• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
mel menší děti se rodí ale riziko jakéhokoliv postižení je a to je prostě zkutečnost, spíš by ji neměli pořád strašit že už porodí když zatím dobrý. taky na ni hodně myslím
Anippe :grinning: :grinning: ty nemáš na mozku mlíko ale sraženou smetanu co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
Gucci to jo a to uz v pristim roce nesnizi? Jako ze ty 2 mesice v tomto roce to bude za castku v tomto roce a od ledna ta snizena?
30. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
no já myslím, a potvrdila mi to kamarádka účetní, že nás se to netýká, páč nám to začně běžet ještě tento rok, tudíž nám to doběhne v původní výši....týká se to těch, kterým začne mateřská běžet až od nového roku
30. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
a to ještě pokud to schválí
30. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
aha, tak to by bylo dobry :slight_smile:
30. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
no nicméně raději nastoupím 8 týdnů před porodem na mateřskou, tzn. 4/11
30. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
Gucci, no nevím zda to tak bude s tou výší. . . Protože když se letos zvyšovala nemocenská tak mě se automaticky zvýšila i když mi běžela od srpna. To samé se myslím bude týkat i té mateřské. No uvidíte. Nic jdu žehlit. . . Dítko morduje světlušku, pak si budeme hrát spolu. :dizzy_face:
30. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
mel: no oni to v tom článku nespecifikujou nějak blíž, ale podle mě je logické, aby mi doběhla ve výši z roku 2009
30. zář 2009 v 11:12  • Odpověz
No až tak logické to není. . . Mateřská je podobná dávka jako nemocenská, vyplácí ji sociálka. . . Akorát mateřská je 70% a nemocenská 69%.
30. zář 2009 v 11:51  • Odpověz
nazdar krasne deticky
lituju tech co dnes nespaly ja to mela dneska luxusni
hudebka zase super mam z toho radost
jo a taky oliver udelal tri posuny dopredu sice asi za pul hod... a ted uz to nezopaknul ale bylo to tam
ja si myslilm ze materska zapoceta ted nebude v pristim roce snizena...
ty voe jako mel fakt nechapu jak to stihas ja nemam utrenej ni prach ....sem prase
30. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
Ty Gucci,já se obávám, že se to týká třeba i ještě mě,která bude mateřkou pobírat i v roce 2010,alespoň to psala účetní na srpnovky. A taky si nemyslím, že by to bylo logické,prostě od ledna to sníží všem....
Tak teď vůbec nevím co je pravda :angry:
Každopádně mi alespoň teď přišlo rozhodnutí z pojišťovny, že mi na účet milostivě připisují 4000 Kč za pobyt v nemo. Mělo to být 200 Kč za kažý den,ale ejhle on je tam malinkatý odstaveček s ještě malinkatejším písmem......a proplatí pouze 20 dnů... :confounded:
30. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz
Tak Pajda píše :
takže holky mají 1600g a 1400g, ale Eli má horší průtok pupečníkem, takže teď bude záležet jen na monitorech.Sebemenší pokles a valíme na sál.Teď jsem mluvila s tou svojí Dr.přes telefon, tak zítra přijde a vše mi vysvětlí. Do zítra musíme vydržet.
30. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz
ahojte,

tak my se dneska krásně vyspaly, Stela si vzpomněla na své staré dobré časy a nebýt toho že mě jednou vzbudil komár, jednou Martin a jednou pes, tak spím od 22h do 5h bez přestávky :grinning: :dizzy_face: a pak jsme to ještě daly do 7:45 no paráda, jsme naprosto nový člověk.. Uvařila jsme guláš, zatopili jsme v krbu a Stelouch šla teď podruhé spát.. Jinak Stela se začla sama přetáčet, normálně leží na zádech já se otočím a ona už je na břichu.. :grinning: paráda.. jen se občas netrefí na deku :grinning: horší je to u spaní, protože se přetočí a pak brečí, protože chce spát a neví jak z toho břicha pryč :grinning:

je děs jak Pajdu straší.. :frowning2: ještě vystreslá z těch pipin tam.. :frowning2:

u nás v porodce jsme musely před každým kojením přebalit, zvážit, nakojit, pak zase zvážit.. a byla tam jen takový straá výáha, která s emusela pokaždé přepínat podle kil, co mají děti a u toho se vždykcy ozvala hrozná rána.. takže se leklo dítě, nedej bože když tío člověk zapomněl přepnout a dítě už na ní leželo :sweat_smile: a v noci to samozřejmě budilo všechny.. :unamused:
30. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
Tetes ty jsi dneska ale zákeřná :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem naprosto hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Edi má přesně 9 kg a 74 cm říkala že je velká, tak je velká. :grinning:
30. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
jee tak to je super to uz jsou holky krasne velke ...to si myslim se uz nemusi tolik bat ...jsou to sikulky a myslim ze do nedele jeste vydrzej a budou mit dve kila ...paradaaaaaa :slight_smile:))
kay tak to je super gratuluju oliver taky zacal 4+3...
ten to ale doved k dokonaosti ze to umel i na zada z predchozich dob..jediny kdy se nvrati na zada je v noci..to ho otacime
my jsme musely taky vazit a prebalovat skoro furt a mely jsme neomezenej pocet plen a mely jsme ty bella a jsou super na pidi mimi
ty jo editka je velikanka super .......v 10mesicich krasny miry
30. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
tak že je napojená na monitorech co ???to musí být na palu. Pupečník, tak je to jasné, že to protahovat nebudou :frowning2:
30. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
kay já si nemyslím že ji tímhle straší ale říkají jí jak to je, to jí mají lhát a něco si vymýšlet? oni za to taky nemůžou jak to těhotenství přece u Pajdy probíhá ne? snad holky ještě vydrží, ty 2 kg by byly super
Stelinka je strašně šikovná a s tím v noci to měl Vojta stejně, taky se furt otáčel a neuměl to zpátky a řval
Pudly krásné míry, to Vojta bude ale asi ještě větší když už teď má 70 :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz
jo a těžko ji mohli dát na jiný pokoj pokud je na JIP, tam má třeba jen jeden pokoj v Brně to tak teda bylo a nemohla jsem si vybrat kdo semnou je
30. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
to jeste neni jisty ..nemusi to byt nejhorsi
pise ze tam ty ipiny uz nejsou daly je pryc pac uz byly OK!!!
huraaa
no a chtela byc vydrzet jeste 2tydny
30. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Holky Pajdu na jiný pokoj dát nemůžou pže jsou oba dva obsazené :unamused: .
Asi Pajdu straší nevím nedokážu posoudit, ale podle mě jí spíš nic moc neřeknou a je to pořád takové otevřené, až teď teprve ví co a jak.
Jinak ta mateřská, náš daňový poradce tvrdí, že pokud to schválí pro rok 2010, takže to je jen pro ty, co začnou mateřskou v roce 2010. Je to sice dost peněz dolů, ale jde jen o jeden rok a náš stát je fakt v p*deli a myslím, že tomu dal Janota konečně směr a dokázal za pár měsíců něco, co žádná vláda za celých 20 let. Chápu, že pro plno rodin tohle snížení bude masakr, ale prostě státní finační situace si to žádá. A je jasný že ne každému se to bude líbit. :confounded: Zase pro rodiny, kde nemá už manželka teď velký příjem to snížení není velké, spíš jde o ženy, kde hrubý plat je vyšší a zase tam se dá předpokládat, že mají nějaké finanční rezervy.
Vím, že se mnou nebudete souhlasit, ale já prostě cítím, že to naše republika potřebuje, jinak bysme dopadli za chvíli jak v Maďarsku nebo Slovensku... :confounded:
Mili: díky za zprávy o Pajdě, to maj holky už hezké míry, moc jim držím palce
pudly: na 10m mi to přijde akorát ne :wink:

s tou mateřskou se prostě uvidí, záleží co si papaláši uzákoní, na nás až tak nesejde, že ..... akorát kdyby to bylo opačně, že by to od nového roku zvedali, tak to by nám to určo nechali v té výši z roku 2009 :angry:
Rio, já myslela strašení s tím, že holky můžou být postižené a tp.. Ty si už nepamatuješ jak Ti bylo, když ti řekli na uzv, že Vojtík málo hýbe prstama...? Bylo to zbytečbé, akorát Tě to vystrašilo.

