• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Anippe:no ty bláho skoro jsi se trefila ani o čtvrt hoďky. :sweat_smile: Šli jsme spát v 5 ráno!,ale dobrý neožrala jsem se, teda nééé moc. Ráno bez kocoviny i bolesti hlavy,ale skvěle jsem se pobavila. Měli jsme v plánu jít do kina a ještě předtím se jet podívat na nohejbalový turnaj,kam jsme dřív jezdili. NO,nakonec jsme zůstali sedět tam, na kino se vykašlali a pak s celou partou jeli na bowling a musím říct,že jak jsem ho dlouho nehrála,tak mi to fakt šlo. A ve 4 ráno jsem si dala svůj osobáček a porazila všechny chlapy a úúúplně v pohodě si budu nalhávat,že to nebylo protože byla většina zlitá. :grinning:
A teď ke dvojkám. Jsou to těžký zlatíčka,ale prostě to zvládli nad očekávání dobře. Já měla strach z usínání,když nebudou ve svých postýlkách,tam spali na rozkládacím gauči mezi sebou srolovanou deku,aby k sobě nemohli a okolo gauče peřiny,aby nikam nespadli. K našim jsme je odvezli kolem 15 hodiny a chvilku pobyli s tím,že by měly dvojky na chvilku spát, hele oni je na ten gauč uložili a oni fakt naprosto bez kníknutí se otočili a spinkali. Tak tím se mi hrozně ulevilo,ale nechápu,kde se to v těch dětech bere. No, a večer prý úplně paráda, Kačenka usnula hned a Míša si povídal a smál se asi hodinu,ale vůbec tam neplakal a pak v klidu usnul. A v noci se vzbudili jako doma,poprvé až ve 4,30 ráno a vstávačka v 7 ráno.Těšila jsem se na ně dneska jako blázen a my přijeli a oni úplně v klidu, jako žádné velké vítání,že bychom jim chyběli, až mi to bylo trochu líto.Ale naši to s nima fakt umí, a mámy přítel je na děti úplně litej a kačenka je z něj úplně hotová se vždycky rozzáří jak sluníčko,takže jim s nima bylo dobře a mám z toho velkou radost.Ale bylo by zvláštní,kdyby se jim ta separační úzkost vyhla.
A událost dne Kačenka už je na čtyrech a zatím se pohoupává páč ještě neví jak popolézt dopředu,ale už to nebude dlouho trvat. :dizzy_face:
7. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
autor
Tetes, super, tak třeba se zas někdy vaši s hlídáním nabídnou, myslim, že už nemusíš mít fakt strach, zvládly jste to všechny strany :slight_smile: Jo a to je normální s tím, že rodiče přijedou a děti dělají jakože nic :sweat_smile: Jsme se na tom shodly s vícero prosincovkama. my vždycky přijedeme k našim pro Honzíka a ten když nás vidí, tak se tváří, jakože nás neviděl asi takminutu, nic zvláštního, ale buďme rády, aspoň můžeme fakt být v klidu, že jim u dědy a babi není špatně.
Gratuluju Kačence ke skorolezení, to je šikula :wink:
Já jsem odpo využila volno na takovej větší úklid, sice to moc dlouho nevydrží, znáte to, ale pocit dobrej :slight_smile: A páč mě sere zima, tak jsem vytáhla z půdy jarní a letní věci a dala je prát, musím bejt připravená!
7. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
Puzzi:obávám se, že na přípravu na jaro a léto budeš mít ještě hodně času. :angry:
tohle je zajímavej článek: http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejsi-chyby-rodicu-v-prubehu-pohyboveho-vyvoje-deti-do-1-roku-61
7. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
Tetes tak to máš mega šikovné děti, duper že to tak zvládli a mohla sis dát relax, po těch nemocech dětí a podobně sis to fakt zasloužila a je skvělé, že i užila
puzzi taky mám pocti, že ta zima jen tan nezkončí, i když v Brně sníh není kosa jo
tetes ten článek jsem četla už na diskuzi o sezení, je pěkně napsaný ale stejně kdo si chce dělat po svém - jako na té diskuzi některým přijde pořád ok přitahovat děti za ruce, nebo na jiné zase strkat děti do chodítek
7. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
Holky,já vím,že jsem s tím asi trapná,ale děti jsou fakt naprosto úžasný,samozřejmě,že někdy koušou a dávají mi sodu a já pak padám na hubu,ale od jejich narození jsem nemusela řešit (kromě nemocí) nějaké větší peripetie. S kojením bez problému,žádné rozkousané bradavky....žádné prdíky,v kočárku jsem snad řev ani nikdy nezažila, od malička usínají naprosto bez naší asistence,spí takřka celou noc s jídle není větší problém a teď ještě zvládli takhle excelentně to hlídání a spaní v cizím prostředí, ještě tady u našich nikdy nebyli,páč se vždycky jelo na chalupu. Vůbec nechápu jak je možné, že jsou ty děti takhle bezproblémový.Si někdy říkám,kdy přijde ta ťafka. Samozřejmě, že třea Míša je ve vývoji dost opožděný,ale tohle je zase věc,která mě až tolik netrápí jestliže je pod kontrolou. vím, že to časem dožene.A omlouvám se za chvástání.
Rio,jasný každý si to dělá jak uzná za vhodné. Mně se jenom líbilo,jak je ten článek napsaný,tak nějak rozumně. Mě třeba zklamala ta něžná náruč,nemám rádá takové ty nařízení a že je člověk,pak pomalu hotovej,jak strašlivě dětem škodí,když je třeba z autosedačky vyndá špatně nebo je někdy pochována stojáka. A hlavně jsem ten odkaz poslala mojí mámě,né že bych s ní bojovala,ale prostě občas zapomene,že si to posazování nepřeju a já zase nechci jí pořád usměrňovat,ajk to má a nemá dělat,takže už jsem třeba asi 2x přivřela oči a neřekla nic....,páč nechci být úplně buzerant.
A pokud ještě jsem chtěla doporučit make-up od Lorealu Mat Morphose je úplně úžasnej zatím nejlepší co jsem,kdy měla.
Tak a jdu chrnět už na ty pařby nejsem zvyklá,tak jsem nějaká hotová.
7. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz
bréééé ráánko

