• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podruhé maminkou z Brna :)

(Zamčená)
5. června 2011 
@petamaskova já bych na NT určitě šla znovu. Mě sice vyšel pozitivní 1:240 ale měla jsem dobrý UZ i projasnění šíje, plodovku jsem absolvovala na Veveří u Vlašína. Před odběrem mi udělal UZ, ten byl OK ale nedalo by mi to amnio neabsolvovat. Pak už jsem se nemusela nervit s triplama. Ve 20tt jsem šla taky na UZ k Vlašínovi, opravdu ho doporučuju, je to super doktor. Ten Ti řekne určitě pohlaví už ve 12tt, pokud k němu půjdeš, mají tam kvalitní vybavení.
@leopolda - s tou Orlí je to prostě tak všelijak. Na mě třeba Janča působí celkem klidně a příjemně, u UZ se pokaždé uculuje a moc hezky mimčo popisuje , snažil se mi ukázat mimískův pindík a já ho neviděla a on se mi to tak snažil ukázat, abych sama poznala co to je :slight_smile: . Pak mi to musel teda říct. Ale v minulém tehu mě docela zklamal právě tím jeho klidem. Já měla od začátku strašné problémy, bylo mi šíleně zle , špinila jsem asi od 6tt, tak říkal, že to nic není, že je tam jen hematomek. Já pořád byla " na hromadě", pokoušely se o mně jakési choroby. PAk jsem k němu šla na NT ve 12tt. Večer nato jsem začala šíleně krvácet, jela jsem na Obilňák a tam mě v podstatě vykopli s tím, že už mi hormonama v tomto týdnu nepomůžou, krvácení přestalo a že můžu ležet doma či ve špitále. Jela jsem domů, neměla jsem hlídání. Ráno semnou mažel jel k Jančovi, to jsem sotva lezla, celou noc mě šíleně bolelo břicho. Janča už byl takový nevrlý, že furt otravuju, nebyla jsem objednaná , udělal UZ a že nic špatného nevidí. Odpoledne jsem totálně padla, měla jsem zimnice, cvakala jsem zubama jako vlčák, pak i vysoké horečky, mažel mě odvezl večer do špitálu do Bohunic na pohotovost, tam jsem skončila na kapačkách na infekčním s podezřením na prasečí chřipku a k ránu mi odtekla plodovka a bylo to jasné. Za dva dny mě převezli na gyndu, šla jsem na revizi a byl konec 13tt. Byla jsem ráda, že jsem vůbec přežila, po tom potratu se mi moc ulevilo, asi tam byl nějaký zánět či odlučování placenty - nikdo mi k tomu nic neřekl. A pak se Janča jen podivil, že tak pozdě jsem potratila a že to příště vyjde, že si potratem projde skoro každá. Na histolce plodu nic nezjistili a doteď nevím, čím to bylo. Jen mě zaráží, že nebylo nic poznat, když jsem ještě ten den byla u Janči.......KAždopádně jsem se poučila a kdybych měla ještě - nedej Bože - nějaký problém, rozhodně bych se šla i na vlastní náklady, nechat vyšetřit na Veveří, nejlépe k Vlašínovi. A přístup doktorů na gyndě v Bohunicích byl docela nepěkný, o Obilňáku ani nemluvím. Nechali mě s krvácením ležet na chodbě skoro hodinu, protože doktor dělal císařský řez. A vrátný na mě útočil,. jestli odjedu s autem, že tam nemůžu parkovat do rána :slight_smile: . Já byla na mrtvici, manžel byl na služebce. Takže zlatá Orlí :unamused: . Zato infekční Bohunice hodnotím na 1, tam byli doktoři i sestry úžasní, starali se , běhali, měla jsem pokoj se sociálkou - sice starý ale pěkný.
To jsem se to rozepsala....
5. srp 2010 ve 23:43  • Odpověz
@madelen moc děkuji za názor,asi jsi mi pomhla k rozhodnutí :slight_smile:
6. srp 2010 v 08:46  • Odpověz
ahoj jak se vám vede?
11. srp 2010 v 17:16  • Odpověz
@petamaskova Ahoj, já celkem dobrý. Dost se mi "vyvalil" pupík a sotva funím :grinning: . JInak je mi celkem fajn. V úterý jsem byla na gyn. předat papíry z UZ z Veveří a doktor mi vyčetl, že jsem nepřišla dřív, že se měly dělat jakési povinné testy v 16tt. Nemyslel triply ale ještě nějaké další rozbory. Tak mi to měl říct, bych přišla. Jenže to je ta jejich komunikace, nic neřeknou a pak se diví. A jak jssi na tom Ty ? Už jsi byla u dr. ?
