• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Ahoj holky, asi budu psát každý den info ohledně stavu aby nebyla panika....... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Dneska jsme šly opět na procházku, nakoupit, na návštěvu ke kamarádce v Hýskově...... zítra plánujeme žehlení, procházku,samozřejmě trénink s Epinkem (teď je to náš důvěrný "kamarád") :slight_smile: :grinning: Cítím se báječně a o nějakém porodu vůbec nepřemýšlím. Ve čtvrtek pojedeme za Dr. Ševítem a uvidíme se snad i s Tessie a její holčičkou v bříšku. :wink:
11. kvě 2010 v 19:17  • Odpověz
Ahojky,
Teddy to je fakt hodně vysoký tlak. Hlavně na sebe dávej pozor a raději to hned konzultuj s MUDr.
Já taky před pár týdny netušila, co je to epino, ale když jsem se tady dočetla, že Davlu porodila kluka jako buk bez nástřihu, začala jsem se o to zajímat. Zatím jsem cvičila 3x a jsem na průměru 21 cm.
Baru, epinuješ i před návštěvou Ševíta? Myslím jako třeba ve středu večer? Ve čtvrtek na Tebe určitě počkáme :wink:
11. kvě 2010 v 19:55  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme se vrátili od Dr... Malá nabrala za 9 dní jen 120g, takže dle Dr. obrovskej problém.. Musim kojit každý 2,5 hodiny, odstříkávat a po každém kojení ještě dokrmovat stříkačkou.. Takže jsem z toho trošku na prášky :frowning2:
12. kvě 2010 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj holky, dávám si teď na sebe většího majzla, ten tlak se mi zvednul, když jsem doma uklízela. Konzultovala jsem to s doktorem, takže nemám doma dělat žádný domácí práce a co nejvíc ležet. Prý si taky to těhotenství moc beru a moc se stresuju. Takže se snažim bejt prostě v klidu. Dnes jsem si byla koupit noční košili do porodnice a odešla jsem s květovanym stanem. Fakt hrůůůza, ale bylo to jediný, co mělo nahoře knoflíčky, mělo to krátkej rukáv, normální délku a hlavně mi to bylo :unamused: Pak jsem si byla kupovat pantofle v Addidasu a já mám normálně nohu 38, ale asi mám ty nohy tak nějak větší - oteklejší, musela jsem si vzít pantofle se sucháček, abych si ty pásky povolila. No jako malej vorvaň s ploutvema jsem si připadala :unamused:
Lucíku, držím palečky, aby ti malá brzo pěkně přibrala. Asi je to pěkná piplačka ještě po kojení dokrmovat a trochu stres, ale vydrrržž. :wink:
12. kvě 2010 v 15:07  • Odpověz
Ahoj holky, i dnes se hlásíme 2v1. Maličké je v bříšku báječně a stále asi ještě papá špagety s omáčkou od oběda. Jestli bude takhle jíst i venku nic ze mě nezbyde..... :grinning: :grinning: :grinning:

Tessie už se na Vás zítra těšíme. :slight_smile: Gratuluji k pěkným cm - Epinko. My už jsme na obvodu balonku 30 cm. :wink: Tak budu cvičit jen ob den. Jinak když jdu k Dr. na kontrolu tak cvičím max. den před tím a dopoledne. Nevím, jestli to pozná, ale kdyby náhodou balonek "vyjel" trošku rychleji a trošku jsem se natrhla určo by se ptal. Byla jsem u něj dvakrát a zatím mě nevyšetřoval dole. Při první návštěvě ultrazvuk jestli je maličká hlavičkou dolů, ale vyšetření žádné - jako jestli se otvírám atd. Třeba se podívá zítra. :unamused: Hlavně s Dr. Ševítem nechtěj konzultovat úspěchy ohledně Epina. Je to lepší. :wink: Já to nadhodila na porobesedě a opravdu se mu to nelíbilo. Jinak je naprosto báječný. :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses:

Lucíku ohledně přibírání..... já se z toho picnu. Každé mimi je jiné, navrhuji spálit tabulky!!!!!!!!!!!!!!!! Určitě se to brzy srovná, uvidíš. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ostatní maminy podpořte Lucíka ať není smutná. :grinning:

Teddy hezky odpočívej, pijánko. :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: Do porodky košili nepotřebuješ, dají ti erární a navíc se jich spotřebuje hodně. Holky říkaly, že je sestřičky pravidelně doplňují a svojí by sis brzy zníčila - očistky.... apod. A stan bude praktický i doma, uvidíš. :wink: My ostatní na tom nejsme jinak. Manža se mi vždycky směje když si jdu pro něco na spaní ---- stojím před skříní a říkám: " hm, to ne ... to taky ne... no tak možná tohle. Obléknu to zase sundám, protože je to malé s skončím v manželově tričku. :grinning: :grinning: :grinning:
12. kvě 2010 v 15:52  • Odpověz
ahoj barčo, to je hezký že se každý den poctivě hlásíš abychom věděli jak si na tom :slight_smile:
tobě to těhotenství opravdu moc svědčí, malé se ven určitě nebude chtít, hlavně když jí tam posíláš takové dobroty :grinning:
luciku nic si z toho nedělej, tabulky jsou strašná věc. Určitě se kvůli tomu nestresuj, uvidíš že malá začne brzy pěkně přibýrat.
12. kvě 2010 v 16:13  • Odpověz
Ahoj vcelko, holky chudinky po každé bouřce jsou jak na trní jestli malá není venku. Když jsem volala Davlu a potřebovala se na něco jen zeptat --- ani nebyla schopná mě vnímat.. jenom už rodíš????? Kde si, jak to jde .... to mi nedělej takhle mě strašit. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mám "zákaz" jí volat dokud se malá nenarodí. :grinning: :grinning: :grinning: Tak raději budu psát info každý den. :wink: Ještě živě si pamatuji jak jsem byla zvědavá já když Davlu měla porodit Tadíka. Asi jsem už potom byla i otravná, ale kdykoli byl volný čas koukala jsem na koníka jetli náhodou neporodili. Takže to plně chápu a užíváme si to. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
A co ty??? Plánujete nějakou krásnou dovolenou u moře.....?
12. kvě 2010 v 16:20  • Odpověz
Baruš, jednu košili si sebou vezmu jen tak pro sichr. Místo v tašce to nezabere žádný a stála jenom tři stovečku a je lehounká, takže kdyby bylo vedro - přišlo mi, že na tom šestinedělí měli děsný vedro (asi kvůli miminkům).
Já jsem vyčlenila věci, co mi nejsou už v půlce těhu a schovala, abych nebyla v depce pokaždý, když otevřu skříň. Ale nejhorší je, že mi začínaj bejt malý přes břicho i ty pytlovitý věci :unamused: :grinning: Dneska jsem poprvý otestovala parní hrnec, co jsme dostali k vánocům a fakt super. Budu papat zdravě, až se mimi narodí, aby to šlo dolů. Už jsem na patnácti kilech nahoře :unamused:
Já čtu pořád odborný časopisy a tam všude píšou, že se nemají srovnávat děti mezi sebou (co se týče vývoje), ale člověku to stejně nedá. Je dobře ale, že hlídají ty váhový přírůstky.
12. kvě 2010 v 16:25  • Odpověz
Teddy, já mám taky 15 kg nahoře. Ale nehodlám se tím nějak stresovat. Konečně se můžu v klidu najíst a nikdo si ze mně nedělá srandu, naopak jen mě chválí, jak se pěkně kulatím. Akorát nosit ten těžkej bágl do schodů je dost dřina, co? :unamused: :unamused:
Baru, to je divný, že se na vás nepodíval i zespodu. Mě můj gynekolog kontroloval zespodu pokaždé. Aspoń bude změna. Abych pravdu řekla, vůbec mi to vadit nebude :grinning: :grinning: Ale hlavně doufám, že tam trefím. V Berouně jsem byla jen jednou.
12. kvě 2010 v 18:25  • Odpověz
Tessie, je to fakt dřina tahat toho milana a ne jen do schodů. Já funim, i když jdu po rovině :confounded: Dneska jsem byla na krátký procházce jen u nás v tržnici a úplně mě to zmohlo. Nejhorší ale je, že nemůžu v noci spát, ráno se brzo budim a přes den nezaberu. Dneska mě malá pěkně kopala. Fakt už to někdy hrozně bolí. Manža říká, že to bude další kickboxerka v rodině :grinning:
Tessie, já si taky ráda dopřeju papáníčko, hlavně teda sladký. Miluju koblihy a tohle sladký pečivo a takový ty čokoládový pudinky a jogurty a vůbec samý nezdravý věci :grinning:
Baru, je fakt ale divný, že tě dole nekontroloval. Já jsem na koze při každý návštěvě a ultrazvuk mi taky dělal pokaždý.
12. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu se na vás po pár dnech zase podívat jak těhulíte a jak miminka rostou :slight_smile: Luci, hlavně se tím nestresuj. My taky prvně nepřibraly nic a dr. nebyla úplně příjemná, jako bych za to mohla. Nařídila mi Adélku budit i v noci po třech hodinách. Já jí vzbudila jen jednou a stejně nejedla, akorát pak plakala. Od dalšího týdne přibíráme 300 gramů týdně (má se prý přibírat 180 gramů), tak už jí prý budit nemusím :grinning: Hlavně buď v pohodě a uvidíš, že se Viki za chvíli rozpapá :wink: A máš váhu, abys jí zvážila před a po jídle? Jinak tedy nevím, jak máš poznat, kolik toho vypila.

