• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
campi, jéjda to mě mrzí, zubů se děsím.. To věřím, že to musí hrozně bolet... Mě začala bolet v neděli dvojka nahoře a furt se nemůžu dokopat se objednat, ale moje zubařka má asi dvouměsíční objednací lhůty, tak bych měla.. :sweat_smile: drž se a zkus nějaké babské recepty proti bolení.. Já bohužel sipamatuju jen cigaretový kouř, ale myslím, že mojí kamarádce to nezabralo :sweat_smile: :grinning:

evi, fotečky nádherné, Olišek vypadá fakt nádherně, Honzík je už velký kluk, to se nedá, nevidět, puzzi Ty Tvoje bicály :grinning: a Madlenka samozřejmě velká kočka v těch rifličkách.. :slight_smile:
s tím vážením, no ji asi ještě zvážím te´d už oblečenou a pak zase oblečenou, bo se mi ji nechce vyslíkat po kojení, jsme ráda, když chvilku usne, včera a dneska dopoledne děs, usla vždycky tak na 20 min a buď ji někdo vzbudil nebo sama se.. teď spí už dvě a půl hodiny a já se taky docela dospala, tak může přijít večerní nápor :slight_smile: No snad to bude ten spurt a přejde to brzo, si nedovedu představit, že by to malinký dítě spalo takhle.. ikdyž je možné, že už prostě spát nechce jenom já ji furt cpu tu kozu, protože mám pocit že má hlad.. ale když ona má furt otevřenou pusu a vyplazuje jazyk a dělá kapříka.. :sweat_smile:
9. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
Kay, díky! :slight_smile:
To ji važ oblečenou - jen ji mezi tím nepřebaluj a nepřevlíkej.
9. čer 2009 v 17:27  • Odpověz
evino já myslím, že Honzíkovi nebylo jedno že ho Madlenka ošahává, lae když mrkneš na tu první fotku kam se jí dívá a zjišťuje, že tamnic nemá, tak ho to ošahávání pak asi nechalo chladným :grinning:
9. čer 2009 v 17:33  • Odpověz
no asi jo, ale vše záleží na méře její spolupráce :slight_smile: zvážím ji přebalenou a oblečenou před kojením a pak po kojení taky oblečenou a nepřebalenou :slight_smile: tak nějak jsme to myslím dělaly i v porodce, ale už si tonaštěstí nepamatuju.. :sweat_smile:
9. čer 2009 v 17:34  • Odpověz
Evi ani ne, chce to využít každé minuty kdy přemýšlí zda bude řvát hned a nebo za pět minut, a pak okamžiků kdy spí. :wink:
9. čer 2009 v 17:51  • Odpověz
No žehlení odkládám, Luky má vztekací a kakací večer. :confused: :dizzy_face:
9. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
no já to dělám taky po kousíčkách, každý den vyjde něco co chci udělat, dneska jsem třeba vyžehlila a umyla umyvadla v koupelně :slight_smile: ale teď už to tam zase prdí, tak budeme za chvíli kojit..

