• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
autor
Teda Barčo, pupík už je taky parádní :slight_smile: Vždycky když vidím takové fotky, tak mě touhy po druhém mimi opouštějí. Na ostatních se mi to líbí, ale na mně!!!!!!!!!! :grinning:
15. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz
Ahoj holky,

moc děkujeme za gratulace a pochvalu hočičky :slight_smile: Já bych se na ní mohla celý den jen dívat, ale to bych nic neudělala :slight_smile:

Ta doktorka určitě nebyla Lonková. Lonková tam byla dopoledne. Asi je možné, že se dr. Pavlů obarvila. Pak už tam totiž byly jen mladé doktorky.

K porodu:
V pátek ráno jsme jeli na kontrolu do Berouna. Tam byla moc milá dr. Pelikánová, která mi oznámila, že mám kontrakce a asi rodím. Chvíli jsem s ní diskutovala, že jako nerodím, páč mě nic nebolí, ale přemluvila mě :slight_smile: Řekla, že mi pomůže, abych porodila ten den a udělala mi toho Hamiltona (nějak tak to říkala). Jinak to tedy ani nebylo nepříjemný, natož aby to nějak bolelo. Prostě jako standardní vyšetření. Musela jsem jí slíbit, že přijedu do Hořovic do hodiny. Nic mi ale nebylo, tak jsme jeli domů, dala jsem si vanu, zabalila tašku a dojela do porodky asi v jednu. Tam mi natočili monitor, řekli, že jsem na 2 otevřená a že to můžu být ještě týden a ať přijdu za 2 hodiny. Přišla jsem za 2 hodiny, řekli, že je to pořád stejné a že neporodím. Jenže jak do mě sáhla, začala jsem krvácet. Stejně mě posali domů s tím, že se jim něco nelíbilo na monitoru (spadla mi sonda), ať přijedu ještě v osm. Doma jsem začala mít kontrakce po třech minutách, ale nechtěla jsem být za blbku, tak jsem si řekla, že to prostě do osmi vydržím. V osm už jsem toho měla docela dost a když mi v devět natočili monitor a poslali mě domů, měla jsem toho opravdu dost. Jak mi podráždili dělohu, tak prostě na monitoru ty kontrakce vidět nebyly. V jedenáct už jsem to doma nemohla vydržet a protože jsem pořád krvácela, měla jsem strach, aby se malé něco nestalo. Řekla jsem si, že tedy budu za histerku s poslíčky, ale že tam prostě zavolám a už se nenechám odbýt. No a tak se stalo, že ta histerka s poslíčky tam dorazila otevřená na 8 a cestou málem sežrala pás v autě :slight_smile: Malá se narodila hodinu po příjezdu do porodnice :slight_smile: Jinak paní doktorka byla fakt moc milá a sestřičky na dětským byly fantastický. Hlavně sestřička Jana. Vždycky přišla, když Adélka měla bolení bříška, udělala chvat a bylo po bolesti :slight_smile:
Jo a k Epinu. To jsem tedy použít nestihla. Ale když jsem viděla, že dr. bere nůžky do ruky, zatlačila jsem, co to šlo a opravdu to cítit nebylo. Ani šití jsem necítila. A to byla věc, ze které jsem měla opravdu panickou hrůzu.
Holky, fakt jsem vám nevěřila, že může být porod něco tak fantastickýho, ale JE! :slight_smile:
Luci, my se určitě domluvíme, než porodíš :slight_smile: Příští týden nemůžu jen ve čtvrtek, to jdeme k dětské doktorce, jinak se můžeme domluvit na kdykoliv :wink:
Baru, však se brzy dočkáš :slight_smile: Už jsem na ty vaše princezny zvědavá :wink:
Tak se holky těhulky držte a užívejte si to bříško. Nějak jsem si ještě nezvykla, že ho nemám :slight_smile: A k vám maminky bych si občas zase ráda zašla pro radu. Dnes mě totiž dostala dětská doktorka, když mi řekla úplně opačné věci, než nám řekla dr. v porodnici :frowning2: Ale co, hlavně když malá krásně papá :wink:
15. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
Luci, tak to se asi musela obarvit, co sem jí viděla nasposled, tak měla světlé vlasy :grinning:

Peti, porod krásný, teda ale to posílání domů by mě pěkně štvalo, kort když to nemáš blízko, se divim, že si tě tam nenechali :confused: a když budeš něco potřebovat, tak se zeptej, rádi poradíme

