• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahojda,
my jsme na Morave a u Lady se objevila poprve ryma. Odsavacka na vysavac je super vec, moje mama se rozhodla, ze Ladu nauci, aby si ji sama drzela. Zatim ji drzim teda ja, ale L. se ji nijak neboji. V noci se budila kazdou pul hodinu, to bylo blby, uz jsem si odvykla, normalne vstava mezi 4 a 7, to ji nekdy dam mliko (kdyz je to po páté), zastávám názor, ze deti na UM mají v noci spát a ne jíst.
Má taky teplotu, ráno 38,5, pak klesla po nurofenu a ted ji zase ma, ale pod 38, tak nic nedostala.
Super je, ze usina v postylce jako vzdy..

tetes: nam teda L. usnula v ranném věku na dece asi jednou, jinak se bud musela uskakat nebo spala v kočárku.

Jak vite, jsem odpurce vytvareni nasilneho rezimu podle potřeb rodičů... Od pul roku presla Lada ve dne plynule do postylky, kdyz zpozoruju, ze je unavena, tak šup s ní do její postele a sama v ni v 90 % usina. Uz se nam vytváří pomalu jakýsi přirozený režim denního spaní, který se ale nastartovává podle ranního vstávání. Jistota je ted usínání v půl 8 - položím do postýlky, ona si tam něco dělá a poměrně brzy spí. Trochu teda bojujeme s tím, že cvičí vstávání. Z kleku se do lehu dostane sama, ale ze stoje to ještě neumí, to začne po chvíli volat o pomoc.

Drív jsme si ji nad ránem brali k nám do postele, ale už v ní tolik nespí, zdrhá k okraji nebo péruje u pelesti. Takže kdyz se vzbudí v nepatricnou hodinu, F. s ní bdí v naší posteli a hlídá ji, já jsem mrtvola. Až se unaví, tak šup s ní do postýlky..

Chtela jsem Ladu dát do jejího pokoje uz letos v ríjnu, ale rozmyslela jsem si to. Ona mívá občas období, třeba kolem růstu zubů, kdy v noci vyskakuje a péruje, to ji musím otočit na břicho a strčit do náručí plyšáka a ona pokračuje ve spaní. Kdyby byla v jinem pokoji, tak tohle nevinný probuzení nezachytím, ona se rozeřve.. Nebo bych do toho pokoje furt musela chodit..

Ta knizka, na kterou dala odkaz puzzi, je v Nemecku odborniky docela kritizovana. Nerespektuje to, ze má dite obdobi např. růstu nebo rozvoje (začne si sedat, chodit), kdy usíná hůře a budí se častěji. A bohužel někteří rodiče pod dojmem toho, že každý dítě MUSÍ spát celou noc, jinak není vychovaný nebo je nějak vadný, potom praktikujou metodu vyřvávání i v těchto obdobích a rozhodně to není ku prospěchu dítěte. Prostě normální je, že děti celou noc nespí nebo se jim to různě mění a kdo si myslí opak, si zbytečně komplikuje život. Všechny děti se naučí spát "normálně" a pak jim to vydrží, ale ne v prvním roce života.. Uz jsem tu psala, ze podle prof. Illnerové, která se zabývá výzkumem spánku, je to kolem třetího roku.

