• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Parta z diskuze "Komu se podařila inseminace" II.

(Zamčená)
25. března 2010 
Gucci uvidíme ve středu, do té doby si tady můžeme vymyslet, že čekám třeba trojčata :grinning:.
Buď to vyjde nebo ne, když ne, tak budu nas*aná to přiznávám, pže tentokrát jsem tomu opravdu moc věřila a věřím :slight_smile: i když samozřejmě obavy mám jako stádo prasat :grinning: .
15. bře 2010 v 11:10  • Odpověz
autor
Gucci, aha, vstávačky v pět, tak to je masoooo, tos to docela fajn zvládala, že sis ani moc nestěžovala, já bych v pět byla hotová! Honzík poslední měsíc nejčastěji vstává před 7, 7 a víc super úspěch. Dneska by byl snad spal do devíti, asi doháněl včerejšek? To spal v noci 8 hodin, tak měl deficit. No každopádně to naštve, když spí, zrovna když výjimečně potřebuju, aby vstával, třeba včera při neděli by se to šiklo víc :grinning:
Tetes, dva nebo necelý dva roky od sebe děti fakt znám už celkem dost a většina to zvládá krásně, to starší už leccos zvládne, nooo, jsem na sebe zvědavá :sweat_smile: Jinak na prosinci je taky jedna, co otěhotněla hned brzo po porodu a má děti 13M od sebe, ona teda nepíše skoro vůbec, jednou za pár měsíců, tak nevim podrobnosti. Ale musí to bejt masakr, i když zvládnout se to musí a asi se to i zvládne. Si neumim představit třeba venku, roční dítě rozhodně nedokáže jít poslušně vedle kočárku, když už teda umí chodit, tak tam, kam nemá a všude padá a tak. NO, je fakt, že kočár se dá leckde zabrzdit, že třeba ty roční dvojky venku bez vodítka jsou asi v tomto horší, soráč :sweat_smile: Uvažuješ tetes o nějakých těch vodítkách? Vídám občas docela i pěkný, třeba batůžek jako opička s ocasem, to mi přijde docela i fajn :slight_smile: Možná pořídíme pro Honzíka, až se druhý narodí, tak na ven podél silnice a tak.
Já dřív bývala taky spíš ranní ptáče, teď nejsem ani jedno. Ráno ležim, dokud to jde, no vlastně když už je pak vzhůru Honzík a hraje si v postýlce, tak často vylezu a jdu dolů snídat a vařit, jak kdy. Ale ranní ptáče už nejsem, budíka bych si momentálně dobrovolně nedala. NO a večer v 10 jdu klidně spát :sweat_smile:
Milu, příznaky nepříznaky jsou fakt na prd, třeba prsa mě bolí teď až od nějakýho 10tt a to jen někdy a málo. Ta bolest břicha je dobrej příznak, ale i dobrej nepříznak. Líbí se mi, že nejseš snažilka "jsem 7DPO, bolelo mě chvíli prso, jdu testovat" :grinning: To je fakt blbost, ale držím palce hrozně moc! Jo, tak jo, trojčata, dobře ti tak, teda Milu, jak je zvládneš? :grinning:
Jaký asi má stádo prasat obavy a z čeho? :sweat_smile:
15. bře 2010 v 11:48  • Odpověz
MILO :angry:
Ani to nevyslovuj, prostě to vyšlo. :wink: Pokud jsi těhu :wink: .....
Buď ráda, že ty příznaky nemáš. Já jsem tak chtěla být těhu což se sice splnilo, ale ty nervy..
špinění, jemné krvácení, HEMATOM a dlouhéééééééééééééééééé zvr****ní.
Je lepší těhu být a taktéž bez příznaků být :slight_smile:
PUZZi:
Domeček nebo parcelu, No uvidíme....
15. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz
ahoj,
jen Vám chci dát vědět,že jsem dvojnásobnou tetou :slight_smile: Sestra dnes v 11.55 porodila :slight_smile: jmenuje se Alex,měří 51 cm a váží 3,89 kg :slight_smile:
Mějte se všichni fajn a Milu,držím palečky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
15. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
Milun:jsem zvědavá na středu až bude vidět čárečka a vedle hnedle druhá já jsem se totiž rozhodla že to výjde víš a tvůj názor je druhotný chi chi chi :grinning:
Lum ty jsi rozený básník :grinning:
15. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
ahoj holky oslava se povedla, dárečky se líbily a dort byl dobrý - Vojta dostal kousek ale moc nechtěl, taky dobře :sweat_smile: protože byl hodně sladký a krémový, pro děti moc vhodný ne
dnes tu mám celý den Adámka, až do 18 tak večer napíšu víc a dám nějaké fotky
zítra bude mít m. dovolenou, abysme narozeniny strávili všichni spolu
15. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
l26 gratuluji moc, ať se Alexovi daří a na světě ho čeká štěstí a štěstí :dizzy_face: .
A díky :slight_smile: .
Pudly :grinning:, no jsem na vás zvědavá jak jste se strefily :sweat_smile: .
Lum :grinning:
15. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
pudlyna
No to tedy nejsem básník. Do něj mám daleko. To dvojnásobné být.....to není ono. Ale dík. :slight_smile:
Leni
Tobě už jsem gratulovala v srpnovkách, ale když už ses zastavila i tady, tak ještě jednou velká gratulace. :wink:
15. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Nazdar ženský :slight_smile:

puzzi fajn že je Honzík"jen" nachlazenej

ted se mi dostal do ruky časopis Maminka a je tam o období vzdoru, popisují, že přichází nenápadně a že si za to vlastně my hrdé matky můžeme sami.Pokud jsem to správně pochopila, měli by jsme už od začátku korigovat dětičky aby se nesnažili být za každou cenu samostaní, páč v tom je prý základ. Takže až uslyšíte "já sám" nebo jen opakovaný náznak, že tohle si budu dělat sám jak uznám za vhodné, tak zakročit, jo!
Mě to začalo tolik vrtat hlavou, že už přemýšlím nad každou prkotinou kterou Alex chce sám dělat a při přerušení se vztekne...jako dneska jsem mu zula papuče a chtěla ho přebalit, ale on si chtěl za každou cenu obouvat ty papučky zpátky! hned mi docvaklo, že toto chování musím potlačit :grinning:
Ono je to pro nás matky, které ještě nemáme ty pravý vzteklouny docela směšný, ale když mi kamarádka řekne, že raději do jistých míst nepůjde, páč je tam její dcera nezvladatelná :astonished: tak tohle opravdu nechci!
Otázka je zda se mi to pravencí podaří minimalizovat.

Třeba ted napravujeme chybu s usínáním, mě se docela daří, P. je ale strašná měkota a teprve ted mu dochází že mám pravdu.Nebaví mě být ta ošklivá a necitlivá matka :frowning2: ale když není doma, mě usne Alex skoro hned, jak je P. doma zkouší na něj děsný kusy a já vypadám jako lhářka, když říkám že nemám problém s usínáním.
Je to opravdu boj s přecitlivělím tatínkem :grinning: ale já se nedám.
15. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
tak jsme se vrátily z venku, krásně tam svítí oskar, Lea ještě dospává v kočárku :slight_smile:

Puzzi: no do pěti spala ještě do minulého týdne, ted si to až protáhla do šesti a nějak jsem to neřešila, páč spala 6 a více hodin vkuse tak to šlo :wink:
Lum: už máš vybraný kočár?
Leni: gratuluju k synovečkovi
Rio: super s oslavou, jsem se musela smát tvému slovosledu "pro děti moc vhodný ne" :grinning: :wink:
15. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
tjo anipp, tak to si maminku hned koupím, ne že by chtěla Lea už ted něco dělat sama :grinning: , ale jistota je jistota :grinning:
15. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
gucci to si ale musíš sehnat lednové číslo :grinning:
15. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz
jo tak to je super, lednové číslo mám doma :grinning: , akorát jsem neměla čas ho číst :grinning:
15. bře 2010 v 15:02  • Odpověz
no vidíš a ještě je tam i článek o správným ukládání a spaní :wink:
a o vlivu tv na děti...docela hutný číslo :wink: :wink:
15. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
chachá já jsem ted učinila objev jako prase, Alex si na mě otevřel držtičku při přebalování a já uviděla zcela zřetelně prořezaný horní stoličky na pravé i levé straně :dizzy_face: takže proto byla ta poslední reakce tak veliká, prořízli se 3 toličky naráz!
