• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
holky kamoška mi donesla kakaovou roládu.. hm, tak jsme neodolala a skoro půlkunohavice snědla.. :sweat_smile: Promiň Stelo... :rolling_eyes: to se nedalo.

campi, jo já vím.. napsala jsem v rychlosti dopis, ikdyž škoda, že jsme mu tam nenapsala taky to co píšeš tady teď že se sám připravuje o ty pokroky a tak.. ale napsala jsme mu že se sám pasoval do role otce ůpřivezu, odvezu" což je docela výstižný.. a myslím, že to docela pochopil.. ráno bylo vyměněné mýdlo v koupelně, to ještě v životě neudělal :grinning: ani nevím kde ho vzal.. :slight_smile: než odjel do Prahy tak se přišel podívat na brečící Stelu a ptal se jestli ta modrá teda zabírá nebo ne.. ale to jsme byla ještě trochu protivná.. Možná se k tomu ještě vrátíme. jsem mu psala sms, jestli to budeme ještě nějak řešit nebo už nebudeme muset, ale zatím neodepsal, má tam teď asi lítání.. mi by stačila hlavně ta psychická podpora..

ještě jsem se chtěla zeptat, chtěla bych zkusit dát Stelu do toho carry baby.. Ale mám teda blbé otázky - když je mimčo v tom, tak jako spí, nebo naopak je jako vzhůru a je rádo že je s mamkou nebo taťkou..? nebo jí mám dávat furt do postýlky po jídle, jsem trochu z toho zmatená.. já si jako furt nejsem jistá, jak a kdy se to má používat.. asi to řeším zbytečně..
28. kvě 2009 v 17:34  • Odpověz
ahoj,moc Vám všem děkuji za podporu :wink:
ze celý den jsem se už nedostala k pc,tak se omlouvám,že píšu až teď
ráno mi bylo dost hrozně,probulela jsem to,ale pak v práci už to bylo o krapánek lepší a teď už se cítím dobře,volala jsem dr.,že se dostavila MS a oni mě hned chtěli objednat na IVF,ale já řekla ne ne ne :slight_smile:
a to z jediného důvodu,už asi 3 měsíce mi z prsu povytékají bílé kapičky,občas víc,občas míň,tak jsem dr.řekla,že na IVF nechci,dokud nebudu mít veškeré krevní testy,tak v pondělí frčím na prolaktin,protože dle,co jsem říkala dr.tak mi říkal,že by se mohlo jednat o vyšší prolaktin a ten že blokuje otěhotnění,tak uvidíme.
Ale jak říkám,je mi mnohem,mnohem líp než ráno.

Moc Vám děkuju za podporu,jste zlatíčka :slight_smile: :wink:
28. kvě 2009 v 17:35  • Odpověz
leni to je mi líto, nějak jsme to nezaregistrovala, ale s těma testama máš pravdu.. drž se.
28. kvě 2009 v 17:50  • Odpověz
anipp:napsala jsi to moc hezky :slight_smile:
28. kvě 2009 v 17:52  • Odpověz
kay: verim tomu, ze je to u vas jenom krize, ktera prejde. Ono i to "privez, podej" je dulezity. Kdyby to M. nedelal, tak se ani nenajis - i kdyz ty mas bezva kamosky s roládama :grinning: . To sestinedeli je desne debilni, zenska je ufnukana, precitlivela, na nejaky asertivni komunikovani nema bunky.. Ja mela treba desnou uklizeci manii, kdyz jsem prisla z porodnice. F. me musel vzdycky dost durazne poslat do postele, i na me kricel, at ty lahvicky necham a mazu spát. A nekdy jsem od nej neco potrebovala a zdalo se mi, ze se neochotne zatvaril nebo rychle nereagoval a hned jsem se urazila, pak jsem mu odmitala Ladu dát, sedela jsem s ni na mici, slzy mi tekly, ze je to mezi nama na h.. a rikala mu na vsechno, ze od nej nic nepotrebuju a ze si to udelam sama.
28. kvě 2009 v 18:29  • Odpověz
Tak jsme zpátky od dr. - M. má 5,4 kg a 63,5 cm. Campi, kolik měla Ladunka?
Očkování zatím neproběhlo. Ale dostala něco na zlepšení střevní mikroflory. A mám jí dávat rýžovou kaši, ale bez jakýkoliv příchutě, ale to mi přijde, že se nedá sehnat... :unamused:
Tak jdu dočíst.
28. kvě 2009 v 18:41  • Odpověz
Zdarec holky.

