• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podruhé maminkou v roce 2009

(Zamčená)
30. března 2009 
ahoj zuzka ja cakam druhe babo 30.jula a tiez mam doma skoro 4 rocnu slečnu.aj ja mam obavy ci nebude na drobčeka žiarlit ale pevne verim ze to ustojime....na buduci tyzden mam ist na ultrazvuk a uz sa nemozem dockat co to bude...aj pri lucinke som to chcela vediet dopredu. pôrod som tiež nemala nic moc 10 hodin bolesti ale dufam ze tento bude lepsi zatial sa nebojim ale to urcite pride :frowning2: no čo už nejako to prezijem nad epiduralkou som nerozmyslala len ma mrzi ze manzel nechce k porodu ma z toho obavy ani pri prvom nebol ale sak nejak bolo-nejak bude však? :wink:
6. bře 2009 v 16:09  • Odpověz
třeba to ty vaše holky budou brát jako panenku... prý je fajn když holčičky při narození mimča dostanou nějakou mimi-panenku a pak můžou dělat to co mamka s živým mimčem
6. bře 2009 v 18:00  • Odpověz
ahojte babenky,ja som v pondelok zistila že čakáme bábo,neplánovali sme ale tešíme sa .doma mám 5 mesačného chlapčeka.tiež sa bojím ako to zvládnem.ja som v bratislave a celú rodinu mám na východe.no na bábätko sa tešíme,termín vychádza cca 6 november.máme nejaké rady čomu sa mám vyvarovať,aby sa niečo zlé neprihodilo.
dik
6. bře 2009 v 18:39  • Odpověz
Ahojte,môžem sa pridať :slight_smile: My čakáme druhé bábo 26 júla a malá bude mať 18 júla dva rôčky,takže budeme mať dvojročný rozdiel a ak to bude skôr možno to bude aj na deň presne :slight_smile:
6. bře 2009 ve 20:16  • Odpověz
Ahojte, : ivka: my na tom budeme podobne: mala sa narodila 13.8.2007 a teraz mam termin 27.8. :slight_smile:
zatial sme v pohode, ale mam pocit, ze mala to este moc nechape, ked jej hovorime, ze bude mat surodenca a ked jej ukazujem brusko, ze tu je mimi, tak sa len smeje :sunglasses: myslite, ze je schopna to v tomto veku pochopit? ma 18 mesiacov :slight_smile:
6. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz
Susik ja som narodená presne v ten istý deň ako tvoja malá :slight_smile: Myslím si ze to už môže chápať.Naša Vanes mi hladká bruško a pýta sakde je bábika a trošku sa zmenila v správaní ako keby už tušila že už nebude mať maminku len pre seba ale bude sa deliť s malým bračekom alebo sestričkou
7. bře 2009 ve 14:43  • Odpověz
Ahoj holky.

Ivkka, já čekám v dubnu a malýmu budou v dubnu taky dva roky, takže na chlup přesně. :slight_smile: Myslíš, že to takhle tušej malý děti? Míša mi hladí bříškoa dává na něj pusinky a říká brácha, protože jsem mu řekla, že je tam bráška, ale nevím, jak to bude brát, až se malej narodí :confused:
7. bře 2009 v 17:19  • Odpověz
ahoj holky, tak se hlásím do klubu!
taky čekáme druhý a jak už tu pár z vás psalo, tak taky je budem mít přesně po dvou letech - Domča se narodil 24.9.2007 a druhé čekáme 19.9.2009. Takže ho malej možná dostane k narozeninám...

Je fakt, že vy co tu píšete, že je taky budete mít takhle po dvou letech, tak píšete jak se ty děti zajímaj o vaše břicho... Někdo mi říkal, že ve vývoji dítěte v týhle době do dvou let je znát každý týden, tak vnitřně doufám, že si Domča taky toho břicha začne všímat. Jednak mi zatím břicho neroste a taky i když mu říkáme, že bude mít bráchu nebo ségru, tak je mu to úplně fuk...
