• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
Majo to se máš, já i cvičila a držela dietu a nic, teď jsem zhubla 2 kg jak jsem se nervovala s kočárkem ale už to mám zase zpátky. Nosítko jsem si nepůjčila, protože bych si teď asi spíš rozbila ....., ale jedna maminka se mi ozvala jestli nechci půjčit kočárek. Takže zítra už budeme mít kočárek, já se tak těším až vyrazíme ven, jen doufám že jí nebude zima.
9. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Ahoj holky, jak přezíváte to počasí venku.? Já jsem se dneska "rochnila"ve sněhu. :wink: Vypadám jako sněhulák. Hlava - 1.koule, břicho - 2.koule, zadek - 3.koule. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Mám trojkolku a zima bude asi síla. Mrňous se mi asi v lednu do koričky nevejde, takže sporťák.

Co se týká nabraných kil. Něž jsem před pěti lety nastoupila do Prahy do práce moje váha byla kolem 60kg. Po pěti letech se vyšplhala na 84kg. Teď po skoro pěti měsících těhu mám 80kg. Sice si připadám jako malý vorvaň,ale hlavně, že jsme zdravý. Začnu to řešit až dokojíme. Hlavně, když bude mlíčko. Taťka nás má rád takový jaký jsme. Zkusím ho přemluvit a vyfotit jeho pupík. Zatím vyhrává - má větší. :slight_smile: :slight_smile:
9. led 2010 v 19:57  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
davlu, jj, bylo to na tebe..tak já budu psát přezdívkama, abyste holky věděli pro koho je příspěvěk určený :wink:

leo, já to nechápu, lidi ukradnou všechno co vidí :rolling_eyes:

holky na kila prďte, přesně jak píšete hlavně že jsme zdravé a mimča taky :dizzy_face:
já teda taky teď hodně ujíždím na sladkým, ale našemu prckovi to neva, sosá jako blázen :grinning:
holky chutnali jste už MM :sunglasses: já už si lízla a je slaďoučký :grinning: to je asi po tý čokošce :grinning:
9. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
Jitie ty se máš.... spokojenost z tebe jenom září. To je dobře, že máte mlíčko. Taky bych ráda kojila, co to půjde. Jak to dopadlo ve škole???

