• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj holky, mražáčky nemáme, takže vše znova. Bohužel. :frowning2: Díky všem, dneska už je mi líp, jsem taková nezdolná optimistka a doufám, že další pokud bude už úspěšný. :slight_smile:
22. črc 2009 v 08:19  • Odpověz
Sonko to je moc dobre, ze ti zustal optimismus, to je hlavni. Nam se taky povedlo 2. IVF, to je proste uspesnejsi :wink: Pekne si odpocin a za par mesicu huraa do dalsiho pokusu...
22. črc 2009 v 08:22  • Odpověz
Steffi a co jste změnili při druhém IVF oproti prvnímu?
22. črc 2009 v 08:23  • Odpověz
Soni, tak držím palečky, ať to příště opravdu vyjde, když jsi taková optimistka. :wink:
Když už jsem u IVF, tak včera jsem byla u zpráv z Kocába docela vykolejená kvůli těm údajným nechtěným sterilizacím. Prý odškodnění v podobě zaplacení umělého oplodnění, jako za prvé je to slovo proti slovu, že to bylo nechtěné a za druhé, někdo si platí několik IVF sám, aby konečně měl ten vytoužený uzlíček v náruči a někdo má 5 dětí a stát mu IVF zaplatí??? :angry:
22. črc 2009 v 08:23  • Odpověz
mel: neke, to jsem ani neslyšela :confused:
soni: to je dobře s tím optimismem, určo se druhé podaří, už víte kdy do něho půjdete?
22. črc 2009 v 08:25  • Odpověz
Mel, to fakt plánuje? Mě by teda nevadilo, že jim zaplatí IVF, pokud to opravdu bylo nechtěné, tak na to mají nárok. Mě vadí, že se pak o to dítě nebudou starat a ještě na něj budou dostávat sociální dávky. Když chtějí další dítě, tak by se o něj měli umět postarat. To by měl Kocáb zajistit.
22. črc 2009 v 08:27  • Odpověz
Soni my jsme zmenili CAR, nam se nelibilo v Gestu a sli jsme do Podoli. Jinak stimulka byla uplne stejna, ale telo asi uz vedelo, co a jak a povedlo se. A hlavne jsem to tak neprozivala, protoze jsem vedela, ze se to povest nemusi...
22. črc 2009 v 08:28  • Odpověz
Gucci ještě nevím, každopádně nejdřív za 3 měsíce, doufám, že nejdýl do Vánoc. Chci zkusit nějakého psychologa a tak. Něco udělat jinak.
22. črc 2009 v 08:28  • Odpověz
Mel to mi nepripominej, to me vcera tak nadzvedlo, ze jsem pouzivala hooodne sprosta slova!!! Hlavne to vuuubec nebyla nechtena sterilizace. To je pripad ostravskych romu a mestske nemocnice v OVA a my tam mame zname a vime, jak to bylo. Proste zase chteji vytriskat penize, grrrr :angry:
22. črc 2009 v 08:30  • Odpověz
Steffi, takže úplně stejně a měli jste z 1.IVF nějaké mražáčky? A máte je teď? Já bych chtěla změnit i léky. Měla jsem Fostimon a sice jsem reagovala dobře, bylo 5 embryí, ale příště bych chtěla pokud možno mražáčky a to prý je s Puregonem větší šance. Chodím do Iscare, zatím jsem tam spokojená.
22. črc 2009 v 08:31  • Odpověz
Soni, no mě by zaplacené IVF taky nevadilo až tak, ale myslím, že když má někdo 5 dětí. . . . Jinak bylo to ve zprávách na Nově, tuším. . . No jak jsem to pochopila, tak je to jedna z možností, jak je odškodnit.
soni: a měla jsi dlouhý nebo krátký protokol?
Tak fakt myslíte, že to nebylo nechtěné? No tak to je potom fakt hnus. :angry:
22. črc 2009 v 08:32  • Odpověz
Soni pri 1. IVF jsme meli 2 mrazacky a KET taky neklapnul. A ted mame 8 mrazacku. Tahle stimulka byla podstatne uspesnejsi. Nevim, jestli to bylo mnou nebo CARem, to se uz nedivim. Ja vzdycky stimulovala Puregon a Orgalutran.
22. črc 2009 v 08:33  • Odpověz
Soni ta zenska to podepsala a pak si po 2 letech vzpomnela, ze vlastne nevedela co podepisuje!!!
