• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
mel užívej si to dokud spí :slight_smile:
holky díky, Vojtík se směje čím dál víc
mel takových záchvatů asi ještě bude, ale přeji ať je jic co nejmíň
dnes je asi tím počasím spavý den, Vojta taky furt pospává
19. kvě 2009 v 16:01  • Odpověz
meliku teda porod dost blbej, jsme na vás myslela v porodce.. byla tam jedna paní, tak přenášela 13 dn, měřila asi dva metry a byla to fakt robusní žena - přezdívku jsme jí dali hagrid, ale byla fajn.. jen jí vyvolávali 4 dny a až pak je donutila aby ji fikli.. dítě mělo prý tak 4kila.. chudina.. tak jsi to měla dost podobně..

rio, malá dneska taky nějak spí, ani nechtěla moc pít, furt se kroutí a mrčí, asi tlačí, ale moc jí to nejde.. většinou pomlže přebalování a umývání zadečku, tak se k tomu rozhoupu pokud neusne..
19. kvě 2009 v 16:17  • Odpověz
mel, Lukys je celej Ty :slight_smile:
19. kvě 2009 v 16:18  • Odpověz
Mel:teda ty to dítě nezapřeš, na fotce číslo tři jsi to prostě celá ty!!! Je pěknej, povedl se vám. :dizzy_face:
Mílo:já to mám tak celé těhotenství, spíš já dřív měla nemocný žaludek a mám ho operovaný a teď mi to těhotenství na něj prostě nedělá dobře, ale s tím, že by bylo něco v nepořádku v těhu to nejspíš nesouvisí. A tady to říkat nechci oni jsou tady ze mě hrozně vyjukaný, pořád mají strach, aby se mi něco nedělo........až mi to unavuje a občas trochu stresuje. Takže blití prostě nehlásím. A teď už mi to budí i v noci, že se mi prostě vracení žaludeční šťávy a to je teda hnus, hnusáckej a hlavně se kvůli tomu moc nevyspím, páč mi to vzbudí.....,ale nebudu to tady rozebírat,bo by se vám mohlo udělat špatně.
Rio:díky za ten odkaz, já jsem si teď tele blbý přečetla tu svojí diagnozu a pomalu jsem se rozklepala strachy.....ještě,že tady 3x deenně poslouchají mimčům srdíčka. Já prostě nemůžu nic studovat,já jsem pak strašnej srab a to co si nepřipouštím si najednou připouštět začnu......a pak se bojím. Prostě těší mě, jsem vemeno!!!!"

Mám velkou prosbu,když přidáváte fotky a třeba jenom jednu, nemohly by jste sem rovnou hodit jen ten odkaz na tu jednu fotku? Mě to docela dlouho trvá než se mi otevře album a než se pak proklikám zpátky. Je to jenom prosba,když si náhodou vzpomenete.