11. srp 2010 v 17:58  • Odpověz
ahoj,my zdravotnici jsme divní v komunikaci :slight_smile: ne vážne,takový věci ti má on říct,kdy jsou jaký testy atd. ale určitě je mimi v pořádku.já nic moc,furt nevolnosti,už nemůžu.Snad bude líp,chabá útěcha ale aspon nějaká .
11. srp 2010 v 18:12  • Odpověz
@petamaskova Jo, mimčo by mělo být ok, už pěkně řádí hlavně večer :grinning: Teď v úterý mi dělal pidi UZ, jestli srdíčko dobře pracuje a byl spokojen. NA krev jdu za týden a pak začátkem září na kontrolu. Docela to utíká, až bude po prázdninách, bude se to rychle schylovat k vánocům. Mě bylo blbě ještě začátkem 4 měsíc ale pak to postupně opadávalo a najednou jsem byla nervozní, že mi není špatně :grinning: . A v jakém oboru zdravotnictví děláš ?
11. srp 2010 v 18:50  • Odpověz
@madelenjá jsem na mateřské, jsem ošetřovatelka a sociální pracovník.nejde o práci v nemocnici v budoucnu ale spíš v domovech pro starý lidi nebo u postižených.
11. srp 2010 ve 20:16  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile: tak nám potvrdili klučíka :slight_smile: na UZ bylo veselo...Janča měl nějaké problémy s PC...zmrznul mu :confounded: takže to musel restartovat....(asi to nebudu moc komentovat) no ale jinak byl moc příjemnej. Ptal se Natali co by chtěla a ona že sestřičku a já na to.."no myslím že nejradši pejska" tak se tam začlo smát včecko :slight_smile: pak se zeptal co bych chtěla já a já že klučinu, že růžové máme doma nadbytek a tak on že teda když tam moc chci tak ho tam mám :slight_smile: a najel na camrlíka :slight_smile: a já se culila jak dilinka :grinning: tak nám ho ještě blísknul zinkasoval půl sta a čus baby
27. srp 2010 ve 21:06  • Odpověz
autor
@silerovav ahojky tak jak se máte holky? už se nám to krátí krásně :slight_smile:
23. říj 2010 ve 12:21  • Odpověz
@kaaatinka Ahoj holky :slight_smile: Noo, my se máme tak nějak.... musím ležet kvůli strašně častému tvrdnutí...Mudr mě poslala do nemocnice, tam mě kvůli kontra na monitoru chtěli nejdřív šupnout na JIP :confused: a pak po vyšetřeních naznali, že nerodím a že musím mít magnézko - no a vzhledem k tomu, že mám doma ještě malou, tak si prý můžu vybrat, jestli chci ležet u nich, nebo doma. Tak jsem doma a zatím držím... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: Co vy? Jak zvládáš těhu s Natálkou?
26. říj 2010 v 11:16  • Odpověz
autor
@silerovav u nás je zatím klid... občas pupík zabolí, nevím jestli kopnutím nebo co to je, ale vždy to hned přejde tak neplaším :slight_smile: Malá je zlatá a hodně pomáhá...dokonce mi i nazouvá návleky ve školce :grinning: :grinning:
Tak se drž, ještě chvilku a bude to za náma :wink:
26. říj 2010 v 11:24  • Odpověz
@kaaatinka psala jsem Ti teď do prosince... :slight_smile: Tak to je Naty šikulka, Domda je přece jen o dost menší,takže ji teď hlídá babi, abych mohla odpočívat... no ale je to nápor na psychiku... :confounded:
26. říj 2010 v 11:27  • Odpověz
autor
@silerovav jo ona je taková že mi sama řekne at si jdu lehnout :grinning: :grinning: je vyčuraná pač ví že když zalehnu bude moct jít na počítač :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2010 v 11:11  • Odpověz
