• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podle čeho si vybíráte tu správnou autosedačku / kočárek apod.?

(Zamčená)
4. června 2014 
Jsou tací, kteří jdou do kamenné prodejny, tam si nechají všechno vysvětlit, ukázat a koupí na internetu podle nejnižší ceny. Jiní dají na výhradní doporučení jiných rodičů a dál nepátrají. Tatínci rádi hledají srovnání a výsledky v testech, pročítají všechny parametry na internetu. Poznáváte se někde nebo je to u Vás jinak?
27. kvě 2014 v 11:34  • Odpověz
@pinkorblue_marcela poznávám se, podle toho, co jste napsala, jsem asi tatínek :grinning:
27. kvě 2014 v 11:37  • Odpověz
autor
@olusenka: No dobrý. Ale klobouk dolů, že si s tím tak vyhrajete. Pro dítě to nejlepší.
Bohužel když mám pořídit elektroniku, parametry mi nepomáhají. To volám bráchovi a všem jiným chlapům.
27. kvě 2014 v 11:43  • Odpověz
@pinkorblue_marcela Tak to jsem asi tatínek :grinning: Sedačku jedině podle testů.
27. kvě 2014 v 11:45  • Odpověz
Taktéž su tatínek :grinning: :grinning:, pak pěkně někde vyzkoušet tu vybranou a je to :sunglasses: :wink:
@pinkorblue_marcela
27. kvě 2014 v 11:48  • Odpověz
Vyhledávám vše na netu, parametry na vícero stránkách a pak i osobní zkušenosti jiných majitelů. Všechny autosedačky jsem objednávala z internetu, aniž bych si je osobně prohlédla či vyzkoušela. Tedy pravda tu 9-18 kg, jsme se na ní byli podívat v obchodě a paní prodavačka o ní věděla mnohem méně než já a sice jsme si ji vzali z netu, ale ze stránek toho obchodu, kde jsme byli. Kočárky jsem kupovala v obchodech, ale nejprve jsem si též vyhledala info a videa a zkušenosti na internetu. Jen první kočárek jsem koupila od kolegyně a spokojená jsem nebyla. :wink: Ale to spíš proto, že jsem při prvním těhu ještě netušila, co od kočárku budu potřebovat.
Ale jsou už i kamenné obchody (tedy vím o jednom), kde si kompletní předvedení kočárku, který si u nich nekoupíte, nechají zaplatit.
27. kvě 2014 v 11:49  • Odpověz
Vyberu na internetu dle parametrů a recenzí, pak dojedu do kamenného obchodu omrknout na živo, případně vyzkoušet s dítětem, pro které to bude. Pokud ok, rovnou koupím, jinak hledám dál:slight_smile: Většina kamenných obchodů má i eshop, takže cena je většinou stejná. Párkrát jsme v kamenném obchodě vyhádali 14denní lhůtu na možnost vrácení zboží jako mají eshopy. Tu jsme však nikdy nevyužili:slight_smile:
27. kvě 2014 ve 12:06  • Odpověz
Já si vyhledám na internetu, zkonzultuji s manželem (ten koukne na technické parametry, atd.), vyhledáme recenze jiných uživatelů, optám se v okolí, zda tu danou autosedačku má, jak je spokojený, případně vyzkoušíme.. porovnám ceny na internetu i v kamenném obchodě, pokud mi něco není jasné, co se jak dělá (poloha autosedačky, atd.), tak jdu do obchodu, tam si ji na živo prohlédnu s tím, že se teprve rozmýšlíme a že jsem se dívala na internetu už na ni, zjistila si informace, atd. - už se mi stalo, že když prodavač viděl, že jsem opravdu informována z netu a nejspíš koupím přes internet, nabídl mi k nákupu zboží u nich nějaký dárek (hračku, něco k danému zboží jako příslušenství či % slevu)..
Někdy mě odradí právě ta neinformovanost prodavačů v kamenném obchodě, tak než poslouchat nějaké rádoby "zaručené informace" jdu pryč a optám se přes poradce v e-shopu odkud chci zboží koupit a tam také koupím! Řekla bych, že pokaždé mi poradce odpověděl na to, oč jsem se zajímala, přidal další důležité informace, popř. videa, odkazy na další testy, atd. :wink: a to se mi líbí!! :slight_smile:
27. kvě 2014 ve 12:15  • Odpověz
autor
@kajalka: Na testy autosedaček taky dám. Přijde mi ale nefér, že se do nich vyberou některé modely a jiné ne, které by třeba taky mohly dobře dopadnout. Nebo se outsideři ani netestují?
27. kvě 2014 ve 12:29  • Odpověz
podle d-testu takže bych nevolila už nic jineho než britax romer nebo cybex,jiak sem asi tatínek též,všechno studuju a zkoumám já a nejdedná se jen o autosedačky ale věškeré věci
27. kvě 2014 ve 12:31  • Odpověz
autor
@camelinka: To mám radost, že téma zaujalo tolik tatínků. :wink: Kde jsou ti "praví" tatínci? Jestli se můžu zeptat, šlo Vám o vyzkoušení, jestli se v autosedačce dítěti dobře sedí, nebo jestli ji dobře usadíte do auta?
