• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
já s matkou běžně komunikuju přes skyp písemnou formou, cca obden mi napíše než jde spát, co je novýho a ptá se na Alexe, takže já na tom neshledávám nic divnýho. V 6 nedělí mi vařila, když byla u nás a jinak to za ni vzala babička, protože bydlí na rozdíl od mámi kousek. Taky mi matka prala a babi zase žehlila, hezky si to rozdělili. Možná vám budu připadat neschopná, ale já jsem první měsíc nedělala vůbec nic, jen kojila :confused: Kay má můj obdiv, že to takhle zvládá, úplně sama, já bych skončila na psychině....před porodem jsem vůbec netušila jak to bude náročný a z plánovaného pobytu mé matky jsem měla pupínky, ale dnes jsem ráda že u nás byla
30. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz
autor
Anippe, s tvým názorem na 6N se ztotožňuju a nepřijde mi divná pomoc mámy nebo babičky. P. vařit neumí nebo nechce, zkrátka nevaří, takže kdybych nestíhala a máma nebo babi se nabídly, byla bych ráda. Akorát že moje máma moc nevaří, myslim, že by mi vozila jídla od nich z práce ze závodky a to pro kojící fuj :sweat_smile:
Od tý doby, co se Honzík narodil, mi máma vlastně denně volá, někdy i dvakrát, vždycky pokecáme, co Honzík novýho, jak to jde a tak.
Anippe, já vás neděsím, já si nemyslim, že bude hůř, spíš jen že si dítě nevystačí samo. Ale Honzík si sám nevystačil nikdy a čím je větší, tím je to větší zábava ho zabavovat, pro mě bude určitě víc, já nejsem typ a užívání si ňuňacího miminka, já se těším na to učení chodit, mluvit a tak.
30. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz
anip.. to si nezasloužím :sweat_smile: prostě musím no..

tet, no je trochu jiná, iluze se snažím nedělat,ale někdy je to prostě jinak než doufám.. spíš jsou to jen přání.. ale reálně vím, že to prostě nebude tak jak si představuju, takže zase tak zklamaná nejsem. Ona mamka prostě nikoho neposlouchá, když ji poprosíš, aby Ti přišla pomoct umýt koupelnu, když jsem už nemohla drhnout vanu, tak umyla koúpmlet celý barák a je tu třeba 15 hodin. vím, že se to může zdát přece fajn, ale kdxž chceš a potřebuješ mít klid a fakt by Ti stačila ta malinká pomoct, je to spíš obtěžující, te´d budu zase vypadat jako nevděčnice, ale je to prostě tak. s tím telefonem, je jasné že nemohla vědět že jí volám z porodky, ale tím jsem blbě jen chtěla prezentovat její vztah k mobilu - je to tak vždycky, ona ho prostě nebere, a volá mi třeba za dva dny.. vždycky. Vzhledem k tomu žemě to zas až tak nemrzí, abych jí volala, tak končím se svým stěžováním tady, abych pak zase nevypadala jako stěžovatelka věčná :grinning: fakt byste ji museli znát, aby se to dalo pochopit.

evi, no ona zas tak nic nezkoumá, dělá ve výzkumném ústavu výstavby a architektury - je to architektka a dělá územní plány - tzn. řeší kde bude jaké potrubí atp. aspoň to jsem za posledních 20let pochopila.. :grinning: jinak to jde trochu mimo mě..

puzzi, anip, co se týče 6N taky jsme měla jiné představy, ale holt každá rodina je jiná a já věřím, e se to zlepší, jak bude Stelik trochu větší a bude třeba moct chodit ven. aspoň budu moct třeba jet k našim (jo jsme neříkala, že bydlí s babičkou cca 5 min autem od nás - to jen k doplnění té mamčiné absence času s epřijít podívat na Stelu nebo něco pomoct :grinning: ) nebo prostě někdo s ní bude moct jet a já si odpočinu. Ale možná si to jen maluju.. Na druhou stranu, abych řekla pravdu, taky nejsem člověk, který by snesl dlouhodobě někoho doma, ale asi bych to měla jako anipp, nejdřív bych byla opupínkovaná a pak byhc byla ráda.. Ale třeba to bude u druhého mimč a jiné :slight_smile:

a už si fakt nebudu stěžovat, už jen pár týdnů a bude líp.. :slight_smile: :sunglasses:
30. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz
Kay, ale zasloužíš a neodmlouvej :wink: většina z nás ví jak je 6N náročný...
30. kvě 2009 ve 13:13  • Odpověz
Kay:prosím tě klidně si stěžuj, já slibuju,že už budu mlčet, nebo všechny jenom litovat bez ohledu na to co si myslím. Teď určitě nemáš náladu na nějaké druhé pohledy a potřebuješ spíš podpořit a politovat,takže je blbost ti psát, že to třeba můžeš taky trochu špatně vnímat.Navíc v tomhle jsme prostě každá jiná, mě by v životě nenapadlo říkat mámě,ať mi přijde umýt vanu,když jí používám já a manžel,takže by jí podle mě měl umýt ten manžel......Takže se omlouvám, snad se máma zlepší a bude mít větší zájem a víc vám pomáhat.
30. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz
tetesko a ty by jsi se třeba nenabídla kačance v 6N vypomoct? :sweat_smile: ....samozdřejmě, že vanu může umýt manžel, ale já byla ráda, že máma vypomohla a P. mohl být se mnou a s Alexem jako psych. podpora a dělal jiné věci, jako vyřizování všech papírů, nákupy a u toho chodil do práce aspon na pár hodin.

Samozdřejmě každý má jinou rodinu, ale my si prostě navzájem pomáháme.Na oplátku P. dělá na baráku a já třeba na zahradě a taky tam nebydlíme a ze zahrady mám košík zeleniny za tu dřinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz
Jejej,tady to nějak houstne :astonished:
Tetes,ty jsi sluníčko,ty to myslíš vždycky dobře,jestli můžu připojit větu,tak já v 6N teda nejsem a ani nemůžu posoudit,takže mě možná ukamenujete,ale taky bych si asi neřekla mamce o to,aby mi přišla uklidit nebo umýt tu vanu,já si myslím to samé co Tetes,že by jí měl asi umýt ten manžel......... Mě by to přišlo hloupý,já si ani doteď neřeknu rodičů o výpomoc doma ani tchánovi či tchýni,i když jsem měla nohu v sádře,tak jsem raději o berlích pajdala a snažila se doma sama,když byl manžel v práci,ale manžel se snažil hodně vypomáhat.
Já si naopak říkám,že je to náš baráček,my tady bydlíme,děláme si budžus a asi bych ani nechtěla,aby mi tu poletovala tchýně s hadrem nebo mamka dřela za náš nepořádek,to je můj názor,jestli budete házet kameny,tak prosím pozor,ať mi nerozmlátíte monitor :wink:

Každopádně,jak říká Tetes,každý to máme a vnímáme jinak,záleží na každém,jak si to udělá a zařídí
30. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
nene nehosutne, je to jen diskuse a mě zajímá na todle názor, páč si prostě myslím, že je potřeba si nezjištně pomáhat v rámci rodiny:sweat_smile: samozdřejmě vše musí mít jakási pravidla a né že si polezeme do baráku jak se nám zachce a budeme si tam dělat co chceme. Nebo jako u Rioko, že to bude rozkazem!
30. kvě 2009 ve 14:15  • Odpověz
autor
Já bych si o umytí koupelny mámě neřekla, to by mi bylo blbý a nevim co ona na to, ale kdyby se nabídla, že nám pomůže a uklidí, tak by mi to divný nepřišlo a ráda bych pomoc přijala.
Máma je spíš přes zahradu a my s P. moc ne, tak to si o pomoc klidně i řeknu, mámu to baví.
30. kvě 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já teda jsem taky ten typ:všechno sám, ale když jsem byla těhotná a nic jsem nemohla dělat, tak jsem byla ráda, že mamča přijela a uklidila nám tu (náš bordel). Je fakt, že od tchýně bych tuto pomoc teda nepřijala. No a manžel se z toho mže v práci připosrat, takže ještě po něm chtít domácí práce je docela blbý.
Dneska jsme byli v plavču-byla volná hodina, takže to proběhlo celkem v pohodě :slight_smile:
Jinak se dnes jen flákám...
30. kvě 2009 v 16:31  • Odpověz
Ahojda holčiny,
já po tom císaři byla hodně ráda, že mi máma ten týden a půl pomáhala uvařit, uklidit, vyžehlit. Já si i v klidu mohla zalézt do postele a prospat se, protože jsem věděla, že se o Lukyho někdo řádně postará. Od tchýně bych pomoc nechtěla, ta měla v porodnici strach si malého vzít do náruče, jako by vážil dvě kila a né čtyři. . .
30. kvě 2009 v 16:37  • Odpověz
anippe:no stavíš to na mě moc černobíle, samozřejmě,že bych Kačence pomohla v 6N a moje máma mi taky pomůže, ale hodlám být soudná v tom, že moje máma k té pomoci taky ještě chodí do práce a má k tomu ještě i svojí domácnost, takže když si bude chtít po práci odpočinout a zrovna se jí nebude chtít jít ke mě, nebo mi vyvařovat ten daný den, tak si nemyslím, že bych se kvůli tomu nějak zlobila. Dítě si pořizuji já a manžel ne moje máma, tak nemůžu čekat, že najednou musí všechno jít podle toho jak já si písknu. My si v rámci rodiny taky pomáháme nezjištně a máma i tchýně sem třeba za mnou chodí a vyvařujou,nebo zavolají co bych chtěla a donesou,Petr našim taky pomáhá na chalupě,to je samozřejmost. Ale když třeba nabízeli Petrovi, že nám vyperou oblečky pro mimča a vyžehlí, tak jsem byla strašně ráda, že jim P. sice poděkoval,ale řekl, že to zmákne. A pak mi mezi čtyřma očima říkal, že by si musel připadat jako neschopnej blbec, že proč by to měly dělat mámy,když to josu naše děti a oni stejně jako on chodí do práce a k tomu ještě vyvařujou zbytku rodiny.A co se umytí vany týče,tak si myslím, že byla řec o mytí vany v těhotenství a ne v 6N a i kdyby v 6N, tak myslím, že umytí vany zabere tak 5 minut,takže to ten chlap mohl zvládnout, bylo by mi vážně blbé si kvůli tomu volat mámě,aby šla po nás umýt špínu. Píšeš,že P. chodil do práce alespoň částečně, ale to moje máma chodí taky,nakupuje pro svojí rodinu a vaří svojí rodině, tak by mi to přišlo trapné a nerada bych zaměňovala pomoc za dělání si z mámy služku. Třeba když je máma v důchodu nebo když si vezme volno a je celou dobu u tebe doma,tak je to něco jiného,ale když chodí do práce a má k tomu i svojí domácnost, tak přeci všechno musí mít nějaké meze.Takže mít doma chlapa a volat mámě ať mi přijde umýt vanu to už je pro mě překročení těch mezí, ale zavolat mámě,jestli by mi neudělala polévku nebo nás nepozvala na víkend na oběd nebo vzala děti ven, že si chci zdřímnout mi přijde v pohodě, ale když by mi řekla nezlob se my už jsme pozvali na víkend známý na návštěvu, tak bych se nemohla zlobit, páč nepředpokládám, že mým 6 nedělím a pořízením dětí končí život mé matky jako její osoby a začíná pro ní život jenom babičky. Nevím jak to jinak vysvětlit.
30. kvě 2009 v 16:55  • Odpověz
Tetes: řekla jsi to hezky :slight_smile: a v plném s tebou souhlasím :wink:
Jak se jinak máš?co prcci,už asi do tebe musí pořádně kopat,viď?

Mel: tak co Lukýn?a jak se cítíš?

Jinak jsem docela "mrtvá",dnes jsem využila,že jsem v baráčku sama,tak jsem se pustila do gruntu,dokonce jsem v koupelně začala drátěnkou drhnout spáry na dlažbě,noooooooo,to jsem si teda dala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale už mám vegáček,teda ještě na mě čeká to prádlo na žehlení,ale myslím,že dnes už se to nezblázní :dizzy_face: udělám si kafíčko a k tomu pěkně budu máčet čokoládku,no mňaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam :slight_smile:
30. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz
a jinak jsem naprosto v poho :slight_smile: ,až se tomu sama divím,i manžel se bál,že od MS budu zavřená v ložnici,nebudu jíst ani vylézat a že budu truchlit,ale řeknu vám,že až to sama nechápu,truchlila jsem akorát v ten čtvrtek ráno a to tak hoďku,od té doby jsem fit a s :slight_smile:
30. kvě 2009 v 17:33  • Odpověz
Ahoj holky,

tak už máme doma Meggie, je to drobeček. Má asi 30 dkg :grinning: .Všude lítá, skáče a trhá a Monty je z ní chudák celej vyjevenej, nechápe co se děje :grinning: . Ale snaží se, za pár dnů to snad bude lepší :slight_smile: .
Jelikož mi dává jejich seznamovaní trošku zabrat, tak se omlouvám, že nebudu reagovat, ještě jsem vás ani nestihla dočíst, tak se nezlobte.
Fotky prcka i s Montym dodám zítra.

