• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Rio:to je dobře, že teď s tchýní vycházíte a přeci jen by byla škoda,kdyby Vojtíšek neměl dvě babičky. Když spolu nejste denně a nekrafe ti do všeho,tak věřím,že se dá zvládnout. :wink:
Anippe: :grinning: :grinning: sorry, ale vyprskla jsem smíchy, štípance od komárů, no jsi vzorná maminka. :slight_smile:
Puzzi:ve mě se taky perou dva protichůdný názory, takže tě naprosto chápu!Taky nevím, co je vlastně úplně správně....
Kay, myslím, že Lukášek spí u sebe v pokojíku. Musíš ale vzít v potaz rozměry bytu a baráku. U nás spinkají děti taky v pokojíčku, páč chodba mezi ložnicí a pokojíkem činí cca. 1,5 metru....
Holky, chtěla jsem se zeptat. Zatím necháváme děti víceméně celý den válet na gauči, nebo na zemi pro hrazdičkama nebo chvíli lehátko...a pokud to není zrovna lehátko,tak je nechávám spát prostě tam kde usnou. A v postýlkách jsou vlastně jenom na noc přes den vůbec ne. Teď vlastně ještě spinkají přes den dost nepravidelně jak se jim chce. Myslíte,že bych je měla pokaždé přenést do postýlky,aby si zvykly? Nebo co je správně? Nechat to být?
25. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
Bré ranko, Luky zlatíčko mě nechal "spát" do pěti. Tak jsem zvědavá jak pocestujem, aby nakonec nemusel dědeček cestou podávat Lukymu flašku, hlad je sviňa.
Kay, Tetes ti to napsala. Jj Luky za normálních okolností spí ve svém pokojíčku. V ložnici byla postýlka jen asi 4 noci, když mu rostly zuby, já se do postele díky ní dostávala přes pelest.
Tetes, nevím co je správné, Luky v postýlce je taky pouze v noci. A nebo když je po očkování a vím, že bude třeba i 4 hodiny spát, tak aby měl klid. Jinak spinká prostě v obýváku na hrací dece.
26. zář 2009 v 06:05  • Odpověz
Ahoh holky,

tak koukám, jak se včera tady rozjela debata ohledně ropočtu. A shrnula bych to asi takhle, každý mám ten pocit takový, jak jsme na tom zrovna finančně. Co si budeme povídat, mě to třeba zatím až tak nevadí, pže máme s manžou oba slušný platy. Kdybych byla na mateřský, tak mě spíš rozčílí to, proč to berou dětem a postiženým a proč to neberou tam kde si lidi za své "trápení" můžou sami. Pže třeba nechápu, že feťáci, alkoholici,nezaměstnaní a já nevím ci všechno mají léčení zadarmo a tady by chtěli brát něco malým dětem. Jo,
to se mi teda nelíbí. Já znám holku co je na podpoře už přes dva roky a je to mladá holka, co by mohla makat, ale vždycky to udělá tak, aby prostě podporu dostala a to mě teda se_e :angry:.
Ani, teda pohotovost dobrýýýýýýýýý :grinning: :grinning: :grinning: .
Rio, to je fajn,že s tchýní dobrý, člověk má hned lepší pocit a snadněji se mu dýchá :slight_smile: .
Mel, užijte si to u babičky. :slight_smile:
26. zář 2009 v 09:01  • Odpověz
ahojte,

tetes, mel, jo já jen nevěděla že spí u sebe :slight_smile: ono asi je to lepší, e když jde krmit v noci manža tak Tě mel neruší ne? je jasné že rozměry jou jiné , já bych musela ujít 100 jarních kilometrů.. už takhle si nadávám, že nemáme postýlku naraženou na posteli, ale už uvažuju že na podzim nebo v zimě udláme pokojík a Stelinka pošupajdí tam.. Mě totiž hrozně vrže postel a když se v noci po kojení vytratím na záchod nebo i když jdu spát, tak lezu do postele jak růžový panter :grinning: abyhc ji nevzbudila.. někdy je to pohoda, když spí tvrdě, ale když ten alarm bliká jak o závod, tak je to děs :slight_smile:

anipp, my taky teď bojujeme s komárama, ale u nás spíš jen já, jsem doštípaná jak dalmatin.. Stleinka a Martin nic :sweat_smile:

jinak noc celkem dobrý, v jednu dudel, ve čtvrt na 4 kojení a pak v půl šesté, pak hodina nahazování a povídání si a pak ještě do půl osmé polospánek :sweat_smile:

dneska má přijít na návštěvu M. táta s jeho ženou, tak byl od rána velký úklid, nejraěji bych zapadla do postele, ale možná jen tak tak stihnu sprchu, jestli uschne podlajha a Stela se zatím nevzbudí.. :sweat_smile:
26. zář 2009 v 10:20  • Odpověz
Holky jsem totálně neschopná matka, ráno mi Vojta spadl s přebalováku na zem, na lino. Byl to mžik, jsem se pro něco otočila, ale měla jsem na něm ruku ale překulil se, je to asi 90 cm...hodně plakal, ale vypadá to, že mu nic není.Volala jsem doktorce, říkala že v 90% dětem nic není, že ho mám sledovat. Teď je s m. na procházce, ale já tu brečím nad svou neschopností že jsem ho neuhlídala, přitom jsem si vždycky dávala takový pozor :cry: je mi hrozně, bych nepřežila kdyby se mu něco stalo, jsem fakt blbá ach jo :cry: :cry:
26. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
rio, neblázni, to se občas prostě stane.. Je to kluk šikovnej.. neboj určitě mu nic nebude, nebreč.. Myslím, že se to občas stane každé, že s eněco stane, nebo že si uvědomí, že se něco mohlo stát.. Mě taky...

tetes, s těma postýlkama nevím, já sama trochu tápu, jestli to dělám dobře.. Vždycky Stela spala teda v postýlce, pokud jsme nebyli někde na návštěvě nebo tak. Přes den jsme ji dávala dolů do kuchyně do cest. postýlky, ale asi tak týden jsem se rozhodla a dávám ji už i přes den do ložnice. Ale má tam světlo a otevřené dvěře, aby neměla úplně ticho. Myslím, že záleží na tom, jestli už rozpozná noc a den.. Nikdy se mi nestalo, že by usla jen tak někde :grinning: takové ty děti, co třeba usnou pod hrazdičou to je pro mě scifi.. :grinning:
26. zář 2009 v 11:34  • Odpověz
Rio:je to blbý,ale to se opravdu stane a podstatné je, že Vojtíškovi nic není. Neschopná určitě nejsi,já myslím, že tohle se stane 90% matek. Chápu,že to s tebou zamávalo, ale všechno bude v pohodě,neboj.
Kay:aha, tak oni dvojky usnou kdekoliv,když se jim prostě chce spát. Ona už se nad tím tady podivovala i Evina, že prostě z ničeho nic oba usnou, že prý to s M. nezažila. Ale já myslela, že je to u malých miminek normální. :sweat_smile: Stelinku musíš nějak uspávat i přes den?
26. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
autor
Čau holky, ve dvě v noci Honzíkovi stačilo poloviční mlíko, pak v 5 velký a ráno po vzbuzení už měl jogurt, tak snad je to takhle ok, že má vlastně mlíko večer, brzo ráno a v noci jen trochu. Teď dopo jsme byli v bazénu, jako vždy bezva.
Tetes, spaní přes den postýlka nebo ne, nevim. Honzíka bych bejvala do postýlky dávala už když byl malej, kdyby vydržel. Teď spí přes oběd v postýlce, má zatemněný žaluzie, klid. Usíná sám, že ho tam dáme a on za chvíli usne, tak snad ok, že spí i přes den jakoby v nočním klidu. U malých mimin nevim, ty usnou asi leckde, ale zajímalo by mě, jestli je pak větší lezoucí dítě schopný odpadnout na dece?
Milu, dobrý shrnutí, jasně, že když člověk nežije na účtu do nuly tak to bere jinak než když jo.
Kay, no přesně s plazením se do postele po záchodě apod., proto máme Honzíka v děcáku, jeho budilo kde co.
Rio, nejsi neschopná matka vůbec, to se stane něco takovýho hrozně často, já zatím takhle u pádů odněkud měla štěstí, ale fakt je to o štěstí, tys měla holt smůlu. Honzík není typ šup rychle otočka, ale kdybych měla takový dítě, tak už mi určitě spadlo x-krát.
Kay, jj, usnutí u hraní scifi :sweat_smile:
26. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
mlíko řeším stejně, snižuji dávky v noci, až nebude nic :grinning:
26. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
Pudly, kolikrát za noc má Edi mlíko a kolik? Honzík chce většinou plus minus ve dvě a pak mezi 5-6.
26. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
holky dík budeme ho sledovat, ale je veselý a živý tak snda dobrý
jo a zub nemá jeden ale dva, mu vyrostly nějak naráz, dnes jsem ho objevila ale jsou stejně velké - vedle sebe
Vojta pije taky mlíko kolem 2 a pak 6
26. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
jen jednou víc nechce spí a já konečně taky :grinning: už vím jak na ní :grinning:
26. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz
tet, no neuspávám ji.. občas teda blbě odhadnu, že se jí spát nechce a přesto jí dám do postýlky.. ale to řve a neusne.. tak jdu za chvíli pro ni a zase si hrajem.. ale když s ejí fakt spát chce, tak si trochu pobrečí nebo zanadává a tak do 3 min je tuhá.. :sweat_smile: v postýlce.. večer taky tak.. v noci to začlo trochu haprovat, ale to ještě dřív než jsem začla dávat spát přes den do postýlky..

