• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
tak chlastáme ve velkém koukám já téžžžžžžžž :grinning:
1. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz
pudly jo to máš pravdu.. ten brek už člověk pozná..

ještě vám musím napsat, co se stele dneska zase stalo.. před tím než jsme jeli na ten nákup s eprobuidla, já to slyšela ale nějak jsem šla k postýlce ve zlé předtuše a ona se normálně zase dusila.. asi jak teď slintá tak vdechla slinu.. já zas nevěděla co dělat, úplně byla rudá nedýchala tekly jí slzy z očí.. chtěla brečet ale nemohla.. tak jsem jí dala hlavou dolů plácala po zádíčkách, ale stejně si to musela odkašlat sama, no děs :confounded: chuděra pak hrozně plakal.. musím ale někde nastudovat co v takových případech dělat. úplně mě to zděsilo..
1. zář 2009 ve 22:31  • Odpověz
puzzi: hezký fotky, krásný oči a perfektní čepeček :slight_smile: .

No, je to prostě o tom, že každý dítě je jiný a každá máma je jiná. A záleží i na konstalaci, jak si ti dva sednou. A ne každá umí být mámou od začátku. Hodně pláčou děti u nejistých matek, ony potřebujou cítit, že matka ví, co s nima dělat a že je matka šéf. Ale taky je dobrý respektovat dítě a brát na něj ohledy. Taky mají děti různý období, třeba Lada nechtěla být jednu dobu u cizích jako Stela a jsem ráda, že jsme ji nenutili, ji to samotnou přešlo.

Tetes - vždyť víš, že nejsou všichni lidi jako ty. :wink: Ty máš v tomhle štěstí, že jsi sebevědomá ženská a umíš si věci zorganizovat. To neumí každej.

Já třeba žádnej režim nenastavovala, kromě těch trojhodinovek mezi jídlama, vyřvávat nenechávám a žádný problémy s Ladou nemám od tý doby, co se vyřešilo bolení břicha. Respektuju ji a mám pocit, že se mi to vrací. Bylo období, kdy jsem se nenajedla, protože pořád při hraní pokřikovala a já se jí pořád věnovala, teď s ní udělám spoustu věci, páč si "čte" nebo se plazí nebo bojuje se zajícem, ale občas se blbě vyspí a chce nosit, tak ji nosím a nenutím ji, aby se sama bavila, i když vím, že to jindy umí..
Neobtěžovalo mě to, baví mě to. Když se občas vzbudí ve 3 ráno a chce si hrát, tak si ji vezmeme do postele a omezeně se jí věnujeme, dokud sama neusne. V dalších 90 % spí celou noc, nemám pocit, že by bylo blbě, že ji tam nenecháme samotnou a netrváme si na tom, že v noci se spí. A nebudu zastírat, že jsem pak druhej den unavená, někdo by řekl, že si za to můžu sama, že jsem ji měla nechat v postýlce, že by třeba řvala 20 min a pak by usnula a už nikdy by si netroufla se ve 3 ráno vzbudit...

K oblečkům pro Míšu - velikost 62-68 mám hodně holčičí, ale zkusím něco najít. Carry baby - v tom ti já moc nepomůžu, na Ladu zabíral Filip, tomu v tom spala krásně, já ji tam neuměla správně umístit. Já myslela, že kdybyste si to oblíbili, tak jste mohli mít dvakrát.
1. zář 2009 ve 22:32  • Odpověz
holky neprovokujte s tím chlastem kojící :angry: :grinning:
1. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
já poznám taky jenom ječák a takový malinký pláč kdy jí fakt nezvednu ani za nic. :slight_smile:
A víš co málo kdo pozná proč zrovna pláče vždycky se zkouší to a ono dycky něco zaujme.
1. zář 2009 ve 22:34  • Odpověz
já se přidám k puzzi, taky většinou nemám tucha o co řve, ale musím říct, že když jsem ho třeba nechala chvilku a on mi potom začal v náručí prdět, nebo dokonce nadělal do plíny, tak jsem si hodně nadávala, že jsem blbá, vždyt měl důvod a já mu mohla i pomoct!...jsem měkejš co?

