• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
no to se rika ze kdyz spi tak ji ..ze proste kdyz chrnej tak nemaj hlad ....
hele ja to taky tak delala a ted uz na oliverovi poznam ze nechce nebo ze mu to staci kdyby mu to nestacilo tak si rekne o pridavek ....tak to zkus jen treba z kazdyho a pak dudan a to pak poznas zda ma nebo nema hlad
evi ja tea ani neodstrikavam proste chrnim a rano odstrikam pred kojenim davku na vecer a pak jeste nakojim
7. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz
Kay, M. ze začátku sosala třeba i 40 min., teď po 10 min. vycucnuto. Stela si to časem určitě taky upraví. :slight_smile:
Tek, to chápu - já v noci taky neodstříkávám.
7. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
Já jsem právě četla,že od té doby co dítě samo sedí,takže je možné jej zkoušet posadit na nočník, že samozřejmě nemá ještě vyvinuté svěrače,takže těžko předpokládat,že udrží moc,a že si bude říkat, ale že je lepší,když si na něj alespoň trochu zvykne, než když se začne na něj posazovat až cca. v 18 -ti měsících,kdy už moc udrží,ale zase třeba řve,protože to prostě nezná. Tak si myslím, že bych to třeba před tím rokem prostě zkoušela bez nějakého hrocení,ale třeba po jídle,ale nechtěla bych to dítě na nočníku ještě držet z nějakého donucení.Nebo myslíte,že je to fakt ještě brzy?
7. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
tek teda Ty musíš mít mlíka :fearful: já četla že kyž je to dýl jak 6 hodin tak s emléko přstan e dělat.. s tím spaním a jezením jsem nečetla.. já mám zatím možná bohužel najeté, jak se vzbudí tak nakojit.. a ona samozžejěm neodmítne :grinning: ale v noci to zkusím s tím dudlíkem.. třeba je to jen její zvyk že s emá prostě vzbudit anení to hlady.. a jinak stelouch taky vstane kolem té 6h a pak ještě do devíti až desíti spí.. :slight_smile: a já taky.. pokud ji teda nebolí břicho nebo tak..
7. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
Tetes, obecně se doporučuje začít s vysazováním na nočník mezi 15. a 18. měs., kdy to dítě začíná být schopno pochopit, co po něm chceš. Já bych to třeba zkoušela i dřív, ale určitě ne před 1. rokem - to mi přijde, že právě tak mu to můžeš znechutit.
jéžiš já mám chuť na krupičnou kaši.. ale takhle večer.. :angry: asi neodolám a dám si k Jacksonovi..
no jo evco ale ty aspon krmis ja ne :slight_smile:
aha tak nevim ja to takhle delam uz asi pres dva tydny myslim..abych nekecala
tetes ja to taky chci zkosuet driv
7. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
evi já teď koukla na tvoje fotky, Madlenka je normálně blondýnka? po kom? :slight_smile:
7. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
hmm tak jjdu uz spat..jsem dneska naka hotova a zejtra chci delat bublaninu...nemate nekdo dobrej recpet ..treba pajdi co????
k jakymu jacksonovi?
7. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz
Kay, no blondýnka přímo není, ale pevně věřím, že jí ty vlasy ztmavnou! :sweat_smile:
Tek, to jo, ale kojím v 19.30 a pak až ve 4.
7. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz
nokoukám na čt24 na "pohřeb" Jacksona.. a už baštím i tu kaši.. te´d tam začne asi hysterie bo to končí..

evi, ale blonďatá je taky moc pěkňučká..
7. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
Kay, to je milý, ale já bych radši, kdyby jí trochu ztmavly... Spíš teda kdyby měla černý. :wink:
7. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
tak dočítám, že si Milu pěkně užila... No doufám, že to opravdu už nebude bolet!!! :dizzy_face:
Koukám, že tu probíráte nočník. Já začala asi ve třech měsících s BKM-bezplenkovou komunikační metodou-zabte mě :sweat_smile: Nevím, jestli to dělám správně, ale většinou se mi podaří něco odchytit... A myslím si, že to není náhoda
7. črc 2009 ve 22:10  • Odpověz
lao, teda to jsi dobrá.. tuhle metodu absolutně nechápu...

