• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
si dej někde inzerátek máš
2. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
autor
Pudly, neležela bych, ale měla bych blbej pocit, kdybych měla :sweat_smile:
Mně připadá, že v prvním měsíci dvou vypadají skoro všechny děti úplně jinak, než pak později, pak už si tu podobu docela drží, co myslíte?
2. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz
no právě že to s tím dítkem to ležení nějak nejde i kdyby člověk moc chtěl :frowning2:
jo ta podoba se pak tak nějak už drží, než před tak ty dva tři M. to se mění ze dne na den. :grinning: to otevře oči a je zase někdo uplně jiný :grinning:
2. bře 2010 v 15:05  • Odpověz
a kdy jdeš nebo už jsi naspátek?
2. bře 2010 v 15:07  • Odpověz
dneska je zae moc hezky svítí sluníčko a Edule ho zase prospí :grinning:
2. bře 2010 v 15:08  • Odpověz
autor
Teď jedu, pak ještě jazykovka, napíšu až večer.
2. bře 2010 v 15:38  • Odpověz
Puzzi tak ať je vše ok a těším se na fotečku.
My jsme se dneska potkali s Campi s Ladunkou, Tek s Olíkem a Terkytkou s Marjánkou. Pěkně jsme se prošli po lese. Vám řeknu ty dětičky zase porostly, to je krása.
Holky ještě jednou moooc děkujem za dárečky, jsou krásný.
2. bře 2010 v 17:21  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
2. bře 2010 v 17:22 • start1406
autor
Jsem zpět z gyndy a jazykovky, vše ok, fotku nemám, byla to jen taková šmouha, tak snad příště! Za tři týdny mi dr. udělá ten NT screening, doufám, že nějak pořádně, on je u toho UTZ takovej nemluvnej, nic mi neukáže, neřekne... Mám průkazku, tak aspoň tam si vždy počtu co a jak :slight_smile: Žádnej důvod špinění ani on nenašel, tak prostě nic, doberu ten duphaston a pohoda. Tak jsem ráda :dizzy_face:
2. bře 2010 v 19:59  • Odpověz
Puzzi obrovská gratulace, že je vše ok. Jen tak dál :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
puzzi super gratulace :slight_smile:)) jeste jednou
jani nemas zc ..kubik je fakt prdelka a nejvetsi kdyz spinka vid?
2. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
autor
Nechcete se někdo srazit teď středa, čtvrtek nebo pátek? Se doma nudim :sweat_smile:
2. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz
Sněhurka, Paleček a Quasimodo přijeli ke Guinnessům nechat se zapsat
do knihy rekordů.
První jde do kanceláře Sněhurka, za chvíli vyjde, celá září a říká: "Zrcadlo nelhalo,jsem nejkrásněší na celém světě, zapsali mě".
Další na řadě je Paleček, vejde do kanceláře, za chvíli je venku a směje se na celé kolo: "Jo! Zapsali mě, jsem nejmenší na světě.
Poslední jde Quasimodo. Za okamžik je venku, pěkně nasranej: " Kdo je,kurva, Paroubek?"
2. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
Gucci:Lee to na těch fotkách vážně sekne,opravdu roste do krásy. Krásná. :dizzy_face:
Puzzi:super, že na ko vše ok.
já mám tuten týden takový na houby,zítra jsem bez auta, ve čtvrtek mají děti cvíčo a v pátek musím nakoupit a uvařit,páč o víku přijede návštěva a poprvé budeme dávat dvojky spát k našim. Jsem z toho nervozní jako prase!
2. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
autor
Tetes, aspoň máš plán na příští tři dny, sice žádná hitparáda, ale aspoň něco :grinning: Nějakej nákup vlastně asi taky bude potřeba někdy kvečeru a v pátek odpo bych mohla k babi, jako ne že by to byly extra plány :sweat_smile:
Ale nabídka na setkání s kýmkoli (Plzeň, Praha) platí a klidně i další týden, už jsem se dlouho s nikým nesrážela, mám absťák :sweat_smile:
Tetes, vtip dobrej, ale spojení "tuten týden" možná holky pobaví i víc :grinning:
2. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
autor
Jo a poprvý dvojky k vašim - jsou tam občas zvyklý spát? Neboj, vaši i dvojky to určitě v pohodě zvládnou, si tu noc zkuste užít :wink:
2. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
jo tuten týden je dobrý :grinning:
puzzi blahopřeji :wink:
a holky super že jste se tak hezky srazily :slight_smile:
2. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jako nevím co se smějete, to je úúúúplně normální výraz. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Puzzi, ještě u našich nikdy nebyli,vždycky jenom na chalupě a tam spali venku v kočáru. U našich budou spát na rozkládacím gauči....no uvidíme jak to zvládnou,ale když budou mít ten jejich rituál a režim,tak by snad mohli.
S tím užitím, už jsem říkala kámošce, že mám strach,abych se nenalila a ve 2 ráno jim neplakala,že se mi stýská po dětech, tak říkala, že jí klidně můžu poňuchňat, tak jsem říkala, že na to bych si musela dát kromě vína i zelenou,abych jí opusinkovávala ouško. :grinning: V nejhorším případě jim ve 4 ráno půjdu nabídnout flašku s mlíkem. :grinning:
2. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz
autor
Můj táta si při hlídání Honzíka přes noc (asi 3x :sweat_smile:) dělal vždy srandu, že nám při každým vzbuzení zavolá mobilem, abychom nevyšli ze cviku, tak jedině že by ti vaši poskytli podobnou službu!
neboj, to se zvládne, fakt se snaž si to užít, noc bez dětí je přece úžasná nabídka! Hlavně ráno můžeš spát, jak dlouho bude chtít!
Možná by nebylo špatný bejt s dvojkama u vašich noc předem, aby si zvykly ve tvý přítomnosti... No anebo doufat, že to bude ok a vašim zavolat až ráno :sweat_smile:
2. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
brééé ránko

puzzi: obrovská gratulace k průkajdě :dizzy_face: :dizzy_face: a screening dopadne určo dobře, hlavně, že to špinění nic není :wink:
tetes: budete dávat spát dvojky k vašim? vy jdete někam kalit? se ti nedivím, že jsi z toho nervní, já jsem nervní i když je tchýně s Leou venku sama s kočárem (což se stalo jednou asi na 20 min. když jsem byla u dr. :grinning: )

dneska máme s Leou perný den, po o jedeme do nemocnice na kontrolu prdelky, už u toho neřve, tak snad to bude ok a pak hned na endokrinologii a pak budeme mít až do očkování od dr. pokoj..uff

puzzi: já bych se ráda srazila, ale taky mi to tuten :grinning: týden nevychází, dnes dr., zítra spicha s kámoškou z porodky a v pátek se jedem čučnout na vozík za kolo....ale můžem domluvit nějaký srazík na duben, to bych klído přijela do Prahy, to už bude Lea naočkovaná a snad už více v pohodě :wink:
3. bře 2010 v 07:19  • Odpověz
jo a budeme muset Lee nakoupit nové hadříky, včera jsme jí tak tak narvali večer do overalu vel. 62 :grinning:
3. bře 2010 v 09:06  • Odpověz
Ahoj děvčata,
jé srazík u puzzi, to se máte. A nějaký jiný zase někde v cukrárně neplánujete?
Jinak puzzi, gratulace k piškotovi :slight_smile:
Já jsem byla teď v pondělí na gyndě, takže toho 8.3. prďolu neuvidím, protože jsem jej už viděla a dr. řekla že už mi veme jen krev.
No já jsem totiž v upadla a bála jsem se, aby bylo vše v pořádku a tak, když jsem si šla pro lístek na peníze, tak jsem to takm řekla a šla jsem tedy na prohlídku.
