• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podruhé maminkou z Brna :)

(Zamčená)
5. června 2011 
hledám maminky co čekají druhé dítko a chtějí si nějak zkrátit čas a chodit na procházky sem tam :slight_smile:
19. črc 2010 v 16:43  • Odpověz
Ahoj, já jsem na tom s dětmi podobně jako Ty. Jen nevím, jestli zvládnu nějaké delší špacírky - spíše někam kousek dojít a sednout :slight_smile: Nejsem přímo z Brna ale téměř z Brna.
19. črc 2010 ve 22:33  • Odpověz
autor
@madelen no ono to nepůjde často určo, děcka do školy...práce s prckem, ted teda ještě s pupíkem : ale jsem ráda že je na tom někdo stejně :slight_smile: budeš chodit někam cvičit nebo chodíš? a odkud jste teda? mi Bystrc
19. črc 2010 ve 23:39  • Odpověz
@kaaatinka , jsem z Bílovic n. S., hned za Brnem Obřany ale to je teda úplně jiný směr :unamused: . Na přehradu do Bystrce se chystám asi 1,5 roku :slight_smile: . Prý tam je nějaké hřiště pro děti s atrakcemi, pak bych se šla třeba povozit parníčkem a dát si něco dobrého u stánku. Takže pokud bys měla náladu a nebudou zase ty šílený pařáky, tak se můžeme domluvit, třeba bych se tam konečně jela podívat :slight_smile: .
20. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz
autor
Já jsem původně z Maloměřic :slight_smile: Obřany a tam ten směr znám docela dobře :slight_smile: Na přehradu chodíme denně, naordinovala jsem si procházky takže capkáme skoro furt :slight_smile: Jo myslím že se to jmenuje mraveniště, ještě jsme tam nebyly a taky se chystáme :slight_smile:
20. črc 2010 ve 12:29  • Odpověz
@kaaatinka tak dej vědět, kdy se můžeme přidat a konečně bychom se vypravili na přehradu :slight_smile:
21. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz
autor
@madelen v srpnu kdykoliv :slight_smile: stačí navrhnout termín :slight_smile:
21. črc 2010 ve 14:22  • Odpověz
@kaaatinka Dobře, třeba už nebudou ty úmorný horka, teď jsem schopná akorát sedět na terase ve stínu :slight_smile: . Já jdu 2. 8. na UZ ve 20tt, jsem objednaná na Veveří k Vlašínovi, snad dopadne vše ok.
21. črc 2010 v 15:28  • Odpověz
autor
:slight_smile: já jdu 6.8. taky UZ ale na Orli k Dvořákové :slight_smile:)
Tak co se sejít po těch UZ aby jsme si i ukázali čerstvá fota koblížků ? :slight_smile:
21. črc 2010 v 15:42  • Odpověz
