• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
lucik, musíš se prostě pořád ptát sester, oni ti poradí, ale musíš si je k sobě volat.
4. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz
side to jak popisuješ přístup personálu jsem už také několikrát slyšela. A že mimi přinesli až druhý den také. Kamarádce se to stalo minulý rok v březnu. Myslm, že kojit se musí částečně mamina naučit. Určitě je pomoc potřeba. Snad na nás budou mít čas. :slight_smile: Budu se snažit mít maličkou u sebe, pokud to půjde i pokoj nadstandard.
Všechno je o štěstí na koho zrovna narazíme. :wink:
4. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
Holky..................kdepak jste??? Jak to vidíte s tím kafíčkem? :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Už se naše diskuze zase přesunula na druhou stranu. :astonished:
4. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
Tady jsme :slight_smile:
My máme zase nemocnýho pejska.. Dnes jsme byli na veterině.. Tak dostala 3 injekce a zítra už by měla být v pohodě... Ale zatím moc nevypdá, tak sem zvědavá :frowning2:

Baru nevím co to kafčo, to záleží spíš na maminách, já mám čas pořád :grinning:

Taky bych chtěla nadstandart, snad bude volný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
ahoj, já se na kafčo ráda přidám. V podstatě my můžeme kdykoliv kromě doby po obědě, kdy máme sladký spánek:slight_smile:

a kde ten srazík vlastně plánujete? Jste všechny z Berouna?
5. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz
Lucíku máme diskuzi jenom pro sebe.... :zipper_mouth: Taky nebudeme mít čas , až budou ty naše holky venku. Copak se Vám stalo s pejskem (pejskovou)? Mylím, že o ten nadstandard bude boj. Květen bude na porody asi pěkně vytížený. Uvidíme jaký bude stav až dorazíme k porodu. Budeš sestavovat nějaký porodní plán - žádný medici, nástřih jen když to bude třeba, bez epiduralu...apod.????
Jak se jinak máte Lucí.? Naše malá nechce do půlnoci vůbec spát, pořád se mele. Dospávám to ráno. Jinak je moc hodná, pořád papá. Příští pátek půjdeme na tu cukrovku a k pí. Dr. na kontrolu. Jsem zvědavá jak malá vyrostla. :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
5. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
Luci, s kojením ti poradí, ale musíš se ptát, ukážou ti poprví jak přiložit a pak už je to na tobě..stačí na ně zazvonit a hned přijdou :wink:
5. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
mě dali Filipa přisát už na sále, ale díky mým bradavkám se to nepovedlo, tak pak až na pokoji, ale až několik hodin po porodu a přisál se krásně a do teď s tím nemá problém, snad jen jednou v porodnici, to mi pomohla sestra, jinak je šikula
já si o příkrm zažádala dne předtím než jsme šli domu, to plakal hlady a když mu ho dali, tak ho stejně vyzvrátil..holt nutrilon mu nechutnal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
Jo jo, jak píšou holky s tím kojením. Mě se Tedýs v porodce nepřisál vůbec, měl plné bříško plodovky a pořád jí blinkal. Až poslední celý den měl hlad, přikládala jsem ho teda furt, ale jak se nepřisál ani jednou tak mlíko nebylo. A hlad přišel až ten poslední den, tak musel dostávat UM Bebu. Ta mu teda chutnala. Takže mě se malý poprvé přisál až 6 dní po porodu doma. Zatím jsem furt odstříkávala aby se tvořilo mlíko...

