• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Lucíku, takže žádné věci pro miminko nejsou potřeba s sebou brát, co? Až pak na odjezd, a to je doveze manžel i s autosedačkou.
17. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz
první měsíc jsme kapali sabík a pak baby calm, kapala jsem jen 3x denně, ne u každého kojení
já mám kojící čaj od teekane a od hippu (ten je sladší, já normálně nesladím)
tašku jsem měla pro sebe a v ní s sebou bepanthen a to bylo všechno, věci na dítě jsem měla nachystané v autosedačce doma, jinak všechno dostaneš v porodnici, nemá cenu nic tahat, plenek všeho tam bylo dost, vlastní košili jsem měla, ale ani jsem si ji nevzala, člověk je vážně pořád od krve, ikdyž máš vložku, tak stejně ti to někdy proteče
jinak já jsem po porodu hubla doma kilo denně, takže jsem během 14 dnů měla nahoře 6 kilo (přibrala jsem 20, měla jsem hodně vody), pak se to zastavilo, teď mám 3 kila, ale dodnes jsem nezačala cvičit :sweat_smile:
pokud můžu poradit vezměte si s sebou hroznový cukr k porodu, jíst vám nedovolí a tohle mi vážně dodávalo energii, a těšte se, že k snídani budou čerstvé rohlíky a když je nebudete chtít jíst, tak se na vás budou koukat jako na blázna
ta tubera to se řeší kvůli reakcím, někdy jsou tak vážné, že se kvůli tomu odsouvá hexa a ta je důležitější, myslím, že se teď pomalu ruší přeočkování v 11 letech, je to na vás, my to máme, ale já to před porodem neřešila, teď už bych to možná taky nedala, ale Patrik má pořád jen červený puntík na rameni
17. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
TBC se píchá 3. den po porodu,jak psaly holky a krev se bere z patičky, i při cukrovce, já měla těhu cukrovku a Filipovi brali krev kvůli tomu a taky z paty..chvíli pláčou, ale brzo na to zapomenou :wink:
Sebou do porodnice si toho moc neberte, já měla plnou tašku a jedna sestra na šestinedělí mi řekla, že mám sebou zbytečně moc krámů..no nějaká mladá rozumbrada :stuck_out_tongue_closed_eyes: stačí fakt pantofle, mycí potřeby, ručníky, župan, nabíječka na mobil, jednorázový kalhotky
věci pro mimi jsem neměla vůbec žádný, je tam všeho dost, na cestu domů mi přinesl manžel, když pro nás přijel
a kdyby něco chybělo, tak vám to manžel určitě přinese..já měla blbý, že byli zakázaný návštěvy a některý sestry nadávaly i když mi manžel přinesl vodu a podávala mi jí jen mezi dveřmi, takže jsme se viděli cca 2 sekundy :rolling_eyes:

Baru, hezky se nám hlášíš...tak na 22. držím palečky :grinning:
17. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz
Ahoj holky, tak i dnes pravidelné info....... stále 2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning:
Já mám sbalenou jenom jednu tašku. V ní věci z 95% pro sebe, zbytek doveze manža. :wink: Ví kde to je. :wink: Maličké se z domečku pořád nechce, ale od soboty se má počasí lepšit... tak snad. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Beruška nás pěkně napíná. :dizzy_face: :dizzy_face: Už to začíná být trochu dlouhé - nejhorší je noc. I když se pořád vyspím musím se přetáčet z boku na bok a to je proces - myslím, že nemusím podrobně popisovat. :grinning: Čůrat chodíme cca 2x-3x za noc. Nejhorší je když se mám zvednout z postele, něž se Eliška v bříšku "přesype" musím nějakou dobu počkat. Už jí je tam opravdu plno. Chudinka moje malá. :confused: Hezky si užívejte miminka a čekatelky držím palečky.
Tessie ráda bych vás ve čtvrtek zase viděla, ale nevím jestli mě manža nechá v Berouně. :unamused: Jsem objednaná na 8:30h. Zkusím ho poprosit a uvidím jak mi bude. Určitě dám vědět. :wink:
17. kvě 2010 v 11:10  • Odpověz
Ahoj holky,
tak i já jdu podávat hlášení. Dnes jsem byla u doktora a zase mi naměřil vysokej tlak 140/94 a tep 118 úderů za minutu. A to jsem šla jenom od zastávky kousek pěšky a ještě se vlekla jak smrad. Pak se mi tlak upravil, ale tep zůstal nad stovkou, takže mi zrušil doktor Dopegyt a předepsal prášky na snížení tepový frekvence. Zítra se mu mám jít znovu ukázat. Dohodl se s doktorem v Hořo, že si mě ještě tenhle týden nechá na starost. Domluvili jsme se s doktorem, že tenhle týden budu chodit na kontroly denně - abych nemusela do špitálu. Aspoň že tak :unamused: Já už jsem z toho fakt na prášky. A to v příbalovym letáku píšou, že těhotný a kojící můžou užívat jen v krajních případech :unamused:
Aspoň jedna dobrá zpráva. Vypadá to, že mi čípek změkl a sune se dolů, takže se snad začnu brzo otvírat. Přestala jsem brát to magnesium, takže mi teď furt tvrdne břicho, takže jsem z toho vyřízená, páč mám furt pocit, že rodim. Vsadim se, že až to opravdu přijde, tak budu doma snad do poslední chvíle, páč si budu myslet, že to jsou jen poslíčci :grinning:
Oukey, dám na vaše rady a nechám tašku pro Elíse doma a vezmu si jenom věci pro sebe. Ono jenom župan mi zabere půl tašky, takže se tam pak moc věcí nevejde. Berete si nějakou knížku nebo něco? Říkám si, že jestli budu mít vůbec pomyšlení na nějaký čtení.....
Jitie jak to, že byly zakázaný návštěvy? vedoucí sester se na exurzi dušovala tím, že kolikrát nechávají tatínky na návštěvách i dýl :angry:
Baruš jak ti závidím, že to máš za pár :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 12:11  • Odpověz
Teddy myslím že jitie rodila zrovna v období epidemie prasečí chřipky, takže byly zakázány návštěvy :frowning2:

teddy knížku si klidně vezmi, ale myslím že jí neotevřeš :grinning: Buď budeš spát nebo koukat na malou nebo chovat, kojit a tak :grinning:
17. kvě 2010 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj holky,

Davlu, to víš, najít svou aktuální fotku není zrovna jednoduché. U nás už se fotí jenom Adélka a Annie :grinning: Ale snažila jsem se :wink:

Luci, v sobotu jsme vás viděli s kočárkem jak razíte v Nučicích na náměstíčko, mooooc vám to slušelo :slight_smile:

Baru, drž se a my budeme 22 držet pěstičky, ať vám to vyjde, když jste do Elišce tak pěkně naplánovali :wink:
17. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz
teddy já četla jen čtivo, které jsme dostali v té tašce, co dostaneš, a jen proto, abych rychleji usla, vzhledem k tomu, že jsou slyšet děti odvedle, tak já tam spala asi 2 hodiny v noci a přez den kvůli návštěvám vůbec
holky a bacha na jídlo, já si dala buchtu s meruňkama a malý se osypal
teddy a ty máš ještě dost času, mě odešla hlenová zátka a stejně mi to vyvolávali a dostala jsem i oxytocyn
17. kvě 2010 v 17:36  • Odpověz
Peti a proč ste nás nezastavili :confused:
17. kvě 2010 v 17:50  • Odpověz
Luci, my jeli autem s hárající Annie a hladovou Adélkou :frowning2: Jinak bychom vás určitě zastavili :slight_smile:
18. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz
Ahoj holky...

Do porodky opravdu minimum věcí, jak píšou holky...všeho je tam dostatek i na mimi-fakt.

Teddy, župan nech klidně doma. Je tam hic jak v pekle, kvůli miminkům a beztak z pokoje nikam chodit nebudeš. Budeš ráda, když se zvedneš, dojdeš 2 metry na záchod a zase vlezeš do pelechu. Fakt župan je akorát žrout místa v tašce a kdyby, tak ti ho hned 2. den někdo přiveze.

