• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
ahoj luciku, tak taky má být po kom sladká, fak se vám povedla. až budeš mít chvilku tak přidej nějaké fotečky, at se můžeme pokochat, a také jsem moc zvědavá na vyprávění jak si dokázala Viktorku přemluvit :grinning:
4. kvě 2010 v 16:23  • Odpověz
Tak jaký byl porod (je to kopírované, tak je to bez smajlíků)

V neděli mě celý den pobolívalo a tvrdlo břicho, ale jen tak lehce, to jsem si říkala že jsou poslíčci.. Ale ze srandy jsem furt říkala Lukymu ať je připravenej, že třeba porodíme.. V 10 jsem mu volala že už mě to přešlo, takže nic, ať jde hajat.. A jak sem byla rozhodnutá ráno přemluvit primáře aby mi to vyvolal, tak jsem si říkala že ne, že ještě nechci Šla jsem do sprchy a pak jsem s jednou holčinou koukala na chodbě na telku. Ve 23:30 jsem si šla lehnout a jak jsem dolehla, tak mě strašně zabolelo břicho a cítila jsem takový "prasknutí".. Tak sem si řekla "ty foe, to je určitě voda".. Tak jsem si stoupla že si dojdu na záchod a jak sem si stoupla tak se to spustilo.. Litry a litry vody.. Břicho mě bolelo, ale ne nějak moc. Šla jsem za sestřičkou, ta řekla že si mám vzít ručník, hygienu a že půjdem na monitor. Na monitoru nic nenaměřily, Dr. řekla že jsem otevřená na 2cm a že to je na dlouho a že když se to do rána nerozjede tak že mi píchnou vyvolávačku. Furt jsem se ptala jestli můžu zavolat manžela a oni že ne, že je brzy a vrátili mne zpátky na pokoj.. Pak mi přišla sestřička píchnout injekci na ukliněnění abych se prý vyspala.. Jenže to jsem měla bolesti už dost silné a po 5min tak jsem jí řekla jak mám asi spát když mám bolesti po 5 min. tak řekla že mezi Volala jsem Lukymu, že mi praskla voda ale že říkají že je to ještě na dlouho a že ho sem nepustí.. Celou dobu jsem samozřejmě nespala, furt chodila na záchod apod. a sestřička mi furt nadávala, že tam sebou seknu tim tlakem, že si mam jít lehnout.. Když viděla že fakt nepůjdu že ležet nemůžu, tak mě teda v 1:45 vzala znovu na monitor.. Kontrakce na monitoru pořád nic moc, ale otevřená jsem byla už na 4cm.. Takže už půjdu na sál, uděláme přípravu a tak. Znovu jsem se ptala jestli můžu zavolat manžela a ona že si dojdem pro věci, uděláme přípravu a pak že mu zavolám, že uvidíme jak to půjde, ale že si myslí že to jen tak nebude.. Furt mi stála za zadkem, takže jsem mu zavolat fakt nemohla.. Udělala mi klystýr (nic hrozného ), takže jsem seděla strašnou dobu na záchodě a prodýchávala bolesti a pak jsem šla do sprchy... Sprchovala jsem se vařicí vodou, to mi docela pomáhalo, jenže jak sem vylezla tak bolesti byli horší a bylo mi strašně zle, na omdlení... Zavolala jsem teda PA, ta mě odvedla na sál a že můžu zavolat manžela, že za chvíli přijde, podívá se jak to pokračuje a píchne mi epidurál a odešla.. Tak jsem si sedla na ten míč, zavolala Lukymu, jenže sem do toho málem omdlela, tak jsem mu jen řekla ať jede a položila to.. Došla sem si na záchod a měla jsem pocit že už mám snad hlavičku mezi nohama.. Tak jsem šla na chodbu a volala PA, řekla jsem jí že je mi strašně zle a že mám potřebu tlačit.. Řekla mi ať si lehnu že mě prohlídne, tak sem řekla že nemůžu, že omdlim a ona že jen na chviličku.. (To bylo 3:25) Tak sem si lehla a ona mě prohlédla a zděsila se.. Řekla ježiši vy už rodíte.. Hned všechny zavolala a začlo to.. Přišla Dr. řekla že můžu tlačit až budu chtít a já řikala že nemůžu že omdlim.. A oni ať teda prodýchávám.. Pak jsem dvakrát zatlačila a to už jsem cítila fakt hlavičku mezi nohama Ale říkala jsem že už nemůžu, že to nevydržim Tak řekla že už jen jednou a bude venku a že mě trošku nastřihne (vůbec jsem to necítila).. Tak to mě potěšila, tak jsem zatlačila a maličká byla venku... Hned začala plakat a já taky Očistili ji a dali mi ji na bříško a hned se přisála, šikulka.. Dr. mě šila asi 5min, jen lehké šití, už to vůbec necítím. Narodila se ve 3:40 a Luky přijel přesně ve 4:00 Doteď je mi strašně líto, že to nestihl a PA to fakt podcenila.. Kdyby mi dovolila mu zavolat před klystýrem tak by přijel akorát Když přijel tak ho k nám na chvilku pustili, přišel a brečel... Ptala sem se ho proč brečí, jestli proto že to nestihl a on že ne, že neví
