• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
Vosí hnízda jsem loni dělala tyhle:
Ingredience: Těsto: 300 g drcených piškotů, 120 g moučkového cukru, 120 g másla, 3 lžíce mléka, 6 lžic rumu, 2 lžíce kakaa
Náplň: 120 g moučkového cukru, 120 g másla, 2 žloutky, rum piškoty na přiklopení, moučkový cukr na vysypání formiček

Postup přípravy: Z uvedených přísad vypracujeme hladké těsto. Z těsta ukrajujeme malé kousky, které vpěchujeme do formiček úlků vysypaných cukrem. Do vpěchovaného těsta uděláme vždy koncem vařečky důlek, který vyplníme máslovou náplní. Přiklopíme piškotem a vyklepneme z formičky. Dáme ztuhnout do ledničky.
Náplň: máslo, cukr a žloutky utřeme v hladký krém. Můžeme dochutit rumem.

Ale moje babi dělá lepší, nevim, taky mi chutnají ty hodně měkký a mokrý. A někdo taky dělá ořechový, ale nemám recept.
10. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz
jo jo,my jsme tři,my jsme bratři :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: teda sestry :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ségra mi psala,že včera u ní byl známý a Sárinka hned mezi dveřma hlásila,že má maminka v bříšku miminko,jako když mu chtěla říct,aby nechodil dál :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a pak hlásila tátovi,že tam byl u nich pán :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz
vosí hnízda jsou nejlepší cukroví co znám, ale líp se dělaj ve dvou
10. pro 2009 ve 14:54  • Odpověz
autor
Na hnízdech mě hrozně štve jedna věc - piplačka hrozná a pak si k tomu s P. sedneme a sežereme půlku na posezení :sweat_smile:
Loni (nebo vlastně předloni, loni jsem asi ani moc nepekla) jsem si na to koupila takovou rozevírací formičku a to celkem šlo.
Leni, Sárinka je super, na tohle se fakt těším, až bude mít Honzík různý řeči.
10. pro 2009 ve 14:59  • Odpověz
Leni dík :wink:
mel pohledej, at porovnáme recept :slight_smile:

jj asi máš puzzi pravdu, kdyby zuby tak asi plače po probuzení a jen tak nepřestane! já ho sledovala, on se nejdřív mrví v postýlce, pak se dostane spící do kleku a najednou šup a sedí a kouká,když jsem tam tak se začne řehnit, když ne tak začne fnukat, to je ta lepší varianta.Potom se někdy mrví v postýlce, cestuje a u toho knourá až se dostane do blbé pozice tak spustí řev.Taky je pravda, že jsem ho dneska dala do pytlu a malinko jsem mu tím znemožnila pohyb.
10. pro 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
Anippe, no přesně tak tvůj popis. My tam pak přijdeme, Honzík si sedne, usměje se, já ho položím, rychle ale fakt rychle odejdu (než si zase sedne), lehnu si, 5 minut je ticho, pak se zase začne asi mrvit a něco kecat a pak už je probranej tak, že mu trvá hodinu než znovu usne, v rámci tý hodiny buď něco kecá, hází si dudlíky ven anebo kňučí, že si s ním nechceme hrát.
10. pro 2009 v 15:02  • Odpověz
no to ona řeči má :grinning: ,tuhle u nás nedávno byla a dostala kus sýra,podívala se na něj a pak se nás zeptala,jestli v tom je tuk :grinning: :grinning: :grinning:
pak jsem na sobě měla kalhoty a řekla jsem,že se půjdu natáhnout a ona začala pištět a řekla,dostaneš na prdýlku,v kalhotech se do postele nechodí :grinning: :grinning:
a nejlepší je,když v metru začne nahlas hlásit,ukončete nástup a výstup,dveře se zavírají,příští stanice Zičín / Zličín/ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tenkrát tam v metru byly asi ne zrovna pražáci a jak tohle Sárinka začla volat,tak se začli zvedat,že jsou na Zličíně,pak se zeptali jednoho pána,jestli to je Zličín,tak jim řekl,že ne,že ještě 8 zastávek :grinning: :grinning: :grinning: ,ale Sárinka prostě řekla Zičín a oni to slyšeli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a když s ní jedu autobusem,tak pozdravý na celý autobus dobý den :slight_smile:,je to zlatíčko
10. pro 2009 v 15:07  • Odpověz
a každýmu říká,že bude mít báchu,že bude vozit kočárek,hrozně se těší
10. pro 2009 v 15:09  • Odpověz
10. pro 2009 v 15:11  • Odpověz
hm tak to máš ještě dobrý, já když si ho dovolím položit spustí řev, takže sedět u postýlky se mi nechce, vezmu si ho do postele a po hodině udělám trochu mlíka :sweat_smile: po tom usne