Chudak Pajda, ti doktori jsou debilove. Misto aby se resilo, ze budou komplikace, az ty komplikace nastanou, tak ji takhle vystresujou dopredu.
27. zář 2009 v 19:58  • Odpověz
autor
Ahoj Campi, rýma je humus, ale super, že se Ladunka nebojí vysavače a že usíná jako vždy, vidím, že to celkem zvládáte. Snad noc už bude lepší, držím palce.
Teď trochu nechápu, jak to teda myslíš s tím mlíkem v noci. Na jednu stranu píšeš "zastávám názor, ze deti na UM mají v noci spát a ne jíst" a na druhou stranu nesouhlasíš s tím, že chci Honzíka odnaučit pít v noci mlíko. V té knížce je několikrát jasně psáno, že metoda se dá aplikovat jen na zdravé dítě a že v obdobích nemoci či nějakého problému je normální, že dítě se víc budí atd.
Možná to zní, že Honzíkovi něco násilně upravuju, tak to mám teď potřebu to vysvětlit. Denní spaní dopolední se ustálilo poslední dobou mezi 10-11, takže jsem si jen tak pro sebe stanovila tu dobu 10:30 a už Honzíka tak nepozoruju, jestli zívá nebo nezívá, většinou jdeme po devátý hodině na hodinu ven s kočárem a na hřiště a když se vrátíme cca před tou půl jeddenáctou, tak jde spát, usne bez breku a v pohodě. Odpolední půl hodina v kočáru je různá. Pokud někam jedeme a spí v kočáru i dopo, tak je to celý jinak.
V noci bych ráda docílila toho, co ty, aby Honzík nevyžadoval mlíko před 4-5. hodinou ranní, zbytečně mu to zatěžuje trávení. Není to z důvodu našeho pohodlí, dát mumlíko je otázka 5ti minut, u flašky se uklidní a odpadají problémy "proč se mu ve dvě v noci nechce spát a co s ním".
Zas teda nejsem zastánce, že když vypadá ve dvě v noci na hraní, že si půjdeme hodinu hrát, myslim, že by ho to tak jako tak nebavilo, přece jen má noční spací režim. Takže hledám nějaké jiné noční uklidňovací řešení, než je mlíko. Jak jsem ráno psala, vyřvávat není úplně náš případ, on neřve, jen neví, jak usnout, tak heká, kňučí, povídá, kope, ano, občas brekne, ale o vyřvávání fakt nejde.
I když ano, přiznávám, souhlasím s tou knížkou v tom, že by bylo hezké dokázat dítě naučit v klidu spát celou noc a případně, že se probudí na otočení apod., že se dokáže samo uklidnit svou postýlkou, hračkou a spí dál, na tom přece není nic špatného. když pak takové dítě najednou z ničeho nic v noci brečí, tak samozřejmě řešit zuby, sny...
27. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
autor
Ještě chci podotknout, že zatím podle té knížky 100% nejedeme a asi 100% nepojedeme (ne že bych tomu nevěřila, ale taky není vše podle mýho přesvědčení, nebo na to nemám odvahu), vzala jsem si z toho hodně rad a jedeme postupně snižování dávek mlíka v noci, občas pokus uspat bez, pokud to půjde, denní a večerní uspávání máme celkem zmáklý už delší dobu, s tím jsem spokojená. A výjimečně si jsem docela jistá, že v tomto ohledu usínání a spací návyky děláme dobře jak pro honzíka tak pro nás.
Ohledně výchovy o sobě občas pochybuju, ale aspoň v tom usínání bych z nás chtěla mít i nadále dobrej pocit, že to jde dobře :slight_smile:
Campi, prosím, jestli se ti chce, tak mi napiš, jestli vy jste to noční mlíko vynechali nějak postupně nebo jestli Ladunka ani nechtěla...
27. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz
Puzzi, já myslím, že to děláš dobře :wink: Když jste to začali praktikovat a jste důslední a přináší to ovoce, tak snad žádnej problém :wink:
Já jsem si z tebe chtěla dnes vzít příklad, dala jsem Vítka do postýlky, deset minut tam řádil (stoupal, sedal, přepínal melodie na kolotoči, pištěl...) tak jsem tam po těch 10 minutách šla, uložila ho, dala mu pusu, popřála dobrou noc a šla pryč. Za dvě minuty řev jak sviňa, no byla jsem tvrdá a pevně rozhodnutá, že tam nepůjdu... asi půl minuty :grinning: pak jsem si ho vylosovala z postýlky a hned byl v klidu a do pěti minut mi spal na rukách :dizzy_face: Takže u nás holt bude uspávačka asi probíhat jen takto :grinning:
27. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
koukám, že řešíte uspávání a usínání.. já teda ťukám, ale Stelinka večerní usínánízvládá perfektně.. poslední dobou se u toho i směje.. a přes den to někdy blbě odhadnu, takže řve, ale u ona řve i když s ejí chce spát. naštěstí poznám druh řevu, takže vím, že buď za chvilku usne, nebo slyším, že to nepolevuje a to ji vyndám a normálně si hrajeme dál.. a režim dne jí nijak nenastavuju ani to nehodlám dělat.. jediné je, že koupeme kolem půl sedmé večer a kolem sedmé Stela usíná, ale to už je sama naučená a začne kolem té doby pobrekávat nebo je prostě unavená.. ten režim myslím, že to záleží hodně na tom, kdy se vzbudí, dneska třeba až kolem 8h.. a pak prost ězhruba vím, jak dlouho vydrží bdít.. a snažím se kojit po těch 3 hodinách, myslím, že nám to jde docela bez problémů.. asi jsme se dřív bála aby neměla hlad a nebo aby se za chvíli nevzbudila hlady, tak jsme ji kojila preventivně :grinning:

dneska teda měl službu M. Nebylo to úplně radostné protože to měl příkazem, ale já jsme byla ráda, 2 hodiny jsme spala navíc a vypleli jsme jeden záhon zatímco Stela spala.. pak jsme byli na chvilku u našich, a musím malou pochválit, už u našich ani babičky nepláče.. ne že by byla nějaká radostná, kouká po nás, ale když s ní jdou třeb apo bytě, tak je v poho a v zrcadle se prostě směje i s nima.. to má nejraději.

campi, doufám, že Ladunka bude mít brzo po rýmě, fajn že s enbeojí odsávačky.. a uživej si rodiče.. příště snad bude zdravá a sraz proběhne :slight_smile:

puzz, já myslím, že to děláte v pohodě, důležité je, aby to vyhovovalo vám i Honzíkovi...

lao, Ty si Vítka losuješ jo ? :grinning: :grinning: byl tam i jackpot? :grinning:
27. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
hodila jsme pár fotek do alba..
27. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
Kay, Stelinka je krásná okatá, jak panenka :dizzy_face:
No Víteček je sám o sobě jackpot :wink: :dizzy_face:
28. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
lao díky :dizzy_face:

se nám ta okatá panenka začla dneska přetáčet na břicho.. ale zůstane jí ještě vždycky pod ní ruka.. :sweat_smile:
28. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
Puzzi, teď jsem s tím srazem na štíru. Zítra chci jet do Olympie,koupit Míšovi něco k svátku. Ve středu jsem domluvená s kámoškou, ve čtvrtek chce vozit máma a v pátek chodí P. dřív z práce, tak to moc nikam nejezdím. A ten další týden s největší pravděpodobností v úterý jedeme do Phy,středa rehabilitace a čtvrtek 3 měsíční ko. Takže jedině to pondělí 5.10., ale to bych pak musela ještě potvrdit podle té Phy.
28. zář 2009 v 09:46  • Odpověz
Ahojda holky,
tak Lukyho jsem asi nikdy nenutila násilně spát - to prostě nejde, dneska ráno v hotelu jsem v půl šesté si s ním povídala, snažila jsem se teda utlumit dudlíkem jeho výkřiky na celý hotel. No a pak asi po hodině koukám a on dudlá dudlík a furt přivírá očíčka, tak jsem ho otočila na bříško a za chvíli byl tuhej. Potřebu spánku mi dává najevo tím, že začne šíleně pokřikovat a být mrzutej, takže otáčka na pupek, dudlík a tuhýno. Později vložím fotky z "výletu". Jinak v sobotu nám po udyndání na ruce - byl šíleně přetaženej, protože skoro celý den nespal, usnul v půl šesté večer, o jedenácté jsem musela dát jídlo a za dvě hodiny konečně usnul a spal do čtvrt na sedm - v MÉ posteli. Takže postýlka prázdná, Pavel na své a já někde mezi obouma v mezeře mezi matracema. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Rio, nejsi hrozná matka. Přesně jak píšou holky, to se stane 90% matek. :wink:
Kay, Stelinka je šikulka. :wink:
Jo jinak fakt o usnutí jen tak si můžu nechat zdát. :grinning: To se u mladého pána nestalo nikdy. Za úspěch považuju, že je schopný v poslední době usnout v kočáře na zádech.
No doufám, že tady nebudu hlásit za pár dní já //, jsme si v Telči zaveverkovali naostro. MS čekám tuším ve čtvrtek.
Sakriš proč tu Pajdu tak strašně straší??? Kolik dětí se narodilo s váhou 700g i méně a jsou v pořádku!!!!
28. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
28. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
čau holky :slight_smile:
jak se všechny máte? četla jsem vás v rychlosti a narazila na debatu o Pajdě,je mi jí líto,snad všechno dobře dopadne a holky budou v pořádku,musí to být pro ní hodně těžké,ale určitě to zvládnou všichni tři.
Moc jí odemě pozdravujte a vyřiďte,že jí držím pěsti a přeju hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

co u vás jinak nového?
já jsem se vrátila před chvílí z práce a jsem KO :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,máme teď toho strašně moc,takže tam jsem každý den od rána od 6 do večera do půl 8,v sobotu jsem tam byla do 5 odpoledne a dnes do 3,takže jen neděle volná,ale to jsme zas pomáhali rodičům,malují,tak potřebovali přestěhovat nějaké věci.
bych potřebovala alespoň 3 dny volno :grinning: :grinning:

no a povídejte,jak se máte?