Baru, tak až pojedete za Davlu, tak se stavte u mě na kafčo, taky vás ráda uvidím než porodíte :slight_smile:
15. dub 2010 ve 21:58  • Odpověz
ahoj,
xpetul, gratuluju ke krásné holčičce. Ve finále ten prod byla rychlovka, co? Ale nechápu, že tě posílali domů a nenechali si tě pro jistotu u nich.
Ohledně těch rad, tak je nejlepší se řídit svým instinktem, protože všude se píše a říká něco jiného. Já si vždycky vyslechla a přečetla všechny možné rady a vybrala si z toho to, co se mi selským rozumem zdálo nejlepší:slight_smile:

Těhulky, jak píše xpetul, bříško si užívejte. Mně, i když jsem byla jak velryba, pak taky chybělo a pár dní jsem ho pořád jakoby cítila.

A už o tom raději nebudu ani psát nebo budu chtít těhulit :grinning:
15. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz
Ty jo peťu to je šílený.. Nechápu proč si tě tam nenechali, většinu tam nechávají kvůli hloupostem a tebe posílají domů... :frowning2: Ale tak hlavně že jste to nakonec zvládli rychle a že si neporodila cestou :grinning:

Mno já můžu kdykoliv tak stačí říct a jsem u Vás :grinning: :grinning: :grinning:

Holky škoda že nebydlíte všechny tak blízko jako péťa, taky bych vás ráda viděla.. A nebo můžete udělat hromadnou návštěvu u mě.. Nechcete :grinning:
15. dub 2010 ve 23:18  • Odpověz
autor
Tak holky (lucik, Barčo) mě máte taky při cestě, tak já Vám můžu taky něco uvařit :grinning:
A takový porod jsem teda ještě neslyšela :wink: Takže si tě tam nechali až na potřetí - to je pěkné, ale hlavně, že už to máš za sebou :slight_smile:
16. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz
Holky já bych vás strašně ráda navštívila všechny :grinning: Ale manžel mě nechce nikam pustit :grinning: :grinning: :grinning:

Baru a kdy jedeš k davlu? Ve středu v kolik? Že bych ho třeba překecala :grinning: Ale musela bys slíbit že mě kdyžtak hodíš do hořovic, přece jen budu už 38tt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. dub 2010 v 18:00  • Odpověz
Lucíku, já tě tam kdyžtak hodím.... :wink: Auto mám doma pořád. Baru pohlídá Táďu a my pojedem odrodit :grinning: :grinning: :grinning: A hele, porod už jsem zažila, takže při nejhorším to prubnem doma na gaučíku. Už si jdu připravit něco na podvázání pupečníku..... :grinning: Ne, fakt, přijeď. Tě ráda uvidím. Jinak jsem teď nestačila dočíst, ale koukám že Petul to má za sebou. Takže, OBROVSKÁ GRATULACE..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. dub 2010 v 18:32  • Odpověz
Davlu ty si veselá kopa :grinning: Prej to prubnem doma na gaučíku.. Heh, to si piš že když to řeknu manžovi tak mě už vůbec nepustí :grinning: :grinning: :grinning:
16. dub 2010 v 18:34  • Odpověz
Ahoj holky, teda já jsem fakt děsná. Jak čtu o porodu, tak hned řvu :grinning: ještě že jsem doma sama. by si asi manžel myslel, že jsem na šišku :grinning:
16. dub 2010 v 19:10  • Odpověz
Ahoj holky,

Jitie děkuji, ráda pro radu přijdu :slight_smile: Zatím jsem ve fázi pozorování, sedím a pořád na ní koukám. Mamka říká, že druhý už tak prožívat nebudu a třetí se vychová samo, tak si to užívám :slight_smile:

Nechat si mě tam nenechali, ale to nevadí, hlavně že jsme to nakonec stihli :wink:

Davlu, děkuji za gratulaci.