mám takovej pocit, že A. první slovo bude papat :sweat_smile: začíná to opakovat a ví co bude následovat, pomlaskává si u toho :sweat_smile: naučil se ted kde jsou očička, tak všem na potkání vypichuje oči.....nejvíc kočce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a musím vám popsat jak pokračuje stání....už si troufá víc, ale když už stát nechce, začne mě volat(to je takový zvláštní křik) já přijdu, podržím ho za ruce, řeknu hačí a on si opatrně sedne.Když má odvahu sedne si sám, ale je mi ho až líto, jak žuchne a jemu se to evidentně vůbec nelíbí, takže spíš stojí, křečovitě se drží a volá o pomoc....jsou tak sladcí :sweat_smile:
10. pro 2009 v 15:17  • Odpověz
autor
Anippe, Honzík říká Am jako Ham a Ne :sweat_smile: Ukázat umí nos, oči jen někdy. Ale neumí to sám na sobě, jen na jiných. takže já se ho zeptám Kde máš nos? A on sáhne na můj :slight_smile:
Leni, to je bomba s metru se Zičínem atd., o to budu asi ochuzena, jelikož MHD nejezdíme :sweat_smile:
Jo, Anippe, mlíko by zabrala na Honzíka probranýho v noci asi taky a usnul by třeba dřív, ale my jsme si řekli, že v noci to není hlad, že se tím jen uklidní a prostě mu nedáme, to tam radši hodinu furt dokola chodíme :sweat_smile: Max. dáme čaj, kdyby měl žízeň, ale to 3x potáhne a zhnuseně to odhodí :sweat_smile:
To je hezký s pokřikováním, že neví jak dolů. My máme mezi kuchyní a mou pracovnou takovej menší schod, když Honzík lezl, tak ok, slezl i vylezl, ale teď jak chodí, tak se mu nechce na zem (to jen někdy), tak tam stojí a povykuje, ať mu podáme ruku, aby mohl sejít ze schodu. Jsem zvědavá, kdy se to naučí sám, trénovat to tu může.
Honzík zestoje do sedu padal a nebál se kupodivu, to mu šlo, žuch na plenu a někam si odlezl.
10. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
Ještě Anippe, my ho někdy položíme a taky spustí brek, ale rychle odejdeme a on do 5 sekund brečet přestane, když nás nevidí :sweat_smile:
10. pro 2009 v 15:24  • Odpověz
....annipe a Stele taky vypichoval oči :grinning:

holky teda po sportu je sprcha snad normál, ikdžy je fakt že ne všude jsou ty sprchy v takovým staviu že bych tam vlezla..

cukroví hodlám péct, už mám nakoupené suroviny, stáhla jsem nějaké recepty z MMB a uvidíme.. do teď jsem dělala vánočnéí úklid.. :grinning: ale chci péct, aby Stela aspoň cítila tu vůni..

holky a není to tím, že se tak budí, že se vzbudí tím, že si třebakleknou nebo tak? teda četla jsme článek kdysik že se děti budí i víc tím, že je to butí se třeba převalit na břocho a tak.. to už Alex s honzíkem asi nemají, ale třeba to mají s tím sezením,klečení a pod.. jestli mě chápete :sweat_smile:
puzzi, no ven bych taky nechodila, má určo oslabenou imunitu tou horečkou a taky by se mohl ještě na studeným vzduchu třeba nachladit..snad to budou ty zuby..
jo švagrová hrdě nedávno hlásila první zub a já se dneska koukla, a říkám jí tam jsou dva.. ona je totiž neviděla, a jen šahala. ale díky tomu už vím, že to určitě poznám, až se Stele nějaký vyklube :grinning:

evi, no já doufám, že se Stela prostě rozjí až bude moct jiný věci.. chtěla jsme přestat pomalu kojit, ne jako naráz, ale postupně do toho roka, protože jsme se chtěli už snažit o další mimčo přirozen, ale když budu takhle kojit tak to podle mě nemá cenú.. to mě trochu mrzí.