ale je fakt mel, že ty první 4 týdny jsme byla dost grogy... :sunglasses:
9. čer 2009 v 18:05  • Odpověz
tak jsem zpet z vyletu....olik spinusil celou cestu tam i zpet...
evce a puzzine to desne sekne....a honzik je fakt celewj tatka...a madlenka je krasna slecna
tetes to strasne slusi na to ze je v nem...a sahla jsem si na kacenku...doufam ze to neva :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
a bricho na to ze jsou tam dvojky se mi fakt nezdalo velky........a stve ze jsem blba a nevyfotila ji s olikem...moc ji slusel :grinning: :grinning: :grinning:
jdu si snad udelat jidlo
jo a vsichni ochotni..sami se mi nabvizeli s pomoci s kocarem
9. čer 2009 v 18:19  • Odpověz
jeeeee evi moc krasny fotky...
milu mela jsi jim pridat tohle bylo malo ..kreteni...
teda holky obdivuju ja toho moc nestiham..nebo spis na to seru :slight_smile:))
uz se strasne tesim na ten sraz to bude prca..a je mi fakt jedno kde to bude..a teda klido ta 3 zkusim M. rict aby pro me prijel na sestou at vas vidim vsechny kurna :slight_smile:)))
9. čer 2009 v 18:22  • Odpověz
Tek, to víš že mi to nevadilo.
Včera tu byla švagrovka s tchnýní a švagrová už do dvěří běžela se slovy:ježišku,ukaž se jakpak jsi nám vyrosla a osáhavala mi břicho s šišlala :grinning:
Campi:to je mi líto,že si takhle užíváš se zubama. Takhle tě zmasakrovat, to je strašný.
fotky dětiček jsou moc pěkné,neuvěřitelné jak je strašně znát každý měsíc rozdílného věku. :dizzy_face: Majda tam vypadá jako chlapeček, tak přeci se nenechá Honzík osahávat od kluka,né? :slight_smile:
9. čer 2009 v 19:20  • Odpověz
autor
Čau holky, dnešek byl fajn, návštěva Evy a Terky u nás se vyvedla, děti celkem spolupracovaly, i když jediná já jsem se v klidu najedla. A to ne proto, že by Honzík byl nejhodnější, ale protože P. choval :sweat_smile: Majda vyrostla, je to dlouhánka po Evče a vždycky vypadá starší než minule, to je ale divné :grinning: Evi, zapomněla sis tu látkovou plenu :grinning: No a Olík je parádní, krásnej a hodnej, vzbudí se a kouká, směje se šibalsky, je to miláček.
Pak jsme jely s Terkou k Tetes, Tetes má obr břicho (větší než já před porodem), ale krásný špičatý, těhotenský, závidím :grinning: No bane, to trochu kecám, si umim představit to nepohodlí, neschopnost se ohnout atd.
Mysky, tady se probíralo veverkování těsně po 6N a jestli to bolí nebo ne, co je na tom k závisti? ty už seš na tom fakt blbě :grinning:
Gucci, super s imunem, bombička :wink:
Mel, taky bych být tebou radši jela s kočárem, na srazu to bude lepší a cestu nějak zmákneš :wink:
Milu, dobrej telefonát z Gestu, by mě zajímalo, co si u tebe napsali za poznámku :sweat_smile:
Kay, týjo, takže po jídle 3 kg, krása, stejně je to ale asi drobeček, když si vezmu, že Olík má skoro 5 kg a takovej pidi :slight_smile:
Evi, rehábka super, noc horší, snad to bylo výjimečně. Z bříška blbej pocit proč? To si tak neber, to zase přejde, ty asi stravově nijak zásadně nehřešíš a ono to stejně ne vždy souvisí. Achjo, ale to noční spaní je fakt s dětma blbý, je to trochu na nervy, když člověk neví, jak a jak dlouho se vyspí, teda aspoň já osobně jsem na spaní citlivá a blbě to nesu :sweat_smile:
Jo, Evi, odešla jsi dneska fakt moc brzo, ještě 10 minut a mohlas zažít fekální historku :grinning: Já jsem nepoučitelná a furt upřednostňuju holej zadek a větrání před rizikem zesrané deky :sweat_smile:
Campi, fuj se zubem, to tě teda lituju, to bylo bez umrtvení? To si nevyčítej s Ladou a tátou. Honzík první dva měsíce brečel u P. prakticky furt, ale zvykli si oba dva a už je P. Honzíkovo oblíbenec, nejvíc asi prospělo těch 5 dní, jak jsem byla v Chorvatsku.
Kay, tys to vystihla s nezájmem Honzíka o Madlenku :grinning: Počkejte za 13 let :sweat_smile:
Tek, to je super, že Olík zvládnul cestu tak v pohodě, hlavně že jste stihli ten vlak! Bylo to na minuty :sweat_smile:
mel, využít každé minuty, to bych se měla trochu inspirovat. Já využívám každé volnější minuty a lezu sem na koně :grinning:
9. čer 2009 v 19:35  • Odpověz
tak jsme vážily před a po jídle a podle odhadů vypila tak 90ml.. ale já nevím kolik by vlastně tak měla pít.. :slight_smile:

jj puzzi, po jídle měla 3170.. teď po druhém vážení, ale to bylo s plínou a oblečením... :rolling_eyes:
9. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
Ahoj,

