• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Dobre ranko devcatka,
Milu tak ty za chvili balis a razis na CT. No budu na tebe moc a moc myslet, at to dopadne!!!
Puzzi peknej souhrn :wink: a gratulace k delsimu spani Honzika, snad to tak bude i nadale.
Jinak pri curani me nepali, jen me obcas pichne na konci mocovy trubice a uz nemam ani ty tupy tlaky, tak snad vse OK.
29. kvě 2009 v 07:54  • Odpověz
Gucci koukam, ze ta rana vylepsujes :wink: Hele me natahuje u smrkani jeste ted a to uz mi neni skoro vubec spatne :slight_smile:
29. kvě 2009 v 07:54  • Odpověz
Leni: určo ses rozhodla správě, za 2-3 měsíce ti nic neuteče, my taky odkládali o půl roku IVF kvůli alergii na sperma a uteklo to jako voda
Mili: mooooc na tebe budu dneska myslet, budeš se ještě vracet?
puzzi: já jsem právě myslela, že to dětem zas tak moc nevadí, když sem tam strčí něco nepřevařeného do pusy, se dycky říká, že je to dobrý na imunitu...jéé to je super, že Honzík už líp spal, tak snad mu to vydrží
:wink:
29. kvě 2009 v 08:00  • Odpověz
jinak včera večer mě tak divně bolelo břicho, měla jsem píchání v levém boku, ale soustavné a pak jsem měla pocit, že mám v podbříšku tenisák...na noc to přešlo
29. kvě 2009 v 08:02  • Odpověz
Gucci jojo to jsou ty tlaky delohy...
29. kvě 2009 v 08:03  • Odpověz
jj tak fajn, díky
Jani ještě jsem se chtěla zeptat, ty bereš nějaké těhu vitamíny? já už to tady jednou řešila, už tři měsíce beru magnesko, listovku a mamavit - to magnesko a listovku budu brát jen do 12tt a ten mamavit jsem myslela, že bych od 12tt brala jen co druhý den
29. kvě 2009 v 08:04  • Odpověz
Gucci ja beru Elevit pronatal a beru ho denne a listovku mi dr. ted predepsal az do 20tt.
29. kvě 2009 v 08:05  • Odpověz
jani: fákt jo? já právě četla v knížkách, že listovka je důležitá do 12tt na rozštěp páteře a tak, já mám ještě nějakou spešl na předpis, která má více jednotek
jinak ted nemám mamavit, ale centrum materna
29. kvě 2009 v 08:07  • Odpověz
Gucci myslim, ze ty multivitaminy jsi sou hodne podobny. Koukala jsem na slozeni mamavitu a elevitu a temer zadnej rozdil.
Jinak s tou listovkou jsem taky slysela, ze je nejdulezitejsi do 12tt kvuli rozstepum. Ted mi dr. rekl, ze radeji az do 20tt, tak jsem si ji nechala predepsat, mam taky tu na predpis..
29. kvě 2009 v 08:12  • Odpověz
autor
Ježiš, já jsem debil, jsem sem ráno vložila reakci na prosincovky. A to, co jsem si psala sem, už asi nemám, no neva.
Puzzi neva, zase mame info, ktery ditko je jaky :grinning:
autor
evi, v půl roce to není rozmazlování, to je moc silný slovo, ale skákat úplně jak dítě pískne taky není dobrý. Třeba s večerním uspáváním, pokud dítě vyžaduje každý večer hodinu houpat, tak to je podle mě otročina a rodiče mají nárok ho nechat chvíli vybrečet třeba za jejich asistence a hlazení. Záleží... Já na vyřvávání nejsem, přes den Honzíka vybrečet nenechám a uhoupávám, ale je to otročina a štvu tím sama sebe, on je unavenej a nevim, proč by se nemohl naučit usnout sám. Ustupuju občas zbytečně. V případě nudy souhlasím s "rozmazlováním", dítě se líp rozvíjí, když se mu věnujeme.
Třeba na prosinci je jedna holka, váží asi 45 kilo a její holčička brečela v kočárku. Ta holka má psa a musí ho venčit do vzdáleného lesa, takže vždy vyjeli, holčička usnula, v lese 3 km od domova se vzbudila, nuda, brek a máma jí ty 3 km domů nesla na jedné ruce, v druhé ruce kočár a vodítko. Hotová vyčerpaná totálně. Tak tohle bych nedělala, to už mi přijde fakt moc.
Anippe a co třeba jen stáhnout korbu a trochu do sedu, aby Alex lépe viděl. Jinak s tvým přístupem souhlasím a taky to tak dělám, kromě toho kočárku (ale aspoň se snažím nejezdit daleko, když hrozí, že už se Honzík budí). Máma mi to taky furt říká, že vyřvání je na nic, ať se mu věnuju, mě nechat vyřvat nesměli a první rok dva mě rozmazlili totálně hodně strašně moc :sweat_smile: a pak jsem byla starší vzorné a hodné dítě, žádný rozmazlenec. Jo a nesnáším, když dítě vyžaduje pozornost třeba dotazy na něco a matka si ho nevšímá, ať neotravuje.
