• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Rio, jé Vojtíšek je fakt šikovnej chlapeček. :dizzy_face:
Puzz, teď už má Luky přes den spíše intervaly po 3 hodinách. A já si taky myslím, že má právo mít hlad, i já když jdu mu v noci vařit mlíko, tak hlad mám a těžce usínám.
22. říj 2009 v 19:12  • Odpověz
autor
Mel, vida, tak se Luky přes den oproti dříve rozežral :sweat_smile:
Hele, já tě chápu s těma nocema, pokud už Luky spal do rána a najednou poslední dny mlíko, tak je otázkou proč a zda to potřebuje, já fakt nevim, ale je malej na nějaký vyřvání místo mlíka a tak, to ale snad nemáš v plánu. Pokud máš v plánu to nějak zkusit, uklidnit bez mlíka atd., zkus to, držím palce. Jak velkou dávku v noci dáváš? Zkus postupně snižovat o 30ml, uvidíš, jestli mu to bude stačit, jestli ne, tak má hlad, jestli jo, tak se tím uklidňuje.
22. říj 2009 v 19:32  • Odpověz
autor
Teprve dočítám poctivě ty tři stránky, co jsme byly u Rio.
Tetes s nehtem je mi teda líto, já tohle nikdy nezažila, ale P. si v pubertě "užíval", strhávali mu nehet každou chvíli. Prej humus, věřím.
Kay, jak to pokračuje s kojením, to fakt trochu vypadá, že má Stelinka od tebe málo mlíka, jak popisuješ tu noc vstávací a brzo ráno, je to lepší?
Mel, vítání nakonec teda dobře dopadlo, jsou to trochu nervy no :sweat_smile: Honzík se taky u mě na klíně cukal a mručel, ale dudlík a nadhazování to jistilo :sweat_smile: My ještě vlastně nemáme fotky, musím zaurgovat na obci.
Jinak u Rio jsme na vás myslela a měly jsme cukání napsat, ale přes den to nešlo s dětma a večer spal v místnosti s PC Honzík.
Steffi viděla Pajdu a Elinku, jé, závidím, a fakt je Eli až tak malinká jako do dvou dlaní? Týjo, na fotkách to fakt nevypadá.
Milu, milu, ty tvoje strachy jsou pochopitelný, sakra s pravým vaječníkem, ale fakt to neva, jestli budeš mít 8 vajíček a pak třeba 5 embryí, však stačí, ne? Jasně že by byl lepší pocit mít hodně mrazáčků atd., ale musíme těm tvým vajíčkům budoucím embryům věřit, tzn. mrazáčky ani nebudeš potřebovat.
Gucci bude mít taky mírně těžší mimi, stejně jako Steffi, haha :sweat_smile: Honzík měl ve 31tt asi 1,5 kg, to není až tak rozdíl :sweat_smile:
Rehos, video je super, koukám, že Filda je dobrej Marubavič, tenhle dětskej smích je dokonalej, pro něj jsme schopný udělat cokoli, že?
Pohodička u telky hustýýýýý :grinning: :grinning: Fotky taky moc hezký, jak se tě hezky drží, nezdrhá zatím? :slight_smile:
Kay, Stelíka ten sraz tak unavil? :slight_smile: To je dobře, pozdravuj jí, je to fakt malinkatá princezna, to ani není možný, že byl Honzík taky takovej.
Rio, to je teda něco s ortézkou, snad něco vymyslí lepšího!
22. říj 2009 v 19:33  • Odpověz
Puzz, on se nerozežral, začal podstatně méně spát. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže místo spaní jí. Jsme se s P. dohodli, že mu radši ošidím denní jídlo, ale v noci mu asi dám. Bych se prostě nevyspala a chovat 8,5 kila živé váhy půl noci fakt nehodlám. Asi jsem pohodlná - zabte mě. :pensive: Jinak v noci dávám 90+2 odměrky a stačí.
22. říj 2009 v 19:40  • Odpověz
autor
Mel, dokud je Luky jen na mlíku, ovoci, zelenině, na zdravým jídle, tak raději moc neřeš to přibírání, to bychom se z toho musely zbláznit. Když řvou hlady nebo něco chtějí, tak to prostě nejde jim nedat. Jedině zkusit místo mlíka čaj apod. Je to sice klišé, ale podle mě je to pravda, oni to vyběhaj, pokud jim od půl roka nedáváme normální naše nezdravý jídla, pribiňáky, brumíky a další kravinky, pokud jim dáme nějaký zdravý základ stravy, tak snad nebudou ve třech letech obézní. Já dávám bílej jogurt, ne pribiňák, obědy má Honzík zatím ty svoje a s našima začnu jen se zdravejma, žádný hranolky a další věci. A brumíky a jiné zdravé svačinky - tak to hned tak neochutná. Šidit mlíko a nechat dítě řvát hlady je na nic. Já nevim, jestli mě holky podpoří, co Rio? Vidělas na srazu, jak Honzík kňučel a šup piškoty, rohlík, banán a nálada o 180 stupňů naopak, já šizení jídla vzdala. Vyběhá to, já ho proženu :grinning:
Tady tě nikdo nezabíjí, že nechceš v noci chovat místo mlíka, vždyť píšeme, ať mlíko dáš, že je Luky malej a má nárok :wink:
22. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
No já mu právě taky co nejpozději chci dát "čuchnout" ke sladkému. Prostě co nejdéle pokud možno zdravě. A vím, že dudlíkem ho neošidím, to jednou otočí hlavu sem a tam - mezitím já ležím zpátky v posteli a opět se zvedám zpátky nahodit dudlík. Zase si myslím, že i tak se mu přibírání zpomalilo - za 4 týdny 620g, bejvalo to i více jak přes kilo.
22. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
Čaj jsem zkusila jednou - a pak jsem letěla uvařit mlíko, protože jsem ho akorát nas*.
22. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
jak píše puzzi, mlíko bych nešidila - rozhodně ne dávkování, to mi řekla dětská dr. že se nesmí, já chtěla dávat zase víc odměrek aby ho měl výživnější když jí málo, ale dr. jasně řekla že se nesmí míň ani víc, jen tím způsobíš bolení bříška. co mu dáváš vlastně přes den? já si třeba myslím, že stačí zelenina, jestli dáváš přesnidávky tak ty bych vysadila, stejně je to slazené a přibere z toho.... v noci bych mu fakt mlíko dala
a Honzík - je fakt, že ho jídlo uklidní, ale zase nemyslím že to Ivča přehání, kdyby mi Vojta takhle řval tak mu taky pár piškotů dám, ale zase Ivča už nedává v noci a přes den většinou zdravé věci
no holky, asi bych radši řešila tohle než Vojtovo nejezení - holky viděli kolik toho Vojta sní a hlavně jak je to náročné ho k tomu přimět
22. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
Rio, přes den má zatím nahrazený pouze oběd. Takže zelenina. Jinak stále mléko. Někdy nevím co je horší zda nejedlík a nebo jedlík. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Z nejedlíka - nervy nepřibírá, z jedlíka řeči o tom, že moc přibejvá a že už teď váží o kilo víc než by pak měl vážit v půl roce.
22. říj 2009 ve 20:05  • Odpověz
autor
Rio, dělají i neslazené přesnídávky, já kupuju jen ty, např. Sunárek a Hami taky dělá bez cukru, ale jen některé. Ten Sunárek vám všem doporučuju, 100% ovoce a moc dobrý.
S šizením mlíka jsem to netušila, že to může být problém, ale dává to smysl. My šidili párkrát v noci v chorvatsku, když se vzbudil během noci asi potřetí a pokaždý vypil 180ku a tak :sweat_smile:
Já chci Honzíkovi nahradit část piškotů a rohlíky nějakým ovocem. Ale sám z ruky umí jen banán, jablko je na něj moc tvrdý, to si ocucá a źhnuseně vyplivne. Nedávno jsem vlastně zkoušela mandarinku a celkem dobrý. hroznový víno vlastně taky dobrý, musim nakoupit zásoby tohohle jeho ovoce, hrozno, banány, co tak ještě by se dalo? Meruňky do ruky by mohl zmáknout, že?
22. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
Lepší je jedlík, sice přibírají a tak, aspoň máme motivaci nedávat sladkosti v budoucnu atd. Je to blbý, když má okolí poznámky na hmotnost a tak, ale co, ono se to u mimin fakt ovlivnit moc nedá.
Jak jsem viděla Vojtu, jak nechce mlíko, oběd, vždy sní trochu, to jsou nervy, to je horší. Kámoška má holčičku, která taky trochu hůř jí a je to pruda, do jídla bouchá, odvrací se, takový děti se pak ze židličky krmící sápou dolů, jídlo hnusná povinnost, to je fakt horší.
22. říj 2009 ve 20:09  • Odpověz
Myslím, že meruňky by určo mohl zvládnout. Pak meloun (nevím zda se smí), možná i pomelo???
22. říj 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
Jo, meloun se smí, ale taky je trochu tvrdší a teče, to není tak vhodné z hlediska opatlanosti a mokrosti, do kočáru blbý. Něco, co mu můžu dát na zem nebo v kočáru...
22. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
Puzz, zase když koukám na tabulku, tak Honzík měl v 6ti měsících 9,5 kg, to zase třeba Luky mít tak na 100% nebude protože jdeme za 14 dní a pochybuju, že za tu dobu přibere 1100g. Řekla bych že se mu to přibírání snižuje. A vlastně Honzík už od půl roku taky tolik nepřibejval, že ne?
22. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
autor
Ve druhém půlroce už přibírají pomaleji, takže neboj, Mel, to se zpomalí, mlíko nešiď, až začneš ovocem, kupuj ty neslazený přesnídávky, až začneš jogurt, dávej bílej, máme žrouty, kterým většinou chutná cokoli, tzn. nepotřebují slazené jogurty a tak.
22. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Puzz, jo žrouty máme. No rozhodně jsem koukala, že má eventuelně nárok na 210ml+7 odměrek a to stále nedávám, furt je na 180+6. Jsem řekla, že dokud mu to stačí tak více nedám.
22. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz
autor
Mel, Honzík taky skončil na 180, stačilo, jak píšeš. No vidíš, tak to není tak nejhorší :wink:
22. říj 2009 ve 20:21  • Odpověz
já teda taky nedávám víc jak 180+6 odměrek není potřeba podle mě zvyšovat, Vojta by teda ani víc nevypil - on dopoledne pije tohle množství na několkirát, potvůrka
22. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
Rio, to by mě Vojta dostal, kdyby zmákl časem 210 :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz
Mel, prosím tě. Vůbec nechápu,kde na to tvoje dr. přišla, že takhle malý dítě to na vás zkouší. Ale měj rozum,kdyby neměl hlad, tak neřve. Neblázni je ještě malinkej. Prosím, fakt ho netrap, on nedokáže pochopit proč najednou nemůže dostat jídlo,když má hlad. :frowning2:
Čípek projímá i Kačenku,ta ho dostává denně až do doby než půjde znovu do té nemocnice.
Rio, Vojtíšek je koukám dost vynalézavej. :dizzy_face:
Puzzi, on se dělá nějakej cucací váček na ovoce, koukni: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16428059&tab=2
Mel, prosím tě nešiď ho. Já nevím tohle je na mě nějaké drsné. :pensive:
Milu, zítra na tebe budu myslet a držím palce a to hodně moc.
22. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Rio, ty jo 180 na několikrát? Já ráno vzít Lukymu na sekundu flašku, tak mě sežere. :grinning:
22. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Tetes, taky mi přijde drsné ho šidit. Chjo, mám z toho slušné dilema . . . Třeba ho to přejde samo, tak jak k tomu najednou sám došel, že v noci bez mlíka nevydrží.
22. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz
autor
Tetes, to jsem nikdy neviděla ten cucací váček, dobrý :wink: Pro Honzíka už asi ne, já chci, aby jedl ovoce celý, nejen šťávu, a např. šťáva z melounu by byla všude i v případě toho váčku. Strach ze semínek atd. asi nemám, spíš že to ovoce hrozně patlá a lepí a na podlaze jsou lepší piškoty než meloun, páč zas tak čisto tu nemáme :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz
no Vojta je moc šikovný když chce, jsem zvědavá jak tu ortézu vymyslí aby ji nesundal :grinning:
mel on si dá mlíko třeba ve 3 ráno, pak v 8 vypije třeba 60, za dvě hodiny třeba 50 a hotovo, je to prostě nežrout a někdy mě to fakt hodně štve, buď ráda že Lukymu chutná a jak píše tetes nešid ho, je malý
22. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
autor
Mel, uvidíš, ty noci nech, to asi až tak před rokem má smysl něco zkoušet měnit. To ani Honzík v noci na nás nic nezkouší, spíš bych řekla, že byl zvyklej při každým menším vzbuzení ukojit se flaškou s mlíkem a jsem ráda, že jsme to brzké mlíko kolem 2:00 odbourali. Ráno kolem těch pěti hodin už je to jiný, to už asi má i Honzík nárok na hlad a žízeň.
22. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
Rio, já myslela, že Vojtíšek v noci už nebaští. :astonished: Tak v jeho případě, bych mu klidně dala i 3x za noc kdyby chtěl, když takhle nechce moc jíst.
22. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz
mel a Vojta mě období kdy v noci taky nepil, spával od 7 do 5 do rána, pak se začal zase budit a nenapdalo mě nedát mu
22. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
Mel, Vojtík a množství mlíka zní jako sci-fi, viď? Ale viděla jsem to na vlastní oči, potvrzuji, že Rio nekecá :sweat_smile: :grinning:
Rio, to jsem taky na tu ortézku zvědavá, jak budou odborníci přemýšlet, jak moc je šikovný 7M dítě, aby to nesundalo :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
Rozhodně je mnohem lepší dát mlíko a pak pár hodin v klidu spát, než po hodině dudlíkovat a uklidňovat hladovce. To je důvod, proč už nechci odbourávat to mlíko brzo ráno, Honzík se napije a pak líp spí. Dali jsme si hranici 5:00, takže dneska ve 4 nedostal a hodinu nemohl zabrat. Ale neřval, jen se tam tak válel a stoupal, hlad určitě nemá, tak doufám, že mě nějak neodsuzujete za to noční nedání? Snad ne, Honzíkovi bude rok, tak snad je to jiný.
22. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
Puzz, jo pro mě je to určo scifi. Ani po očkování není, že by se náhodou nenajedl.
Rio, mě taky nenapadlo mu nedat, spíše jsem asi čekala od doktorky nějakou podporu typu - má na to nárok je malej, či něco takového. . . .
22. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.