• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Ahojky :slight_smile:

Baru my se taky těšíme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Já taky ještě nemám v postýlce povlečení.. To je ještě čas :grinning: Já ani nemám ještě zabalenou tašku do porodky :grinning: Autosedačku už máme taky doma, narvu do ní manžovi věci které chci aby mi pak přivezl, jinak by to zapomněl :grinning:

Péťa nevím, snad ještě nic.. Ale už by mohla, však termín má už asi za 10 dní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. dub 2010 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky,

nebojte, pořád tady straším :grinning: V pátek jsme byly naposledy u našeho pana Dr. a říkal, že to vypadá na pěkného tříkiláčka :slight_smile:

Jo teď jsem si vzpomněla ... byla jsem statečná a řekla mu o epinu. Říkal, že mu tyhle balonky přijdou jako úchylárna (jeho slova), ale ať si klidně cvičím. Ten streptokok je jen nějaká bakterie. Tu sliznici prý narušují mykozy, či co. To pak opravdu nejde ani moc šít, brrrr :confounded:

Baru, u nás řádila tahle střevní chřipka před 3 týdny, byla toho prý plná Praha, tak jsem to chytla od manžela. To byla síla :confounded: Ale je fakt, že druhý den už to bylo dobrý. Jen jsem se modlila, abych do toho nezačala rodit, to bych neporodila :grinning: Hlavně, že to manžela rychle přešlo a Tebe to vynechalo.

Luci, určitě dej vědět, jak bylo ve čtvrtek v poradně. Já bych se vsadila, že nám říkali, že se stačí objednat týden před porodem, aby Ti založili kartu. Mě můj dr. pustil minulý pátek odpoledne. Dnes jsem volala do Berouna a sestřička mi řekla, že volám pozdě. Asi by mě k panu dr. Ševítovi nějak vecpala, ale nechtěla jsem už prudit víc a objednala jsem se na páteční ráno k nějaké paní dr. Pelikánové, tak jsem ráda, že to vyšlo alespoň tak :wink: Myslím, že Jitie tu psala, že je tam nová a že je moc fajn. Ono je to asi stejně jedno, když pak u porodu můžeš mít kohokoliv. Tak teď jen doufám, že do pátku neporodíme. Mám pocit, že si tam Adálka už tak 3 dny dělá megapárty na rozloučenou :grinning:
6. dub 2010 v 09:14  • Odpověz
Ahojky, taky jsem se rozhodla, že budu rodit v Hořovicích a chci se zeptat těch, co už to mají za sebou, jak tam probíhají vizity po porodu. Je dodrženo soukromí a dbá se na zachování důstojnosti? Z pražských porodnic vím, že je to často "masakr". Přijde 10 lidí a prohlíží si vás, dveře na chodbu otevřené apod. A podobný dotaz mám i co se týče porodu samotného. Kolik personálu se o vás staralo, je pořád někdo přítomen? Díky moc za odpovědi.
6. dub 2010 v 10:59  • Odpověz
Peti je možný že stačí se objednat týden před porodem pro založení karty - však kdo má vědět kdy je týden před porodem viď :grinning: Ale moje dr. nemá monitor takže mě tam posílá už teďka. To je škoda že si nevolala v pátek, to by měla třeba ještě volno :grinning:
Tak třeba už do pátku ani nevydržíš :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2010 ve 13:51  • Odpověz
Ahoj holky, ahoj Barco, jo mám se docela dobře, i když včera mi tak večer tvrdlo břicho a píchalo v rozkroku, že jsem snad myslela, že budu rodit a to mám času ještě fůru. Naštěstí se to pak zase uklidnilo, ale teda nahnáno jsem měla pěkně. Už i z toho důvodu, že nemám všechno pochystaný a Hořovice jsou z Prahy krapet z ruky, tak aby se tam dojelo včas atd....
Dneska je venku fakt hezky. Mám za sebou úspěšný jízdy (dělám si teď řidičák a snad to do porodu i stihnu :grinning: ).
6. dub 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj teddy, neboj to byli třeba jen poslíčci, ještě máš opravdu dost času, tak musíte vydržet :dizzy_face: A vy nevíte co čekáte? Nechcete vědět nebo se schovává?
A kde v praze bydlíš? My bydlíme kousek od zličína a máme to do hořovic asi 35min, ale manžel taky furt plaší abych mu neporodila v autě :grinning:
6. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz
Jasně, Luci, někdo má týden před porodem ve 35 tt někdo ve 41 tt :slight_smile: Já doufám, že ještě do pátku vydržím, ale to ví jen Adélka, kdy se jí bude chtít ven ... a že by se jí mohlo chtít, když už je tak hezky :wink: Jak se daří vám? Jak rostete?