za chvíli mám návštěvu, tak jdu ještě trochu poklidit.
10. pro 2009 v 15:26  • Odpověz
autor
Tak já mizim, Honzík spal přes dvě hodiny, dopo hodinu a něco, tyjo, tolik volna na mě, to musí bejt super s miminama, co spí půl dne v klidu v postýlce :sweat_smile: No né, jakože tohle super, ale jasně že jiný věci např. noční kojení po 3 hod. zas takovej vodvaz není :wink:
10. pro 2009 v 15:26  • Odpověz
autor
Kay, jo, asi je to tak s tím kleknutím a posazením a pak najednou je něco zaujme, probere a je to v tahu. Právě proto my jen přijdeme, mlčky položíme a hned odcházíme, abychom ho nějak ještě nepodporovali v bdění. Ale někdy je vtipnej a něco mu řeknu vtipnýho a asi to trochu zkazím.
10. pro 2009 v 15:29  • Odpověz
kay, ale ted je vypichuje na povel :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
puzzi to se máš, že takhle vydrží Honzík sám v postýlce, to se mi povedlo snad jednou, že jsem ho položila a on usnul sám :sweat_smile:
10. pro 2009 v 15:42  • Odpověz
autor
Tak až teď je vzhůru, P. mi ho přinese.
Tohle máme dobrý, že Honzík usíná jedině sám, kdybychom tam byli u něj, tak by asi nepochopil, že má spát :sweat_smile: Blbý je to v cizím prostředí, kde se sám bojí, ale když bychom byli u něj, tak by skákal v postýlce a chtěl k nám.
10. pro 2009 v 15:45  • Odpověz
tak to je dobrý

Co musí udělat muž :
zasadit strom, postavit dům a zplodit syna.
Co musí udělat žena :
zalévat strom, uklízet dům a starat se o ty dva blbce.
10. pro 2009 v 17:39  • Odpověz
Povídá černoch bělochovi:
černý se my už narodíme,
černý jsme - ať je nám zima nebo horko,
černý jsme - i když je nám špatně a černý i umřeme.