Leni, fajn, že jsi tak zareagovala..a prolaktin znám..mám ho taky zvýšený a tentokrát tolik, že musím jít na magentickou rezonanci... :unamused: . Můžu tě ujistit, že prolaktin je i z hormonů..bohužel...opravdu je lepší aspoň 2-3 měsíce pauza.Páč když máš ten prolaktin zvýšený, tak nedozrávají vajíčka a neroste sliznice a to klidně do tebe můžou cpát hormony na IVF. A je zbytečné do toho jít a pak být nešťastná, že to kvůli tomu nevyšlo a věř..že já o tom vím hodně. :frowning2: Hlavně by se krev na prolaktin neměla brát ráno a na lačno, ideální je kolem oběda a po obědě...Ráno je totiž ten prolaktin zvýšený normálně.

Jinak holky maminy ráda bych nějak reagovala, ale jelikož nejsem matka a svůj názor díky tomu nemám a mluvila bych jen o tom co říkají kámošky, tak se omlouvám, že nebudu reagovat.
28. kvě 2009 v 18:53  • Odpověz
Rio, to by určitě dr. měla řešit!
Anip, moc se mi líbí, jak jsi to napsala! :dizzy_face: Taky mám pocit, že se mi zatím rozhodně vyplácí, že ji nenechávám plakat.
Campi, to vstávání je teda drsný! :confounded: Chudák Ladunka!
Já si šupinek vůbec nevšímám. Je pravda, že M. jich má malinko... Ale odlupovat je je podle mě kravina.
Kay, M. v Carryb. vždy usnula, ale myslím, že je to úplně jedno. :wink: A proč bys ji měla po jídle dávat do postýlky? Hele, zbytečně to neřeš - dělej, co Ti připadá dobrý. :slight_smile: M. třeba vůbec neuměla odkrkávat, tak prostě neodkrkávala. :wink:
28. kvě 2009 v 18:54  • Odpověz
campi v těch Tvých posledních větách jsem poznala sama sebe :sweat_smile: taky jsem několiktár takhle brečela na balonu nebo někde s Vojtou v náručí a řvala na m. že jeho pomoc nepotřebuji že to zvládnu
28. kvě 2009 v 18:54  • Odpověz
Milo,děkuji za útěchu :wink:
a děkuji,že jsi mi řekla,že se na odběr nemá jít ráno a na lačno,no vidíš a já se v pondělí chystala právě ráno,tak to nechám až na odpoledne,ale to se budu muset dohodnout,jestli mi to odpoledne udělají,nebudou mi to dělat v Pronatalu,ale na krev mám jít tady u nás do nemocnice
28. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
Ahojda holky,
co tady nového? Omlouvám se, že nedočítám. Sice Luky je občas zlatíčko, ale v té době kdy zlatíčkem je, tak jsem tak nějak bez síly a nálady číst. Teď byla hodina a půl "teroru", konečně usnul, šla bych taky spát, jenže za hodinu začne řvát hlady, takže to nemá cenu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to jsem si původně tak krásně naplánovala jak po jídle usne a já si půjdu umýt hlavu a oholit nohy - místo toho jsem ho třikrát posakrovanýho přebalila a vyzkoušela všechny polohy na spaní - záda mi už bojkotoval před týdnem a levý bok dva dny na to. Takže nejoblíbenější je pravý bok a bříško. Když spí na bříše, tak mu klidně uprostřed spánku můžu otočit hlavičku na druhou stranu a vůbec to s ním nehne. :sweat_smile: :grinning: No nakonec se podařilo P. ho uspat, asi to s dětmi neumím či co. :confused:
28. kvě 2009 v 19:51  • Odpověz