Jinak nevím.......ale normálně už se nevolnost ustálila a za měsíc od KO jsem ještě kilčo shodila :sunglasses:, což jsem ráda,
ale doufám, že to mimískovi nezškodí.
Gucci:
nic si z toho nedělej, má švagrová porodila Davídka 8.12.09 a už 14 dní mu navléká 62
Buď ráda, že roste :wink:
3. bře 2010 v 09:46  • Odpověz
gucci:no není možný, ty vado 62 ještě nosí Kačka. :sweat_smile: Tak taky Leu předehnal v 6.N akorát Alex, jestli se nepletu. :grinning: Až jí budou 2 roky,tak vás doma zfackuje na jednu hromadu. :grinning:
Míša už má o 1300g víc než Kačka a spíš jak dvojče vypadá jako její starší brácha a tak nějak hůř se pod ty tři brady uvazuje čepka. :grinning: Přitom jí oba stejně, prostě Kačka má spalování po P. a Míša chudám po mně. :grinning: Bane, M. se totiž nenamáhá hnout, kdežto K. je jak když jí strčíš do eletriky.
A dneska mi teda od rána dávají pěknou sodu. Spí naprosto cik cak, M. u usínání řev do toho K. už se nudí,takže taky řev. to pak nevím koho dřív. Takže třeba chovám M., aby usnul a do toho nohou šudlim K. po bříšku a připadám si jako blázen. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
jo a flušou po mně jídlo a řvou furt jenom kralika,to jsou teda prázdniny tohleto, parchanti nic jim není svatý. :grinning:
3. bře 2010 v 11:31  • Odpověz
Luci: jsi upadla? hlavně, že je všechno ok a je fajn, že je ti už dobře :wink: ...Lea je o 3 týdny mladší než váš Davídek a 62 nosí už víc jak měsíc :grinning:
tetes: njn, je to maso, mě se navíc zdá, že bude mít dlouhý tělo po mě, takže všechno to má takové našponované, ale nevadí, pG hrozně rád nakupuje pro Leu v H&M, já mu dycky pošlu z mimibazaru na mail co má koupit a on hned naběhne do Štěrbohol kde ho už prodavajdy znaj a vybírají s ním oblečky a říkaj mu, kdy dostanou nové zboží a nosí mu to dokonce ze skladu z krabic :grinning: :grinning:
flušou jídlo? co jim to vaříš prosím tě :grinning: sodoma gomora :grinning:
3. bře 2010 v 11:56  • Odpověz
ahoj, něco k botičkám (z časopisu D-Test)
V době, kdy se dítě ještě nestaví, plní botičky, tedy ty různě pletené „capáčky“, pouze úlohu ochrannou. V okamžiku, kdy se dítě začíná stavět, musí – byť třeba měkčí obuv – plnit svůj základní úkol: udržet při zatížení kolmé postavení paty k podložce. Musí tedy mít pevný opatek a nizoučký podpatek. Šněrování musí sahat nad kotníčky.
Není ovšem možné opominout ani období prvního postavení. Je důležité, aby dítě při lezení nevytáčelo při odrážení chodidla ani příliš dovnitř, ale především ne zevně. Nejsou tedy již v době lezení botičky na škodu. Zabráníme tak možné změně osy patní kosti a vyvrácení chodidla, zvláště když se dítě staví pozdějí, než je obvyklé.
S prvním postavením v postýlce a pak stykem s rovnými terény bytu začíná proces celoživotního vývoje nohy s možnými chybami a následky pro celý život. Musíme věnovat pozornost správné hygieně, stříhání nehtů, zatěžování i cvičení končetin a správnému obouvání. Jde o výběr obuvi co do materiálu (pevnost, ohebnost, prodyšnost) a tvaru obuvi.