Milu,jak to vypadá s tebou?doufám,že vše OK,omlouvám se za neznalost,ale dlouho jsem tu nebyla,tak jsem spouuuuustu stránek nedočítala
28. zář 2009 v 15:43  • Odpověz
tééda Mel,Lukýn už je kus chlapa :wink: hezké fotečky :slight_smile:

jo a normálně,něco pro pobavení,ségra čeká druhé mimčo,ale to už jsem vám tady možná psala,nakonec srdíčko bylo,takže to je potvrzené,začíná tuším 4 nebo už 5.měsíc?tak teď nevím,no to je jedno,ale prý už začíná cítít pohyby,no ale,Sárinka tvrdí,že maminka čeká Méďu béďu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
nejdřív říkala,budu mít báchu,potom říkala,bude to séga a teď méďa béďa,tuhle mi volala,že dávala k bříšku míko a nechtělo mimi,tak byla smutná
a říkala mi,že jela mašinkou,tak jsem jí říkala,jeslti to bylo hezký a ona prý,to nebylo hezký,to bylo žúúúúúúúúúúúúúúúžo :grinning: :grinning: :grinning: a že za mnou pojede mašinkou klidně sama
už je to velká frajerka,neustále dělá modní přehlídky,kouká na sebe do zrcadla a pak řekne,no nejsem kvásnáááá :grinning: :grinning: :grinning:
28. zář 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahoj Leni,

fajn, že si se zase po dlouhé době objevila :slight_smile: . Koukám, že toho máš moc a práce tě ani na chvilí nepustí být v klidu a válet se :wink: .
Neteřinka je teda suprová, prý má v bříšku méďu béďu :grinning: , to je hezkýýý :slight_smile: .
Já začala tenhle týden stimulovat, mám dlouhý protokol, takže mi píchli injekci na zastavení vaječníků a 8.10. jdu na UTZ a pokud bude vše ok, tak začne stimulka, tak uvidíme :slight_smile:

Mel, tak na ostro joooo, téda holka, to bysme čuměly všechny :grinning: .
Fotky jsou suprový, hlavně ta s tátou v posteli :grinning: .

Kay, Stelinka je fakt jak panenka s velkýma kukadlama. Opravdu je nádherná :dizzy_face: .
28. zář 2009 v 15:58  • Odpověz
Milu,tak to je super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak to máš za chvíli bobíky v bříšku,přeju hodně štěstí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