7. bře 2009 v 19:46  • Odpověz
Ahojte. LUSIA môj muž hneď od začiatku chcel ísť k pôrodu a potom povedal, že mu na sále trochu prišlo zle, lebo neznáša nemocnice a tak, ale potom jak videl ako sa trápim, tak sa prestal sústrediť na seba a už to bolo v pohode. Videl malú prvý a bol velmi šťastný. Je to zážitok, ktorý sa možno už nezopakuje. Myslím, že by tvoj muž bol tiež velmi šťastný a potom by mu bolo aj lúto, že nebol aj pri prvej. Inak ja som si tiež dala aj Sofiu povedať dopredu. Nevedela by som čakať až do pôrodu. SUSIK mne sa Sofia narodila 14.6. a teraz malý by mal prísť 27.5., takže budú pri sebe a dokonca aj obaja blíženci. To bude zábavička. Blíženci sú velmi ťažké znamenia podla mňa. Zatial malá velmi nejaví záujem o bruško. Dá mu pusinku a aj rozpráva o bračekovi, ale že by evidentne prejavovala nejakú nedočkavosť, že bude mať súrodenca tak to nie. Proste to asi nerieši. Rieši iba to, či sa s ňou tatino bude hrať, keď všetko uprace a ja budem v nemocnici. Tak sa držte maminky a píšte.
8. bře 2009 v 08:57  • Odpověz
ahojte..tak sa aj ja hlasim do klubu. :grinning:
8. bře 2009 v 09:46  • Odpověz
ahojte. ja si myslim, ze my, co to mame po 2 rokov to budeme mat idealne, kedtie mensie deti budu mat 2 a vacsie 4 roky. na zaciatku to bude drsne. trochu sa bojim toho, ci mala teraz v 2 rokoch uz vydrzi uplne bez kocika. surodenecky uz neplanujem. rozmyslam este nad alternativou male nosit v satke a starsiu za ruku. prip. dlhsie trasy sa premiestnovat autom. a prechadzky ked budem bez mm asi len okolo domu :sunglasses:
8. bře 2009 ve 12:17  • Odpověz
ahojte aj my cakame druhe a to sme nedavno 17.1.08 rodili ale takto sme to xceli :grinning:
8. bře 2009 ve 12:48  •  2 děti  • Odpověz
ahojky maminky - těhulky.. :slight_smile:

taky se hlásím do klubu podruhé těhotných.. :slight_smile: .. michalka se nám narodila 3.8.07 a nikinku čekáme 6.6.09.. takže mezi nimi bude rozdíl 22měs.. :slight_smile: .. je to plánované a chtěný 2-letý rozdíl.. :wink:

mezi mnou a bráchou je 10měs rozdíl a bylo to super.. takže to beru podle sebe.. horší to ovšem bylo pro mamku, ale prý se to dalo.. :wink:
8. bře 2009 ve 23:11  • Odpověz
Ahojte maminky. MISHKA aj mi budeme mať Sebastianka. Je to dosť dlhé meno, ale najviac sa mi páči zo všetkých chlapčenských. Ako malého voláte? Myslím, či aj nejak zdrobňujete to meno. SUSIK a prečo nekúpiš ku kočíku taký ten ostrovček alebo ako sa to volá, čo pripevníš za zadné kolieska a malá na tom môže stáť. Aspom sa nenachodí.
9. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz
marketovna... aj moja mala robi presne to iste.. stale mi brusko pusinkuje a rozprava malemu, ze ako mu bude davat hracky a ze sa budu hrat, ale som velmi zvedava ake to bude, ked sa narodi... mam pocit, ze bude dost ziarlit... coraz castejsie sa chce hrat na babtko a musime ju hojdat v naruci a vecer sa chce stale mojkat... no neviem neviem... asi to bude sranda:slight_smile: no len uz nech to pride... citim sa velmi unavena a uz by som to aj chcela mat za sebou, nech si maleho vyobjimam:slight_smile:
9. bře 2009 v 15:39  • Odpověz
Ja som si dnes kreslila ako bude vyzerať spálňa (sťahujeme sa, tak si zakreslujem, kde budú postele a tak) a malá sa pozerala a chcela aby som jej to vysvetlila ako to bude. Dala som malého postielku pri jej postel (spálňu budeme mať všetci spoločnú) a povedala jej to, tak začala vískať, akože od radosti a hovorí, že a maminka keď bude Sebastianko niečo chcieť, tak ja ti prídem povedať. A ja jej na to, že veď budem spinkať s nimi v jednej izbe, tak budem počuť a ona že ale keby si spinkala. No tak velká mamina to bude. Uvidíme dokeky ju to bude držať :slight_smile:
9. bře 2009 v 19:03  • Odpověz
zlate deticky :dizzy_face:
zuzi-ved planujem kupit ten skate na statie za kocik pre malu, ale som zvedava ci tam vydrzi stat. dufam, ze za tych par mesiacov ako sa male narodi urobi vacsi pokrok. Zatial sme na tom ak, ze normalne beha len doma, von chodim s nou len v kociku. ked s nou ideme von do kocika, tak este moc nechodi, len zbiera odpadky, kamene a trha travu :sunglasses: takze sa nikam nedostaneme :sunglasses: ked ju potom chcem dat do kocika a chcem sa niekam pohnut, tak sa vzpiera, chyta hysaky takze je to horor ju tam zapnut :confounded: inak sa chce vonku stale nosit na rukach :confounded:
9. bře 2009 v 19:38  • Odpověz
chcela som na pisat, ze ked ideme von bez kocika, nie do kocika :sunglasses:
9. bře 2009 v 19:39  • Odpověz
Ahojky - taky se přidám - termín máme 3.7., ale mimi je prý o týden popředu, takže asi koncem června. Doma už máme jednoho raubíře, ten bude mít v tu dobu 2 roky a 2 měsíce.
9. bře 2009 v 19:45  • Odpověz
tak ja velmi uvazujem o surodeneckom kociku, na ten skejt je klara este mala, aby tam skutocne v pohode vydrzala, to sme si vyskusali, dokonca ani ten, co sa da na nom sediet nie je nic moc... takze skusim zohnat z druhej ruky...
vacsinou sice chodime peso, ale ked sa bude treba niekam poponahlat, dobre padne...
9. bře 2009 v 19:50  • Odpověz
No ja som kočík zrušila, keď mala Sofia 2 roky, ale chodili sme len po ihrisku, alebo k babke o dve ulice ďalej, ale keď sme išli na výlet, tak bola viac na rukách ako na zemi a potom som kúpila v 2,5 roku buginu :grinning: . A využívam ju pomaly dodnes, keď ideme na dlhý nákup, alebo na dovolenke po večeroch. Také dvojročné je podla tých skúseností, ktoré mám so Sofiou ešte malinké na to aby chodilo. Hlavne keď potrebujete niekam ísť, niečo nakúpiť atď. Ja osobne by som určite volila ten súrodenecký, ak by bola Sofia malá. Podla mňa ho rok využijete, nie?
9. bře 2009 ve 22:32  • Odpověz
Ahojte. Nejak je tu tichúčko. No ja sa idem trošku posťažovať. Tento víkend sme sa sťahovali a aj keď mám rada zmenu a aj prvé sťahovanie ma bavilo, tak tentokrát to bol taký zaberák hlavne na moju hormonmi poznačenú psychiku, že som totálne vyšťavená ešte teraz. A aby to nebolo všetko, tak vo štvrtok sa mi malá vysypala a v piatok mi lekárka potrvdila ovčie kiahne, takže ďalší šok, lebo podla všetkého som ich ešte nemala ani ja. Zobrali mi krv na protilátky a uvidí sa, či som ich mala alebo nie. Ale v mojej rodine je viac ludí, čo ich nemali, alebo o tom ani nevedia, tak sa spolieham na to, že patríme medzi tých, čo majú možno jednu výražku a hotovo, alebo sme proti nim imúnni. Pediatrička povedala, že riziko je ak by som ja dostala kiahne tesne pred pôrodom, a pre toho novorodenca je to potom nebezpečné. Obvoďáčka povedala, že riziko pre plod je iba keby som dostala kiahne v prvom trimestri a gynekologička povedala, že je riziko stále, tak som z toho trošku na nervy, ale verím, že to dopadne dobre. Chúďa ale moja malá je taká výražková. Ja som kiahne nikdy nevidela, ale je to teda hnusná choroba. Inak to zvláda celkom dobre. No tak som sa trošku vyrozprávala (vypísala) a idem odpočívať. A vy sa ako máte?