tak Lea měla vzornou i neděli :dizzy_face: , za odměnu jsme jí koupili vozík za kolo :grinning: a jestli bude ted ráno v poho, tak s ní chci jít znova na "cvíčo" pro kojence, mám to tady kousek od baráku, tak uvidíme....jinak zjistila, že se v postýlce pohybuje líp nahoru než dolů, takže jsem jí už 3x našla úplně nahoře postele a plínu měla v půlce prdele :grinning:

puzzi: super s bazénkem, já jsem zvědavá kdy se nám ozvou, že je volno na koupání :slight_smile:
tetes: tak to to dětičky zvládli perfektně teda, jsou fakt mega šikovní a ty seš taky dobrá, žes tak dlouho zakalila, mě by se chtělo asi v 21 hod. už spát :grinning: ...jo a ten článek jsem taky poslala mojí mámě :grinning:

nemá dneska někdo nějakou mimi kontrolu?
8. bře 2010 v 06:55  • Odpověz
dobré ráno,

gucci, tak to je Lea hodné dítko, asi už ji netrápí to břicho.. to je dobře.. jakej vozík jste koupili? Já bych chtěla na léto pořídit kolo i vozík, tak právě zjišťuju :slight_smile:

my jdeme dneska na ko na neurologii.. ale to jsi puzzi asi nemyslela co? :grinning:
8. bře 2010 v 07:40  • Odpověz
autor
Dneska jde na kontrolu Tek! Držme palce, ve čtvrtek byl váček, tak nevim, jestli už srdíčko, ale aspoň větší váček :slight_smile:
Gucci, jsem na tom jak ty, po 21 hod. se mi začíná chtít spát :sweat_smile: Se úplně stydim, ale já v životě nepařila do rána, mý rekordy jsou tak do dvou ráno a to jednou za rok na silvestra :grinning:
No a super, že Lea má pokoj s břichem a je z ní spokojená holčička :slight_smile:
Kay, i KO na neuro se počítá, tak taky držím palce!
My na léto koupíme sedátko na kolo, takový to, co se dá vozit na štangli před sebou. Naši to s tím umí a budou jezdit s Honzíkem v Chorvatsku a pak my za rok dva v ČR snad taky.
8. bře 2010 v 07:55  • Odpověz
kay: my koupili tenhle
http://www.okolokola.cz/okolokola/eshop/3-1-Cyklovoziky-voziky-za-kolo/16-2-AZUB/5/66-AZUB-TOM-model-2010-POSTOVNE-A-BALNE-ZDARMA
protože se dá do něho dát klasická autosedačka, což my na toto léto potřebujem
jinak super jsou taky Croozery a když nevíš co s prachama tak Chariot :grinning: :wink:
8. bře 2010 v 07:56  • Odpověz
puzzi: jj to sedátko časem pak koupíme taky, ale já dostanu v květnu k třicátinám nové kolo, tak chci jezdit i s Leou :wink:
8. bře 2010 v 07:59  • Odpověz
Dobré ránko,
Tetesko je fajn, že sis užila pařbu a dvojky jsou super, ale to všici víme :wink:
Gucci super, že Leuška je už naprosto spokojené mimi.
My jsme včera byli na návštěvě u našich známých, co mají 2 kluky (4 a 2,5 roku) No K. z nich byl nejdřív totálně vedle a brečel, ale pak si na hluk zvyknul a smál se na všechny strany a nechal se od kluků hladit, bylo to pěkný :slight_smile:
Tek dneska držíme palečky, ať je vše ok a ať už je i srdíčko a ty jdi klidná.
8. bře 2010 v 08:07  • Odpověz
ahoj holky tak botky jsme koupili kožené od FARE se žirafkou, doma zatím zkoušíme, Vojta v nich ještě není moc jistý ale zvyká si, keště koupím něco na střídání, možná ty papučky jak psala Anippe
puzzi a Honzík pojede do Chorvatska s vašima nebo pojedeš taky? to sedátko na kolo bysme chtěli taky na léto