Jiti, už si ozkoušela Beco? Nám se Tedýs teda ani náhodou do té novor.vložky nevejde a bez ní je mu to nějaké velké. Navíc si dře čelíčko o ty popruhy. A teda mám ho tam nějak moc nízko a když ho dám výš, tak ten pás přes břicho mám zase moc vysoko a ne v pase.... :unamused: Asi to bude lepší až na větší mimčo... :unamused:
5. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Davlu, zrovna sem to psala holkám u nás na diskuzi prosinec, taky mi ta novorozenecká vložka přijde malá, Filip je v ní strašně zkroucenej, jak ho to táhne mezi nohama..holt počkám až trochu povyroste a bude mít těch 6,5 kilo, stejně sem to chtěla na jaro, tak to bude akorát
mě ten pás drží na břichu,ale ty popruhy mi přijdou strašně velký a utáhnout se to nedá :unamused:
5. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
a jaké jste objednali???
5. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky :pensive:

Baru třeba to nebude tak strašný s těmi porody v květnu, to teprve uvidíme :dizzy_face: Porodní plán asi sestavovat nebudu.. Epidurál chci :grinning: Nástřih teda vůbec, ale to budu trénovat s epinem a tam to snad nedělají "preventivně" ne..?

Jinak s pejskem strašný.. Sem úplně vyřízená.. :pensive:
Před vánoci něco sežrali a tak jí operovali, včera celou noc kňučela a vyla a manžel říkal že vyleze z boudy, normálně jde a najednou lehne na zem a kňučí.. Tak jsme jeli k veterináři a on že jí asi nesedlo jídlo, dostala injekce a že by to dnes mělo být OK.. Ovšem nebylo.. Tak jsem jela k veterináři - sama, protože sem myslela že jí zas jen píchne injekce a bude.. Jenže se mu to nelíbilo tak že jí bude zase operovat... Když jí uspal tak jsem šla do čekárny a tam samozřejmě brečela.. Po hodině mě zavolali že už to je.. Holky.. šílenost.. Měla skříplá střeva.. Ze zadku jí šla sražená krev.. Strašně se cukala, nemohla sem jí ani udržet.. a pak začala dělat taaaaaaaaak šílený zvuky že už jsem mu chtěla říct ať jí píchne něco na utracení.. Samozřejmě sem hystericky brečela a nevěděla co mam dělat.. On říkal že to dělá v narkoze, ale že je v ohrožení života a neví se jestli to přežije.. Tak mi ji dal do auta a ona mi to dělala celou cestu domu :pensive: :pensive: :pensive: Pak sem teda dojela pro manžela aby jí odnesl domu a teď už jen leží a občas zakníká.. Ale já sem fakt vyřízená :pensive: :pensive:
5. únor 2010 v 15:17  • Odpověz
Tedy Luciku dost děsný tedy :cry: Tak držim palečky, ať je to OK!!!A ty se pěkně natáhni a trochu se snaž relaxovat (pokud to jen trošku půjde) :pensive:
5. únor 2010 v 15:41  • Odpověz
hipi děkuju.. Manžel už je doma, tak se stará, o pejska i o nás :dizzy_face: :dizzy_face:
5. únor 2010 v 15:46  • Odpověz
Jitie a Davlu holky moje, tak jste také zavítaly mezi kojo a přebalováním. Jak se máte.... :slight_smile: Davlu ty chceš už dávat Tadíka do nosítka, já myslela až kolem 3-4 měs.? :wink:
Lucíku kolem nás pořád potkávám další a další těhu a počkej až přijde březen-duben, to se to teprv vyrojí. Teď si nosíme mimísky hezky pod bundama . Myslím, že nás bude dost. Když pokoj nebude, tak hold nebude - svět se nezboří. :slight_smile: Nástřih tak ne :fearful: :fearful: :fearful: - EPINO to jistí. :wink: S tím Epiduralem se to musí říct dopředu, aby ti vzali krev. V průběhu porodu to prý dávat bez odběru krve nechtějí. Lucíku to je mi moc líto - váš pejsánek. :pensive: :pensive: :pensive: Foukáme ať se to brzy dá zase do pořádku. Hlavně se snaž trošku od toho odprostit ať se o pejska stará někdo z rodiny. Ty potřebuješ klid pro sebe a mimi. Stres je to nejhorší. :unamused:
5. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
baru já zažádám klidně už teď :grinning: :grinning: :grinning: A manžel je už doma, tak se postará :dizzy_face:
5. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
Jiti, máme Grace. A nevypadá ve skutečnosti jako pro holčičku (jak říkal tvůj manžel). No my když zapneme tu vložku nahoře, tak mu ta látka přes bříško dosahuje ani ne mezi nožičky... :unamused: a to má malý necelých 6 kilo. No taky ho chceme nosit až na jaře až udrží sám hlavičku.