Nicméně měli na sálech strašně narváno, takže asi po 20minutách mě odvezli normálně na pokoj a lukyho poslali domů Ani ty 2 hodiny na sále jsme spolu nemohli být... Chvíli jsem se prospala a v 9 mi Viky přinesli a už jsem ji měla jen u sebe

I přesto že si myslím že to trošku podcenili a že jsem manžela mohla zavolat dřív, tak bych neměnila a všichni byli naprosto skvělý :slight_smile: Rodila mě paní Dr. Lonková a PA Černá :wink:
4. kvě 2010 v 16:41  • Odpověz
V albumu už jsou fotečky :slight_smile:
4. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz
Ahoj Lucí, to je story....... až mi slza ukápla. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Škoda, že ti Luky nestihl. :confused: Vím, že si to moc přál. Hlavně, že jste zdravé a v pořádku. Maličká je opravdu slaská. Už se těšíme na naší Elí. Třeba se strefíme do "vašeho" termínu. :wink: :wink: :wink:
Jinak co se týká průběhu porodu - to je docela síla. Zase se mi potvrdilo, že jediný kdo ví jak na tom opravdu je a kdy bude rodit je maminka sama. Dr. i asistentky si můžou říkat co chtějí, mamina ví stejně svý. Kamarádka která rodila v dubnu (prvorodička) porodila dokonce sama s manželem, který ji držel nohu po dobu porodu a porodní asistentkou. Začíná se tam to "flákání" nějak rozmáhat. Káťa měla mít vyvolávaný porod. Dr. Pavlů jí 3 dny po řádném termínu porodu řekla cca v 7hod. ráno ať si ještě den počká. Kaťa na to, že nechce další den čekat. Tak jí bez Katčiného vědomí místo jiného medikamentu zavedla tabletku na vyvolání. Po cca 3 hod. ji řekla o vyvolávačce a že ten den neporodí a bude mít bolesti.... Pak Káťu začalo bolet břicho cca v 11hod. Por. asistentka ji udělala krystýr prý jenom preventivně, Dr. Ševít po vyšetření opět konstatoval, že ten den neporodí. Poslali ji na pokoj. Kolem druhé hodiny Káťa zavolala manželovi, že bude rodit - že to prostě ví. Nakonec se maličký narodit ten den, po 15hod. odpoledne tak rychle, že ji por. asistentka nestihla ani nastřihnout ( velmi ošklivě poškozené porodní cesty ) a porodní lůžko nebylo ani roztažené. Chudinka si opravdu užila. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: Doktorka přišela až když se malý narodil cca na 15 min.
Je mi z toho docela smutno. No něco veselejšího. :grinning: Dnes nám EPINKO prošlo na 24cm / hráz. :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses:
4. kvě 2010 v 17:52  • Odpověz
Já jsem taky u toho řvala jak želva :grinning: :grinning: :grinning:
No teda samý negativní věci kolem porodu a personálu :confounded:. Přece nemůžou někomu vyvolat porod, když s tím ta dotyčná nesouhlasí a aniž by jí o tom neinformovali dopředu. To bych si líbit rozhodně nenechala :angry:
4. kvě 2010 v 18:40  • Odpověz
Ahoj Teddy začínám z toho být taky docela rozladěná. :confounded: :unamused: A to to máme za pár. :frowning2: V porodce je prý narváno k prasknutí a co porod to skutečně originální příběh. Káťa porod vyvolat chtěla ale Dr. Pavlů naštvala tím, že jí řekla že tam nechce další den ležet jen tak a čekat - tak to dopadlo takhle. Alspoň tak mi to vyprávěla. Ono toho moc nenaděláš..... Je pravda, že jak Káťa tak Lucík jsou v pořádku a miminečka také, ale ten průběh... :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
4. kvě 2010 v 18:44  • Odpověz
Myslíš, že je narváno v Hořovicích? My jsme tam byli včera a Dr. Ševít si stěžoval, že tam neměli porod už tři dny. Navíc jsme dokonce viděli pokoj na oddělení šestinedělí, kterej byl úplně prázdnej a sestřičky tam byly opřený na chodně a kecaly, takže tam tak narváno mít přece nemůžou :unamused:
V Hořovicích jsem se setkala s vedoucí sestřiček paní Červinkovou a ta na mě působila úplně úžasně. No uvidíme.