Jo Leni, super, že ti to tak jde :wink: . jsi holka šikovná a tak to má být..přece se nebudeš hroutit, když víš, že IVF na tuty vyjde a to je jasný jako facka :wink: .A třeba.....když si teď dáte malou pauzčku, tak to zrovna vyjde...moc ti to přeju a držím palce. :slight_smile:
30. kvě 2009 v 17:46  • Odpověz
Milo,děkuji :wink: no však já s tím těhu čekám na tebe :wink:
30. kvě 2009 v 17:49  • Odpověz
Mel:však jo,když si mamí vezme dovolenou,protože sama chce a celou dobu pomáhá,tak je to super a určitě to moc pomůže,ale taky jsi to asi nebrala jako automatiku,ale byla jsi jí za to vděčná.Ty jo Lukáše bych se snad nebála vzít do náručí ani já, takovej velkej kluk.
Lao:jasný,souhlas, ale ve chvíli kdyby toho měla ještě i máma hodně v práci, tak by mi bylo blbý spíš říct mámě než manželovi, páč máma má k tomu ještě i svojí domácnost......
Leni:kopou,ale převážně do žeber,takže už se v noci budím bolestí a mám strach se jakkoliv pohnout,že to bude bolet ještě víc..... :frowning2: Už to fakt není žádná prdel to těhotenství,ale zase alespoň vím, že už se to blíží.....Když tě tak čtu,tak jediné po čem se mi tady teda nestýská je úklid domácnosti. Já s tím asi budu mít sakra problém až budu doma, tady fakt na nic nehrábnu a už vlastně dlouho před tím doma jsem nic nemohla a všechno dělal P. , že jsem si dost odvykla. Takže to vážně bude prekérka......
Ta chvíle kdy ms přijde, je vždycky nejhorší :frowning2: , pak už se s tím člověk nějak sžije a ví že mu nezbývá nic jiného než bojovat dál. Fajn, jdu si pro čokoládu. ať v tom nejsi sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz
jakou máš čokoládku hm? :slight_smile: já tu mám milku s celýma oříškama, belgickou bonboniéru,ty mušle,mňam,tu jsem schopná sežrat sama na posezení,ale rozdělím se s tebou ,chceš? :grinning:
posílám ti mléčného koníka..........na :wink:
30. kvě 2009 v 17:56  • Odpověz
no dobře,tak i hvězdičku :wink: :grinning:
30. kvě 2009 v 17:57  • Odpověz
a víš co,dáme si jí na půl,co ty na to :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 v 17:57  • Odpověz
Leni, tak to máš štěstí, že na mě čekáš..já se pokusím, aby se nečekala dlouho :wink: .
Já si teda čekuládu nedám, ale budu v tom s vámi :wink: :slight_smile: .
Tet, ty ti dávají zabrat..no aspoň víš, že je máš..ale někdy je toho asi moc, viď? A domluv se s P. že než se vrátíte s dvojkama dom, ať zařídí úklidovou firmu a pořádně ti to tam uklidí :wink: .

Leni ty si prdláááááááááááááááá :grinning: . A to je správný a tak to má být...Tet doufám, že sis na čokoládkách od Leni pochutnala :grinning: .
Já vám můžu hodit maximálně bramboračku, ale to se mi nechce, páč bych měla oblemcanej monitor :grinning: .
30. kvě 2009 v 18:13  • Odpověz
ne nehoustne, já to chápu, že se to rak dá vidět a možná jsem to neměla psát, bo moje matka je fakt jinde.. Ona se samozřejmě nabídla, že mi pomůže uklidit, a hlavně je úchylná na úklid a ji to baví, asi hned po práci ze všeho nejvíc, takže to byl vlastně ústupek ode mě, jsem jí chtěla udělat radost a poprosila ji jestli by mi teda neuklidilakoupelnu..
Martin prostě na úklid není, je to hrozný bordelář a to já nezměním, ikdyž věřím, že spousta chlapů takových není.. zase umí zorganizovat festival pro 15tis lidí.. no každý umíme něco.. a s mamkou jsem byla domluvená, že když budu v porodce, přijde sem uklidit, koupila si kvli tomu vysavač za 60tis - jenpro ilustraci že ji to uklízení fakt baví..

jo a zaúkolovala jsem z porodky M. aby se domluvil s tchýní,. že sem přijde taky pomoct s úklidem, aby si nepřišla odstrčená.. tak tu byla i tchýně.. já naštěstí ne.. ale vrátilo se mi to a hned jak jsme přijeli z porodky,nasáčkovalise nazahradu, aniž by se domluvili..

jiank aby bylo jasno, já jsem palice dubová, s mamkou se sice hádáme, ale máme se rády.. a víme kdo může od koho co očekávat. Jen jsme aistěma hormonama teďtrochu jiná. Vždycky si dělám všechno sama, ikdybych měla na hubu padnout, jen kdyžjsem měla už bolesti takové, že jsem s enemohla skoro hnout, ráda jsmevyužila její nabídky.
ale abych tu nevypadala blbě a jako stěžovatelka, už to psát nebudu.

