• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
je to se mate to ti zavidim zvirata ale na dva dny to nedame..
no hlavne my asi pojedem podle tohuo jak bude ..jestli bude chcat tak asi ne...no uvidime ..dopredu listky nekupujem a asi az podle zitrka..a casove se dnes domluvime s M. tak ti pak pisnu SMS a pocitas s tim pristim tejdnem? kdyztak se spoj s martou k vam trefi stopro...a ty uz vis kde bydlim
holky ja brala taky vitaminy a oliver je prumer
29. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz
S Martou jsem domluvena, ze v deset v Radotine, nepsala, ze by netrefila.. Ja to vidim radeji s rezervou 10 az 11. A doufam, ze se pocasi umoudri. Dneska jsme meli jit na ten Prague Food festival a prd prd. S takovým fučákem to nedám. I kdyz: jedna holka si jede pro soudni preklad rodnyho listu jejiho dvoumesicniho ditete, se kterym bydli v Irsku, a rikala mi: na tohle pocasi jsme my zvykli, to neni zadnej problem. A ja mam problem i otevrit okno :angry:
29. kvě 2009 v 09:42  • Odpověz
Tak jsem dala do alba dnesni brisko, posledni foto ve stare koupelne :grinning:
29. kvě 2009 v 09:44  • Odpověz
steffi: to je fakt ještě bříško :dizzy_face: . Malounkatý, ale hezky vyklenutý.
29. kvě 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
Večerní vyřvání nemyslím půl hodiny nechat jen tak řvát. Ale třeba po dvou minutách chodit a pohladit nebo tak. Samozřejmě nejdřív zkusit krk, prd apod., ale když je dítě v pohodě a každej večer brečí po položení, tak myslim, že je dobrý ho naučit usínat samo. Protože když je zvyklé usínat u prsu a v noci se vzbudí, tak pak je nesvé, kde je prso atd. Každý dítě je jiný, ale tohle často tak je a blbě se ty špatné usínací návyky odbourávají. A fakt nemyslím jen vyřvat, ale trochu ho tam nechat a třeba ho držet za ruku, ale nebrat do náruče, dát mu najevo, že večer se spí v postýlce a ne u mámy.
29. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz
jéé Jani krásný pidi bříško
29. kvě 2009 v 10:00  • Odpověz
Steffi, to je hezký bříško. :slight_smile:
Puzzi, jj, to máš určitě pravdu, ale zase ty usínací rituály se v průběhu času mění - teď třeba usíná u mě nebo u D. (ale v noci usne klidně sama), a až bude větší, tak jí před spaním budeme třeba číst...
29. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
Holky diky, no myslim, ze na 13tt je tak akorat :wink:
29. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
no nic, jdu makat
29. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
ahojte, tak vám musím napsat jaká jsme děsná matka - včera byl M. v Praze, takže jsem byla sama dom, stavila se teda ještě večer skorošvagrová na chování Stely na zvykačku.. pak jsem ji chtěla uložit cca o půl osmé, byla najedená a u Dany spala asi půl hodiny. No a v tu ránu s emalá probudila a nemohla usnout.. takže jsem pochopila že ji asi bolí břicho tak jsme do půl desáté nahřívaly a prděly a pak už jsem fakt nemohla a usínala s ní v náručí, jenže sotva jsme ji dala do postýlky tak řev.. a když jsem ji měla u sebe tak spokojeně chrupala.. Tak jsem jí normálně už řekla že to hraje.. a pak až asi v půl jedenácté mě třeba taky napadlo ji přebalit a dát jí najíst.. jak jsme byla zaměřená na to bolení břiicha, nebyla jsem shcopná myslet na něco jiného.. takže v jedenáct jsme obě naprosto vyčerpané usnuly.. jsme fakt na zabití..

campi teda tak kdyby mě martin hnal spát to bych se měla.. :grinning: ale je fakt, že jsejm na něho ještě neřvala..

te´d jsem dožehlila.. a už asi nemá cenu jít spát, bo za chvíli bude kojení..

holky a kde se prosím vás dočtu co mám s tím dítětem jako dělat aby se učila a tak.. zatím ji dávám akorát najíst, pochovat a spát do postýlky - v kuchyni máme druhou, takže přes den je většinou v ní, ale když je nezabalená tak se vzteká a mele s sebou a neusne.. denska zkusím teda to carry baby a uvidíme.. ještě že mám modrý, aspoń to nebude od toho hnusu fialovýho..