jinak tady jsou taky ty probio kapky - http://www.raj-plinek.cz/?p=productsList&iCategory=60&sName=Probioticke-kapky-
7. črc 2009 ve 23:01  • Odpověz
ahojky ,
zdravím po dlouhém době, minulý týden jsem byla v těch Krkonoších, byly jsme 4 maminy a 5 dětí, Mariánka tedy nejmladší, ale zase jsem měla největší pohodu, je to stará chalupa, kde není elektřina, topí s v kamnech a nosí se voda ze studánky, ale je tam takovej klid a pohoda, mám to tam moc ráda. Sbírala jsem zkušenosti jak zvládat 2 děti najednou v praxi a taky tam byl Myšák, který je přesně o rok straší než M., tak jsem okoukávala, jaký to bude za rok. Jela jsem s kamarádkou Transitem, ten byl narvanej, táhly jsme i koupací kyblík - nádhera, mám radost, že jsem taky vyzkoušela, jídelní židličku z IKEA, ale ta se fakt hodila. Myšák vstával ráno brzo, kamarádka měla ohřátou vodu v termosce na ranní mlíko (než se zatopí v kamnech) a hned ho dala do židličky s tím mlíkem a mohla se jít aspoň vyčůrat a umejt, jinak měla celej den shon, spal pouze chvíli po obědě. Jak tam byly ty kamna a venku rybníček, musela mít pořád oči na stopkách, aby si nějak neublížil. Tomík byl skoro stejně starej, rok a 4 měsíce, to je takovej mamánek, že kamarádka ho pořád nosí na ruce a přitom třeba vaří, no blázen. Pak tam byly ještě dvě holčičky, ty byly už 4letý, pořád Mariánku hladily a pouštěly jí hrajícího šaška, ona byla celá šťastná, že se pořád kolem ní někdo motá, má moc ráda lidi.

V pondělí ráno jsem si ještě stihla koupit tu Manducu, paní z MMB jí prodávala, že v ní její syn nechtěl bejt,takže je nová, a je černá, což jsem chtěla, aby šla ke všemu (Evča byla s Danem na srazu s tou jejich fakt sladěná) a stála 2200,-Kč. Což je teda taky pálka, ale už trošičku menší. Takže díky Evi za tip a za vyzkoušení.

Ve čtvrtek za náma přijel V. udělali jsme si výlet na Kuks, kde M. zvládla v pohodě 1,5 hodiny dlouhou prohlídku v Manduce. Moc si jí tam líbí, jen pouze dvakrát kníkla v kapli, jinak pořád koukala ze strany na stranu. Zvědavec
V pátek jsme vytlačili kočár na hřebeny a ujeli jsme asi 12km a v sobotu jsme se nechali vyvézt z Janských Lázní lanovkou na Černou horu (je 8 místná a bere v pohodě kočárky) a jeli jsme se nahoře podívat na výhled na Sněžku a pak jsme sjeli 7km dolů (vede tam asfaltka). Ještě jsme si projeli kolonádu dole v lázních. No nádhera. Dohodli jsme se s holkama, že v září si dáme další týden v Krkonoších, že to bylo moc fajn.

Přijeli jsme v sobotu večer a v neděli jsme ještě vyrazili na dva dny do západních Čech, brácha táboří v týpkách u Plané u Mar. Lázní. Cestou jsme si udělali výlet v Plzni, jel s náma můj táta, tak občas hlídal M. v kočárku, s V. jsme teda byli v pivovarským muzeu a pak společně v hospodě na Parkánu na nefiltrovaný Plzni (měla jsem malou) a ještě u Salzmannů na dalším pivu a pak na náměstí v Katedrále a na věži a nakonec v cukrárně.
Pak jsme přejeli na tábor, M. poprvé spala v týpku, nabalila jsem jí fest, takže to přežila. Koukala se zaujetím do ohně, co to je
Dětí tam taky bylo spousta, nejmladší 7 měsíců a pak taky rok a 7 měsíců, ty maj v týpku postavenou cestovní postýlku, M. ji včera vyzkoušela dopoledne. Včera teda už pršelo. Teď jsem do pátku v Praze, ale v sobotu vyrážíme do Liberce kamarádce na svatbu. Já teda fakt neposedím doma, můj táta ze mě už nemůže. :grinning: Ale M. je pohodová cestovatelka, je ráda mezi lidma, když jí někdo chová a směje se na ní, takže spokojenost na obou stranách. NAvíc já bych tolik akcí ani neplánovala, ale samy se nabízej.

