• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
jj, luci to přesně vím, zrovna jsem tam ted jela, a když jsem jela nazpátek tak jsem byla naštvaná že to musím objíždět :grinning:
5. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz
Teddy u nás taky byl na besedě v bílém "mundůrku", ale v ordinace teda vypadal, že půjde na přehlídkové molo. :wink: Samé standičky a úsměvy. Povídá mi a co porod - vy se pořád nějak usmíváte.. tak jsem odpověděla: " Nějak ze mě mimi ven musí a v porodnici jsou doktoři aby nám pomohli." Pan Dr.se zamyslel a povídá: " Zajímavý názor, tak uvidíme co mi řeknete příští týden a jestli úsměv zmizí". Co mu na to máš odpovědět......
5. kvě 2010 ve 14:03  • Odpověz
jééé baru ty máš teda pořádnýho břuchana :grinning:
5. kvě 2010 ve 14:14  • Odpověz
Jojo vcelko, maličká se nám v domečku opravdu zabydlela. Jsem kulatá jako měsíček. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz
no tak to se jí asi moc ven chtít nebude, když se má u maminky tak dobře :slight_smile:
5. kvě 2010 ve 14:26  • Odpověz
No právě :wink: :wink: :wink: :wink: naší maličké stačí opravdu málo: 1) pravidelný přísun jídla cca po 2,5 hod., 2) tatínek doma+povídání, 3) večerní koupání domečku. A máme nešťastnější mimi pod sluncem - hlavně teda to jídlo. :grinning: :grinning: :grinning:
5. kvě 2010 ve 14:31  • Odpověz
ale ty si moc nepřiprala ne? že pořád povídáš o tom papání :slight_smile: a koupání domečku už takovej prcek vnímá?
5. kvě 2010 ve 14:37  • Odpověz
To co jsem přibrala mám asi všechno v bříšku cca 7 kg. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Maličká je takhle zvyklá a když mám třeba hodně vyřizování - musím zařadit třeba alspoň jogurt. nápoj, banán, sůšu...apod. Takže všude po kapsách, kabelkách a podobně je jídlo. Prostě něco co si může přes placentu žužlat. Jím opravdu hodně a to i sladké. :grinning: Koupání domečku se jí moc líbí. :grinning: :grinning: :grinning: Nastaví si zádíčka směrem na stěnu mého břícha, asi cítí tu teplou vodu - nevím. Dělá to pořád stejně, ví že půjde spinkat. Když přijde manža z práce a koupe se tak taky reaguje na zvuk vody jak se sprchuje.Taťka přijde ze sprchy, dá pusu na bříško, nahlásí příchod a je spokojenost. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :sunglasses:
5. kvě 2010 ve 14:44  • Odpověz
jééé tak to je hezký, to ti pak bude líto, že už bude z bříška venku, no ta musí být spokojená :slight_smile:
5. kvě 2010 v 15:10  • Odpověz
Baru, tak se třeba u Ševíta potkáme, jsem objednaná na 10.10 příští čtvrtek. Nebo třeba ne, protože už budeš v porodnici :wink: :wink:
5. kvě 2010 v 18:53  • Odpověz
Vcelko budu bříško hledat asi dlouho, než si zvyknu že je v postýlce... :grinning: :grinning: :grinning: Hlavně ať to máme ve zdraví za sebou. To čekání kdy to přijde je opravdu zvláštní. Víš, že se může kdykoli narodit a zároveň se snažíš fungovat pořád "normálně". A potom najednou tu beruška bude a všechno bude jiné....krásné a úžasné. :slight_smile:

Tessie zítra dám vědět, co nám pan doktro řekl. A pokud bude vše O.K. tak se budu taky objednávat na čtvrtek. Zkusím to kolem té jedenácté, ale zítra jdu v 11:10hod. Je k němu nával - všichni ho chtějí...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: čím to asi je???
5. kvě 2010 v 19:18  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska jsem byla u doktora a bohužel to nedopadlo moc dobře. Mám hodně vysokej tlak 142/140 a doktor hodně dlouho zvažoval, jestli mě nemá poslat do nemocnice. Nakonec mi dal nějaký dva prášky, který si mám dneska vzít a zítra jdu znova na přeměření. Chtěli jsme jet s manželem o víkendu na chatu, ale nařídil mi naprostý klid na lůžku. :frowning2: Snad se to brzo spraví - o vysokém tlaku v těhotenství toho moc nevím, ale vím, že je to dost nebezpečný. Ach jo :frowning2:
Baruš, pospala jsi to moooc hezky :slight_smile:
6. kvě 2010 v 16:44  • Odpověz
teddy vítej do klubu... Kvůli tlaku jsem ležela před porodem v nemocnici já... a ten spodní máš tedy hodně vysoký, to se divim že tě neposlal hned, já měla jen jednou 160/110 a pak už jen 140/90 a stejně jsem tam musela jet a zůstat ležet... :frowning2: Snad budeš mít zítra to přeměření dobré, budu moc moc držet palečky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz
Já jsem se přepsala. je to 142/120. A jak dlouho jsi tam zůstala? Jela bych totiž rovnou do těch Hořovic a představa, že bych tam měla zůstat bez manžela měsíc a jenom ležet jak zdechlina - hrůůůza- :frowning2:
6. kvě 2010 v 16:57  • Odpověz
teddy já tam ležela 5 dní a pak mi praskla ta voda..