no na válení čas opravdu nemám,ale na jednu stranu je fajn,že jsem takhle zaměstnaná,ani najednou nevím,kdy jsem to měla dostat :grinning: :grinning: ,teprve včera jsem si vzpomněla,kdy vůbec to mám mít,tak bádám,kdy jsem to měla naposledy :grinning: :grinning: :grinning: vůbec na nic nemyslím,jediné co vím je,že do KET jdeme až po novém roce,teď se chci věnovat práci a nechat tělo pořááádně odpočinout a bylo by to všechno na honem,už je říjen,no ještě pár dní teda :grinning: ,ale museli bysme do toho jít v listopadu,neboť v prosinci zavírají pronatal,tak nechci,aby to nějak odflákli a hlavně jsem měla jen jednu MS a musím nechat projít 3 kvůli té cystě,ani nevím,jestli tam pořád je nebo ne,na UTZ mám jít právě až po MS,ale když nejde,tak na to prdím a půjdu,až bude :grinning: ,však ona příjde,mrška jedna,ale nechybí mi,to fakt ne :grinning:
no a myslím si,že za jedno po novém roce na to bude větší klid a kdyby se třeba nepovedlo,tak bych měla zkažené celé vánoce,tak to necháme v klidu na leden
28. zář 2009 v 17:32  • Odpověz
Ahooooj holky,
jdu jen v rychlosti pozdravit. Jsme zpet doma, meli jsme se bajecne. Poryni je uzasny kraj, spousta nadhernych hradu a zamku..fakt jsem nadsena.
Zvladla jsem to dobre a jsem moc rada, ze jsem jela...
28. zář 2009 v 18:22  • Odpověz
autor
Ahoj holky, dneska jsme byli se známejma v Pze v zoo, jo, dobrý, i když hodně lidí, Honzík vnímal snad jen jednu kozu, jinak buď byli zvířata mimo dohled anebo ležely dál a na to je Honzík ještě malej. V kočáru to přežil, páč jsme ho často vyndavali a snažili se mu ukazovat zvířata. Jsem zvědavá na jaře, jestli už bude ze zoo něco mít.
Campi, dneska občas myslim na ten můj večerní výlev, doufám, že z toho nejsi smutná, já vím, žes to asi tak nemyslela, já se vždycky obhajuju a pak zpětně to furt řešim, jsem blbec no :slight_smile:
A ani nevim, jestli můžu napsat co dneska v noci, ale napíšu to a myslete si co chcete :grinning: V půl dvanáctý Honzík vzhůru, dostal 60 mlíka, to vypil snad za minutu a řev, chtěl víc. P. měl službu, tak prej jsme se domluvili, že víc ne, nojo, ale já byla v noci nalomená, zkrátka jsme se o tom skoro pohádali, Honzík furt řval, hustý, P. tam chodil snad co 2 minuty, tak já zas kecy, ať tam teda nechodí tak často, že to je pak k ničemu, no hrůza. Už to vypadalo, že snad bdue řvát dvě hodiny vkuse, naštěstí asi po 30-45 minutách přestal a usnul. Uf, hnus, ale nakonec to ani nebylo tak hrozný zpětně, nebrečel až tak dlouho a P. mi tvrdil, že je to vzteky a ne smutkem, tak jsem mu věřila :sweat_smile: Pak spal od 0,15 do 4, což je fajn, ve 4 60 mlíka a hned usnul a spal vkuse až do půl sedmý. Pak dostal 180 ranní dávku a nějak jsme ho tam zapomněli asi do půl osmý, ale neřval, asi si tam hrál po postýlce, netušim, my spali a chůvu moc nevnímali, on pak po půlhodině cca začne zesilovat intenzitu kníků, tak holt vstáváme :sweat_smile:
Lao, vylosování z postýlky :sweat_smile: U Honzíka asi mám i tu "výhodu", že by mi na rukách rozhodně neusnul, jak se mu blížil půlrok, tak to na tom míči šlo hůř a hůř, trochu se bránil, mě brněla ruka, takže prostě nutnost ho usínání naučit i přes den. V kočáru u usínání řve často i teď, ale to už neřeším, časem bude jen polední spaní v postýlce a kočár asi už brzo úplně zrušíme :sweat_smile:
Kay, Stelík je nádherná, ježiš, to je hezká holčička a jak se hezky směje :slight_smile:
Já taky někdy krmila preventivně dřív, aby se pak hlady nevzbudil, ale celkem jsem poslední dobou zjistila, že se asi Honzík ani moc hlady přes den nevzbudí.
Mel, násilně spát je blbost, my učíme usínat, jasně, že ráno v šest, když už se honzíkovi nechce spát, tak už ho řvát nenecháme a spát nepřinutíme (což je škoda :sweat_smile:) :slight_smile:
Mel, naostro, jo? Ani nemáš v pase snž a vyhrožuješ //? To by byl gól :grinning:
Tetes, vše nej Míšovi zítra k svátku! Jasan, chápu s časem, tak až budeš mít nějakej volnej den, napiš, tak já holt pak zas znovu uklidim no :grinning:
Čau Leni, teda ty se jednou upracuješ :sweat_smile: Tvý ségře to děsně letí, mně to přijde nedávno, cos psala, že má //. Neteř je super, to je super věk, když už děti dobře mluví a ještě pořádně ale neví co říkaj :grinning:
Mel, koukám na fotky, Luky v posteli :grinning: A jak už parádně pase, no aby ne, už jsou mu 4M a já jsem furt zaseklá, že to je mimino :sweat_smile:
Leni, nechat IVF na leden je dobrej plán, teď ti to utíká díky práci, pak budeš chystat vánoce, užiješ si to, nebudeš v kolotoči čekání na KET atd., tyjo, stejně to letí, za chvíli jsou vánoce :slight_smile:
Steffi, ahoooj! Tak sis to užila, paráda, co dalšího v plánu ještě před porodem? Nevezmeš si příklad z Mysky a v listopadu hurá na výlet na kole? :slight_smile:
28. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
Puzz, no my se taky o nic nesnažíme, tak proč bych měla v pase snž, že? Se nám prostě jen nechtělo použít gumičku. . . :grinning: By mě doktorka asi nepochválila, docela důrazně řekla, že minimálně rok nee.
No hlavně, že si Honzík užil Zoo a o vzteklounkovi mi něco povídej. :grinning: Mám to doma. :wink: Jo a houpat na míči 8kg je docela síla, v hotelu jsem ho musela chtíc nechtíc uspat na ruce a ještě teď mě bolí ruce. Měla jsem strach z toho co bude doma a dobrý, dvakrát nahození dudlíku a je tuhej. :dizzy_face:
28. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
mel, díky, koukala jsme na Lukynka, to je fakt už velkej kluk.. a pasení super, Stele se furt klepe hlava :grinning:

milu a kdy že jdeš na tu kontrolu a začneš píchat?

steffi, super že jsi to zvládla tak dobře. budeš mít nějaké fotky?

puzzi, teda to byla noc.. P. to asi těžko nese jako chlap co? al ei Ty, to je jasný.. já jsme zvědavá, jaké to bude u nás až budeme odnaučovat noční krmení.. teda doufám, že to nebude potřeba Stleinka si rozvzpomene, jak pěkně spávala do 5ti :grinning: a můžu ti říct, že půl nebo třičtvrtě hodiny není fakt až tak moc.. Stelouch taky někdy nemůže usnout a klidně hodinku nahazuju... a ráno, když třeba od půl šesté nechce zabrat, tak si rozhodně nehrajeme, ale je v postýlce nebo u mě (to ale moc nemá ráda) a buď si povídá, piští, nebo nahazuju tak dlouho dokud zas neusne.. většinou tak zase tu hodinu :grinning:

hele holky a jak to máte teda s těma režimama? to jako fakt děti dáváte spát v určitou dobu a tak? já teda nikdy nevím kdy bude Stela spát.. možná to má nějak podobně stejnou dobu každý den, ale já si furt ještě nemůžu zapamatovat, kdy kojím :grinning: takže si to asi budu muset fakt už začít psát.. :sweat_smile:

tetes, hezký svátek Míšovi zítra :slight_smile:
28. zář 2009 v 19:53  • Odpověz
jo mel a proč Ti doky zakázala dlaší mimčo? nejdřív za rok?
28. zář 2009 v 19:54  • Odpověz
kay, po císaři se další těhotenství hned tak nedoporučuje, kvůli regeneraci rozříznuté a sešívané dělohy. A s režimem, vždycky se to snažíme nějak "udělat", aby byl Luky kolem sedmé nejpozději půl osmé v postýlce, samozřejmě, že né vždy to vyjde, ale většinou v tenhle čas je už sám unavený.
28. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
autor
Kay, denní režim až poslední dobou a když někam jedeme (jako dnes), tak spí stejně Honzík různě. Odpo je taky každý den jiný. jediný co se teď snažím asi dva týdny, že když jsme doma, tak jdeme po devátý hodině ven a pak kolem půl jedenáctý jde Honzík spát, já dodělám oběd a v klidu se s P. najíme. Jinak odpo je to různý, jak je hotovej, jak vydrží sedět v kočáru, jestli někam jedeme, to už stejně Honzík spí jen chvíli (max. půl hodiny), tak moc neplánuju kdy. No a večer v sedm v postýlce dodržujeme denně. Takže už dlouho se snažím vyvarovat se dennímu spaní po 4. hodině odpolední, když se nepodaří uspat Honzíka v kočáru do 4, tak už to dojedem do večera. Výjimkou je, když někam jedeme dál autem.
P. to v noci nese dobře, já to nesu špatně a já mám vždycky blbý kecy, my se ani moc nehádáme, spíš lépe říct, že já nadávám :sweat_smile:
28. zář 2009 ve 20:11  • Odpověz
Míša děkuje za přání a posílá pusu.
Dneska odpoledne vydali dvojky za všechny děti světa. Oba protivný jak činže. Oba jsme s P. měli kecy typu: hele nemůžeme se sebou nechat takhle mávat, přeci nestrávíme celé odpoledne chováním, houpáním. tak to vždycky jeden druhému odtakal a přitom třímal dítko v náručí, houpaje ho,dělaním ťuťuňuňu....Jako fakt jsme zásadový jako prase. Nebékli sami ani dvě minuty.Tetes je ztracená, samé kecy,kecy,kecy.....a namožené ruce z toho... :grinning: Ale jednu pozitivní věc jim musím přiznat, spinkali dopolko a nejsou to kazyšuci. :sweat_smile:
Jinak osobně jsem zastánce jakého si režimu. A je to i kvůli tomu, že máme dvojky. Jako kdyby jeden chtěl spát přes den a druhý v noci, tak si nedokážu představit, že bych dokázala fungovat. Ale jinak co dělám celkem tvrdě, že prostě "neuplácím" kozou. Poznám,když mají děti hlad a kdy jsou třeba jenom nedospalý. Sice je mi jasné, že by jídlo fungovalo okamžitě,ale nedělám to. Páč bych pak měla strach, že v životě neodstavím....
Jinak si myslím, že se i ve spoustě publikací můžeme dočíst, že dítě naopak určitý režim potřebuje. Aby netápalo. Nemyslím tím hrotící, že dítěti nedám najíst protože má ještě "10 minut čas".Ale dáváme spát takřka ve stejný čas a se stále stejným rituálem, pusy,pohlazení, přitulení plyšáka....
Kay:po císaři by se min. rok otěhotnět nemělo.
Kay:já myslím, že by měla Stelinka papat tak jak ona potřebuje, na tohle je na režim si myslím příliš brzy! Ale když nám třeba nevychází jídlo,tak aby jsme koupali po sedmé a jsou třeba hodinu a půl po kojení (normálně jí po třech), tak jim prostě dám najíst částečně....ale do postýlek musí jít tak nějak pořád ve stejnou hodinu.
A musím se přiznat. Nastudovala jsem si ještě v těhu nějaké knížky o přístupu k dvojčatům. Bylo mi naprosto jasné, když tam psali nezapomeňte na to, že každý je individualita. A že prsotě není až tak dobré, když se děti jmenují Petr a Pavel, Sára a Klára, prostě zaměnitelné,dostávají stejné dárky,chodí stejně oblečený a nejhorší ze všeho je: ty jsi ale ostuda, podívej se jak už to bráchovi jde a tobě ještě ne!!Takže fakt, pochopila jsem to a říkala, že si určitě na to dám pozor, že to té dětské dušičce musí ublížit a slíbila si, že je budu brát jako individuality. No a dneska jsem se sama nad sebou zarazila,když už třetí den po sobě chce Míša jíst, tak automaticky nutíme jíst i Kačku a jsme hrozně naštvaný, že jíst nechce a snažili jsme se jí nutit.....Do teď jedli stejně, protože tak chtěli jíst. A až dneska odpo jsem se ťukla do čela a uvědomila si, že jí nutíme protože tak chce jíst brácha, ale ona to prostě chce jinat a my to nerespektujeme. Tak jsem se úplně zastyděla...Kačenka má prostě daleko menší potřebu jíst a nemá cenu jí nutit. Samozřejmě potřebuji, aby se spousta věcí praktikovala společně jinak bychom nevylezli z baráku nikdy. Ale tohle je to nejmenší, vždyť jí se sebou můžu vzít jídlo a dát jí jíst prakticky kdykoliv,ale podle její chuti. Takže jsem pěkné vemeno matka. :confounded:
28. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
autor
Tetes, takže dopoledne jsme si užili fyzického kontaktu vy dva s P. a odpo si chtěli užít děti :grinning: U toho chování a zabavování při nenáladě to je pro mě osobně mnohem mnohem těžší než u spaní, když vím, že Honzík brečí, že neumí zabrat, tak vím, že časem zabere. Ale když brečí, že ho nic neba, tak se asi těžko ubrečí, že ho něco zabaví.
Co se týče ještě režimu, tak si myslim, že mimina a děti milují režim a i jim je potom líp. Ale nic se nemá přehánět, dokud je dítě ještě fakt malý a spí denně víckrát, tak to moc ještě ty dny plánovat nejdou, to si mylsim, že jde až pak u větších dětí a poledního spaní.
Seš dobrá, že neuklidňuješ prsem, to se ti časem vyplatí! My právě v noci flaškou uklidňovali a teď to musíme odbourávat.
Prosím tě, seš dobrá matka, tomu srovnávání dvojčat a sjednocování se člověk asi těžko brání, ale je super, že se snažíš to nedělat, za to seš dobrá :slight_smile:
28. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz
mel , jéééé já úplně zapomněla že jsi měla císaře :sweat_smile: promiň.. to vím, že s enmeá palk otěhotnět, al enějak mi to nedošlo.. :pensive:

no tak my režim ještě asi mít ani nemůžeme, bo Stelouch vydrží vzhůru tak 2 hod max.. na bríchové svatbě byla teda vyspalá, ale i tak asi unavená a usla M-. v náručí, což jsme teda čuměla sama.. takže náš režim je prostě 2 hodiny vzhůru a pak spí jak chce dlouho.. bvětšinou má jeden delší spánek a dva kratší, ale někdy taky ne :grinning: a dávám jí spát ikdyž je třeba už pě odpo a ona je unavená.. pak ji budí třeba kolem třičtvrtě na šest jako dneska.. ale je stejně unavená že jí těch 45 min do půl sedmé stačí být vzhůlru aby usla jako miminko :grinning: takže nějaký větší režám bude asi až vydrží fakt dýl.. je pravda že režim je dobrý pro miminka ale i pro maminky.. tedaˇaspoň já taky tápu, když si ho najednou z,ění a já tu změnu ještě nezachytnu.. příkla dtoho byl, kdy vydržela být vzhůru hodinu a pak se to prodloužilo a já ji stejně po hodině nutila spát, než jsem pochopila, že vydrží dýl :sweat_smile:

tetes, no děti někdy přece potřebují to ťuťu, ňuňu.. i přes všechny zásady :slight_smile: ale je jasné, že s dvojkama je to asi trochu náročnější co se týče toho sladění se.. a myslím ,že přístup máš super, jako individuality to prostě jsou a budou, takže to bereš správně podle mě.
28. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz
Bré ranko,
není nad budíček v půl páté že? :grinning:
Tetes, ach ty naše zásadová matko. Fakt ty Ti zásady strašně jdou. :grinning: No a nejsi vemeno matka, spíše si to člověk nějak neuvědomí. :wink:
Co mě začal dělat Luky je dokonalé - hází teď spíše půl hodinové spánky, takže asi se těžko přes den dospím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
29. zář 2009 v 05:11  • Odpověz
Ahoj holky,

takže Míšánku vše nej k svátku, pusinku posílá teta koníkovka Mijunka :dizzy_face: .
Jani, paráda, že sis to tak užila a dostala ses někam ven :slight_smile: .
Kay jdu příští čtvrtek 8.10. a když bude vš ok, tak začnu stimulovat.
No a jinak k režimu ohledně dětí se zatím vyjadřovat nemůžu, takže zatím jen sleduju a až já budu mít mímo, tak budu nejlepčí páč budu všechno vědět už od vás :sweat_smile: .
29. zář 2009 v 06:34  • Odpověz
Jo Leni, myslím, že si to vzala za správný konec, jen si od toho věčného lítání na UTZ odpočiň a v lednu na to vlítněte a třeba už ani to nebude potřeba :wink: .
29. zář 2009 v 06:42  • Odpověz
Všechno nejlepší Míšovi ke svátku a pusinku odemně i Vojtíška :slight_smile:
29. zář 2009 v 07:29  • Odpověz
autor
Ahoj holky, jen stručně co dnešní noc. V půl druhý Honzík vzhůru, 60 mlíka, odešla jsem a bylo ticho, usnul. Ve 4 zase hekání, povídání, asi čtvrt hodiny jsem ho nechala, jestli nezabere sám od sebe, což by bylo scifi, ale co kdyby, tak nic, jsem tam šla, položila ho ze stoje, přikryla, odešla a bylo ticho, on usnul a spal do půl sedmý! Celková noční bilance 60ml mlíka, žádnej brek, 2x vzhůru, bomba, jde to k lepšímu!!!
29. zář 2009 v 08:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.