• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Já si říkala, že do těch patnácti kilo to ještě zkousnu. Ale teda dneska mě chytla taková depka :unamused: taky mě prsa bolela úplně na začátku. Teď mě teda nebolí, za to mě berou záda. Já právě nosím jen podprdy s kosticema. Jsem na ně zvyklá a hlavně dělají hezká prsa. Takový ty sportovní mi prsa vždycky splácnou :unamused:
Já vstávám v noci taky tak 3krát na wc a taky se hrabu a funim jak bernardým :grinning:
Já jsem o druhým dítěti přemýšlela taky, ale více-méně jsem to vyloučila. Důvodů je hodně, ale největší asi je ten, že manžel je o 19 let starší. Takže jsem už myslela na tyhle chirurgický zákroky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2010 v 19:56  • Odpověz
To jsou stavy, co??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ty záda řeším těhucvičením a malým míčkem na svičení. Dáš si ho zhruba do míst mezi křížem a zadečkem,lehneš si na něj a pomalu se po něm koulíš, opravdu to pomáhá. Může se i různě posouvat podle potřeby. :wink: Podprdy s kosticema jsem nosila před těhu taky, ale od začátku mě to nějak bolelo. Tak jsem je vyměnila za lambády. :slight_smile:
Aha, tak to já mám manžu staršího jen o 5 let. Zato řešíme problémy s bydlením. :unamused: Máme koupené dva byty vedle sebe(potom se to probourá). V jednom teď bydlíme a v druhém máme nájemníka, který je tam na dožití (pánovi je 63 let, pěkný vypítko a "prase"). Takže nezbývá než čekat. :rolling_eyes: Snad se to časem "samo" vyřeší a budeme mít druhého cvrčka. :slight_smile:
8. dub 2010 ve 20:11  • Odpověz
autor
Holky nevěšte hlavu, mých 20 kilo bylo za chvilku pryč a popraskaná jsem byla od hlavy až k patě :grinning: Prsa, bříško, boky, stehna prostě všechno, ale teď už je to celkem dobré. Jasně, že tam jsou, ale malinké a světlé, že jsou vidět jen málo
8. dub 2010 ve 20:36  • Odpověz
Hojky,

hlásí se jeden blíženec :grinning: :grinning: :grinning:

Nestíhám..bo jak je venku super, tak jsme opravdu doslova od rána do večera venku a já večer tak leda padnu na gauč a bojim se, jestli neusnu dřív než Martínek :rolling_eyes:

Ale daří se mi aspoň dočítat :wink:

Moje kilča taky naštěstí celkem rychle opadla a že jich bylo přes dvacet...pár jizviček taky mám...ale coo...na každou z nich jsem náležitě pyšná :grinning: Vždyť každá z nich svědčí o tom raubíři co jsem ho tak poctivě nosila v bříšku :grinning: Noo ba ne...trochu kecam...v plavkách mě pěkně se*ouuuu :grinning:

Holkyy těhulee...myslim na Vás a těšim se až budu prohlížet fotečky miminek :wink: A doufám, že na srázku si pak budu moct i pochovat... :dizzy_face:

Se omluvuju, ale na nic kloudnějšího se dneska už asi nevzmůžu :confused:

Kráásný večer těhulkám, miminkům, maminkám, batolatům...a všem nespícím malým "teroristům" :angry:
8. dub 2010 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme se dnes vrátili domů z Hořovic.. Od středy jsem tam ležela na podezření na odtok plodové vody... :rolling_eyes: Mám doma od dr. ten roztok kterým se to zjistí a doma na vložce mi zareagoval. Tak jsme sbalily a jeli ale u nich to ani na jednu vložku za celé dva dny nezareagovalo, tak mě pustili.. Nevím jestli ten roztok co mám doma je špatnej nebo co to mělo být... Jinak malá má dle UTZ 2650g, tak to snad takový obřík nebude :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2010 ve 12:03  • Odpověz
Tak Luciku hlavně, že jste obě v pořádku. Alespoň jste si vyzkoušeli výjezd :wink: .
9. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz
vladi mnooo :grinning: Já nespěchal :grinning: Ještě jsem musela sbalit tašku, osprchovat se, oholit :grinning:

A teď tam maji docela nával.. Od včerejšího odpoledne do dnešního rána se narodilo 8 miminek.. Dr. říkala že horší službu snad nezažila
9. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz
autor
Jen neříkej Luciku, si to tam chtěla omrknout, co? :wink: Tak sis to takhle zkusila nanečisto a příště už to bude s uzlíčkem v náručí. A ta váha je super, to už má Viktroka víc než jsem měla já při narození :slight_smile: Tak to už sis to mohla odrodit :sunglasses:
9. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz
spion však já chtěla, ale oni nechtěli :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz
Holky jaká je ta Lonková z Hořovic? Znáte ji? V úterý k ní jdu do berouna a chci jí poprosit aby mi udělala UTZ kvůli té plodovce. Včera totiž říkali že jí mám málo (ale že je to ještě v normě) a že neví jestli je to tím že uniká nebo tím že ke konci těhu jí úbývá, tak bych chtěla aby to zkontrolovala
9. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz
Ahojky Holky,
chtěla jsem se zeptat jestli je některá z Vás z Rakovníka. A jestli je vidět nějaký rozdíl mezi Rakovnickou a Hořovickou nemocnicí. Nevím kam se mám objednat na kontroly. Doktorka mě už předala s tím, že se mám objednat kam chci buď do Hořivic nebo do Rakovníka. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli dělají kontroly opravdu jen mezi 7 a 8 hodinou raní nebo i během dne a jesti dělají monitor každou prohlídku. Já mám prý nízko položené lůžko a prý mi mají děla monitor každou kontrolu. Díky jsem nervoní prvorodička
9. dub 2010 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj holky, hlásíme se z kontroly od pí. Dr. Všechno je v pořádku. Maličká je krásně hlavičkou dolů připravená na porod. Ultravzvuk nebyl, takže nevím kolik váží ani měří. Na monitor budu muset taky chodit do Medicentra, tak se tam s Lucíkem možná potkáme. Paní Dr. Lonková je velmi mladá doktorka, tipuji max. 33 let. Docela příjemná. Mojí pani Dr. jsem dnes ukázala EPINO * byla potěšená a zvědavá. Říkala, že jestli to alspoň trošku pomůže, tak je 100% pro používání. Přirovnávala to k "robertkovi" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No každému to připomíná trochu něco jiného. Lucí gratulujeme ke krásné váze. :slight_smile:
9. dub 2010 v 16:06  • Odpověz
ahojte, my teď máme doma nějak moc rušno, že kromě občasného juknutí na net nějak víc nestíhám :frowning2:

Luciku, Lonkovou jsem měla u porodu a následně na šestinedělí převážně taky byla ona. Byla milá, taková lidská a pečlivá... Takže určitě tě prohlídne pořádně
9. dub 2010 v 19:56  • Odpověz
to jsem ráda holky, že je mladá a milá :wink: Ale co jsem v Hořovicích pozorovala tak jsou tam všichni doktoři příjemní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz
Báro, ty mě mateš s tou tvojí fotkou, já myslela že už jsi porodila :slight_smile: co tam máš za miminko?
9. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz
omlouvám se nějak vás nestíhám :unamused:
9. dub 2010 ve 20:40  • Odpověz
Holky já se s vámi na týden loučím, jedu se s malým odreagovat k babi na Šumavu :slight_smile: .
9. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ahojky, Lucíku, tak to máš fajn, že sis to tam omrkla, seznámila s personálem a tak. 8 miminek za necelý den, tak to je teda dost. Myslím, že malování problém nebude, spíš jestli budou mít vůbec volný pokoje. Jaká je vlastně kapacita? Víte to někdo?
Vůbec se mi zdá, že je hodně těhotných, včera v Ikea jsem jich potkala asi 20! Tak snad nás všechny ty porodnice poberou :slight_smile: .
10. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
tesie no omrkla, ale na té gynekologii to vypadá úúúplně jinak než na oddělení šestinedělí, ale dr. jsou stejní, to je fakt :wink: Myslím že mají 17 lůžek, takže relativně málo, ale co jsem se včera ptala dr. tak říkala že ještě nemají plno :wink: A na předporodní besedě dr. Ševít říkal, že se jim stává minimálně že by někoho nemohli přijmout, že tak většinou jednu rodičku za rok, tak to myslim je oproti pražským porodnicím luxus :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. dub 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky. Teda, vás dočíst po pár dnech je teda výkon... :wink:

Xpetu, držím palce, pokud jsi ještě celá... a už se těšíme na fotečky malé... :slight_smile:

Baru + Lucíku. Mám volno celý týden kromě středy, tak se domluvte a dejte mi vědět, ráda vás ještě uvidím, než se obě rozsypete... :wink:

K tomu porodu a soukromí. Jak píše Vlaďka, tam je vám to vše úplně fuk. Tam opravdu nějaký stud odpadne automaticky. A je to asi taky tím milým přístupem všech DR., že vám vše přijde normální a samozřejmé. A ty 3 dny utečou jako voda. Já byla ve sprše sama (bylo mi fajn), jen dveře nechala sestra otevřené a připravovala mi čisté prádlo. A za celé tři dny mě kontrolovali jen 2x. Jednou po porodu a pak než jsem šla dom. Ale bylo to jen ležení na posteli s pokrčenýma nohama. Dr. mi nadzvedl košili a jen se tam dolů podíval, na nic nesahal a prohmátl mi břicho. Okolo stejně stojí jiní Dr, takže sousedka by nic neviděla a co, stejně jí to taky čeká, takže to bych až tak neřešila... :slight_smile:

Lucíku, co ta plodovka?

Jíťo, ta aretace nás taky zlobí. :angry: Ale je to tím že se do ní dostane písek a pak to nedrží zaaretované. David říkal, že nic jiného s tím být nemůže. Ale na reklamce vám to pouze vyčistí a vrátí zpátky...ale zase se tam ten písek dostane a je to nanovo... :angry:

Jinak vítám nové těhulenky. :dizzy_face:

Evcounku, kamarádka chodila celé těhu do Rakovníka, ale rodit jele do Hořo. Prý je to tam hrůza. Doktoři, prostředí, ostatní personám, přístup...hrůza děs..tak radši ty Hořo...tam byla moc spokojená :slight_smile:

Tak a jdu juknout do albíček těhulek....tak pápá zase někdy :slight_smile:
11. dub 2010 ve 14:29  • Odpověz
Baru, no už se na ten tvůj pupíček těším. Ale je vidět, že tam je holčička. Bříško máš už sice hezky vypouklé, ale takové menší... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Lůco a ostatní těhulenky, chtělo by to přidat něco do albíček....pochlubte se bříškama... :slight_smile:
11. dub 2010 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj davlu,
plodovka nic.. nebo nevim.. v nemocnici se nic nepotvrdilo tak mě pustili domů
11. dub 2010 v 15:15  • Odpověz
Jinak bříško vyfotím noooo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ale s tou plodovkou nevím, já mám doma od mojí Dr. ten roztok kterým se to zjišťuje a mě doma zareagoval - ale nebylo toho moc, dle mýho jen výtok nebo něco takovýho, tak jsme jeli do Hořovic a tam už nic... Nechali si mě tam a každou mokrou vložku sem nosila sestře aby to polila a nikdy to nezareagovalo.. Všechny vyšetření v pořádku, dle UTZ plodovky sice málo ale ještě v normě a neví jestli to je tím že odtéká nebo tím že normálně ke konci těhu ubývá. Buď jsem doma měla špatnou vložku, něčím napuštěnou nebo něco - u některých to pak prý kvůli tomu reaguje a nebo dr. říkala že mi mohla třeba odejít hlenová zátka a že byla trošku od té plodovky tak to zareagovalo.. Tak já nevím.. Každopádně toho nebylo moc tak i kdyby to plodovka byla tak to snad bude v pořádku, když ani streptokoka nemám
11. dub 2010 v 15:25  • Odpověz
Ahoj holky, tady je veselo. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Venku je pěkně ošklivo, fuj. :angry: Zítra se stěhuji z práce, předám papíry k mateřské, vrátím klíče-placku- služebák a vezmu věci z kanceláře domů. Uteklo to tak rychle. :confused:
Jinak co se týká toho studu a vůbec pobytu na odd. šestinedělí - včera jsem zpovídala ještě kamarádku a ta mi víceméně všechno potvrdila. :wink: :wink: :wink: Nikdo tam nic (očistky, krev,prdění... apod.) neřeší a všichni jsou moc příjemní. Hlavně se snažit odpočívat, aby byla síla na starání o mimi. Když je špinavá "erární" košilka paní sestřička jemně upozorní na výměnu, o záchod a sprchu se vždy maminy na pokoji podělí. Na posteli je položená něco jako velká přebalovací podložka, kterou na požádání kdykoli vymění. Jediná " nepříjemnost" jsou ty kontroly při vizitě, ale je to jen na nezbytně nutnou chvilku. :slight_smile: A co se týká návštěv tak jedna rodinka sedí na gaučíkách (chodba) a druhá je v pokoji. Vše je na vzájemné domluvě,ale od nikoho jsem neslyšela vyloženou stížnost na cokoli :sunglasses: :sunglasses: :grinning:

majo... promiň, psala jsem upozornění že je to jen půjčené mimi. :slight_smile: Fotku z pasu mi pořád mazali a tohle je asi jediná, která odpovídá "požadavkům" koníka.
11. dub 2010 ve 20:07  • Odpověz
Ahoj holky, o víkendu jsme byli s manžou na chatě, ale už jsem zase v civilizaci. Dnes jsem byla u Dr na kontrole a jelikož se mi zhoršili "poslíčci", dostala jsem koňskou dávku hořčíku. Měla jsem polknout tři tablety najednou, byl to fakt boj :confounded: Dneska jsem se vůbec nevyspala. Byla to noc hrůzy, protože buď mi tvrdlo břicho, nebo se mi zdálo, že rodim, nebo jsem musela čůrat. Děs běs. Za chvíli to zatáhnu a hodim šlofíka.
Miminko bylo dle Dr v pořádku, jen má nějakou malou hlavičku, ale prej je to normální a roste dle parametrů. Na další kontrolu jdu už příští středu a za 14 dní nastupuju na mateřskou! To je síla, jak to utíká.
Jsem ráda, že nejdu rodit do Prahy. Zrovna o víkendu jsem slyšela příšernou kritiku na porodnici na Vinohradech.
12. dub 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahoj, 3.5. se chystám na besedu do Hořovic. Chodí se tam v párech? Na netu píšou "pro nastávající maminky", tak nechci, aby se tam manžel cítil blbě.
teddy, to tvrdnutí břicha mám taky a je to čím dál častější, nicméně ve spánku mi to naštěští nebrání :slight_smile: Ty už jsi na besedě byla?
davlu, díky za přivítání, je super moci sdílet své pocity, radosti a strasti :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. dub 2010 v 16:27  • Odpověz
Tessie, asi půjdeme s manželem na předporodní kurz sem do Prahy. Našla jsem tady jeden 1.5. v klubu Slunečnice v Maislovce, takže to budu mít blíž a asi to bude na stejný brdo jako kdekoliv jinde. Tato beseda se jmenuje předporodní příprava tatínků či tak nějak a stojí to 700 Kč pro pár.
12. dub 2010 v 17:13  • Odpověz
Tess, na tu besedu se chodí převážně v páru. Za nás tam bylo tak 13 párů a jen 3 maminky samotné... :slight_smile: A ty radosti i strasti...to chápu. V těhotenství jsem tady seděla a jen si o všem psala... :wink:
12. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
Ahoj holky, vřele doporučuji předporodní besedu v Hořovicích. :slight_smile: Řeknou Vám tam úplně všechno, včetně odpovědi na konkrétní dotazy. Součástí je i prohlídka porodního pokoje (sálu). Nedá se tomu ani říkat sál, spíš obývák :grinning: . Je to tam moc hezké, takové rodinné. Manžovi se tam moc líbilo. Mají přímo v por. pokoji televizi, ledničku, pohovku. Beseda se koná každé první a třetí pondělí v měsíci. Za oba zaplatíte 300,-Kč. Když jsme tam byly v Lucíkem tak všichni byly v páru, nemusíte se bát, že se manža bude citít blbě. Dokonce přednášejícímu doktorovi přišlo, že je tam víc chlapů než těhulí a dělal si z nás srandu. Prý jestli už začali rodit i chlapi nebo se mu ta převaha jen zdá???? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
Baru ty se mu divíš když ti naši chlapi tam seděli tři vedle sebe :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak holky tu besedu taky fakt doporučuju :dizzy_face:
12. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.