A neposlal tě na odběry krve? Já měla zvýšenou i nějakou hodnotu v krvi, hlavně kvůli tomu jsem tam ležela a říkali mi že i kdyby se tlak srovnal tak dřív jak s mimčem domů nepůjdu.. Myslím že pokud budeš mít všechno ostatní v pořádku tak by si tě tam nenechali, ale to by ti musel klesnout, tohle je fakt hodně a je to nebezpečný... :confounded: A pokud bys měla pořád takhle vysoký tak myslím že by ti to vyvolali...
6. kvě 2010 v 17:13  • Odpověz
Ahoj holky, hlásíme se z dnešní kontroly u Dr. Ševíta. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Maličká opět ukázkový monitor, prý už dlouho tak klidné dítě neviděl. Maličké se z domečku prý asi jen tak chtít nebude. No uvidíme příští týden. :slight_smile: Jinak nás pan doktor pochváli jak těhu zvládáme. V Hořovicích mají leháááááááááááárko a klídek. Za poslední týden prý pouze šest porodů - asi klid před bouří. :wink: :wink: :wink: Dokonce tři dny nebyl jediný porod a pan primář z toho byl úplně vedle. :slight_smile:

Co to slyším Teddy???? :confused: :confused: :confused: :confused: To je opravdu hodně, tak ať se vám to brzy srovná holky. Už takhle máš trápeníčka víc než dost. Mně by taky bylo hrozně smutno a na dobré náladě to určitě nepřidá. No jo, ale pořád lepší než aby maličká nějak strádala a ty taky. Držíme palečky i u nohou.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tessie na příští čtvrtek tj. 13.5. jsem objednaná až na 11:10 hod. To se ti asi na mě nebude chtít čekat. :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: Bohužel dřív už volno nebylo.
6. kvě 2010 v 18:00  • Odpověz
Luciku, na odběrech jsem byla. Zjistili mi, že mám málo železa, takže jsem dostala další tablety. Dneska jsem byla na měření tlaku, pan doktor kvůli mě přišel do ordinace, i když mají normálně zavřeno. Je to fakt zlatíčko. A viditelně se mu ulevilo. Měla jsem 124/74. Ale ten dolpegyt na tlak mám brát dál dvakrát denně. V pondělí jdu znova na kontrolu. Budou mi dělat další odběry krve, moči a toho streptokoka.
Fakt mi je dneska líp, ale včera to byla bída. Úplně jsem cejtila, jak mi pulsuje krev a měla tlaky v hlavě a očích. Dneska jako rybička. Ale pro jistotu nevytáhnu paty z pelechu celej víkend. Stejně je tam hnusně.
Do porodu mi zbývají čtyři týdny a tři dny, tak snad to tam ta naše princeznička ještě chvilku vydrží.
Baruš o těch třech dnech bez porodu povídal na tý besedě :slight_smile: Kéž by byl takovej klídeček, až půjdem rodit i my :wink:
7. kvě 2010 v 10:45  • Odpověz
Teddy, to je mi líto, že máš takový problémy. Hlavně odpočívej a nechej manžela ať se o Tebe hezky stará. A v rámci možností si toho užívej :slight_smile: :wink:
Já včera byla naposledy u svého gynekologa a odcházela šokovaná, protože mi sdělil, že se otvírám a že je moc zvědavý, co mi příští týden řeknou v Berouně. Prý porodím v 38. tt.