Ježiši,jak to pročítám vy mě snad zvikláte s tím nahlášením blití.....já myslela,že v takhle pokročilé době těhu už se nic moc neděje.... :confused:
Kay:nechala bych jí spinkat ať nabírá síly, ještě si jedna druhé užijete až až. :slight_smile:
Mel:teda porod opravdu nic moc, to jsi si teda "užila",ale dobře to dopadlo. Ta noha z matky v 34.tt zní taky dost hrůzně. Brrrrr..... No, tak snad ti to teď bude Lukášek vynahrazovat. A jak ti je po císaři? Je to peklo? Bolí hodně břicho? Ale pustili tě teda vážně brzy domů.
19. kvě 2009 v 16:50  • Odpověz
Díky za pochvalu Lukáška.
Tet, po císaři už je docela fajn, jen občas bolí když delší dobu držím Lukyho a nebo více chodím. Ale jinak už je to docela dobrý, původně jsme měli jít už včera, jenže Luky zhubl o dalších 60g, takže následovalo kontrolní kojení a pak se přišlo na to, že ode mě strašně málo pije, takže odsávám a dávám přes lahvičku, plus občas přikládám k prsu, aby prcek získal sílu. Asi jak mám velký prsa, tak je potřeba více síly, kterou zatím nemá.
No říkala jsem, že druhý dítě v případě slov - velký a vyvolávání, tak křičím po císaři, tohle podruhé už nechci. :angry:
Jo a dneska mě to malé číslo zvládlo poprvé počůrat!!!!!!!!! Manža se mohl umlátit smíchy. :confused:
19. kvě 2009 v 17:03  • Odpověz
Mel, teda na to, co popisuješ, tak vypadáš v pohodě! :sweat_smile: Lukášek je roztomilej. :slight_smile:
Rio, Vojtík je fakt hezoučkej a veselej! :dizzy_face:
Tetes, to je právě spíš divný, že zvracíš v takhle pokročilým těhu, bych řekla... Jakou diagnozu? Mně něco asi uniklo. :confused:
19. kvě 2009 v 17:06  • Odpověz
Mel, pokud ale budeš krmit přes lahev, tak to kojení nejspíš půjde do háje... Měla bys dokrmovat alternativně.
19. kvě 2009 v 17:08  • Odpověz
Evi, alternativa byla částečně v porodnici - stříkačkou, jenže pak když jsem ze sebe dostala 40ml mléka, tak z toho by ho už bolelo bříško. Nedá se nic dělat, tak to nebude kojení, ale furt bude mít moje mléko. V pohodě jsem teď, ale na sále jsem byla fakt mimo a nebýt manži, tak opravdu nevím, jsem šťastná a hrozně vděčná, že tam byl.
19. kvě 2009 v 17:15  • Odpověz
autor
Jsem tu na skok, spálená jsem ještě víc, auau, moje záda už se určitě těší na zítra domů :grinning: A já taky na Honzíka a na P. Dle zpráv z domova to super zvládaj, honzíka dávaj do kočáru,když začne bejt nevrlej, tak prej spí až 5 hodin denně, nechápu, mně spí tak 3-4. Ale inspiruju se a nebudu ho "násilím" unavovat kvečeru, pže asi je to k ničemu stejně.
Dneska jsem viděla tady u bazénu asi tak 9M chlapečka, rodiče ho ponořovali pomalinku a cáchali,pak spal v kočárku. Když byl chvíli ve vodě, tak měl čepičku, ale tělo holý, asi namazanej. tak to tak budeme taky dělat, pořádně mazat H. 50kou a ono to půjde. Ten overal si představit neumím, by mu bylo podle mě pak horko nebo mokrej nepříjemnej, radši ne. Do moře bude chodit naháč a do bazénu v plavečkách, pro jistotu, kdyby něco :sweat_smile:
Anipp, já ani nevim, jak jsem měla u CŘ nohy, jsem od pasu dolů nic necítila a nohou cuknout bych určitě nemohla :grinning: Jojo, asi je to dost jiný v tom tichu, sterilitě, žádný bolesti, spíš jen nervozita a strach a na to zas asi není čas u normoš porodu.
Terky, Kay, vaše máma fakt nezávidím, ale nezměníte to, ony budou určitě dobrý babičky třeba později, až bude s dětma sranda.
Milu, sakra koupelna vytápěcí a tchán tam má ukrajinku, jo? Bože!
Gucci, ty vole šéf je trapák se zacpáváním uší a zakřikáváním, ne? No ale jinak je asi milej, jaks psala.
tyjo, pět stran, to možná teď nestihnu... No nic, čtu dál, čtu dál... Ale asi budu reagovat jen na něco, jestli to teda dokážu :sweat_smile:
Jani, výpověď ošetř. - tak to je hustý!
Gucci, fuj, potkánek, by mohl mít i papíry, mě by neoslnil... Bléééé!!!
Gucci, můj P. taky nesnáší pavouky a já je vyhazuju :grinning:
Pajdi, s tetou si to tak neber, ty máš hrozně hodnou tetu, určitě jí to bylo líto ten oběd, ale hlídání je asi důležitější v té chvíli.
Gratulace k 2. trimestru, Pajdi, moc moc gratuluju!!! :slight_smile:
Kay, na fotky Stelinky mrknu až doma, tak se nezlob, že zatím nechválím. tady je to pomalý, bych u toho vyrostla. No, možná by se to hodilo :sweat_smile:
Tetes, myslíš, že stoupnu v ceně, jo? No nevim, aby si tchýně nemyslela, že je H. rozmazlenej, no snad ne a konečně uzná, že to není sranda a že miminům nestačí ležet v postýlce v kuchyni a povídat jim od plotny. No ale to ona asi i uznávala, já nevim.
Ad tlusté děti. my tu chodíme do jedný cukrárny alias slastičarny a ten slastičarník má dvě děti 7 let kluka a 4 roky holku, to jsou cvalíci, ale fakt masakr... Mně je jich až líto, ale je to asi dost těžký jim upírat zmrzlinu,když tam furt kolem běhaj. Je to rodinnej podnik a všichni tam makaj, děti si tam hrajou s dědou a běhaj venku a tak. Ad tlustý mimina nevim, to je těžký, honzík je taky asi tlustej, tak nemůžu kritizovat. A možná by někdo taky řekl, že mu občas dávám jídlo, i když to není nutný. Jo, někdy jo, třeba když jí v půl čtvrtý, tak by do osmi nevydržel, tak dostane v šest i bez hladu a pak v osm před spaním. Ale v noci ho nebudim, nejsem sado maso :sweat_smile:
Pokračování za chvíli.
19. kvě 2009 v 17:22  • Odpověz
Evi:ale já zvracím celé těhotenství,já jsem neměla ani týden pauzu bez zvracení, spíš to vážně připisuju tomu žaludku.....
Mel:no,hlavně aby si to mlíko furt měla, když budeš jenom odstříkávat....

