• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
no manžel by chtěl počkat :grinning:
Ale není na co :wink:
Všichni kolem mě mají mimča nebo alespon bříška tak mě to nějak chytlo :grinning:
21. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
Vítám tě vcelko a držíme palečky ať se brzy zadaří. :grinning: A ví manža, že může být úspěšný? :grinning: Můžu se zeptat kolik ti je? Ono je čekat a čekat. Já taky pořád chtěla čekat i se svatbou a ono je někdy lepší do toho skočit po hlavě. Nebýt mého rozhodného miláčka teď bych se asi teprve vdávala..... :sunglasses:

Xpetulko já mám od každého něco. Podle ultrazvuků můžeš +- vědět jak je mimi velké. Myslíš, že to bude obřík. :slight_smile: Když budeš přenášet jako Davlu tak asi ano.... :wink:
21. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
ahoj, no mě je 23 a manželovi bude 25. A o tom že může být úspěšný ví :grinning: Jen je jako většina chlapů dost nerozhodný.
On ted dokončuje poslední ročník VŠ, tak proto. Ale řekli jsme že tomu necháme volný průběh :slight_smile:
21. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
ahoj maminky i tehulky ...
holky poradte co vsechno si zbalit do porodnice?! vlozky, pliny, pyzamo, zupan????????? anebo pouze vecicky pro mimi??? nevim a uz bych se mela pomalu zacit pripravovat :wink:

jo a jeste mela ste nektera sebou porodni plan?? dali vam mimco hned po porodu na prsa??? a muze partner prestrihnout pupecni snuru?? :wink:

ten nadstandard si zamluvim az me prijmou k porodu nebo dopredu?!
21. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
a když jsme u těch otázek, mě by zajímalo jestli je v hořovicích možný odběr plodové vody.
21. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: pupečníkové krve.
nějak myslím na víc věcí :grinning:
21. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
Vcelko to jste teda dobrý, že do toho jdete. U takových jako vy se stává, že to vyjde hned. :grinning: My s manžou jsme o pět let od sebe. Já jsem takový ten typ, že chci mít "něco" za sebou. Tím myslím kde bydlet, auto - na které je spolehnutí, penízky na účtu....atd.A on je spíš, že by chtěl všechno hned - ono to nějak dopadle.Až se maličká narodí bude mi 26. Minulý rok jsme o mimčo přišli, ale myslím že to tak prostě mělo asi být. Ono pro každého je brzy i akorát něco jiného. Když se na to cítíte proč ne.. :wink:

Ahoj zuzuliku ty už to máš za pár, viď??? :wink: Nedali ti seznam v porodnici? Na tohle ti nejlépe odpoví jitie a davlu. Nedávno se vrátily z porodnice. :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
Baru, právě proto jsem se o to začala zajímat. 56 nakoupené nějaké mám, ale včera jsme byli na ultrazvuku a už teď má 200 gramů nadváhu :slight_smile: Takže jak jsem machrovala, že máme 1100, tak ne, tak 1300 už má ta naše dračice :slight_smile: Dr. se sice moc netvářil, ale neříkal, že by to měl být nějaký problém. Uklidňuji se, že měl jen blbou náladu :slight_smile:

Vcelce držím palečky, ať se brzy kulatí :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
autor
Petulo, 56 jsem rčitě nějaké měla, ale ne moc, je pravda, že těch 62 sem měla víc. Oni z těch 56 strašně rychle vyrostou. A 62 je jim na délku většinou dobře kvůli plíně a rukávky kdyžtak trošku přiohrneš,no :wink: Zuzulíku, nevím, jak je to přesně teď, ale vložky erár, plínky erár, košile taky. Já si vezla svoje jen přezuvky a župan, který jsem vůbec nenosila, protože tam bylo na pokojích strašně přetopíno kvůli mimískům. Oblečení pro Páju, když jsme jeli domů přivezl až manže, takže já kdybych dojela s toaletkou a papučema, tak to bylo v rychtyku :wink: Porodní plán jsem neměla, ale já tomu stejně moc nedůvěřuju, ale to je zase otázka do pranice :dizzy_face: , na prsa mi ho dali hned, jak se vyklubal, ale já byla po tom tlačení, tak vyčerpaná, že tenhle moment si třeba vůbec nepamatuju. Jen si pamatuju, že měl manža zaslzený oči a pak se divil, že já nebrečela. ale byla jsem tak K.O., že jsem byla ráda, že jsem ho vůbec dostala ven :grinning: O stříhání nevím, ale popisují si je tatínkové sami. A včelko, ten odběr myslím, nedělají, ale než půjdeš rodit možná se to změní :slight_smile: Mimochodem, jsi mi nějaká povědomá. Nejsi náhodou z Tetína???
21. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
xpetulo no vidíš, jak vám to jde. :wink: My máme teď si 500gr. Nahlédla jsem do "chytré knihy" a tam uvádějí 28tt/ 1kg, 32tt/1,6kg. Takže jste relativně v normálu. Zkus kouknout ještě na net, ale nic strašného by to být asi nemělo. Já také nějaké 56 mám. Spíš kupuji ty 62, 68. Když bude mít mimi ještě plenku - říkám si lepší trochu větší než menší. :wink:
21. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
baru, myslim že na poprvé to hned nevyšlo, ale to se dozvím za pár dní :slight_smile:
Jinak my máme hned 2 baráčky, nové auto, penízky na účtu..... No prostě to co píšeš jsme my už dávno splnily :grinning: Tím se tu vůbec nechci chlubit, jen chci říct že oba máme rodiče kteří nás opravdu zaopatřily. :slight_smile: takže jsme nemuseli řešit bydlení a mohli jsme ušetřený penízky investovat do autíčka a spoustu dovolených.
Oba máme moc rádi děti, takže nám nic nebrání :wink:
21. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
Spionko, baru díky. Už budu tedy nakupovat jen ty větší. Jsem si právě taky říkala, že rukávky přiohrnu :slight_smile: Spíš jsem nechtěla, aby ve velkých dupačkách pak nevypadala jako strašidélko :slight_smile:

Já právě taky koukala do "chytré knihy" a byla jsem připravená na 1100. Jen dr. se tak divně tvářil a šel jí ještě přeměřit, tak mi to nebylo moc příjemný. Ale pokud jí nic nechybí, tak jsem jedině ráda :grinning:
21. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Vcelko uvidíš, ono to přijde. :slight_smile: Tak to jste dítka štěstěny, my si museli všechno sami. Byteček máme malý , ale náš + ještě jeden na stejném patře / tam je zatím nájemník na neurčito. Autíčko také slouží, ale než jsme tohle všechno shromáždili tak to nějakou dobu trvalo. Tak to tě potom plně chápu, já bych taky asi nečekala. Minulý rok jsme o mimi přišli a to tě opravdu srazí na kolena. Je to jedna z nejhorších věcí, která se může stát. :frowning2: Teď je ale dobře a máme v bříšku naší Elišku - berušku. Tak vzhůru do toho... do jináče. :wink:

Xpetulo hlavně,že je mimi v pořádku a ty taky. Gramy sem gramy tam. :wink: Já se tak těším, až zase Elí koupím nějaké šatičky. Líbí se mi takové ty jednoduché jeansové - dají se kombinovat se vším. :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
Jééé, my jsme také říkali že holčička by byla Eliška :slight_smile:
Hlavně že už je ted dobře a můžete se těšit na prcka :wink:
21. led 2010 v 15:15  • Odpověz
Vcelko jsme moc sokojený. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Těhulení si krásně užívám, protože jsem od začátku doma.
21. led 2010 v 15:19  • Odpověz
Jooo, šatičky, to je nádhera. Manžel jí minulý týden koupil jedny moc krásný :slight_smile: Jeansové by se mi taky líbily, ale zatím jsem na žádné nikde nenarazila. Spíš mají hodně kalhoty a toho se trochu bojím. Sice v tom miminka vypadají nádherně, ale říkám si, že je to takový tvrdý materiál, jestli je to někde netlačí. A hlavně v pase mi přijdou hrozně uzounký :frowning2:

My si tedy taky museli všechno pořídit sami, chvíli nám to trvalo, ale svoje výhody to určitě má. Nikdo Ti nemůže do ničeho remcat :wink: A že tchán občas snahu měl :slight_smile:
21. led 2010 v 15:28  • Odpověz
Zdarec maminy a těhulky...

xpetul, v 56 se vyplatí fakt jen pár kousků. třeba my jsme 56 oblíkali tak 14 dní a šmitec. takže fakt základní věci jako jsou nějaký bodýčka, overálky...spíš pohodlný věci jak píšeš. Fakt džíny, sukně atd. moc neunosíte. Já měla hafo 56 džín a nevzali jsme je jedinkrát. Ono presovat do toho novorozence... :unamused: a džíny neunosíme ještě ani teď ve 2 měsících...malý je doma v bodýčku a tepláčkách, venku v těch zimách v punčocháčích a oteplených kalhotech, a spinká v overálkách. Prostě do začátku uznávám spíš to pohodlí.
navíc, pokud je mimi větší, tak jako jsme měli my 4,3 kg, tak 56 by nebyla potřeba vůbec, ale to dopředu nikdo neví. Celé těhu byl Tádík o 2 týdny starší (větší). A přiohrnutou 62 snese v pohodě i drobnější mimčo.

Zuzu a jak píše Spion, do porodky jsou dobrý jednorázový poporodní kalhotky. Já jich užila tak 10-12 ks. Vložky do nich dostaneš kolik hrdlo ráčí, potom si vem nějaké vložky do podprsenky na vytékající mlezivo. Tvrdá podprsenka mi pod košilí fakt nevyhovovala, lepší byla jen nějaká lambáda, košile dostaneš čistý kolik chceš, župan nech doma je tam fakt hic, plíny na mimi i oblečení taky dostaneš. ještě pantofle si vem.
Plán jsem neměla, ale prý si je těhule nosí,, zeptali se mě když jsem malého vytlačila, jestli ho chci na bříško, tak tam byl tak 10 vteřin, o šnůru si asi musíš předem zažádat i o to podepisování na nožičku, stačí to ríct při příjmu a pokud chceš nastandart, tak si o něj taky řekni při příjmu. Doporučuju ho, máš klid, nikdo tě nebudí, víc odpočíváš a když se belháš po porodu do sprchy a na záchod... vyměnuješ si košili...prostě, soukromí nadevše, kort v tom bolavém stavu.
Odběry nedělají a nebudou, řeknou o tom víc na besedě.

Spion, já myslela, že budu bulet štěstím a nic. Ta únava je tak velká, že přebila vše. Nebyla síla brečet...chápu...
21. led 2010 v 16:06  • Odpověz
davlu mě učila tancovat :slight_smile:
a těd jí blahopřeji ke krásnému miminku :slight_smile:
21. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Ahoj Davlu,
já taky spíš nakupuji heboučký dupačky, protože si říkám, že jí v tom bude určitě líp. Sice ta miminka v džínách vypadají prďácky, ale ať jí je radši pohodlno. Šatičky jsme koupili, ale už větší na léto. Akorát bych jí koupila všechno, co vidím a pak budu fňukat u skříně, že to neměla jedinkrát na sobě. Proto jsem se radši zeptala
:wink:
Adélka byla pořád přesně podle grafu, až teď se nějak předběhla :slight_smile: Jsme tam byly až po obědě, tak se třeba jen pořádně nadlábla se mnou :grinning:
21. led 2010 v 16:15  • Odpověz
vcelko, jaký pak tancovat...už umím prd...možná tak přebalovat a kojit. tak jsme tady snažilky,těhulky, čerstvé maminy i zasloužilé... :grinning:
21. led 2010 v 16:16  • Odpověz
náhodou, tebe sme měli nejradši. :grinning: a to se nezapomíná :wink:
21. led 2010 v 16:18  • Odpověz
no tak díky, a tebe si v té době pamatuju... :slight_smile: ale to už je dávno. co byste s manžou chtěli? holčičku či chlapečka? :wink:
21. led 2010 v 16:30  • Odpověz
xpetula já mám taky supr pocit z toho, že jsme si všechno zařídili sami. Je pravda, že úvěr za byt platí manža s taťkou napůl ale je tak malý, že to nikoho nezatěžuje. Dokonce i na mimi máme kočárek, který jsme chtěli - věcičky kupuji také sama a nebo koupím a pak mi to manžova mamina "proplatí". Šatičky kupuji u nás na růžku v bazárku. Mají tam moc krásné oblečení. Mimča to rozhodně nestihnou unosit. :slight_smile: My nemáme jeansy ani jedny.