Jinak uznávám, že vyřvání v kočárku k ničemu dobrýmu nevede, stejně si na to Honzík nezvykne. Poslední dny na chvíli pomůže ho posadit nebo na něj dělat blbosti. Ale doufám, že chápete, že v terénu u nás v prdelákově 10 kg dítě v jedný ruce a kočár v druhý nezvládnu.
Evi, na emiminu kecáme tři až čtyři, to je max. pět příspěvků denně, to se stíhat dá.
Milu, to by bylo super, kdybychom byly společně těhu podzim zima :slight_smile:
Rio, jj, myslim, že dítě, co si vystačí celý den samo, nemá tolik podnětů k rozvoji, tím se uklidňuju.
rio, super, že se vojta vyvíjí, jak má, ty dva tři týdny dožene.
Kojit dvojčata bych asi nezvládla :sweat_smile: Ale to chce určitě cvik, Pajdi, tetes, do týdne budete přebornice s bicákama.
Takhle doma je to s Honzíkem fakt lepší než třeba na tom srazu, teď byl dlouho na zemi, každou chvíli sice něco, ale zvládla jsem skoro dočíst. Teď je vedle mě na gauči a zkoumá si nohy, já ho občas trochu vyklepu a je spokojenej.
Campi, doufám, že dnes vstávání Ladunky lepší.
Kay, tak že by dopis trochu zabral? Do nosítka bych dávala, když je dítě nespokojené, pokud Stelinka leží v postýlce, tak je to super, může si kopat, učit se pohyby a to je lepší než v nosítku.
Leni, to je rozumný s tím prolaktinem, dobře, že se do IVF neženeš.
Evi, rýžová bez příchutě se sehnat dá, myslim, že Nutrilon, mají jí i v Hypernově, doufám, že nekecám, ale jsem si skoro jistá.
Holky nematky, reagujte, zajímají nás i názory bez zkušeností, mně to neva, když k tomu něco dodáte.
Mel, držte se!
Marti, Honzík spí i přes den v noční postýlce, má tam klid. A přes den spí tu hodinu, v noci do rána, tak myslim, že to neva, že je taky důležitý světlo versus tma. Ale je to rozumnej názor, asi to u dětí, co ještě nemaj jasno noc a den může pomoct.
Campi, no to by bylo fakt hrozný nechávat Ladunku vyřvat a jí by bolelo bříško, chudáci děti takových rodičů.
puzzi: já si taky ráda přečetla co ostatní děcka, i když je vůbec neznám :grinning:
29. kvě 2009 v 08:14  • Odpověz
Holky já se pomalu loučím a myslete na mě. :slight_smile:
Pokud se něco dozvím napíšu Janě sms..jinak napíšu až se dostanu domů. :slight_smile:
29. kvě 2009 v 08:23  • Odpověz
Mili: držžžžžžžžžžžžžžžžž seeeeeeeeeeeeeeee
29. kvě 2009 v 08:23  • Odpověz
Milu drzim vse co mam a od rana na tebe myslim, napis hned az budes neco vedet!
29. kvě 2009 v 08:24  • Odpověz
jeziis ja zaseez vas doctu ..my taky noc lepsi ale spal u nas od kojeni ve 4
leni urcite bez na ty testy..
milu dneska drzim palce na vysledky se ceka jak dlouho nebo j rikaj hned?
ja jsem vcera vydrazila prckovi puzzle na zem takz se bude mit kde ladunka a martinek valet :slight_smile:))
puzziova s tebou taky pocitam se pak domluvime jeste kdy
teda gucci fuj tajxl ....at je ti lepe kurna chudero
malej je ted v lehatku a tlemi se na zviratka a neco jim povida :slight_smile:)
29. kvě 2009 v 08:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska vstávačka zase v 7. :angry: Ale zase - když čtu Puzzi, tak mi to tak hrozný nepřijde. :wink:
Mám závažný problém - můj NB se asi definitivně rozloučil. Mám tam některý nezazálohovaný věci a jsem z toho pěkně na prášky. Teď píšu z D., kt. mi ale příští týden sebere, a to se asi zbláznim. :frowning2:
Mili, mooooc držím palce!
Puzzi, tak samozřejmě někdy to jinak nejde, ale rozhodně se snažím ji nenechávat plakat... Jak píšeš s tím večerním uhoupáním - tak tam to zrovna za rozmazlování určitě nepovažuju - viz co psala Campi. M. třeba usne při houpání za 2 min., ale když ji bolí břicho, tak ji uhoupávám třeba půl hodiny... Nevidím důvod, proč bych ji měla nechat brečet. Ale naprosto chápu, že H. domů neneseš, prot. to je prostě fyzicky nezvladatelný. :slight_smile:
Gucci, teda to ráno... :confounded: Hele, já brala listovku celý těhotenství. A mamivit mi doporučil dr. max. 3x týdně.