rio, no jo dva zuby naráz to dá určitě zabrat ... se nedivím, že byl Vojtík tak mrzutý a nechtěl jíst.. to je super, že už jsou venku :slight_smile:
26. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
Rio, nic si z toho nedělej, to se stane každé, mě už Martík taky upadl z gauče a asi tak 5x ze stoje rovnou do lehu na tvrdou zem až to zadunělo. Jestli nakonec přestal plakat a je v pohodě, tak to nic nebude, dr. ti asi radila, že ho máš hlídat, kdyby byl moc spavej, ale myslím, že u většina pádů se děti hlavně děsně leknou a pak řvou a zas moc je to nebolí.
Ze začátku jsem M. nedávala přes den do postýlky, aby poznal, že v postýlce má být v noci a to se spí celou noc. Nikdy mi teda neusnul z ničeho nic, musela jsem ho uspávat buď v kočáře nebo mi usnul při kojení, tak jsem ho opatrně dala do naší postele na peřinu do měkkého, no on vlastně moc přes den nespal, :sweat_smile: spíš jen pořád řval, když na to teď vzpomínám, tak jsem ráda, že už je velkej. A od tý doby co se začal po probuzeníí otáčet rychlostí blesku a plazit se k okraji postele a padat hlavou napřed z postele, tak ho dávám do postýlky, usne mi teda u prsu a já ho pak do ní přenesu. Když ho tam dám bez usnutí u prsu, tak tam vstává a dělá blbosti a sám od sebe tam neusne. Nevím jak to budu dělat, až ho budu chtít odstavit od kojení. To bude ještě sranda.
Puzzi, ten Honzík se nějak zlepšuje i se spaním i se samostatným hraním, za chvíli to bude vzorňák.
26. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
Ahoj holky,

jelikož jsme měli rodinnou oslavu píšu až teď, zpráva od Pajdy :

Ahoj bohužel, jsme se včera zase zhoršily, kontrakce silné a čípek už prakticky nemám - 5mm. Takže nasazený poslední infúze na 2 dny a pak děj se vůle boží. Jestli se porod rozběhne tak už jej zastavovat nemůžou a ukončí těhotenství. Odpoledne bych ještě měla mít UTZ, kolik holky váží. Celou noc jsem probrečela, jsou ještě dle lékařů příliš malé a může hrozit nějaké poškození mozku, atd. Pořád se jen modlím ať nám dá Bůh ještě aspoň 2 týdny. Je mi hrozně, ten strach je příšerný.
26. zář 2009 v 17:35  • Odpověz
Holky je mi jí tak moc líto, snažila jsem se ji povzbudit přes sms, ale to moc nejde a hlavně v tomhle stavu je všechno strašně těžký. :frowning2: myslím na ně pořád a modlím se, aby vydržely co nejdýl...

