11:25  • Odpověz
Teri- gratulace k 33tt, teď už to musí sletět!! :wink: Pěkně Ti závidím, že už to máš za pár, ale hezky sis to taky užila, takže si to už zasloužíš. :dizzy_face:
8. čer 2009 v 11:26  • Odpověz
Campi- no zatím zabírá, ale i Marcel říkal, že bude horší, až zabírat přestane :confounded: . Teď to snad bude chvíli s ním dobré a pak by to mohlo už přestat, ne?
8. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
Puzzi:popis nudivce Honzíka mi teda moc pobavil :grinning:
Ježiši,tak ještěže se mi ty migrény vyhly,když jsou u dvojek tak časté.
8. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
Puzz, no to jsem zvědavá zda Luky bude tiché hloubavé dítě a nebo jako Honzík. . . :confused: No za cca 5 měsíců to zjistím. :sweat_smile:
8. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
Campi, ty seš skrytej psycholog, myslim, žes to napsala o mně přesně :sweat_smile: Jj, to je můj problém, že to moc řešim, nechci rozmazlovat, na druhou stranu si nemůžu pomoct, měla bych se na to vyprdnout a dělat to tak, jak to dělám, jak to cítím, nevyčítat si to, ono se to nějak vyvrbí.
Pajdi, no vidíš, tak hurá na Paralen :wink: Já si fakt myslim, že mírnej stres v těhotenství nic neudělá, možná ani nějakej větší, vždyť tady každá z nás skoro furt stresila a děti máme různé, to záleží na jiných věcech.
mel, to zjistíš už dřív, podle mě už ve dvou měsících, když koukají děti na kolotoč, je vidět, že některé dítě vydrží koncentrovaně koukat a klepat do toho a některé za minutu pruda :sweat_smile:
8. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
pajdi: verim, ze je to jenom obdobi, ze migreny jednou skonci.

Holky, ja vubec nevim, jak bych to delala s dvojcatama, on clovek dopredu teda nevi vubec nic. Myslim, ze se vsechny shodneme, ze nechceme žadna protivny starsi dite, ktery otravuje okolí a ktery zatápí rodičům. Snad nás to nepostihne, já totiž myslím, že hodne důležitý je taky to, jaký je to dítě od přírody povahově a to se pak přístupem špatně ovlivňuje. a deti mívaji taky svoje dny, kdyz vidim dite jednou, tak nemuzu rict, ze je takovy a makovy, jinej den zase treba dela jinej dojem.

Dvojcatovky, nebojte, ony nebudou rvat oba najednou, ze chteji koukat z kocarku. Brutalni bude asi ten hladovej rev, ale to rve i jedno dite, musi pockat, nez se jidlo pripravi.
8. čer 2009 v 11:44  • Odpověz
Tetesko jsem moc spokojena, uz to mam i vytrene a skoro dopranou prvni pracku :slight_smile:
Vydrz uz se blizi konec...
Ja ted volala sve fyzioterapeutce, ze chci, aby me naucila tehu cviky a ona zacala vyskat radosti do telefonu a ja zacala brecet, jak me dojalo jakou ma radost :slight_smile:
Pajdi tak vidis, klidne si dej paralen a snad se to brzy zlepsi...
8. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
Puzz, vzhledem k tomu, že už ho nudím teď. . . . Tak je to jasný jak to bude později. Furt zpívám písničku Černé oči jděte spát, problém je, že si furt nejsem schopná zapamatovat poslední dvě sloky a tak k tomu přidávám Štědrej večer nastal. :grinning: Občas to zabírá a občas - pruda. :confused:
8. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
Jani, nemáš ty koupelnu dříve jak Míla???? :astonished: No nic, já jdu pomalu chystat na procházku, dítko by se mělo každým okamžikem vzbudit na papu, i když on je schopný i další dvě hodiny spát, v tomhle je někdy nevyzpitatelný. :fearful:
8. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
Ahoj holky, je mi strašně líto, jestli se cítíte blbě, prot. sem napíšu jiný názor. :frowning2:
Puzzi, mrzí mě, jestli si kvůli mně připadáš jako "špatná matka" - to si ani v nejmenším nemyslím!!!! Brala jsem to tak, že diskutujeme o nějakém tématu... A doteď jsem ani neměla pocit, že bysme se tu nepodpořily. :frowning2:
Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám...

