• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
autor
Holky, já pila čaj pro kojící matky od Lerosu a tak jsem si na něj zvykla, že jsem ho pila celých 11 měsíců, co jsem kojila :grinning:
7. kvě 2010 v 15:52  • Odpověz
Luciku asi tě nepotěším, ale na tu koliku zabírá většinou jen čas. Náš malý tím trpěl asi do 4. měsíce, občas pomohl jen ten nahřátý pytlík. Dost lidem zabíraly i Probiotické kapky, ale nám moc ne. Ale u nás jsou strašně drahé. Stojí 700,- (5 ml). V okolních státech vyjdou na 300,-, ale poslat je poštou jsem si neriskla, přeci jen se mají skladovat v lednici, tak nevím, co by s nimi cesta s poštou udělala.
7. kvě 2010 v 17:24  • Odpověz
Jo ještě o dost lepší než Sab Simplex je Baby Calm. Nám mírně pomohl. Jsou to jen čisté oleje z bylinek, které se naředí vodou.
7. kvě 2010 v 17:26  • Odpověz
vladi babycalm máme, dneska vyzkouším... Neřikej mi že to budeme mít každý den do 4.měsíce...? :fearful:
7. kvě 2010 v 19:08  • Odpověz
ahoj všem!
dlouho jsem tu nebyla, tak pozdě ale přece blahopřeju Lucikovi k Viktorce. Ať Vám přináší jen a jen radost :sweat_smile:

Luci, jo to bude tříměsíční kolika. Náš malej plakal každý den přesně v dobu, kdy se manžel vracel z práce. Nepomáhalo vůbec nic. Chovali jsme, nahřívali bříško, dávali Sabsimplex (ten mu tak chutnal, že ho dostával vždycky, když jsme ho chtěli uklidnit, je to rostlinné a neškodné, tak se ho neboj a dávej v tu hodinu raději preventivně) a kolem 3 měsíců to přešlo.
7. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz
Luciku obyčejně to tak bohužel je. Některému děťátku kapičky a cvičení pomůžou, ale úplně to přejde až fakt za 3 měsíce. Až se bude sama víc hýbat. My jsme museli kolikrát použít rektální trubičku, i když jsem to dělala nerada, řval u toho ještě víc, ale pomohlo to.
Já jsem kolikrát brečela s ním, protože ta bezmoc, kdy mu nemůžeš pomoct je hrozná :frowning2: .
7. kvě 2010 ve 21:01  • Odpověz
No holky to se mám teda na co těšit :frowning2: A já si naivně myslela že to třeba přejde dřív, až se naučí maličká pořádně krkat nebo tak :frowning2:
7. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz
ahoj
nám se naštěstí kolika vyhla, břicho ho začalo bolet až kolem 4.měsíce, a teď už zase klid..preventivně sme dávali probiotický kapky Bio gaia a možná kvůli tomu mu nic nebylo..u nás jsou fakt drahý, tak jsme je měli z Polska a přišli poštou a nic jim nebylo, oni dokud se neotevřou tak nemusí být v lednici. A taky jsou dobré pecičky z DM

jo holky a od včerejška mám zánět v prsu, měla jsem 40 horečky..no hrůza, tak dávám obklady z tvarohu, už se to trochu zmírnilo, ale pořád to není ono...když mi to nepomůže, tak razim na pohotovost..je vlastně v Hořo gynekologická pohotovost???? :astonished: nebo mám zajít na oddělení a tam mi zavolají nějakého doktora??
8. kvě 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky...

Baru, pořád na tebe myslím....a čekáááámmmm..... :wink:

Luci, malá je celýýý tatínek. Je krásná a bříško třeba povolí dřív. Nám se tohle naštěstí vyhlo úplně. Malý prděl jak starej fotr hned od narození. A ty kapičky z Polska můžou za příplatek 30,- přijít i v chladícím pytlíčku...

Jiti, když jsem měla taky ten zánět, tak jsem si zavolala na porodnici a tam mi řekli ať přijdu k nim a zazvoním na porodnici, že jdu se zánětem. Abys dole na ambulanci nečekala frontu s horečkou. Zavolej tam a zeptej se. Klán mi dal jeden prášek a bylo mi hned fajn a teplota pryč. Asi to nemá cenu čekat. Jo a řekl, že nad 38 st. už bys kojit neměla. Tak ať už je to dobrý.