Zásadně – zvláště zpočátku – zajišťujeme nohy správně tvarovanou obuví nad kotníky. Situace je dnes o to horší, že značná část naší populace má tzv. syndrom chabosti tkání vzniklých ze středního zárodečného listu (laxitas mesenchymi) s volnějšími vazy, čímž je u nás deformování zvláště chodidel vzhledem k uvolnění všech kloubů častější a časnější. Teprve po rozvoji svalstva, kdy se dítě správně vyvíjí, je možno přejít na polobotky nebo sandály. Toto rozhodnutí je vysoce individuální. Platí to nejen pro obuv venkovní, ale i domácí, kterou nesmíme podceňovat zvláště vzhledem k času, který dítě doma nebo v kolektivních zařízeních tráví.

Dítě se musí doma přezouvat – pro udržení správného mikroklimatu nohy je změna potřebná. Doufám, že je nenávratně pryč doba měkkých domácích bačkor s přezkami či cviček bez řádné podešve. Měkké hřejivé bačkůrky by měly být jen prostředkem pro zahřátí.
Rozmohla se však – jak vidím ve svém blízkém okolí nebo slyším od svých pacientů – věc pro mne jako ortopeda naprosto nepochopitelná: děti chodí doma bosé nebo v ponožkách, protože chodit bos je prý zdravé. Ano, chodit bos je zdravé, ale v přírodním terénu, po trávě, písku, oblázcích či strništích, pokud to někdo snese, nikoliv doma po plochých podlahách byť vystlaných kobercem!
3. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:
Honzík taky měl 68ičku nějak hodně brzo, nevim, tak ve 3-4 měsících si myslim. Nojo, ale Lee jsou dva, tak to vyhrává :grinning:
Gucci, držím palce na KO prdelky, určitě bude zlepšení, to sama vidíš, že je líp!
Tak abyste věděly vy srazařky, tak ve středu za tejden pojedu k Mel, heč :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem úspěšná s misí "k někomu se pozvat" :grinning: Ale navrhujte klidně i další :sweat_smile:
Lumcag, upadlas venku na náledí? Ajajaj, to bych taky neměla nejlepší pocit, tak super, že ti udělali UTZ a je vše ok. Je fakt, že to dítě je v děloze už pevně zakousnutý a většina pádů a našich otřesů mu neudělá vůbec nic.
Kilčo sem kilčo tam, neboj, to je dítěti fuk:wink:
Tetes, co Míšovo rýma, lepší? Jsem zvědavá na nás druhomatky podzimní, co budeme psát my o skloubení dvou dětí, jestli bude Honzíkovi u kojení sourozence stačit, že ho budu drbat nohou za ušima, hm, to by bylo fajn :grinning:
Gucci, pG a HM je super, tam mají úžasný věci a pG má bezva vkus, jaks vždy psala, že na oblečení on je, no to je tatínek, ti povim :dizzy_face:
3. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz
ahoj tak jsem z5 od dr.
videla dutinku v deloze (coz je dobre) ale zdala se ji s ohledem na posledni ms MALA..TAK nevim
ale zase kdyby se to nevyvijelo ..tak neni videt ani ta dutinka ze jo :slight_smile:))
no uvidime v pondeli ale jsem klidnejsi ze to neni mimon
3. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz
autor
Tek, jupí, vždyť před týdnem nebylo nic, tak to je super, že je dutinka! prostě jsi otěhotněla nějak později, ale testy ti sílily krásně, já myslim, že to bude dobroš!
3. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Tek to je fááááááááááááájn že je tam :grinning:
Lum jak to že jsi sebou plácla ti bylo zle nebo led????
Dneska jsem byla u doktorky s malou domluvit se na očkování a dohodly jsme se že bude lepší dát i neštovice kvůli mojeho pásového oparu tak jsem ráda že jsem to vydedukovala dobře že by to bylo dobré uf uf uf
Lum a cítíš se dobře pohodička koukám 16tt to letí děsnou rychlostí :grinning:
Tek a už máš už nějaké nevolnosti :grinning:
Puzzi a co ty jaká ???
3. bře 2010 ve 13:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.