holky, fotky jsou super, jen jste opravdu mohli vyblejsknout tetesku s dětičkama

koukám že máme s campi stejný problém :angry: až na to, že moje zubařka je opravdu velmi šetrná a ochotná, měla mi vyvrtat kaz pod plombou, píchla mi injekce a čekala jsem půl hodiny, fakt jsem nic necítila, jenže zub je tak špatnej, že se budou čistit kanálky, tak mi to zapatlala mrtvící pastou a mám přijít za tři týdny, upozornila mě, že dva dny mě bude zub pobolívat, ovšem, co přišlo večer za bolest bych nepřála nepříteli :frowning2:
Do toho Alex dostal teplotu, vůbec nevím proč, nechtěla jsem hned plašit, tak P. jel do lékárny, lékárnice mu ochotně poradila, Alex dostal ibalgin sirup ( velká malinová mňamka ) já si dala taky, na ten zub :sweat_smile: Za 2hod. teplota začala na štěstí klesat.
Dneska už byl v pohodě Alex i zub :slight_smile:
9. čer 2009 ve 20:25  • Odpověz
Kay 90ml je super výkon :slight_smile: se nedivím, že tak pěkně přibírá
9. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz
autor
Kay, 90 je fakt pěkný, takže z málo mlíka a hladu mít strach nemusíš :wink:
Anippe, třeba Alex teplotu taky ze zubů? No ale to asi ne, to už by mu nějakej skoro čouhal, kdyby už byla teplota. I když...
9. čer 2009 ve 20:45  • Odpověz
anipp myslíš? mě v porodce právě říkali, že už tehy by měla pít 70ml. tak jsem teď zmatená, kolik by teda měla pít.. po hodině a půl ji mám zase u prsa, ale to už tak netahá..vím, že tabulky jsou na nic, ale jak zjistím kolik je akorát ? :sweat_smile: Lukášek od mel pije už teď 100ml..
9. čer 2009 ve 20:47  • Odpověz
autor
Kay, na Nutrilonu je dávka pro dítě pod 3,5 kg 100ml 6x denně, teda ale 6x denně mi přijde pro novorozeně dost málo, to bych chtěla vidět dítě, který vydrží 4 hodiny, možná ale když v noci spí trochu dýl vkuse...
9. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz
Tek, to jsem ráda, že i cesta zpět proběhla hladce. :slight_smile: Taky se na sraz hrozně těším...
Sejdeme se teda v tom Človíčkově??
Kay, Puzzi, tak pokud bude M. po mně, tak ani za 13 let nebude mít Honzík na co koukat! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Puzzi, no já mám strach, jestli to bříško není něco vážnějšího... Jesti bych to neměla nějak řešit. :unamused: Já jsem na spaní taky hodně citlivá, takže to blbě nesu...
Jéé, tak to jsem odešla akorát. :grinning: :grinning: Hele, já jsem fakt trdlo - ještě jsem žertovala, že jsem u vás minule zapomněla látkovku. :sweat_smile:
Kay, řekla bych, že u takhle malýho mimča je 90 ml dost. To M. vypila spíš výjimečně, a to byla o 2 měsíce starší. :wink:
Anip, no to je hrozný! :confounded: A tušíš, proč měl A. horečku?
9. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
Kay, našla jsem na kojeni.net toto: Dobrý den, je to individuální, dítě vypije za den zhruba 1/6 své váhy, tzn., že dejme tomu 3500 g vážicí dítě by mělo vypít tak 500-600 ml denně. A novorozenec pije velmi často, tak 10-12x denně, takže na jednu dávku to vychází průměrně 50-60 ml. Ale někdy se může napít jen 30 ml, podruhé více...chce to spíše spočítat vypité mlíčko za celý den a to by se mělo pohybovat okolo toho půl a více litru.

Takže buď v klidu :wink:
9. čer 2009 ve 20:53  • Odpověz
Kay já vím že v porodce pil Alex max 50ml :sweat_smile: a sestra si to pochvalovala, no a z lahve jsem začala krmit cca ve 2,5 měs. a to pil 100-120ml, mezi 3-4 měs. 120-150 a ted 180ml vyjímečně 200ml

puzzi, zoubky to nebudou, to by měl aspon nateklý, ne? možná z cestování, bylo dusno...ale fakt nevím, P.to komentoval tím , že děti občas teplotu mají :confused: ale kdyby po podání léků neklesla mazali by jsme na pohotovost, snad bude všechno dál ok.Není nachlazenej, neblinkal, neprůjmoval a jídlo snědl celý
9. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz
kay: 90 ml je super, nemusis se bat, ze by Stelča trpela hlady!

evi: doufam, ze rehabka pochvalila i tebe, pác je to i tvoje zasluha, ze je M. tak sikovna :dizzy_face:

puzzi: taky jsem zvedava, jestli si u Mili udelali poznamku nebo jestli ji v ramci "prodeje" nebudou lanarit v budoucnu znovu. Musim rict, ze H. se mi teda moc libi, uz to neni mimino s naducanejma tvarema, ale kluk! To je neuveritelny, jaky jsou to zmeny za ten mesic.
Oli vypada, ze bude takovej roztomilej maskot :wink:. A šikula cestovatel. Teksas je taky šikovná, ze ten vlak zvladla. Skoda, ze nemate fotku i s tetes. Spicaty bricho, jo?

anippe: vsak jsem na tebe myslela se zubem. Mluvila jsem s biosousedkou a má taky chobot, vytrhli ji ten vedlejsi zub a platila za to 600 Kc. Ale vubec ji nebolelo ani šťourání, ani čištění:frowning2:. Ja se z toho nemuzu furt vzpamatovat, zubare jsem se nikdy nebala a nikdy me to nijak zvlast nebolelo (i bez umrtveni) a ted tohle.