Rio, já chápu, že si připadáš jako hrozná matka, ale věř, že to tak není. Prostě to se stane ani nevíš a najednou bum a je na zemi. Podle mě mají děti 9 životů jako kočka, protože to co kolikrát vyvedou a nic se jim nestane je úplně zarážející a nechápu :sweat_smile: . Podívej na mě, já jako malá spadla do žumpy, pak mi z kotle vyšlehl plamen a opálil mi obličej a nikdo by na mě nic nepoznal. Takže hlavu vzhůru a věř, že Vojtíškovi nic není a je v pořádku
:slight_smile:
26. zář 2009 v 17:40  • Odpověz
jejejej, to není moc dobrý, moc držím P. ouplně všechno co je po ruce a vy holky, držte se co nějdýl :frowning2:
26. zář 2009 v 19:09  • Odpověz
Právě jsem si koupila vysavač za 32 000 jsem nadšená jak vysával a to jsem měla vysavač s turbo hubicí a před tím jsem vysála a toho bince neskutečné :slight_smile: Ale zase si říkám, že jsem si měla raději koupit kuchyň tak nevím za rok ?????
26. zář 2009 v 19:13  • Odpověz
milu, ježiš to nejsou dobré zprávy, ale snad ještě aspoň týden vydrží.. Ten její H. by měl seřvat doktory tam, ať ji dají na jiný pokoj nebo něco, to je z těch nervů tam.. sakra.. napiš jí že na ní taky moc myslím a hlavně ať nebrečí a snaží se být v klidu kočena. vím že je t otěžké, ale pro holky to bude to nejlepší.. ale doktoři zase straší a třeba můžou být holky úplně v pořádku... mám pocit, že doktoři, vždycky říkají to nejhorší.. vždycky s epřece něco může stát.. podle mě je 32tt už výborný, mořná jsou holky drobnější, ale to je dětí.. moc jí držím pěsti..

pudly, tak já měla vždycky ty nejlevnější vysavače a teď jsem koupila vysavač za 4litry a jsem mega spokojená :grinning: nepočítám ten vysavač od týchně za 60litrů nebo kolik. Ten je furt v krabici ani nevím kde a je nám na nic, ale pochopila jsem že ho raději budeme mít na půdě než ho vracet.. :angry: :unamused:
26. zář 2009 v 19:32  • Odpověz
autor
Naše odpo velmi úspěšné, uklidili jsme celej barák, já teď ještě doutírám prach a je to tu super, záclony, nábytek komplet.
Tetes, Evi, co ta návštěva někdy brzo, když máme uklizeno :sweat_smile: Tetes, jak by se ti to hodilo, Evě kdyžtak napíšu sms. Já můžu např. tento týden út-pá kdykoli.
Rio, dva zuby naráz dobrý, aspoň je to holt při jednom :sweat_smile:
Marti, kdyžtak zkus knížku Každé dítě se umí naučit spát, bohužel bez trochy breku to asi nejde naučit nezvyklé dítě usínat najednou samo :confounded: Honzík a usínání večer v pohodě už od 2M, přes den od 6M, je fakt, že se to pořád mírně zlepšuje, že už výjimečně brečí, v tomhle je dobrej, to musim uznat. Samostatné hraní až tak sláva ne, furt jsme tak nějak okolo, ale prádlo se dá skládat i na zemi v děcáku, žejo :sweat_smile:
Ježiš, takže Pajdin porod na spadnutí. V jakým je teď Pajda tt, už 34? Věřím, že holky už jsou víceméně za vodou, holt budou muset dohnat tu váhu a vypiplat se, ale to doženou.
Pudly, ty bláho, tolik peněz za vysavač, doufám, že vysává sám, kde to prodávaj? :grinning:
26. zář 2009 ve 20:27  • Odpověz
autor
Dneska jsem se bavila s další sousedkou o dalším dítěti apod., tak jsem se zas dozvěděla, že jim to první vyšlo napoprvé, já to fakt nechápu, asi tak jednou týdně mi někdo řekne, že oni napoprvé :grinning: A nemyslím to teď špatně, sousedka v pohodě a bavily jsme se v dobrým žádný machrování a rady (i když vlastně řekla něco jako nemyslet na to, tak jsem jí vysvětlila, že na to nevěřím a že ona na to určitě taky myslela, tak uznala že asi jo :sweat_smile:).
Ale stejně to nechápu, že to všem vychází napoprvé, jak to sakra dělaj, já až na to přijdu!!! :grinning:
26. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
tak budeš těhule :grinning:
26. zář 2009 ve 21:25  • Odpověz
dobré ráno tak Vojtíšek vypadá v pořádku, včera byl přes den veselý a spokojený, v noc se budil na jídlo normálně - nespí od 5.30 potvůrka, ale jsem fakt šťastná, že mu nic není, ale nemohla jsem vůbec spát jak se mi to pořád odehrávalo před očima, už si dám sakra pozor :pensive:
27. zář 2009 v 07:42  • Odpověz
Ahoj holky