děvčata doufám, že se z nás nestane na konec parta alkáčů, až přestanete všechny kojit :grinning:
1. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz
ty máš chůvu na dýchání???
1. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz
autor
Kay, to je hrozný, používáš pořád monitor dechu?
Campi, čepeček krásnej, ale už ho nemáme, Honzík ho asi někdy nepozorovaně vyhodil z kočárku, v Chorvatsku se nám ztratil. Asi na tom něco je, že Honzík vycítil mou nejistotu, nevim, nepopírám. Jak to píšeš o tvým přístupu a o Ladunce, tak se úplně stydím, že to taky takhle nedokážu brát :frowning2:
1. zář 2009 ve 22:39  • Odpověz
jj,já taky nemyslela že poznáme každý pláč,ale takový ten, kdy je fakt problém poznáme že je fakt problém :grinning: tak jsmeto myslela.. taky nepoznám proč kdy brečí nebo supí nebo tak.. zrovna poslední 3 noci se budí každou hodinu a vrtá hlavu do polštáře a mrčí, to může znamenat bu%d že chce dudel, nebo že se chce obrátit na bok a nezvládá to ještě.. takže vstanu dám jí dudel a obrátím na bok a usne.. je ot náročné, ale zabírá to.. (ťukám).. ale taky většinou nevím o co jde.. a M. se svým ařečma jsi matka, tak víš co chce je vtipnej.. nebo když u něj začne S. brečet, dá j ipřed sebe a strčí mi ji pod nos se slovy "něco se nám nelíbí" :grinning:

puzzi, to jsme ráda, že měla ladunka stejné období :slight_smile: aspoň vím, že je to jen období.. taky ji nikomu nenutím. jen jsem vypozorovala že ona asi brečí u těch lidí co se jí bojí nebo neví jak ji chytit, byla u skoro švagrové a kamarádky a ty mají malé mimča a u nich nebrečela.. ne že by byla happy ale nebrečela.. a dneska se tu stavil děda a tak jsem mu radila co na ni zabírá a taky se smála, ale je fakt, že on se stavuje za ní často.. navíc mi skoro denně vozí oběd :grinning:
1. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
dívám se na Barandov o té nemoci progerii to je hrozné naprosto strašné jsem se rozbrečela :frowning2:
1. zář 2009 ve 22:42  • Odpověz
My skákali jako debilové dva a půl měsíce a od dubna usíná večer sama bez míče. Přes den jsem donedávna skákala nebo Lada spala v kočárku, od 6. měsíce spí doma v postýlce (usíná sama) dvakrát denně, v kočáru spát nemůže, páč by jí něco mohlo uniknout. Naopak - když jsem ji v kočárku nutila spát, tak řvala jako tur, tak jsem ji nutit přestala a ven vyrážíme po domácím spánku.

Píšu to jako příklad, aby bylo jasno, že i když se od narození neučí děti usínat v postýlce samy v danou hodinu, tak že to neznamená, že by se musely uhoupávat až do osmnácti.

Já se ted pár večerů připila a nezvládala jsem dokončit práci, takže dneska abstinuju a už mám vše hotovo:slight_smile:. Zejtra nás čeká pokládání koberce, tak večer nic neudělám.
1. zář 2009 ve 22:43  • Odpověz
puzzi, jo vnoci mám alarm zaplej furt, přes den právě už ne.. tohle byl nějaký instinkt nebo nevím, možná jsem slyšela nějaký divný zvuk a to mě nakoplo se jít mrknout.. ale fakt ot byla zaskočená slina.. nebyl to ten syndrom.. bylo to navíc odpo.. no už se mi párkrát "topila" ale takhle moc podruhé.. je to fakt hodně nepříjemný pocit..
1. zář 2009 ve 22:43  • Odpověz
holky když už jsme u té výchovy, já začínám mít pocit, že si Alex chce některý věci vyloženě vyvstekat, je to možný u takhle malýho dítěte? třeba si špatně drží hrnek, tak mu chci pomoct, aby si ho chytil správně a jen na něj sáhnu, tak se vztekne.Není to pláč, ale fakt vztek! Není to na moje nervy, takže ho většinou pokárám za takový chování jen intonací v hlase, ale je schopnej to pochopit?
1. zář 2009 ve 22:44  • Odpověz
pudly a co to je?
1. zář 2009 ve 22:44  • Odpověz
autor
Honzík poslední dobou brečí u lidí, které nezná. Dnes si ho vzala na chvilku sousedka, chvíli dobrý, koukal, pak to promyslel, že jí nezná, pusu do podkovy, zalitý očka a už už začal, tak šup ke mně a dobrý :sweat_smile: Honzík momentálně nebrečí u mě, u P. a u našich, na ně si hodně zvykl v Chorvatsku, na jiný lidi je obezřetnej, ale docela rychle si zvyká, např. v chorvatsku jsme se několikrát denně bavili s jednou známou (češkou) tam a zvykl si a smál se na ní, je to hodně o zvyku.
1. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
si to přepni oni ty děti hrozně rychle stárnou a jsou znetvořené chudinky :frowning2:
1. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
bobci je mi jich moc líto
1. zář 2009 ve 22:49  • Odpověz
pudly my to asi nemáme..