Baru, to je dobře, že se vám takhle daří a maličké se u maminky líbí :slight_smile: Mohla by ale už brzy vykouknout, už se na ní moooc těšíme :wink: Jinak v Berouně opravdu moc spodek nevyšetřují. Byla jsem tam sice jednou, ale ptala jsem se setřičky, jak to tam chodí a ona říkala, že spíš dělají jen ultrazvuk a monitor. Můj dr. mě taky normálně vyšetřoval každou návštěvu.

Teddy, děláš dobře s tou košilí :grinning: Když jsem tam byla já, bylo tak narváno, že košile dávali jen na vyžádání a i když jsme si je vyžádaly, ani druhý den nám je nepřinesly, prostě nebyly. Na naše tedy taky došlo :wink:
13. kvě 2010 v 10:21  • Odpověz
Luciku, hlavně se nestresuj, to je na tvorbu mlíčka to nejhorší. Náš malej taky nepřibíral, když vidím fotky z šestinedělí, tak byl fakt jak z koncentráku. Doktorka mě šíleně stresovala, ale já se nedala. Krmila jsem každou hodinu a hlavně v noci, to je tvorba mlíka největší, a začal přibírat.
On patří celkově k drobnějším dětem, takže jsme vždycky byli na dolní hranici těch pitomejch tabulek. Důležitý je, že je malá spokojená, nepláče hlady a ono se to rozjede.
A kdyby náhodou ne, tak se tím netrap. Některé maminy, ač mají mlíko, tak prostě není tolik výživné a je třeba dokrmovat, ale to taky není tragedie.
13. kvě 2010 v 11:02  • Odpověz
teddyx, tvoje těhu problémy mi trochu připomínají ty moje. Já je měla teda až těsně kolem termínu, ale nateklá jsem byla už od 6. měsíce. Nosila jsem mamky boty i její kabát, protože jsem se do ničeho nevešla. Byla jsem jako zeměkoule na nožičkách a každá procházka mě šíleně zmáhala.
Tlak jsem měla celu dobu ok, ale když mě Dr. předal do péče porodnice, tak mi naměřili vysoký tlak a našli bílkovinu v moči. Hrozili mi hospitalizací, ale já se sebrala a jela domů! (jsem vůbec netušila, že mi hrozí preeklapsie) Až po termínu, si mě tam nechali a jelikož se můj krevní obraz zhoršoval, porod mi vyvolávali.
Takže odpočívej a kdyby náhodou se ti to zhoršovalo, tak si jdi raději do nemocnice lehnout, protože tlak a bílkovina v moči jsou fakt rizikový.
13. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se vrátila z kontroly a paráda. Všechno dopadlo dobře, takže špitál se zase odkládá :grinning: Navíc mi pan doktor oznámil, že malá už teď váží 3,5 kg :grinning: No rozhodně nebudeme mít žádnou droběnu :grinning: Všichni mi pořád říkali, že čekáme dvojčata, tak se mám konečně čím ohánět :grinning: Jinak zatím nenasvědčuje nic tomu, že bych měla rodit. Čípek se ani nehnul a na kontrolu jdu k doktorovi ještě naposledy v pondělí. Pak mě předá do péče nemocnice.....Jen si musím hlídat ten tlak a kdyby mi ten spodní šel nad devadesát, mám mu volat a pojedu do špitálu....Ale dnes se cítím výborně (až na ty otoky a bolavý záda a kyčle - ale to už beru jako normální) :slight_smile:
Přeju všem hezký den, hezký těhulkování a hezký maminkování
13. kvě 2010 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj holky - denní hlášení... stále jsme 2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :sunglasses: :sunglasses:

Dnešní kontrola u Dr. Ševíta dopadla dle očekávání - maličká je stále hlavičkou dolů, nechtěla se hýbat protože byla po jídle, ale pan Dr. se spokojil i s mírnou křivkou * jsme hodné mimi. :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: Jinak co se týká porodu nedá se to prý určit - můžeme rodit z minuty na minutu. Akorát jsem dostala vynadáno, že řídím. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Už to prý nechce vidět, příští týden nás poveze tatínek aby se pan Dr. nečílil. Co se týká kotroly "podvozku" ani dnes se nekonala. :dizzy_face: Možná příště, že prý není potřeba se zbytečně stresovat na kolik jsem otevřená.

xpetu my se na maličkou také moc těšíme, ale domeček jí zatím svědčí víc. :slight_smile: U mojí Dr. mě taky vyšetřovaly pokaždý, asi jsme mi toho užily dost tak nás nechtějí trápit. :wink: Ono vylést nahodu a zase dolu, nic moc. Jediné co je pokaždé zajímá jsou otoky nohou. :unamused:

teddy velká gratulace k dobrému stavu. :grinning: :grinning: :grinning: To mám radost. :sunglasses: Pořád na tebe myslíme. Já chodím na procházky, nakoupit, na poštu prostě pořád někde cardám. A cpu se také horem dolem. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. kvě 2010 v 17:25  • Odpověz
Teddy, to je moc dobře, že se to zlepšilo. Držím palečky, aby to vydrželo nemusela jsi do nemocnice. Tu bolest v kyčlích mám taky. Večer, když vstávám z gauče,hekám u toho jako stará bába :grinning: :grinning: :grinning:
Naše dnešní návštěva u Ševíta proběhla jako u Báry bez podvozku :grinning: Což je na jednu stranu příjemná změna. Měření taky neproběhlo, takže já mám poslední info z minulého týdne a to měla malá 2,7 kg. Takže Teddy, proti tvojí slečně to bude asi drobek :slight_smile: :wink:
13. kvě 2010 v 18:57  • Odpověz
čaute holky... :slight_smile:

Kontrola ,,podvozku,, už od doktora, co pracuje v Hořo do porodu nebude. A jako vysvětlení: ,,Není nutno zbytečně tam hrabat. Spodem už stejně nic nevidí, utz ukáže co má (i když Klán mi utz za celé těhu dělal jen 3x a to ty tři trimestrální). Jestli je čípek přiotevřenej či ne je stejně fuk. Teddy zavřená se může najednou otevřít za jeden den na 2 prsty a Baru zcela připravená může vesele týden přenášet,, tak mi to v Hořo vysvětlili. Mě dělal Klán pouze pohmat na břicho a koukl na otoky a šla jsem.

Luci, krásně to Side napsala s tím kojením. Má pravdu. Chce to hlavně klid, jinak bys o mlíčko mohla přijít. A ono kojit není někdy tak lehké jak se zdá :unamused: A také záleží na výživnosti mlíčka. Já ho měla dost, ale malý po něm nepřibral vůbec. Někomu děcko vypije málo a stačí to. Já jsem sice vážila, ale právě tím stresem kolik asi tak vypije mě možná to mlíčko pak ubývalo. A ona je malá jinak spokojená? Nebo ti po kojení pláče?