Leo hodný lidi se také dnes najdou... :slight_smile: maminky jsou vůdči sobě hodně ohleduplný a tolerantní.
Kočárek budu nechávat v uzamykatelný skříni na chodbě. Doufám, že nedopadnu stejně. :zipper_mouth:
9. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
Baru, jsem moc spokojená :slight_smile: tak snad mi to dlouho vydrží :grinning:
ve škole to bylo v pohodě, zkoušky jsme zvládla za 1, ale šprt fakt nejsem :sunglasses:
Kojení určitě zvládneš, když je mlíčko a papací mimčo, tak to jde samo
9. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
Gratuluji k jednušce. :wink: Já jsem školu vzdala. Nejdřív nebyly penízky ani čas. Teď, když čas i penízky jsou budem mimi. A navíc, nemůžu mít předměty jako matematika-fyzika-hosp.výpočty-statistika okamžitě bych rupla. Chodila jsem na soukromou školu a tam byl úplně jiný přístup. :sunglasses: VŠ bych musela volit taky soukromou, ale ty penízky. Možná je to částečně výmluva a lenost , ale na druhou stanu titul Bc. by se mi líbil :grinning: - maje iniciály jsou stejné. Možná někdy.... :dizzy_face:
9. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Baru, já studuju jen VOŠ a taky soukromou, takže se to fakt dá zvládnout..
na VŠ sem vydržela půl roku, nějak mě to tam nechytlo
9. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
Baru, koukala jsem kolik už máte hraček..my máme doma jen jedno chrastítko :grinning: pak teda ještě hrací deku, ale zatim ho nic nezajímá..časem musim něco dokoupit
9. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
To když už bych něco studovala, tak VŠ. Bylo by to hezký, ale raději ten čas a penízky věnuji mimískovi. :grinning: Třeba se do toho někdy pustím, je to takový můj malý sen. :pensive: Já mám pro mimi už skoro všechno - až na kosmetiku. Minulý rok jsme něco nakoupili - kočárek, přebalovák, postýlku, židličku na jídlo... atd. V práci byl totiž kolega, který měl tříletou holčičku a většinu věcí nám velmi výhodně prodal. Spokojenost byla na obou stranách. :slight_smile: Dokud jsem chodila do práce, nebyl problém objednat - vyzvednout hlavně v Praze. Každý měsíc se něco koupilo a na rodinné penízky to nemělo skoro žádný vliv. Poslední velké dárky přinesl Ježíšek o Vánocích. Nesmím opomenout náš úžasný hýskovský bazárek na růžku. Mají tam úžasné věci od oblečení po kočárky. Většina věcí je nových a velice příjemná pani prodavačka. Jdeme do sámošky pro pečivo a jen tak nakoukneme a vždy něco přineseme. :wink:
9. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
autor
Teeeda holky, vy jste se rozepsali! Já byla teď na návštěvě u sestřenky pár dní a tady se to pěkně tlachá :wink: Jak jsem to pročítala, tak bych chtěla napsat reakci na takových věcí, ale už jsme je určitě všechny zapomněla :grinning: Jiti, kojení je fakt super, žádné starosti a ty kilíčka fakt mizí úplně samy, já kojila do 10 měsíce a mohla bych pořád snad doteď, kdybych se nechtěla už vyspat. Ale je pravda, že celých 10 m+síců jsem nemenstruovala, to bylo labůžo :dizzy_face: Davlu, gratuluju ke kotrole, to si manža oddechnul, co? Musí to být pro ně muka :grinning: Jinak koukám, že tu máte všechny pilile, já si nechala dát tělisko a už nechci nikdy nic jiného!!! Naprostá bomba, nemusím se o nic starat, ani taťka ne :wink: a cena je taky nesrovnatelná. Opravdu pohodička největsí. Jdu se kouknout na ty Vaše fotečky a možná si ještě na něco vzpomenu. Jo, mají, tak ten můj by teda babinec fakt nedal. Úplně ho vidím, otrávenej jako šváb a já bych z toho nic neměla.Jo, a jsem Petra :wink:
10. led 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Vás pomalu ani nestíhám dočítat jak se to tady rozjelo :grinning: Ale je to dobře :slight_smile:
VOŠ jsem chtěla taky studovat, jenže mám vybranou jednu docela drahou, tak nevím jak bychom to zvládli s tak "obrovským" příjmem, jaký teď budu mít :grinning:
10. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj Lucíku, tady se to dočítat ještě dá, ale nestíhám Májovky. :rolling_eyes: To vůbec nejde, nikdy se tam řeší i zbytečnosti. Docela mi dělá problém ta slovenština. Jak ti je.? Prý tě bolelo bříško. Já teď poslední dobou cítím takový zvláštní tlak v podbřišku, to je asi tím jak roste děloha...? Už se nemůžu dočkat středy. :slight_smile:
10. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
baru to já taky ne, tam to ani nedočítám :grinning: Když jsem byla v práci tak jsem to stíhala, ale jak jsem doma tak nemám šanci :grinning:
Jo bolelo, bylo to šíííílený... Strašně mě píchalo v vlevo dole a šlo mi to až do boku. Celou noc, od 18ti asi do 5ti do rána, už jsme asi 3x chtěli jet na pohotovost, ale pak sem si to vždycky rozmyslela :grinning: Protože malá vždycky kopla, tak jsem věděla že je v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale byli to tak na 90% střeva, protože jsem byla asi 5x na velký a pak měla i průjem.. A pak jsem v 5 usnula a probudila se v 11 a úplně v pohodě, nic mi není :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Je tak to jsem ráda, že jste v pořádku. :slight_smile: Je to nepříjemné. Teď to budeme mít asi častěji. Od 20.tt do 28.tt je prý největší nárůst jak dělohy, tak váhy maminy. Já cítím takový zvlástní tlak, jako kdybych měla v břiše kamení. S těma pohybama je to horší. Buď mám dělohu ještě hodně nízko nebo nevím. :frowning2: Musím se na ně vyloženě soustředit a většinou je to jenom večer kolem 22hod. Už se těším na středu, snad je vše v pořádku. Brala bych ultrazvuk každý týden. Jenom takový to 5 min.-vše v pořádku- nashledanou. Četla jsem, že problém nastává až když od 28.tt necítí mamina víc jak 10 pohybů denně. ...
10. led 2010 v 19:23  • Odpověz
baru právě, největší nárust dělohy a prcka a to pak leží na střevech a já nevim kde a fakt to bolí :frowning2: Sem myslela že mam slepák, akorát na druhý straně :grinning: :grinning: 10 pohybu denně? Tak to tedy necítím ani náhodou.. Většinou tak 2 - 3x :frowning2: Někdy víc, někdy míň.
10. led 2010 ve 21:43  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
Baru neboj, já pohyby cítila až tak kolem 22tt a to jen slabé šimrání, žádné vélké kopance, a něco jako 10 pohybů denně taky ne, náš malej byl v břiše strašně línej, pořád chrněl a tomu vydrželo doteď :wink:
vždycky když už jsme byla nervní, že sem ho dlouho necítila, tak sem ho začala šťouchat, tak sem jen převalil a spal dál :grinning:
a píchání je taky normální, děloha se hodně zvětšuje :wink: počkejte ke konci, to budou bolesti zad, kyčlí a snad všech kostí v těle :grinning:

holky mě se zdál sen, že sem měla zase znova rodit, najednou jsem se octila na porodním sále a já jim tam udělala scénu, že rodit nechci, že to bude strašně bolet a že sem další dítě nechtěla :grinning: já mám snad trauma z porodu :astonished: :grinning: jo a PA byla moje učitelka na matiku :grinning:
11. led 2010 v 10:51  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

Tak jsem byla u Dr a vše je v pořádku, kontrolovala mě i prohmatem a vše OK, tak sem ráda :wink: Mám neschopenku a místo vycházek mi napsala RT (jako rizikové těhotenství) a říkala že určitě nemam sedět doma a kdyby něco tak mam přijít že to zařídí :wink: :wink: :wink:

Jinak jako než jsem tam dojela, tak fakt síla, ty silnice jsou úděsný a ještě jsem měla takovou komedii pro ostatní před odjezdem :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
jitie ten sen je teda dobrej... to to je tak strašný.. Uaaaaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
luci to mi povídej, u nás je taky hodně sněhu a hlavně sněží furt :astonished: zítra mám jít s malým na KO a jsem zvědavá jestli vůbec vyjedu s autem
11. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
Dobré ráno, teda vlastně už poledne :grinning: , ale my jsme teprve teď vylezly. Já jsem nachcípaná, takže jsem držela Natálku co nejdýl v posteli.
Co se týká vycházek tak asi záleží na dr., mně je moje dr. napsala neomezeně, ale kamarádka měla třeba jen od desíti do dvanácti a od dvou do šesti.
Teda Jiti ty máš sny :slight_smile: , ale mně se asi před měsícem zdálo, že už Natálka chodí a že jsem jí učila přecházet přechod, rozsvítil se zelený panáček, ona vstoupila na přechod a najednou se tam řítilo auto. Fakt jsem viděla jak je to v těch filmech zpomaleně, jak to auto jede na ni a ona stojí na tom přechodu, kouká na to auto a já křičím nééé. Auto zastavilo těsně před přechodem, řídil ho známý herec, ale nevzpomenu si na jméno a já se z toho probudila a nemohla jsem usnout.
Jinak k pohybům to co říká Jiti, taky jsem je začala cítit až kolem 22.tt a pak 10x denně? Ani náhodou tak 2-3x, pořád spinkala, taky jí to vydrželo :grinning: a když se mi to zdálo dlouho tak jsem jí probudila, ona se otočila a já byla v klidu.
11. led 2010 ve 12:22  • Odpověz
autor
Já začala cíti pohyby už někdy v 18. týdnu, ale vůbec nevím kolik jich bylo. Fakt mě ani nenapadlo to počítat :wink: Mám prosbu, potřebovala bych vědět jaké je soužití s rodičema. Dostali jsme nečekanou nabídku, že bychom dostali nový barák - ALE s tchýní :frowning2: . Tak se ptám. Díky za info! :sweat_smile:
11. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
spion dobrá otázka :grinning: :grinning: My nebydlíme přímo u rodičů, máme na zahradě 2 baráky, v jednom tchánovci a v druhém my, takže máme společnou jen zahradu, navštěvujeme se jen když máme náladu :grinning: Jen v létě se vidíme většinou denně protože sme do večera na zahrádce. Jako je to jak kdy. Tchánovci sou zlatý, rozumíme si apod., ale občas je jich taky dost :grinning:
11. led 2010 v 15:06  • Odpověz
autor
Hm, kdo to za nás vyřeší?????? :confounded: Nabídka je lákavá, co se týká zahrádky v létě, a hlavně splacení hypotéky, ale my bychom měli pro sebe patro. No, nevíme :frowning2:
11. led 2010 v 15:12  • Odpověz
spion pokud nemáte společné prostory jako kuchyň, koupelnu apod. tak myslím že se to dá. Nevím tedy jak s tchýní vycházíte a jaká je. Vím že, někdo by k rodičům nešel bydle ani zadarmo, ale nám to takhle vyhovuje :wink: I když dneska mi tchýě taky nadzvedla mandle :grinning:
11. led 2010 v 16:08  • Odpověz
Holky, vy jste teda drbny... :grinning:

Já pohyby ve 20.tt, větší tedy až dýl. A dlouho taky jen tak 2x-3x za den. :slight_smile: Tohle období těhulení bylo asi nejhezčí. Malý už byl pěkné miminko, žádný puleček, bříškem už se dalo náležitě pyšnit, nikde nic nebolelo netlačilo...a navíc bylo léto... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Vaše sny mě teda pobavily...hihihi... :grinning:

Leo, tak čaj s medem a kurýrovat...

Jiti, kam chodíš k Dr. s malým?

A bydlení? No, Spion, a kdyby to neklapalo, tak to už byste se neměli kam vrátit zpět? Pokud jste oba tolerantní a to dost, tak snad i jo. Pokud i tchánovci, tak taky by to šlo, ale čekej problémy tak jako tak. Ne třeba ihned, ale časem. Chce to stanovit si nějaká pravidla hned na začátku. Je to těžké rozhodnutí. Aby jste je potom neměli pořád za pr....(nic proti nim), ale ne nadarmo se říká, radši sami v malém, než ve větším a s problémama. Není nad klidné soužití...Jsem tě moc nepodpořila, ale i toto je třeba zvážit...tak ať je rozhodnutí správné... :wink:
11. led 2010 v 16:45  • Odpověz
Holky to bylo v knížce ... po 28.tt , má být těch cca 10 pohybů. :dizzy_face: Já mám taky asi pěknýho lenocha. :slight_smile: Vzpomene si, že bude zlobit vždy až kolem 22 hod.

Lucíku hlavně, že tě bříško už neboli a KO dopadla dobře. :slight_smile:

Spion já nemám zkušenosti s žitím s rodičema, ale pokud by to patro bylo alspoň trochu oddělený (vlastní kuchyň a koupelna) , tak bych do toho šla. Už jenom kvůli hypo, chceš další mimi a zahrádka pro mimi je také super. :grinning:

Jitie to je teda sen... Fujky, fujky. :frowning2: Já pojedu zítra busem, teď už se autem bojím. Dneska zrovna tahali auto z pangejtu přímo u nás a to nejelo nějak rychle. Prostě brzdil, brzdil, ale neubrzdil.
11. led 2010 v 17:05  • Odpověz
achoj :slight_smile:
Filípek byl s babi venku a teď ještě dospává, tak mám časík
Luci, chtěla jsem ti ještě napsat, že gratuluju k dobré kontrole, ale už sem to nestihla, Filda se mi probudil, tak ti gratuluju teď :wink:

spionko, my bydlíme u tchánovců, máme pro sebe celé horní patro, společný máme jen vchod..no,co bych ti poradila, můžou být sebevíc hodný a chápavý, ale prostě stoprocentní soukromí mít nikdy nebudeš, nikdy nevíš kdo ti přijde nahoru.. třeba u nás je teď tchýně několikrát denně, chápu že jde za malym, ale občas mi to trošku leze na nervy..chce to si stanovit pravidla hned na začátku :wink: ale zase to má svou výhodou, že pořád vaří a ráda, takže když mě se nechce, tak se jde dolu, ona toho má vždycky plný hrnec :grinning:

davlu, chodíme k Sudíkový na polikliniku

baru, v knížce toho napíšou :wink:
11. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Jitie já vím.. Taky to beru s rezervou. :wink: Akorát měsíční interval kontrol je pro maminy trochu dlouhý nebo alspoň pro mě ano. Vždycky mám dobrý pocit, když jdu od doktorky s tím, že mimi je O.K. Všichni se mně ptají jestli už cítím pohyby atd., nevěděla jsem co jim říkat. Tak občas koukám do literatury. :grinning:
11. led 2010 v 17:48  • Odpověz
jitie tuhle výhodu taky mám ráda :grinning: Když se mi nechce vařit tak jdu vedle :grinning: Tchýně vaří ve školce a nosí to domu takže vždycky něco má :grinning: Ale taky mám strach z toho, že až bude Viktorka na světě tak tu bude nakýblovaná každou vteřinu.. Se zamknu a nikoho sem nepustim :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak dnes se mi docela hodilo, že je máme kousek :grinning:
Se mi ráno stala taková skvělá věc když jsem jelě k doktorce :grinning: :grinning: :grinning:
Když manžel odcházel tak mi řiká že mi odhrabal auto, ale že jsou zamrzlé dveře u řidiče že musim od spolujezdce.. Ráno vstanau, umeju se, obléknu a jdu dřív protože sněžilo, tak odmést auto apod.. Řidiče strana zamrzlá, tak jdu ke spolujezdci jenže centrál mi moc nefungoval, vždycky ten zámek vyskočil a hned zase zalez.. Tak jsem rychle otevřela, než stačil zalézt.. Vlezu do auta a zjistim že ten "čudlík" na otevírání dveří u řidiče je celej zamrzlej.. No nevadí, tak nastartuju, dám si tam kabelku (kde mam telefon, klíče a všechno) a že to auto odmetu. Dveře jsem jen trošičku přivřela aby se nedovřeli kdyby náhodou.. Když jsem chtěla do auta vlízt tak jsem zjistila že se mi ty dveře zaklapli a že jsou zamčený všechny dveře Takže já nastartovaný auto, klíče v zámku, telefon a klíče od baráku v autě :grinning: Tak tady známej jezdí s bagříkem odmetat tak ho stavim ať mi pomůže a on že neví jak, že jedině vyháčkovat, ale že u sebe nic nemá.. A já taky ne, když jsem neměla klíče od baráku :grinning: Tak tchán dělá tady asi 200m, tak že půjdu za nim, jenže dementi na vrátnici mu místo na služební mobil volaj na telefon kterej už asi 100let nepoužívá.. Po 15min mi teda řekli že si za nim mam dojít :grinning: Tak jsem šla, on šel se mnou k autu, jenže to taky neuměl :grinning: Ale naštěstí byl doma Michal - švára (byl na půdě a měl zamčeno, tak sem o něm nevěděla), tak mi to vyháčkoval :grinning: Tak sem konečně po půl hodině mohla jet :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak Vám děkuji, taky sem ráda že to dobře dopadlo, měla sem docela strach :dizzy_face:
11. led 2010 v 18:50  • Odpověz
luciku, hi hi hi..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. led 2010 v 18:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.