Zrovna dneska byly dvě takový pěkný shrnutí, tak jsem celkem v obraze, gratuluju Mile ke zvládnutí operace, Tetes k odpočítávání posledního týdne, Pajdě ke krásnýmu Medvídkovi Pú, Evče ke zdárným návštěvám, Puzzi k úspěšným a dlouhým nocem, Kay k růstu Stelinky, Rehos ke krůčkům Marušky, Mysky k příjemné dovče, Gucci k registraci, Anipp k příkrmům, Steffi k pátýmu měsíci,Teksas k roztomilým fotkám Olíka a Campi ke srandovnímu závidění a dlouhému spánku a dál už fakt nevím

Teksas: my máme teda tu postýlku první CAM a jsme moc spokojení. Takže už máš asi pěkně zamotanou hlavu, kterou vybrat :grinning:
Už jsem zase zpátky v nočním režimu, V Kkonoších jsem se přizpůsobila většině, navíc tam nebyl net, elektřina ani skoro signál na mobil a číst při svíčkách a petrolejce moc nešlo.

:sweat_smile:
8. črc 2009 v 01:13  • Odpověz
Bré ráno,
dočítat vás teda nebudu kecalky.
Dneska noc na půl dobrá na půl blbá, ale mám za sebou 7 hodin spánku oproti minulé noci, kdy to bylo sotva 5. . . No ale dvě hodiny dneska v noci řval a nechápu proč, prdíky to nebyly.
8. črc 2009 v 07:34  • Odpověz
bréééééé rááánko
8. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
Dobre ranko,
Terkytko vitej zpet z nadherne dovci. Krasne jste si to uzili. A Marianka je obdivuhodna, jak je vsude spokojena a ty si to muzes krasne uzit. Fakt se vam povedla :wink:
A taky si rikam, ze doma moc neposedis :wink: Ale co doma vid? :slight_smile:
Ad nocnik, ja si myslim, ze se dite klidne muze na nocnik posazovat uz pred 1 rokem, ale neocekavat, ze se povede. Kamoska ma 14 mesicniho klucinu a na nocniku v klidku sedi, ale jen nekdy se povede :wink:

Jinak v OVA dneska od 1 hodiny prsi a konecne je chladneji, jupiii :slight_smile:
8. črc 2009 v 08:19  • Odpověz
anipp: já nevím, proč těm dětem mrkvička nechutná, mě chutná moc :sunglasses:
Jani: ještě jednou díky za zprávy o Mili :wink: , tjo to má Mili co já, já měla taky endošku po celé pravé straně a střeva přirostlé k břišní stěně...prej si mám příště vyžádat u takové operace chirurga, no doufám, že žádné příště nebude
tetes: tjo, tys mě pochopila, od tebe jsem to nečekala, jsem si myslela, že se budeš pG zastávat :grinning: , máš plusové body :wink: :grinning: , mě nejde ani tak o tu cestu, ale řekli jsme si, že tento rok je prostě přednější byt a mimi, tak nebudem "utrácet" za dovolenou u moře a von takhle
tetes: doufám, že jsi měla oholené nohy, když tě vrchní po ní hladila :grinning:
tetes: jéé to je super s tím dr., ted sis ho pojistila :wink:
puzzi: no uvidíme, ještě mě napadlo, jestli nemůžu mít nějaké slabé křeče v břiše, páč jestli to jsou fakt pohyby, tak Guče kope jen do levé strany a někdy dolů, ale napravo nikdy, ale možná to necítím kvůli těm srůstům, nefim
já bych taky dávala na nočník cca kolem roku
terky: tjoooo tak to sis užila krásné dovči a s mimi v chalupě bez el. a vody, no máš můj obdiv :wink: a Mari je fakt super hodná teda
8. črc 2009 v 08:20  • Odpověz
Gucci nemas zac, preci jsem ti to slibila :wink:
8. črc 2009 v 08:23  • Odpověz
Ahojky, tak jsem vás rychle dočetla.
Včera jsem byli s H. na té večeři, bylo krásně :slight_smile: .
Jinak jsem psala Mili, tak už jí je líp, jen je hrozně slabá. Ale už dostala baštu- rohlík, říkala, že je to božské :grinning: . Zatím je ještě zacévkovaná a má drény tak snad až jí to všechno vytáhnou, tak jí bude už dobře.
Teri- takže dárečky se povedly, to je dobře :slight_smile: .
K tomu nočníku- já bych to teda začala zkoušet, jakmile se dítě začne samo posazovat. Když jsem dělala praxi na rehabce, tak tam doporučovali, že jakmile dítě samo sedí, není problém jej začít vysazovat. Takže třeba po ránu nebo po jídle to budu asi určitě zkoušet. A teď mě odsuďte :confounded: .
Teksas- recept máš v IP :wink: .
Kay- podle oka ne, vyrobili jsme si šablony :wink: .
Terkytko- teda Ty jsi taky cestovatel :wink:. Ale krásně jste si to užili.
Evi- kamarádka má 14 měsíčního chlapečka a zkouší ho už od 9 měsíců vysazovat a úplně v pohodě. On to bere jako jasnou věc, prostě chvíli posedí a občas se mu to i povede. Teď už začal říkat aa, ale ne vždy to stihnou :sweat_smile:.
Jani- Ty jsi ráda, že prší? Já tady už od noci stresuju, že nevím co si obleču. Jediné do čeho se vlezu je krátká sukně a k ní nemám zase boty, jen cukle a na ty je kosa :angry: . Nemám ani svetr, protože mi ještě nedorazil, takže vedle Tebe budu vypadat jako totální socka. Doufám, že se za mě nebudeš stydět :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Musím si dneska něco nakoupit. Domlouvali jsme se H., že jestli nic nekoupím v centru, tak pak ještě odpoledne zajedeme do carrefouru nebo avionu, tak kdyby jsi chtěla, vezmeme Tě sebou :wink: . Ty nemáš auto, že?
8. črc 2009 v 08:25  • Odpověz
Ahoj Pajdi, no ja nejsem ani tak rada, ze prsi, ale ze se ochladilo :wink:
Neboj ja taky nemam na sebe nic extra :wink: No pokud byste jeli do Avionu, tak se s vama svezu :slight_smile: Auto nemam :wink:
8. črc 2009 v 08:29  • Odpověz
v Praze je taky chladněji, tak jsem ráda
8. črc 2009 v 08:30  • Odpověz
pajdi diky ze recepis a jeste se nez to doctu musim zeptat lao...
vo co de ..co to je za metodu? je nakej clanek o tom ?????
8. črc 2009 v 08:31  • Odpověz
Ahojky,
tak to jsem ráda že nejsem jediná co vysazuje nebo by chtěl vysazovat dítě na nočník dřív než v roce.Já tam Maru dávám hlavně po tom co se probudí a vždycky se něco povede nebo když vidím že začíná tlačit tak šup tam :wink: není to žádné nucení,spíš zvykání si na něj a ve 2 letech mi to teda přijde pozdě :unamused: Dělala jsem to tak i u Filipa a v pohodě.Když tam nechce Maru sedět nijak to nehrotím,jsem ráda za malé úspěchy a to že jsme teď koupili kalhotky je taky jen na zkoušku,je to rychlejší než rozlepovat plínu a pořád je nemá,jen někdy na chvíli.
Jinak super že to má Milu za sebou a co se týká intubace tak ta se dělá při každé celkové anestezii :slight_smile:
Anipe příkrmy se dávají od dokončeného 4 měsíce těm co nejsou plně kojené takže v pohodě :wink:
8. črc 2009 v 08:34  • Odpověz
Dobroš Jani, tak se ještě domluvíme :wink: . Já si budu muset koupit nějaké kalhoty a šaty a možná i botky k sukni- ale hlavně co nejlevnější. Nechce se mi na ty tři měsíce vyhazovat zbytečně tolik peněz. Raději něco koupím dětem. :wink:
8. črc 2009 v 08:48  • Odpověz
terky ty jo super ..marianka fakt drzi partu a spolupracuje.....fakt jsi si ot krasne uzila ja se tesim az olik bude stabilnni na podelnou polohu v satku ....vajco uz me neba a takay je tezkej :slight_smile:))
ja bych chtela takyzkusit nocnik driv
8. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
ahoj kdybyste chtěli malovat a neumíte to, tak taky jsou krásné předlohy, taky asi nějakou vybereme http://www.predlohy.sk/
8. črc 2009 v 08:59  • Odpověz
Rio- ale to se platí. Normálně si stáhni obrázek z internetu, otevři si ho v programu malování a všechno barevné vygumuj až na černé obrysy. A pak jen vytisknout. Jestli nemáš přístup k velké tiskárně, tak si to hoď na flešku a zanes do tiskárny. Tam by to mělo vyjít max. okolo 30kč. Určitě je to levnější než kupovat celou šablonu a vyjde to nastejno :wink: .
8. črc 2009 v 09:11  • Odpověz
Pajdi no minule byly dost velke slevy v ty obuvi vedle. No a i v tom tehu obchudku maji hodne slev, tak treba neco poridime :wink:
8. črc 2009 v 09:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.