• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Davlu nevím, co myslela sestřička tím, že po epi je to hrozný. Vím, že někomu to zpomalí porod, mě ho to urychlilo. Pak má asi někdo bolesti hlavy, ty jsem necítila. Ale je fakt, že asi ještě 3 měsíce po porodu jsem cítila na zádech to místo vpichu. A taky je hrozný prodýchávat kontrakce, když ti to píchají, nesmíš se hnout :confounded: . To teda byla fuška, já ho dostala na poslední chvíli a kontrakce jsem měla už po půl minutě. Ale úleva je to neskutečná :slight_smile: :slight_smile: .
15. únor 2010 v 07:41  • Odpověz
Hoj hoj,

já myslim, že řvaní jako takový asi moc v porodkách neprobíhá...já jsem si tedy jednou jakože dost hlasitěji "hekla" a už tam na mě vlítla PA, co jakože tam hekam :angry: Prej že tam nerodim sama a kdyby si každá takhle hekla, tak by mohli nosit všichni sluchátka... :angry: Takže jsem si připadala jak totální debil a už jsem ani nepípla :grinning:

EPI - zatím si nikdo z mého okolí nestěžoval na nějaké problémy po porodu...já sama jsem to měla uplně v pohodě...záda mě nebolela, hlava..fakt nic...i MUDr. pak řikala, že mi to naprosto perfektně sedlo...NO a jak píše Vlaďka - já to sice necítila, ale měla jsem tam dlouho větší červenej flek na zádech...a to napichování byl taky dost problém...v leže se to dvakrát nepovedlo, tak to zkoušeli dvakrát v sedě, ale ta doba mezi kontra byla moc krátká...takže až na šestý pokus, ale zato to bylo kráááááásnýýýýý :grinning:

Jooo to byl Martínek ještě krásné a hodné malé miminko...teď už je asi jenom krásnej (samochvála já vim...ale co...každá máma si to svoje mimi chválí :grinning: ) a na zabití :angry: ... dneska se od rána vzteká, je protivnej, nic nechce...mateřská dovolená...hmm...bezva...ovšem po třech letech na MD bych potřebovala tak dalších pět na rekonvalescenci :angry: :grinning: :grinning: :grinning:

A těhulindy - souhlasím se Side - info jsou dobrý, ale jen do určité míry...pak se to moc v tý hlavě přemílá a to není dobrý...snažte se na ten porod moc neupínat...stejně to má každá uplně jiné, každá potřebuje něco jiného....snažte se taky myslet na to co přijde po porodu...jak to bude to nejkrásnější a zároveň nejnáročnější co jste si kdy uměli představit...jak Vám mateřství navždy změní život a pochopíte, že nic krásnějšího neexistuje...zkrátka porod trvá jen pár hodin, ale mateřství celý život :wink: :dizzy_face:
A jééé...už začínam zase moc blbnout...radši toho zase rychle necham...mimochodem, zapomněla jsem Vám zdůraznit, že mateřství taky dooost vymejvá mozečky joooo :grinning: :grinning: :grinning:

Tak mažu krotit "divou zvěř" :zipper_mouth: Všem krááásný den....
15. únor 2010 v 08:36  • Odpověz
Taky mi hipinko přijde, že jsem tam i s placentou nechala mozek a hlavě mám mlíko :slight_smile: . To jak člověk blbne, je fakt děsný. Ale táhne se to generacema. Nedávno jsem četla takový ten deníček, co mi psala moje máma a ta se do dneška červená, jaké hrubky tam dokázala nasekat. Když napsala "polývka", tak to se dá vysvětlit fakt jedině tim mlíkem v hlavě :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
15. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
autor
Tak to taky nevím, co múže být po epi hrozné. Já ho všude jen chválím a doporučuju!!! Já teda vůbec žádné negativa nepociťovala. Porod se mi po něm krásně rozjel a byl naprosto bez bolesti. Je ale pravda, že se mi hůř tlačilo, protože mě nic nenutilo. Takže jsem tlačila asi půl hodiny!!! Ale jinak fakt super.
Hipi, jen si moc nestěžuj. Počkej, v září - to sem budeme na ty spokojené maminy chodit koukat už z práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak jsi na tom? Kdy se uvidíme???
15. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
ahoj holky, teda těhulkám to letí jak blázen :slight_smile:
hipinko, nechodila si náhodou na OA? si mi hrozně povědomá.
Jinak přeji krásné pondělní dopoledne :slight_smile:
15. únor 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Davlu, neboj, nebudu se ptát jak moc to bolí :grinning: Předpokládám že takovou bolest si numim ani představit :grinning: :grinning: :grinning:

Já teda EPI chci a nevim o nikom kdo by po tom měl vyloženě problémy.. Tak snad nebudu první případ v mém okolí :grinning: :grinning:

Dobřeee, už se na nic neptáááám :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahojky holky..... taky se ta hekanda teda rozjela. :grinning: :grinning: :grinning: Mě by ani nenapadlo se na to ptát, asi když je to potřeba tak si zařveš, když ně tak ne. Záleží na konkrétní situaci. Nějak to neřeším. :unamused: Hlavně ať je maličká v pořádku a já taky. Nějak ven musí ať už s hekání nebo bez. :wink: Tak si s Lucíkem pořídíme OTÍKOVKY - sluchátka. :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Co se týká Epiduralu - tak ho nechci. Možná po porodu budu litovat, ale při pomyšlení že mi někdo do páteře píchá jehlu - to radši vytrpím ten porod. :slight_smile: Naše maličká - pokud za poslední měsíce nějak extrémně nepřibere nebo nebudeme přenášet bude mít podle paní Dr. do 3kg nebo trošku přes. Žádný obřík to prý nebude - taková malá princezna. :slight_smile:
15. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
baru to by bylo super kdyby byla malička viď :wink: Mě odhad nikdo neřekl :grinning: Tak nevím :grinning:

Baru já se ptám, mě zajímá všechno :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Lucíku mně je celkem jedno jak bude velká - hlavně zdravá. Jsou to jenom předběžné odhady. Třeba se jí k nám bude chtít dřív, třeba dýl. :wink: :wink: Já vím - ty jsi taková zvědavka. :dizzy_face: Ale v tomhle případě je snad lepší se moc neptat. Zbytečně se budeš bát nebo naopak. Každý porod je originál a žádná z nás pořádně neví, co nás čeká. Já si akorát koupím EPINO abych tomu trošku pomohla - masáž hráze asi dělat nebudu a maliník, to vůbec nevím. Jenom doufám, že nebudu muset na císaře - zatím tomu nic nenasvědčuje. :wink: Kamarádka mi říkala, že je to fajn - jen malá jizvička. Ono je maličká a drobná - doktoři se báli, že mimi nevytlačí. Ale přirozený porod preferuji. :slight_smile:
15. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
taky císaře nechce... Viky je zatím otočená hlavičkou dolu tak snad jí to vydrží :wink:

Baru já vim že v tomhle případě je lepší se neptat, ale přibližné info neuškodí :slight_smile:
15. únor 2010 v 16:20  • Odpověz
Jiti, zeptej se manžela, jestli mu náhodou neřiká něco jméno David Švarc??? :wink: :wink: :wink:
15. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj holky, jak to vidíte s tou kávičkou.??? :wink: Nějak se na toto téma pozapomnělo. Už má být celkem slušné počasí. :slight_smile: Lucíku maličká má u tebe v bříšku ještě spoustu místa, může se otáčet jak se jí zachce. Kamarádka je ve 33.tt a teď se jí malý zase otočil hlavičkou nahoru. :unamused: Už se chystáte na tu besedu do Hořovic???
16. únor 2010 v 18:51  • Odpověz
Davlu, říká :grinning: prý je to spolužák :grinning:
16. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
jak je ten svět malej :grinning:
kávičku bysme mohli spáchat teď někdy,co vy na to???
16. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
No joooo Jíto :grinning: :grinning: :grinning: Včera mě totiž David volal, ať se jdu podívat, že na FB našel spolužáka. Ukazuje mi fotku, jak tam manžel jede po té cestě s kočárkem a já si říkám, že tu fotku od někud znám. A David na to, že má kočárek jako my. A já, vždyť to je manžel Jitky, co ti o ní vyprávím... :grinning: :grinning: :grinning: Svět je fakt malej a internet asi taky :wink: :wink: :wink:

Na kafčo se ráda přidám, ale na mě musí být přijatelné počasí. Spíš na mé řidičské umění. Sem teď nějakej posera, co nevozím jen sebe, ale i toho prďolu malýho... :wink: :slight_smile:
16. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz
já Davidovi ukazovala tvé fotky, jestli tě náhodou nezná a on že ne, vůbec mě nanapadlo mu ukázat manžela :grinning: až včera a hned ho poznal, prý je pořád stejný :grinning:

snad už ten hroznej sníh sleze :stuck_out_tongue_closed_eyes: už by se mělo oteplovat, tak aspoň cesty už budou dobrý..jen ty hromady okolo silnic se budou držet určitě dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
a to jsem mu ten FB zakládala já a učim ho s tím, takže sem mu přidávala přátele a ještě se ptám, kdo je David Š.??a on spolužák a vůbec mi to nedošlo :grinning:
17. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Holky tak jsme včera byli na 8měsíční prohlídce u doktorky. (mimochodem jsme se tam potkaly s Davlu :slight_smile: - ještě jednou ahoj). No a ten náš "drobeček" má 11 kg a 76 cm. To je jako roční dítě. Naštěstí je doktorka normální a v jídle ho omezovat nemám. Není podle ní obézní, ale pořádný velký macek :slight_smile: , na kterým si teda strhám záda. Což už se stalo, v pondělí jsem byla u fyzioterapeutky. To jsem zvědavá, kolik bude mít v roce. :slight_smile:
Jinak Davlu a Jitie - s vašimi manželi chodil do školy můj brácha :wink: .
17. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
To je teda sranda jak se to tady hezky poznává :slight_smile:

Baru ještě nechystáme, sem na to nějak pozapomněla :grinning: Je to 1. a 3. týden v měsíci? Tak to pojedem asi až toho 15.3. :wink:
17. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
vladko, nic si z toho nedělej, my byli včera taky na KO a Filip má ve 2 měsících 5,5kg :wink: ale co, hlavně že jsou zdraví...v čekárně byl Filip nejmladší a největší :grinning:
kam chodíte k dr??
o bráchovi vím, to už si mi psala a manželovi sem tě ukazovala a prý mu jsi povědomá :slight_smile:

Luci, my byli na besedě v 33tt :wink: a je to 1. a 3. týden v měsíci
17. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
ahoj,
k váze já se raději moc nevyjadřuju. Náš malý je totiž tintítko. Teď se zrovna snažíme atakovat 12kg:slight_smile: V roce měl 8 800g. Ale aspoň jsem si záda nestrhala:slight_smile:
17. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz
Jíťo my chodíme k Duchanové. Ona má sídlo v Žebráku, ale úterky je u nás v Broumech. Koukám, že taky máš pořádnýho macíka :slight_smile: . No je vidět, že jim chutná :slight_smile: . A kolik měl Fiípek porodní váhu?
17. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz
Vlaďko, měl 3,71kg :slight_smile: a chutná mu hodně a hlavně se přežírá a pak blinká, dr mi řekla, že ho mám nechávat jen chvíli a pak ho odtrhnout, když on ale pak pláče, tak mu ještě dám a to vyblindí,holt neví kdy má dost :slight_smile:

side, tak to malej je teda opravdu tintítko, ale on to dožene :wink:
17. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Taky jsme si užili své s blinkáním, ale s tím odtrháváním nevím. Těžko se odhaduje, kdy má mimi dost. Chtělo by to nějaký průtokoměr, co? :wink:
17. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
Ahoj holky,
přišla jsem po čase juknout co nového u těhulek a jak krásně rostou vaši drobečekové. A koukám, že drobečkové rostou krásně :slight_smile:
Luci, Baru, my byli s manžou na besedě tohle pondělí. Docela nás překvapilo, jak tam bylo plno. Jinak beseda byla báječná, spoustu užitečných informací. Hlavně ta, Luciku (koukala jsem, že jste to tu řešily), že o epidurál si máš říct hned u příjmu, aby Ti stihli udělat krvení testy :slight_smile: Už to mám zapsané s vykřičníkem :slight_smile:
Jinak z porodního sálu byl manžel nadšený, já tedy při pohledu na porodní křeslo méně při té představě, ale je to tam opravdu moc příjemné. Určitě se zajeďte mrknout :wink:
17. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
jitie, jo, já tu váhu neřeším. Podvyživenej není :grinning: On vždycky, když přibere, tak najednou vyroste třeba o 5 cm za strašně krátkou dobu a zase vypadá hubenej. Jde mu to víc na výšku než na šířku. :sweat_smile:
17. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz

Peťu to je super :wink: A volala si tam předem nebo jste tam prostě šli :wink: ? My se určitě chystáme... Asi to 3.pondělí v březnu to budu taky nějak kolem 33tt :wink:
A plno? Takže máme čekat nával? Snad se na nás v květnu najde místo na porod a nepošlou nás pryč :grinning:
17. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Luci, nevolala jsem tam předem, chtěla jsem, ale píšou tučně "není nutné volat předem", tak jsem to zkusila :slight_smile:
Jo, bylo tam docela dost maminek. Každopádně říkali, že rodičku museli odmítnout jen jednou, tak to doufám, že to nebude zrovna v dubnu nebo květnu :slight_smile: To nevím, kam my bychom jeli, registrovaní nikde nejsme :frowning2:
Jinak spíš budu mít stach, aby ze mě malá nebyla vyklepána ještě před dojezdem do porodnice. Cesta z dálnice do Hořovic je fakt šílená, samá díra :unamused:
17. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz
petu taky sem si té cesty všimla :grinning:
Já jsem teda registrovaná u Apolináře, ale fakt se mi tam nechce za žádnou cenu.. Pak asi kladno? Nebo netušim... Ale pokud museli rodičku odmítnout jen jednou, tak nám se to určitě nestane :wink:
17. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
Luci a co ta vaše psí holčička? Už je v pořádku?
17. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.