Baru, to Beco není klacické nosítko. Je to ergonomické. Mimi v něm sedí s nožičkama hodně roztaženýma, obepínájí tak bříško nosiče a zádíčka jsou mírně do kulata. Prostě je to vhodná poloha právě i pro novorozence. Beco je vhodné od 3 kil mimíse.

Lucíku, drž se. Vím, je to psychicky náročný dívat se na to jak psí slečně není dobře. Ale ona se z toho vylíže. Možná by bylo fajn, nechat jí zkontrolovat ještě jiným Dr. abys věděla, že na to mají stejný názor. A snaž se to tolik si to nepřipouštět, protože Viiki to cítí. Ať se o pejskovou stará manžel a ty se starej jen sama o vás dvě. Bude to zase dobrý. Pejsková má tuhý kořínek. A navíc, je to ženská, ta je křehčí a dává vám najevo, že jí není fajn víc, než tvrďák pes :wink:
5. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
děkuju holky :dizzy_face:

davlu my s tím dr. máme dobré zkušenosti a i ostatní si ho chválí, tak myslím že ví o čem mluví.. Zítra jede manžel na kontrolu tak uvidíme
5. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
Luci, to mě moc mrzí s pejskem :frowning2: hlavně ať je brzo v pořádku!!!!!

Davlu, to máme taky, holt máme velké kluky, budeme muset počkat na jaro, to už budou hezky držet hlavičku a bude se jim sedět líp :wink:

Baru, jak píše Davlu, to Beco, je erhonomické, je prý dobré i pro ty novorozence, hlavně i na kyčle, mají tam nožičky hodně do široka
jinak se máme dobře, jen nás trápí rýma, tak odsáváme a kapeme do nosu, ale teď už je to lepší :wink:

Davlu, kde si byla s Tedíka na kyčlích??v Berouně u Kapounka??mě říkala moje dr, že můžu i do nemocnice k Formanovi :confused:
5. únor 2010 v 19:26  • Odpověz
Jíťo, my byli u toho Formana v Hořovicích. Jsou tam v úterý od 8 do 10. Přijdeš, zeptáš se kdo je poslední, malého svlíkneš do půl těla, dobré mít deku ať je zabalený, stoupneš si do fronty a vevnitř ho jen položíš na kontrolu. Jde to tam hodně rychle a Dr. je moc příjemnej. Tak tak, kdybys chtěla tam. :slight_smile:
5. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
Davlu, mě říkala, že je Forman v Berouně v nemocnici v úterý od 8 do 10 :astonished:
5. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
Jito, tak to se asi překecla. Byla jsem tam už 2x, bylo to v Hořo v 1.patře a byl tam vždy Forman.
5. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
holky beco je skoro jako šátek. Důležité je, že mají záda do kulata a podsazený zadek, tím pádem není tlak na páteř. a ty roztažtené nožičky jim dělají dobře na kyčle, takže je klidně noste :wink:
Když se do novorez. vložky už nevejdou, tak není potřeba je tam dávat. Oni si hlavičkou o vás opřou a budou chrnět :wink:
My jsme třeba taky z autosedačky novovložku dávali pryč už před druhým měsícem, tušim, už se tam prostě nevešel.

