• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podruhé maminkou v roce 2009

(Zamčená)
30. března 2009 
SIRINKA super, ten súrodenecký je podla mňa najlepší ak máš ešte to druhé malé. Presťahovali sme sa na Českú ul. v BA. Ale len na tri roky. To je nájomný byt. MARCELA skúsim sa opýtať na tú vodu lekárky. Ale inak aj tento Tanno dobre vysúša. Už sa jej nové myslím nerobia tie staré sa pekne sušia. SONIA29 tak ty to budeš mať asi zatial najveselšie z nás tu prítomných :wink: Ty si priamo z NZ? Môj muž pochádza od NZ.
17. bře 2009 ve 20:53  • Odpověz
FLAVI tak tú štikútku som ja pocítila prvý krát až teraz pri malom. Sofia nemala. Ale chvílami mi to bolo až dosť nepríjemné, keď už skoro 5 minút štikútal. Chúďa malé. No čo sa toho epidurálu týka, tak ja si ho na takých 90% dám, lebo už nechcem aby bolelo. A tá bolesť po tom, čo si cítila, tak to už nebolo také hrozné nie? Dalo sa vydržať? A čo sa vekového rozdielu týka, tak ty už budeš mať úplnú pomocníčku.
17. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz
zuzana aj moj muz pochadza z NZ :grinning:
ja som citila malej stikutku poriadne a aj toto babo minimalne raz za den stikuta.
epi si pichnut dam urcite, pri klarke sice nezabral, ale prave preto budem pevne dufat, ze tentokrat to bude ok :slight_smile:
17. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz
Holky pred chvili jsem se dozvedela, ze budu mit 2.mimi, jedno uz mam, je uzasne vitalni,takze nevim jak to zvladnu se dvema najednou :grinning: Ale pritel je nadsenej, chtel by ted holcicku,snad se nam to povede:slight_smile: Tak mi drzte palecky :wink:
17. bře 2009 ve 21:12  • Odpověz
bublinkamia mas koooopec casu maleho pripravit na dalsie mimi...naucit ho co najvacsej samostatnosti a uvidis, ze to zvladnes-me :slight_smile: iste to bude casto narocne a obcas mozno aj vysilujuce...ale nase deticky nam to vsetko vratia krasnymi usmevmi... :slight_smile:
17. bře 2009 ve 21:16  • Odpověz
Sirinka- Snad se nám to povede,chtěla jsem za rok jít do práce a místo toho budu mít další mimi :grinning: Ale jsem ráda, je to krásnej pocit, po porodu jsem si sice říkala, že nikdy víc!!, ale ted už jsem změnila názor a moc se na nového drobečka těším,snad všechno dobře dopadne:slight_smile:
17. bře 2009 ve 21:44  • Odpověz
Ahojky holky, chtěla bych se zeptat, jak to zvládáte, když máte taky brzy po sobě drobečky. Máme doma půlroční holčičku a manžel by rád už druhé, ale římám, si jestli na to není brzy :slight_smile:
17. bře 2009 ve 21:53  • Odpověz
gimik: Z mé osobní zkušenosti s mým extrémně živelným synkem bych si s děťátkem po tak krátké době asi neporadila, mám z toho docela strach i ted, když je mu skoro rok a pul..Můj přítel chce dítě už půl roku, prý aby si spolu rozumněli, ale já jsem ještě chtěla počkat..Potom to za nás rozhodl náš drobeček sám, protože i když beru prášky s přesnou pravidelností,nedávno jsem zjistila, že jsem znova těhotná..A mám z toho moc velkou radost..Snad si ale po porodu pořídím jinou antikoncepci :wink:
17. bře 2009 ve 22:16  • Odpověz
ahojte baby. zuzi ja som priamo z nz. a tvoj manžel? bublinkamia aj ja som si to po pôrode hovorila, ale po čase to prešlo, nakoniec tých pár hodín utrpenia stojí za to... :slight_smile: a keď máš detičky skoro po sebe, aspoň si to odbiješ naraz a potom máš relatívne pokoj :wink:
18. bře 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojte. To je pravda podla mňa, že je lepšie mať deti hneď po sebe. Teraz by som si to asi už zariadila inak, ale ja som bola z pôrodu tak vystresovaná, že som už ďalšie dieťa ani neplánovala a malý bol vlastne náhoda. Ale väčší vekový rozdiel je zasa dobrý v tom, že to staršie dieťa je už prakticky samostatné a aj čo to pomôže. No všetko má svoje výhody aj nevýhody. Ale dobre bude tak či tak. SONIA môj muž je z Velkých Loviec.
18. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
no my sme chceli rozdiel do 3 rokov, ale nepodarilo sa, tak teraz budem mat dvoch "jedinacikov"
musim povedat, ze v mojom okoli vela mamiciek ma rozdiel do 2 rokov a je to velmi dobre, na zaciatku trochu zaberak, ale maju to naraz "vybavene" a cim su deti starsie, tym je to lepsie, kamkolvek idu (dovolenka,navsteva) vzdy ma to dieta so sebou kamarata, s ktorym sa pohra, povadi, mamicka riesi podobne starosti naraz, naraz ich "vypipla". ja napriklad som mala problem vratit sa po troch rokoch do prace, sefka mi dala dost pocitit, ze po troch rokoch som musela pozabudat vsetko a ze zakony sa pomenili a nie som dost dobra... vybojovala som si svoje miesto pod slnkom, ale bolo to narocne a dost ma to odradzalo od druhej materskej, ze to mam zazit znovu.