gucci, mě natahovalo při pčikání.. to je asi normální..
stefii, pěkný bříško.. :slight_smile: za chvilku už na něj budeš nadávat jak je velký :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
autor
Jani, hezké bříško :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:26  • Odpověz
autor
kay, učení neřeš, takhle malinký miminko hlavně udržovat v pohodě, děláš nejlíp jak umíš. to s tím kojením zapomenutým chápu, taky se mi to stalo, člověk je z toho všeho občas mimo. nedělej si hlavu s vývojem a zabavováním, to přijde samo, dělej jak to cítíš.
evi, souhlas, mění se to, záleží, jak moc je to drsný a zdlouhavý to uspávání, záleží na dítěti, taky chci časem před spaním číst.
29. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz
Kay, to se stane, že se člověk zaměří na jeden probl. a zapomene na ostatní...
To je těžký, S. je ještě malá, ale brzy se začne koukat třeba na kolotoč a na barevný hračky. Zatím na ní spíš mluv, třeba jí zpívej - uvidíš, co se jí bude líbit. Já doteď nevím, co s M. celej den dělat.
29. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz
puzzi, evi díky, já jsme nějak furt zaseklá z té porodnice, že jsem ji vlastně jen nakojila a ona pak spala, a furt mám strach o tu váhu, tak nejsem nějak schopná s ní dělat něco jinýho než ji přebalit nakojit a snažit se co nejrychleji uspat.. už teda občas chápu, že večer je nejčilejší, takže ji hned tak neuspím a chovám ji nebo tak, ale mám furt blbej pocit že to dělám špatně.. ale to je asi taky normální že..
29. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
jo a kolotoč mám zatím oddělanej, není ještě vypranej, jsem to nestihla a hračky jsem chtěla kupovat později a te´d nestíhám, takže mám spíš jen plyšový a ty jsou na nic.. jo mám jedny kousací kroužky.. ale na ty zatím nereagovala jak jsem to zkoušela..
a takový to dávání na hodinu denně na bříško a pasení to je asi později že.. :sweat_smile: nemám to teda řešit a nechat ji zatím asi být..
29. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
já to prostě nějak nestihla nastudovat.. :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
mě asi hrabe, sorry. :rolling_eyes: :grinning:
29. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz
kay: Steluš neni schopna neco predstirat. A nema smysl ji delat nejakej rezim, zatim. Pry jsou schopny se naucit stejne usinat (jakoze noc) a vstavat (jakoze den) az tak pd pul roku a slysela jsem rozhovor s prof. Ilnerovou, ktera se zabyva vyzkumem spanku, ze nekterym detem to trva i dva roky, nez zacnou den a noc rozlisovat. My se teda o neco takovyho zatim moc nesnazime. L. usina vetsinou v pul devaty sama v postylce, zacalo to tak kolem tretiho mesice. Kdyz vypada unavene a tre si oci, tak ji ulozim i v 7. Nebo kdyz i po pul devaty poplakava, tak ji beru a uhoupavam.
29. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Kay, to máme asi každá někdy pocit, že to děláme špatně...
Zkus jí ukazovat nějaký barevný, kontrastní věci - je celkem jedno co. Musíš počítat s tím, že čím víc bude S. větší, tím míň bude spát. Takže ji vždycky chvilku nenuť spát, ať může objevovat okolí. :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahojky, tak už jsem zpátky z kontroly. Moje dr. tam nebyla, byla tam na zástup její dcera. Pajduláci jsou v pořádku, srdíčka bijí, placenta ok, plod. vody dost. Dr. se zkoušela dívat i na pohlaví, ale nechtěli se bobani předvést v plné kráse, tak říkala, že by jen tipovala. Příště že už by měli jít vidět ale lépe. Vzali mi krev na AFP a ve středu budou výsledky. Jinak další kontrola 10.6. Nadále přísný klidový režim na lůžku, magnesko 3x2tbl. a ležet, ležet, ležet :confounded: . Říkala, že se to možná ještě upraví a budu moct aspoň na menší procházky, ale zatím nic. Takže už jsem zase zakutaná v postýlce a babi bude vařit smetanovou horčicovou omáčku :slight_smile: . Jo, fotku mám, ale dneska je pěkně blbá, oni už jsou velcí a nevlezou se na jedno foto a dr. si myslela, že je tam za každou cenu prostě narve :angry: ! Takže tam jde vidět jen velká mazanice. Snad už tam toho 10.6. bude moje dr., aby mi udělala lepší. :slight_smile:
Teď vás jdu dočíst. Nejsou ještě nějaké zprávy od Mili? Pořád na ni myslím, doufám, že bude všechno v nejlepším pořádku. :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
Pajdi, tak to jsou dobrý zprávy! :slight_smile: Snad už Ti příště řeknou, že nemusíš jen ležet.
29. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz
Čau holky,
teda Gucci, házet šavli při pohledu na šnuptychl, to se jen tak nevidí :grinning:
Puzzi, taky to tak beru, že prostě někdy se to nedá zvládnout a dítě se prostě musí nechat vyřvat... ale samo, že večer, kdyý je přetažeej a nemůže zabrat tak taky uhoupávám. Po návratu ze srazu zatím nebylo třeba. Ťuky ťuk
Campi, prý Izrael :grinning:
Ad vyvařování. Držím se toho, že kdybych dávala UM a měla vyvařovat flašky, tak nedělám celej den nic jinýho. PA řekla, stačí umýt pod tekoucí teplou vodou a hotovo. Dudel jsem nevyvařovala nikdy, hračky taky jen oplachuju a V. je v pohodě. Věřím tomu, že kdybych ho držela jen ve sterilním prostředí, tak pak bych s ním nemohla jít ani do obchodu, protože by hned nějakou sviňu chytil...
Pajdi, tak ležet ležet ležet pěkně dodržuj! Jsem ráda, že je to v rámci možností v pořádku :dizzy_face:
Kay, to se mi taky semtam stane, že si říkám, proč se prcek vzteká a pak si uvědomím, že by třeba jedl :grinning:
29. kvě 2009 v 10:56  • Odpověz
Guci- teda Ty jsi měla zase ráno :confounded: , ale já dneska taky. Zase jsem po týdnu zvracela o sto šest. :confounded:
Jani- to je dobře, že to povoluje :wink: , takže to byl přece jenom asi ten močák.
Guci- já baštím pořád femibion+ rybí olej v tabletách+ magnesko.
Campi- od kdy je dobré baštit ty laktobacily??
Jani- už to začíná být krásné těhu bříško :dizzy_face: .
Já si taky myslím, že dítěti neuškodí, když není všechno sterilní. Jen ať si zvyká, pak by bylo furt nemocné.
Lao- ležím, neboj, jen křičím do kuchyně instrukce k omáčce :grinning:. Babi ji vaří poprvé.
29. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
Teda, Pajdi, tos mě dostala, že učíš babi vařit :grinning:
29. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz
Jo, Jani, taky chválím břoušek :wink:
29. kvě 2009 v 11:13  • Odpověz
Kay nepropadej panice, zadny uceny z nebe nespadl. Spis delej veci instinktivne a uvidis, ze to pujde.
Pajdi, tak to je fajn, ze je vse OK a ty se z ty postele ani nehni, jasny!
29. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz
Lao- babi vaří skvěle, ale tohle je můj recept a ona ho nezná. Já na tu omáčku měla hroznou chuť, tak babi, že mi ji uvaří, ale že jí musím postupně říkat, co dělat :sweat_smile: .
Jani- rozkaz- jasný :wink: ! Nevíš něco o Mili? Začínám být pěkně nervní.
29. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
Milu pise: ahoj. Tak to mam za sebou. Delali mi CT jak s kontrasni latkou, tak bez. Trvalo to chvili. Vysledky budu mit ve stredu na chirurgii, takze se konecne neco dozvim. Za odmenu jsem si dala 3 chlebicky :grinning: To se musi :grinning: Kdyz do me pustili tu kontrasni latku, tak to je pocit jak kdyz jsem se pocurala, najednou takovy teplo :wink:
29. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
MILI: Ahoj, tak to mám za sebou, dělali mi CT jak s konstrastní látkou tak bez. Trvalo to chvíli. Výsledky budu mít ve středu na chirurgii, takže se konečně něco dozvím. Za odměnu jsem si dala 3 chlebíčky :slight_smile: , to se musí :slight_smile: , když do mě pustili tu kontrastní látku, tak to je pocit, jako když jsem se počůrala. takový zvláštní teplo. :wink:
29. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
autor
Campi, tak to si nemyslim, že až v půl roce rozlišují děti den a noc a teprve po půl roce je to důležitý. Já myslim, že šestinedělí neřešit, ale pak se začít pomalu snažit o pravidelnou dobu usínání. Každá máme jiné priority a nic proti, pro mě osobně je ale režim usínání a naučení spánku v noci důležitější než vyvařování lahviček a fakt bych to já osobně nepodcenila a nezačala s tím až v půlroce, to už je celkem pozdě.
29. kvě 2009 v 11:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.