Lucíku, ať je pejsek brzy fit. Držíme palečky .
5. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás taky pozdravit. Už jsme konečně doma, ještě mi čeká zítra úklid a jsme zase zabydlený :slight_smile:
Ve středu jsme byly na naušničkách a máme 6750g a 64 cm. Asi si chuděra pamatovala z minule jak jí píchaly ty dvě injekce tak brečela preventivně už když viděla doktorku. Jinak bych řekla že asi nastřelení je lepší než píchnutí, nevím jestli to bolí, malá řvala už před, ale doma už jsem jí nato normálně sahala a večer jsme to namočily a v pohodě. Já jsem nějaká nachcípaná tak jsem jak přejetá parním válcem.
Lucíku držíme palečky ať je brzo pejsek fit a mysli taky na sebe a na miminko, že musíte být v pohodě.
6. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

tak už konečně doma leo :wink: Jeee, náušničky :wink: Mě nedávno říkali rodiče že nám je pro malou koupí, tak ať nějaké vybereme :wink:

Pejsek pořád jenom spinká.. :pensive: Oproti minulé operaci kdy byla druhý den už fit je to takový divný :pensive: Ale manžel byl na kontrole a neříkal nic strašného, tak snad se z toho dostane, je ještě mladá (necelé 2 roky) :dizzy_face:
6. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
Ahoj Lucíku, váše psí slečna bude určitě v pořádku. :slight_smile: Pejskové toho vydrží hodně. :wink: Naušničky - ještě jsme ani nevěděli, že čekáme holčíčku a mamina mi jednou takhle při odpolední kávě povídá: Musíš mi něco slíbit, tak já vykulená jako co se děje. :confused: A mamina mi povídá: " Když se narodí holčička - naušničky jí koupím já." Tak jsem řekla jasně a dál to neřešila. Další týden jsem si to vyslechla od naší prababiny a další týden u tchýně. Poperte se holky.... ouška má jen jedna, jste v pořadníku. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Naše váha se nikam nepohnula pořád máme z těch -4kg jen dvě nahoře - takže oproti době pře těhu 2kg rezerva. :slight_smile: :slight_smile: Ale oproti poslední návštěvě nahlásíme +1kg, to bude mít pí. sestřička radost. :grinning:
7. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
Ahoj baru, no já mám taky pocit že nám je nabídne i tchýně a pak se taky asi poperou nebo nevim :grinning: :grinning: :grinning:

No jooo nooo, tak máš jen 2kg a cooo :grinning: Mě minule dr. fakt blbě zvážila a nebo jsem 2kg zhubla tak nevím.. Možná jsem tím stresem fakt zhubla, ale jim normálně a hlavně čokoládu na nervy :grinning:
7. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
ahoooj holky :dizzy_face:
co tady mame noveho??

ja hlasim, ze po patecni poradne se miminko neotocilo a je porad otoceno KP, takze jsme si s p.primarem naplanovi cisarsky rez na 22.2.2010, samozrejme jeste v den planovaneho porodu budeme kontrolovat jetsli se miminecko neumodri..ale asi tam uz moc mista nema, vaha je cca 2700g.
Pristi patek me cekaji odbery a asi jeste nejake EKG a prohlidka u interniho, nevim...neporadi nekdo?!

Holky po CR : jak dlouho jste zustaly v nemocnici?? Tyden???
Doufam, ze mlicko bude a kojenim nam pomuzou a poradi :wink:

Vsem preji hodne zdravicka a stesticka :dizzy_face: a hezkou nedeli :wink: , jdu varit.....
7. únor 2010 v 11:04  • Odpověz
zuzul to je mi líto, ale neboj, určitě to bude nakonec dobré i po CR a kojení taky zvládnete :wink: :wink: A 22.2.2010 je moc hezké :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
zuzu, CR se neboj, dá se to zvládnout a navíc sis mohla vybrat pěkné datum. Malý se narodil ve čtvrtek a domů jsme šli další středu, takže skoro týden jsme si tam pobyli.
7. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.