• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
renu, uz se o tom hadame 1 rok:grinning: uz to nebudu resit:grinning:
3. čer 2009 ve 12:16  • Odpověz
taky si myslím, že to, že ti neřekne, kolik vydělává, je nějaký řešení.......když budeš vědět, kolik máte, tak si sama rozmyslíš, jestli třeba něco koupit nebo je to teď zbytečný....hlavně, když ti tam budou chodit i tvoje peníze, tak an to máš právo mít kartu, to si vydupej.....
pabli tak já si myslím že chlap má vždy víc jak ženská takže už proto by měl ten chlap chtít aby to bylo dohromady...páč žena dělá doma služku a chlap příjde utahanej s práce čeká že je navaříno a naklizeno...pak má víc peněz a ženské přijde skrátka...
já bych společný účet nechtěla z toho důvodu, že přítel si třeba rád zajde na pivko s kamarády, pak taky platí posilku, myslivost a další koníčky... to už vidím, pak by byly pořád hádky, že utrácí nějak moc peněz z našeho účtu... každý máme svůj a hotovo :slight_smile:... beru svůj účet jako část mé osobnosti (ráda si s něčím hospodařím sama, nenechám si do toho mluvit...) :slight_smile:... 5 let nám to takhle dobře funguje, tak to měnit nebudeme... sice pak budu mít na mateřské, a hlavně na rodičovské, míň, ale zas pak bude přítel platit víc (třeba kupovat plínky, popř. sunary a tak...) už si to pak nějak zase rozdělíme :slight_smile:
to je jasný, je to každýho věc...mě to prostě přijde divný:slight_smile:.....já si s penězma taky hospodařím sama...jen na jednom účtu:grinning:...stejně, když se něco kupuje nebo někam jede, prostě něco platí, tak se na tom domluvíme a je to..
3. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
nechápu takové živobití ale to j efuk...jiné téma...
3. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
renu: mně by teda vůbec nevadilo, kdybych vydělávala víc, než přítel... a taky odmítám názor, že žena dělá doma služku - bydlí oba v 1 domácnosti, tak se starají o domácnost oba (jako u nás, jeden vytírá prach, druhý luxuje apod.)... jsme přece svým způsobem spolubydlící, i když se máme moooc rádi... chlap pracuje, ženská na mateřské zase lítá celý den kolem dítěte, tak se pak prostě domluví, kdo udělá večer večeři... stejně tak může být na rodičovské chlap...
3. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz
holky včera jak jsem byla u toho doktora tak jsem se ptala na to dárcovství té pupečníkové krve a říkal že tam kde chci rodit to jde tak mám radost...že někomu pomůžeme... :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
no, každý na to máme jiný názor, hlavně že to v těch domácnostech funguje (kromě pipiii teda teď, no...) :wink:
3. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz
U nás to máme s penězma ještě jinak :grinning:
Já mám trošku lepší výplatu než manžel, takže z ní platím všechno - nájem, nákupy, energie.... a manžel posílá pravidelně stejnou částku, kterou já utratím za všechny ty věcy na náš spořící účet.
Vyhovuje nám to oboum. No a abych nebyla bita tak spořící účet je psán na moje jméno a manžel k němu nemá přístup :grinning: :grinning: (je to totiž můj bývalej terminák ještě za svobodna).
No a až budu na mateřské tak mi manžel bude ty peníze posílat na účet a mateřská a později rodičovská bude taky na můj účet.

O tom kolik kdo vydělává máme přehled, připadá mi normální, že se o tom bavíme.

Pipiii - nemáš to jednoduché, tvůj manžel si musí uvědomit, že nejsi jeho přítěž, ale partner. Jinak budete mít hádky o peníze na každodenním pořádku :frowning2:
já taky nemám názor, že ženská dělá služku...ale když chce chlap po ženské dítě, tak musí počítat s tím, že je nějakou dobu bude muset živit.....samozdřejmě, že to nebudu zneužívat, ale manža s tím počítal, když jsme šli do mimča, že njakou dobu, budu mít míň peněz
autor
edith, kdyby bylo penez dost, nikdy by ty hadky nevnikly:( myslim zue je to problem tehle doby:(
3. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
nám zase doktorka řekla, ať si necháme schovat trochu té krve...že když yb třeba naše mimčo bylo někdy nemocný, tak se mu ta krev pak může dát...ale stojí to kolem 15.000
3. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
edit: taky dobrý a pěkně uspořádaný :grinning:
3. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
i když je peněz málo, tak byste o nich oba měli mít přehled...nemyslím si, že je problém jen v tom, že peníze nejsou...ale v komunikaci
3. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
edit musím si to přečíst ještě jednou, abych se v tom vyznala:grinning:
3. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
pipiii: taky si myslím, že je to hlavně v tý komunikaci... sama jsi říkala, že se o tom hádáte už rok... a to jsi předtím peníze měla...
3. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
pipiii a jak to vlastně bylo u vás??vy jste se poznali a proč jste se brali??takhle brzy??jste chtěli nebo to po vás někdo chtěl???
3. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
právě si myslím, že ideál by bylo mít každý svůj účet + jeden společný, odkud půjdou poplatky, bude se tam třeba spořit apod. ... akorát to vyjde dráž...
3. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
chápeš pořád říkáš jak je mladej tak proč jsi do toho šla??
3. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
renu: po nás to chce naše mamka, abychom se vzali takhle "brzy" :grinning: ... jinak bychom se ještě asi nebrali :grinning:
3. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz
autor
renuk, neres :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
pabli možná jo, ale zase živit tři účty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
pabli od nás taky chtěli at se vemem ale ustáli jsme to nechtěla jsem svatbu z břichem...Chci velkou svatbu...krásné šaty velkou hostinu..a to ted nejde...
3. čer 2009 ve 12:29  • Odpověz
pipiii ok jen mi to přišlo divné... :unamused:
3. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz
my jsme se brali, protože jsme chtěli...a bylo to krásnýý:slight_smile:
tegga: no právě..................... no, ono ani tak nejde o to, jestli má rodina jeden účet, nebo jestli má každý svůj... jde o to, jak společně s těmi penězi hospodaří... a to jde tak i tak :slight_smile:

taky jsem přemýšlela, že bych založila prckovi nějaký vlastní účet, kam mu budeme třeba spořit... ale zatím nějak není čím spořit... ty dětské účty jsou pak nějak výhodné... musím to ještě nastudovat :slight_smile:
renu: to máš pravdu, to teď nejde... já se toho naopak chytla, poněvadž mým snem je mini svatba bez klasic. šatů a bez celé té klasiky :wink:
3. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
pabli nad tím jsme taky dumali:slight_smile:...nakonec asi zvolíme stavebko a bude...nebo ještě musíme prokoumat, co bude nejvýhodnější...ale vidím to, až tak od tří let, až jak říkáš bude z čeho spořit:grinning:
3. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
pabli takže ty jsi nakonec strašně vyčůraná, tobě se to hodí:grinning:.....já bych svatbu s pupínem taky nechtěla:slight_smile:...klidně malou, ale v pěkných šatech:slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.