Holkám velká gratulace k hezkým kontrolám :wink: Teddy, neboj nad 4 kila to nedotáhne. My tou dobou už měli 4 kila. A Tess, to bude ale mrňousek? :slight_smile: Budete nosit 50 vel. ještě ve 4. měsíci :wink: No, hlavně, že je vše ok :grinning:

Xpetu, malá je krááááásná. A konečně máš i profilovou fotečku. Ještě by to chtělo dát si jí do albíčka ať víme s kým máme tu čest :slight_smile:
13. kvě 2010 v 19:59  • Odpověz
davlu já vím :pensive: Je víceméně spokojená.. Poslední dva dny teda moc ne, ale to proto že si neumí krknout a tak jí to tam tlačí.. Když se jí to povede tak pak vesele chrní :dizzy_face:
13. kvě 2010 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj přišla jsem se na Vás kouknout, tak Luci ty jsi měla taky trable s tlakem jak já, ale ty jsi tam aspoň porodila, mě nakonec pustili; jinak já kapala zruba do dvou měsíců, pak jsem přestala a Páťovi bylo líp, čaj jsem taky přestala pít, teď ho ještě pij, ale ony ty děti jsou někdy přefenyklovaný, když to mají i v těch kapkách, jinak nám hodně pomáhala masáž bříška, to děláme každý večer po koupání a malej se pěkně vyprdí, celý břicho masírujte ve směru hodinových ručiček, ale musíte trošku tlačit, musí se to břicho trošku prohnout, pak mu zvedáme nohy, kolena na prsa,
zánět jsem měla už dvakrát a vždycky mi pomohla slivovice
Nám Páťa přibíral od začátku dobře, jedla jsem pořád domácí silné polévky a v podstatě jsem měla čokoládovou dietu, ale ten začátek je fakt maras, už poslední den šestinedělí jsem se byla ukázat v práci, to už bylo v pohodě. Luci a ty kojíš z obou prsou nebo je střídáš?
tak ať vám prcci rostou
14. kvě 2010 v 09:12  • Odpověz
Ahoj holky, opět denní hlášení...... stále 2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
Teda to počasí mě zlobí. :rolling_eyes: Ani se nedivím, že se maličké ven nechce - komu by se chtělo. ??? :unamused: Jakmile vylezu ven z baráku, tak už na mě všichni volají tak kdy to bude.? Jaktože nejste ještě v porodnici.? Naší mamině jsem 15 min. neodepsala na SMS a už volala Pavlíkovi jestli jsme v pořádku.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :frowning2: Já se z těch lidí picnu. Všichni jsou jak na trní jen já se mezi nimi v pohod kolíbám a vesele se usmívám --- vždyť máme ještě týden čas. :wink: S panem Dr. máme domluvený termín 22.5. :grinning: Tak uvidíme kdy beruška vykoukne. :wink:
14. kvě 2010 v 11:41  • Odpověz
Ahoj holky, počasí fakt super, jako stvořené pro úklid :grinning: :grinning: Dnes si totiž obzvlášť vychutnávám tzv. hnízdící syndrom. Vydezinfikovala jsem už skoro celý barák, vyprala a vyžehlila všechny pidioblečky pro naši predelku a teď už jen čekám až přijde manžel z práce a vezme mě někam mezi lidi :slight_smile:
Davlu, já budu docela ráda, když to bude mrňousek, protože u nás i v maželově rodině se rodí samé velké děti. Nejmenší jsem byla já (3,60kg). Celé těhotenství totiž počítám, že to bude tak 4 kg "drobek", tak jsem zvědavá.
14. kvě 2010 v 15:59  • Odpověz
Ahoj holky, denní hlášení stav - 2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: Ani úplněk nám nepomohl :sunglasses: . Maličká má ještě týden čas, tak uvidíme :wink: . Třeba se ve čtvrtek ještě sejdeme na kontrole s Tessie a její holčičkou. Zkusila jsem to spočítat podle data početí a opravdu nám vychází toho 23,24.5. Máme se fajn a je nám dobře. Pořád papáme a maminka vesele tloustne. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. kvě 2010 v 10:05  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Baru to je dobře že se máte dobře :slight_smile: Moc na Vás s Viktorkou myslíme a držíme palečky aby ste to měli rychlý a v pořádku a hlavně honem, ať už máte po šestinedělí a můžeme třeba do té ZOO všichni :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Andy a co si kapala? Já dávám ten BabyCalm a musím zaťukat, že nám pomáhá :wink: Jinak kojím na jedno krmení z jednoho prsu.. Mám teďka půjčenou doma váhu a vypije 50ml - 90ml, podle toho jak má náladu :grinning: Tak uvidíme ve středu u paní doktorky, kolik jsme nabrali.. Na naší váze máme víc, ale nevím jestli neváží jinak než ta u doktorky :grinning:

Teddy ten tlak si vážně hlídej, opravdu je to nebezpečné, ale držím palečky aby bylo vše v pořádku :wink:

Jitie koukala jsem na FB na tvoje fotečky a Tádík je faaaaaaaaaakt krasavec :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. kvě 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky,
Baruš, závidím, že to máš už každým dnem. Tohle čekání a nevědění kdy je na nic.
Včera jsem vypátrala, že jsem při narození vážila 3,85kg a měřila 52 cm, takže malá nemá bejt po kom mrňavá :slight_smile: .
Tlak je teďka v pohodě - doma už nedělám skoro nic - stejně mi vždycky bylo zle, když jsem uklízela.
Manža mě nenechá už ani mejt nádobí, takže si připadám úplně děsně, když s ničím nepomáhám. Včera jsem dokoupila úplně poslední drobnosti do porodnice a pro Elinku a dobalila taškku do porodnice. Moje mamka sehnala teploměr v dudlíku - o tom jsem nikdy neslyšela, ale bude to super. Nebudu muset cpát teploměr malý do zadečku :slight_smile:
Přemýšlím, že si pořídím nějaký čaj pro kojící - který byste mi doporučily? Chtělo by to nějakej co nejmíň fujtajblovej (na bylinkový čaje moc nejsem).
Jinak tohle počasí je fakt na pytel - celý dny se válím v peří a jim, co mi pod ruku přijde. Tímhle tempem mě za chvilku bude manžel tahat z vany jeřábem. :unamused:
15. kvě 2010 ve 21:35  • Odpověz
teddy já mám tenhle nápoj a piju ho studenej, přijde mi dobrej, ale ty bylinky tam asi cítit sou nooo..
http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/hipp-caj-inst-caj-pro-kojici-maminky-200g-cz2342-13567?idkategorie=509&idvyrobce=-1&idrozdeleni=14
15. kvě 2010 ve 22:47  • Odpověz
Ahojky, mám pár dotazů na vás zkušené po porodu :slight_smile:
Četla jsem, že prý už se nedoporučuje bezprostředně po porodu očkovat proti tuberkulóze. Víte o tom něco? Pak taky, že prý odběr krve u novorozenců by se neměl brát z patiček, ale ze hřbetu ruky. Je to údajně méně bolestivé. Jak to dělají v Hořovicích? A poslední dotaz, měly jste do porodnice sbalenou jednu tašku se vším, nebo nejdřív malou k porodu a pro pobyt na šestinedělí pak další?
Jak se mi to blíží, tak mi připadá, že nic nemám a nic nevím :wink: :unamused:
Baru, doufám, že se ve čtvrtek ještě uvidíme, čekáme na Tvé hlášení :grinning: :grinning:
Teddy, já taky kynu a kynu. A to mi někdo tvrdil, že ke konci už se moc nepřibírá :grinning: :grinning: :grinning: U mě je to co týden, to min. kilo. Asi budu muset říci sbohem má stará konfekční velikost 38, už se nikdy neshledáme :frowning2: :frowning2:
16. kvě 2010 v 16:50  • Odpověz
Ahoj holky, jak už jste si určitě zvykly denní hlášení ...... stále 2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
Maličká už se do domečku sotva vejde. :slight_smile: Je to opravdu hodně znát, každý její pohyb cítím. Bříško mi tvrdne a taťka se bojí dát si i pivčo. Snažím se hodně odpočívat a přiznávám, že velký problémy mi to nedělá. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Horší je to zvedání. :rolling_eyes: Malá se překulí celou vahou - když vstanu mám pocit, že je snad až u mých kolen. No jo, poslední týden. Podle dnu početí nám vychází 24.5. takže skoro shodně s termínem dle ultrazvuku. Dr. Ševít má objednaný porod na SOB. 22.5. včetně kávy a buchtičky, má celý den službu - prý spolu porodíme. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
