• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
luciku my mame taky lovecký plemeno (foxteriéra), je to taky strašnej poděs. Tu nohu si zlomil v takovym přikopu, ale vběhl tam po čtyřech a ven už jen po třech nohách, ale vůbec mu to nevadilo. To až doma začal skučet.

teď zrovna se uklidňuju a počítám do deseti. Dávám malýmu oběd - zeleninku s masem a samozřejmě jak předtím řval hlady, tak teď je všechno zajímavější než jídlo. Největší zábava je samozřejmě hrabat se ve zbytcích jídla v bryndáku a rozhazovat je kolem. :angry: Zlatý kojení!!!
12. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
vlaďko, klííííd :slight_smile: My do dneška u jídla děláme všechno možný, jen ne způsobné stolování :sweat_smile: Prohlížíme knížku, jezdíme autíčkem po stole a do toho já v nestřežených okamžicíh strkám lžičku do pusy. I když umí jíst sám, tak ho to prostě nebaví. Po dvou soustech lžíci odloží a hodlá odkráčet od stolu, takže krmím a krmím :angry:
12. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
už jsem klidná, vzdala jsem to. Namíchala jsem mu to moje s láskou připravevané jídlo :wink: s kupovanou skleničkou a něco snědl. No holt jsem nepoučitelná a zase jsem mu zkusila dát brokolici :slight_smile: .
12. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz
Ahoj holky, hlásíme se po testech na cukrovku a kontroly u pí. Dr.
Cukrovka - hrozný, mále jsem se dvakrát pozvracela. Měla jsem hrozný hlad až mi bylo špatně od žaludka. Druhá těhulka co tam byla málem omdlela, takže celou poslední hoďku ležela u pí. sestřičky v odběrové místnosti. Přežily jsme, ale podruhý bych to opravdu prodělat nechtěla. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Kontrola - všechno v pořádku, změřili mi pánev a další KO 12.3.2010. :slight_smile:

Lucíku jsem ráda, že je hafaní slečna v pořádku. :grinning: A mateřská ---- co na to říct, nějak to dopadne. Bohužel, když stát škube nenarozená miminka je to hnus. Je mi strašně líto mamin, které mají menší příjem a doplatí na to úplně příšernou mateřskou.

Vladko u nás nesmí být brokolice ani za dveřma, natož v nádobí. Letělo by to oknem, jestli malá bude po manžovi - brokolice opravdu neprojde. Jinak hodně optimismu a trpělivosti. :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses:

Side to už máte za sebou, viď? Jsi ráda, když vůbec něco zdlábne.... :dizzy_face:
12. únor 2010 v 16:21  • Odpověz
baru to je dobře že ste v pořádku. A měli se sebou citron :frowning2: ? Já si ho tam vymačkala a nepřišlo mi to tak strašné.. A hlad sem měla, to je fakt :frowning2:

Jinak s tou mateřskou přesně jak říkáš.. Chudáci ti co maji nižší příjem - ne že bych teda měla nějaký obrovský :grinning: ale i tak :frowning2:

Já brokolici miluju.. Nejvíc brokolicovou polívku s květákem.. Ale manžel teda vůbec.. Ani květák :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
Lucíku citron nebyl povolen.... :cry: Mně bylo špatně jenom z toho hladu, náš otesánek prodělal asi nejhorší den svého života. Ta mi to nezapamene. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Lucíku, co si budeme povídat - můžeme být rádi za to, co dostaneme. Nejsou tak dávno doby, kdy byla 3.400,-Kč. A brokolice mi nevadí, ale že bych jí musela mít - to také ne. Dneska mám v sobě už druhý dortík a je mi fajn. Zítra uvařím čínu se zeleninkou a rýži, už se moc těším. Cpu se jako prasátko. :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
baru to jsou ale hajzlíkové :grinning: :grinning: :grinning:

Já dneska dělala domácí koblížky tak se jima pořád cpu :grinning: :grinning: :grinning: A holky v májovkách probírajj co se děje po porodu... :sweat_smile: To sou teda vyhlídky, to vám povim :grinning:
Ale jak to třeba chodí v hořovicích? Jak dlouho se leží na sále? A kdy se pak převáží na pokoj? A kdy se smí na záchod, do sprchy :grinning: ?
12. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz
V horovicich je to super. Nechaj te i s manzelem a prckem na porodnim pokoji asi 2 hodiny po porodu. Pak te prevezou a kdyz nemaji plne neonatologicke, tak se te zeptaji, jestli chces maleho hned u sebe nebo si chces odpocinout. Na zachod se musis pokusit jeste na sale, pak se te casto ptaji. Ale ja dostala sprdana, kdyz jsem sla na pokoji sama do sprchy hned po porodu. Taky to tam se mnou malem seklo :slight_smile: .
12. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
A co když se mi nebude chtít záchod :rolling_eyes: :grinning:
12. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz
Lucíku já tohle moc neřeším...co bude po porodu. Stejně to bude podle konkrétních podmínek. Pokud bude hodně rodiček, budou toho mít až nad hlavu a ty 2-3dny se nějak zvládnou. :wink: Hlavně aby se maličká v pořádku narodila a co se týká mě to se nějak dořeší. Zatím mě nějaké strachy nepřepadají. Minulý rok na gynekol. odd. byly sestřičky velice příjemné a profesionální. Akorát bych nerada, kdyby mi malou přinesli až druhý den - jako se to stalo mé kamarádce. :unamused: :unamused: Budu jí chtít u sebe a pokud bude volný nadsrandard - tak ten taky. Víc asi nic. :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
baru no já strach začínám mít :grinning: Sem posera :grinning: Ale zase si říkám že to zvládnul každej tak musim taky :grinning: :grinning: :grinning: Ale bojim se noooo :grinning: :grinning:
A to se stalo v hořovicích že jí přinesli až druhý den???A byla po normálním porodu nebo císaři?
12. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
Luciku neboj, jestli se ti nebude chtit na zachod, tak te nutit nebudou :slight_smile: . Ale budou se te porad ptat, jestli sis uz dosla. Sestry na sestinedeli jsou fakt skvele. Akorat mi tam vadilo, ze do pokoje porad nekdo chodi. Uklizecky, sanitarky, dvoji vizita, sestry pred vizitou. Takze ackoliv se po tobe chce, abys hlavne odpocivala, tak kdyz konecne usnes, tak nekdo prijde a vzbudi te. Jinak pokoje maji sice hezky vybavene, ale trochu neucelne. Jako ze nad postelema a prebalovakem jsou ostre zarivky, ktere mimi i druhou maminku vzbudi. Tak se to resilo tim, ze se rozsvitilo v koupelne a nechaly se otvrene dvere. To ale zase hucel vetrak. No a ta dotykova multimedialni obrazovka, co je nad postelema nejak nefunguje. Respektive je tak pomale pripojeni, ze se neda na nic koukat. Ale radim vam, abyste si po porodu odpocinuly a mimi nechaly sestrickam. Ono bude po porodu spinkat, ale vy neusnete, jak na nej budete porad koukat :slight_smile: . A verte mi, ze je lepsi se vyspat a pak si mimi uzivat.
Koukam Baru, ze mas termin stejny den, kdy se narodil nas Stepan (teda az na ten rok :slight_smile: ).
13. únor 2010 v 08:34  • Odpověz
Ahojky všem :sunglasses:

Tak jsem se konečně po čtrnácti dnech dostala do stavu, kdy můžu říct, že jsem konečně tak nějak zdravá...Ještě trošku "rýmička" ale už alespoň normálně funguju...tedy řeknu Vám marodit s tim mym raubířem je hooodně nadlidskej výkon :grinning:

Jak píše Vlaďka - určo si pořádně oddychněte, vyspětě a pak až si vemte mimi k sobě...jak mi říkala sestřička - v porodnici je jediné místo, kde ho ještě můžete "odložit" a odpočinout si...pak už s Váma bude celý život, takže se ho ještě nabažíte dost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Luciku - vůbec se neboj...to zvládneš v pohodě :wink: Ti to v květnu pak připomenu jooo, až budeš psát jaká to byla krásná rychlovka :wink:

No a jinak přeju všem krásný, zřejmě opět prosněžený víkend :slight_smile:
13. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
Holky a vy jste miminka sestřičkám nechali?? :slight_smile: To se vám to radí když už je máte, ale určitě je těžký jim ho nechat když ho vidíte prvně :grinning: :grinning: :grinning:

A ještě jedna stupidní otázka :grinning: Křičeli jste u porodu :grinning: Nebo je to jen ve filmech :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
luciku já jsem si ho nechala u sebe, ale ted vim, ze jsem si mela spis odpocinout :slight_smile: . Taky mi znama radila, abych ho nechala sestrickam :slight_smile: .
U porodu jsem nekricela, ale jen proto, ze jsem mela epidural. Je to neskutecna uleva. Jdes tam si tim, ze vis, ze to bude bolet, ale ta bolest (po propichnuti vody) je fakt neskutecna. Ja travila veskery cas, nez prisel anesteziolog, ve sprse v horke vode. Ale do te doby, nez jsem epi dostala, jsem podle manzela byla hlasita :slight_smile: . Pry jsem vylozene nekricela, ale hooodne nahlas hekala. Ale nevim, kdybych tlacila v bolestech, tak si mozna zarvu :slight_smile: .
13. únor 2010 v 17:10  • Odpověz
Ale luciku nechci te strasit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Reknu ti to, co rikaji skoro vsechny zenske, ze na tu bolest zapomenes. Ja jen vim, ze to bolelo, ale uz si tu konkretni bolest nedovedu vybavit. Zenske, co nemely epi povazuji jeste za horsi siti.
13. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
Strašit mě můžeš, stejně s tím nic neudělám, ven musí :grinning: :grinning: :grinning:
A epidurál určitě chci, to vim od začátku :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
Ahoj holky.....přeji krásný večer. :slight_smile: Lucíku kamarádce mimi přinesli druhý den protože prostě spala a když se po malé ptala, tak toho měli nějak hodně. Přesně ani nevím... to bych se jí musela znovu zeptat. :fearful: A s tím křičením na sále, já myslím, že jim to vůbec vadit nebude - jsou zvyklý na hodně věcí.... :zipper_mouth:

Vladko termín je sice pěkný, ale nevíme kdy se bude chtít naší maličké. Já bych byla radši třeba za půlku května cca 15.5, ale jak to dopadne je ve hvězdách. :wink:

Hipi - tak už zase v kondici. To jsme rády. :slight_smile: Teď ty rýmičky nějak řádí, dlouho se neozvala jitie jak jsou na tom. Snad už to bude dobrý. A Davlu je taky nějak zaneprázdněná... :confused:
13. únor 2010 v 18:12  • Odpověz
luciku my měly původní termín až 6.6., ale malému se chtělo ven dřív. Naštěstí :slight_smile:
13. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
ahoj holky prodávám chicco ohřívač lahvi + láhev cena 650,-
nemáte někdo zájem? je to úplně nové, vůbec jsme to nevyužili, protože máme jiný ohřivač a jiné lahvičky.

http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=71550&VarCode=.00&Act=Detail&Grp=5&SubGrp=21&SInPNo=y&SInName=y&SInDesc=y&SInPrm=y

http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=71431&VarCode=.03&Act=Detail&Grp=5&SubGrp=12&SInPNo=y&SInName=y&SInDesc=y&SInPrm=y
13. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
písněte mi IP kdo bude mít zájem
13. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
Baru, jsi hodná že na nás myslíš :slight_smile: rýma už je v pohodě, občas odsajeme ráno, ale už nechrčí :wink:
koukám, že máš za sebou cukrovku, je to hnus co..aspoň už to máš zasebou..já na to jdu ještě za půl roku, tak se teda vůbec netěšim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, po porodu jsi s mimčem 2hod na porodním sále, pak po tobě budou chtít sestřičky, abyses vyčůrala a osprchovala spodek..ale když ti bude zle, tak tě nutit nebudou :wink:
je pravda že na pokoj pořád někdo chodí, já taky chtěla spát, ale furt tam někdo byl, buď doplňujou vložky nebo mimi hadříky, plenky, uklízí, do toho sestřičky, no je tam rušno
já Filipa po porudu u sebe neměla asi 4hod, spala jsem a hlavně sem ji dvakrát málem omdlela, tak mi ho tam ani nechtěli dát, aby s ním neupadla, kdyby plakal..zálaží jak ti bude, můžeš ho mít u sebe hned..ale aspoň chvilku doporučuji si trochu odpočinout
a při porodu jsem si zařvala 3x, když lezla hlavička, když mě nastříhávali a pak při šití..ale neboj jsou na to zvyklí, já se tam pak všem strašně omlouvala, že sem byla hysterická :sweat_smile:
13. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
Jitie, já jsem řvala a vůbec jsem netlačila, taky jsem pak nemohla vůbec mluvit :sweat_smile: a pak jsem se pak za to omlouvala :grinning: :sweat_smile:
13. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
autor
Nazdárek ženský, tak se taky hlásím. Vaše křičící téme mě zaujalo :wink: Ono asi taky záleží na tom, jak kdo snáší bolest. Mně když je fakt mizerně, tak vůbec nekomunikuju a tak to bylo i u porodu. Já nevydala ani hlásku, dokonce, když se mě na něco ptali, tak odpovídal buď manža nebo jsem jen kroutila hlavou, prostě ze mě nedostali nic :grinning:
14. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
spion to na tom budem podobně :grinning: Já když mi je fakt zle tak jsem akorát nepříjemná, nejlépe když na mě nikdo nemluví, nechce se mi ani mluvit, nic :grinning: :grinning: :grinning:
Takže už předem upozorňuju manžu, ať si ty věty typu: To bude dobrý, už jen chvilku, jak ti mam pomoc a např. tlač :grinning: ani nezkouší nebo ho na místě zabiju :grinning: :grinning: :grinning:
14. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
autor
Luciku - Přesné!!!!! Ono to vypadá divně, když řeknu, že zatímco já rozdýchávala kontrakce na míči u vany, mamža seděl vedle na porodní stoličce a četl si noviny :grinning: Ale já byla ráda, že je zticha, neotravuje, ale je tam se mnou :slight_smile: Za to pak při tlačení, to mi teda sakra pomohl. Tlačil mě zezadu, aby se mi lépe tlačilo a hlavně mi mezi kontra otíral čelo a to teda jen doporučuju!!! Na to jsem se těšila jako blázen, to bylo jak živá voda :wink:
14. únor 2010 v 17:04  • Odpověz
Ahoj holky.... všem přeji krásný večer. :slight_smile: :slight_smile: :grinning:

Jitie to víš, že na vás myslíme. :wink: Už na ty testy nikdy nechci, málem jsem se 2xpozvracela ale pomyšlení že bych musela jít znovu mě nutilo to udržet. Hnus.... Maličká z toho také zrovna nadšená nebyla. :unamused:

Spion jsme rády, že jsi dorazila. To jsem zvědavá jak to bude při mém porodu..... manža by snad radši rodil místo mě. Minulý rok když jsme přišli o mimi na mě byl strašně hodný a ohleduplný. Myslím, že jsme to zvládli dobře a asi to náš vztah i kupodivu posílilo. Spolu zvládáme to zlé i dobré, co život přináší. :slight_smile: Je to moje zlatíčko. :grinning:
14. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
Baru můj manžel by taky nejradši porodil za mne :grinning: Vždycky když mi něco je (i když jsem nebyla těhu) tak je vždycky smuten a řiká že by to bral klidně za mně :grinning:

A dneska sem mu říkala že sem se vás ptala jestli ste u porodu křičeli a on řikal že to je snad jasný, že křičej všichni :grinning: On si to asi fakt představuje jako v americkym filmu :grinning: :grinning: :grinning: Minule mi řikal že si nedokáže představit tu cestu když mu tam budu hekat bolestí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Holky co to kafíčko :grinning: :grinning: :grinning: Stihneme to než s barčou porodíme :grinning:
14. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
Čauves baby...
Teda, pár dní nezajdu a vy toho nakecáte....dočetla jsem teda jen tu poslední stranu....

Ahoj Vlaďko :slight_smile:
Baru, tak cukr je za tebou, teď už jen ten porod, cooo??? :wink:
V porodce je opravdu rušno a nikdo se mě neptal jestli malého hned k sobě chci nebo ne. Prostě, ,,tady jsou vložky, věci na mimi, tady na nás telefon,, a buch s dveřma a ticho, nikdo nikde jen já a Táďa, kterej se uložil ke spánku a do rána se nevzbudil... :grinning: takže jsem spala jako dudek :grinning:

A k tomu křičení. Vyloženě zakřičet si to nebylo potřeba....hekla jsem si to jo a samotné tlačení bylo tak šup šup, že jsem se jen nadechlá a .....uf...a uf....a byl venku, takže nebyl čas moc hekat. Ale s poslední kontra ta bolest odešla a byl klid. A sestřička mi říkala ať jsem ráda, že epidurál nebyl, že je to po porodu hrůůůůza, tak holky, co ho měly, byla to hrůza? a v čem asi myslela?

A když jsem ho vytlačila, chytil mě primář za ruku, pohladil mě a řekl, že tak nádherný porod tam za poslední měsíce neviděl (fuj, tady smrdí samochvála), Že bych prý měla rodit na ukázku :grinning: a já mu na to řekla ,,pane primáři, vždyť jsem hekala jako kráva,, No a na kontrole po šestinedělí jsem vešla z kabinky a on hned ,,a pani Švarcová, no jo, ten super porod, vy jste zasloužilá rodička, tak by měla rodit a hlavně tlačit každá...,,
Tak to je holky těhulky pro vás, že to jde taky rychle, dobře a šup šup a je po všem.... A teď se Lucíku neptej, jak moc to bolí.... :wink:
14. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz
ahoj, já se k řvaní u porodu vyjadřovat nemůžu. Jen si vybavuju, že když jsem šla na porodní sál, tak jsem z vedlejších dvou slyšela dvě rodičky v závěrečné fázi porodu. Obě vyloženě neřvaly, ale slyšet teda byly :wink:
Ale holky těhulky, raději se moc neinformujte, a hlavně nečtěte hororové příběhy z porodů :sweat_smile:
14. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.