Evi, no tahle diagnoza a tohle jsem si přečetla....a já mám tu vcestnou
Placenta, jejíž dolní okraj dosahuje k vnitřní brance, se nazývá marginální, přesahuje-li vnitřní branku, je parciální (částečná) rozprostírá-li se placenta nad vnitřní brankou, je centrální nebo totální vcestná. “Vcestná” proto, že je v cestě vstupu naléhající části plodu do porodních cest.

Frekvence vcestného lůžka včetně hlubokého nasedání je 0,5 % všech porodů. Pětkrát častější je u mnohorodiček. Častěji se vyskytuje u žen po zánětech endometria, po operacích na děložní stěně. Vcestné lůžko bývá ztenčené až membranózní (jako silnější blána), často adheruje až vrůstá do děložní svaloviny. Je příčinou nepravidelností ve třetí porodní době.

V těhotenství se vcestné lůžko prozradí krvácením ve třetím trimestru (viz dále kapitola Krvácení v těhotenství), uložení plodu bývá nepravidelné: ve 20 % poloha příčná nebo šikmá, v 15 % poloha pánevním koncem. Někdy se krvácení dostaví až na začátku porodu, který bývá předčasný.

Nízké nasedání lůžka a vcestné lůžko by měly být rozpoznány při ultrazvukovém screeningu dříve, než se projeví krvácením. Těhotné musí být neprodleně hospitalizovány.

Dolní děložní segment, v němž se vcestné lůžko nachází, je v průběhu těhotenství rozpínán a ztenčován – přitom se placenta částečně odlučuje, což vyvolá krvácení.

Krev ztrácí především matka, je z uteroplacentárního prostoru, může ji ale ztrácet i plod, poněvadž klky odlučující se od stěny dolního segmentu se mohou potrhat.

Předčasné odlučování lůžka normálně nasedajícího, částečné nebo úplné může nastat v těhotenství nebo za porodu, před porodem plodu.

Jako příčina přicházejí v úvahu: pozdní gestóza, hypertenzní choroba, choroby ledvin, úraz s nárazem na dělohu, krátký pupečník, silný stah dělohy po odtoku zmnožené plodové vody. Většinou však se příčina neprokáže. Častěji jsou postiženy starší rodičky a multipary.

Mechanismus odlučování je takový, že se mezi placentou a děložní stěnou vytvoří krevní výron, ten roste a odtlačuje placentu od děložní stěny. Někdy krev zároveď odtéká pochvou.

Příznaky odloučení závisí na tom, jaká plocha byla odloučena. Často se zjistí po porodu placenty, že se její část předčasně odloučila podle krevní sraženiny, která na odloučené ploše ulpěla. Při odloučení placenty ve větším rozsahu pocítí těhotná náhlou bolest v břiše, je jí nevolno, je neklidná, dušná, má pocit napínání v břiše, objevují se příznaky šoku. Děloha je na pohmat tvrdá, napjatá. Při odloučení více než čtvrtiny plochy placenty plod odumírá.