gucci s Leušky se stává vzorňák to je super, přestalo ji trápit bříško a bude to zlatíčko
ten vozík vypadá dobře, m. by taky takový chtěl,ale já mám pořád takový divný pocit, že bych na něho během jízdy neviděla, tak nevím
včera jsme byli u m. tety a má dva labradory a Vojta se jic vůbec nebál, byl z nich úplně unešený, pořád je pronásledoval - oni už mají radši klid a snažili se utéct, ale Vojta jim nechtěl dát pokoj :grinning:
8. bře 2010 v 08:09  • Odpověz
ahoj Jani, my byli včera na návštěvě odpo u tchánáků na chvilku, Lea tam ještě nebyla a nic moc, páč než jsme tam dojeli, tak v kočáru usla a když jsme jí tam přenášeli tak se vzbudila a byla z toho fakt nasraná, celou dobu se mračila a když na ní tchán nebo tchýně promluvili tak udělala rtík a začala natahovat :grinning: , tak jsme to zabalili a jen co jsme jí dali do kočáru tak usla :slight_smile:
rio: no my budeme na začátku taky jezdit s pG společně, on potáhne a já to budu jistit ze zadu :slight_smile:
8. bře 2010 v 08:15  • Odpověz
Bré ranko,
těhu kontrolu má Tek. Mimi kontrolu má Lukýsek. Bojím bojím, jak tam naběhne 11kg. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. bře 2010 v 08:23  • Odpověz
Gucci to se nám taky občas stává. Prostě dětičky musí být dobře naložené, aby spolupracovaly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Rio na botičky si Vojtíšek určo rychle zvykne a pak bude běhat jako laňka :dizzy_face:
8. bře 2010 v 08:24  • Odpověz
Jdu vás dočíst kecalky. :grinning:
8. bře 2010 v 08:26  • Odpověz
Tetes, teda koukám, že pařba se vydařila, super, že jsi vyhrála v bowlingu. A gratuluju Kačence ke čtyřem, jdu to přečíst Lukymu, aby se nad sebou zamyslel. :grinning: No a dvojky jsou zlatíčka, že zvládli noc bez maminky a tatínka. :wink:
Gucci, z Ley je spokojená holčička, to je dobře.
Nic, jdu trochu uklidit a přichystat nás k dr. No a v jednu očekáváme návštěvu. :dizzy_face: Mílu, už se těším jak malé dítě. :sweat_smile:
8. bře 2010 v 08:33  • Odpověz
jo a tohle číslo na stránce 2151171
8. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
autor
Holky, hlavně mít kde jezdit. Škoda, že tady v ČR není víc různých cyklostezek, přece jen na silnici s dítětem bych se trochu bála, i když tady u nás po okolí jsou nějaký prdelní silnice, ale stejně...
Steffi, a co kluci takhle brzo po sobě, jsou kámoši, rvou se? :slight_smile: Super, že se Kuba nakonec otrkal a užil si to!
Rio, botičky vypadají krásně, to jsou taky jako na doma bačkůrky? On si Vojta na ně zvykne, ze začátku je to vždy pro ně zvláštní.
Do Chorvatska já letos nepojedu, to bych se bála v 7. a 8. měsíci. Honzík tam bude nadvakrát, koncem června tam pojede s mým tátou, budou tam sami dva pět dní (táta je borec, že si troufá, ale prej pánská jízda a pohoda, je fakt, že můj táta je děsnej kliďas a pohodář a s Honzíkem to umí, ten to zvládne). Pak přijede na 4 dny máma a pak se naši vystřídají s P. a tchýní, ti tam budou s Honzíkem ještě asi 10 dní. Pak domů, tady v ČR asi měsíc a pak tam Honzík pojede ještě na dva tejdny koncem srpna s našima.