27. kvě 2014 ve 12:40  • Odpověz
@pinkorblue_marcela pravy tatinek vi, ze me v tomhle bavi vrtat a zkoumat, tak to nechava na me :sunglasses: :wink: . A zkoumala sem hlavne, aby se dobre a jednoduse upevnovala do auta a u vetsi, aby pas sel kolem tela jak ma :slight_smile: . Vahala jsem mezi dvema a az vyzkouseni mi dalo viteze :wink:
27. kvě 2014 ve 12:45  • Odpověz
Niekedy ani testy nehovoria pravdu :wink: ste odnoz nemeckeho obchodu, tak mozno vam kauza o velke afere prave na autosedacky nie je neznamou - tusim testy robi najsamvacsia a velmi povazovana firma-klub venujuci sa autam a v kauze vyslo najavo ze tie prve priecky nie su tak uplne koser priecky a ze je za tym kopa penazi pre klubistov, ktori museli pisat omluvy a odstupovat, nie som tatinek...tak podrobnosti uplne neviem ale v Nemecku to chvilu hucalo kvoli nim :wink: a koho to zaujima si isto vygoogli viac

kazdopadne za seba ako vacsinu veci tak i autosedacku sme vybrali potom co sme prezreli moznosti na nete, ano pozreli aj na tie falsovatelne testy, skukli ceny a samozrejme ako kazdy nie tatinek ma zaujimal i dizajn a to aky mam celkovo ako mamina pocit z danej veci, na to v podstate dam asi najviac pri kupe cohokolvek detskeho :wink:
27. kvě 2014 ve 12:51  • Odpověz
autor
@pavcza: Aha, takže zadarmo ani kuře nehrabe. Takovou zkušenost naštěstí nemám. To bych musela taky zaplatit a pak bych řekla nikdy více. Jsem zákazník nerozhodný a chci si to nechat projít hlavou. Občas jdu do obchodu se prostě jen ujistit, protože si myslím, že to mám dobře nastudované. A pak mi řeknou něco, s čím jsem nepočítala, a tak někdy hledám dál.
27. kvě 2014 ve 13:08  • Odpověz
autor
@lennnia: Aha, taky by se mi líbilo, kdybych dostala ještě více informací, než na které se ptám. Musím přiznat, že je to nápad na zlepšení i pro nás. Při tom objemu emailů a telefonátů je člověk často rád, že je stihne, ale chápu, že přidaná hodnota je velké plus.
27. kvě 2014 ve 13:14  • Odpověz
autor
@atinkaa: Jestli se člověku osvědčilo, že vlastní pocit je nejlepší (po nastudování určitých faktů), pak není důvod se sama na sebe nespolehnout. Jak to tu tak pročítám, maminky řídí nejen všechno okolo dětí, ale i celou domácnost. Snad to ti tatínkové ocení.
Vím jakou kauzu myslíte. Stejně se vždycky dozvíme jen ty špičky ledovce. Občas něco vypluje na povrch a člověk se jen může ptát, komu se dá vůbec věřit. Ale nevím všechno, tak musím někde zapátrat a doufat, že to není úplně špatně. Důvěřuj, ale prověřuj. :slight_smile:
27. kvě 2014 ve 13:30  • Odpověz
@pinkorblue_marcela Nevim, jestli to ještě platí, v době čekání syna (teď mu jsou 3) to tak bylo. Říkala jsem si, že kdybych si chtěla vybrat mezi dvěma třema kočárky a nakonec by se mi ani jeden nezamlouval, to se to fakt nevyplatí. Ale odradilo mě od nich i jiné věci, jako například to, že neberou platební karty a 2x jsem tam šla s tím, že chci něco koupit a odradili mě s tím, že takový kočárek neexistuje (třeba odpružený kočárek s otočnými koly nebo otočný sporťák co jde do lehu). Takže, i když je to v blízkém okolí největší obchod s kočárky a i jinými dětskými doplňky, mě tam už nikdo neuvidí. :slight_smile:
27. kvě 2014 ve 14:03  • Odpověz
Autosedačku jsme tolik neřešili, auto používáme cca 1x týdně a prioritou je, aby se vlezly 3 do našeho auta. Kočárku jsem se věnovala mnohem víc, ten používám několikrát denně a je dobré vyzkoušet ho naživo. Vlastně jsem kočárky kupovala na veletrhu. Jinak mě ale zajímaly i recenze na internetu.