Davlu tak jsem si vás našla na mapě.Myslím, že trefím naprosto v pohodě. :slight_smile: Tak visíš, všichni tě znají ty naše hvězdičko. :grinning:
21. led 2010 v 17:26  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsme byli plavat a na pizze a sem úúúplně přežraná.. asi prasknu :grinning: :grinning: :grinning:

Taky jsme byli na kontrole. Všechno je v pořádku, tak zase za měsíc :grinning: Dr. říkala, že mi úplně skvěle vyšli ty testy na cukr, že po dvou hodinách už sem neměla v krvi žádný :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak baru my taky mimi čekáme a je mi 22 (26 v červenci) :grinning: :grinning: :grinning: Manžovi je 29
21. led 2010 v 19:20  • Odpověz
Lucíku, ty mi děláš chutě. Taky bych si dala pizzu. Lucíku nemyslela jsi náhodou 23 v červenci..?
21. led 2010 v 19:22  • Odpověz
Lucku to jsi reagovala v souvislosti s věkem vcelky.... každý má právo se samostatně rozhodnout - nemyslela jsem to špatně. Jen dnes každý nemá tu možnost mít domeček(byteček) od rodičů a ostatní věci si taky musí získat sám. Pokud nemáš nějakou berličku do začátku, trvá to trošku dýl. Nemám vůbec nic proti "mladým" maminkám. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. led 2010 v 19:35  • Odpověz
baru jo 23 nooo :grinning:
Tak mě je sice málo, ale manželovi už 29 takže ten měl baráček, auto a penízky taky :dizzy_face: A já dostala nějaké penízky od rodičů a myslím že si teď nežijeme špatně, takže mimčo snad v poho zvládneme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. led 2010 v 19:59  • Odpověz
a od rodičů jsme sice něco málo měli, ale určite ne všechno :wink:
21. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Mně akorát překvapilo když vcelka psala, že manža dodělává vysokou 25 a jí je 23. Hold má někdo štěstí. :slight_smile: Vůbec jsem to nemyslela špatně. Akorát dneska ty hypotéky a celkové fin. situace je složitá. Mám kamarádku, která mi na rovinu řekne, že nemájí peníze na dítě. Aby mohli bydlet platí 9000kč hypo + ostatní položky. Je to supr, když je chlap takhle starší a přijdeš v podstatě do hotového. Mimíska zvládneš na jedničku. :wink:
21. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
baru jo to jo :slight_smile:
Ale jak píšeš o té kamarádce, tak já mam "kamarádku" a teď o víkendu zjistila že je těhotná.. Můžu vám říct, že z toho vůbec nemám radost.. Oni jsou takové že dítě chtěli jen proto, že ho čekáme my (a to bez legrace).. Peníze nemají vůbec, ani teď nemají pomalu na jídlo. Platí hypotéku asi 16tis. měsíčně (za pidi byt) a k tomu mají dva psy a půjčky snad na všechno.. Ale je to prostě netrápí... Já to nechápu.. Ona mi řekne že dítě nic nepotřebuje , že bude kojit a že na výbavu si vezmou půjčku.. :astonished: :astonished: :astonished: No nic, sem vám jen chtěla napsat že i tací existujou :cry:
21. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.