Ahoj holky z Brna!.o) Taky čekáme druhého klučíka v únoru!:o) Kdo váhá kam na UTZ tak také doporučuji dr. Vlašína, moc velká spokojenost, ve 30tt jdu k jiné doktorce, jmenuje se Pavková, tak snad bude o.k. Jinak v pátek jsem byla na cukrovce na Obilňáku a překvapilo mě, že už dělají "jen" dva odběry. U prvního jsem šla na tři po hodinách a odpo výsledky, teď dva. Zato předtím jsem dostala cukřík od státu, teď už je krize i v glukóze, tak mě poslali si do ústavní lékárny koupit pytlík za 22Kč! :sweat_smile: To bych měla dvě kila krystalu! :grinning: Kdo se tam chystáte, tak prý nej dny jsou po,út, nejhorší čt+pá, prý se mamky hrnou po návštěvách svého doktora na konci týdne. Ale musím říct, že to tentokrát docela odsejpalo, ne jak poprvé.Dokonce jsem bez modřin, poprvé jsem měla modré celé ruce od zápěstí po ramena!.O(
2. lis 2010 v 08:46  • Odpověz
@sju.v Jak to na obilňáku vypadá.... mám na mysli sklinku k pití... navaluje se mi ještě teď po minulém testu. sklinka byla nemytá nejmíň tejden, vsadím boty že jsme všechny pily z té stejné a kamarádka co šla měsíc po mě z ní dostala taky "koutky" přestože jsem je nikdy v životě neměla ještě měsíc jsem se proklínala že jsem na ten test šla. V součastné chvíli jsem ráda že to Dr. vypadlo ze zřetele a zatím se o tom nezmiňovala. Uvažuju o odmítnutí...
Taky čekáme přírůstek v únoru. :wink: Ač nejsme přímo z Brna ale kus na venkově....
3. lis 2010 v 11:02  • Odpověz
Ahoj holky z Brna a okolí. :slight_smile:
Taky nejsem přímo z Brna. Čekám druhé mimi, které se má narodit koncem dubna 2011. První máme holčičku, která bude mít v prosinci 2 roky.
Jinak mimi je zatím v pořádku, dle ultrazvuku a testů, které mi dělali na Veveří. Přiští středu mi budou dělat na gyndě tripl testy, tak z těch mám trošku strach. :unamused: Snad vše dopadne dobře.

4. lis 2010 v 05:51  • Odpověz
@lanka Skleničku jsem moc nezkoumala, ale vypadala v pohodě, tak snat tě čeká "něco v normě"!:o)Jsem hlavně ráda, že to stáhli na dva odběry, docela se mi ulevilo. Zkus to tedy asi začátkem týdne, snad to bude lepší než ten závěr týdne. Já jsem také uvažovala, že na to nepůjdu. Poprvé jsem měla testy v pořádku a tak jsem si říkala, že to podruhé nebude třeba, ale nakonec jsem se rozhodla jít. Nikdy člověk nemá jistotu, že to bude stejné a než pak řešit nějaké komplikace, tak jsem šla zase. Spíš než cukrovku jsem měla cukr až moc nízký, hlavně po druhém odběru 2,3!.o)) Než jsem pořešila co jsem potřebovala a najedla se, tak se mi pěkně klepaly packy!:o) Tak držím pěsti a vem si s sebou třeba svou, to by šlo ne?:o)
4. lis 2010 ve 20:21  • Odpověz
Tak nakonec jsem to přežila v Bohunicích.. vlastní sklenička a voda.... akorát vypadám jak po feťáckým flámu, odběry jsou tam sice tři, ale ono je to fuk na čas je jedno jestli jsou dva nebo tři....a kdy se tam dostavím pro výsledky je taky ještě ve hvězdách....
10. lis 2010 v 19:57  • Odpověz
Ahoj holky,
test na cukrovku doporučuju na poliklinice na Viniční. Každá jsme dostala plastový kelímek a vlastnoručně po použití hodila do koše - kdo nevyhodil, vyhodila sestra. Pití se dalo zvládnout, mělo to nakyslou příchuť jako s citronem. Odběr krve se dělal jen před požitím a pak po 2 hodinách. Nápoj se musel vypít během 10ti minut a byl toho necelý 1/2litr - naprosto bez problémů jsme to všechny zvládly. Jen je třeba se tam objednat, chodí se na 7 nebo na 8 hodinu ráno. Na gyndu doktorovi pak protokol s výsledkama dovezou, tak se pro to nemusí chodit osobně :wink: . A dá se tam celkem slušně zaparkovat..