Ta separační úzkost (při odloučení od matky) bývá mezi 6. a 9. měsícem, jestli si dobře vzpomínám.
Anip, já už o sporťáku taky uvažovala, ale bála jsem se, že je ještě brzy... Vy máte polohovatelnej úplně do lehu? My právě ne - je tam mírnej sklon, tak nevím, jestli to není blbý.
Mili, tak to jsem zvědavá, jak to tam budou bobánkové sami zvládat. :slight_smile:
Já na sraz budu moct dorazit až tak okolo čtvrtý.
Steffi, to budeš kočka! :wink: Ta košile je super!

Zbytek dočtu odpo... :sweat_smile:
8. čer 2009 v 11:49  • Odpověz
Teri- však Ty sis zase užila jiných věcí!
Jani- teda vy jste to měli rychle, už máte i ty doplňky?
Campi- já právě ležela v nemocnici chvíli s paní co měla doma dvojky už větší a říkala, že zaručeně vždycky řvali oba. Že když začalo jedno, tak v tu ránu řvalo i druhé :sweat_smile: . No uvidíme, pak budeme s Teteskou psát naše zkušenosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
8. čer 2009 v 11:53  • Odpověz
autor
Evi, neomlouvej se, já se cítím blbě asi spíš kvůli sobě, kdybych si byla jistá svým přístupem, tak se nemám důvod cítit blbě. Ne, v pohodě, já myslim, že jsme si to nakonec všechny hezky ujasnily :slight_smile: A já stejně nevydržim sem něco nepsat a budu to sem psát a jo, klidně mi pište i protinázory, já myslim, že v zásadním se shodnem.
A ta separační úzkost může pak být i večer u usínání? Pže Honzíka položíme do postýlky, on na nás mrkne, pak vidí že odcházíme, tak se začne koukat na mantinely a za chvíli usne. Bojím se, že přijde čas, kdy uvidí náš odchod a začne řvát.
8. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
Jo a taky máte radost, že volby nevyhrál Paroub? :angry: :grinning:
8. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
Puzz, blbec nebo blbec, je to stejnak jen evropský parlament - další banda příživníků. No k volbám jsem šla jenom proto že šel choť. Á prdelka protahuje prdelku, možná i na tu procházku vyrazíme ještě letos. :sweat_smile:
8. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
Jani, super, že máte koupelnu hotovou :slight_smile: . taky jsem byla šťastná, že jsem v sobotu spustila první pračku a teď budu prát minimálně týden v kuse :grinning: .
Mel, Jani měla dřív koupelnu jak my, ale jí to dělala firma. U nás ne,to dělal Honza s tchánem po večerch a ze začátku ještě dělali tu kuchyň. A hotovou jí nemáme, páč nemám klasický strop, ale z ocelových plátů a to se vyrábí na zakázku, zrovna tak dveře. Jinak všechno ostatní už máme. Jen teda musíme koupit ty doplňky a jelikož máme baterie Grohe a vypadají moc krásně, tak k tomu musíme vybrat i doplňky, který se k tomu budou hodit. Jsem zvědavá kolik za to vyplázneme :confused:, jen zrcadlo nás stálo 6 tisíc :unamused:.No počítám, že ještě do těch cajků nacpeme 20-30 tisíc :unamused:.
Pajdi, tak fajn, že paraleny můžeš a dvojkám neublíží. Zkus to brát jeden na den a když přestanou zabírat, tak vezmeš dva a ty zase zaberou :slight_smile: .
Jani nedivím se že jsi brečela radostí, musí to být hezký pocit, když na tebe takhle myslí :slight_smile: . A co paní Tománková? Jak ta reagovala?
Tet, gratuluji k 33 týdnu :dizzy_face: .
8. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
Puzz hurááááááááááááááá že to bradavičnatý prase nevyhrálo, dobře mu tak :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.