zuzana - ked doznela epi, bolelo to, jasne ze hej, ale bolo 32 stupnov aj v noci, to asi tiez zavazilo a potom som ked mi doniesli malu, tak som nemala uz cas ani pomyslenie na svoje boliestky, takze urcite sa to zmaknut dalo... drzim palce vsetkym maminam, ktore budu mat maly rozdiel medzi detickami, bude to super, uvidite :slight_smile:
18. bře 2009 v 09:46  • Odpověz
jasné, že bude v každom prípade dobre :wink: a zas to či súrodenci dobre vychádzajú závisí tak trochu aj od ich povahy.. :unamused:
flavi my máme skoro rovnaký TP, ja mám 21.septembra, teda podľa posledného utz
18. bře 2009 v 10:39  • Odpověz
ahojte, ja este stale nie som rozhodnuta o tom surod. kociku, mala bude mat 2 roky presne ked sa mimco narodi . mam super hlboky kocik s kt. som veeelmi spokojna a chcem ho vyuzit. tak dufam, ze vystacime so skatom. A na vacsie trasy budeme chodit autom...
18. bře 2009 v 15:56  • Odpověz
ve dvou letech ti už podle mě moc malá nebude chtít sedět v kočárku.... takze sourozenecký kočár by byl opravdu jen na chviličku a spíš by to bylo zbytečný
25. bře 2009 ve 21:30  • Odpověz
ahojte, my budeme mať druhé (ak všetko dobre dopadne..) v novembri..

ako vnímate 2. tehotenstvo? ja si to stále nejako neviem uvedomiť.. pri malej nestíham rozmýšľať.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2009 ve 13:44  • Odpověz
ahojky devcatka tak ja mam doma uz jednoho raubire ted trinacteho mu budou tri roky a v cervenci cekame chlapecka zatim to zvladam s prehledem,ale musim se priznat ,ze mam hruzu jak to budu zvladat potom,jak jste na tom vy?? :slight_smile:
30. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz
Ahojte. TEESSA moja malá sedela v kočíku ešte aj ako trojročná. Nie síce stále, ale na dlhšie trasy hej. A na dovolenke minulé leto mala 4 a to sme mali tiež kočík. Večer po prechádzkach do mesta bol perfektný, takže ja si myslím, že kočík sa vždy zíde.
JEUDI ja som už tiež nad tým rozmýšlala, že ako to potom budem zvládať. Malá je teraz už taká samostatná, že sa sama napapá, oblečie, umyje a teraz tu bude zasa malý človek, okolo ktorého budem musieť skákať 24 hodín denne. No ale veď zvládli sme raz, zvládneme aj druhýkrát, no nie?
30. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz
zuzi to máš pravdu že je fajn mít kočárek i pro starší děťátko, ale kdybych to brala podle sebe tak na delší trasy nebudu chodit sama a na dovču si vemu rači golfáč než tahat takej velkej kočár nemluvě o ceně... já bych prostě kvůli půlroku nebo ještě míň, kdy ti tam to prďole stejně moc chtít sedět nebude, sourozenecký kočár nekupovala. to je můj názor no :wink:
30. bře 2009 v 16:42  • Odpověz
tak mi uz vice jak pul roku kocarek nepouzivame a je to pohoda vsude dojdem pesky a kdyz je to hodne daleko tak jedem autem.bydlime v mensim meste tak vemu maleho projit a vecer mi pak hezky spinka. ZUZI..asi mas pravdu jen ti moc zavidim ,ze tve starsi ditko je tak samostatne to ten nas brambora se jeste sam neoblece ,uz se docela i naji sam na nocnik si rekne ,ale do zachoda se taky netrefi,v zari by mel jit do skolky tak z toho mam hruzu :frowning2:
30. bře 2009 v 19:51  • Odpověz
jeudi neboj do září je času dost :slight_smile: natrénujte hlavně ten záchod, protože to je věc na které si zakládají hodně, jinak s jídlem pomůžou a s oblíkáním taky :wink: jen na tom víc trvat aby to dělal sám a nepomáhat tolik, to nám vždycky říká učitelka ve školce - děti sami umí spoustu věcí jen rodiče si myslí že potřebujou pořád pomáhat,
a to nej co je na školce je, je síla davu :wink:
30. bře 2009 ve 21:14  • Odpověz
S tým záchodíkom súhlasím. Treba malinkého na to pripravovať, lebo to potom bude aj preňho jednoduchšie. A inak je ešte na také že obliekať sa sám a tak (úplne samostatne) malinký, tak tým by som sa netrápila. Príde to ani sa nenazdáš. Tá moja herečka má už skoro 5 rokov, tak ona už musí robiť veci sama a iba to čo jej nejde tak jej ukážem a pomôžem. A TEESSA s tým kočíkom na dovolenku máš pravdu, to uznávam, že je ten súrodenecký asi velký, ale na druhej strane ak ti trojročné dieťa bude pišťať, že ho bolia nožičky a je unavené a miminko bude v kočíku, tak budeš musieť utekať do hotela alebo staršie nosiť. Takto v súrodeneckom uložíš aj to staršie a môžeš si vychutnávať večer pri pláži, napríklad. Ja to beriem podla seba. Keby sa mi druhé narodilo napríklad keď mala Sofia 2-3 roky, tak by som ten kočík kúpila, lebo by som ho minimálne rok využila. Ale jasné, že sú deti, ktoré v kočíkoch byť nechcú. A nakoniec aj kolko ludí tolko chutí. Ja sa nerada obmedzujem a keď bola na dlhé trasy malá v kočíku, tak si tam sedkala, s niečím sa hrala a bol klud.
30. bře 2009 ve 22:12  • Odpověz
zuzi to si už bude muset susik rozhodnout sama :wink:
já sem ráda že tohle už rešit nemusím i když si stejně myslim že kuba bude chtít to stejný co bude mít mimi ale uvidíme jak to bude... to že ho bolí nožičky a chodit nechce chodit je schopnej pištět i teď :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2009 ve 22:41  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.