Tak mrňous spí :slight_smile:
Anipp, tos napsala strašně krásně, že teď jsi A. ruce a nohy :dizzy_face:
Kay, Carybaby můžeš používat kdykoliv... asi bych teda po jídle chvilku počkala, aby se ti nepoblila. Jinak je to dobrý i na uspávání (viz já na srazu-večer no a vlastně i přes den jsem uspávala jen v Bondu...), ale klidně ji tam můžeš mít i "zaživa" :grinning:
Evi, krásný míry Majdy :dizzy_face:
Campi, na ty šupinky na hlavě jsem používala sebamed, jak to bylo mastný, tak jsem to kartáčkem vyčesávala-na radu Dr. Ale každej ať s tím naloží jak chce...
28. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz
Campi, s těma šupinka se mi to taky zdá kravina, já to namažu a vyčesávám každej den, ale taky to nijak nepomáhá :sweat_smile:
Evi, to už je Majda velká. Jsem zvědavá jak je na tom Ladunka :wink: a proč tu rýžovou kaši? To jako aby ještě přibírala? Nebo na střeva?
Kay, já Martínka přes den do postýlky nedávám vůbec, spí přes den buď v kočáře nebo v zavinovačce na gauči v obýváku. Dr. mi říkala, že pokud mám jenom jednu postýlku v ložnici a ne druhou v obýváku v které by mohl spát přes den, tak ho do postýlky v ložnici nemám přes den vůbec dávat, je tam tedy jen v noci, aby věděl, že ted je noc a spí se až do rána. A docela to funguje.
Přesně to, že se jako otec připravuje o pokroky by asi mohlo nejvíc zabrat.
28. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz
Leni já to nemyslela zle ...promiň jestli si to takhle pochopila. Já to myslela upřímně a hlavně, aby sis na to dala pozor. V Gestu mi dělali třeba KET i přes vysoký prolaktin a zbytečně mi tak zničili 3 krásná embrya a i v Podolí mi říkala Řezáčová, že ten prolaktin musí být v té správné hranici, aby se stimulka zadařila a byla krásná vajíčka a taky pěkná sliznice. Opravdu se vyplatí čekat a mít vše ok..a hlavně ani třeba nemáš zvýšený prolaktin a jen si měsíc dva odpočineš od toho lítání na UTZ a sledování toho jak to vypadá a pak na to vlítneš a bude to ratatatatatata :grinning: . Moc ti to přeju a ještě jednou se omlouvám, jestli jsem tě nějak naštvala.
Jo a ty odběry .. běž na ně aspoň 3-4 hodiny po probuzení a hlavně najezená :slight_smile: .
28. kvě 2009 ve 20:10  • Odpověz
Toz Lada ve 4 mesícich - 5410 g a 61 cm. Az na tu délku - jako dvojčátka s Madlou! :grinning:
Kaše me taky prekvapila.. To je na lepší tloustnutí? Nebo aby se v noci nebudila na jidlo? Jako zavádet se prikrmy maji podle doporuceni pediatra mezi 4. a 6. mesicem, ale u plne kojenyho ditete az po 6. mesici, ne?
Koupila jsem si knizku Péce o díte, aktualizovane vydani klasiky od prof. Svejcara a tam je tento recept:
"70g rýze, 70ml vody, 200ml kojeneckeho mleka, 1 kavova lzicka rostlinneho oleje. Ryzi nasypat do varici vody, povarit 5 minut, prilít horké mléko a dovarit kasi, po ochlazeni vmichat olej".

Taky se mi libilo, co psala Anippe o nošení, fakt super. Myslim, ze k tomuto tematu uz neni co dodat.