Barčo, už máš tašku do porodnice. Přemýšlím, že jí radši tento týden zabalím. Nechci nic riskovat. Poslíčky mám taky pořád a to i když užívám magnesium. Říkám si, abych pak poznala ty pravý kontrakce. Navíc pořád ze mě teče taková průhledná sračka, že si kolikrát myslim, jestli to není plodovka :unamused: Ve čtvrtek jdu na kontrolu. To mě dokáže aspoň trochu uklidnit, když mi zkontroluje čípek. Ten se zatím ani trochu nehnul
4. kvě 2010 v 18:54  • Odpověz
Holky já nevím no.. Nechci je pomlouvat to určitě ne, je to tam skvělý a personál výborný ale některé věci hold podceňují... Vím, že jak jsem tam ležela tak den než jsem nastoupila tak tam maminka málem porodila na posteli na pokoji, protože sestřička tvrdila že to porod není.. Až když na ní holky tlačily že ta mamina fakt rodí tak jí teda odvezla na sál a mimčo se narodilo za 2 min..
Tím Vás ale nechci strašit, určitě budete mít porody v pohodě, min. tak rychlé jako já a vše dopadne dobře, nebojte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. kvě 2010 v 19:05  • Odpověz
Teddy já mám info z dubna, tak nevím. :unamused: Prý na květen tolik těhulek není. Začne to prý až kolem července/srpna miminka ze zimních odvolených a Vánoc. Vím, že v tom dubnu říkali že je hodně porodů. :confused: Určo budou mít volníčko- neboj. :wink: Někam se vejdeme. Dr. Ševíta uvidím ve čtvrtek, tak se můžu zeptat. Personál působí velmi příjemně a příjemný je. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: Dokonce i Dr. Pavlů je prý fajn - trochu přísnější ale fajn. Jenom když to holky popisujou, vypadá to děsivě. Tašku do porodky už mám sbalenou - na manžův nátlak. Zhruba v 34.tt mě postihla střevní chřipka a on měl chudinka strach, že porodím. Takže když mi už bylo dobře žadonil abych ji připravila. :wink: Já nevím jak se poznají poslíčky - nechci vypadat hloupě, ale fakt to nepoznám. Jediné co mě trápí tak když se Elí chce protáhnout opře se mi zádíčkama o stěnu bříchu ale trochu jí domluvím a pošoupnu, pak je zase vše O.K. Ta "průhledná sračka" jak si to nazvala je klasický těhotenský "hlen", který je nejvíc produkován ke konci těhu. Neboj plodovka to určitě není. Já to mám taky. :wink:
4. kvě 2010 v 19:08  • Odpověz
Luciku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .... ahojky mamino :slight_smile: , já ti tak závidím....... čím dál tím lepší zprávy. Já se snad picnu. :rolling_eyes:
4. kvě 2010 v 19:10  • Odpověz
Baru neboj, určitě to bude dobré :slight_smile:
Jinak nevím nevím, ale já tam ležela 5 dní a pak 4 dny na novorozeneckém a narváno měli celou dobu.. Pak šoupali maminy i na gyndu.. Ale už je to skoro týden, takže už to může být jiné. Ale nebojte holky, oni jen tak někoho neodmítnou, snaží se brát všechny
4. kvě 2010 v 19:12  • Odpověz
Ahojky,
no to jsou teda příběhy. Je pravda, jak píše Bára, že je důležité, že to všechno dobře dopadlo, ale taky si myslím, že to podceňování situace není úplně vpořádku.