Ahoj Petul, no vidíš, jaká jsi pěkná mamina a malá také.
:dizzy_face:

A já i Jiti, jsme opravdu rodili při prasečí chřipce, takže jsme porodili a tatínky nám vysipali domů a přijeli si nás až za 3 dny vyzvednout. Jo a bylo to fakt hrozný slyšet manžela jak u dveří na oddělení říká ,,mohla byste to předat paní Švarcové,, a dveře bouchly a byl zase pryč. Pak jsem na něj koukala jak jede po silnici nad Hořovicema a na dálku mu v duchu mávala. Jo a 17.11. na revoluční svátek na mě koukal pod oknem (od gyndy ambulance) a já mu fakt jak za minulého režimu ukazovala malého v zavinovačce oknem :grinning: :grinning: :grinning:

A ke čtení opravdu bohatě stačil časáček Máma a já, který byl v té dárkové tašce. Taky jsem ho používala jako uspávadlo...A to jídlo, to je tam fakt někdy děs. Ne na chuť, ale na výběr potravin. Třeba guláš, knedlo, vepřo ZELO!!!!....Jedna sestra mi řekla ať piju hodně melty, tak piju a přijde druhá, ať jí moc nepiju, že mám pít raději čaj...

Já pila na kojo čaj od Teekane. ten byl dobrej.

Baru, tak já pořád čekám. popostrč jí ven...ba ne, držim palce a maslím na vás.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak papapapa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 10:14  • Odpověz
Ahoj holky, tak nám právě poslanci přehlasovali veto prezidenta a mateřská se vrátí na loňskou úroveň. Hurá :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 12:02  • Odpověz
ahoj, já jsem v porodce přečetla celou knížku. Malý pořád spal a já se šíleně nudila, tak jsem četla.
Župan bych taky nebrala. Vůbec jsem ho nevytáhla z tašky a to jsme měly ještě sprchu na chodbě. Běhala jsem v těch erárních košilých a bylo mi to jaksi jedno :grinning:
To jídlo fakt hrůza. Já teda byla po CR na dietě, ale spolubydlící měla květákový nákyp, čočku s párkem...
Meltu jsem hodně pila . Nějak jsem si na ni v porodce zvykla a doma mi to připomínalo ty dny euforie po porodu:slight_smile: A piju ji do dneška skoro denně:sweat_smile:
18. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj holky, opět jsem tu a jak jinak než .....................2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: :sunglasses: Maličká asi čeká na pana Dr. SOBOTA 22.5. :grinning:

Teddy župan nech doma taky..... je tam teploučku kvůli miminkům. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A rázem máš půlku tašky volnou, knížku asi potřebovat nebudeš. :wink: :sunglasses: Místo toho budeš koukat na svůj poklad v postýlce. :wink: Nemáš mi co závidět - může se stát, že klidně budu dalších 14 dní přenášet a ty už budeš mít dávno Elí v náruči. :dizzy_face: Čekám to každým dnem ale pořád nic. :rolling_eyes: Chodím do kopce, funguju v domácnosti úplně normálně jako před těhu. Sprchuji domeček docela dost teplou vodou, ale té potvůrce se to líbí ještě víc. No snad to bude toho 22.5. jak předpověděl Dr. Ševít. :unamused: Teď ve čtvrtek mi slíbil prohlídku "podvozku" tak uvidíme jestli se alspoň trošku otvírám. :slight_smile:

Xpetu děkujeme za přáníčko. Moc vám to sluší holky. :slight_smile: :slight_smile: :wink:
18. kvě 2010 v 17:50  • Odpověz
Ahoj holky,
Baruš, ta tvoje Elinka nás pěkně napíná :slight_smile: Já se sprchuju i koupu (když mi je zima) dost teplou vodou, ale neřekla bych, že by to mělo nějaký vyvolávací účinky. Dneska jsem zase nevydržela a luxovala. Ti chlapi to prostě neumí tak, jak chci já.
Dneska v noci zase hodně tvrdlo bříško a přijde mi (ale možná se mi to jen zdá), že se malá sesula trochu dolů, protože mi strááášně tlačí na spodek a rozbolela mě zase ta stydká kost. Ale nevadí. Musíme holt zatnout zuby. Taky vás tak děsně bolej záda? Bolí mě to vzadu na žebrech.
Už máme připravenej pelíšek pro malou a vypadá to fantasticky. Jenom ta postýlka je prázdná :slight_smile:
Pamatuju si z besedy, že na šestinedělí měli teplo jak v pekle.
Teda to jídlo v těch Hořovicích - fakt síla. To tam snad umřu hlady :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tessie: huráááá, s tou mateřskou jsem tomu ani nevěřila. Zázraky se ještě dějou :grinning: Jak přežíváš? Tohle počasí docela super na ty konečný fáze těhulkování. Představa, že by mělo bejt třicet stupňů - takhle je to akorát na válení :slight_smile:
19. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jsme se vrátili od paní dr.. Malá přibrala 270g za týden.. Což je hezký :wink: Jenže stejně si myslim že jí to nestačí..Vůbec nespí.. Vydrží tak hodinu v kuse, v noci max. dvě a jinak furt pláče a má hlad... Tak buď mám slabé mléko, nebo je to otesánek nebo je extrémně zlobivá.. Ale povim vám že je to teda docela síla :rolling_eyes:
19. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz
ahol lucko, nestraš :slight_smile: vždyt máš tak krásnou holčičku.
to bude dobré uvidíš.jen tomu musíš dát čas. tak si šup dej nějakého dortíčka at má Viktorka slaďoučké mlíčko.
19. kvě 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
Baru, tvoje pocity - moje pocity :slight_smile: Pamatuju si, že mě i odešla hlenová zátka, byla jsem pak otevřená na 2 a takhle jsem fungovala týden, než mi ho vyvolali :wink: Luciku, tak zkus na noc dát flašku? Mě to radil doktor taky, ale já to neudělala, bála jsem se strašně, abych nepřestala kojit, že jsem pak vstávala každé dvě hodiny skoro rok v kuse :unamused: Ale ted zpětně bych mu ho asi vrazila, abych si odpočinula :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 14:35  • Odpověz
spion a flašku jako s odstříkaným mlíkem? Nebo s příkrmem?
19. kvě 2010 v 15:20  • Odpověz
Ahoj holky, opět jsem tu a....................... 2v1. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning:
Zítra nás s otevřenou náručí čeká Dr. Ševít. :slight_smile: Doufám, že mi řekne něco pozitivního. Maličká je sice hodná, ale lidi kolem mě už jsou docela protivný. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Hlavně rodina a u nás v krámu. :angry: Doufám, že nebudu přenášet. To by musel chodit nakupovat Pavlík. Dokonce mi dnes jedna pani v krámu chtěla vyprávět jak rodila před 20 lety a jak to bylo hrozný. Už mám těch hýskovských starostlivých ženských a babizen opravdu pokrk. :rolling_eyes: Kdyby se raději staraly o sebe. Když se třeba zeptají kamarádky nebo vy tak mi to vůbec nevadí - naopak, ale cizí lidi....... Jaké zkušenosti jste měly vy holky ??? Nebo jsem tak protivná sama??? :pensive: :confused: Pavlíkův strejda mi volá každý den jak mi je a co kde objednal př. sekanou, sud piva... apod. dnes mi řekl ať porodím o víkendu - aby se jim to nezkazilo. :confounded: :confounded: :confounded:

Lucíku gratuluji k hezkému přibírání Viktorinky. Jakto že nespinká??? Určitě se to srovná, držíme palečky. :slight_smile:

Teddy mě maličká už sestoupila a bříško kleslo ale pořád nic. Na tu kost mi taky pěkně tlačí. Je to nepříjemné - někdy to opravdu hodně bolí. No jo no - a to ty máš ještě toho svýho cvalíčka. Myslím, že naše Elí už má taky těch 3.400-+gr. :slight_smile:
19. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz
baru vydrž... Já z toho byla na nervy pořád.. Řeči typu: ty už máš teda pupek, a kdy už to bude, a bojíš se a kde si cosi, to jsem pokaždý myslela že budu střílet... To je fakt normální... :dizzy_face:
Nevim jaktože nespinká, je to potfůrka :grinning:
19. kvě 2010 v 16:27  • Odpověz
Lucíku díky za odpověď alspoň vím, že v tom nejsem sama :slight_smile: . Já nervy nemám ale zlobí mě to. :rolling_eyes: Už chodím pro pečivo ob den a stejně je to mizérie. Dneska mi dokonce vedoucí v krámu povídá : " Vy jste včera nepřišla,tak jsem se hned musela zeptat Vaší maminky jestli už nemáte miminko." Normálně s tebou ani nepromluví. A dneska mě teda strejda dodělal. Copak můžu vědět kdy porodím...... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: To je teda potvůrka. No snad to brzy bude lepší. Zkus se zeptat ostatních maminek...
19. kvě 2010 v 16:34  • Odpověz
baru uvidíme jestli co nám na to maminky poradí :dizzy_face:
19. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz
Teď mi pro změnu psala tchýně :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :frowning2:
19. kvě 2010 v 16:42  • Odpověz
baru :rolling_eyes:
19. kvě 2010 v 17:16  • Odpověz
Holky kam chodíte na tu zumbu :grinning: Vezměte mě po 6tinedělí sebooooooou :confused: :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 v 17:38  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás je to to samý s tim vyptáváním. Dneska jsem si zašla pro oběd do krabičky, abych si nemusela nic klohnit a známá v hospodě se na mě podívala úplně v šoku s tím, že myslela, že už se nám to narodilo. Přitom se mě pokaždý ptá, kdy mám termín a minule jsem jí říkala, že ještě měsíc :confused:
Baruš, dneska mě ti zase tak píchlo mezi nohama....buď se otvírám nebo se malá vždycky nějak protáhne....ale teda fujtajbl. Na stahy už jsem zvyklá, ale tohle byla zase nějaká novinka :unamused: Ještě do toho ty záda. Ale dneska se mi pěkně podařilo chrupnout si po obídku - to se mi nepovedlo už pěkně dlouho. :slight_smile:
Baruš, držim palce, ať je zejtra vše v pořádku. Já jdu taky klasicky na kontrolu....
Luciku, já teda dítě nemám, ale příkrm bych ještě nedávala. Prý se má začínat až od šestýho ukončenýho měsíce a jestli máš mlíčko, tak zkus odstříkat a krmit po lžičkách - ale ne z lahve, jinak ti nebude chtít pak prso. Aspoň tak mi to říkala mamka. Ale rozhodně nejsem odborník. Možná bych zkusela kontaktovat laktační poradkyni nebo tak něco....Nebo máš mlíčko v pořádku a Viktorka tě chce mít jenom pro sebe a pořád se chovat u maminky :wink:
Já už se tááák těšim, až budu moct chodit cvičit!!!!!!!!
19. kvě 2010 v 18:05  • Odpověz
Ahoj holky,
to vyptávání příbuzných je fakt děsný. Vidím, že je to všude stejné :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Moje maminka mi volá několikrát za den, tchýně tak ob den. Ostatní volají manželovi, protože zjistili, že ten je sdílnější. :grinning: :grinning: :grinning: Já jak mám rozbouřené hormony, jsem někdy protivná, že se až sama leknu :grinning: :grinning: :grinning: A ve vesnici jsme teprve krátce, takže se mě aspoň neptají cizí lidi v obchodě, jak Baru :wink:
Teddy, bolesti v zádech nemám vůbec, ale večer mi břicho tvrdne pekelně, a pak mě taky bolí pánev nebo kyčle nebo nevím co to je, prostě tam dole, ale to už trvá tak 2 měsíce. Ten konec těhu není už moc zábava. Každý den říkám Emmě, že už klidně může vykouknout, ale ona si tam vesele spinká v teploučku :slight_smile: :slight_smile:
Lucíku, ta laktační poradkyně je docela dobrý nápad. Nic tím nemůžeš pokazit. Pokud máš VZP pojišťovnu, tak mi známá říkala, že máš nárok na 2 návštěvy po porodu zdarma, akorát si musíš zjistit se kterýma poradkyněma má VZP uzavřenou smlouvu.
19. kvě 2010 v 18:53  • Odpověz
autor
Luciku, já myslela s příkrmem. Já měla teda místo mlíčka smetanu. my přibírali dobře, ale vím, že moje sestřenka měla mlíka taky dost a malej jí pořád plakal, tak mu pak zkusila dát příkrm a byl spokojenej. Prostě mlíko měla, ale slabé. No, ale chápu to, když nechceš. Já taky nechtěla :wink:
19. kvě 2010 v 19:02  • Odpověz
spion když mě právě všichni tvrdí že slabé mlíko neexistuje :grinning: A kdyby bylo slabé tak nepřibírá tolik ne... :confused: Jak poznám jestli mám místo mlíčka smetanu nebo ne :grinning:
19. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.