@kaaatinka Tak to máme i společnou ordinaci :grinning: . Já chodím k Jančovi. Ale musela jsem na plodovku na Veveří a tam mi nabídli, že můžu i na tento UZ k nim. Tak toho využiju. Janča měl stejně dovolenou a bude tam až příští týden, tak k němu pak zajdu až se všema výsledkama. Na Veveří dělají pěkné fotky v lesku :wink: :grinning: . Tentokrát si snad UZ užiju, minule jsem byla vyplašená a nervní jak to všechno dopadne a celkem mě to moc nezajímalo. Minule MUDr. Vlašín mimčo ohodnotil jako bezchybné, tak to snad bude platit i nadále. A Janča bude rád, že mu ušetřím práci, po dovolené tam bude mít pořádně narváno :sweat_smile: .
21. črc 2010 v 18:27  • Odpověz
autor
@madelen no to asi jo pač na ten UZ jdu toho 6. k němu :D tka to je drsný že máme spol ordinaci. Mimochodem co říkáš na dr.? já měla pocit že mám nějak málo vyšetření na to v jakém jsem týdnu, ale je fakt že nám vše vycházi kladně tak možná proto.
zítra jedu domů (doma net nemám a ted jsem u maminy na "venkově") ale pojedu sem zase příští týden tak aby sis nemyslela že jsem zapomněla sem chodit :slight_smile:
21. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
@kaaatinka já doktorům už moc nevěřím. Minule jsem měla v těhu šílené problémy už od začátku a neřešil to, prý je vše ok. Ještě dopoledene jsem u něj byla, protože jsem večer předtím šíleně krvácela a následně k ránu jsem o mimi přišla ve 13tt :frowning2: . Tak nevím,kde byla chyba ...... Teď jsem chodila na kontrolu od 6tt každých 14 dní, ale nijak mě nevyšetřoval krom UZ a placeného NT screeningu.Což mi zase vyhovuje, že se ve mně nešťoural, i UZ mi dělal od 8tt přes břicho. A pak doporučení na amnio. Ale zatím to vypadá dobře až na začátek, kdy jsem musela brát Urtogestan do 12tt a pak nervy jak dopadne plodovka. Jinak si myslím, že je to výborný ultrazvukař a pozná hodně, jen toho moc nenamluví - ostatně jako většina doktorů. A nikdy nebyl nepříjemný narozdíl od jeho některých kolegů a snaží se být optimista :slight_smile: . Na UZ se mi Janča snažil ukázat pohlaví miminka ale já viděla prdlajs :angry: . Měl snahu na několika záběrech ale pak mi to musel prozradit , jinak bych tam ležela ještě týden :grinning: . Tak už se na něho těším, už jsem ho neviděla měsíc :grinning: . Až zase budeš " na drátě ", tak se ozvi a po ultrazvucích to probereme osobně :wink: .
21. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
jj no mi u něho byli i s malou v bříšku a hned poznal že je to holčina...tak doufám že mi ted potvrdí co jsem viděla u Dvořákové a to že klučina :slight_smile: oni doktoři je fakt že moc nenakecej což je na jednu stranu dobrý že nematouzbytečnými nám nic neříkajícími daty, na druhou stranuu mám někdy pocit že nejsem těhule já ale oni.... :wink:
tak jakmile budu na drátě ozvu se určo :slight_smile: zatí mse měj a at koblížek prospívá :slight_smile:
21. črc 2010 ve 23:03  • Odpověz
Ahoj.

