• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Tetes, no teda Kačka je šikulka. Mít jen ji, tak se nádherně vyspíš. :wink: Mám pocit, že kolikrát jsou dvojčátka hodnější jak jednočče. :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
autor
Tetes, spaní mají dvojky fakt super, Myš a po 3 hodinách není úplně bombička, ale zas spaní do 8mi dost dobrý!
Honzík poslední dobou: usíná v obvyklých 7, mlíko ráno mezi 6 a půl 7 a většinou ještě na hodinku usne, takže bomba a jsem nadšená! A hlavně že ráno po vzbuzení vyfdrží celkem dlouho sám v postýlce¨, takže i když od půl sedmý nespí, tak my polospíme do 7,15-7,30.
S tím kojením nevim co k tomu dodat, já tohle 100% chápu, to je tu asi každýmu jasný :sweat_smile:
6. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj holky, všechny vás zdravím, pořád jsme teď někde jezdili a na koníka nebyl čas.
Koukám, že děti i břicha krásně rostou. je tu nějaká zásadní novinka?

U nás teď zrovna nic moc. Martík má asi zánět močových cest, bere antibiotika a má furt přes 38. jeho nálada je příšerná a od půlnoci spí s náma v posteli, protože mu není dobře samotnému. Navíc minulý pátek chytil po 1/2 roce zase arytmii srdíčka, takže jsme z dovolené v Jizerkách jeli do jablonecké nemocnice a zůstali do rána na JIPce. Má teď vyšší dávku léku, protože z té původní dávky z května dávno vyrostl. Tak snad to bude zas aspoň půl roku dobrý.
Jinak je to ale zlatíčko, začal se se mnou mazlit a dávat mi pusy, takže si to užívám. Leze po čtyřech a občas stojí pár sekund i bez držení. Večer i v noci pořád kojím, ale plánuju, že až se teď M. uzdraví, tak ho začnu odnaučovat noční kojení, budí se tak 3x za noc.
6. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
autor
Ahoj Marti, to jsem ráda, že se ozvala! Zánět močových cest a arytmie :unamused: Zvýšení léků určitě zabere a ten zánět doufám brzo Martík vyléčí, jak jste na to přišli? Teplota a doktorku napadlo odebrat moč?
Šikula se stáním, jsem zvědavá, když se Martík rozchodí. Honzík už chodí, to je asi novinka od nás, od 11 měsíců pokusy o pár kroků a od 1.11. chodí krásně, umí se i otočit, zastavit a tak.
6. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
Tak jsem vás trochu pročetla a zas všechno zapomněla.........
Kay, třeba bude Stelinka později spát tvrději, u Martínka to taky tak bylo, prostě se přes den víc unavil, spí teď tvrději.
Tetes, Kačenka si to teda vyžírá. Některý doktorky jsou pěkně necitlivý, vůbec si nevidí do huby.
6. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
Puzzi, to je Honzík šikula, za chvilku mu bude rok, toto letí!!!!
Šla jsem s M. k doktorce, ža má teplotu a že po obědě zvracel, na místě zjistila vysoké proteiny v krvi, tak dala antibiotika a druhý den jsme přinesli moč, v ní byly leukocyty, ale bakterie ne, možná už byly zahubený těma ATB. Proteiny v krvi už byly poloviční, takže snad dobrý, ale teď má pořád večer kolem 38. Dobere ATB a ve středu kontrola.
6. lis 2009 ve 20:53  • Odpověz
marti ahoj, teda Martínek taky chuděra se zánětem močových cest.. to je bolest jako prase i pro dospělého :frowning2: i Kačenka od Tetes to měla.. já si na to vždycky vzpomenu kdžy přebaluju.. a spěchám pak.. a tu arytmii snad zvládnou léky.. měli na to myslet už na nějakých kontrolách ne? zase vás to asi vyděsilo ne? jé to je skvělý že se stebou Martínek tak mazlí, na to se taky moc těším..