Vítám Tě mezi námi teddy :wink: a gratuluji k úspěšným jízdám :grinning:
6. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz
Peti no právě :grinning: Třeba ještě vydržíš, ale už to máš vážně za pár, takže to může být každým dnem :dizzy_face:
Abys vůbec stihla u nás tu návštěvu :grinning: :grinning: :grinning: My se máme dobře, bříško roste, kg jdou nahoru taky strašným způsobem :grinning: Ale kolik má malá odhad to nevím, moje dr. mi to neříká, tak třeba nám to řekne dr. ševít ve čtvrtek :dizzy_face:
6. dub 2010 ve 14:22  • Odpověz
Já už se na malou taky strašně těším :dizzy_face: Dnes jsem jí už objednala k dětské doktorce, sestřička byla strašně milá, tak už se těším, až se tam s tím naším štěstíčkem půjdu pochlubit :slight_smile:
Kdybych tu návštěvu náhodou nestihla, tak doufám, že se přijdeš Ty pak podívat na ten náš poklad :slight_smile: Když vydržím a bude hezky, tak bychom se mohly domluvit na příští týden, jestli by se Ti to nějaký den hodilo. Nebo se klidně můžeš stavit Ty u nás :wink:
A víš, že mě už snad dva měsíce to břicho vůbec neroste. Místo toho mám pocit, že mi snad praskne, jak se tam malá nechce vejít :angry: Jinak kila neřeším, zatím mám nahoře 11 kilo, ale teď už to moc nahoru nejde.
6. dub 2010 ve 14:35  • Odpověz
peti a kam budete chodit k doktorce? My už jsme taky objednaní :grinning:
Příští týden můžu kdykoliv, tak když neporodíš tak se určo domluvíme a když to nestihneš tak se určitě moooc ráda přijdu na Adélku podívat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Já mám nahoře už 18,5 :sweat_smile: Ale neřeším, užívám si že můžu aspoň chvíli jíst na co mám chuť a neomezovat se :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2010 ve 14:50  • Odpověz
My budeme jezdit na Barrandov, kamarádka tam chodí s dětma a je moc spokojená :slight_smile:
Tak jo, budu se těšit tak nebo tak :grinning:
Ty musíš mít nahoře víc kilo, když jsi normálně takový hubeňour :wink:
6. dub 2010 ve 14:59  • Odpověz
Tessie, já bohužel neznám nemocnici, kde by úplně zachovávali soukromí. V Hořovicích vyšetřují na šestinedělí na pokojích před spolubydlícími. Pokoje jsou po 2 nebo po 3. Vždy přijde doktor a sestra, dveře pokud vím zavírají :wink: . Ale myslím, že v úterý chodí velká vizita, kdy na tebe kouká několik doktorů.
Při porodu mě kontrolovala 1 porodní asistentka, nechávala nás s manželem dost samotné. Nevím, jak to je, když rodí ženská samotná, to je tam třeba ta asistentka častěji. V poslední fázi porodu se tam seběhne víc lidí, doktor, sestra, porodní asistentka a dětské sestry. Po porodu, když odejde manžel (může tam být s tebou po porodu 2 hodiny), tak se o tebe stará 1 sestřička.
6. dub 2010 ve 20:01  • Odpověz
Vladko, díky moc za odpověď. Pořád to zní líp, než co píší holky z velkých fakultních nemocnic. Tam je velká koncentrace mediků a sester žákyň. To, co píšeš nezní až tak zle, i když si myslím, že by na pokojích měly být mezi lůžky alespoň závěsy. Ale české zdravotnictví se mění pomalu.
Teddy, zdravím, už se nám to pomalu blíží. Jak jsi pokročila s porodním plánem? To tvrdnutí břícha mám taky, ale předpokládám, že je to normální, když si lehnu, tak se to zlepší.
7. dub 2010 v 08:34  • Odpověz
Jo v Praze jsou to spíš továrny na děti. V Hořovicích je víc osobní přístup, i když sestřičky toho taky mají až nad hlavu. O pomoc nebo radu se tam nesmíš bát říct. Teda alespoň na mě nepříjemné nebyly, když jsem potřebovala pomoct třeba s kojením. O doktorech vůbec nemluvím, jsou tam suproví.
7. dub 2010 v 09:54  • Odpověz
Ahoj holky :dizzy_face:
Vladi jak myslíš to že po porodu když odejde manžel tak se stará 1 sestřička? Vždyť když tam se mnou bude 2 hodiny tak mě pak šoupnou na pokoj a už se o mě nikdo nestará ne :grinning:

Jinak holky koukám že máte skoro stejný termín, to se tam třeba sejdete :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. dub 2010 v 10:21  • Odpověz
Luciku, my jsme z Holešovic. Nejdřív se nám mimi dva měsíce schovávalo, ale už víme, že to bude holčička :slight_smile: Já jsem myslím víc vyplašená než manža, že porodim někde na odpočívadle :grinning: Ale trvá to 45min-1 hodinu, což si myslim, že je pořád dost času.
7. dub 2010 v 10:22  • Odpověz
Ahoj Vladko, jo porodní plán mám tak nějak připravenej, ale asi budu dost nenáročná rodička, páč to bude poprvý a stejně i když mám načteno hafo článků a knížek, stejně si to nějak neumim všechno představit v akci. Ale v některých věcech jasno mám, tak uvidíme, jak to proběhne v reálu.
Souhlasím s tebou s tím přístupem v pražských nemocnicích. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem se pro Hořovice rozhodla
7. dub 2010 v 10:25  • Odpověz
Ahoj Tessie, bohužel to tvrdnutí mám většinou večer kolem desátý-jedenáctý hodiny a to i když ležím. Většinou si lehnu na bok, to mi trochu uleví, ale stejně je to dost intenzivní a bolestivý. Ale ráno zase vůbec nic, jako by se nechumelilo. Včera mě navíc ještě braly záda. Většinou to je kyčel, kříž a včera i bedra. No připadala jsem si jak zkuhravej důchodce :frowning2:
7. dub 2010 v 10:27  • Odpověz
Teddy jeee, tady budou letos samé holčičky :grinning: :grinning: :grinning: No tyy jo, tak to se ti nedivim že se bojíš :grinning: U nás se fakt bojí víc manžel, zrovna včera jsem do něj ještě rejpala :grinning: Protože on se furt uklidňuje tim, že dr. ševít říkal na besedě že u prvorodiček to rychlý není, že ta první doba porodní trvá průměrně 8-10hodin, tak to furt omýlá dokola, tak sem mu řekla že ale se můžu otevírat už dřív aniž bych o tom věděla (mám spoustu kamarádek co byli otevřené na 2cm asi 14 dní :grinning: ) a pak se otevřu než se rozhodnu že jedem a porodim mu v autě tak řikal že hned jak mě někde píchne tak pojedem :grinning: Vtipálek
7. dub 2010 v 10:28  • Odpověz
Luciku ta sestřička s tebou pak jde do sprchy a pomůže ti vysprchovat se a převlíknout. Pak tě odveze na pokoj.
7. dub 2010 v 10:52  • Odpověz
vladi aha :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2010 v 10:52  • Odpověz
a to mi nemůže pomoc manžel...
7. dub 2010 v 10:53  • Odpověz
luciku to nevim, jestli by to dovolili manželovi. Bude ti na nejspíš na omdlení, takže je jasné, že si tě budou chtít pohlídat. Takhle to asi nezní moc příjemně, ale mě přišlo, že jakýkoliv stud v porodnici odhodíš.
7. dub 2010 v 11:24  • Odpověz
vladi no nic jiného nám beztka nezbyde :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2010 v 11:28  • Odpověz
* beztak
7. dub 2010 v 11:28  • Odpověz
jeeej holky já už bych to tak chtěla mít za sebou a mít malou u sebe :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale ještě musím vydržet :grinning: Je normální, že když nevim co mě čeká, tak že se na ten porod normálně těšim :grinning: (nebo spíš asi na to až budu mít malou v náručí :grinning: :grinning: :grinning: )
7. dub 2010 v 11:29  • Odpověz
ahojky holky, luci tak to jsem zvědavá co budeš říkat po porodu :slight_smile:
však neboj, to už může přijít každu chvíli. A máš nějaký váhový odhad na malou?
7. dub 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahoj holky, :slight_smile:
Lucíku, já bych taky raději do sprchy s manželem ... Vladi, kam ho jako pak pošlou?
U nás je větší strašpytel manžel, omdlel mi i na ultrazvuku :slight_smile: Tak jsem na něj zvědavá. Předpokládám, že omdlí na začátku, takže na konci už by k něčemu mohl být :grinning:
Teddy, mně je taky nejlíp ráno. Přes den se tak nějak zvětšuju a zvětšuju. A to mám jen 9 kg navíc. Ale jako důchodce si připadám taky.
7. dub 2010 v 11:32  • Odpověz
Tessie, jestli si to dobře vybavuju, tak manža se šel svléknout z těch nemocničních věcí a vyzvednout mi moje věci a tašku. Ale během i po porodu šlo dost věcí tak nějak mimo mě :slight_smile: .
7. dub 2010 v 11:35  • Odpověz
Luciku, my jsme holčičku hrozně moc chtěli a vyvedla se, takže jsem moc ráda. Holky se líp rozmazlujou :grinning: Navíc si myslim, že tu pubertu maj tak nějak normálnější. No jo ale jak člověk tu první dobu pozná, když tě furt rejpe normálně a stahy máš u půl roku dopředu :grinning: Já se ptala mamky, prej v rodině rychlý porody nemáme, tak se mám na co těšit :unamused:
Já se taky těšim, až budu mít malou v ruce, ale teda si to pořád nějak neumim představit, že ze mě za dva měsíce bude mamina :grinning:
7. dub 2010 v 11:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.