11. lis 2010 v 16:28  • Odpověz
No vidíte a mě automaticky doktorka vždy pošle na Obilňák, ani jsem nevěděla, že je víc možností na testy!:o) Jak já říkám, přežít se dá všechno, i ten porod, jen už teď mám největší trauma z nočního vstávání, podle mě nejhorší věc na celém mateřství + období vzdoru a záchvatky s tím spojené!:o( Někdy mám pocit, že mě už čekají v Černovicích!.o)
12. lis 2010 v 08:41  • Odpověz
No mě taky automaticky chtěla hnát na obilňák, ale když narazila a vysvětlili jsme si o to že nejde o ten test, ale o ten přístup co tam měli minule, nabídla mi bohunice.....
Navíc se jí to se mnou stává častěji, protože pokud mě někam odesílá je to většinou střed města a já bych musela třikrát přestupovat,kdybych se měla do středu města dostat hromadnou... autem do středu je to naprosto pasé....
Škoda s tou viniční - že jsem to nevěděla dřív, třeba by jí to bylo fuk. Jenže jak už je jednou vypsaná žádanka na nějakou adresu, tak netuším jestli bych s tím mohla vyrazit jinam....
No teď ještě ty výsledky. Jet tam jen tak pro nic za nic kvůli výsledkům se mi nechce, takže jak bude cesta kolem....

Já se teda obávám že mám trauma vůbec z druhého dítěte, ale nejvíc jsem se bála těhotenství, s první to nebyl žádný med. A to druhý co probíhá teď je taky takový.... takže já původně chtěla další až bude ve školce.... jenže člověk míní, osud mění :grinning: co už teď..... :sweat_smile:
12. lis 2010 v 10:48  • Odpověz
Mě chtěl taky automaticky poslat dr. na Obilňák. Ale já na tu Viniční přišla náhodou, tak jsem dr. řekla, že půjdu tam, že to mám blíž a jednodušší, než se harcovat do města. Tak nepsal na žádanku konkrétní adresu místa testování a bylo to. BYlo mu to celkem fuk, hlavně že měl pak papír s výsledkama :grinning: .

@sju.v Já ještě to druhý mimčo nemám na světě a taky su zralá občas na Chocholouška :grinning:

@lanka Já zase chtěla druhé mimčo trochu dříve a narodí se , když bude malé 5,5 roku. První těhu bylo naprosto úžasný a to druhý jsem celkem trpěla. Řekla bych, že až 3. trim. je celkem ok ale musím se hodně šetřit.
12. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz
No vždyť - člověk míní osud mění... :unamused:
Nějak se s tím porveme - ono nám stejně nic jiného nezbyde. :grinning:
12. lis 2010 ve 14:48  • Odpověz
@sju.v
Prosím tě, mohla bych se Tě zeptat, jak jsi byla spokojená s mudr. Pavkovou? Uvažuju o ní u UTZ ve 30. týdnu, dost mi na tom záleží, protože o Orlí, o které se tu už psalo, mám poslední dobou pochybnosti. Díky moc.
3. kvě 2011 v 11:41  • Odpověz
@2veverka Úplně náhodou jsem narazila na tvou prosbičku!:o) Už sem moc nechodím. Ráda ti odpovím. Paní Dr. Pavkovou jsem nakonec nenavštívila, jelikož tam už nebyla, i když jsem byla objednaná. Ale paní na Veveří, co objednává mi říkala, že je moc fajn. Byla jsem v 30tt u Dr. Doubkové-Dubské, tak nějak se jmenovala, byla moc příjemná, udělala nám krásnou fotečku k mému překvapení, jelikož v tomto týdnu už to většinou nemá cenu, není nic moc vidět, přidávám ti ji k odpovědi. Nečekala jsem ani dlouho, byla opravdu fajn. Takže Vlašín i tato paní doktorka byli bezvadní, ostatní bohužel nevím. Přeju moc zdravé miminko, hladký porod a prostě vše fajn!:o))
16. kvě 2011 v 09:28  • Odpověz
@sju.v Moc Ti děkuju! Dostala jsem se k Tvé zprávě už hodně se zpožděním. O dr. Doubkové jsem taky uvažovala, ale nějak jsem se bála jít naslepo, a tak jsem skončila zase na Orlí, kde byl ultrazvuk velice krátký. Co naplat, zdraví našich dětí stejně nezáleží na ultrazvukařích, i když jsem docela nervózní. Takže díky a krásné léto s dětma!
31. kvě 2011 ve 21:51  • Odpověz
@2veverka Moc díky, tobě taky!:o) Holt sem zabrousím jednou za čas!:o))
5. čer 2011 v 07:29  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.