Tak to se Baru potkáme možná nejen u Ševíta v Berouně, ale dost možná taky v porodnici :sweat_smile: :sweat_smile:
7. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz
Teddy tak to jsem ráda že ti dopadlo dobře :wink: Ležet tam je fakt pakárna. Tak se hlavně opatruj a jen lež (prej na levém boku, že to snižuje tlak - mě ho teda nesnížilo nic, ale dr. Ševít mě furt nutil ležet na levém boku a já na něj zrovna měla takovou kliku, že jakmile sem vylezla z postele a někam šla tak sem ho potkala, dokonce i když jsem šla vždycky doprovodit manžela dolů a pak si vyběhla schody :grinning: :grinning: :grinning: )
7. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz
Tessie, možná buď ráda, že se otvíráš. Aspoň nebudeš přenášet :wink: Z toho mám já hrůzu. Už takhle čekám, co se bude dít během těch čtyř tejdnů a představa, že by to mělo být třeba o dva tejdny víc mnoo :unamused:
Lucíku, já ty boky musím střídat, jinak by mi upadly záda a ruka. Ono to nejde ležet ve dne v noci na levym boku. Já jsem taky slyšela, že to je nejlepší, že prej tak je nejlíp okysličována placenta či co.....Manžel odjel na otočku na chatu, zasázet tam aspoň nějaký kytky a zkontrolovat babičku s dědou (už jim je 85 a 86) a večer se zase vrátí a celý víkend bude se mnou. Od rána jsem nějaká nakvašená a furt jsem na něho štěkala, tak je to možná lepší, že si chudák ode mě trochu odpočine :grinning:
7. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím všechny maminky, těhule, miminka....... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tessie tak to ti docela závidím. :angry: Naše maličká totiž podle pana Dr. z domečku chtít nebude. Prý se tam má moc dobře. Možná porodíš dřív než já. Ale kdyby nám to vyšlo mile ráda s tebou budu na pokoji.... :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses: Ten příští týden bychom se možná mohly vidět. Monitor bude trvat cca 20 min., pak poradna když chviličku počkáš, tak se uvidíme. :slight_smile:

Teddy gratuluji k výsledkům tlaku. Já beru železo taky - ob den. Hezky odpočívej a šetři se. Je to potřeba. :wink: Určitě ta vaše princeznička bude v pohodě a ty taky. :wink: :wink: :wink:

Lucíku co ta tvoje miminka - Viki? Na fotečkách vám to moc sluší a tatínek taky vypadá spokojeně. :slight_smile:
Jinak novinky od nás *** ode dneška půjdu s klidným svědomím rodit, EPINKO máme nacvičeno na 8/26cm - takže dle zkušeností projde hlavička cca 30-33 cm. Hned se člověk cítí líp. :slight_smile: Do porodu to nacvičíme na těch 10/31cm.
7. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz
Baru Viktorka je moc hodná, jen večer nás trápí bříško :frowning2: Chuděrka malinká :frowning2:
7. kvě 2010 ve 13:30  • Odpověz
Luciku jak to tak slyším i od ostatních " čerstvých" maminek, tak je to všude stejné. :pensive: Zhruba od 19-23 hod. Zrovna dneska se mi přišla ukázat kamarádka s chlapečkem (24 dní) a stěžují si na úplně to samé. Není to ta tříměsíční kolika jak nám o tom vyprávěla paní Veronika??? Kamarádka dostala pro Danečka kapičky Sabsymplex a uvidí co dál..... :unamused:
7. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz
Baru přesně v tuhle hodinu to máme i my... Asi to je ta tříměsíční kolika.. Dáváme nahřátej polštářek na bříško a taky máme ty kapičky, ale já je dávám až když už pláče fakt dlouho a ona pak vždycky usne, ale to nevím jeslti je to kapičkama nebo že to přešlo po 2 hodinách samo :slight_smile: Já teda doufám že až se beruška naučí po papání pořádně krkat, tak že to přejde :frowning2: Je to hrozný, když pláče a člověk jí nemůže pomoc :frowning2:
7. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz
7. kvě 2010 ve 13:48  • Odpověz
Nejdou mi sem nahrát fotky.. Tak kuk do albíčka :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz
Lucí ty kapičky se můžou dávat i preventivně pokud si správně pamatuji. Rozhodně jí to neublíží a kamarádce doporučili ještě pít ten fenyklový čajík. Uplně to vidím, jak se chudinka kroutí. :frowning2: Káťa to dnes popisovala úplně stejně. Tak držíme palečky ať je to brzy lepší. Fotečky jsou nááááááááááááádherné Lucí. To je princeznička krásná. :grinning: :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 ve 13:59  • Odpověz
baru preventivně můžou, jenže Dr. mi říkala že pokud se dávají preventivně tak pak přestanou fungovat víš... Fenyklový čaj piju, pila jsem 1-2 denně ale budu pít 3.. a dneska jí zkusim dát kapičky hnedka jak začne plakat a uvidíme.. Přesně jak říkala Veronika v Berouně.. Může to trvat i 3 hodiny.. Nám to trvá většinou kolem 2 hodin :frowning2:
7. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz
Aha tak to já nevěděla... no vidíš, zase jsme chytřejší. :wink: Ty si teda dáváš, takových čajíků ale to je dobře. A chuná ti to? :slight_smile: To bude určitě brzy dobré, jste holky statečný a maminka moc šikovná. Spolu to určitě zvládnete a tatínek taky pomůže. Jsem zvědavá kdy se naše štěstíčko přihlásí, že chce ven..... :zipper_mouth: :zipper_mouth: :dizzy_face:
7. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz
Baru neni špatnej, ale myslim že za chvíli se ho přepiju :grinning:
No já doufám že to bude dobré a že to nebude trvat celé 3 měsíce :rolling_eyes: :pensive:
7. kvě 2010 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.