• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
Tetes, tu rourku tam musíš strčit docela hodně, jsem byla v 6N s Honzíkem tenkrát na pohotovosti kvůli tomu kojení a nekadil a dr. mu tam tu rourku strčila skoro celou a už to lezlo. Doma jsem mu několikrát strčila do zadku např. teploměr a bála jsem se víc a prd nic nevykadil. Na prdy prej taky pomáhá nahřátej polštářek na břicho.
To je jasný, že spíš by se měla ozvat tchýně, že má čas vozit, jí řekni, že vozit může kdykoli, ať se ozve. :slight_smile:
Já po Honzíkovi neprodávám, schovávám na druhý, tak soráč :sweat_smile:
Kay, já šálu dostala, ale nikdy jí Honzík neměl, ty kombinézky bejvaj dost ke krku, ale tak proč ne, ovážeš krk a bude :slight_smile: Já koupila dnes v HM Honzíkovi čepici zimní krásnou bílou s ouškama :sweat_smile:
Tek, nám povíš na sraze o tchánovi :confounded:
1. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz
Holky,já se vám musím z něčeho vypsat.Doufám,že vás tím nijak nenaštvu. A dopředu podotýkám, že nechci pochvaly,ale slyšet váš názor jestli třeba nejsem moc tvrdá,nebo já nevím.
Já už přestala chodit na srpnovky,za prvé nestíhám a za druhé já si prostě nemám pořád na co stěžovat Jako tam snad polovině holek děti nespí,nebo mají problémy s kojením nebo proplakají den. Já neříkám,že by to u nás bylo ideální a když je trápí prdy taky pláčou a je mi jich líto a nosím,masíruju,dávám teplé na bříško a trpím s nima. Je pravda,že teda doma neudělám vůůůbec nic. Třeba taky za celý den jenom pověsím prádlo. :sweat_smile: Jenže já si nemůžu pomoct,ale mě přijde,že si to holky dělají trochu samy,ale nechci jim to tam psát.A možná,že je to normální a jenom já jsem právě moc tvrdá. Ale třeba jedné malá v noci nespí a spí jenom v kočáře a na vzduchu,takže se jeden z nich večer sebere a do půlnoci jezdí s kočárem venku,aby malá spala,nebo usínají dítka u prsu a jakmile je odendají tak se spustí řev,takže celou noc spí s dítětem u prsu....Některé koupou třeba ráno,nebo během dne jak jim to vyjde....
Prostě já tohle neznám,nevím jestli je to zázrak,ale Míša se nají a žádný cumlání prsa jenom tak a upřímně ani bych ho prostě nenechala. Jako ano,dneska jak ho bolelo bříško už jsem mu dala cucnout jen tak pro uklidnění,aby chudá pořád tak neplakal.Ale jinak mezi 19-20 koupeme,pak dostanou najíst,pokud jsou hodně živý,tak si s nima chvilku hrajeme,pokud to vypadá na spánek,tak okamžitě do svých postýlek a klidně i si chvilenku béknout. Kačka teda lehne a fakt spinká,nebo si sama pro sebe vykládá a akorát potřebuje nahodit dudlíka a Míša občas pláče,nenechávám ho řvát jak na lesy,ale nevyndavám ho z postýlky, ale přijdu,nemluvím,nerozsvicuju a položím na něj jenom ruku a hladím a vydržím než se uklidní.Chci aby veděl,že tam jsem,že ho nenechávám napospas,chci aby se cítil bezpečně,ale nechci ho vyndavat. A stejně tak v noci, nějaké uspávání hodinu po jídle prostě neznám,to fakt zkoušel malej jednou a to jsem ho tenkrát nechala békat asi 10 minut,ale to byl vážně vzteklej jako prase.Samozřejmě v případě bolestivého pláče jdou všechny "výchovné" metody stranou.
Tak prostě nevím,jestli fakt máme takové štěstí na děti (zatím) nebo jestli to prostě není tak trochu i špatně dětem až takhle vyhovovat?
1. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz
autor
www.dubisar.cz - fotky 8-9 měsíců, ještě před chorvatskem, chorvatsko bude během pár dní.
1. zář 2009 ve 21:32  • Odpověz
Tek:jako Míša teda fakt žere, takže to je teda výborný :angry: ,že Olíkovi je 62 teď....
kay:fakt tě kójo až takhle vycucává? To je fakt,že jsem si zanakupovaly.
Puzzi:fakt???já tam strčila tak 2cm a strašně jsem se bála,abych mu neuškodila. Vážně skoro celou????????A to mu neublížím???? Teplé na bříško už taky proběhlo... :frowning2:
1. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ty fotky jsou božíííí i s komentářema. :grinning: :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
Tetes, tos hezky napsala, napíšu můj názor. Můj zaujatej názor podbarvenej tím, že hodný děti závidím :sweat_smile: (ber s humorem).
Děláš to dobře, to stopro jo, klobouk dolů. Příště bych to chtěla přesně takhle dělat. My nevydrželi vybrečení Honzíka v postýlce ani 5 minut, takže houpání na míči, aby večer nebrečel a spal, houpání na míči během dne, přesně jak píšeš, jsou to zlozvyky, dělala jsem si to hodně sama, samozřejmě si na druhou stranu taky myslím, že když má někdo hodný dítě spavý bez prdů, že se to snáze dělá, než když je dítě řvoun, ale víceméně o chce fakt trochu tvrdost, u dvojek to máš možná ale fakt možná, nevim, malinko snazší, že víš, že mírně tvrdá být musíš, páč se dvěma je to "rozmazlování" mnohem složitější.
Vážně skoro celou rourku tam ta doktorka strčila, já bych se taky bála, ale je to tak, 2 cm je fakt na nic :confounded:
1. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz
tet jeste jsem to cele nedocetla ale ja v tomhle naprosto s tebou souhlasim
ja taky moc nechapu kamaradk jezdila se rvoucim ditetem ve dve rano po sidlisti..no moc to nhapu a nebo mam extremne hodne dite..ale kdyz se oliver ted budil tak me ani nenapadlo ho vzit do kocaru a jet s nim bych nemela ani silu se vykopat ven
tet prej je to i s dvojkama jiny..rikala to ta pani skolici na satky..ze spousta vychovnej rad s dvojkama konci proste se to musi delat trochu jinak nez s jednocetem
takze my klidne muzem houpat ale ty proste se dvouma ne ..musi se na to jinak a neni to spatnej pristup ..FAKT NE!!!
tet spis olous je drobulin ..ted jsem teprv dala pryc 56 na dobro ale je mezitim i neco 62....
a kolik misanek meri a vazi cca ....hele a sabik taky a jeste oliverovi pomahal tygrik
1. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz
autor
A na co jsem pyšná, že jsme dokázali vybrečet Honzíka v 6N a dát ho do zavinky a naučit usínat v postýlce, to abych se taky trochu pochválila, jak umim vychovávat :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
tetes, já myslím, že t děláš dobře.. možná je to i trochu štěstí, třeba i tím inkubátorem.. já tohle naštěstí taky neznám a myslím, že je to hdně tím inkubátorem, že stela prostě byla tam, pak ji jen vyndali na krmení a a zase zpátky a spát.. já tohle dodržovala ze začátku i doma a tak si nezvykla na nic jiného a musím ťukat bylo pár dnů kdy bylo usínání horší, ale to bylo spíš vedrem.. jinak s tím taky problém nemáme.. a co se týče tch ostatních záležitostí, myslím, že je to z všechno z těch časopisů :grinning: já třeba nikdy neslyšela o uspávní na baloně a ani by mě to nenapadlo.. holky moc informovaný (nechci se teď nikoho dotknout, chraň bůh), chtějí dělat pro miminko to nejlepší, ale přitom si na sebe upletou bič.. mám to asi dost podobně jako Ty.. Stela si hraje sama na dečce, ale když slyším, že už je to fakt na hraně a nebaví jí to nebo s eněco děje jdu k ní.. jinak se jí samozřejmě věnuju jak můžu.. ale zase musí být dítko i samostatné.. jsou samozřejmě děti, které to protě maí jinak viz puzziovic honzulák a s tím se podle mě zase až tak moc dělá (myslím to v dobrém) a člověk musí být trochu otrok.. :unamused:

puzzi fotky moc pěkné :slight_smile: hlavně jak honzík spí, tam je kouzelný :slight_smile:
1. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
autor
Kay, dík za uznání v tý poslední větě, taky věřím a doufám, že to je trochu o povaze, ale bohužel asi musím i uznat, že je to částečně asi i moje vina, že jsem ho moc nenechávala hekat, jsem se furt snažila to či ono, já už ani sama nevim, ale nebudu tvrdit, že jsem vše dělala dobře a že je to jen honzíkova povaha, kdo ví...
1. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
puzzi, jo měla tam být prosím Tě neudělá ne dělá :grinning:
1. zář 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Kay, jsem to pochopila a ani jsem si nevšimla, jsem ovíněná mírně, tak mi to splývá ty písmenka :grinning:
1. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz
Tak určitě je to ovlivněné tím,že jsou dva,to je jasný,ale zdaleka né všechno,třeba Kačka spinká,takže bych Míšu mohla klidně chovat do aleluja až usne,ale nedělám to a neuspávám tak,přestože by to technicky bylo možné bez problémů.A zase na druhou stranu by bylo daleko jednoduší s dvojkama sáhnout právě ke zlozvykům jakože jedno spí,fajtn tak druhé vykoupu bez ohledu na to kolik je hodin a udělám mu v tom režimu bordel.A ono takový ty řeči co s dvojkama lze a nelze jsou taky trochu zavádějící,páč ono se zatím moc často nestalo,že by plakaly oba najednou, to fakt snad asi dvakrát,že měli oba hlad. Ale to je pak masakr a lítám jak nadmutá koza :grinning: Ale fakt nejsem zase já schopná posoudit jak bych se chovala mít jedno dítě. Spíš si myslím,že jsem takovej sobec a chci mít večer svůj klid,že stejně jako teď,ale nevím.
1. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz
puzz jinak teď psala na ivfky grej a ta si užvá fakt mega - Kačenka jen brečí a řve, když se nic neděje.. :frowning2: to je dost na palicu.. už s ní jde grej i k doktorce jestli je fakt zdravá a není to něco zdravotního, protože je to prý už dost nemožné.. :frowning2:

já myslímk ,že některé děti jsou prostě takové, hyperaktivní, nespokojené nebo prostě nesamostatné.. viz Stela u někoho jiného.. každé je prostě jiné.. a ho,t někdo si to vypije až do dna a někdo vůbec neví o čem je řeč.. :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz
puzzi závidím ovínění :grinning:

tet no jiné je to udvojek spíš tím, že oni spolu komunikují už teď a třeba se víc zabaví spolu a tak.. že jsou vlastně dva, tak třeba míň pláčou v postýlkách nebo si můžoupovídat, když tam nejsi.. ale je to jen můj laický názor..

tek, no já 56 odstranila asi před týdnem a máme nově 62.. :slight_smile: a na IVFkách mají holky i dovjčátka už 68 :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz
kay:Kačka,ael nebyla v inkubátoru. :wink: ale s tím režimem,možná máš pravdu,že si hned takhle zvykla.Míšu to moc neba jen tak ležet a Kačenka si vystačí. Vidíš to mi vůbec nenapadlo,že by to taky mohlo být tím.
Jo,jinak je to fakt dr. mi říkala, že jsou děti i extrémě plakavé a že békají víc než třeba 8 hodin denně a nikdo s tím nic nesvede.
Je fakt,že mít dva Honzíky tak bych to asi nedala. V tom je Puzzi fak tdobrá.
Ty voe, já to nedokážu s tou rourkou,mám strašný strach,že mu ublížím.Ale vážně tohle asi nezvládnu,si to jenom představím a chce se mi brečet,že ho budu trápit......Jsem srab. :pensive:
1. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz
Mysky Adélka je krásná :dizzy_face:

jojo souhlas s holkama, děláš tetes dobře, ale třeba u nás by to takhle fakt nešlo :confused: ježíš když si vzpomenu na koliky a to nejen mezi 3-4 rano, dělá se mi ještě ted zle a u toho to asi celý začalo. Ted to prostě nemám chut měnit, vím že Alex na baloně zabere po chvilince, tak proč bych měla poslouchat půlhodinovej šílenej řev a mmch nikdy jsem nezažila, že by se Alex uřval do spánku, nebo jen do klidu.Např. dneska, fakt jsem potřebovala něco dodělat, tak si hrál sám v pokojíku a najednou spustil, tak jsem ho musela nechat, ležel řval jako blázen, celej oslintanej, ošušněnej :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem ho vzala opláchla vlažnou vodou, okamžitě jak byl v náručí přestal řvát :angry:

Kay třeba já jsem nikde nevyčetla, že je dobrý houpat na baloně, ted nechci sama sebe omlouvat, ale když dítě hodinu řve až je fialový, tak prostě zkusíš všecko :unamused: i balon

puzzi, mě se několikrát stalo, že jsem prošvihla velikost oblečení, prostě jsem se koukla okem, nezkusila a řekla si že tohle je ještě veliký :sweat_smile: a potom jsem to na chudáka 2x narvala aspon pro ten pocit
Fotky pěkný a komentáře super!
1. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
Jojo, je to hodně o dítěti, např. výchovou lze (většinou) docílit samostatného usínání, ale výchovou těžko změnit časté buzení nebo krátké spaní, dítě vzbuzené po půlhodině člověk nepřinutí spát ještě další hodinu a půl. Výchova je asi špatný slovo, řekněme přístup.
Teda chudák Grej, bych se s ní možná měla seznámit a pokecaly bychom :sweat_smile:
Mimochodem, teď tady tak přemýšlím, že jsem dneska obědvala a pak... a pak nic, jsem nesnídala, nevěčeřela, nic mezi a ani nemám hlad. Naši mě úplně odnaučili jíst krávoviny, páč naši jsou hrozně uvědomělý. Si asi něco dám!
Tetes, sobec nejsi, podle mě je to fajn se umět trochu oprostit o přílišných srdceryvností "ani minutku si nesmí pobrečet".
1. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz
tetes aaaha, já myslela že jo.. no to bych taky těžko dala, kdyby mi Stela brečela takhle.. zase si říkám, že možná budu mít i to druhý dítě.. kdybych měla plakavé mimčo, tak bych asi už moc nechtěla, takhle si říkám, jo pzzi pro Tebe dobrá zpráva - prý jsou děti vdycky naopak, když je první hodné, druhé bude plakavé a naopak.. take to druhé budete mít zlatíčko :grinning: a já si říkám, že když bude druhé plakavé, tak už to nějak přežiju, protože budu vědět, že je to naposledy :grinning: :sweat_smile: jestli je to pochopitelné.. :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Mysky, Adélka je moc krásná :dizzy_face: Stejně nechápu, jak se ti do toho pidibřicha vešla :grinning:

U nás je veselo... Odpoledne jsem prckovi srazila teplotu Panadolem, už mu zase leze teplota nahoru-tak za čtvrt hoďky mu můžu dát další dávku... Usnul kolem půl osmé a od té doby se budí co čtvrt hodiny :rolling_eyes: Před půlhoďkou spaní vzdal úplně a teď se mu věnuje MM a dělají capiny... No to bude kurwa noc :sweat_smile:
Zítra každopádně skáknem k Dr., uvidím, co ona na to...

Tetes, gratuluju k lasaňům :wink: Nahoď recepis, taky bych to zkusila :wink:

Kay, super s šátkem :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 22:09  • Odpověz
autor
Kay, myslíš, že dvojky se vnímaj už takhle brzo? Hm, Tetes, je to tak? By mě to zajímalo.
Honzík má 86 a nechápu, proč v CA dělaj všechno na hubeňoury, takže ty 86ky z CA mu skoro nezapnu. :grinning:
Honzík teda ani moc nebrečí, jakože by probrečel den, ale to jen a jen díky mě a mé fantazii v zabavování :grinning: (mluví ze mě víno :grinning:) :sweat_smile:
Tetes, tak na tu rourku kašli, stejně po dvou dnech je na rourku asi brzo, zbytečně ho na to zvykat, snad se brzo vykadím, nevim ale co poradit.
Anippe, Honzík se přes den taky neuřve, ale v postýlce nebo v kočáru ke spánku jo, sice je třeba časté asistence otočky a dudlík, ale nakonec usne (samozřejmě když je čas na spaní, po probuzení jsem nezkoušla nechat uřvat do dalšího spánku :sweat_smile:).
Dík za pochvalu fotek´všem :slight_smile:
1. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz
anipp, jo to znám s tou velikostí.. Stela měla takhle jedno fešácký triko a furt mi přišlo děsně velký a pak najednou bylo malý :grinning: tak jsem ho na ni narvala aspoň na den a vyfotila :grinning: obávám se, že takhle dopadlo i triko "miluju tatínka", zrovna dneska jsem si to říkala :grinning: zítra homusím oblícct, je totiž s krátkým rukávem a další týden než bude trochu pěkně už nemusí vydržet :grinning: a nebo taky ne :grinning:

jo je fakt, že my s prdíkama neměly nějaké extra problémy, nefialověla anic takového.. jen večerní koliky a jednu dobu ranní.. ale to bylo spíš supění..

tetes nevíms tou rourkou, v lékárně říkají jen kousek a doktoři to strkají dost hluboko.. myslím že rioko to měla taky u Vojtíka.. a nepomůže třeba dát na bříško? nebo kyblík s teplou vodou..? oni se uvolní celkově v té vodě.. nebo doktor mi doporučil trochu heřmínového čaje..
1. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
autor
Kay, dík za dobrou zprávu o plakavosti a neplakavosti dvou sourozenců, ale nechtěj vědět, co si o podobných "slyšela jsem, že když..." myslim :grinning: :grinning: :grinning:
Ale jako v plánu je hodná neplakavá spící a později velmi šikovná holčička, to zas jako jo!
Lao, to teda asi bude noc na ho..., achjo, třeba Víťa překvapí a odpadne do rána.
1. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz
lao jo šátek super :slight_smile: měla jsm strach že nebude moct usnout a bude brečet na celej obchoďák, ale vytuhla za chvilku :grinning: jen to musíme doladit :dizzy_face:

puzzi, no jámyslím, že se vnímají i v bříšku a jsou na sebe zvyklý, takže s epodle mě vnímají i takhle malinkatý..

tetes já myslela že mimčo bolí bříško.. to je kvůli kadění? já to nějak nemůžu najít.. :frowning2:
1. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
puzzi no jo já vím, taky těmhle řečem moc nevěřím, jsem Tě chtěla potěšit :grinning: já mám taky v plánu stejnou holčičku :grinning:ale až tak za pár let.. jak se vzpamatuju z posledního těotenství a mateřských začátků.. :sweat_smile: :grinning:
1. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz
puzzi mě inspirovala, já jsem teda dneska chtěla vyjímečně abstinovat, ale už mám nalito :grinning: ....a upito!

Lao teda, co mu může být :frowning2: Alex měl taky jednou horečku "bezdůvodně", ale podařilo se nám ji do druhého dne srazit a byl ok
1. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
autor
Anippe, na zdraví! :grinning:
Kay, připíjím na naše plány :grinning:
Tady je dneska sranda, což? :grinning:
Zítra ráno jdeme do poradny, zeptám se dr. na ty vzteky a vyřvání atd., ale jestli mi řekne, že to je normální a že to tak některý děti maj, tak budu zlá :angry: :grinning:
1. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz
tetes pokud to jde se to tam dá dát až narazíš tak je to hovínko tak bacha na něj je venku dřív než vytáhnež rourku a Edi jí měla taky dost často v dupce protože měla prdy děsné a to bylo jedinné co zabralo i na kakání :wink:
Tetes děláš to moc dobře. :grinning:
A zase člověk uzná pláč, kdy musí dítko zvednout a kdy to není třeba. :grinning:
1. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz
puzzi připíjej i za mě :slight_smile: a dej si něco dobrého na zub :slight_smile: jsme zvědavá co Ti doky řekne..
1. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz
autor
Pudly, já to nepoznám ten pláč, kdy co je třeba, já jsem fakt asi matka debil, ale vždycky přemejšlim, jestli jako je to dobrý ho utěšovat nebo ho mám nechat, asi si budu házet korunou :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.