• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partička z hořovické porodnice

(Zamčená)
4. července 2010 
autor
Davlu, my chodíme ke Kaslovi, to byste měli při cestě a vedle ta Mašková je taky perfektní. Jinak k tomu bydlení, my bychom měli také společná jen vchod a jinak vše své, ale jak píšete to soukromí! Navíc, když už jsme zvyklí být sami, tak je to strašně těžké rozhodování. Navíc tchýně zase tak báječná není :angry: . No, ale ty prachy!!! To by se pak mohl Pája té ségry i dočkat :wink:
11. led 2010 v 18:57  • Odpověz
Luciku,ty jsi expert. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Já si myslím, že těhotenství má nějaký "divný" účinky. Někdy zapomenu věc snad hned jak mi ji někdo řekne. Nebo něco držím v ruce a hledám to. Je to boj.

Spion rozhodující slovo je na vás. :slight_smile: Jak holky říkaly, jasně si nastínit pravidla - jestli na to tchýně vůbec přistoupí. Já mám zlaté rodiče od manži, ale jsou už starší - hodně hlučný - zvyklý na svůj komfort. Kdybychom u nich bydleli, což je ta nejzazší možnost jak mít druhé mimi asi by to bylo velice náročné. Tam je ale jedna kuchyně, jedna koupelna. Bylo by to na přestavbu. Nevím nedokážu si to vůbec představit, to už by to bylo schůdnější bydlet místo mojí maminy. Ty penízky Vám nikdo zadarmo nedá a jestli to jenom trochu jde - podle toho co píše, tak by to snad i mohlo, tak bych to zkusila. Byt třeba pronajmout na rok. Pořád mít zadní vrátka. :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
11. led 2010 v 19:25  • Odpověz
ahojky, vy jedete :grinning: :grinning: , já vás ani nestíhám číst, 2¨dvě diskuze najednou, to je pro mě trochu moc :slight_smile:
Já zjišťuju že už si z těhu skoro nic nepamatuju :sweat_smile: Vím jen, že pohyby jsem nikdy nepočítala, kolikrát denně jsem je cítila, ale mylsim že ani 10x to nebylo, malej byl asi línej :grinning:

Bydlet s tchánovcema, to nikomu nezávidim, já už to jednou zažila a stačilo mi to, ani s rodičema už bych nemohla bydlet, ale chápu, že když není na vybranou, tak se nedá nic dělat.
My bydlíme sami, ale i tak mě tch. nerespektujou (ve výchově Domína) a to se navštívíme jen 1x ,2x do měsíce.

A popordní depky jsem měla, pořád jsem brečela... i ted mě občas některý věci víc dojmou, víc než, kdy předtím.
11. led 2010 ve 23:03  • Odpověz
Ahoj holky...

Mají, od kdy Domínos pásl koníky? Náš malý je asi lenoch. Udrží hlavu sotva pár vteřin a začne fňukat a cucat si pěst. Hlavu má teda obrovskou. 12cm obvod....
12. led 2010 v 08:36  • Odpověz
Ahojky,

Davlu neboj...Maty byl taky línej, dala jsem ho na břicho, na pár chvilek zvedl hlavičku, aby se jako neřeklo, pak začal řvát jak na lesy a zabořil se obličejem do deky a nikdo s nim nehnul :grinning: A za chvíli na to vytuhnul, jak kdyby se pásl nejméně půl dne :grinning: Hele a obvod hlavičky má 12cm??To je málo neee???

Spion - no ty prašule jsou jako fááákt moooc lakavý, to jako být bez dluhu a v pohodičce bydlet v baráčku je fakt super...na druhou stranu soukromí je k nezaplacení...my taky radši zvolili drahej podnájem...jak píšou holky je to o přístupu no...ale my třeba se snažili o pravidla, ale jaksi to neklaplo :sweat_smile: To skutečně záleží jen a jen na Vás a na tom jaký máte vztah a co jste ochotni tolerovat atd. atd....myslim, že tady je těch faktorů na zvážení hodně, takže máš opravdu hooodně o čem přemýšlet...No každopádně už vidim, že si najdem bydleníčko zrovna v Králováku a Ty se zrovna odstěhuješ :frowning2:

Jo a ty pohyby já je měla od 18tt a nikdy jsem neměla klasické "kopance" Maty se tam prostě jen tak vlnil, takže po tom 30tt to už pak byla prča..někdy mělo břicho fakt naprosto super tvary...ale o těch pohybech jsem se dočetla taky a tenkrát jsem pak hrozně plašila, že se málo hýbe a tak a bylo to naprosto zbytečný :wink: Já jsem byla po těch potratech hrozně ustrašená ze všeho a hrozně jsem se bála, aby to tentokrát dopadlo dobře...Ráno jsem do něj šťouchala, aby se hnul a nebyla jsem klidná dokud se tam nezačal zase pěkně vlnit...a někdy jsem ho cítila třeba jen třikrát za den...Nejradši bych si bývala pořídila domu UTZ a pořád čučela do břicha :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2010 v 10:05  • Odpověz
hipi, sem se trošku přepsala... :grinning: myslela jsem 42cm... :astonished: :grinning:
12. led 2010 v 10:39  • Odpověz
Ahoj hipinko,tvoje odpověď mě opravdu pobavila. Je to přesně jak píšeš. :wink: Já do mrňouse nešťouchám, ale s tím ultrazvukem je to podobné. Jednou za týden na KO, všechno O.K. a zase domů. Já vím, že tam mrňousek je - cítím ho. Hlavně večer. :slight_smile: Dneska jsem byli plavat. Chodíme kolem jedná hod. odpo. - skoro nikdo tam není. Myslím, že dneska hezky usneme. :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
12. led 2010 v 16:01  • Odpověz
davlu, on to vydržel taky jen chvilinku, a i ted to vydrží pár minut a pak se začne vztekat. Neboj nic to není. Každé dítě je jiné. Já už taky nesrovnávám, že malej se ještě neumí převalit sám na bříško a jiný už to uměj.
Každý jsme originál :wink:

Jinak jsem náhodou narazila na tuhle diskuzi, stojí za přečtení :wink:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=89860&vGroupOffset=0
12. led 2010 v 17:25  • Odpověz
Tak já jsem napsala na tu uvedenou e-mailovou adresu a zeptala jsem se adminek proč mi ikarkulka smazala popis porodu a další témata, které souviseli s diskuzí
12. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
autor
Hm, tak přesně tuto diskuzi jsem si pročítala před pár dny. Zajímavá, to jo. Taky jsem chtěla napsat, ale nakonec jsem se na to vyprdla, když mě konkrétní porod nesmazali, protože jsem ho tam neměla :sweat_smile: , ale Leo, doufám, že se podělíš o odpověď!!! Jsem zvědavá, no :wink:
Jo, a holky!!! Rozhodnuto - nikam se nestěhujeme!!! Shodli jsme se, že radši budeme dalších 25 let platit hypošku než riskovat naše manželství :unamused: a to by byla sakra tvrdá zkouška :dizzy_face:
Takže Hipinko, směrujte to sem! Čekáme tu na Vás :slight_smile:
12. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
dneska jsme byla na KO a vážíme ve 4 týdnech 4520g :grinning: za 14 dnů přibral 490g

luci, teda to se ti povedlo, hlavně že se našel někdo, kdo to vyháčkoval :grinning:

no diskuze je to zajímavá, já teď koukala na porodnici Hořo a fakt bych si tam chtěla něco číst a hledat info, když na polovině všech stran je napsáno neodbočuj od diskuze :rolling_eyes:
12. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj holky. jsem grogy. Ráno v půl 6 to začalo, teď skončil. Řev, řev, řev...ale hysterickej, fakt extrém. Už jsem si myslela, že vyrazíme k Dr. Pořád polykal natrávený mlíko a bylo vidět, že už brečet ani nechce, ale musí. Asi bříško, nebo fakt nevím. Se bojím ještě víc, protože když mě nebylo ani 5 měsíců, tak mi vlezlo tenké střevo do tlustého. Prý sem hrozně plakal a po dojezdu do nemocnice mě vezli hned na sál a prý přijet o něco dýl, špatně by to dopadlo...takže dnes to jsou hodiny strachu...uffff...