Lucíku, to je strašné, že Ti nedovolili zavolat manželovi. To přece nemůžou. I kdyby tam jel zbytečně, tak by se přeci nic nestalo. To je fakt smutné. 9 měsíců se oba těšíte na ten úžasný den, kdy se celý váš vztah dostane na úplně jinou úroveň a nějaká paní Černá vás o ten moment připravila svým laxním přístupem. :frowning2:

Teddy, taky jsme byli včera na té besedě. Všechno bylo fajn, Ševít sympaťák a ta Červenková byla taky milá, jen mě zarazilo, když se tam někdo na porodním sále ptal, jestli se běžně rodí na porodní stoličce, tak PA řekla, že ne, že to pro doktora není pohodlné, tak se pak zeptali, proč ji tam teda mají, a prý, že jen tak na posezení pro maminku při měnění poloh.
4. kvě 2010 v 19:14  • Odpověz
Lucíku copak já, ale manža jim tam udělá kůlničku na dříví. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: On je kliďas, ale když se mu něco přestane líbit..... je zle. Bojím se aby ho potom nevyhodili. Zeptám se Dr. Ševíta jak to tam aktuálně vypadá. Uvidíme se ve čtvrtek. Nechtěl mi potvora říct kolik maličká váží - prý maminky nechce strašit, ze zásady. No raději vesele Epinkuji. Docela nám to jde. :slight_smile: :grinning:
4. kvě 2010 v 19:17  • Odpověz
Ahoj Tessie , jak ti je??? :slight_smile: Máš už vše pro mimi připravené? :slight_smile: :wink:
4. kvě 2010 v 19:18  • Odpověz
Baru, to s tou váhou Ševít včera fakt říkal. Prý jsou pak velké odchylky od reality, tak to nechce říkat. Podle mě by ale klidně mohl, pokud to maminka chce vědět. Ať se s tím pak srovná sama. Můj gynekolog mi to říká bez problému. Bohužel ale ve čtvrtek už jdu k němu naposledy a pak budu jezdit do Berouna. Nevíte, jak to tam chodí? Přidělí mi Dr. oni nebo si můžu říct, ke komu chci?
4. kvě 2010 v 19:21  • Odpověz
Baru, mně je fajn :slight_smile: Mimi už je 2 týdny hlavičkou dole a už tam prý zůstane. Údajně je u mě vše nachystáno na normální průběh porodu, a mám počátat s tím, že to bude o něco dřív. To by mi teda vůbec nevadilo, bo už se chci konečně vyspat na břiše :grinning: :grinning:
A pro mimi mám snad připravené vše důležité. Až teda na jméno. Tam se pořád s manželem dohadujeme :grinning:
4. kvě 2010 v 19:25  • Odpověz
Tessie nevim, nechápu.. Na druhou stranu si říkám že sem mu sama měla říct ať jede a že bude čekat třeba v autě nebo na chodbě než ho tam pustí, ale ty bolesti nebyli tak strašné a tak sem jim věřila že je to na dlouho no... :frowning2: Ale i tak to bylo krásný když přišel :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. kvě 2010 v 19:26  • Odpověz
Tessie můžeš si vybrat. :slight_smile: V úterý je tam Dr.Lonková a ve čtvrtek Dr. Ševít. Musíš se objednávat na teledonu v nemocnici Beroun. Je to trošku složitý systém, ale mají to od minulého týdne nově zavedené -ano oni z toho taky nejsou zrovna nadšeni. V nemocnici zadají objednanou dobu do databáze, která se promítne pí. sestřičce v ordinaci na medicentru Beroun. Telef. čísla:311/ 745272, 311/ 745329. Čím dřív se objednáš, tím líp. :wink: :wink: :wink:
4. kvě 2010 v 19:27  • Odpověz
Lucíku, to si dovedu představit, že to bylo krásný. Je super, že dokážeme pak vytěsnit z mysli to špatné a soustředit se na to krásné a veselé. A to vy teď máte v postýlce :slight_smile: :slight_smile:
4. kvě 2010 v 19:30  • Odpověz
Lucíku úplně Lukyho vidím - taťka.... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Pavlík je stejný. Určitě taky bude plakat. Bylo by mi moc líto, kdyby to Pavlí nestihl. Je to jedinečný okamžik v životě. No hlavně, že jste v pořádku a můžete si ji teď užívat společně. Jak Viki spinká a papá?
4. kvě 2010 v 19:31  • Odpověz
Baru, díky za radu. Na webovkách Hořovic ještě píšou, že v pátek je tam MUDr. Spoustová.
