• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Ahoj holky,

zdravím po úúúžasném týdnu na horách :sunglasses: Pět dní sluníčka, moooře sněhu (ty šílený mrazy zmiňovat nebudu :grinning: ) no prostě nádhera...hlavně s malym už byla fakt prča, takže prochony, bobovačka, my jsme si i zalyžovali...trochu závidim Spion...hned bych se tam vrátila :slight_smile:

A co je tu new??? Ještě jsem neměla čas Vás ani dočíst...peru, žehlim a staram se o marůdka (i když teď už je to pohodička, leží zavrtanej na gauči, čučí na pohádky a řiká že je "mahod nemočnej" rozuměj marod nemocnej :grinning:
2. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

jitie to je skvělý že to máš takhle hnedka dole :slight_smile: A maličky se určitě brzy uzdraví :dizzy_face: :dizzy_face:

hipi jeee, se máte :grinning: My máme jet na hory snad příští týden, na pár dní, za našima, tak uvidíme jak to dopadne, jestli to vyjde nebo ne
2. únor 2010 v 19:12  • Odpověz
holky ještě vám doporučuju tohle :

http://www.cicatridina.cz/

Pomáhá to při hojení. Jitie, určitě si to kup. V lekárně to stojí okolo 300,-
Doporučil mi to doktor a pomohlo to :wink:

Jinak vntiřek se hojí i půl roku. Chce to čas, no :unamused: Taky ještě nejsem úplně ve formě.
2. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
Jo a snad o všech slyšim, co kojej, že se můžou po sladkym utloust, já taky. :dizzy_face: a nejúžasnější je, že při tom hubnete :slight_smile:
Aspon mají naši drobečkové sladké mlíčko, jako smetanu :slight_smile:

A do EPINA určitě půjdu příští těhu, vyplatí se to.
2. únor 2010 ve 22:26  • Odpověz
mají, po sladkym se opravdu musí každý ,,UTLOUST,, :grinning: :grinning: :grinning: Já se na sladkým o vánocích ,,utloustla,, o dvě kila :grinning: :grinning: :grinning: :angry: :sweat_smile:
2. únor 2010 ve 22:50  • Odpověz
maji a měla si EPINO při Domínovi?

davlu to shodíš neboooj :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 23:08  • Odpověz
já se můžu po sladkém utlouct i "utloust" :grinning: i bez kojení :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2010 ve 23:08  • Odpověz
Právě že jsem epino neměla :frowning2: byla jsem dost potrhaná. Pro mě bylo šití snad nejhorší z celýho porodu, hlavně potom, když se člověk začne hýbat, tak to pořád cítí. Ale s epiduralem prej, to šití tak hrozný není.
Ale každý to snaší asi trochu jinak. Já řvu snad u všeho :sweat_smile: a Šití je prostě šití a vidět bude :frowning2:
Ale určitě je to EPINO výborná věc. Já o něm dřív neměla ani tucha. Jinak bych si ho koupila hned. :wink:
A ohledně porodu by se šetřit podle mě s ničím nemělo. Je to největší žážitek na světě.
3. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
maji já ho kupovat určitě budu.. Nebojím se porodu snad tolik jako toho šití a následnýho hojení :grinning: :grinning: Tak snad mi epino pomůže :grinning:
3. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
ahojte, já rodila CR, takže s šitím zkušenost nemám. CR nebyl plánovaný, ale já se na EPI i na masáž vykašlala.Jsem ro nechala na přírodě. Jen jsem baštila lněné semínko a pila maliník, no stejně k ničemu:(
3. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
side a proč si měla CR?
3. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
Davlu - ty Tvoje kila bych chtěla vidět joo :angry: Fotka bříška pár dní po porodu mluví za vše...ale to je jen má tichá závist bo já se té pneumatiky už snad nikdy nezbavim :frowning2:

EPINO - já ho taky vůbec neznala, ale rozhodně mě to nadchlo a při druhém těhu rozhodně vyzkouším. Strašně bych si přála druhé mimi porodit normálně, takže pro to udělam naprosto všechno...dodnes si přijdu opravdu hooodně ošizená o ten pocit "zrození" a juknutí na mimi...takže to druhé prostě "vyprdnu" stůj co stůj :dizzy_face:

Joo a ta těhu čára mi zmizela dlouhoo ještě po Martínkových prvních narozeninách...už jsem se děsila, že budu ozdobená na pořád, ale nakonec zmizla potvůrka :wink:

No někdy mi to přijde, jak když jsem porodila tak před měsícem...a prd..za měsíc už mažem k zápisu do školky...hlavně aby malýho vzali, bo do práce musim ať se děje co se děje, tak nám držte malíčky :wink:
3. únor 2010 ve 14:58  • Odpověz
Ahojky, teda hipi podle vašeho albíčka jste reklama na šťastnou rodinu. Ty se tam pořád usmíváš i před porodem :slight_smile: úžasné :wink:

luciku ty mě celkem děsíš jak přibíráš :grinning:
3. únor 2010 v 15:17  • Odpověz
hipi a proč si měla císaře?