Kdežto vy se narodíte růžový,
když je vám zima jste fialový,
když je vám blbě jste zelený,
když jste nemocný, jste žlutý,
když nemůžete dejchat, jste modrý,
když se vztekáte zrudnete
a teprve až mrtví máte barvu bílou.
Tak kdo je tu, kurva, barevnej !!! ??? !!!
10. pro 2009 v 17:39  • Odpověz
Puzzi, já to nemyslela, tak že jsi prase, to se omlouvám. To bylo jen řečnický výraz. No,já si samozřejmě po každém sportu myji hlavu,nemám s tím nejmenší problém.To uschne v létě samo a v zimě dámm mokré vlasy pod čepici stejně pak většinou jedu domů. Ono 90% holek se přímo po sportu nesprchuje. Ale mám za léta sportování odkoukáno, že holky co dělaly kolektivní sporty nebo závodně nějaké sporty a nemyslím tím v době 1. stupně základky,ale spíš aktuálně, tak všechny se pak po sportu sprchují, prostě už to tak mají navyklé. Ani v dobách,když jsem ještě hrála extraligu se nestalo, že by některá holka po tréninku nebo po zápase se nesprchovala přímo na místě, max. když nějaká ještě jela domů na kole. A to tam bylo třeba 12 holek.
Taky nepeču, tchýně peče hodně moc a my to stejně pak ani nesníme.
Ty Puzzi to cukroví vypadá dost dobře, ale já si netroufnu,ale mám skromný dotaz nebudeš už ho náhodou mít hotové do středy příštího týdne?:sweat_smile:
Tak to bylo jasné, že vás nesprchovaček tu bude většina. :confused:
Ty voe, P. je fakt hospodyňka jak sviňa. Já šití nenávidím, dostala jsem kvůli zfalšování vzorníku ze šití v 8.třídě 2. z chování. :sweat_smile:
Tak na příspěvky,kde se vyměňují recepty nemám jak reagovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Leni, to je prča se Sárinkou.
Anipp, ježiš ubožátko malé se mu nechce žuchat na prdku.
Jinak dneska s dvojkama očistec protivný jak činže. Mám dost, teď jsem je vrazila P. a řekla, že budu 10 minut předstvírat, že jsem svobodná a bezdětná. :grinning:
10. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
10. pro 2009 v 17:54  • Odpověz
Vykoupáno, uspáno a musím říct, že dnes se plně ztotožnuji s hesle: Žádné dítě není tak roztomilé, aby matka nebyla šťastná, když konečně usne.
Leni, šikulka jak se soustředí a snaží.
10. pro 2009 v 18:30  • Odpověz
autor
Tetes, to se neomluvej, já to tak nebrala s tím mytím a prase neprase, to byla normoš debata, v pohodě :wink: To věřím, že větší sportovci se mejou přímo po. Asi to mytí až doma je doménou nás rekreačních sportovců, co to jen tak ošulíme, ani se moc nezpotíme :sweat_smile: :grinning:
Jo, to cukroví udělám teď někdy, ve středu bude! Doufám, že sraz klapne, že bude už Honzík ok, ale snad jo, když nekašle, nemá rýmu, tak snad fakt ty zuby. Ve 4 jsme ho šli nakonec vzbudit, spal tvrdě, byl hodinu a půl ok, pak začal kňourat, chtěl se jen nosit, věšel se na mě, i v náručí kňoural, jíst nechtěl nic, ani piškoty (to je co říct), v 6 začal bejt unavenej, tak jsme šli koupat trochu dřív a asi už spí. Asi ho sakra bolí ty posraný zuby, že nechce kousat, vypil před spaním 250 mlíka, to je na něj dost, to normálně nedá, takže hlad asi měl. Doufám, že už se prořežou nebo tak něco!
Taky nepečeš, Tetes? :grinning: Jsem si říkala, že po dlouhý době zas píše Eva, což je super, akorát že s Evou přišlo téma recepty (teda jako né že by ho nahodila, ale časově se to shoduje), takže se bojim, že se zas Eva odmlčí :grinning:
Leni, jú, jak hezky sárinka peče :slight_smile:
Tetes, heslo dnešního dne, souhlas!
10. pro 2009 v 19:04  • Odpověz
Tetes, souhlasím s tebou. Lukýska miluju, ušmudlala bych ho k smrti, ale když se na něj můžu jít před spaním podívat jak hezky chrní, tak jsem nejšťastnější. :dizzy_face: Ne kecala bych, je hodnej - když zrovna "nezlobí". Po třech a půl hodinách co ho díky AJ nevidím se na něj dokonce i těším. :wink: A jéééé v tý chůvičce se začíná něco ozývat. :fearful:
10. pro 2009 v 19:19  • Odpověz
Puzzi,až jednou Evina dorazí a nahodí téma vaření a pečení,tak budeme vědět, že svět se zbláznil. :grinning:
10. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
autor
jasně, Eva začne péct a Mel bude spát do oběda :grinning:
10. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz
tetes: já dělala závodně 10 let volejbal a dokud jsem neměla gynekologické problémy, tak jsem se v šatnách samo sprchovala, protože jsem třeba nešla hned domů, nejezdila jsem autem...ale ted je prostě pro mě lepší, když to jde, vysprchovat se doma

jinak ted tu byli u nás tchánáci a prej, když mě tak vidí, tak dřív jak za dva týdny porod nebude...nevím z čeho tak usuzují, ale prej je to tak :grinning:
10. pro 2009 ve 20:27  • Odpověz
ahojte
tak beru zpět že katastrofa byla zažehnána...odpoledne znovu kojo co 1,5hodiny a teď večer excelovala když začla hlady řvát po 15minutách po kojení,než jsem doběhla domu tak byla vzteky flekatá až na prdely chuděra,dostala flašku a chcát nechcát,zejtra jdu k dr. a budu doufat že čekárna nebude moc narvaná nemocnwejma :frowning2:

ježiš nestrašte cukrovím :confounded: koupim šišku lovečáku,s tim udělám A. větší radost a pečení neřešim :sweat_smile:
10. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz
autor
Gucci, a nevěděli by to tcháňáci přesně? Třeba za dva týdny je takové docela hezké datum :sweat_smile:
Mysky, to jsou taky starosti. Holky,proč ty děti neumí hned po porodu mluvit a říct, co je trápí?
10. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.