puzz no tak tohle má teď i Stela.. jen ona nebrečí hlavně u mě.. :sweat_smile: a teď snad i u M. asi si na doufám už zvykla.. směje se na něj když ho uvidí, najde ho pohledem když řeknu táta :slight_smile: a najde i Bertíka.. :dizzy_face:
anippe: presne tak to mám. Bejvám na ni nevrlá, kdyz nevím, co chce a trvá to dlouho a když jsem k tomu nevyspalá nebo hladová, ale pak vetsinou zjistím, že jí fakt neco bylo (a z pláče jsem to neidentifikovala). Naposledy jsem už nemohla, když rostly ty zuby. Nebylo to dramatický s teplotou, ale protoze se u kazdyho place od 4. měsice rikalo - rostou ji zuby a zuby furt nikde, tak uz jsem byla fakt na ni nastvana, ze to zuby urcite nebudou, že mam proste uřvaný dítě. A za dva dny našel F. zub. Když to jde, tak ji prostě vyřvat nenechávám, pže zatím vždycky brečela, že jí něco bylo.
nic jdu spát jsem ubrečená pááááááááá dobrou noc :slight_smile:
1. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz
autor
Campi, možná mi občas chybí tvůj instinkt, trochu ti až závidím ty změny k lepšímu a že se ti vyplatilo houpání atd. Já mám pořád takovej divnej pocit, že si vlastně vůbec nejsem jistá, co jsem dělala dobře a co ne.
Kay, tak radši asi zapínat alarm i přes den, no blbej pocit...
Anippe, já mám zas z Honzíka často pocit, že nebrečí vzteky a schválně, ale že ho to fakt trápí, že ho to fakt neba, že jakoby to nedělá schválně. Ale už to nedávám mu neustále ve všem vyhovovat a 11kg fakt delší dobu neunesu, často mě to i už nebaví to zabavování, když stejně nálada Honzíka pořád nic moc... Takže já ti neporadím :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz
puzzi: Honzik ma ted klasicky obdobi zavislosti, jak se popisuje v knizkach. U Stely a Lady slo o neco jinyho. Ony spis brecely kvuli nejistote tech lidi a ze je drzeli jinak než máma. Bych rekla. A jsem ráda, že to preslo a psychicky se pripravuju na 8.-9. mesic, páč to mají všechny děti v okolí, že se matky nemůžou jít ani vys..t, tak myslím, že to prijde i u nás. A budu z toho asi taky vydeptaná, páč na to se připravit nedá :confounded: .
1. zář 2009 ve 22:56  • Odpověz
puzzi, to bych se asi zbláznila pokaždé když by alarm nebyl zaplý :frowning2: nastuduju co dělat.. ona by určitě začla kašlat i tak když to byla zaskočená slina.. ani nevím jestli jsem jí nějak pomohla nebo třeba spíš uskodila tou manipulací.. když jsem jí dala hlavou dolů, stejně ji držela nahoře, tak nevím jestli to k něčemu bylo.. :frowning2:

pudly dobrou a příště se na takový věci nedívej
1. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz
pudly ty seš pako :sweat_smile: příště se na takový pořady nekoukej!

campi jo většinou fakt o něco jde a některý křivdy si pamatuju a doufám že mi je odpustí :sweat_smile: ale jsem nepříčetná, když si hraje, já kolem něj projdu a on začne řvat, jako by ho něco píchlo
1. zář 2009 ve 23:02  • Odpověz
autor
Campi, jo, asi je to tohle, snad to nebude trvat věčně. A zas nevim, jestli mu z tý závislosti víc pomůžu přítomností nebo na chviličku odejdu třeba na záchod (nebo dnes jsem u něj skládala prádlo a pak jsem ho šla dát do skříně, prostě chvilka) atd.? Snad to přejde a Honzík pochopí, že tu pro něj budeme.
Kay, bůhví zda brečela následkem dušení nebo následkem tvé manipulace, ale udělalas to, co bychom udělaly každá v tý situaci. Neboj, to bude ok.
Jdu taky spát, dobrou :slight_smile:
1. zář 2009 ve 23:02  • Odpověz
puzzi: já si dala závazek, ze budu psát a uvazovat jenom pozitivne. Ty osklivý veci poustím, jakmile me napadnou, tak si reknu: "myslenko, propouštím tě a už se nevracej". Spousta věci se mi nepovede, Lada mívá blbý části dne, ale prostě žiju z těch úspěchů. A ty máš přece s Honzíkem taky spoustu úspěchů, je nádhernej, umíš s ním dělat srandu, zabavit ho, je s tebou rád, cestu do Chorvatska a pobyt v cizine by taky každá nezvládla... Máma jsi dobrá, nevracej se do minulosti.
1. zář 2009 ve 23:03  • Odpověz
U nás je to občas srdceryvnej výkřik, když se otočím zády. Tak na ni mluvím klidným hlasem, že jdu udělat to a to, i kdyz vím, že nemá mentálně na to, aby pochopila, že se vrátím. Oni si prostě myslej, že jim mizíme navždycky, jejich mozek není schopnej si to vyhodnotit. Kadit se musí :grinning:, prádlo se dá poskládat, když spěj a za pár měsíců už budou schopní při domácích pracech pomáhat.

