• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
já ne:grinning:...a manža jo a doteď si od tama pamatuje samý hrůzy:slight_smile:....ale zase je jiná doba
2. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
v cizině je to běžné,mateřská je 3 měsíce a pak jsou hlídací centra,soukromé chůvy atd....
2. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
já si to fakt neumím představit, že dvouletýho prcka někam šupnu....ale uvidím.....mě hlavně příští září končí smlouva a už mi ji neprodlouží, když budu na mateřské, takže po mateřské, před druhým prckem budu muset někam nastoupit...
2. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz
edit-to máš pravdu,ale bojim se,že firma nepřežije krizi.... :cry:
2. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz
autor
edith, me dali smlouvu az po vice jak 2 mesicich co jsme tam pracovala, podepsala jsem to ale 14 dni na to odesla. potom me natahli zpetm ze jsme sikovna atd a ze mi tu smlouvu zmeni, natoz ja otehotnela a oni ze mi ji hned prepisou kdybych byla tehotna atd. V tom mi domu prisel papir od VZP ze tam nejsme uz 3 mesice prihlasena!:( ja jsme sla na rizikove (byly tam problemy neco kvuli sexu se sefm!!:/ atd) noo ja jsme na ne zacala ze nejsem prihlasena atd, no samozrejme ze me prihlasili zpetne se slovy: jdi do prdele, uz nam jses u prdele a prihlasili me na minimum...haluz
2. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz
Kdybych bydlela v Praze tak si taky najdu nějakou chůvu přes ověřenou agenturu, ale tady u nás v "horní dolní" nic takové není. Takže jesle ještě úplně nezavrhuju, kdoví jak na tom bude tchýně za 2 roky se zdravím a já ještě budu šťastná, že se dostanem do jesliček. :wink:
2. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz
já si dám asi taky na 3 roky a pak si třeba naberu víc douček, ta můžu mít doma, tak budu zároveň i u mimi, nebo bude hlídat přítel :slight_smile:

danuš: joooo, to je moje krevní skupina :slight_smile: ty tvoje objednávky :grinning:
2. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
pipiii každopádně bych asi nepracovala někde, kde mi hned při nástupu nedají smlouvu.....to je fakt divný....
2. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
jesle taky ještě úplně nezavrhuju, kdoví, co bude:slight_smile:
2. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
Pipiii - chyba byla, že jsi oznámila svoje těhu dřív než jsi měla ofiko smlouvu v ruce, ale teď už je pozdě na rady. Nechci tě tím rozčilovat. Navíc nechápu jak tě někdo může přihlásit zpětně, jejich povinnost je udělat to do 8 dnů od nástup. Ale teď už to nevyřešíme. Ty jsi aspoň poučna pro příště :wink:
2. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz
edit-no právě...u nás taky něco je,ale není to na celý den jako školka....kdyby to bylo na ty 4 hodiny,tak zlatý...je to i mateřské centrum atd...
2. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz
autor
tegga, jenze ty brdo, jak rikam mega luxusni salon!!!! proste samy znamy lidi, vsechno tak dokonaly...proste tam bys jim verila vsechno....
2. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz
Danusch - já si říkám, že krize snad nebude trvat věčně. No a navíc s tvými zkušenostmi nebudeš mít za tři roky problém najít práci, protože to už bude dávno po krizi (doufám, že se nerouhám, ale já tomu opravdu věřím a pevně v to doufám)
pipi- a udala jsi je na sociálce???
právě proto, že je tak mega luxusní, tak je divný, že se takhle chovají k zaměstnancům, řekla bych, že by jim mělo jít o dobrou pověst i v tomhle směru....
2. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
edith, ja mela smlouvu ale na tech 8tis, hrubyho, jak jsme ihned chtela odejit:( tehu jsme oznamila, kdyz mi muj sef rekl ze jsem nicka, at si nevyskakuju porad s tema penezma a dal mi najevo ze jsme mu k nicemu kdyz s nim nesukam....plakala jsme cele 2 dny:( to jsme se rozhodla ze tam uz nevlezu
2. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
Věřit se nesmí nikomu, nejdřív papír potom práce. Toto je jasně napsáno i v zákoníku práce a oni ho porušují.
2. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
taky si myslím, že za vda roky už se na krizi bude jen vzpomínat...ne že by se nevrátila, ale bude to zase nějakou dobu trvat.....
2. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
edit-já věřim,že nás naše německá matka podrží...musí se zavést masivní marketing...ale to už beze mě...ale musím počítat i s nejhorší variantou....Můj ex tchán už mi dokonce nabízel,že by pro mě měl práci na mateřský...pomoct mu kontaktovat německé firmy a případně mu tlumočit...občas pro něj něcopřekládám,ale jen za odměnu v naturáliích :grinning: :grinning:
2. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
Danusch - pokud nechceš přijít o rodičovský příspěvek tak stejně nesmíš dát dítě do školky nebo jeslí na víc než 4 hodiny za den. Je to dost blbé, protože to znamená pracovní dobu jen 3 hodinky za den, protože minimálně 1 hodinu mi bude trvat dorazit do školky a ze školky a vyzvednout sit am dítko. Je to pakárna a ukázka toho, že tam nahoře je to samej chlap. :angry:
autor
edith..je to slozite, my jsme potrebovali penize:( meli jsme pujcky:( takze jsme sla do toho uzasneho meho vysneneho kadernictvi..kde jsme chtela vzdycky pracovat..:(
pipiii už nad tím nedumej......te´d jsi užívej, že čekáš malou prcku a na ně už kašli....
2. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
danus, udala:( jenze jak rikam oni vse napravili, sice se strasnym zpozdenim ale udelali to:(
2. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz
to je fakt blbý, leda bych musela mít někoho, kdo mi ho vyzvedne z těch jeslí, abych mohla chodit aspoň na 4 hodiny denně....
Tak jak koukám, můžu poděkovat mimísku, že mi dovolil pracovat do této doby a nemusela jsem se tak starat o peníze. Od srpna to bude horší.
autor
manzelovi trochu pridali, tak to me uklidnuje, na prahu je to ale porad bida
2. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
edit-jo jo,já vim,že jen na ty 4 hodiny,autem bych tam byla tak do 15 minut......ale zase radši svěřím dítě cizím zkušeným přímo v našem městě než ho vozit ke tchýni a trnout,jestli na něj bude foukat kouř z cigár nebo ne....
2. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
danu ona se třeba probere, až bude prcek na světě....
2. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
tegga-třeba si odepře cigára,to věřim..ale ona má i otřesné stravovací návyky...
2. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
já si zatím neumím představit, že svěřím prcka komukoliv:slight_smile:, krom mojí mamky teda...ale uvidím, až to budu potřebovat, tak možná budu mluvit jinak:slight_smile:
2. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.