4. kvě 2010 v 19:33  • Odpověz
Hm tak to tu tašku radši zabalim, pro strýčka příhodu.
No to jsem teda na to zvědavá. Můj manže je taky kliďas - do určitý míry.
S tou stoličkou - to jsem teda jelen. A kde jako že ženská rodí, když ne na porodní stoličce? To jí tam maj jenom na parádu? A co ta vana? Jestli každá ženská rodí za dvě minuty, tak nemá šanci ani tu vanu stihnout :angry: No radši už nic vědět nechci. Rozhodně vím, že se od nějaký sestřičky nenechám odbývat a budu velmi razantní.
Tessie, taky se už nemůžu dočkat, až si budu moct lehnout na břicho :grinning:
4. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz
Tak vidím, že máme všechny taťky citlivky, ten můj tam nejdřív omdlí a pak bude taky plakat. :wink:
4. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz
Ano, to asi je - ale tu já neznám. Možná v tom týdnu, kdy budeš mít "přestoupit" bude volno jen u ní..... opravdu nevím. Paní sestřička mi hodně jasně říkala abych se objednala co nejdřív - že potom by pan Dr. Ševít už nemusel mít volný termín.. :confused:
4. kvě 2010 v 19:37  • Odpověz
Baru mě je taky líto že to nestihl, ale nedá se nic dělat už :frowning2: Na druhou stranu sem si říkala že mi bylo fakt zle, na omdlení a nevim jak by to nesl.. Ale líto mi to je, to určitě :frowning2:

Baru papá dobře a spinká taky, přes den chrupe skoro celý den, to jí na papání musim budit a v noci asi od 8 do 11 nespí a pláče, buď se jí nechce nebo trápí bříško :frowning2: to neumim poznat, ale pak chrupká klidně 6 hodin v kuse :dizzy_face: A Luky je skvělej, moc mi pomáhá. Já v noci jen nakojím a on uspí, takže já můžu hajat :dizzy_face: Ale až půjde příští týden do práce tak nevim nevim jak to zvládnu :sweat_smile:
4. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz
Teddy, my jsme byli na porodním sále s tou druhou PA, ne s Červenkovou. Tahle mi připadala tak trošku vyhořelá. Holt porod je pro ni rutina, polohovací postel je ideální a pro ni i pro lékaře, takže vy maminky se tomu pěkně přizpůsobte a nedělejte problémy. Taky se jí tam někdo ptal, jestli poporodní vyšetření provádějí na břiše maminky. Na to se zatvářila, že se ta dotyčná asi zbláznila, že to teda nejde a od toho je tam ten vyhřívaný box, kde je miminku prý nejlíp.
4. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz
Teddy s tou stoličkou je to opravdu složité. Pro doktora je tenhle způsob prý opravdu velmi náročný. Tašku si určitě sbal - to se neztratí. Rodíš na posteli, která se rozloží na polohovací porodní lůžko. Co se týká vany - je za poplatek 500,-Kč. Máš k dospozici sprchu, ta je lepší. :wink: Já taky usínala na břichu, už mi to ani tolik nechybí - člověk si zvykne. :sunglasses: Co bychom pro nače mimi neudělaly. .... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink: :sunglasses:
Tessie neboj - neomdlí. :wink: Bude hrozně zvědavý a bude si vás chtít pohlídat. Našemu taťkovi to taky pořád říkají, jak sebou flákne .... já si myslím, že ne. :wink: :wink: :wink:
4. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz
Luciku to je zlatíčko.. jak tatínek tak maličká. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Akorát ten čas kdy večer pláče budete muset nějak vychytat. To vypadá asi na to bříško, zkus se zeptat maminek . Pavlík s námi taky snad bude alspoň týden doma. Docela se těším. :grinning: Jen je hrozné to čekání, kdy nás to přepadne.
4. kvě 2010 v 19:46  • Odpověz
Baru, ten můj omdlel, když mi můj gynekolog dělal ultrazvuk, a to ho zná, protože je to kamarád jeho maminky :grinning: :grinning: :grinning: Takže já si moc iluze nedělám. Znám ho už 20 let :slight_smile: :slight_smile:
4. kvě 2010 v 19:46  • Odpověz
Jůůůůůůůůůůůůůůů, to je teda bábovka. :grinning: Prosím tě, jak je to možné. :slight_smile: To by snad bylo lepší kdyby dostal diazepan. :slight_smile: Chudinka malej... :pensive:
4. kvě 2010 v 19:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.