Já má takovou radost :grinning:
15. bře 2010 v 15:30  • Odpověz
tak u vás oskar u nás hnus fijalovej
i já slyším často slovíčko ne občas si lehne na zem a klepe nohama tak to jí tam nechám a překročím aby věděla že to prostě neberu :grinning: atd. je to za poslední dobu dosti častý úkaz :slight_smile: :sweat_smile: no zkouší co vydržím asi
15. bře 2010 v 15:32  • Odpověz
Edi ještě nemá ani jednu stoličku ale bílé to tam má všechno jako zasněžené dásně :grinning:
15. bře 2010 v 15:33  • Odpověz
co taky jinýho chceš dělat než ignorovat, že! Kay se bude jednou ten pelíšek hodit, až bude Stela procházet obdobím vzdoru, bude to bezpečný místo :grinning:
Já mám zkušenost se vtekem cca 3letého chlapečka, na štěstí mě to nikdy nepotkalo na veřejnosti, jen doma a to jsem ho nechala na zemi a zavřela dveře.On byl i dost sprostej v tu chvíli, lehl na zem kopal kolem sebe, nebo i do něčeho.Pak se po chvilce jako urazil a nemluvil se mnou.Ale byla to dlouhá chvilka.
15. bře 2010 v 15:40  • Odpověz
panejo, tak to se mám na co těšit s tím naším drakem, ta se nasírá už ted, když se jí něco nelíbí
anipp: gratulace ke stoličkám
15. bře 2010 v 15:41  • Odpověz
Puzzi,myslím,že vodítka kupovat budu. Určitě asi nastanou situace,kdy to sice bude vypadat jak na sociálku,ale bude to bezpečné.
Leni,blahopřeji, je to pěknej kousek.
Anippe,ale jak tenhle názor skloubit zase s názorem, že se dítě potřebuje něco samo naučit a dokázat, že to že se mu něco povede ho motivuje v dalším vývoji? Ty voe, to je fakt věda vychovat dítě. :sweat_smile:
15. bře 2010 v 16:03  • Odpověz
holky, nedokážete mi prosím některá poradit, třeba z vlastní zkušenosti - Stela jak začla chápat ten pohyb lezení, tak se ze začátku fakt snažila..jenže my máme všude jen lino a nebo plovoučku, akorát malinký koberec pod konferenčním stolkem a to velké puzzle. No a ona šmjedí samozřejmě všude -ale jí to děsně klouže, takže to lezení jakoby vzdala.. spíš se plazí, občas se teda i na tom linu dostane na 4 to jí jde jako v pohodě, ale lezení tam teda ani nezkouší.. Navíc začla nějak dávat pravou nohu do boku a natáhne ji, když je na 4.. myslíte že to může být jako začátek zkoušení sezení? jak jste to dělaly vy, jestli třeba máte taky plovoučky?
15. bře 2010 v 17:06  • Odpověz
děkuji za gratulace k Alexovi,teď jsme se vrátili z porodnice,tak mám zas zážitek a přikládám foto :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3905877&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
15. bře 2010 v 18:19  • Odpověz
tetes, proč myslíš, že mi to tak vrtá hlavou? :grinning: ale u nás je asi brzo nějak přílišně zasahovat, to období přichází nejdřív kolem toho 2 roku....mě jen napadá, že takovým prvním krokem a tím co my ted můžeme dělat, by měla být důslednost, prostě mít ty nervy a neustoupit jenom proto, že už opravdu nemáte sílu a tak dítě necháte dělat to co chce a co si dokáže tak hezky vynutit vztekem. Na štěstí kolem druhého roku už opravdu dítě rozumí a tak snad trpělivostí, důsledností a neustálím vysvětlováním nějak toto období půjde přežít, spolu s tím že bude naučené, že se netancuje jak ono píská.