Honzík má taky rád psy, hladí si je, když jsou nějaký známý a musim ho hlídat u vrat a plotů, se bojim, že by strčil ruku i nějakýmu štěkajícímu. Ovšem teď jsme byli u babi a ta hlídala malinkýho pejska krásnýho a on chytl dvakrát Honzíka za ruku (jakoby kouše, ale nestiskne, prostě asi ze srandy), ale Honzík se ho pak bál.
Mel, tak Lukymu držím palce na váhu :wink: A pozdravuj Mílu moc!
8. bře 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahoj, zase tady přibylo asi 10stránek, to se nedá všechno stíhat.
Tetes, to je pohoda, že můžeš takhle chodit večer ven, se aspoň odreaguješ, já byla večer pryč jen 2x zatím.
Moc myslím na Milu, takovejhle pozitivní přístup se mi líbí, se to musí povést!
Gucci, Martík taky neměl nikdy dudlík, někdy jsem si říkala, že by ho to aspoň uklidnilo, mám pocit, že pochopil, že dudlík je kamufláž a šidítko a prostě to odmítal a používá místo dudlíku prso, tak to je taky děs.
Teď se nám podařilo odbourat noční kojení, začalo to tím, že jsem byla minulý týden na té revizi dělohy celou noc pryč a tak prostě dostal jen večer a ráno poprvé sunar a pak jsme další dny pokračovali, že jsem ho večer nakojila a šla spát do obýváku, aby mě necítil, Marek měl zrovna prázdniny, tak k němu týden v noci vstával a vždycky ho uklidňoval a hladil (asi tak 5x za noc) a tak má kojení večer (u toho usne) a pak ráno, ráno mu pak ještě přidám po kojení 90ml sunaru. No zatím se stejně nevyspíme, furt se budí, ale to je myslím tím, že prostě neumí SÁM usnout.
8. bře 2010 v 09:55  • Odpověz
autor
Marti, Honzík umí usnout v pohodě sám a taky se v noci budí. Resp. "budí", je třeba odkopanej nebo zmuchlanej a ze spaní pobrekává, nebo i sedí úplně tumpachovej, položíme, upravíme a spí dál. Mám pocit, že tohle ho ještě jen tak nepřejde. Zadaří se třeba jedna noc za týden za deset dní, kdy spí fakt vkuse, pak ale je noc jako dnes, že tam musíme jít 3-4x. Plus když se probere moc, tak mlíko. Mě uklidňujou ty občasný noci vkuse, že snad nějak časem jich bude víc...
Ale třeba Martík za tdýen dva si odvykne od toho buzení, když byl zvyklej se budit na prso a to teď nebude, uvidíš, některý děti pak najednou začnou pěkně spát.
8. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
autor
Já jsem ted dvě hodiny sama doma, Honzík je s P. na cvičení. A zas tu trčim u PC, no co, uklízela jsem včera :sweat_smile:
8. bře 2010 v 10:03  • Odpověz
Puzzi, no M. se vždycky vzbudí - sedne si nebo stoupne a neví co se děje, myslím, že o tom ani neví, musím zareagovat rychle a položit ho než se probudí úplně. Noc v kuse ještě nebyla :unamused:
Si myslím, že to bude s nima lepší a lepší...............Zatím nemám večer odvahu vyzkoušet tu metodu nechat řvát a chodit po určitých čas.intervalech uklidnit. Buď ho večer ukojím nebo mu zpívám. No a proto neumí usnout sám (ani ve dne). Honzík se naučil usínat sám jak?
8. bře 2010 v 10:08  • Odpověz
gucci, ten vypadá dobře.. to je jasné že by jsme taky jezdili vepředu Martin a za ním já abych na Steloucha viděla.. Ty jis v květnu? a kdy? býk nebo blíženec? :slight_smile:

puzzi, jj, to je pravda tek jde na uzv.. tak moc držím pěsti, určitě bude srdíčko..

jani, no jo, oni když ty děti jsou unavené, tak jsou prostě protivky.. teda převážně.. já musím potvrdit, že i já jsme protivná, když jsme nevyspalá :grinning:

mel, tak jsem zvědavá s kolikátkou se vrátíte :grinning:

jinak my na neurologii dobrý, Stela prý udělala velký pokrok od té první návštěvy před 2 měsíci.. že už se krásně udrží na 4 resp i na třech, má tendenci si sedat, že je prý jedno jestli dělá překážkový sed nebo klasický (no sedla si zatím 2x) a že se doktorce zdála už pěkně pevná, takže za chvíli se prý bude stavět :grinning: hahaha.. :grinning:ale ještě aby jsme to neměli tak krásné, řekla jsem jí o tom, že se Stela někdy jen tak z ničeho nic otřepe, jako by jí byla zima, tak nás poslala ve středu na eeg, protože se ta kprý někdy vyznačují nějaké záchvaty, ale že prý to nepředpokládá vzhledem k tomu pěknému vývoji. no člověk nemůže mít nikdy klid že :angry:
8. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
Teď jsem si vzpoměla, že má od tebe někde uloženou tu slovenskou knížku o usínání.
8. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
Kay, o tomhle otřepání jsem mluvila s kamarádkama nedavno a jejich děti to taky dělali.
8. bře 2010 v 10:14  • Odpověz
kurfáááááááá jsem nevyspaná, od 5hod. s Alexem v posteli v 8hod. vstávačka :stuck_out_tongue_closed_eyes: budu vraždit

je tu bílo, zima.... humus
8. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
Marti, super jakej je Martínek šikulka.
Co se týká noci v kuse, Luky se jí občas přiblíží. Dneska teda začal v noci kolem půl deváté plakat - asi zoubky, ale pak jsme o něm nevěděli tuším buď do 4,15 nebo 5,15 a vstával po půl sedmé.
Dnešní kontrola 10,12kg a 72,5 cm. . . Nějakej hubenej. . . Přibral jen 520g. :grinning:
8. bře 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
Marti, Honzík večer usínal sám od 6ti týdnů, kdy nás naůpadlo zavinout ho do zavinky. Chviličku tenkrát asi brečel, já už moc nevim, ale nic hroznýho. To vždy koupačka, mlíko a byl skoro tuhej. Přes den jsem ho houpala do půl roka, pak vážil 9kg a už mě z toho vždy brněla ruka, tak jsme ho nechali pobrečet, pokus, neřval hystericky, vždy chvíli brek, ticho atd., první tři dny asi 20 minut, pak 10 minut a tak asi do dvou týdnů usínal víceméně v pohodě, tzn. myslim, že to docela dobře šlo! Některý děti by dokázali asi řvát mnohem víc, takový to, že se pak i z toho poblijou, to je pak mnohem horší. Co myslíš Martínek?
Kay, super s neurologií, však ta fotka Stelíka na 4ech je nádherná, to jsou super pokroky! Uf, oklepání a možnost záchvatů, věřím, že né!
Anippe, sakryš, u vás celkem výjimečně blbý to ráno, co? A vy jste vlastně ještě u vašich?
Mel, no vidíš, super, do 11kg daleko :wink: Jo, takový přiblížení nocím vkuse je bezva!
8. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.