Tak Pajda ještě včera psala: že byly na utz a Majda je menší a má cca 1300g a Eli je moc nízko, takže nejde změřit. Zítra bude ještě jeden velký utz, ten je přesnější, tak uvidíme.
27. zář 2009 v 08:45  • Odpověz
Puzzi, prej já až na to přijdu :grinning: , já se z tebe picnu :grinning: .
Rio, tak paráda, že Vojtíšek je v pořádku :slight_smile: .
27. zář 2009 v 08:46  • Odpověz
Čauec holky,

nedočítám, tu se toho vždycky moc semele...

Moc zdravím Pajdu, držte se, holky!

Milu přeju ať se IVF podaří!!! Jak to máš naplánované?

Puzzi, taky bych na to chtěla přijít :grinning: Se mi to zas nepovedlo, MS je tu :grinning: Že by to bylo tím, že jsme netrefili ovu?! :grinning:
27. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
Lao já mám od středy píchnutou injekci Zoladexu na zastavení vaječníků a 8.10. jdu na kontrolu a pokud bude vše ok, tak začnu se stimulkou. :wink:
27. zář 2009 v 09:02  • Odpověz
Miluš, tak to je super!!! :dizzy_face: To si pěkně zapícháš, co?! :wink: :grinning: Fakt moc držím pěsti :dizzy_face: :dizzy_face:
27. zář 2009 v 09:34  • Odpověz
Jj Lao, to si pěkně zapíchám :grinning:
27. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
autor
Čau holky,
Rio, no vidíš, Vojtík je v pořádku, už na ten pád zapomeň, prostě smůla.
Milu, takže holky mají cca 1,5kg, držím i nadále Pajdě palce na co nejvíc dní!
Lao, sakra práce a pak prej že když to nejde poprvý, tak podruhý se otěhotní ani člověk neví jak, páč na to nemyslí atd. atd., kecy kecy kecy. Ale víš co, počkáme na Milu, ta zahlásí // už brzo, pak na to my dvě přestaneme konečně myslet a povede se to natotata :grinning: Dobrej plán, ne?
Prej "To si pěkně zapícháš" - Lao, Milu :grinning: :grinning: :grinning:
Jo a noc u nás, v půl dvanáctý 90 mlíka, v půl druhý jsem se rozhodla nedat a vydržet, takže 45 minut nejrůznějších zvuků (ale naštěstí Honzík nebrečí, spíš tak jako zní v chůvě vyspaně, občas zní, že si asi stoupá, pak se někde zasekne, tak kňučí, pak mlátí dudlíkem do šprušlí zřejmě a takový zvuky. Pak je pět minut ticho a začne to nanovo. Byla jsem tam asi 3x během těch 45 minut, pak usnul ve 2,15. Ve 4,15 se znovu probudil, tak dostal 90 mlíka, v 6,30 kňučel, tak dostal nášup 180 a spal do 7,40. Tak ani nevim, jestli je to úspěch, ale rozhodně dobrý, že usnul v ty dvě hodiny bez mlíka.
27. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.