Kay: carry baby jsme pouzivali, kdyz jsme potrebovali, aby L. usnula a bolely nas ruce z toho neustalyho noseni. Taky je to dobry na vykrkáni a vyprdeni. Pres den jsme ji chteli davat do kolibky, ale spala jenom v naruci. Brrr, to bylo hrozny, kdyz si na to vzpomenu. A predstavte si, ze by se Ladun narodila rodicum, kteri by ji vychovavali tak, ze by ji nechavali vyřvat. A ona, chudak, nemohla spat a bolelo ji bricho.
28. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz
No jo, já vlasně taky byla na odběrech a vyšel mi zvýšenej prolaktin... Byla jsem po noční, doma jsem si schrupla a asi hodinu na to jsem šla na odběr. Pak se Dr. nějak zmínil o tom, v jakým stavu se tam má přijít, tak jsem si dala repete a bylo to ok :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 20:39  • Odpověz
lao: myslis sebamed krém? A vycesala jsi je?
28. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz
Marti, ta kaše je jakoby protiprůjmová. Mně už se totiž dlouho nezdá, jak M. kaká - ta stolice je taková hlenovitá a řídká (pardon). :sweat_smile: Už jsem našla nějakou bio kaši od Hippu, kt. obsahuje opravdu jen rýži. :slight_smile:
Jo, to jsem zapomněla Kay napsat, že do postýlky taky přes den nedávám - ze stejnýho důvodu.

Jé, Campi, tak to jsou fakt dvojčata! :grinning: To není jako příkrm v pravém smyslu, ona si má dát třeba jen 2 lžičky mezi kojením - ta rýže je protiprůjmová.
Jak jsi napsala o tom, že by se L. narodila rodičům, kt. by ji nechali vyřvat, tak ta představa mě rozbrečela... Já mám nějaký opožděný šestinedělí nebo co. :sweat_smile:
28. kvě 2009 ve 20:52  • Odpověz
Jj, Campi, krém. Jo, vyčesala. Sice ty kartáčky na vlasy jsou takový tvrdý, takže to pak měl červený, ale ustál to dobře a zbavila jsem ho toho...
28. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
To snad nee! Sestinedeli bych neprala ani svymu nejvetsimu nepriteli - a ty uz bys ho mela podruhy.

L. kadí taky ridce a hlenovite, tak jestli ta kase zabere, tak ji taky vyzkousime. A bavily jste se s dr. o pití? Jak byly ty vedra, tak jsem zkousela vodu, ale nechtela ji a důsledne ji vyplivovala.
28. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz
Campi já dávám slabý granulovaný Bio fenyklový čaj s prebiotickou vlákninou. Ten mi Dr. poradila, protože musím Martínkovi do něčeho rozpouštět ten lék.
28. kvě 2009 ve 21:13  • Odpověz
Myslela jsem že to kadění má být řídký, když jsou plně kojený :confused:
28. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz
Campi, já byla v šestinedělí relativně v pohodě - oproti tomu, jak jsem se toho bála... Ale jsem teď nějak hrozně citlivá na ubližování dětem - mně to nikdy nějak zvlášť nevadilo, ale teď jsem hrozně přecitlivělá.
Mně už před tím dr. říkala, že max. dávat převařenou koj. vodu. Pak už jsme to neřešily.

Marti, řídký asi nevadí, ale řídký a hlenovitý prý ukazuje na nevyrovnanou střevní mikrofloru. A navíc M. bolí bříško - vždycky, když se vykadí, tak se jí uleví.
28. kvě 2009 ve 21:21  • Odpověz
Laolo,takže je asi fakt nejlepší jít na odběr prolaktinu,jak říká Milu?po obědě?a nějaká extra zátěž či něco jiného to neovlivní?a mám jíst či nemám?děkuji za rady
28. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz
Leni, jo běž tam prostě po víc jak třech hodinách po probuzení, najíst se určitě můžeš. Zátěž na to určitě vliv nemá. :wink:
28. kvě 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj holky.

Tak dnes jsem v práci jen do půl deváté, pal se začnnu pomalu balit a vyrážím na CT :confounded: . No jsem zvědavá jak to bude probíhat a doufám, že tam nebudu muset čekat, pže bez jídla a pití by tam Mijunka umřela :confounded: . Už do 6:00 vlastně nesmím jíst a pít :confounded: .