anippe: fakt se vzteká? No, věřím, že to dokáže. TAk se mu radši neukazuj :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 23:11  • Odpověz
kay:zatím se vůbec nevnímají a ani se mezi sebou nevzbudí,fakt na sebe vůbec nereagují,teda co já můžu zpozorovat....jako jsou srandovní,když je vedle sebe položím jak se mezi sebou rasí,ale to je všechno ani se nepozorují,kdežto na mě už zaměří pohled....
anip:to narvání do nepasující velikosti teď taky prožívám,páč jsem ty hezký věci kráva šetřila,aby se nezničili a teď to doháním,aby alespoň jednou je měli na sobě
:sweat_smile:
Lao:http://recepty.vareni.cz/lasagne-s-mletym-masem-a-besamelem/ a lasaně jsem kupovala panzani a super.Nějak tu noc přežijte a hlavně ať je Víťovi lepé,broučánkovi....
Jako s tím upitím a sklenkou mi docela serete,bych měla chuť jako taky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pudly,díky no už jsem si dala na přebalovák i tu savou podložku,kyby to byl fofr.
Puzzi,já ho na to nezvykám,budu to dělat poprvé,ale je mi ho moc líto.
:frowning2:
Canpi:sice díky,ale já si nemyslín´m,že je to až tak mnou.Spíš mám fakt asi štěstí.A jsem rozklepaná kvůli prdům....a cítím se po porodu tak sebevědomě s těma kilama navíc,že se stydím si jít koupit i něco k pití ke stánku,páč se nějak snažím neukazovat......A píšeš to tak hezky ve vztahu k Ladě,že je mi právě hamba. :pensive:
1. zář 2009 ve 23:25  • Odpověz
Bré ranko,
Pudly, no já nevěděla jestli to chápu dobře.
Puzz, Word je fakt vtipálek.
Tetes, ráda bych prodala 62, ale plánujeme dalšího sviště, takže budu lakota. :wink:
Tetes, vypovídací okénko - myslím, že je to částečně o štěstí a částečně o tom přístupu, když by jsi oběma dětem vyhovovala ve všem, tak se zblázníš - nedojdeš si na WC natož aby jsi pověsila to prádlo.
Lao, snad už je Vítkovi lépe a trochu byla klidná noc.
Puzziová, dala sis něco dobrého?
Kay, teda dusící se Stelinka to je něco. Lukymu občas zaskočí taky slina ale nic drastického.
Jinak terorista dneska bez nahození dudlíku do půl čtvrté!!! Pak v půl páté papu a teď to vypadá, že zase usnul, tak půjdu taky asi ještě "umřít" do postele.
Jo a s tím pitím mě štvete, sice nekojím, ale sama chlastat nebudu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tetes nejsi ty praštěná? Jaký kila navíc? A ke všemu ty "trubko jedna" jsi po dvojčatech dva měsíce po porodu!!!!!
2. zář 2009 v 05:20  • Odpověz
Ahoj holky,

jasně, že na sraz jedu asi néééé, vždyť mám už i podepsanou dovolenku jako :grinning: . Jen jsem si prostě neuměla představit co já tam mezi samýma maminama nebo těhulema..no holt já vždycky musím vyčnívat z řady :grinning: .
Mysky, Adélka je nádherná, ta má vlásků a na té fotce vypadá spokojeně. Gratuluju ještě jednou :slight_smile: .
Puzzi na fotky musím kouknout, jsem zvědavá. ale až doma, tady nestíhám.
Lao, teda Víteček si chuděra užívá a ty s ním, tak ať je to brzy v pořádku.
Kay, šmankote Stelinka se dusila? Ještě, že to všechno dopadlo dobře.
Tet s tou rourkou bych se taky bála, já bych jí nezasunula sobě, natož takovýmu prckovi.
Tak a všechno ostatní jsem zapomněla :sweat_smile: .
2. zář 2009 v 06:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.