Za takové situace je nezbytné rychle a šetrně vybavit plod z dělohy. Záleží na stavu rodičky. Nejšetrnější je vaginální porod. Po protržení vaku blan obvykle porod rychle postupuje. V případech, že se u rodičky projevují příznaky šoku, nezbývá než neodkladně provést císařský řez.
19. kvě 2009 v 17:29  • Odpověz
Výborný, právě tu byla sestra poslouchat ozvy, před chvílí jsem prošla před sesternou a ona říkala, že mi koukaly do karty,páč si s kolegyní myslely, že už jsem nějak těsně před porodem, jak mám velký břicho. :angry: :angry: Se z toho poseru,kam tohle ještě povede.....
19. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz
Mel, tak ještě že tam manžel nakonec byl!
Puzzi, a Ty se jako nemažeš?! :sweat_smile:
Když budeš H. pořádně mazat a vyhýbat se přímýmu slunci, tak to určitě bude OK. :slight_smile:
19. kvě 2009 v 17:33  • Odpověz
Tetes, aha, já právě teď vůbec nevěděla, o čem je řeč... :sweat_smile: Hele, tak čekáš dvojčata, tak je jasný, že máš velký břicho... Navíc už se Ti to krátí. :slight_smile:
19. kvě 2009 v 17:37  • Odpověz
mel lukaswek je nadhernej a celej ty teda ....a porod htuuza kreteni !!!!!!!!!!!!! ted nedavno byl nekde clanek ze taky nechali zeuo rodit a neudelali ji cisare po tydnu a znicili ji celej vnitrek..
evco ne vyzvedli jsme si ho tam ...
tetes tak takhlmi bylo taky ...ze se mi to vraelo a nekdy jsem musela jit blinkat a nejvic v noci...
19. kvě 2009 v 17:42  • Odpověz
autor
Lao, nebuď smutná z těch kil, až dokojíš, tak to půjde, aspoň je vidět, že tě to štve a to je motivační. Mě ty moje navíc ani neštvou, takže hubnutí je bez šance. Dle fotky s vítečkem ti to ale sluší, nejsi žádnej tank, holt nebudeš vypadat jako 17tiletá hubeňourka, ale myslim, že žádná trága.
Dneska jsme tu viděli takovou asi 15tiletou holku s babi a dědou, ta teda váží určitě přes 100, chudák, místo plavek obří kraťasy, no hrůza, tý je mi fakt líto.
Anipp, fekální story úžasná, si to umim živě představit :grinning: :grinning: A ty lidi, jak pak čuchali, co to je za puch, viď?
Tetes, to jsem netušila, že furt bliješ, to je mi líto :frowning2:
Tek, mimino nahlásí na místo bydliště myslim automaticky a na vítání chodí pozvánky, snad. P. šel po porodu Honzíka nahlásit a na úřadě mu řekli, že jim to přijde z porodnice či co.
Tek, já mámě dovolila Honzíka ňuchňat od začátku, když víš, že není nemocná, tak proč ne? U malinký Stelinky je to samo jiný.
Tetes, tyjo, třeba vůbec nemluvili doktoři o tobě? Se zkus zeptat, že to bylo slyšet, aspoň budeš vědět co a jak.
Tek, se mažu, ty chytrá :grinning: Ale i tak se umím spálit, heč :grinning:
Mel, tebe nechali nakonec otevřít až na 10 cm? Uf, tvůj porod musel bejt fakt masakr, hlavně ta doba... Přeju rychlou aklimatizaci! Jak ti je, co břicho? Co Luky? a co manžel?
Tek, máš super intervaly kojení, to je krása, líp bys tomít moc asi nemohla :wink:
Rio, Honzík má taky někdy spavej den, myslim, že to je tu a tam normoš.
kay, bezva s doktorem pediatrem, ten tě potěšil :slight_smile: Divnej pocit neměj, když je spokojená a spinká, nech jí, je ještě malinká. Kdyby byla vzhůru, tak by stejně buď jen brečela nebo koukala, takový malinký mimi moc nezabavíš. Neměj blbej pocit,počkej pár týdnů a užiješ si i hraní :slight_smile:
Mel, uf, to je hrůza ten porod, hlavně tak zdlouhavý a pak ještě nikde nikdo, doufám, že na to brzy zapomeneš! Luky je krásnej a je ti fakt podobnej na tý třetí fotce, jé :slight_smile:
Tetes, řekni to s tím blitím, tomi přijde jako blbost si říkat, že to nic není a tajit to. Ale snad to nic nebude, viz Campi, taky problila celý těhu skoro, nebo se pletu?
Mel, hlavně aby byl Luky spokojenej, zkoušíš ho občas přiložit k prsu? Honzíkovi to vůbec nešlo, tak za dva týdny jakž takž, ale můžu vlastně říct, že se to nikdy pořádně nenaučil, odpojoval se, do háje to šlo.
Evi, mažu se, ale já se prostě spálím i tak, vždycky musím jít nejdřív do červena a až pak do hněda.
19. kvě 2009 v 17:51  • Odpověz
Tek, tak si radši zavolej k vám na městskou část, jak to je...
19. kvě 2009 v 17:52  • Odpověz
Puzzi, schválně - čím se mažeš?
19. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz
autor
Evi, desítkou :sweat_smile: :grinning:
Víc tu totiž naši nemaj a nejsem přece zbabělec, abych si sháněla 20 a vejš, ne?
19. kvě 2009 v 18:27  • Odpověz
Mel,porod teda děs, ale fajn, že to bereš s humorem a že klidně půjdeš do dalšího mimča. A Lukášek je nádhernej, strašnej fešák :dizzy_face: .
Rio Vojtíšek je pěknej smíšek a moooc hezký má kukadla :dizzy_face: .