27. kvě 2014 ve 14:41  • Odpověz
@pinkorblue_marcela určitě je těch telefonátů, e-mailů hodně.. ale myslím, že třeba při výběru autosedaček se ty informace točí pořád dokola a jsou dá se říct pořád o tom stejném.. tudíž se dají ty stejné informace zkopírovat a vložit do více příchozích mailů, zákazníka to potěší, že si s tím dal někdo práci :slight_smile: a je to takový bonus a zároveň mě osobně se to líbilo a přesvědčilo k nákupu :wink:
27. kvě 2014 ve 14:48  • Odpověz
tak to jsem taky tatínek :wink:
27. kvě 2014 v 15:41  • Odpověz
autor
@pavcza: Ó je, já vždycky myslela, že lidi z malých měst pláčou, že nemají výhody větších měst (prodejny na blízku k vlastnímu shléhnutí zboží) a vidím, že ani prodejna nemusí být vždycky výhra.
Možná bych se ale prodavaček zastala, protože jestli je patřičně neškolí a neinformují se samy (což je práce ve volném čase na úkor rodiny a sobě samých), pak mohou - byť nechtěně - informovat mylně.
27. kvě 2014 v 19:04  • Odpověz
autor
@anushka111: Já myslela, že to třeba skuteční tatínci i těm maminkám občas vezmou z rukou. Jak můj brácha pravil: "Červenou autosedačku bych si do auta nedal." A to má červené sportovní auto!!! Evidentně máte plnou důvěru u manželů a ti jsou rádi, že to samy vyřešíte.
27. kvě 2014 v 19:09  • Odpověz
@pinkorblue_marcela já jako prodavačka pracovala.. osobně než abych někomu mylně podávala informace anebo "vařila z vody", tak buď jsem se zákazníkovi omluvila, že nejsem informovaná o tom či onom (co zrovna po mě chtěl vědět) nebo jsem se zeptala kolegů, kteří byli do dané "problematiky" zapálení více než já anebo jsem se snažila informace zjistit na internetu.. i já jsem tedy radši, když mi prodavačka řekne NEVÍM, než aby mě přesvědčovala o něčem, co není pravda a ona o tom nemá ani páru..
27. kvě 2014 ve 20:06  • Odpověz
Kočárek jsem chtěla s ruční brzdou, dobře manipulovatelný, třebas i jednou rukou a aby se sním dalo do terénu a hlavně nafukovací gumy, též skladný a rozložitelný. Trochu věřím i na náhody, a tak když jsem narazila na inzerát kousek od domu, bylo rozhodnuto, ještě osobní zkouška a bylo to jasné!!! Barva mi byla jedno, značku jsem hledala konkrétní. Kočárek byl po dvou dětech, a tak když vydržel tolik let, byl ozkoušený a na mě tím udělal dojem, neb vypadal jak nový. Sestra měla pokaždé nový a na každém dítěti musela měnit, neb se rozbil... A autosedačku jsme dědily, tu pro větší dítě. Snažím se nebýt přílis úzkostlivá a neřešit vše do detailů, to bych se s toho... stačil porod.
28. kvě 2014 v 09:24  • Odpověz
@pinkorblue_marcela my jedině podle testů, cena nehraje roli. Jezdíme často a budeme jezdit časem i daleko, takže není proč šetřit. Ušetřit se dá na jiných věcěch, bezpečnost a pohodlí dítěte i naše je na prvním místě :slight_smile:
28. kvě 2014 v 09:40  • Odpověz
@pinkorblue_marcela V mém případě to není o důvěře, ale o lenosti tatínka, takže už jsem zvyklá spoléhat se ohledně věcí pro malou jen na sebe ( i těm technickým parametrům rozumím víc než tatínek :wink: i když jsem se to pracně učila).
28. kvě 2014 ve 12:37  • Odpověz
autor
@danarovenska: Asi se netrápíte každým detailem a každou mouchou, ale co chcete, máte srovnané. Nedřív dítě a pak kočárek dle jasných kritérií. Člověk se musí poprat se vším, když se pro to mimi rozhodl. :wink:
Jedna moje kamarádka taky koupila kočárek na inzerát, hlavně konkrétní model na doporučení a v blízkosti bydliště, aby si ho člověk nejel vyzvednout přes celou republiku. Barva kočárku byla spíš klučičí a při první dceři byla trochu nešťastná, že když jí lidi nakukovali do kočáru, chválili pěkného syna. Nakonec koupila "holčičí" hračku, kterou připla na stříšku a bylo po problému. Druhý potomek byl samozřejmě taky holčička. :grinning:
29. kvě 2014 v 11:53  • Odpověz
@pinkorblue_marcela My máme červený, a v něm děvče, kterému i přes šaty občas řeknou - kluk, neb nemá naušničky nechodí v růžových voláncích :slight_smile:) Je to vtipné
29. kvě 2014 ve 13:00  • Odpověz
@pinkorblue_marcela já jsem mix skoušení hledání, recenze diskuse :slight_smile:
29. kvě 2014 ve 14:48  • Odpověz
autor
@samasa: Takže co to dá. :slight_smile: Praktikuju občas taky a schramste to vždycky času, že už není čas na úklid. :grinning:
2. čer 2014 v 11:08  • Odpověz
@pinkorblue_marcela jsme na tom stejne :grinning:
2. čer 2014 ve 14:16  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.