pzzi, no Honzulátko je prostě jednička.. hlavně s tím spánkem :grinning: a s chozením samo taky.. už vydrží určitě i sám si hrát a tak že?
6. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jo, věřím, že to bude brzy dobrý.
Puzzi, natoč nám Honzíka jak bublá do vody!!! :grinning: :grinning:
6. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
tetes uz jsem ti psala
moc me mrzi prdelka malinka ze si to vsechno vyzira
jmarti ty voe strasny ze taky se to seslo..ale super jaky dela prcek zase pokroky
jo tetes oliver taky byl takhle trenbovanej ale cim je vetsi tim ho taky vse snadnejc vzbudi
ja asi odnaucim nocni kojeni az zacne jist i presnidavky..nebo nevim kdy...zatim je to blby ale da se to
puzzi honzik je sikula :slight_smile:)
6. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
jo jinak pridala jsem 7mesic do alba kdyby sjte nektera chtela poslu adresu do IP
6. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
Marti, aha, já se totiž někdy bojim, že když dítě neumí říct, co ho bolí, že si někdy něčeho nevšimnu, ale teplota zvracení..., aspoň že nějaký příznaky a začalo se to řešit.
Kay, dík :wink: Ten spánek se zlepšuje, fakt asi jak se víc přes den dítě hýbe, tak se víc unaví, jak píše Martina.
Sám hrát? Asi jako v Brně v tom centru, tzn. 10x lepší než dřív, zabaví se cca, ale jakmile bych ho nechala bez povšimnuití, jakmile odejdu za roh (do kuchyně, na záchod, už za mnou leze/jde/funí :sweat_smile:
Např. dopo s ním zvládnu vařit, ale neobejde se to bez několika piškotů a přestávek na zabavování, na chvilku otevřu myčku, ať zkoumá dvířka, pak mu hodim po zemi x piškotů a on si je postupně hledá a mezitím si odchází kamsi a zpět, blbý teda je, když přijde po dvou až ke mně a chytí se mě zezadu za tepláky, v tu chvíli jsem dovařila, páč se nehnu :grinning:
Nebo: nahrávám si v úterý a ve čtvrtek Ordinaci a středu a pátek ráno mezi 8 a 9 si to pustím a sedím s Honzíkem u hraček a nahazuju mu různý věci, to mě ba :sweat_smile:
Pak po 9 ráno jdeme ven, páč už nevim coby, jo vlastně někdy mám prádlo na skládání, tak jdeme do děcáku, Honzíka to tam baví, ale musím být na zemi s ním, takže prádlo je pro mě záchrana zábava :sweat_smile: Nebo si občas vezmu knížku, ale to je blbý, nesmí jí vidět, jinak to chce, a když si sednu moc mimo, tak zas se na mě hrabe, ale jo, jde to :sweat_smile:
Pak polední spánek, cha, to je nejlepší část dne, oběd + internet, po spaní opět nějaký to hraní, procházka a kvečeru už mi pomáhá P. tak už je to lepší.
Anebo někam jedem jako dnes k babi a o zábavu postaráno.
Tak nevim no :sweat_smile: Každopádně 500% zlepšení oproti 1. půlroku.
6. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
Tek, MArti, na odnaučování nočního kojení v budoucnu držím palce, mám v mailu příručku s tipy, jak na to, nechcete to poslat? Neříkám, že tvrdě do toho, ale až jednou budete mít pocit, že je vhodná doba, tak je fajn vědět nějaký fígle.
Jo a na zabavení větších dětí vám všem do budoucna doporučuju hrací stoleček, Marti, např. pro Martínka k vánocům podle mě super věc. Honzíka baví nejvíc ze všech hraček, vždy na chvilku šup k němu. Teda ne že by u něj vydržel dýl jak tři minuty, ale většina hraček je 10 sekund, stoleček ty dvě tři minuty, takže dobrýýýý!
6. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz
No teda Honzulák se zlepšuje každým dnem. Za pár měsíců asi budeš mít celý den volno :grinning: :wink:
6. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz
autor
Marti, no však se těším jak nikdo na to volno :grinning: Znám pár dětí kamarádek, který se zabaví půl hodiny u vysavače, půl hodiny u pračky atd., to je labůžo mateřská dovolená potom :sweat_smile:
6. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz
puzzi, jé pošli mi tu příručku jestli Tě můžu poprosit :slight_smile: ne že bych s edo toho hrnula, ale ať to stihnu aspo%ň přečíst :grinning: s mým tempem čtení momentálně.. jo no v Brně mi to přišlo už docela v pohodě.. Je fakt, že ten první půl rok, je zatím i pro mě dos náročnej, dokud to dítko aspoň chvilku nevydrží samo.. Stela má někdy světlé okamžiky, hlavně dopoledne, někdy i vyžehlím trochu prádla, ale to už musí bejt... já s etak těším až bude Stelik třeba lozit nebo sedět.. vím že mě všichni furt straší jak se mám že zatím S. leží a tak, ale já se na to prostě těším..