Tet, četla jsem tu tvojí diagnozu a jsem moc ráda, že jsi v nemocnici. Jinak Utroš zabalenej a zítra to manža hodí na poštu, posílám 3 krabice.

Puzzi jak ty to děláš, že se namažeš a hned se spálíš :grinning: . Musíš taky občas do stínu..to je rada jak noha co? :grinning:

Holky, normálka dneska už přišel tchán :astonished: , prej že přijde zítra, ale asi konečně pochopil, že dělat měsíc koupelnu a mezitím vytopit 2x sousedku není normální. Tak doufám, že už to teď půjde rychle, páč už dlaždičkují. No jsem zvědavá na strop až budou dělat :confused: .
19. kvě 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
Ježiš, ve stínu můžu bejt i doma, ne? A budu se mazat dvacítkou a slunce mi bude k prdu! Žádný takový, vono to zhnědne to červený a jestli ne :grinning:
Milu, že by to tchánovi došlo?
19. kvě 2009 v 18:31  • Odpověz
puzzi tak to jsi sebevrah ty voe :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2009 v 18:35  • Odpověz
tetes je to na rit...ale neboj oni se o tebe postaraj a sestry jsou kravy cekas dvojky neeeee
mel tak nakonec manza porod zvladnul a je to super pocit vedete ze je s tebou vid:slight_smile:)))
19. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz
jo hele holky jak se pocita kojo..od zacatku piti????
19. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
Mel- Lukynek je nádhernýýýýýýý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , celá maminka.
Teri- vůbec takové věci nečti, protože z nich budeš akorát vynervovaná. Všechno bude v pořádku, ale to blinkání řekni. A z břicha si nic nedělej. My byli před chvíli v Kaufu a potkali tam kámošku a ta mi říká, no hezky se tam začínají roztahovat :sweat_smile: . Je fakt, že mi za poslední dva týdny brutálně vyrostlo. Ale pořád si říkám, že marné marné, že čekám dvojčata. A to samé si říkej i Ty a na sestry se vykašli!!!
Puzzi- Ty jsi třeštidlo, radši se spálíš jen aby jsi byla hnědá :grinning: .
Hodím vám do alba asi sedm fotek toho oblečení od kámošky, ale pak to smažu, tak jestli chcete, za chvíli jukněte. :wink:
19. kvě 2009 v 19:19  • Odpověz
Tetes tak teda diagnoza nic moc a ani se nedivim, ze te hnali do nemocnice. Mi teda neprijdes moc velika, ale kdyz jsme od tebe odchazeli, tak se me L. ptal, jestli taky tak vyrostu :grinning:
Milu ne neke, ze tchanovi se rozsvitilo, to se mi ani nechce verit :angry:
Puzzi ty ses dobra, takhle se spalit z kvetnoveho slunicka :wink:
19. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
Holky jojo tchán asi začal přemýšlet tím co má v hlavě a ne tím co má mezi nohama..bohužel u něj to tak většinou je...hlavně má každou chvíli jinou..říkám jim kvartální uklízečky..jak já říkam mrk frk, tak u něj mrd frk :grinning: :sweat_smile: .

Tet, hele kámoška je stejně těhu jako ty a čeká jedno a přibrala už 15 kilo a břicho má ohromný, takže klííííííííííííííííííííííídddddddddd :grinning: .

Jo dala jsem si vínko, tak jsem zvědavá jestli dopadnu jako včera :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
19. kvě 2009 v 19:29  • Odpověz
pajdalneko ty jsi jsou krasny a teda to je nadherny brisko juuuu to je videt ze jsi krasna tehule :slight_smile:))))4
19. kvě 2009 v 19:29  • Odpověz
Fotky hozeny :slight_smile: .
19. kvě 2009 v 19:30  • Odpověz
Miluško- mrd frk :grinning: :grinning: :grinning: . Tak běda, jak zase vytuhneš :grinning: .
Teri- děkujííí, byla jsem fakt ráda, protože to je jen část z toho co mi dala a za 1000,- je to fakt jak zadarmo.
19. kvě 2009 v 19:31  • Odpověz
Pajdi vecicky nadherny. A souhlas bricho ti pekne povyrostlo, uz to tehu nezakryjes :grinning:
19. kvě 2009 v 19:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.