Myslím,že Alex už dokáže dobře rozpoznat co může a co ne, do kuchynských skříněk leze jak myška, když ho u něčeho načapu tak se lekne až poskočí a provinile se usmívá.

Třeba už zminovaná kamarádka diskutuje s dcerou o tom, že musí jít za ručičku přes silnici, je ale natolik nedůsledná, že se jí holka v půlce přechodu vytrhne a ona nezasáhne a nechá ji at si dělá co chce:unamused: Nebo už při samotným výběru oblečení si diktuje, to je moc hezký, ale trochu děsivý, když pak hodinu diskutujete s děckem, proč nemůže mít v zimě šatičky.Je jasný, že povolila hranici a holka nebude chápat proč ted musí, když tehdy se maminka nezlobila a nechala ji vybrat .Já to samozdřejmě vidím z té druhé strany a to se chyby vidí líp.

...a ještě je otázka do jaké míry to celý ovlivnuje povaha dítěte
15. bře 2010 v 18:29  • Odpověz
holky dala jsem do alba pár fotek z oslavy, jinak popisovat ji moc nebudu, prostě podařila se asi jak měla, Vojtíšek to zvládl v pohodě a největší radost mu udělal xylofon :grinning:
s tou důsledností, já teď taky řeším problém
Vojta byl zvyklý od půl roku v pohodě sám usínat v postýlce, dostal mlíko, pohlazení a pusinku, položili jsme ho, on si chvilku povídal a usnul...ale poslední 4 večery po položení pravidelně hysterický řev, nakoneč jsme ho uspávali v náručí, ale dnes jsem si řekla že prostě nechci aby to sklouzlo k tomu, že ho tak budeme pořád uspávat a on to na nás zkoušet, tak jsem ho nevzala, šla jsem tam po 5-10 minutách, dala dudlkí, položila, usnula asi za 20 minut nakonec...tak nevím, jestli mám mít výčitky že jsem ho nechala brečet, nebo být prostě důsledná a nebrávat ho, aby pochopil, že si to nevyřve :sweat_smile:
15. bře 2010 v 19:11  • Odpověz
Rio nádherné fotky, je vidět, že se oslava povedla.
Leni gratulace k synovečkovi, je to nádherný ňuníček.
Kay máš můj obdiv s hubnutím, já bych potřebovala 5kilo dolů, ale už vidím, že ani když přestanu kojit, tak se k ničemu nedokopu. Fakt na to nemám povahu.
Milu přestaň s depresivníma řečma. Ať už je středa, už jsem celá netrpělivá, se mi dneska o tobě zase zdálo :slight_smile:
Zbytek jsem nedočetla, omlouvám se.
Na rehabce jsme dostali pochvalu, že se K. lepší. A pak jsme šli zase na návštěvu ke kolegyňce a musím K. ochválit, byl usměvavé sluníčko, tak nevím, co se s ním dělo o víkendu. Asi měl lepší náladu, jelikož svítil oskar :slight_smile:
15. bře 2010 v 19:22  • Odpověz
autor
Zajímavá debata o vzdoru a výchově. Honzík takový ty typický vzteky "prásk na zem a mlátit rukama nohama" naštěstí nemá, až takhle díkybohu ne. My vychováváme asi tak, že zakazujeme jen fakt zakázaný věci nebo mu nedám fakt jen to, co nesmí mít, ale když už jednou na něco řeknu NE, tak fakt NE a říkám to klidně a důrazně několikrát dokola, Honzík furt ukazuje, pokňourává, vynucuje, ale netrvá to dlouho, smíří se s tím a jde si po jiným. Takže myslim že dobrý, jen malej nápor na nervy.