ještě prosím holky, kdo máte ten carry baby, můžete mrknout do mého albana fotky, já to zkusila,ale nějak se mi zdá že to mám blbě. Stela měla hlavu docela dost zalomenou a ten jeden pruh jkí plandal na hlavě a do očí a to se jí nelíbilo..
30. kvě 2009 v 18:22  • Odpověz
ahoj holky
tak jsme dneska byli akorat tak v prdce..ale M. mi slibil ze me me aspon na nakup ..potrebuju dziny..a natelkniky a triko na leto ....a asi jedno kojici aspon ...
stvou ty ploty ale nemela bych ani kde nakojit jako fakt hnus pocasi..
jee milu ty mas doma uz ditko se tesim na foto
debata o pomoci mamy..ja se o nic nikoho neprosila a taky mi ji ani nikdo nenabidl..
ale M. je zlatej postaral se o me dostatecne kor prvni tejden,...pak teda peklo kdyz chodil do prace jsem jedla jen rano snidani a pak az prisel on...
no ale kdyz jsem chtela poradit s domaci polivkou ..fakt jsem nikdy polivky nedelala pac jsem ji ani nejedla ..tak mi prisla pomoct (a zaroven vyzkouset mixer co mi dala :slight_smile:) chtela ho taky) a uvarily jsme takhle polivku a koprovku....bylo to super a ocenila jsem to pomohlo to ....ale ma svou praci a svuj zivot a taky bych nechtela pomoct uklizet chtela mi umejt okna :slight_smile:))
30. kvě 2009 v 18:28  • Odpověz
si teď tady připadám jakkdybychbyla neschoúpná.. :rolling_eyes:
30. kvě 2009 v 18:34  • Odpověz
jeeee kay ta je krasna a muzu ti rict ze to mas dobre ja mam obyc a vypada to podobne musi bejt do klubicka a nozicky krizem ....
30. kvě 2009 v 18:36  • Odpověz
ale hovno kay ..ja taky nemela zadny prolemy a mam fakt skvelyho chlapa ...a to nechci rict ze ty ne...ale on se proste dovede postarat bombove o domacnost..ja vim treba kdyby se mi neco stalo tak on nebude potrebovat zadnou pomoct ...jediny co nemuze je kojit ale jinak funguje uplne
30. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz
Kay prdlajs neschopná, to není pravda. Každá máte jinej názor a nikdo to nebere tak, že jsi divná nebo tak...žádná z nás totiž nezná tvojí matku a jak píšeš, tak já bych z ní za chvíli vyrostla. Hele a jestli je manža bordelář jako můj, tak chápu jak to myslíš, on a úklid nejde dohromady..Jsi normální a hotovo a můžu ti říct, i přes to, že nejsem těhu, že moji tchýni taky někdy zneužiju aby mi pomohla..mamku ne, ta bydlí daleko. Ale tu třeba využívám teď, nemáme kvůli koupelně pračku, tak jí vozím prádlo na vyprání a i mi to vyžehlí..no a..
Každá to cítíme jinak a taky to káždá jinak myslíme a hlavní je, že někteří manžele jsou fakt dobrý, že uklidí, jinej manža by uklidil rád, ale neumí to ..znám to od manži, uklidí tak, že jen věci přemístí jinam a hotovo. Podlaha se přece mýt nemusí a vana?? ta už vůbec ne :grinning: .Takže pohoda a klídek,každá jsme jiná a hotovson. Takže každá máme jinej názor a podle mě jsou všechny správný a to kvůli tomu, že jen my víme jak to doma máme a jak to tím pádem cítíme :wink: .
30. kvě 2009 v 18:43  • Odpověz
Jen abych upřesnila jak to myslím s tou tchýní..že až budu doma s mimčem, že jí občas zneužiju, teď néééé :grinning: .
30. kvě 2009 v 18:47  • Odpověz
Milo,abys neřekla,tak jsem ti hodila taky kousek čokolády,ALE,zrovna se to odrazilo oříškem od monitoru,takže musím pro hadřík a ten obtisknutý kousek setřít,jinak nepoznám,kde mám řechtajícího smajlíka

tak,už jsem to otřela a ejhle,smajlíci jsou vidět,takže :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 v 18:50  • Odpověz
a očekávám od tebe trošku té bramboračky,mňam,tu já ráááááááááááááááááááááááád :slight_smile:
tak Milu,nebuť labuť....................
zběračku.........................
tak alespoň lžíci :wink:
30. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.