16. kvě 2010 v 18:26  • Odpověz
Ahoj holky,
Luciku, díky za tip. Určitě vyzkoušim.
Tessie o očkování proti TBC po porodu jsem četla nějaký negativní informace, ale říkám si, že miliony dětí byly očkovaný po porodu a jsou zdravý, tak nevidím důvod, proč to teď měnit a komplikovat. Dřív či později očkovaný být stejně musí, tak proč to oddalovat. Nedej bože aby náhodou nechytly TBC ještě jako prckové. Člověk teď neví, kde co může chytit za sajrajt. Ale na internetu určitě najdeš detailní info.
Já mám sbalenou zvlášť tašku na šestinedělí a zvlášť pro mimíse. Co potřebuju k porodu? Košili mi půjčí, vodu si koupim, jíst stejně asi nebudu a kdyby něco, vyšlu manžela do toho jejich bufíku. Takže beru velkou tašku na šestinedělí a kdybych něco potřebovala hned, jednoduše to vyndám (např. pantofle).
Mám připraveno pro maličkou jednorázový plenky, ubrousky a oblečení, až půjdeme domů. Sice říkala sestra, že pleny mají, ale asi to bude omezený počet, tak aby náhodou nebylo málo. Taška je malá, místa moc nezabere, tak jí vezmu rovnou sebou. Kdyby něco chybělo, manža doveze.
Tessie, já jsem taky četla, že se na konci moc nepřibírá, ale potvrzuji 0,5-1 kg/týden :unamused: Velikost 38 jsem měla snad jenom na základce :grinning: Mno manža mi dneska tak "zatahal" mlčky za špeky na rukou a zamyslel se a nic neříkal, ale asi už si říká "Hrnečku, dost!" :cry: :grinning: :grinning: Včera jsem se viděla na fotce z posledního měsíce a úplně jsem se zhrozila. No nic, nedá se nic dělat....
Baruš, přetože mám termín až za tři tejdny, manža šílí už teď a taky se bojí dát si pivko, kdyby náhodou :grinning:
16. kvě 2010 v 19:15  • Odpověz
Teddy s kilíčkama si opravdu nedělej starosti. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: Já nyní atakuji hranici +- 92kg. Poslední měsíc jsem přibrala snad nejvíc za celé těhu. Maličká vyžaduje jídlo cca po dvou hodinách. Je pravda, že oblečení pořád bez problémů obléknu, takže nevím kam ty kila putují. Asi si je bere Elí. :wink: :wink: :wink: Nejdůležitější je aby naše miminka byla v pořádku. A pro kojo bude taky lepší, když budeme mít "zásoby". Manža mě důvěrně oslovuje Ty můj vorváňku. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: Vůbec to neřeším a konfekce 36/38 u mně byla aktuální před pěti lety. :pensive: Šatník jsem vyměnila a jen ty nejoblíbenější "mini"věci dala do vakuového pytle k mamině.
16. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

tessie TBC očkují tuším 3.den po porodu, neměli jsme s tím žádné problémy :slight_smile: a krev berou z patičky :grinning: Malá sice plakala, ale jen jak jí to brala, pak už ne, takže si nemyslim že by to bolelo nějak brutálně :wink:
S taškou Vám neporadím, já měla jen jednu a ta mi stejně zůstala na pokoji... Na sál sem si vzala jen vodu, ručník a telefon a zbytek věcí mi donesli až druhý den na pokoj :sweat_smile:
Teddy jednorázové plínky tam mají a je jich dostatek neboj, vždycky je jich tam plno a neustále během dne je doplňují, to samé s dětským oblečením, vložkami, nočními košilemi a tak :wink:
16. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.