Leni, najezená být musíš a zátěž je jedno, to už neovlivníš. Ale je důležité jít na ty odběry tak nejdřív 3-4 hodiny po probuzení. :wink:
29. kvě 2009 v 06:18  • Odpověz
Holky já píšu po ránu jako prase :angry: :
pal-pak, začnnu-začnu a OD 6:00 hod nesmím jíst a pít...jéé to bude dneska den.. :cry: .
29. kvě 2009 v 06:19  • Odpověz
autor
Včera nám nešel net, ale napsala jsem si dopředu:
Ahoj holky, nejde nám od poledne net, tak zatím píšu do notepadu, doufám, že třeba ještě teď večer ten net půjde.
Byli jsme u dr. s Honzíkem, už jsou výsledky z ORL. Našli mu v krku trochu E. coli, prý to je celkem normální, při přebalování si dítě sáhne na nohu a pak ruku šup do pusy, dudlík ze země, hračky. Ale tak úplně čistý svědomí taky nemám, mohlo by to být i z nevyvařovaných lahviček možná, nevim, dr. to nezmiňovala a já se radši neptala, ale budu je od teď prolejvat vroucí vodou před použitím pro jistotu. Prý máme občas vyvařit dudlíky a jinak se to nijak řešit nebude, ty hleny jsou částečně z toho a částečně z toho blití, ale nic hrozného.
Sousedka mi na brzké vstávání poradila, že někde četla, že na některé děti zabírá dávat je večer dřív spát. My Honzíka někdy až přehnaně držíme vzhůru do osmi, je často přetaženej. Dneska spal v kočáru od dvou do půl čtvrtý cca a pak v půl sedmý už začínal odpadávat, tak šup vana, jídlo a od sedmi spí. Ranní vstávání dřív snad už není ani možný, uvidíme, chceme to zkusit týden touto taktikou. Dr. na to vstávání říkala, že u některých dětí to holt tak je a hlavně na ně v noci nedělat blbosti, nesvítit, nehrát si, no to fakt neděláme, potichu mu vrátíme dudlík a jdeme, ale on je prostě vzhůru a chce si hrát a když my nic, tak začne brečet, je to na prd.
Jinak ke srazu, všimla jsem si ráno zběžně, že jste některé psali souhrn ke každé, to je moc hezký. Sakra, škoda že teď nemůžu dočíst, ale zkusím taky něco sepsat. Myslim, že žádná z nás nijak významně nepřekvapila, shodly jsme se, že se z netu vlastně dost dobře známe :wink:
Většina dětí jsou fakt moc hodný.
Samičky Dominik je fakt přesně jak Samička píše, pro mě je to nepochopitelný, kam ho Samička položí, tam je spokojenej, kouká, hraje si, pozoruje.
Mirussina Zuzanka taktéž, když je unavená, pospí si, hezky jí příkrmy, vydrží si hrát na zemi i koukat, neuvěřitelný.
Hpajin Riška další hodné dítě, já ho znám z kočárku tady z procházek, ale i při hraní je velkej kliďas, krásný bylo, jak si spolu hráli s Vítkem, sahali na sebe, sahali si do očí a podobně :sweat_smile:
Laolin Vítek taktéž hodné dítě, občas nemá chvíli, tak se ponosí, to tu lao občas píše. Ale je to šikula klidnej a je fakt podobnej Honzíkovi, taková mírně zmenšená kopie. :slight_smile:
Jumiččina Sonička a Andyna Málinka mi přišly hodně podobné vzhledem, krásné drobounké holčičky. Sonička kouká hrozně chytře stylem "A ty blbosti na mě děláte proč? Jste nějaký infantilní, ne?" :grinning: Je moc šikovná. Andyna Málinka úžasně vystrkuje prdku, přetáčí se, je to aktivistka. A když je nuda, stačí jí máma a hned úsměv od ucha k uchu, miláček.
Tallsin Tobík je moc šikovnej, Talls ho tu pomlouvá, jak nezvedá nohy apod. a přitom je zvedá a zadek zvedá a je hodnej, spí v kočáru, hraje si, další pro mě scifoidní dítě.
