• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Pajdi ale v tom je ten rozdil, tehu cukrovka neni klasicka cukrovka. Ja jen netvorim dostatecne rychle inzulin, ktereho je v tehu potreba. Bazalni glykemku mam v pohode 4,5 mmol/l.
14. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz
no Jani, ale to já mám taky, ted mě to teda trochu pustilo, ale měla jsem období cca 3týdenní, když jsem žila jen na závinech
Gucci me to nepustilo :slight_smile: Hele uvidis, 10% tehotnych ji ma, takze to neni nic neobvykleho...
Jani- to tím nebude, já taky s prominutím žeru sladké jako blázen. Teď jsem sežrala celou bonboniéru toffifee.
14. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz
tak celé Tofife bych teda nedala :grinning:
no myslím, že se do září sladkého ani nechytnu :grinning:
14. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz
Hele teď jsi mě dostala, musím se večer kouknout do nějaké knížky, ale ty sladidla se mi nějak nezdají. Večer nebo ráno Ti ještě písnu, co zjistím. :wink:
14. srp 2009 ve 14:41  • Odpověz
Guci- já jo :sweat_smile: .
14. srp 2009 ve 14:41  • Odpověz
a to byl ještě Kubík tak menší než Guče...
14. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz
Pajdi dobre, ja to nekde vycetla na netu, ze sladidla se nemaji. Ja musim jen omezit cukry, nemusim je uplne nahradit. A ona ta sladidla obsahuji aspartam a to v tehu rozhodne neni dobre.
Jinak jsem se koukala do tabulek, tak nemam tehu cukrovku, ale jen poruchu glukozove tolerance :wink: coz je lepsi :wink:
14. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
Gucci jojo uplne stejne ve 20+4 byl Kubik o 50g lehci nez Guce :wink:
14. srp 2009 ve 14:45  • Odpověz
Aha, tak to je možné. Tý jo, já mám mezeru ve vzdělání, to budu muset nastudovat!!
14. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
tak ono je Guče o tři dny napřed od začátku, ne že by ho to nějak omlouvalo, že je to těžká váha :grinning:
14. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz
Gucci tak to by mohlo byt tim, jelikoz ted pribira kolem 100g tydne :wink:
Pajdi to si zase jako biochemicka pamatuju :wink: Ja si vubec z ty biochemky pamatuju takove blbosti :grinning:
14. srp 2009 ve 14:49  • Odpověz
jani: aha, to jsem nevěděla, tak to jo
14. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz
Jo jinak dneska mel pan doktor lehce flirtovaci naladu, takze ja byla cervena az na prdeli :wink: A sestricka se dobre bavila :slight_smile:
14. srp 2009 ve 14:56  • Odpověz
Jani,něco jsem ti našla
http://www.rodina.cz/clanek4171.htm
14. srp 2009 v 15:00  • Odpověz
Jsem teď trochu spinkala - no totálně jsem vytuhla.
Jani, teda to je mi líto s tou cukrovou. :angry: Teda já sladký žrala na konci jak zjednaná, ale cukrovku jsem neměla. :astonished:
14. srp 2009 v 15:02  • Odpověz
Leni diky, precteno :wink:
Mel to neni tim, ze bych jedla sladky :wink: Ja si jen nejak rikala, ze jak ted nemuzu bez sladkyho byt, takze by bylo blby mit tehu cukrovku. A tak nejak vnitrne jsem citila, ze to tak dopadne :wink: A dopadlo :wink:
14. srp 2009 v 15:05  • Odpověz
Jani vím, že to není tím, že by jsi jedla sladký. No nedá se nic dělat 16týdnů to vydržíš a zase budeš pod větší kontrolou + ohlídají aby jsi neměla velkýho prďolu. No a výhoda fakt, že tě nenechají přenášet, akorát to zaznívá vyvoláváním porodu a . . . no však víš. :pensive:
14. srp 2009 v 15:09  • Odpověz