Spion, tak snad nebudete litovat a vaše rozhodnutí bude správné... :slight_smile:

Jiti, to ale Filda krásně papá. My měli ve 4 týdnech 4.750 gr. :wink: Jak dlouho vám trvá jedno kojení? Nám teď tak 10 minut, ale občas mám pocit, že je najedenej málo...
12. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
autor
Jiti, to je dobře. Je vidět, že Vám to pěkně jde a hezky jste se rozkojili :slight_smile: Davlu, Vám držím palečky, ať je dneska líp, nemůžou to být prdíky? Ale zase s tím polykáním, to je divné. No, uvidíte :confused: Každopádně, držte se :wink:
13. led 2010 v 07:47  • Odpověz
davlu, teda jsou to nervy :frowning2: hlavně aby to bylo dobrý, nejhorší je, že vůbec nevíš co s ním dělat a jak mu pomoci
náš Filípek taky pořád polyká mlíko a vyblinkává, dr mi řekla, že se přejídá a pak to neztráví..nám kojení trvá jak kdy, někdy stačí 10min někdy 20..a čím dýl pije,tím víc ublinkává, takže je vidět, že toho už má v sobě dost, dr mi řekla, že mám klidně nechávat jen těch 10min a pak mu dát dudlíka, že dobře saje a přibírá
13. led 2010 v 10:38  • Odpověz
Ahoj všichni, dnes jedeme na výlet do Prahy, tak nám prosím držte palečky. :wink:

Davlu to je trápeníčko...Ať jste brzy zase v pořádku. :fearful: Foukáme na bříško, snad to bude brzy dobré. :slight_smile:

Spion tak to klobouk dolů, rozhodnut se bylo asi velice těžké viď? Já se přiznám, že bych nevěděla. Sice neřešíme penízky,ale prostor pro mimi. Vím, že budeme mít teprve první a bude ho až až, ale druhé bych chtěla do 35 let.

Holky od nás z Hýskova mě straší kvůli školce - že se děti nedostávají a doporučují mi rodič. na 4 roky. Jak to máte vy??? Tady jsou tři maminky bez peněz * jedna už od 10/09. Je to síla. Není školka - není práce. Tchýně bude v důchodu, ale nerada bych aby mi " sprznila" dítě.

Jitie gratulujeme ke krásnému přibírání. Je vidět, že maličkému opravdu chutná. :slight_smile:
13. led 2010 v 10:47  • Odpověz
autor
Tak o školce mi ani nemluv. Tady taky berou jen minimun dětí a nám navíc v září ještě 3 ani nebudou. No, bylo mi řečeno, že výhoda je, když mám maminka potvrzení z práce, ale to se zase moc nelíbilo mému šéfovi. Protože nikdo neví, jak to bude v prosinci vypadat a jestli mě vezmou zpět nebo dají odstupné. My máme hlídacího děděčka, tak bychom to řešili s ním. Manža dělá 24, takže je většinu dní doma a na ty zbylé by šel k dědovi, být úplně bez příjmu je pro nás nereálné.
A rozhodování bylo fakt těžké. Ale nebyla by už cesta zpět a byla by to zatěžkávací zkouška hlavně pro nás dva a nevím, jestli bychom to ustáli s tchýní. Takže manža rozhodl, že chce být s námi sám. Budeme holt s dluhem, ale šťastní. :dizzy_face:
13. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Tak jsme zpět z 3D... Mladá doktorka, příjemná :grinning: Furt říkala že mezi nožky nevidí, že je tam má blbě poskládaný, to řekla asi 3x a pak řekla že si teda tipne a řekla kluk... Tak sem se ptala proč a ona že neví, že to ale mohl být třeba pupečník.. Tak já teda teď nevim jestli mam věřit že to je holka nebo ne.. A to jsme chtěli jet objednat kočárek :frowning2:

Holky a když se tam pak chodí na monitor tak to se jde kam? Tam jak jsou porodní sály a ten zvonek :grinning: A když půjdu rodit, tak pojedu přímo tam a zazvonim na porodní sály že rodim :grinning: :grinning: ?
13. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Asi tak jako vy jste se rozhodli s bydleníčkem, tak já to mám s tím dát dítě tchýni. Úplně mi z toho naskakuje husí kůže. :unamused: Nechci aby naše dítě místo maminky mělo babičku. Tohle jsem zažila u mého bráchy a je to strašný. :confounded: Dítě jsme si pořídili, protože jsme ho chtěli. Pohlídat na pár hodin prosím, ale ne na celé dny. Za to mi ta práce asi nestojí. Penízky budeme muset také řešit. :angry: V práci máme pružnou prac. dobu, s tím že od 9-12 tam musíme být. Možná bych to řešila takhle. Jenomže co bude za tři- čtyři roky nevím. Celníky chtějí slíknout z uniformy a rodičovská se musí podepsat předem. Hold se budu muset zeptat na OÚ kolik je tu dětí a potom konzultovat ve školce. Penízky budu šetřit jak divá, abychom nějak vyšli.... :wink:
13. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
Ahojky určitě vám dám vědět, zatím mi nikdo neodepsal.
Davlu tak ať je všechno v pohodě, držíme palce :slight_smile:
Jitie to krásně přibíráte, já myslela jaký budu mít drobný miminko, malá měla porodní váhu 2900g a teď už má přes 6kg, v pondělí jdeme na KO tak dám vědět přesnou váhu.
Spion kdybych byla na tvým místě tak bych se rozhodla stejně, radši malej krcálek (nebo hypošku), ale máte soukromí a to je k nezaplacení.
Koukám že už řešíte školku :grinning: Nekažte si těhu, já to začla řešit teď a jsem tak zhnusená, že jsem si řekla kdo ví co bude za dva roky :slight_smile:
Luci monitory jsou vedle porodních sálů a k porodu si zazvoníš na porodní sály
13. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
Leo já vím, ale včera mě ta kamarádka úplně vyděsila. :frowning2: Manža nemá zrovna horentní příjem a penízky jsou potřeba. Teda ty jsi měla malého čvrčka... :slight_smile:
13. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
leo a na ty monitory se objednává?
13. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
baru taky bych brala takového cvrčka, než 4kg obříka :grinning: :grinning:

S těmi školkami je to všude stejné :frowning2:
13. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
Luciku já zkusím to EPI NO. :wink: Taťka má svůj tip 3,20kg, 52 cm. Tak uvidíme jak mu to vyjde. :slight_smile: Strašně moc se těší na večer. Včera mi pořád hladil břísko a povídal si s mimískem. :grinning: Je to super, moc si těhu užíváme.
13. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
baru já ho taky budu určitě kupovat, ale sem na sebe teda zvědavá :grinning: mě úplně popadla taková divná úzkost jak jsme tam byli.. Sem se úplně viděla jak tam jedu že rodim.. Uaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
Lucik, radši kupte kočárek neutrál....aby nejezdil malý v růžovém... :wink:
A na monitor se neobjednáváš. Zazvonit na porodnici a říct ,,jdu na monitor,, :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
Baru v kolik tam jdete, držim palec :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
davlu ona to není růžová, prý je to červená :grinning: Je to jen blbě nafocené. Takže tam odpo zajedem a uvidíme jak vypadá naživo, buď vezmem tu a nebo oranžovou :wink: Oni už je teď doprodávají, je to kolekce 09, tak musíme rychle..

Davlu nestraaaaš, my věříme v holčičku, když dr. minulý týden řekla 98%
13. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
autor
To je pravda řešit školku, když je mimi ještě v bříšku, je předčasné, ale nevím, jestli se to pak zlepší :sweat_smile: Každopádně nás se to týká, jdeme už teď na jaře k zápisu! Ale rzhodla jsem se nekazit si tím náladu, uvidíme, jak to dopadne.
Luciku, tak to bude překvápko :slight_smile: Neboj, určitě se Vám ještě ukáže :wink:
13. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
Holky vy si fakt myslíte že to může být kluk? Dyť to byl jen tip oproti 98% :frowning2:
13. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
Davlu jsme objednaný na 18:30hod. ,vyjíždíme ale raději už v pět odpo. Tatínek se už nemůže dočkat.... :slight_smile: :slight_smile:

Spion já vím, že je to předčasné... Ale když vidím holky, jak jsou z toho nešťastné. Pořadí se prý určuje podle toho jak se kdo narodil - nebo alspoň v Hýskově to tak chodí. Bohužel paní ředitelka nerozlišuje maminky, které jdou do práce a maminky, které jsou doma s druhý prckem. Byl to jen příspěvek - poznatek do diskuze.

Luciku neboj... :slight_smile: :slight_smile: :grinning: Hlavně, že jste zdaví. Uvidíme s čím dnes přijedu já. :wink:
13. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.