29. kvě 2009 v 08:55  • Odpověz
Koukam, ze kazdy doktor ma jine nazory na vitaminy v tehu :slight_smile:
29. kvě 2009 v 08:57  • Odpověz
holky já uvidím jak bude mimís velký na utz ve 13tt a kdyžtak ty vitamíny omezím
29. kvě 2009 v 09:01  • Odpověz
Gucci to je rozumne, ted ve 12tt odpovidal mimis presne stari, takze jsem to nechala tak. Ja taky netlousnu, takze OK.
29. kvě 2009 v 09:03  • Odpověz
no já na to, kolik toho musím sníst přes den tak se taky držím, ale minule dr. říkala, že je mimís velký, tak uvidíme tedka
29. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz
No ja si drzim porad ty 3 kila dole nez jsem mela pred stimulkou :slight_smile:
29. kvě 2009 v 09:06  • Odpověz
tek: je tam hnuuusneee.. Co zitra? My bychom dorazili plus minus na pul treti, chci videt Horkyze Slize, Svihadlo a Tleskace. Dostali jsme listky na nedeli, tak to bychom zajeli na 1OO zvirat, uvidime podle pocasi a nalady.

puzzi: po pul roce se maji lahvicky jenom prelivat varici vodou podle nasi dr., tak to začínás s tím prelívanim v pravý cas:wink: . V kocare taky nekdy nechavam vyrvat, kdyz neni technicky mozne vyndat z kocárku - moc pálí slunce a neni nikde stín, spechame na jidlo nebo je moc velka zima. Ale osvedcilo se mi v posledni dobe zastavit ve stinu, nechat rozkoukat a povidat a po chvili sup do kocarku. Nastesti se mi nestalo uz dlouho, ze by L. moc kricela, naposled to bylo, jak byly ty dubnovy horka a rekord je 45 minut rvaní, to tady byla puzzi s Honzikem zrovna na navsteve... Je fakt, ze uz na dvouhodinovy prochazky nechodim, takze bud usne nebo ji bavi koukat na stromy a domy a vydrzi to nekdy i 45 minut (vyhoda prochazkovani na sídlišti). S tim autem je to fakt :frowning2:. Zatim jsme to zazili jenom trikrat - dvakrat pomohlo nahodit dudlik a jednou nepomohlo ani prebaleni ani nakrmeni, ale zabralo nakonec zpívání..

evi: Ladina nejoblibenejsi pisnicka Jak ten chlap se na me dívá... Normálne u toho zpívá.
29. kvě 2009 v 09:07  • Odpověz
Steffi, Gucci, ono prý jde hl. o druhý a třetí trim., kdy ty děti prý moc přibírají po těch vit.
Campi, tu písničku neznám. :grinning:
M. v autě naštěstí skoro vůbec nebrečí.
29. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz
Dneska F. v noci vykřikl: "Izrael" :astonished: :grinning:

Vitaminy a listovku jsem brala v prvnim trimestru, listovku a zelezo mi potom dr. predepsal v 8. mesici podle vysledku krve a brala jsem ji az do porodu. Pokud vam zbydou vitaminy, je dobry je vzit do porodnice a nasadit je hned po porodu. A nezapominejte na ten lactobacil, at mate v poradku streva.

gucci: nekdy puzzi zavidim, s jakou lehkostí nektery veci neresi a musim ji dat za pravdu, ale sterilizace a pouzivani kojenecke vody v prvnich mesicich se mi zda jako dost dulezita vec, protoze travici system deti dozrává v těle nejpozdeji a je hodne zranitelny. Je jasny, ze si musi zvyknout, proto nase dr. doporucuje prestat se sterilizaci v 6 mesicich a treba dr. od sousedek az v 8 nebo 9 mesicich.
29. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
campi: jj určo máš pravdu, ono asi s tou imunitou a posilováním je to spíše asi u starších dětí, než u miminek :wink:
29. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
Campi, :grinning: :grinning:
Já mám docela problém s "chlupatýma" hračkama - nedají se moc důkladně očistit a M. je má pořád narvaný v puse. :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz
evi: Je to na Horackovo CD Ohrozeny druh, o vikendu v Pardubicich jsem si ho vypalila. A co budes bez notebooku delat?
29. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz
Campi, aha, já to CD pořád nemám. :frowning2: Momentálně si s M. nejvíc pouštíme Traband. :wink:
Teď se mi ho podařilo zprovoznit. D. ho dá přes víkend opravit a snad to klapne, jinak nevím. :unamused: Bez netu bych se doma zbláznila.
29. kvě 2009 v 09:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.