Gucci, měla jsem krátký s Fostimonem a Synarelem. Vše proběhlo v pohodě, jen teda chtěli jsme PK, ale na ET jsme šli už 3. den. Tak nevím, jestli embrya nebyla dost dobrá a nebo nedělali PK, protože bylo jen 5 embryí.
soni, no já měla jen 3 folikuly a 3 vejce a PK nám dělali i tak, páč jsme měli kvalitní vejce, na ET jsme šli 4 den a měla jsem krátký protokol s Menopurem a Orgalutranem
22. črc 2009 v 08:34  • Odpověz
Steffi a jak často jsi chodila na UTZ? Já totiž byla 5DC, 7DC a podle 7DC mi dr řekla, že mám dát Pregnyl 10DC a 12DC bylo pak OPU. Připadá mi, že jsem na UTZ měla asi ještě jít těch 10DC.
22. črc 2009 v 08:35  • Odpověz
Soni já měla 8 folíků, 7 vajec z toho dvě nezralá, 5 embryjí a z toho vyšly 2 na transfer. A stimulace byla Puregonem a Orgalutranem.
22. črc 2009 v 08:36  • Odpověz
My měli folikulů asi 16 (jen dle UTZ, v CAR jsem se zapoměla zeptat kolik pak odebrali) a z toho 8 vajec. Takže dost velký odpad. No vidíš, tak ty naše asi fakt nebyly na PK.
22. črc 2009 v 08:37  • Odpověz
Soni: a oni ti nedali nějakou zprávu, jako kolik ti odebrali folinů, kolik bylo vajec, za co jsi platila atd. atd.?
22. črc 2009 v 08:38  • Odpověz
Soni asi taky tak. ale neboj oni vi co delaji a nemusi delat UTZ tesne pred Pregnylem, tam problem neni...
Treba ja pri 1. IVF mela 27 folikulu z toho 13 vajicek a jen 3 prezila PK. Ted jsem mela 20 folikulu 17 vajicek a 10 jich vydrzelo PK a to dalsich 5 nemrazili protoze byly horsi kvality a ja uz mela 8 krasnych zamrazenych. Takze vidis, ze to dopadlo uuuplne jinak...
22. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
Holky a nevíte podle čeho se píchá množství Pregnylu? Na začátku stimulky mě dr. řekla, že vezmu 10000j, ale pak dle UTZ 7DC řekla ať píchnu jen 5000j.
22. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
Soni myslim, ze se ti stalo to co mi, ja reagovala strasne moc na ten Puregon a proto asi bylo tolik prazdnych foliku. Ted jsem reagovala min, stimulovala jsem o 2 dny dyl a vysledek podstatne lepsi.
22. črc 2009 v 08:40  • Odpověz
Sonka: no jestli jsi nikdy předtím nestimulovala, tak si myslím, že je to takový nástřel a určí ti prostě nějakou standardní dávku....já už před IVF stimulovala na IUI a zjistili, že potřebuju větší dávky, že tvořím mále folikulů....takže mi u IVF dali větší dávky, ale stejně jsem dala jen 3 foliny, ale stačilo to
22. črc 2009 v 08:41  • Odpověz
Soni na tom asi taky nezalezi. Ja prve pichala Pregnyl a ted Ovitrelle...
22. črc 2009 v 08:41  • Odpověz
U nás to bylo tak, že v den ET mi řekli (a dali zprávu), že mi dají 2 a o těch dalších třech rozhodnou až další den, jestli budou mrazit nebo ne. Od té doby jsem tam nebyla, protože chodím k dr. tady u nás v regionu. Jen jsem tam volala a řekli teda, že nemrazili. Takže jsme nakonec platili jen 900,- za kontrastní katetr pro zavedení embryí. Až pojedu vyzvednout zálohu, tak se na ty folíky ještě zeptám.
22. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Soni, já při IUI a časovaném styku měla někdy 5 tisíc a někdy 10 tisíc jednotek Pregnylu. U IVF jsem měla pak Ovitrelle.
22. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Soni az tam pojedes, tak se dovis vic. Hlavne to prober pri pristi konzultaci. Oni moc nebudou vedet, ale pro tvuj klid...
Treba ja ted po ET sla 3 den normos do prace a povedlo se. Pri prvnim jsem lezela doma a nic z toho...
22. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
No uvidím, já ještě nemluvila s dr., uvidím co ona na to a podle toho se rozhodnu, jestli nejít k dr. přímo v Praze nebo do jiného CAR nebo zůstanu u ní. Takže asi by teď bylo fajn, začít menšíma dávkama a uvidíme dle UTZ.
22. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.