Anippe, tvoje "do jaký míry do ovlivňuje povaha dítěte" - podle mě do velký míry. Nějaký děti vzdorují a vztekají se fakt hrozně moc a ovlivníš tvý reakce, ale to, že to dělaj nenbo nedělají je asi v nich. Nemyslim si, že za to vžbdy můžou rodiče, to až třeba u čtyřletého, to už by snad mělo za těch pár let pochopit, že to k ničemu není, tak možná to už je výchovou, ale bůhví.
Jinak to s tím nenechat děti dělat sám, to mi přijde trochu divný. Honzík teda zatím "sám" období nemá, on si nechá rád pomoct. Nevim, ale chceme to dělat jako s tím NE, pokud to je věc, co bude moct sám, tak když chce, fajn,když to bude něco, co nejde (přejít přes silnici), tak důrazně NE a smůla. Cílem je, aby Honzík věděl, že když mu fakt něco nedovolíme, že to fakt nedovolíme a že to nesmí. Výsledky se uvidí, ale i tak, těžko říct, co bude výchovou a co Honzíkovo povahou.
Rio, u toho uspávání: Honzík taky jednou za čas brečí, když odejdeme, ale žádný houpání,uspávání v náručí nepraktikujeme, když řve fakt hodně, jsem tam chviličku s ním, jinak tam furt do zblbnutí chodíme po pár minutách.
Kay, lezení na plovoučce je fakt těžší. Honzík se naučil lézt na konci chorvatska, tam lezl na trávě nebo na podložkách nebo na linu. Moc to ještě neuměl, začátky. Doma plovoučka, nešlo mu to vůbec, ani krok. trvalo to max. týden a zvykl si i na plovoučku. Už jsme i přemýšleli, co koupíme za koberec, zoufalství, že na plovoučce nejde lézt, ale neboj, jde to dobře, jen to klouže a v začátku je to pro ně těžký, ale to se Stelinka brzo naučí, jak na to.
Anippe, na usínání držím palce, myslim, že děláš dobře!
Maminka až takovej zajímavej časopis, jo? :slight_smile:
Rio, Vojta na fotkách moc spokojenej s dárkama, říkáš, že vede xylofon? Na odrážedle mu už jde se mírně odrážet? Tyjo, Vojtovi je zítra rok, to už je velkej kluk :slight_smile:
Steffi, třeba to budeš mít s kilama jako já, já dohubla zbylých pět kg až někdy v létě, když bylo Honzíkovi skoro 9M. Taky jsem to měla jako ty, 5kg navrch, ale žádná chuť s tím něco dělat. Však uvidíš, ale buď v klidu, sluší ti to i s těma pěti, to je beztak jen číslo na váze :wink: No vida, Kubík je zas pohodář a super rehábka!
15. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
puzzi to období kdy sebou dítě práskne na zem a mlátí rukama je spíš pozděj, kolem 2 roku, mělo to hodně dětí od kamarádek co znám a nemyslím, že by nebyly důsledné, projde si s tím skoro každé dítě, spíš záleží jak pak rodiče budou reagovat
na odrážedle mu to jde trošku dozadu zatím :grinning: ale on na to přijde určitě
15. bře 2010 ve 20:07  • Odpověz
autor
Jj, Rio, v tom se shodneme, že to praštění sebou o zem není o důslednosti, že většina dětí to prostě dělá. Ale třeba na Prosincovkách už tohle prásknutí sebou o zem má dost dětí kolem toho roka, fakt i roční děti většiny kámošek, no většiny, tak půlka? Nevim, ale jasně že u Honzíka to může ještě přijít a třeba o to víc:sweat_smile:
No super i dozadu! Honzík na odrážedle nehnutě sedí, pohybu se bojí.
15. bře 2010 ve 20:10  • Odpověz
puzzi to opravdové období vzdoru je kolem 2-3 roku, tak nás to učili ve vývojové psychologii a u kamarádek - i dětí ve školce, to tak opravdu bylo, já myslím že kolem toho roku začínají zkoušet a tak, to jo, ale ještě to není to úplné období které asi nastane a zabránit se tomu nedá...
15. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
autor
Rio, to od tebe není hezký, že mi bereš iluze :sweat_smile: :grinning: :grinning:
15. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.