Martinu Markétku jsem viděla nejspokojenější u mamky v náručí, má krásný kukadla.
Momou má moc hodné děti, Kubík je šikula, vydrží si hrát třeba v autosedačce. Anička je šikulka vychovaná, taková pečovatelská, chvíli byla u nás na pokoji, aby si Momou pobalila, tak vracela Honzíkovi dudlík a když brečel před koupáním, tak najednou vidím Aničku, jak ke mně nese flašku, ať mu jí dám, to bylo hrozně milý :slight_smile:
Nikolka od Nikule mi připadala taky hodně spokojená, myslela bych, že je náročnější, asi měla dobrý dny a pozorovala, co se kde děje. A konečně někdo, kdo není v náručí jako pírko :slight_smile:
29. kvě 2009 v 06:59  • Odpověz
autor
Holky, úspěch, dnes vstávání v půl sedmý. Sousedka mi poradila, že funguje strategie dát spát dřív, Honzík včera v půl sedmý fakt unavenej, takže koupání, jídlo a v sedm spal. Ráno v půl čtvrtý se začala aktivovat chůva na nějaký mrvení, ale nešla jsem tam vracet dudlík a zas byl klid. Pak kolem pátý fakt dudlík asi dvakrát, ale usnul a před půl sedmou si začal povídat. Šla jsem pro něju v 6:40, úspěch, kéž by období 4-5 hod. bylo za náma.
Kay, koj klidně déle než dvacet minut, pokud Stelinka fakt pije a nehraje si s prsem. Tohle co se má je na prd, každý dítě je jiný.
Jani, pokud tě při čůrání vůbec nepálí, tak to budou spíš ty tlaky dělohy, snad jo!
Anippe, to je masakr s Ládinem v kočárku. Tak tohle je v mým případě fakt jediná situace, kdy vyřvat nechávám, ne z důvody výchovy, ale z důvodu nutnosti, nést Honzíka a kočár bych nedala a to už bych si připadala fakt jak totální otrok dítěte. Max. když fakt řve, až se zalyká, tak ho chvíli pochovám, pak šup do kočáru a jakmile začne hysterčit hned zas naplno, tak už smůla a běžím s kočárem domů, co to jde.
Gucci, story "je ti zle" zničeho nic v noci mě dostala :grinning:
Pajdi, moc doufám, že se do nemocnice nebudeš muset vrátit, nebo max. na finále, ale teď to děláš dobře, jen lež a WC. TV za 10 Kč hustý. Zvracení ok - super.
Ježiš, ta holka spolubydlící s mrtvým dítětem, tak to je strašný, to jí snad neomlouvá ani smrt toho dítěte, že měla takový kecy.
Leni, je mi to líto, ale to IVF má mnohem větší šance, to klapne! Co ta tvoje kámoška?
Tetes, to je super, že bude zas UTZ.
Evi, přijde ti i v kočáru špatný ho nechávat vyřvat? A co když je to dítě už těžší a jednou rukou ho neuneseš? Záleží, proč řve, ale pokud je to nudou, že nechce být v kočáru, tak má prostě smůlu a musí pochopit, že nejde teleportovat se okamžitě domů, že musí vydržet. To samý autosedačka, když někam jedeš, taky si Majdu nedáš na klín, musí vydržet. Jj a nebo řve před usnutím a to nemá cenu ho vyndavat, akorát další podněty a naštvání a neschopnost usnout.
29. kvě 2009 v 07:38  • Odpověz
bré ránko

tak noc super a ráno děs :rolling_eyes: ....normálně bleju po smrkání...tentokrát jsem to vylepšila a jen co jsem vzala do ruky kapesník, tak mě natáhlo a šla jsem blejt :rolling_eyes: .... navíc mi cestou do práce začla téct krev z nosu, tak já celou dobu držela u držky kapesník jak debžo, lidi čučeli :rolling_eyes: chnuš červenej

jdu vás dočíst...
29. kvě 2009 v 07:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.