• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Peněžitá pomoc v mateřství - formulář

(Zamčená)
4. února 2009 
Ahoj holky, jsem trochu bezdradná.....

Od 1.1.2009 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a mám tedy nárok na penžitou pomoc v mateřství. Formulář vyplněný mojí ošetřující lékařkou jsem odevzdala v práci a chvilku byl klid. Bohužel teď mi volala mzdová účetní, že to mám na starém formuláři a že si není jistá zda mi PPM vyplatí pokud ji mám na starém formuláři.

Nevíte náhodou zda existuje nějaký nový formulář?? Moje doktorka o něm nic neví a na správě soc. zabezpečení se mi zatím taky nepodařilo nic zjistit.....
Díky....
20. led 2009 ve 12:43  • Odpověz
feather - hledala jsem ti to na stránkách ČSSZ -a o novém formuláři na mateřskou tam nic není....takže bych řekla, že platí pořád ten starý...
20. led 2009 ve 14:01  • Odpověz
Ahojte holky, pozor nový formulář opravdu je!!! Také jsem dostala žádost na PPM od gynekologa v prosinci na "starém"formuláři :confused: V klídku si to odevzdala ke konci roku, ale nastupovala jsem ale na MD, 2.1.2009. Mzdová účetní z práce mi volala v půlce měsíce ledna a vyvedla mě z omylu, že jsem papírově vše zvládla a odevzdala. Hned mi řekla, že existuje nový formulář. Že to budu muset dodat znovu. Opravdu je NOVÝ. Je tam sice navíc volba zda PPM si zvolíš posílat složenkou nebo na B.Ú. a zmizelo místo pro razítko zaměstnavatele, dále ze zadní strany kolonka C. Pro záznamy organicase a kolonka D. Likvidace a poukaz PPM. Podle mě by se nemělo nic dít. Ale naše personalistka mě zvyklala, ať to dodám co nejdříve, ať nemám prodlevu a nejsem např. bez peněz měsíc :( Nový formulář je větší, je ve velikosti A4, takže škoda papíru navíc na úkor méně informací. No jo, "česká byrokracie" se nevyhne ani nám. Sestra od dr. říkala, že dostaly zaškolení o nových formulářích až po začátku platnosti cca 10. ledna. Zkus se Feather ještě jednou zeptat na Správě sociálního zabezpečení, zda Ti to vyplatí na základě starého formuláře. Já to neriskovala, neboť jsem nastupovala na MD v roce 2009.
20. led 2009 v 16:57  • Odpověz
autor
Ahojky, tak holky nový formulář opravdu existuje - jak píše "Jasie".
Včera jsem to konečně dozjistila - pokud jste nastoupili na MD od 1.1.2009 musíte mít žádost na tomto novém formuláři!! Jinak Vám nic nevyplatí!!

Ještě jednou díky za pomoc!
21. led 2009 ve 14:29  • Odpověz
feather - a aby si ho třeba dali taky na webový stránky, to je ani nenapadne :angry:
21. led 2009 v 15:11  • Odpověz
Zdravím, mám dotaz...

Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 31.3.2009.Jsem na neschopence (nástup na PN 2008).Nástup na mateřskou je myslím cca v půlce března 2009.Ten nástup se řeší s Dr.Tak že Dr.ukončí neschopenku a co dál???
A když jsem na neschopence, jak se to s dovolenou???Mám nějakou???Mám si jí vybrat po ukončení neschopenky....??? Nebo dovolenou nemám???

Děkuji za odpověď, zda se v tom mém dotaze někdo vyzná :sweat_smile:
21. led 2009 v 16:25  • Odpověz
autor
Vojtisek2007 - taky jsem ho tam hledala a nenašla. Ovšem po telefonu by bylo řečeno, že mě by ho měla dát až moje doktorka....prý by mi ho nedali ani na sociálce.... Byrokracie, co?

Hanybany - doktorka Ti ukončí neschopenku a zároveň Ti vypíše nástup na mateřskou. Tu pak odevzdáš v práci a oni jí s dalšími papíry předají na sociálku. Co se týká dovolené tak to Ti asi moc neporadím.....snad někdo jiný :wink:
21. led 2009 v 17:05  • Odpověz
Feather: I přes to, děkuji :dizzy_face: snad to bude někdo vědět :slight_smile:
21. led 2009 v 17:30  • Odpověz
hanybany:Taky jsem myslela že si můžu po neschopence vybrat dovču,ale už se to prej snad nedělá.Až budeš dostávat ppm od zaměstnavatele,tak ti potom ještě k tomu zvlášť zaplatí dovču co ti zbyla+plus něco co ti přibylo v tom dalším roce a - ti něco vezmou.Ale budeš na tom moc dobře..V posledních měsících ppm ti to vyplatí..Ale musíš skočit do práce si podepsat dovolenk.lístek.Aspoň tak jsem to měla já.Takže krásný prachy půl rok mat. + zaplac.dovču...Byla to nádhera...
4. únor 2009 ve 12:50  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.