Jani, třeba to nakonec nebude s tou cukrovkou tak zlé, jestli jsou ty hodnoty hraniční,tak si určo můžeš občas nějakou sladkost dát. Hele, a nejedla jsi před tím testem něco sladkého,myslím tím den před testem? Mě říkali v nemo,že se to pak může ovlivnit. A neboj u Kubíka bude všechno v pořádku. Jo, ani nevím jestli jsem ti to říkala,ale mě se jmého Jakub hrozně moc líbí.
Gucci:není to dědičné!
Pajdi:nemáš vůbec zač, dvojčatovky si musí pomáhat :wink: Ten je dobrej ten co jsi našla.
Kay:tak držím palce ať s ním hneš, vůbec se nedivím,že jsi zklamaná. Já si taky myslela,že po fesťáku už budete fakt rodinka. A tolerantní jsi podle mě víc než dost, já bych nedávala tolik "volnosti" ani při zařizování fesťáku,takže v tohle u sebe určitě chybu nehledej.
Ten kočár na balkon je praktickej i v tom,že když bude jedno dítě nemocné a nebudu s nima moc ven,tak to druhé se alespoň nadýchá čerstvého vzduchu. A ten je podle mě pro děti dost důležitý.
Ty jo,já myslela, že dřív se o těhu cukrovce ani nevědělo a tvoje mami to měla,jo?
Hele, ty voe lehce flirtovací a s těhotnou jo? Ten Darebák po tobě zkrátka jede jak slepice po flusu.
:grinning:
14. srp 2009 v 15:14  • Odpověz
Mel presne tak, 16 tydnu to vydrzim, to neni zas takovej problem :wink:
Hmm slovo vyvolavani dneska zaznelo z ust Darebaka, to jsem fakt mela radost :-/
14. srp 2009 v 15:14  • Odpověz
Jani, no budu na konci držet palce ať se Kubík rozhodne vylézt sám. :wink:
14. srp 2009 v 15:16  • Odpověz
terko tak fakt zacina yamaha 7.9. takze s campi bychom braly to utery 8.9....
14. srp 2009 v 15:18  • Odpověz
Teri ono to nebude tak zle, koukala jsem na tu tabulku a po tech 60ti minutach ma byt glykemka max 8.8 a ja mam 8 a po 120 minutach ma byt max 7.8 a ja mam 8.3, takze fakt hranice a bazalni hodnotu mam ukazkovou.
Den predtim jsem mela po o buchtu, vecer uz nic. To uz by nemelo ovlivnit a hlavne by to ovlivnilo ten bazal a ne az tu zatez. Je to jedno ja to zvladnu :wink:
Jee mi se Jakub taky moc libi :wink: Dekuji :wink:
Tak hlasky typu, no kdyz jdete ve stredu na ten UTZ, tak nechame mimi zmerit a at kouknout, jestli mate dost plodovky a kouka na me a rika, ale vy mate moc pekne brisko, tak to budete mit urcite dost plodovky..
pak na ty castejsi kontroly..no to je prima, to se casteji uvidime...
No co si jako o tom mam myslet? :grinning:
14. srp 2009 v 15:20  • Odpověz
ty voso to zní šíleně, že bude Janča už za 16týdnů rodit co? to je za chvilku :slight_smile:
14. srp 2009 v 15:21  • Odpověz
teksas: na yamahu se vyprdni, si zazpíváme u tetes na zahradě :grinning:
14. srp 2009 v 15:21  • Odpověz
Jani,spešl por tebe :wink:
Nyní k některým potravinám ještě pár důležitých poznámek:
Mléko a mléčné výrobky
Podle naší zkušenosti, má mnoho těhotných diabetiček po mléku a mléčných výrobcích k snídani vyšší hodnoty glykémie, než by odpovídalo dávce potraviny a než po stejné dávce stejného mléčného výrobku snědeného v jinou denní dobu. Proto je lepší mléko a mléčné výrobky nesnídat. Samozřejmě je z jídelníčku nevyloučíme, jen ze snídaně. Již k dopolední svačině mléčné výrobky je možné jíst. Jogurt, tvaroh atd. vždy jen bílé, nepřislazované. Můžete si je dochutit čerstvým ovocem (v odváženém množství). Mléko můžete dochutit obyčejným kakaovým práškem (ne Grankem nebo jiným slazeným výrobkem). Smetanu můžete, ale nepřislazovanou. Máslo je bez omezení (ale nepřehánět).