My mame dneska vyroci, tak jsem zvedava, jestli bude výroční svatební noc :grinning:
9. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz
holky díky, tak jste mě fakt uklidnily... super. tak asi i mlíka mám dost. těch 90ml byl odhad podle váhy na které se mlela, ale tak nějak to bylo. :slight_smile: a bylo to po 4 hod spánku.. aby z ní pak nebyl buřtík :sweat_smile:

evi, sím Tě na fotkách teda nevypadá, že by nebylo na co koukat.. :angry: a vvvvvvovvoovo tom to není.. :slight_smile:
9. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
Jo, jsem pro človíčkov, mě totiž napadlo, že narozdíl od pizzerie by tam mohlo jít dát na zem deku a nechat tam děti chvilku se válet, což Honzík občas potřebuje, furt ho mít na klíně, tak se zblázní a já taky :sweat_smile:
Evi a Majda hodně pláče a dlouho někdy? Já to nechci vůbec znevažovat, neber to špatně, ty sama víš nejlíp, ale třeba prdí jen tak? Honzíka někdy v noci taky vzbudí prdění, ale myslim, že to je normoš, Honzík prdí tak nějak furt a furt :sweat_smile: Něco vážnějšího bys asi poznala třeba na divný barvě a konzistenci kadění. Taky mě napadlo, dáváš furt kaši? Honzík měl po ní podle mě bolení břicha a hůř v noci spal a to stačilo málo, snědl třeba odhadem ani ne 50 gramů.
9. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
taky jsem naky pridala
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2874924&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
campi ty voe nestras se zubem ...ja jdu ve ctvrtek ..to bude teda peklo ..tobe preji aby to dopadlo ve ctvrtek ok a nemuseli trhat
9. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
kay: jestli se ti s tim chce pocitat, tak važ po kazdy kojeni, delej si poznamky a sečti to. Stela by "mela" vypit denne 150 ml na kilogram váhy, tzn. 450 ml za den, tzn. pokud baští 8x denne, tak - jejda, kolik to je? - no, proste mnohem min nez 90 ml :slight_smile:. Při vážení dávej pozor, aby lezela priblizne stejne, pozor treba na to, ze kdyz u kojeni vytuhnou, tak jim ruka visí z váhy a pak navážíš míň a byla bys smutná, že málo snědla..
9. čer 2009 ve 21:01  • Odpověz
Campi, díky! :dizzy_face: A gratuluju k výročí! :wink: Přeju, ať je zub OK.
Kay, já si teď rozhodně nestěžuju (nechtěla bych mít větší prsa), ale ještě ve 14 vypadal můj hrudník jako M. teď. :grinning:
9. čer 2009 ve 21:01  • Odpověz
autor
Anippe, hm, taky myslim, že když už by byla teplota ze zubů, že by to muselo být trochu nateklý, těžko říct. Když to bylo jednorázově, tak na to už zapomeň, to asi abychom občas s nervama nevyšly ze cviku :sweat_smile:
Campi, díky za pochvalu Honzíka, P. teď slíbil, že o víkendu dá na naše stránky nový fotky :slight_smile:
Gratuluju k výročí svatby, kolikátý? A přeju hezkou svatební noc :wink:
Evi, taky si myslim, že s tím, jestli bude Majda s prsama po tobě, dost přeháníš. Ke svý postavě bys chtěla trojky? :sweat_smile:
9. čer 2009 ve 21:04  • Odpověz
autor
Evi, aha, teďs to s hrudníkem vysvětlila :slight_smile: Tak to můj hrudník vylezl ve 12ti a ve 13ti se zastavil :grinning:
Jdu mrknout na fotky u teksas!
9. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
ja jdu za manzelem, kdyz mame to vyroci. Evi, preju klidnou noc!!!!!!!!! Vlastně všem.

Zejtra zavolam rano do Clovickova a zeptam se, co by rekli na 5 kocarku, jestli se tam dá normálně najíst a rozložit deku na zem, pripadne udelam rezervacku.
9. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
Jé, Tek, ta první fotka je super, jak maj všechny děti stejně ručičky a koukaj, to je jak nacvičený :grinning: A jak je Majda drbe pod bradou :grinning:
Olík je kouzelnej, já ho miluju, půjčíš mi ho na týden? Výměna dětí :grinning: Bane, kdo by ho kojil, si ho radši nech! :grinning:
9. čer 2009 ve 21:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.