tek prosím prosím pošli mi do IP... chcu mrknout na Olika.. :slight_smile:
6. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
Marti, no zánět močáku jsme si taky zažili. Měla ho Kačenka a hlavně je divné, že vás nevzali okamžitě do nemocnice?????? A navíc pokud má dítě do jednoho roku zánět močových cest,tak musí! podstoupit vyšetření refluxu!!!!! Tak bacha na to, ať nic nezanedbáte.Aha, čtu dál tak snad to nebylo tak strašné,ale stejně bych byla opatrná. To je super, že se Marťa mazlí.
JO, k tomu kojení napadá mi, že možná jsem k němu nezískala takový vztah díky otmu, že u každého kojení odstříkávám pro Kačenku, nikdy si ho neužívám v klidu či symbioze s dítětem. Ale to jsou možná jenom moje výmluvy.Asi jsem spíš sobec.
Puzzi u toho močáku se ty teploty střídají z ničeho nic najednou vylítne horečka a má hrozně rychlej nástup. To by jsi fakt nezanedbala a nepřehlédla.
Fuj,já jsem si teď ve vaně přečetla časopis Bazar a je tam článek o dětech z Afriky apod. a výrazně napsaná věta: Vyhladovělé,ppolomrtvé matky se z vyschzlých prsou pokoušejí nakrmit své již mrtvé děti.
Okamžitě jsem se rozeřvala a je mi z toho článku fakt hrozně a to je v tomhle čísle ještě i článek o syndromu náhlého úmrtí novorozenců......
Ty bláho jak strašně se změní pocity k dětem po porodu, někdy po přečtení takových článků nemůžu strachem o dvojky ani dýchat....
JO a taky jsem ji uvědomila, že jak jsem říkala nechat děti vyřvat,tak že mi Petr upozornil na to, že je nenechám pořádně ani béknout a už chovám. Ale oni jsou vážně poměrně hodný.
6. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ty jo holky, já u dětí co se domácnosti týče nedělám vůbec nic a je mi to úplně fuk. Raději si to užívám s nima, ležím na gauči, povídám jim, oni se krásně smějou nebo "povídají" a to že mám vedle rozdělané žehlící prkno a v koši na prádlo K2 je mi úplně putna. To prostě počká až na večer nebo až si je vezme P., prostě chci být s nima, takže domácností se nenervuju ani trochu. Nic není tak důležité jako oni. :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ty voe tetes co to čteš? :-O a co to sem píšeš? :confounded: mi se úplně udělalo blbě.. moje nervy.. ach jo to je svět.. a člověk s tím nic neudělá.. mi teď stačila komnata Dalibora jandy, jak s emu zabil kluk.. :unamused:

ten reflux ledvin má jeden chlapeček z dvojčátek od nás z IVF tématu.. taky furt řešili jak mu lítají horečky a nevěděli co mu je a tEď na to přišli...

s tím kojením Tě chápu.. i když třeba já toho mlíka mocnemám, tak Stela se občas i dost vzteká a je to taky vyčerpávající i bez odstřikávání, to jsme vzdala, jsi dobrá, že to takhle děláš.. já budu muset kojit co nejdýl, bo jsme ze všech příkrmů a tekutin a netekutin naprosto zběsilá a vůbec nic nechápu a asi by moje dítě umřelo na hlad nebo žízeň :grinning:

Marti dodej nějaké nové fotky.. :slight_smile:
6. lis 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
Kay, napiš mi mail do IP, pošlu ti to :slight_smile:
Hele, mě všichni strašili s lezením a stoupáním a chozením a mě to sralo, Honzík všude ležel a řval, takže víceméně neležel, ale chovala jsem a zabavovala. A fakt je to s lezením a chozením lepší a lepší, máme to doma celkem dobře udělaný, že nemůže Honzík nic zvlášzního vyvést ani sobě si ublížit, takže na strašení všech okolo, že pak se nezastavím, nic nebylo. Ježiš, to mě fakt štvalo a štve, jak mi tu a tam někdo říkal, ať jsem ráda, že ještě neleze, že pak to začne, ježiši :angry:
Tetes, je to tak, jako dětná se mi často stane, že se nad příběhem jiných dětí rozbrečím víc než dřív, o tom, že by se něco stalo Honzíkovi, radši ani nepřemýšlím.
6. lis 2009 ve 21:42  • Odpověz
tetes, tak mě teda domácnost trochu tankuje, ale asi tím, že mám furt dva chlapi v baráku a jeden z nich je cizí, takže se cejtím blbě.. ikdyž je to mlaďoch a neměl by mě vůbec co soudit, ale já to nějak tak blbě nesu.. ale není to na úkor Steloucha, jen se snažím ji zakomponovat do domácích prací.. onehdá jsem uvázala šátek na záda i s ní a ona se koukala a já toho udělala za hodinu hrozně moc, a byla taky spokojená i Stela.. :slight_smile:
6. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
autor
Tak si zas připadám blbě :sweat_smile: Nic není důležité jako dítě, já vím, ale mě to neba hodinu jen tak sedět u hraček a hrát si, vás to všechny ba? Mně ty domácí práce pomáhají, já mám úplně radost, když mám to prádlo ke skládání.
6. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
puzzi no dyť já to mám stejně, snažím se prostě Stelu zakomponovat do domácích prscí :slight_smile: takže když žehlím, leží na dece vedle a když ji to už neba, tak začnu zpívat a to třeba ještě na chvíli pomůže, když ani to, tak jdu na chvíli za ní, pochovám, pohraju a tak dokola.. :grinning: nebo umývám nádobí a povídám si s ní.. ale smaozřejmě to někdy nejde.. blbě si vůbec nepřipadej.. :slight_smile:

tek, teda ten olík je naprosto dokonalej :slight_smile: on j fakt šikulka.. už je jak velkej kluk.. a sedí? a jí křupky? Ty voe, já vůbec nevímk kdy může dítě jíst křupky :grinning: a ta mrkvička mu asi moc nejhela co? :slight_smile: no krása..
6. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
Kay, přesně, a mám dvě mouchy jednou ranou, tzn. zabavení + něco udělám :sweat_smile:
Ty kukuřičný křupky jsou od 4M, asi až začne člověk s příkrmama, tak klidně tu a tam křůpu, to je jen nafouklá kukuřičná hmota, nula nula prd.
6. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz
no a nemůže se třeba ta křupka nalípnout na patro nebo se začít dusit nebo tak něco? já jsem fakt na tohle úplně blbá.. mám pocit, že ty příkrmy jsou horší jak matematika.. :grinning:
6. lis 2009 ve 21:55  • Odpověz
se mě právě v IP jedna mařka zeptala, ze čeho má Stela tak ošklivou vyrážku :rolling_eyes:
6. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz
autor
Kay, ta křupka se krásně rozpustí. Nevim, Honzík není dusící typ, výjimečně mu mírně zaskočí, ale hned kuckne a je to ok. Ale kámošky stejně starej chlapeček tady teď u nás jedl piškot a zaskočilo mu hustě a chvilku se dusil, uf. Prostě když dítě cokoli jí, tak být blízko, kdyby něco, aby si člověk všiml a hlavou dolů a tak. Neboj se předem, uvidíš, jak Stelinka, většina dětí se snad takhle nebezpečně nezakuckává.
6. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz
puzzi, no ona právě se docela idost dusila slinama, jak jsme to tu jednou řešili s tek, ale je fakt že už teď jenom párkrát zakucká a dobrý..
6. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz
autor
kay, neboj, jídlo do postýlky samotným dětem nedáváme, tzn. u jídla vždy jsme, takže i kdyby se zakuckaly nějak více, tak jim snadno pomůžeme :wink:
Achjo, ty IP někdy :frowning2:
6. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz
puzz, že Ti můžu napsat IP, když nebudu vědět co mám dělat s mrkví? :slight_smile: nebudeš si o mě myslet že jsme úplnej pitomec..? at tady neotravuju holky s takovejma blbostma.. naši mě furt strašej, že j nemám dávat moc, bo moje matka ji dávala bratrovi hodně a on byl pak žlutej a byl v nemocnici s podezřením na žloutenku.. :grinning: asi to mám dědičný :grinning:
6. lis 2009 ve 22:10  • Odpověz
autor
Kay, jasně, piš, máš skype?
6. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.