Milu, to jsou už pěkné míry :slight_smile: snad vydrží ještě aspoň 14dní..
30. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz
no to jo samozřejmě, ale zase fakt je že asi lepší slyšet i případné rizika, já nevím, možná to cítíš jinak,kdo ví jak Pajda, ale já jsem se třeba sama vyptávala když jsem ležela na JIP s tím podezřením na odtok plodové vody, jaké postižení by mohly být kdyby se už Vojta narodil, chtěla jsem být co nejvíc informovaná...otázka je co je strašení a co je prostě informovanost - a vidíš že i ty prsty nakonec dva špatné má a zase je lepší že jsem s tím trochu počítala a zas tak mě to nepřekvapilo
30. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
já myslím, že Pajda je už tak dost citlivá a že každé strašení od dr. jí na klidu fakt nepřidá :unamused:
30. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
Holky co se takhle bavím s Pajdou tak vím, že strach má, pže jí opravdu říkají možná rizika, ale myslím si, že jako zdravotní sestra ví co a jak, takže to tak nějak ví a tuší sama od sebe. Spíš jí štve to, že jí řeknou dnes bude velký UTZ kde se rozhodne co a jak, pak není a řeknou jí že bude zítra a zase není atd. To čekání na to rozhodnutí jí štve. Teď ví na čem je a že prostě když to přijde, že fakt na ten sál jít musí, aby byly holky v pořádku.
30. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
jj Mili, to je taky blbý s tím, že jí řeknou, že zítra se rozhodne a pak nic z toho :unamused:
30. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
Ale můj názor je taky ten, raději vědět a počítat s tím, než nevědět a myslet si, že bude vše ok. Lepší být připravená a pak zjistit, že je vše v pořádku, což určitě bude, to je přece jasný :wink: .
30. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz
K tomu snizeni, ja bych to taky spis videla tak, ze pokud reknou snizit, tak to snizi vsem, co prave tu materskou pobiraj a je jedno, kdy zacaly.
Presne jak pise Mila, tohle je opatreni na rok a pokud by to udelali az u tech, co nastoupi v roce 2010 na meterskou, tak tolik neusetri.
Milu ja s tebou souhlasim na 100%, i kdyz se me to tyka a nebude prijemne mit o par tisic mesicne min. Ale je to nutnost, stat je v naprostem ha*zlu a je treba s tim neco delat. Janotovi s Fisherem fandim, konecne to nekdo otevrene rekl a zacal s tim neco delat a myslim si, ze stahli schodek o 80 mld., to je parada!
Jen mam strach, ze zase budeme mit normos vladu, tak to pos*rou, jelikoz zacnou zase delat libivou politiku :frowning2:

Co se straseni Pajdy tyce, ja si nemyslim, ze ji az tak strasi. Jsou k ni uprimni a ona je zdravotni sestra, tak vi a myslim si, ze lhat ji, by bylo horsi.
S tim postizenim, to je proste statisticky fakt a urcite ji to tak podali.
A to ze ji nereknou nic konkretniho, tady se asi doktoru musim zastat, oni proste nevi. Podle me je cele tehotenstvi od zacatku do konce naprosto nepredvidatelne...

Pudli krasne miry, Edi uz je fak velka holka :slight_smile:
30. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
mě na tom snížení sere akorát to, že poslanci si sami sníží o 4% svoje platy, ale u nich je jasný, že si to pak za rok dvojnásobně zvednou, kdežto normálním lidem žádná kompenzace nehrozí
30. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
Gucci jojo, to neni fer. A pak me jeste nas*alo, ze ustavni soudci to daji k ustavnimu soudu, ze si jako nesnizi platy vubec. Proste nechapu, kdyz vsichni, tak vsichni. Jak je mozne mit nejake elitarske skupiny? :angry:
30. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.