Luci, ty navrhni termín a já Tě budu čekat :wink: Nemáme ten zvonek, tak budu sledovat, až půjde kolem nějaká tmavovlasá těhulka :grinning:

Side, já se pár dní po porodu několikrát přistihla, jak si to bříško i pohladím, až pak mi dojde, že malá tam už není :grinning:
17. dub 2010 v 18:50  • Odpověz
petu jen si to užívej, taky se těším až si to budu užívat :grinning: A je Adélka hodná? Spinká?
Posílám ti zprávičku do IP :wink:
17. dub 2010 v 18:56  • Odpověz
Spion bříško je už docela velké, ale pořád to ještě jde. :wink: Čekala jsem, že to bude mnohem horší. :slight_smile:

Xpetu to je teda popis porodu..... co si z toho vybrat. :confused: Těší mě, že jsi to měla tak rychlé, ale každá to má asi jinak pokud není vyvolávaný. Sama jsem zvědavá jak to bude probíhat u nás. Naštvalo by mě asi to vracení domů a do porodky. :angry:

Lucíku pojedu ve středu kolem čtvrt na deset. Je to poslední týden, kdy mi Pavlík mimo návěštěvy Dr. a těhuplavča půjčí papíry k autu. Musím toho využít. :wink: Jestli chceš, klidně tě vyzvednu a tašku do porodky budu mít s sebou taky. Taťka by mě jinak nepustil. Od Davlu jsou Hořovice kousek, jeli bychom obě najednou. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
Davlu už to vidím, ten váš světlý-květinkový gučík a rodícího lucíka.....To by teda bylo něco. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:

Jitie mi to zkusíme s Lucíkem. Takže domeček za tou roubenkou na Svatý, viď??? Napiš nám pro jistotu č.p. domečku.
18. dub 2010 ve 12:09  • Odpověz
Baru já uvidim, manžel nic proti nemá, ale v úterý jedu do Berouna na kontrolu tak uvidím co mi poví a pak ti dám vědět :dizzy_face:
18. dub 2010 ve 13:03  • Odpověz
Jasně lucíku, to je v pohodě. :wink: Ono opravdu každý týden je znát. Ani u mně už to není, co bývalo. Eliška se dokáže pořádně ozvat a když mě žďuchne nožičkou někdy až koukám kolik má síly. Stejně je to naše zlatíčko. Užívej si klídku a odpočívej. Budeme to potřebovat. Akorát se mi v sobotu vrátila kamarádka z porodky Hoř. Kojí, všechno v poho až na stehy. Šití opravdu nic moc. Zatím pa B+E. :slight_smile: :slight_smile:
18. dub 2010 v 15:44  • Odpověz
Baru to mi povídej... Já jak mám málo plodovky tak každý pohyb cítím tím víc a když se mi vyvalí vždy na jednu stranu - většinou nahoře pod žaludek, tak ani dýchat nemůžu :sweat_smile: :grinning:
Mno jo, šití nic moc no... Ale stehy se určitě brzy zahojí a bude v pořádku :wink:
18. dub 2010 v 16:40  • Odpověz
holky zdravím, já jsem se dnes s malým vrátila ze Šumavy od babi a dědy. Teda myslela jsem si, že si tam ten týden odpočinu, když nebudu muset nic dělat, ale jsem urvaná z malýho. Musela jsem ho pořád hlídat, aby nevlezl na kamna, nestrhl kytky, atd. :unamused: . Myslím, že i babi s dědou byly po tom týdnu rádi, že jedeme domu a budou mít svůj klid od toho našeho raracha :wink: , on totiž nevydrží 5 minut u jedné hračky.
Koukám, že jsme se rozrostly, gratuluju Peťo :slight_smile: .
Barčo a Luciku, tak mi zamavejte, až pojedete k Davlu :wink: :wink: .
18. dub 2010 ve 20:04  • Odpověz
Ahoj holky,

Luciku, máš zprávičku v IP. Jinak Adélka je strašně hodná, všichni jsou unešeni, jaké je to klidné a spokojené miminko, až dnes v noci (tatínek šel dnes prvně do práce) se proměnila v rudého ďábla :grinning: Ale od sedmi od rána zase pořád spinká, asi zase nabírá sílu na noc :angry:

Vladi, díky za gratulaci :slight_smile:
19. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz
Peti tak snad se to časem srovná, nebo jí musíš budit aby nemohla nabírat síly na noc :slight_smile:
A změň si v profilu že už nejsi těhulka, ale že už máš Adélku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. dub 2010 v 15:23  • Odpověz
Luci, já jí budím, ale ona se moc nedá, to uvidíš :wink:
Díky za upozornění, provedeno :slight_smile:
19. dub 2010 v 17:00  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
Baru, bydlim za tou roubenkou, směrem k lesu, před tou roubenkou je cesta doprava, tak tam zahnout a je to ten barák hned za ní, č. 197 :wink: určitě se stavte, já vás ráda uvidím :dizzy_face: :dizzy_face:

peti, buď ráda, že je malá hodná, u nás už se přestává v noci spát, už není kojo jednou za noc, ale 2-3x..ale zatim to pořád ještě jde :slight_smile:

vlaďko, ze Štěpánka se stal divoch, takže žádný odpočinek,ale pořád v pozoru
19. dub 2010 v 18:41  • Odpověz
Jitie uvidím, jak to dopadne s Lucíkem. Řešíme trošku technické detaily. :wink: Já určitě pojedu, protože potom už se k Vám nedostanu. :slight_smile: Čísílko si napíšu a uvidíme se ve středu. Mějte se všichni moc krásně. B+E :grinning: :grinning: ( 2v1)
19. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem byla včera vozit s kamarádkou. Má 4. týdení Emmičku. Je opravdu nádherná.
Rodila v Hořovicích a má docela špatné zkušenosti. Přenášela 6 dní a rodila 3 dny. Měla zkaženou plodovku ale měla zrovna porodníka, který je prý proti císaři, tak jí ještě po tom odtoku zkažené plodovky 24 hodin nechali než porodila normálně. Ale prý už měli dost na mále a chtěli používat kleště. Malá měla z té zkažené plodovky po celém těle vyrážku.
Ale ted už jsou spokojeně doma a užívají si.
Tím Vá holky vůbec nechci strašit, :grinning:
20. dub 2010 v 10:41  • Odpověz
Baru, já se omlouvám, ale zítra nebudu doma, dědu odvezli do nemocnice, tak za ním pojedu...moc mě to mrzí, jsem tě chtěla vidět ještě před porodem, no tak si holt počkám až na Elišku :dizzy_face: :dizzy_face:
20. dub 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já bohužel nedorazím nikam protože zítra nastupuju do Hořovic.. Mám vysoký tlak a zvyšenou kyselinu močovou.. Takže si tam pravděpodobně poležim až do porodu a nebo nám to vyvolají dřív.. Budu se průběžně hlásit přes někoho SMSkou, abyste věděli.
20. dub 2010 v 15:21  • Odpověz
luciku tak at ti vše dobře dopadne a za chvilku at se vrátíš s mimískem v náruči. Hodně štěstíčka a ničeho neboj, budeme na tebe myslet. :wink:
20. dub 2010 v 15:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásíme stále 2v1.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
Lucíku co se to děje? :frowning2: :frowning2: :frowning2: Hlavně ať jste v pořádku. Bude asi lepší, když nastoupíš do nemocnice. Na psychiku nic moc, ale pro tebe a maličkou bude dobré, když na vás dohlídnou doktoři. :wink: Tak tfuj tfuj ať je vše O.K. :slight_smile: Já jdu k Dr. Ševítovi až 29.4 a k mojí Dr. naposledy teď v pátek, tak snad budeme v pohodě. Nic nenasvědčuje tomu, že by byl problém. Maličká už sebou pěkně mele, někdy mám pocit že vyskočí ven. Říkam jí Breberka naše. :dizzy_face:
Jitie omlouvat se opravdu nemusíš. :slight_smile: Je to úplně v pohodě. :slight_smile: My zítra také nikam nejedeme protože Davlu a Tadík marodí. Chytli nějakou rýmičku. Pokud jim příští týden bude líp a budou mít čas asi bych to ještě prubla - tipuji to na středu. Uvidím, co mi Davlu odpoví. Tak třeba to vyjde i s vámi. :wink:
20. dub 2010 v 19:14  • Odpověz
Ahoj Luci,
to je mi líto :frowning2: Přeji hodně štěstí, hlavně ať jste obě v pořádku. Uvidíme se tedy až s našima krásnýma holčičkama :wink:
20. dub 2010 v 19:19  • Odpověz
Luciku, už si to asi nepřečteš, ale držím palce. Přesně takhle jsem to měla já. Ty problémy se objevily až v 38tt, tak je to dobrý. Pokud malou vyženou ven, tak už nebude předčasně narozená a bude to ok.
21. dub 2010 v 11:15  • Odpověz
Ahoj holky,

nestíhám psát, ale poctivě čtu :grinning:

Luciku moooc držíme palečky, ať je vše ok a už se těšim na fotečky z porodniceeee :dizzy_face:
21. dub 2010 v 15:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.