Já teda už dvě děti mám.Jsem taky z Brna.
Jen si myslím,že je lepší chodit do Prenatalu.Hlavně se chodí na velký UTZ taky ve 30tt,což jsem na Orlí nikdy nebyla,až na vlastní žádost.A není špatný kardio vyšetření plodu.
To je jen rada z vlastní zkušenosti.Je tady někde diskuse o Orlí.
Přeji vám,at je vše v pořádku a máte krásné ,zdravé děti. :slight_smile:
29. črc 2010 ve 22:26  • Odpověz
autor
@leopolda ahoj, tak to si už upřímě nepamatuju jestli jsem byla s malou na UTZ ve 30tt, jdu tam pozítří tak se těším a snad bude vše jak má :slight_smile:
4. srp 2010 ve 22:09  • Odpověz
Já jsem se v prenatalu objednala a řekla si jen o žádanku.
Tam jsou podle mě odbornící,na slovo vzatí.Mě na Orlí jen mrkla v jaké je poloze.
Tam proměřujou průtoky placentou,prostě všechno.No každopádně záleží na tobě.
Napiš ,jak jsi dopadla.Vybrali jste ,hezké jméno.... :slight_smile:
5. srp 2010 v 07:04  • Odpověz
autor
A ke komu jsi chodila? Já mám zkušenost s Dvořákovou teda a pak s Kutějovou, ale od te jsem odešla pač mi dost neseděla
5. srp 2010 v 09:50  • Odpověz
autor
@leopolda juu koukám že máte taky Tobiska :grinning: vymyslel to přítel, vlastně to měl vymyšleny už dávno. Prostě řekl že pro kluka jmenu ma a pro holku je to na mě. Takže máme Tobiska nebo Valinku.
5. srp 2010 v 09:51  • Odpověz
ahoj já jsem taky z Brna,druhý čekáme v březnu 2011 .
5. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem byla v pndělí v Prenatalu na UZ ve 20tt. Byla jsem tam sama, protože malá omarodila, má od pondělka angínu a od úterka padl i manžel. Tak se třesu, abych to taky nechytla, hlavně se bojím horeček. Jinak UZ na Veveří byl super, konečně jsem si to užila bez nervů. Musím napsat, že tam je opradu doktor profík, už jen ten přístup je prostě " lidštější " než na Orlí - a to Orlí považuju za jednu z lepších klinik. Doktor mi vše ukázal, řekl co a jak a mimčo zhodnotil dobře, prý už pak jen porodit :slight_smile: . Jen mě musel dloubad do břicha, protže se prďola schovával za placentu :slight_smile:. Dokonce šla po chodbě( když jsem čekala ) sestra, která byla přítomna u amniocentézy před cca 3mi týdny a ona si mě pamatovala i příjmením a ptala se, jak to dopadlo.....Já teda zírala. Kdybych ještě plánovala mimi, asi bych přestoupila. Na Orlí jsem původně chodila ke Dvořákovi, ten byl ale dost nepříjemnej a pak mě šoupli k Jančovi - ten mi připadá celkem příjemný a hlavně dobrý. Jednou jsem byla u Kutějové, ta byla protivná - prostě starší baba. U Dvořákové jsem byla asi 2x a připadala mi celkem slušná. A jednou jsem byla u Kubíčkové - někdy letos v dubu a ta mi připadala teda úplně super. Tak pak možná přestoupím k ní. Janča je hlavně na těhule.
Kati, pak dej vědět, jak jsi pochodila u Janči. Já k němu jdu v úterý, abych mu dala papíry z Veveří , už jsem u něho dlouho nebyla.
5. srp 2010 v 11:54  • Odpověz
@kaaatinka -já na ně nějak nechci nasazovat.chodila jsem ke Dvořákové,přišla mi taková chladná,pokud člověk nic nechtěl,tak Ok.
Na to,že mi umřela dcera na srdeční vadu,kterou janča nepoznal,byli dost v klidu.on mi na to řekl,"je to jste vy?".
Všichni mi řekli,že ta vada musela být vidět,byla bohužel velmi vážná.
Proto všem jen radím,at si zajistí kardio vyšetření.Bylo mi to řečeno na kardiu,proč jsem nebyla?Lze si to i zaplatit.V brně to dělá Mudr Navrátil za 500kč.
Nebo pokud je člověk na UTZ u Vlašína,tak to je uznávaná kapacita,že?Ani po tom co se stalo nic moc péče,všechno jsem si zajistila sama,jen jsem ji o tom informovala.
To,že dcera měla vadu,za to nemůže,ale ten přístup a to,že ti neřeknou,"bež a zaplat si".
pak jsem se dozvěděla,e se dělá velký utz ve 30tt,to mi utěch mých předešlých nedělalali.Taky proč by tě někam posílali,když za to mají body a NT zase prachy.
Tak,zlomte vaz.
Pořád mám pocit,že je člověk málo chytrý.
5. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz
autor
@leopolda no to s mě dorazila docela. Dcerky je mi moc líto, snad je trochu útěcha Tobisek i když dítě nemůže nic nahradit a ani jako náhrada fungovat nemůže :cry:

Mě ta Dvořáková celkem vyhovuje. vždycky se mi líbí jak mě přivítá, i na dcerku se zaptá jak je už velká atd :slight_smile: Kutějová byla vždycky hrozně odtažitá, vadilo mi vždycky že se na mě ani nepodívala a když jsem přišla s problémem že mě trápil výtok, začla se se sestřičkou hihňat :rolling_eyes: což mě nasralo a na ten popud jsem odešla. Pak jsem k ní jednou musela pač Dvořáková marodila a ona jestli chodím na přípravu v těhu a já že ne..a ona na mě začla řvat že jak si to jako představuju, že nebudu schopná zvládnout porod, ženechápe že si tak mladý holky udělaj děcko (bylo mi 21) tím jsem s ní skončila úplně.
Janču si pamatuju z minula cojsem byla s malou u něj a byl mi moc sympatický :slight_smile: asi protože si udělal srandu s ex když ten hledal pindika a ona to byla holčička :grinning: :grinning:

@petamaskova vítej vítej :slight_smile: kampak chodíš ty? :slight_smile:
5. srp 2010 ve 13:59  • Odpověz
@kaaatinka -Tobísek mě z toho vytáhl,nebylo to dobré období,ale život není jen hezky.
5. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
@kaaatinka já mám skvělou doktorku mudr ŠÁRKU KUTÁLKOVOU. děkuji za přívítání :slight_smile:
5. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
autor
@leopolda - není, to máš pravdu ale jsme ženský a ty něco vydrží :wink: i moje malá to už říkává když třeba spadne "holky to vydrží" :slight_smile: Hlavně že Tobik i Dominik jsou v pořádku a ty taky :slight_smile: a jak to zvládáš s dvouma prckama? Jsou oba docela malincí tak mají v sobě asi kaamrády viď :slight_smile: já mám dost obavy aby malá nežárlila. Je to jediná holčička v rodině, jinak samí kluci a tudíš je obletovaná..hlavně babičkou :slight_smile: a ted přijde bráška.... no žárlivka je, pořád si říkám že ji budu muset hodně zapojit. už ted mi pomáhá s oblečkama, spolu je vybíráme a naučila jsem ji skládat bodyčka (jsem trošku vyčuraná :grinning:

@petamaskova a máte vše v pořádku? Honzík už se určo těší na brášku viď :slight_smile:
5. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz
@kaaatinka snad an,když už tak zvracím od rána do večera .
malý se snad těším,jednou řekne,že chce mít brášku ,podruhý že zas ne :slight_smile: je to ještě taková šiša :slight_smile:
já bych radši holku,tak uvidíme za 10 týdnů,jestli teda mimi bude moudré a ukáže se.

VYŠETŘENÍ NT PMS byli jste na něm někdo? já nevím o co jde,mám tam prý jestli chci jít ve 12tt stojí 1400 kč dělá se na veveří.
5. srp 2010 v 15:06  • Odpověz
autor
@petamaskova no já na tom byla u své dr. a měla jsem za to že je to povinný. řekla mi tam že to bude na 90% klučina. Asi je to dobrý vyšetření a říct že zbytečný je asi blbost i když si myslím že jde spíš o to dostat z maminek prachy. všechny se těšíme na první foto mimiska takže asi na to všichni jdou už kvůli tomu :grinning:

jinak já taky blila jak amina :grinning: Naty byla to samý, jednou chtěla a pak mi řekla že by možná pejsek byl lepší :grinning: :grinning:
5. srp 2010 v 15:13  • Odpověz
@kaaatinka já jsem se právě ještě nerozhodla jestli tam jít za ty prachy.má to odhalit vyvojové vady.takže dost drahý stres za 1400kč podle mě. a co se má stát stane se se říká.5íkám si jestli to stojí za to,jestli radši nekoupit miminušku něco nebo našemu Honzíčkovi nějaký pěkný dárek k blížícím se narozkám :slight_smile:
5. srp 2010 v 15:38  • Odpověz
autor
No to jsem si taky říkala...ale víš..takhle budeš mít jisotu že jste zdraví .. aby tě pak nehlodal červíček jestli jsi tam přece jen neměla jít...pro jistotu.....
5. srp 2010 v 15:54  • Odpověz
Ahoj holky, já na koníka moc nechodím, ale dneska jsem náhodou mrkla.... kaaati, máme stejný termín, tak přeju už dopředu Veselé Vánoce! :grinning: Vidím, že se bavíte o NT na Veveří - já osobně i za těch 1450,- Kč vřele doporučuju. Nejlépe se objednat k mudr. Vlašínovi. Udělá podrobný ultrazvuk, zkontroluje jestli má mimčo nosní kůstku a jaké projasnění šíje, vezmou krev a tímto na 90% vyloučí Downa. Já měla tohle už i u první holčičky vpořádku a pak triple testy v 16.tt mi vyšly na Downa pozitivně (i teď). Uklidňovala jsem se předchozím vyšetřením a taky že byly výsledky z triplů falešné. Šli jsme na odběr plodovky, čekání na výsledky je nepříjemné, ale myslím, že to předchozí NT mamince hodně pomůže, aby byla klidnější. :wink:
5. srp 2010 v 15:56  • Odpověz
autor
@silerovav ahojda, tak to ti tak přeju krásný Vánoce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. srp 2010 v 19:42  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.