Ovoce
Smíte všechno, ale počítejte sacharidy a nepřekračujte doporučené množství. Nechte si je na svačiny a druhé večeře. K hlavním jídlům je příjem sacharidů vyšší, a pokud obsahuje i ovoce, pak hrozí vyšší glykémie kvůli obsahu ovocných volných cukrů. Ovoce vždy jen čerstvé nebo mražené (pokud nebylo přislazované), nikdy ne kompotované nebo kandované. Vhodné není ani sušené – pro vysokou koncentraci ovocných cukrů. Stejně tak džusy, ani ty 100% - jedna sklenička obsahuje šťávu z velkého množství ovoce.

Zelenina
Není pravda, že smíte všechnu bez omezení. Platí to jen pro vybrané druhy „lehkých“ zelenin, které jsem uvedla výše. Ty, které musíte započítávat do příjmu sacharidů, jsou uvedené v tabulce. Nějakou zeleninu mějte vždy v lednici – je ideální na zahánění mlsných chutí – máte do čeho kousnout, aniž byste „hřešily“.

Ořechy
Můžete, jsou zdravé, ale ne bez omezení – obsahují sacharidy – viz tabulka. Jsou také ideální na zahánění mlsných chutí.

Maso, ryby, uzeniny
Maso a ryby můžete bez omezení (ale s rozumem, nic se nemá přehánět). S uzeninami je již potíž. Jsou obvykle velmi nekvalitní, vyráběné z toho nejhoršího masa a jatečního odpadu (kůže, šlachy atd.). Jsou tam přidané škroby, často i volné cukry (např. v paštice nebo také v šunce z balíčku), nejrůznější dochucovadla, konzervanty a další „éčka“ - nic dobrého pro kohokoliv, natož tak pro těhotnou maminku a její dítě. Vysloveně škodlivé jsou pro vysoký obsah dusitanů a v případě uzených výrobků také kancerogenních látek, které při uzení vznikají. V úvahu proto připadá jen opravdu kvalitní šunka, vždy vážená, ne ta zatavená v balíčku – v jejím láku je totiž přítomen cukr.

Pečivo
Celozrnné nebo obyčejné? Na to není jednoduchá odpověď. Obecně platí, že celozrnné je zdravější. Ale pozor, to co je běžně v obchodech k dostání, se zdravě pouze tváří. Obvykle je to bílé pečivo maskované karamelem (což je cukr), aby vypadalo tmavě, a posypané semínky (které také obsahují cukry). Na vlastní kůži, tedy spíš glykémii, jsem si v těhotenství vyzkoušela, co dokáže takový „karamelový“ dalamánek – byla tak vysoká, jako bych si dala zákusek! Tedy pokud celozrnné, pak jen z věrohodného zdroje (většina prodejen zdravé výživy takové nabízí) nebo vlastnoručně upečené. V běžných obchodech raději sáhněte po obyčejném rohlíku či housce a obyčejném chlebu typu „Šumava“. Nevhodná je také většina toustových chlebů a další balené pečivo – pro obsah volných cukrů.

Pití
Pijte neochucené vody, minerálky, neslazené čaje (i ovocné z pytlíku). Láhev vody si můžete dochutit šťávou z vymačkaného jednoho kusu citrusu.
Ovocné sypané čaje se nám neosvědčily, zřejmě pro vyšší obsah sušeného ovoce.
Džusy jsem již zmínila u ovoce – nelze.
Mléko počítejte do celkového příjmu sacharidů. Připomínám – vynechte ke snídani.
Kávu můžete, její příjem nesouvisí s cukrovkou, ale samozřejmě obecně platí, že více jak dva šálky denně nejsou vhodné. Samozřejmě nesladit. Smetanu do kávy můžete, ale pouze tu „tekutou“. Smetana v prášku obsahuje cukr.