Zase letím, nestíhám. Koupili jsme Croozer (vozík za kolo), tak jedeme na cyklovýlet někam do lesů.....pápá :slight_smile:
8. kvě 2010 v 11:04  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Davlu jo jo, je celý tatínek :grinning: Všichni to říkají :slight_smile:
Včera večer vůbec bříško nebolelo, dávala jsem večer a v noci před kojením BabyCalm tak asi to pomohlo.. A nebo to že piju 3x fenyklový čaj a že už se naučila krkat :slight_smile:

Jitie raději si tam zajeď, abys malého nekojila s takhle vysokou horečkou..

Davlu zááávidím, taky bych jela na kolo :grinning:
8. kvě 2010 ve 12:21  • Odpověz
Ahoj holky..... přeji pěkný víkend, snad se počasí trošku umoudří. :wink: Dnes nás "hlídá" babička, tatínek si odskočil na hasičské závody do Jinočan. Přijede asi až kolem sedmé, potom pivíčko, rozebrat taktiku.... apod. :wink: Chudinka byl celý nesvůj když odjížděl. Kdyby něco mám prý hned volat, zapnou sirénu a okamžitě jedou domů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Epinko máme nacvičeno už na 28cm - měřeno krejčovským metrem. Tak snad to bude stačit, kdyby náhodou. :zipper_mouth: Určitě to ještě docvičíme na těch 31 cm. Docela to jde. :sunglasses: Maličká se asi nikam nechystá v bříšku se jí opravdu líbí. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jitie copak, copak --- tak foukáme na bolístku ať je brzy líp. A co maličký? :slight_smile:
Lucíku neboj nás to také možná čeká. A vidíš prý to většinou trápí kluky a Tadík ani Filípek to neměli. No jo no, uvidíme jak na tom budeme my. Hodně zdravíčka a ať vás to brzy úplně přejde. Gratulujeme k naučení krknutí - maminčiná šikulka, viď? :wink:
8. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz
Luci, malá je krásná :dizzy_face:
Baru, Filip už začíná zlobit, chvíli nevydrží sám a vyžaduje pozornost a když nepřijdu tak začně řvát..v noci už taky moc nespí, budí se několikrtá za noc...no snad se to zlepší a bude zase to hodné miminko :grinning:

já už teplotu nemam, měla jsem jí jen večer a v noci už jen 37,6 a teď už v pohodě, udělala jsem si teď obklad ze slivovice, strašně to smrdí, ale prý taky pomůže..
8. kvě 2010 ve 13:43  • Odpověz
Baru jasně, šikulka se to konečně naučila :slight_smile:
Jinak Baru, my jsme v těch Jinočanech byly taky a s manželem mluvily :slight_smile: Prosimtě omluv se mu za mě, já na něj čučela jak střevo, protože on k nám přišel, začal se s námi bavit a já za boha nemohla přijít na to kdo to je :grinning: Bavil se s Lukášem o porodu a tak a mě to furt bylo divný a až pak řek něco o tobě, tak mi to docvaklo :grinning: Škoda že si nejela s nim, bys viděla maličkou :slight_smile:

jitie děkujeme :slight_smile:

Jinak baru, já s epinem nenacvičila nic a šití jsem měla jen maličké - asi 1-2 stehy a mohla jsem hned den porodu v pohodě sedět, takže neboooj, když cvičíš tak určitě budeš bez nástřihu :dizzy_face:
8. kvě 2010 v 16:10  • Odpověz
Ahojky, ja měla zánět prsu několikrát. A teda neslyšela jsem, že by se nemělo při vysokých teplotách kojit. Ba naopak. Kojit s postiženého prsu je právě dobře.
Jinak odstříkat přebytečný mlíko ale jen do úlevy. Vim že nad 40teploty dávaj antibiotika.
Jinak masírovat, dávat tvaroh.
9. kvě 2010 v 08:25  • Odpověz
jo a s prdíky se to prostě musí vydržet. Nam taky trochu pomohly sabky a ty probiotické urychlý funkci střev, takže ho to přestane trápit dřív. Ale stejně se tomu úplně nveyhnete. Prostě so tim projde skoro každé miminko :(
Ale po třetím měsíci už bude dobře. Vydrž prťka vydrž !
A taky je dobrý hodně kmínu, ja si ho dávala hodně do jídla. Do mlíka se dostane prostě všechno, co sníš.
9. kvě 2010 v 08:30  • Odpověz
Jitie aha, tak to jsem trochu zakřikla. :slight_smile: :dizzy_face: Ale jinak je určitě zlatíčko. Tadeášek od Davlu je taky moc hodný. Ani mu Davlu nedává široké balení. A s tím prděním to je slyšet na hony daleko.... :grinning: :grinning: :grinning: Hlavně, že je ti už líp. :wink:

Luciku já nejela, protože předpověď počasí vypadala děsivě a nakonec bylo takhle krásně. :angry: Hlídala nás babička. A kdyby něco tak by taťka skočil do transportéra - zapnul majáky a jelo by se do porodky. :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses: On mi to Pavlí včera říkal : Lucka mě asi nepoznala, řekla mi dobrý den. :grinning: :grinning: Tak jsem mu vysvětlovala, že jste se viděli jen krátce a vše O.K. Pozdravuje tě a omlouvat se opravdu nemusíš, to se prostě stává. :wink: Co se týká nástřihu tak už jsem naprosto v pohodě, když vidím, co za obvod balonku je schopno ze mě vyjít......tak se opravdu nebojím. Doufám, že budu rodit v týdnu mimo čtvrtka. Dr. Ševít je opravdu supr a nabídl mi ať si ho vyžádám k porodu - pokud tam bude. :sunglasses:
9. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz
Baru fakt, a já myslela že jsem mu neřekla ani nic :grinning: :grinning: :grinning:

Zatím nám trošičku pomáhá Babycalm a probiotické kapky už mám objednané, tak třeba nás to přejde dřív, doufám :sweat_smile:
9. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz
jitie když si dávala ty probiotický kapky preventivně, tak jak často si je dávala?
9. kvě 2010 v 15:29  • Odpověz
Lucíku on Pavlík říkal, že si na něj koukala nějak divně jako že nevíš kam ho zařadit a pozdravila si ho Dobrý den. Je to úplně v pohodě. :slight_smile: Kluci se poznali, pokecali.... ostatně strávili vedle sebe nějaký čas na besedě a my seděly zvlášť. Opravdu si nemusíš dělat starosti. :wink: :wink: :wink: :sunglasses:
9. kvě 2010 v 17:57  • Odpověz
Luci, nejdřív se je dávala jak jsem si vzpoměla a pak jsme začali každý den, a dávali jsme je dokud nedošly :wink:
9. kvě 2010 v 17:58  • Odpověz
Ahoj holky.

Mají, při tom zánětu...Klán říkal odstříkávat do úlevy to jo, ale při těch vysokých horečkách už to mlíko vylít, že už se do něj vyplavujou i špatné látky a navíc prý změní chuť a děcko ho ani moc nechce. A tvaroh, slivovice a kysané zelí na to fakt pomáhají...a pak taky Azitrox (antibiotika) :wink:

Baru, si celá...............???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska jsem byla zase na kontrole a dle sestřičky jsem měla trochu bílkoviny v moči. Dělali mi další odběry a to i krve, jdu tam zase ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Od minulýho čtvrtka užívám Dopegyt na tlak a ještě jsem vyfásla železo. Naopak teď snižujeme magnesium a ve čtvrtek ukončíme užívání. Dneska ještě musím k obvoďačce na měření EKG. No nemůžu mít jednou něco v pořádku? :angry:
Dneska je venku fakt hnusně, přijde mi taky blbej tlak. Jela jsem v tramvaji a připadala jsem si jak zfetovaná a furt se mi chtělo spát. A to jsem spala od včera od osmi do rána do osmi. Asi mám spavou nemoc :slight_smile:
Musím si někam psát ty vaše rady při zánětech a prdech. Pamatovat si to asi nebudu. Hlava mi nějak neslouží. Včera jsem si vylezla z vany a až při česání zjistila, že jsem si nesmyla kondicioner.
A co holky, co to očekávají každým dnem. Jak je Baruš?
10. kvě 2010 v 10:22  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
teddy to mě mrzí, snad to bude všechno v pořádku a vydržíte hezky do termínu :dizzy_face: :dizzy_face:

Baruš si ještě celá :confused: Včera byla bouřka, nepopohnala ti to trošku :grinning:
10. kvě 2010 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj holky hlásím, že jsme stále 2 v 1. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Ve čtvrtek se půjdeme podívat na pana doktora, tak se dozvíme jestli se něco děje.... Tenhle týden mám na porod "zákaz". Půlku rodiny máme pryč. Sestřenka od 10-14.5, teta a strejda 12-14.5 a moje mamina 14-15.5. takže všichni poprosili Elišku aby na ně počkala. :slight_smile: Bouřka mi nevadí - když je doma manža a na těhu to žádný vliv nemělo. :unamused: Akorát už chodíme 3x za noc čůrat jinak vše O.K. Dokonce jsme byly dnes ještě autem nakoupit, žehlily, šly na procházku....... ale 14.5. je úplněk tak snad se to trošku pohne. " Podvozek" máme natrénovaný, ale Elí se z domečku nějak nechce. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

Teddy moc mě mrzí, že máš takové zdravotní problémy a nemůžeš si těhu krásně užívat. Tak hezky odpočívej a šetři se. Ať je to brzy líp - foukáme. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face:
10. kvě 2010 v 18:48  • Odpověz
Baru, doufám, že to tedy vydržíš do čtvrtka a potkáme se u pana doktora :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 21:43  • Odpověz
Ahoj Tessie, já myslím, že ano. :wink: Rodinka by mi asi pěkně "poděkovala" že jsme na ně nepočkaly. :grinning: :grinning: :grinning: Chtěli mi dát špuntíka. :dizzy_face: Myslím, že maličká opravdu ven chtít nebude, když je takhle ošklivé počasí.... komu by se chtělo. :sunglasses: Máme ještě čas. Ale ty jsi říkala, že půjdete nějak dřív - pokud si to správně pamatuji. :zipper_mouth:
10. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz
Jo jo, my prý půjdeme ve 38.tt, max 39.tt. Tak to říkal můj gynekolog, uvidíme co na to ve čtvrtek Ševít. Hlavně musím potrénovat epino, když už sem si ho pořídila :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 22:17  • Odpověz
Ahoj holky, teda já mám dost. Včera zase úplně bestiální večer. Sehnala jsem si domů měřič tlaku a to jsem asi neměla dělat, protože jsem včera měla zase 150/93. V deset jsem si vzala prášek a usnula a vzbudila se až v jednu ráno, a to mi začali poslíčci. do tří jsem nezamhouřila oka, už jsem zase měla bobky, jestli náhodou nerodim. Ale naštěstí to zase přešlo.
Co je vůbec to epino? Jsem nějak neinformovaná :slight_smile:
11. kvě 2010 v 10:43  • Odpověz
Ahoj holky, to jsou zase zprávičky..... :unamused:

Teddy ty si to teda "užíváš". :frowning2: Vůbec ti to nezávidím. Nebylo by snad lepší kdybys byla v nemocnici??? Já vím, že na psychiku nic moc, ale když popisuješ ty zdravotní problémy. Ten tlak je teda potvora. :rolling_eyes: Já mám oproti tobě svatý klid. Maličká se sice protahuje, ale je to zlatíčko. Epino je zdravotnická pomůcka proti nástřihu hráze. Více info na http://www.epino.cz/. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. kvě 2010 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Teddy to je mi moc líto.. Ale souhlasím s Barčou.. Vůbec tě nechci strašit, to určitě ne, ale ten tlak je vážně nebezpečný, nejen pro mímo ale i pro tebe.. :frowning2: A může to přijít z ničeho nic, ze vteřiny na vteřinu.. Kamarádce se to bohužel stalo.. :frowning2:

Baru ty se pořád držíš.. :slight_smile: Dneska tady taky bouřilo, tak zase nic, jo :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2010 v 18:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.