vcelko a proooč :grinning: To že tak přibírám já, neznamená že budeš i ty :grinning: Nebo ti vadí moje kila :grinning:
3. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
no mě určitě nevadí tvá kila :grinning: jen si mě tím dost vyděsila :grinning: :grinning: :grinning:
Ale na tobě to není vůbec znát. Co mě ale potěšilo byly ty prsa :grinning:
3. únor 2010 v 15:59  • Odpověz
vcelko no ty prsa jsou jediná výhoda :grinning: Ale ta prdel, stehna a boky už moc neeee :grinning: :grinning: :grinning: Ale co, to pak určo shodím, nehodlám se teď omezovat :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 16:24  • Odpověz
tak hlavní je že tobě i prckovi moc chutná :wink:
A neboj určo to shodíš.
Nám se první pokus nepoved, tak jsem z toho byla taková přešlá, protože jsem si to představovala asi jako Hurvínek válku :grinning:
3. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
lucik, měla jsem vyvolávaný porod , který ale vůbec nepostupoval. Takže pak jsem musela na CR.
Případný druhý bych taky chtěla normálně, abych mohla srovnat oba způsoby. A abych ten opravdový porod zažila. Ale moc s tím nepočítám:(
3. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
péťo neboj, určitě se brzy podaří :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

side aha :frowning2: to je škoda.. Ale po CR je možný normální porod ne.. Tak třeba to vyjde :dizzy_face: Mě dr. v pondělí říkala že je malá už hlavičkou dolů, tak snad jí to vydrží :dizzy_face:
3. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
Vcelka - noo to jsem ještě nevěděla co mě čeká :grinning: S každou další hodinou úsměv hooodně tuhnul :sweat_smile: Ale je fakt, že jsme byli už děsně nadšení, že je TO konečně tady, takže jsem byla v tu dobu prostě šíííleně šťastná :sunglasses: A neboj, určo se dočkáš...já jsem si to představovala asi nějak podobně...kdybych bývala tenkrát tušila co nás ještě čeká než se mimi dočkáme...Každopádně držim palečky, ať máš brzy svůj krásný, zdravý, živý budíček :dizzy_face: :wink:

Lucik - pro nepostupující porod...Doma mi praskla voda, začaly kontrakce, který byly celkem v pohodě, tak jsem si libovala, jak to bude rychlovka a prd... 24 hodin jsem poctivě "odhekala" na porodním sále...jenže porod vůbec nepostupoval, několik kapaček na posílení kontrakcí, pořád chodit...no a pak už to bylo třeba ukončit kvůli nám oběma...vůbec jsem se neotevřela..tedy asi na čtyři cm za celou tu dobu...Hlavně bylo celkem vtipný, když se mě při přijetí ptali na EPI a já řekla, že rozhodně do mě nic píchat nebudou, že nejsem bábovka...no to bylo ve čtyři ráno...v osm večer jsem je doslova na kolenou prosila ať mi okamžitě píchnou naprosto cokoliv :sweat_smile: A je fakt, že pak se mi opravdu hooodně ulevilo...takže všem těhulkám, které by třeba při porodu váhaly - já mohu z vlastní zkušenosti při dlouhém porodu EPI rozhodně doporučit...Pak už jsem byla tak vyčerpaná, že ze samotného CR si skoro nic nepamatuju..jen jak se malý kuckal a že je to chlapeček...snažila jsem se ho zahlédnout...no a pak už jsem byla totáč kožená...takže opravdu pevně doufám, že druhý porod bude probíhat mnohem jednodušeji a přirozeně...Ovšem nesmím zapomenout říct, že za každou vteřinku to naše štěstí stálo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. únor 2010 v 18:00  • Odpověz
hipi a jak se ti pak bříško hojilo, dobrý? A co kojení? V pohodě? Po CR to prý bývá horší.. Jinak já teda už ted vim, že EPI chci :grinning: Sem bábovka :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jsme byly poprvé na těhu cvičení. Docela se nám to líbilo. Hodně se cvičí na míči, malé to nevadí, tak budeme pokračovat. :slight_smile:

Lucíku jak je? Už jsi v poho, když se blanka vrátila zpět z nemocnice 2v1. :wink: Kolik si přibrala, že to vcelku vyděsilo.? Já myslím, že pro maminy jako jsi ty je +20kg v těhu úplný normal. Tělo si to žádá. :slight_smile: Dneska na tom cvičení byla paní ve 23.tt. Nemůže jíst nic jiného než vývar, ovoce a ovoc.šťávy. Miminko roste jak má, ale ona se už skoro 6 měs. pořádně nenajedla, do 5.měs. pořád zvracela. Nemůže pozřít maso, sladké, zeleninu...prostě skoro nic. Bylo mi jí opravdu moc líto. Doktor jí na to nic neřekl, prý mimi roste jak má a ona ho nezajímá. :angry:
3. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
baru to je super že se ti líbilo :wink: Já půjdu zase v pondělí, tohle pondělí sem nebyla, když mi nebylo dobře. Mě je dobře už tak nějak od pondělka, jak sem přijela od doktorky :dizzy_face:
A nabrala sem 12 :grinning: Ale dle mýho míň, protože její váha vždycky ukazovala míň jak ta moje a i na té naší mi to ukažuje na 11 a ne na 12 tak nevím, jak mě vážila :grinning: Navíc to bylo v 5 odpoledne a celý den jsem se cpala tak možná proto :grinning:
3. únor 2010 v 19:38  • Odpověz
já jsem přenášela a 10. den po termínu mi porod vyvolali. Neměla jsem jedinou kontrakci, otevřela jsem se max na 1 prst a pak se začaly zhoršovat srdeční ozvy miminka a můj tlak, tak se jelo na sál.
Zavedli mi EPI a já byla naprosto v pohodě a při vědomí. Povídala jsem si s anestezioložkou a pak jen ucítíla lehký tlak na břiše a pak už slyšela pláč. Malého umyly a hned mi ho ukázaly. Pak mě zašily a odvezly k manželovi, který mezitím udělal fotky..
Takže porod byl v podstatě bez bolesti, jen pooperační rána, ale to se dalo v poho zvládnout
3. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
Lucíku no jo v pět odpo. - to je jasný. To bylo včetně toho, co jste spapkaly a vypily. 12kg je hezký, po porodu budeš zase jako proutek. Když jsem paní lektorce na cvičení říkala jestli si můžu předplatit 10 lekcí, jen se na mě podívala a povídá: "Myslíte, že to stihnete odcvičit, když jste v 25.tt ?" Cvíčo je jenom jednou týdně. :slight_smile: Docela jsem jí pobavila. Prý u těhulí se to nikdy neví..... :grinning:

side takže v podstatě všechno v poho. :slight_smile: Už se na maličkou moc těšíme.
3. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz
Luciku - jo bříško super, hlavně jizva je fakt super (ještě jednou díky pane primáři :dizzy_face: ) Jizva je krásně maličká a uuuplně maximálně dole, takže neni vůůbec vidět!!!No s kojením jsme to měli horší...malej se narodil v úterý a mě se mlíko udělalo až v neděli...sice jsem se snažila přikládat, ale musim říct, že mi nikdo nic moc neporadil...otázky jen kojíte - nekojíte, pokud ne, tady máte odsávačku a jinak se s tím nikdo moc nepáral...malej se mi nechtěl přisát, já (ač přečtené kde co) jsem vůbec nevěděla jak na to...no při odchodu z porodnice jsem zakoupila celou odsávací výbavu a (což byla zase moje chyba, protože doma už jsem se moc nesnažila, občas jsem ho přiložila, ale když to nešlo, tak prostě dostal flašku a pak jsem to vzdala uplně) čtyři měsíce poctivě odsávala...pak jsme najeli hned na "tuhou" a svým mlékem už jen přikrmovala...
Ale nevim..dneska si řikam, že jsem se tomu možná málo věnovala a měla to zkoušet víc a víc, na druhou stranu, když vidím v jiných porodnicích jak se maminkám věnují a ukazují správné techniky kojení...nebo jsem měla prostě jen smůlu na sestřičky...každopádně snad jsem se z těchto chybiček poučila a jak řikam u druhého už to půjde všechno jak po másle :grinning:

Bara.c - to je fajn, že Ti cvíčo dělá dobře a líbí se! Pěkně si to s pupíčkem užívej!!!
3. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj hipi, to sis teda pěkně "užila". :unamused: Já bych ráda kojila, co to půjde. V nejhorším oslovím laktační poradkyni. Odsávačku mám vlastní...ale uvidíme jak to půjde. Děkujeme za krásné přáníčko- cvíčo. :slight_smile: Máš krásné mimi. :grinning:
3. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
Taky bych ráda kojila a jsem rozhodnutá oslovit popř. laktační poradkyni :wink: Ale v pondělí jsem byla u Dr. a všimla sem si, že tam má letáček z porodnice Hořovic a tam psali, že je laktační poradkyně k dispozici 24 hodin denně.. A přitom sem od všech známých slyšela, že jim s kojením nikdo moc neradil.. :confounded:
3. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
ahoj, já mám jizvu taky skoro neviditelnou. Fakt perfektně. Já měla u porodu doktorku Lonkovou a zástupkyni primáře doktorku Pavlů. Obě moc sympatické.
Co se kojení týká, tak v HOřovicích opravdu nic moc! Nikdo mi nic neřekl, při dotazu se tvářily, že jsem úplně blbá. Malý pořád řval (já netušila, že asi hlady) Po pár dnech přišla dětská vizita a doktor hned zavelel, že pokud nepřiberem, tak příkrm. To jsem se zabejčila, malého přikládala každou hodinu a rozjeli jsme to!!!! Ale podpora personálu opravdu žádná. A to nemluvě o tom, že mi ho přinesli na kojení až druhý den po porodu
4. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
tak třebo se to za ten rok změnilo... Co jitie, davlu, maji ?? Poradili vám? Kdyžtak si objednám laktační poradkyni ať za mnou přijde tam :grinning: Jde to vůbec :grinning: ?

Za chvilku jedu směr králův dvůr za manžela sestřenkou, má dvojčátka 19ti měsíční :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.