Co mlsat?
Co dělat, když budou vaše chutě přece jen silnější než všechna dobrá předsevzetí na světe? Pak sáhněte po receptech „poslední záchrany“ (opět z „dílny“ dr. Moravcové):

* Můžete si upéct štrúdl – klasické listové těsto a jablka, vynecháte cukr, strouhanku a rozinky, ale můžete dochutit ořechy a skořicí – jeden či dva kousky ke svačině jsou úplně v pořádku.
* Což takhle ovocný pohár se šlehačkou? Ovoce čerstvé (ne kompotované), v odváženém množství, tak abyste to „nepřepískly“, a šlehačku pravou, čerstvě našlehanou a nepřislazovanou (ne tu ve spreji, která ani vlastně není šlehačkou – je to tuk s cukrem) – jako sváteční svačinka jistě projde bez úhony na vašem glykemickém profilu.
* Nebo raději horké kakao? Ale jen pravé kakao, nepřislazované (tedy ne Granko) a ne ke snídani (mléčný výrobek).
* Či raději pravou domácí zmrzlinu? Připravené z tvarohu nebo zakysané smetany, kterou rozmixujete s ovocem a necháte zmrazit (samozřejmě bez přídavku cukru).

Není to tak zlé, viďte. Pokud čekáte nějaký vzorový jídelníček, asi vás zklamu. Ale není to nutné. Jezte to, co dosud, nesmíte pouze ty volné cukry a ostatní sacharidy počítejte. Největším problémem bývají snídaně. Hladina hormonů (které tuto cukrovku vyvolávají) kolísá během dne a jejich hladina je nejvyšší po ránu. Proto je po ránu nejtěžší udržet hodnoty glykémií v normě. U některých z vás bude dokonce nutné oněch doporučených 40 g sacharidů ke snídani rozdělit na dvě porce. Navíc nejsou vhodné ke snídani mléčné výrobky. Co tedy snídat? Odvážené množství pečiva, k tomu máslo nebo margarín, zeleninu (pokud zvolíte sladší druhy, pak jej také odvažte), k tomu můžete šunku nebo vajíčko. Snídat můžete i polévku, samozřejmě domácí, ne z pytlíku. Je to velmi zdravé – dodáte tělu po ránu teplou tekutinu i živiny. Obsah sacharidů je nutné alespoň přibližně spočítat, na internetové stránce uvedené výše je také seznam několika běžných polévek a jejich obsah sacharidů. Nudle do polévky raději odvažte. Na svačiny a 2. večeře – ovoce, mléčné výrobky, ideálně také nějaký „dlouhý cukr“, např. kousek pečiva, abyste do dalšího jídla neměly hlad. K obědu a večeři vše co dosud, jen vážíte přílohy a ostatní potraviny obsahující sacharidy.

Většina maminek s touto dietou udělala dobrou zkušenost. Nejtěžší je asi ta nutnost jíst pravidelně. Zpočátku můžete pociťovat určitý diskomfort, někdy i pocity hladu, ale bývá to jen přechodně, než si organismus zvykne na „nový pořádek“. Pak většina maminek udává, že se naopak začaly cítit lépe. Pokud jste již před dietou přibraly cca 8-10 kilo, obvykle při této dietě již více nepřiberete a je to tak v pořádku. Kdo přibral před dietou víc, může se stát, že nějaké kilo na této dietě shodí. Ale nemělo by to být moc. Žádné hubnutí není vhodné, znamená to, že se v jídle šidíte.
14. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
Gucci Janca by rada rodila uz za 15 tydnu :wink: Ja chci toho 5.12. :grinning:
14. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
tak mam vas doctene a snad
jani fakt jooo jakto ...poznala jsi to podle curani bo ceho? ...jani to je super ze te musi takhle hlidat...campi ji mela taky a zvladla to :slight_smile:))
jinak zabruslily jsme si fakt hezky musim ..rict ted nechavam vyvztekat olouse..ale uz vyhral a ma prso
jani muzes buchticku kup si ale fruktozu neni to vubec znat a to ty v omezene mire muzes
kay kolik ma stelouch kil...a je to teda uz vyssi ..
14. srp 2009 v 15:27  • Odpověz
koukej a můžeš i štrůdl :wink: :grinning: :grinning:
14. srp 2009 v 15:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.