16. bře 2009 ve 22:49  • Odpověz
ahojky já se taky přidám pokud můžu máme skoro 5 ti letého lumpa a v květnu čekáme druhé :slight_smile:
17. bře 2009 v 07:45  • Odpověz
zuzana581 my sme triež teraz mali kiahne.ale len pár pupákov,žiadne teploty,ani škriabanie.ja som ich našťastie už mala.mne povedala gynekologička,že v treťom trimestri by to už nebolo nič hrozné.tak uvidíš,že to bude ok :wink: .
17. bře 2009 v 08:28  • Odpověz
MARCELAPETRIKOVA vitaj. My to máme uplne rovnaké, akurát opačné pohlavie. Aká náhodička. BELANKA ja teraz čakám na výsledky protilátok z krvy a keď sa ukáže, že mám protilátky, tak to znamená, že som ich mala a keď nie, tak snáď ani mať nebudem, alebo len také bez komplikácií. Málá je vysypaná dosť aj ju to trochu svrbí, ale ona berie Aerius na alergie a ten utlmuje aj svrbenie a tak, takže to nie je až také hrozné a teplotu mala raz 37 a raz 38,5, takže pohoda. A lekárka nám dala taký biely krém (Tanno-Hermal Lotio) a ten jej to tak vysúša, tak sa jej to rýchlo hojí. No verím, že to bude v pohode a táto malá besnota v brušku bude v poriadku. On je velmi živý. Ja som pri Sofii nikdy nezažila také kopance a kotrmelce ako mi tento dáva. Aj vaše sú také živé?
17. bře 2009 v 09:28  • Odpověz
zuzana 581 děkuju za přivítání :slight_smile: je to fakt náhoda že čekáme mimča stejně a máme skjoro stejně starí děti :grinning:
jinak malej na neštovice bral taky na mazání to tanno lotio a super ale na radu dr jsme ho mazali ještě gencianou je to ta fialová voda používá se na afty suprově mu ty pupínky vysušila
17. bře 2009 v 10:58  • Odpověz
jejda taková chyba mám tam být skoro a stejně staré děti
17. bře 2009 v 11:02  • Odpověz
zuzana no drzim palce, nech to prejde hladko a mozete spokojne uzivat nove byvanicko...a kam ste sa stahovali?

ja uz mam zarezervovany ten surodenecky kocik, zajtra by som si ho mala ist vyzdvihnut :slight_smile:
17. bře 2009 ve 12:14  • Odpověz
ahojte :slight_smile: my sa tiež rozrastieme, v septembri, a to hneď o dvoch krpatých :dizzy_face: :dizzy_face:
17. bře 2009 ve 12:19  • Odpověz
ahoj zuzana581, my cakame v septembri druhe, budeme mat viac ako 7 rokov rozdiel. moja dcera v bruchu kopala nenormalne, velmi bola ziva a brucho mi nadskakovalo uplne viditelne, hlavne vecer, ked som si lahla do postele. stikutku mala tiez velmi casto, tak ja som si votrelca v brusku veru uzila, ale aspon vies, ze je ok, ze dycha a ma sa k svetu, ked sa ozyva, no nie? teraz este pohyby necitim, uvidim, ci aj toto mimco bude taky dancer...
a pytala si sa na epidural, ja som s tym rodila (7 rokov dozadu) ale ja mozem len dobre na to povedat, z celeho porodu ma najviac bolelo, ked mi strhavali leukoplasty z chrbta :slight_smile: ale je fakt, ze nie kazdemu tak zaberie, a ked doznela posledna davka, zrazu som citila cele porodne cesty, ake ich mam "domlatene" a bolave, ale porod bol unno tuttttto
17. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.